Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Hakkımızda

Global Vizyon Hakkımızda

Global Vizyon olarak 25 yıllık tecrübemize dayanarak sana ilk önerimiz İngilizce’yi bu dilin konuşulduğu hatta ana dil olarak kabul edildiği bir yerde öğrenmen olacaktır. Sınıflara sıkışarak öğrenmeye çalışılan İngilizce bir müddet sonra ders ya da sıkıcı bir zorunluluktan öteye geçememektedir. Fakat biz diyoruz ki İngilizce öğrenmeyi bir tecrübeye dönüştür… İngilizce öğrenmek sıkıcı sınıflarda uzun dersler ve sınavlardan ibaret değil… onlarca ülkeden gelen arkadaşlarınla yaptığın yurt sohbetlerinde,  kaldığın ailenin yanında gündelik konuşmalarla, adres sorarken , alışveriş yapacağın markette bir kasiyerle ya da yan masanda oturan bir kişiyle iletişime girerek hayatın içinde öğrenebilirsin… İngilizce öğrenmek için çıkacağın bu yolda , geriye dönüp baktığında sadece İngilizceni geliştirmiş olmayacak kocaman dünyanın kapılarını aralayarak farkındalığını da arttıracaksın.


Tüm dünyada sekiz ülkede İngilizce ana dil dili olarak konuşulmakta ve sosyal hayat bu dille yaşanmaktadır. Her yıl 1.5 milyonun üzerinde kişi İngilizce öğrenmek ve İngilizcesini geliştirmek için bu sekiz ülkeyi tercih ediyor. İngiltere , ABD Kanada, Avustralya, İrlanda, Malta ve Güney Afrika her yıl milyonlarca öğrenciyi topraklarında ağırlıyor her yıl milyonlarca öğrenci gelişmiş bir İngilizce ve unutulmaz deneyimlerle ülkesine dönüyor.Global Vizyon Hakkımızda

Yurt dışında eğitime karar verdikten sonrası ise işin eğlenceli kısmına giriyor. Hangi ülkeyi seçeceksin, kararsız mı kaldın? En büyük kararsızlığın bu olsun istiyoruz… Eğer sen de seçim yapmakta zorlananlardansan kısa bir bilgilendirme ile karar alma sürecini hızlandırmana yardımcı olabiliriz.


Global Vizyon ve Oxford House College olarak İngilizce dilinin, diğer dillerde olduğu gibi çok iyi bir seviyeye gelebilmesi öğrencinin farklı kültür ve ülkeleri tanıması, mesleki görgü ve bilgisini arttırması için mutlaka yurt dışında bir sürü eğitim almasını ve kariyer yapmasını tavsiye ediyoruz. Biz öğrencilere sadece yurtdışına eğitim olanağı sağlamıyoruz ; “ Onlara Dünyanın Kapılarını Açıyoruz ”


Global Vizyon TÜRSAB üyesi olarak öğrencilerine TÜRSAB güvencesi ile hizmet vermektedir. Oxford House College ise T.C Milli Eğitim Bakanlığı denetiminde hizmet vermektedir.


Sizleri de Global Vizyon ve Oxford House College ailesi görmek dileğiyle…

Dünden Bugüne Global Vizyon

1990
2020
1996
Başlangıç

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon

Ekibimiz

İngiltere Üniversite & Dil Okulu Uzmanı
İngiltere Üniversite & Dil Okulu Uzmanı
  • 25 Yıl Deneyim
  • 50 Danışman
  • 45 Ülke
  • 300 Anlaşmalı Okul
  • 6 Şube

Basın sayfalarında biz

yurtdışı eğitim
June 23, 2022, 12:49 p.m.
Yurtdışında Öğrenci Çalışma Vizesi Çıkarmak İçin Gerekli Olan İşlemler

Yurt dışında bir yandan eğitim görürken diğer yandan çalışarak para kazanmak birçok öğrencinin hayallerini süsler. İrlanda, Avustralya, Malta, Dubai gibi bazı ülkeler, eğitim vizesiyle birlikte yarı zamanlı çalışma izni de verir.

Devamı
Öğrenci Yaşamı
June 23, 2022, 12:37 p.m.
Yurtdışında Çalışarak Dil öğrenme daha kolay

Belirli bir çalışma programına sadık kalan öğrencilerin, daha başarılı olduğu söyleniyor. Öncelikle çalışma programının ne olduğuna ve neleri kapsadığına bakalım.

Devamı
Tavsiye
June 23, 2022, 12:55 p.m.
İngilizce öğrenirken ne yapmalı?

Yurt dışında dil eğitimi programını tamamladıktan sonra hem öğrendiğiniz dili unutmamak hem de başarınızı artırmak için birçok yol bulunuyor.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Sıcak ve Güvenli Şehir San Diego'da Uygun Fiyatlı Eğitim Almak Mümkün...

Global Vizyon

Devamı
Tavsiye
June 12, 2021, 3:37 a.m.
St Giles English Colleges Brighton Dil Okulu

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
March 22, 2022, 5:08 p.m.
Work And Study Programı’nı Uzatabilir Miyim?

Work and Study Programı’na katıldığınızda, hem programınızı hem de o ülkede kalış sürenizi uygun fiyatlarla uzatabilirsiniz. Detaylı bilgileri aşağıda okuyabilirsiniz.

Devamı
dil öğrenme
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Akademik Ortamda Dil Eğitimi Sunan Okul!

Global Vizyon

Devamı
Tavsiye
April 27, 2022, 4:30 p.m.
Kanada Work and Study vize şartları nedir?

Hem çalışıp hem okumak için en popüler ülkelerden biri olan Kanada’ya eğitim vizesi başvurusu yapmak için bazı kriterler yer alıyor. Detayları yazımızda okuyabilirsiniz.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Kaplan International Güvencesinde Eğitimi İrlanda'da da Alabileceksiniz!

Global Vizyon

Devamı
dil öğrenme
Oct. 23, 2022, 11 p.m.
Yeni Bir Dil Öğrenmenize Yardımcı Olacak İpuçları

Yeni bir dil öğrenmek; hafızamızı geliştirir, yaratıcı düşünmemizi sağlar, odaklanmamıza yardımcı olur, çoklu görevlere uyum sağlamamıza destek olur, hatta kendi ana dilimizi bile güçlendirir.

Devamı
yurtdışı eğitim
Oct. 23, 2022, 10:54 p.m.
Yurtdışında Üniversiteye Girmenin Yolları

Yurt dışında üniversite eğitimi almak istiyorsanız, sizin için en uygun üniversiteye kabul almanız 6 kritik aşamadan geçiyor. Bunları şöyle sıralayabiliriz…

Devamı
Tavsiye
Oct. 23, 2022, 10:32 p.m.
Yurtdışında Eğitim Alınabilecek En İyi Ülkeler

Yurt dışında eğitim kararı aldığınızda, yapacağınız en önemli seçimlerin başında hangi ülkede eğitim göreceğinizi belirlemek geliyor.

Devamı
Öğrenci Yaşamı
Oct. 23, 2022, 10:39 p.m.
Yurtdışında Diploma ve Sertifika Programları Kursları ve Çalışma Olanakları

Sertifika programlarının en önemli avantajı ise kısa program süreleri.

Devamı
Tavsiye
Oct. 23, 2022, 10:49 p.m.
İngiltere'de Öğrencilere Çalışma İzni ve Olanakları

Türkiye’deki öğrencilerin dil eğitimi, lisans ve yüksek lisans eğitiminde en çok tercih ettikleri ülke olan İngiltere için uygun vize tipine sahipseniz hem eğitim sırasında hem de eğitim sonrasında çalışma iznine sahip olabiliyorsunuz.

Devamı
yurtdışı eğitim
Oct. 23, 2022, 7:21 p.m.
Yurtdışında İngilizce Yaz Kampları

İlkokul, lise, üniversite öğrencileri ve yetişkinler için hazırlanmış yurt dışı yaz kampları sayesinde İngilizcenizi geliştirebiliyor ve oyunlarla, eğlencelerle, gezilerle dolu bir tatil yapabiliyorsunuz.

Devamı
dil öğrenme
Oct. 23, 2022, 9:49 p.m.
Kanada'da Hem Oku Hem Çalış Work and Study

Birleşmiş Milletler’in araştırmalarına göre dünyanın en yaşanılabilir ve güvenli ülkelerinden biri olan Kanada’ya her yıl Türkiye’den ortalama 2 bin, diğer ülkelerden ise 170 bin uluslararası öğrenci geliyor.

Devamı
Kariyer
Sept. 7, 2022, 11:27 p.m.
Öğrencilere Okurken Çalışma İzni Veren Ülkeler ve Şartları

Özellikle kur artışı nedeniyle, yurt dışında eğitim almanın maliyeti gün geçtikçe artıyor. Ancak Kanada, İrlanda, Avustralya, Dubai ve Malta gibi ülkeler

Devamı
Tavsiye
Sept. 7, 2022, 11:04 p.m.
Pasaport Harçları Nereye Ödenir?

Öncelikle pasaport almanız için randevu.nvi.gov.tr adresinden randevu almanız gerekiyor.

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
Sept. 7, 2022, 11:10 p.m.
Ülkelere Ait En Tuhaf 7 Yasak ve Nedenleri

Genellikle her ülkenin yasaları birbirine benzer. Bu nedenle öğrenciler kendi ülkelerinde kanunlara nasıl dikkat ediyorsa, yurt dışı eğitim için gittikleri ülkelerde de öyle dikkat eder.

Devamı
yurtdışı eğitim
Sept. 7, 2022, 11:29 p.m.
Neden Yurt Dışında Pazarlama Eğitimi Almalısınız?

Başarılı bir pazarlamacı olmak için hem ürününüzü hem kitlenizi tanımanız gerekir.

Devamı
yurtdışı eğitim
Aug. 19, 2022, 6:32 p.m.
İngilizce Pratik Yapmanın 6 Yaratıcı Yolu

Birçok insan için İngilizce öğrenmek, uzun ve sabır isteyen bir süreçtir. Özellikle de bir noktada takılı kaldığınızı ve ilerlemediğinizi düşündüğünüzde pratik yapmak zor gelebilir. Neyse ki gündelik rutinlerinizin dışına çıkarak daha yaratıcı bir şekilde İngilizce pratik yapmanız mümkün. Sizin için İngilizce pratik yapmanın 6 yaratıcı yolunu derledik.

Devamı
dil öğrenme
Aug. 29, 2022, 2:14 p.m.
İngilizce Pratik Yapmanıza Katkı Sağlayacak Öneriler

Dijitalleşen dünya ile birlikte günümüzde İngilizce öğrenmenin birçok yolu bulunsa da hepsi aynı derecede etkili olmuyor

Devamı
dil öğrenme
Sept. 7, 2022, 11:01 p.m.
İngilizceyi Ne Kadar Sürede Öğrenebilirsiniz?

Uzmanlar, İngilizce’de seviye atlamak için ortalama 120-200 saatlik eğitimin gerektiğini söylüyor.

Devamı
Tavsiye
Aug. 19, 2022, 6:30 p.m.
İngilizce Kullanarak Kendinizi Nasıl Tanıtabilirsiniz?

Eğer konuşma pratiğiniz yoksa, yurt dışı dil okulunda eğitim almak için yeni bir ülkeye geldiğinizde ilk günlerde kendinizi rahat hissetmeyebilirsiniz. Her durumda işinize yarayacak, sizin için hazırladığımız soru kalıpları listesine göz atabilirsiniz.

Devamı
Tavsiye
Sept. 7, 2022, 11:32 p.m.
Yurt Dışında Üniversite Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yurt dışında üniversite eğitimi geleceğiniz ve kariyeriniz için mükemmel bir adım olabilir.

Devamı
Öğrenci Yaşamı
Aug. 19, 2022, 6:25 p.m.
Harçsız Öğrenci Pasaportu Nasıl Çıkarılır?

25 yaşın altında ve eğitimlerinize devam eden bir öğrenciyseniz, pasaport harç bedeli ödemeden, yani yalnızca defter bedeli ödeyerek bordo pasaport sahibi olabiliyorsunuz.

Devamı
dil öğrenme
Aug. 19, 2022, 6:10 p.m.
Essay Yazma Teknikleri: Yazdığınız Kompozisyonu Daha Akademik Yapan 7 İngilizce Kelime

Gerek yurt dışında üniversite eğitimi gerekse master - mba için olsun, İngilizce essay yazmak eğitiminizin önemli bir bölümünü oluşturur. Makalelerinizi daha akademik göstermek için bazı kelimelerden yararlanabilirsiniz. Bunlardan en önemli 7 tanesini sizin için listeledik.

Devamı
Tavsiye
Aug. 19, 2022, 6:16 p.m.
Hangi Ülkede Master Yapmalıyım?

Yurt dışında master yapmak, öğrenciler için hem kişisel hem de mesleki gelişimlerini etkileyen en heyecan verici deneyimlerden biri. Ancak hangi ülkede master yaptığınız da önemli. Master yapmak için en ideal beş ülkeyi derledik.

Devamı
yurtdışı eğitim
Aug. 19, 2022, 6:21 p.m.
Dünyada Hangi Üniversiteler En Başarılı İnsanları Yetiştiriyor?

En başarılı insanları yetiştiren üniversitelerin, aynı zamanda dünyanın en iyi üniversiteleri olması rastlantı değil. Forbes’un makalesine göre mezunları arasında en çok dolar milyarderi olan üniversiteler şöyle sıralanıyor:

Devamı
dil öğrenme
Aug. 19, 2022, 6 p.m.
Dünyanın En Seçkin Üniversitelerine Sınavsız Girme İmkanı

Üniversite sınavında istediğiniz sonucu elde edemediyseniz veya başka bir ülkede iş ve kariyer fırsatlarına sahip olmak istiyorsanız, yurt dışında sınavsız girilen üniversiteleri tercih edebilirsiniz.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Kaliteli Eğitim Alırken Bütçesini Korumak İsteyenlerin Tercihi!

Global Vizyon

Devamı
Öğrenci Yaşamı
Aug. 19, 2022, 5:35 p.m.
Amerika’da Öğrenci Hayatı ve Yapmanız Gerekenler

Amerika’da eğitim almak, her öğrencinin hayalini süslüyor. Amerika’da lisans eğitimini bitirdiğinizde dünyanın her yerinde saygınlığı olan bir diplomaya sahip olursunuz.

Devamı
dil öğrenme
Aug. 19, 2022, 5:50 p.m.
Çin'de Üniversite ve Master Eğitimi Almak İçin 13 Neden

Dünyanın yeni süper gücü olarak anılmaya başlayan Çin’de, üniversiteler yaptıkları ilgi çekici bilimsel araştırmalar ve alanlarında gösterdikleri başarılarıyla adlarından sürekli söz ettiriyor.

Devamı
yurtdışı eğitim
Aug. 19, 2022, 5:23 p.m.
Amerika’daki En Ucuz Dil Okullarına Nasıl Ulaşabilirim?

Dünyanın en çok ziyaret edilen ülkelerinin başında gelen Amerika; uçsuz bucaksız toprakları, doğal güzellikleri, eğlence olanakları ve kültürel zenginlikleriyle bambaşka bir deneyim fırsatı sunuyor.

Devamı
dil öğrenme
Aug. 19, 2022, 5:27 p.m.
Gramer Öğrenmeden İngilizce Konuşmak Mümkün mü?

Ülkemizdeki eğitim sisteminde olduğu gibi, daha çok gramer eğitimiyle yetişen öğrenciler, yabancı ülkeden gelen kişilerle İngilizce konuşmaya çalıştıklarında veya TOEFL, IELTS gibi konuşma ve dinleme bölümlerine sahip olan sınavlarla karşılaştıklarında başarısız olabiliyor.

Devamı
yurtdışı eğitim
Oct. 23, 2022, 10:31 p.m.
Yurtdışında İş İngilizcesi

İş İngilizcesi yani mesleki İngilizce, mesleğinizi profesyonel olarak yapabilmek için gereken İngilizce okuma, dinleme, yazma ve konuşma bilgisi olarak tanımlanıyor.

Devamı
Tavsiye
Aug. 19, 2022, 12:55 p.m.
İlk Defa Uçacaklar İçin Havalimanı Kuralları

Yurt dışı eğitim için başvuru yaptığınız okula kabul edildiniz ve hayalinize kavuşmak için sayılı günler kaldı. Uçakla seyahat edeceksiniz ama ilk defa havayolu kullanacağınız için kuralları bilmiyorsunuz.

Devamı
dil öğrenme
Aug. 19, 2022, 1 p.m.
Küçük Yaşta Yabancı Dil Öğrenmek İçin 6 Önemli Sebep

Yabancı bir dil öğrenmek için en uygun yaş aralığının ne olduğu uzun zamandır tartışılıyor. Uzmanlar ise çocukluk çağının yeni bir dil öğrenmek için en verimli çağ olduğunu iddia ediyor.

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
June 24, 2022, 3:12 p.m.
Yurt dışında gideceğiniz ülke hakkında yeteri kadar bilgi sahibi misiniz?

Yurt dışı eğitimi için seçtiğiniz ülkenin, şehirleri ve bölgeleri birbirinden farklılık gösterir.

Devamı
Tavsiye
June 24, 2022, 3:05 p.m.
Yurt dışına çıkarken valizimde neler bulundurmalıyım?

Dil eğitimi gibi nispeten uzun sürecek yolculuklara çıkmadan önce valiz hazırlamak büyük önem taşıyor. Valizinizde neler bulundurmanız gerektiğine geçmeden önce valizinizin nasıl olması gerektiği konusunda birkaç tavsiyemiz var.

Devamı
yurtdışı eğitim
Aug. 19, 2022, 12:38 p.m.
Almanya'da Dil Okulları Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya’da dil okulunda veya üniversitede eğitim almayı düşünen öğrencilerin en çok merak ettiği konuların başında vize geliyor.

Devamı
dil öğrenme
Aug. 19, 2022, 12:47 p.m.
Dünyada En Çok Konuşulan Diller

Dünya üzerinden en az 7 binden fazla dil olduğu biliniyor. Ancak buna rağmen en fazla kullanılan dil sayısının 23 olduğu belirtiliyor. İngilizce ve Çince ise dünyada en çok konuşulan dil sıralamasında listenin başında geliyor.

Devamı
Öğrenci Yaşamı
June 24, 2022, 3:35 p.m.
Yurt Dışında Üniversite Okumak İçin Yapılması Gerekenler

Yurt dışında üniversite okumanın; yeni insanlarla tanışmak, yabancı dili geliştirmek, farklı kültürleri tanımak, değişik yerleri görmek, özgüven kazanmak, CV güçlendirmek ve iş ağını geliştirmek gibi inanılmaz avantajları bulunuyor.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 24, 2022, 2:45 p.m.
Work and Travel ile yaz tatillerinde hem dil öğrenip hem de para kazanmak mümkün

Üniversite öğrencilerinin yaz tatili dönemlerinde en fazla 4 ay süre ile Amerika’da hem çalışıp hem de seyahat edebilecekleri bir kültürel değişim programı olan Work and Travel, katılımcılara dillerini geliştirme ve para kazanma fırsatı sunuyor.

Devamı
Öğrenci Yaşamı
June 24, 2022, 2:52 p.m.
Yola çıkmadan önce gideceğiniz ülkeyi sokak sokak gezebileceğiniz aplikasyonlar

Gelişmiş radar sistemleri, büyük veri kullanımı ve teknolojinin birleşmesiyle oluşan programlar sayesinde, dünyanın her yerine ayak basmadan sokak sokak gezmek mümkün.

Devamı
Tavsiye
June 24, 2022, 2:18 p.m.
Seçim yaptığınız ülkedeki dil eğitim okulları hakkında uzman tavsiyeleri

Yurt dışı eğitim danışmanınız, dil okulu seçimi yaparken bazı faktörleri göz önünde bulundurmanızı ister.

Devamı
Öğrenci Yaşamı
June 24, 2022, 2:33 p.m.
Seyahat etmek istediğiniz ülkeye ait genel kurallar hakkında bilgi edinin

Yurt dışı eğitim için bir başka ülkeye gittiğinizde bazı kurallarla karşılaşırsınız. Bu kurallar ülkenin gümrüğünde, hatta vize işlemleri sırasında başlar ve toplumsal yaşama kadar devam eder. Sizin için bazılarını derlerdik.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 24, 2022, 2:56 p.m.
Yurt dışı seyahati öncesi ve sonrası için gerekli 30 bilgi

Yurt dışı eğitim için bir başka bir ülkeye gittiğinizde; priz uçlarından metro sistemlerine, bahşiş oranlarından restoran açılış kapanış saatlerine kadar birçok farklılıkla karşılaşabilirsiniz.

Devamı
Tavsiye
June 24, 2022, 2:38 p.m.
Uçak seyahatinizi keyifli hale getiren 15 muhteşem ipucu

Yurt dışı dil eğitimi için seçtiğiniz ülkeye giderken, saatlerce sürecek uçak yolculuğunu keyifli hale getirebilirsiniz. Hem konforlu hem de keyifli bir yolculuk mümkün.

Devamı
dil öğrenme
June 24, 2022, 1:22 p.m.
Online eğitim ile dil öğrenmeyi keyifli hale getirin

Online eğitim platformlarının yaygınlaşmasıyla birlikte öğrenciler hem ücretsiz veya uygun fiyata, hem de eğlenerek dil öğrenebiliyor. Sizler için en popüler platformları ve içerdikleri İngilizce programları derledik.

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
June 24, 2022, 1:31 p.m.
Öğrenci Vizesi Başvurularında Ülkelere Göre Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yurt dışında eğitim görmek isteyen öğrencilerin en çok dikkat etmesi gereken konuların başında, vize başvuruları geliyor. Eğitim görmek istedikleri ülkelerden kabul almak isteyen öğrencilerin başvuru sürecinde kendilerinden istenilen bütün şartları sağlamaları ve evrakları eksiksiz teslim etmeleri gerekiyor.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Öğrencilerin Eğitimi Kadar Sosyalleşmesiyle de İlgilenen Okul!

Global Vizyon

Devamı
Tavsiye
June 24, 2022, 1:37 p.m.
Psikolojik seyahat engellerinden nasıl kurtulurum?

Yolculuğumuz ister Kanada’da lisans eğitimi almak için kıtalararası, ister aynı denizi paylaştığımız Malta’da dil eğitimi almak için kısacık olsun, seyahat etmek bazılarımız için stresli olabilir.

Devamı
Tavsiye
June 24, 2022, 1:07 p.m.
Neden dil eğitimi için danışmanlık almalıyım?

Yurt dışında dil eğitimi alma kararından sonraki aşama; hangi seviyede, hangi şehirde ve ülkede eğitim alınacağına karar verilmesidir.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 24, 2022, 1:16 p.m.
Niyet Mektubu ve Referans Mektubu Arasındaki Fark Nedir?

Öğrenciler, yurt dışında lisans veya yüksek lisans eğitimi kararı aldıktan sonra okulların kendilerinden talep ettiği belgeleri toplamaya başlıyor.

Devamı
Kariyer
June 23, 2022, 7:06 p.m.
Kariyer planlarken doğru yol arkadaşı seçmenin önemi

Nitelikli yurt dışı eğitim danışmanları yalnızca vize veya kabul almanız için gereken belgeleri toplamakla kalmaz, kariyer planlarınız için de size rehberlik eder.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 23, 2022, 6:46 p.m.
İngilizce Öğrenmeye Katkı Sağlayan 5 Mobil Uygula

Yurt dışı dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin birçoğu, eğitimlerine başlamadan önce İngilizce becerilerini biraz daha geliştirmek istiyor.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 23, 2022, 6:51 p.m.
İngilizce öğrenmede işinizi kolaylaştıracak yayınlar

Dijital yayınlar aracılığıyla İngilizcenizi geliştirmenin birçok avantajı bulunuyor.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 23, 2022, 6:56 p.m.
Kanada'da Akademik Eğitim Seçenekleri, Çalışma ve Oturum İzinleri

Kanada’da akademik eğitim almak isteyen öğrenciler, üniversitelerde lisans veya yüksek lisans eğitimi alabilecekleri gibi, devlet kolejlerinde sertifika veya diploma programlarına da katılabiliyor. Hatta Work and Study programlarında hem eğitim görüp hem gelir elde edebiliyor.

Devamı
Kariyer
June 23, 2022, 6:59 p.m.
Kariyer planlamasında motivasyonun önemi

Bütün hayatımızı etkileyen evreleri başında gelen kariyer planlama süreci, yalnızca mesleğimizi değil, atacağımız adımları, karakterimizi, ilişkilerimizi ve sosyal yaşantımızı da oluşturur.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 23, 2022, 6:36 p.m.
İngilizce konuşmaktan korkanlara tavsiyeler

Yeni bir dil öğrenmeye başlayanlar genellikle o dili konuşmaktan çekinir. Oysa dil pratik yapmadan gelişemeyeceği için sohbetlerde kendisini geri çeken kişiler, bu fırsatı kaçırır. İngilizce konuşmaktan çekinenler için bazı tavsiyelerimiz var.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 23, 2022, 2:47 p.m.
Harçsız Öğrenci Pasaportu Nedir?

Harçsız öğrenci pasaportu, 25 yaş altında olan ve eğitimlerine devam eden öğrencilerin harç ödemeden alabildikleri bordo pasaport türüdür. Harçsız öğrenci pasaportu ve standart bordo pasaport arasında, harç ödenmemesi dışında herhangi bir fark bulunmuyor.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 23, 2022, 2:44 p.m.
Global Vizyon sadece danışmanlık yapmıyor, gelecek planlarınızı da oluşturuyor

Her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışındaki en kaliteli eğitim kurumlarına gönderen Global Vizyon, yalnızca süreci yönetmenizde yardımcı olmakla kalmıyor, bütün geleceğinizi de planlıyor. Kendiniz için uygun gördüğünüz kariyer planlarına uygun bir şekilde ilerlemeniz için gereken dil, lisans, yüksek lisans, diploma ve sertifika eğitimlerini en ideal ortamda almanızı sağlıyor.

Devamı
Tavsiye
June 24, 2022, 3:50 p.m.
Seyahatinizi sorunsuz hale getirmek için önceden yapmanız gerekenler

İster Dubai’de Work and Study programına ister Avustralya’da sertifika & diploma programına gidiyor olun, uzun süreli seyahatiniz başlamadan önce doğru planlamayla olası sorunlara karşı hazır olmalısınız.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 23, 2022, 6:15 p.m.
Her öğrencinin yurt dışı seyahati öncesi bilmesi gerekenler ve seyahati kolaylaştıracak ipuçları

Yurt dışı eğitim için başvurduğunuz okuldan kabul aldıktan sonra, öncelikle seyahat öncesi yapmanız gerekenleri planlamanız gerekiyor.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 23, 2022, 6:34 p.m.
İngilizce Dil Okulu İçin Tercih Edebileceğiniz En İyi 5 Ülke

Her sene Türkiye’den binlerce öğrenci dil eğitimi almak için yurt dışına çıkıyor. Öğrencilerin gidecekleri ülkeyi seçerken göz önünde bulundurdukları faktörler arasında; eğitim kalitesi, sosyal olanaklar ve ekonomik maliyetler ön plana çıkıyor.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 23, 2022, 7:08 p.m.
Kültürel bir öneme sahip Boston’da konaklanacak yerler

Massachusetts eyaletinin başkenti olan Boston, Amerika’nın nüfus bakımından en büyük ilk 10 şehri arasında yer alıyor. Boston şehri; önemli bir eğitim, sağlık, finans ve teknoloji merkezi olarak ön plana çıkıyor. Boston, Amerika’nın en eski şehirlerinden biri olarak tarihi ve kültürel geçmişe sahip bir bölge.

Devamı
dil öğrenme
June 23, 2022, 1:34 p.m.
Erken yaşta İngilizce öğrenmeye başlamanın faydaları

İkinci dil olarak İngilizce’ye başlama yaşı, çocukların gelişim özelliklerine göre değişiyor. Yine de uzmanlar, çocukların beyinleri 2-7 yaş arasında çok hızlı bir şekilde geliştiği için, dil eğitimine ne kadar erken başlarlarsa o kadar etkili olacağı görüşünde birleşiyor. Sizin için, erken yaşta İngilizce öğrenmeye başlamanın faydalarını derledik.

Devamı
dil öğrenme
Aug. 19, 2022, 5:55 p.m.
Dil Okuluna Gidilecek Ülke, Eğitim Kalitesini Değiştirir mi?

Yurt dışında dil eğitimi almak için ülke seçimi yaparken bazı faktörleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

Devamı
dil öğrenme
June 23, 2022, 2:30 p.m.
Film ve dizi izleyerek İngilizce öğrenmek mümkün mü?

Yurt dışında dil eğitimi veya akademik eğitim almak isteyen öğrenciler; film, dizi ve belgesel izleyerek İngilizce öğrenmenin mümkün olup olmadığını merak ediyor.

Devamı
dil öğrenme
June 23, 2022, 2:39 p.m.
Geleneksel dil öğrenme metotlarından sıkılanlar için harika öneriler

Yeni bir dil öğrenmek ilk başta zor gelir. Ancak, internetin yaygınlaşmasıyla birlikte yabancı dil eğitimi alabileceğiniz kaynaklar da çoğaldı. Geleneksel dil öğrenme metotlarından sıkılanlar için bazı önerilerimiz var.

Devamı
Öğrenci Yaşamı
Sept. 7, 2022, 11:15 p.m.
İtalya’da Öğrenci Yaşamı

Avrupa’nın en güzel ülkelerinden biri olan ve dünyanın en eski üniversitelerinden bazılarına

Devamı
Tavsiye
Sept. 7, 2022, 11:22 p.m.
Yurtdışı okullarında arkadaşlık

Uzun zamandır hayalini kurduğunuz yurt dışı eğitim için başvurunuzdan olumlu yanıt aldınız ve gitmek için tüm hazırlıklarınızı tamamladınız. Artık yola çıkma vakti geldi.

Devamı
dil öğrenme
Aug. 19, 2022, 6:05 p.m.
En Ucuz Şekilde Hangi Ülkede Üniversite Okunur?

Yurt dışında üniversite okumak, ülkemizdeki birçok öğrencinin hayalini süslüyor. Kur farkından dolayı bu hayali gerçekleştirmek giderek zorlaşsa da birçok Avrupa ülkesinde; Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya gibi ülkelere kıyasla daha uygun maliyetlere bu eğitimi alabiliyorsunuz. Üniversite eğitimi için en uygun maliyetli ülkelerin başında Almanya, Norveç, Avusturya, Polonya ve Macaristan geliyor.

Devamı
Tavsiye
Sept. 7, 2022, 11:13 p.m.
Yiyecekleri Tarif Ederken Kullanabileceğiniz İngilizce Kelimeler

Yiyecekler, gündelik hayatımızın önemli parçalarından biri. Yurt dışı eğitim amacıyla yabancı bir ülkeye gittiğimizde bazen mekan çalışanlarıyla bazen de arkadaşlarımızla

Devamı
yurtdışı eğitim
dil öğrenme
Öğrenci Yaşamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
Kariyer
Tavsiye
Nov. 7, 2022, 4:35 p.m.
Yurtdışında Work and Study Programları Yurtdışında Çalış Oku Programları

Yurtdışında Hem Okuyup Hem Çalışabileceğiniz Work and Study ve Akademik Programlardan size en uygun olanı gelin birlikte seçelim. Yurtdışı eğitim programlarında 2022 yılı fiyatları ile kayıt olup 2024 yılında eğitime başlayabilirsiniz. Yeni yıl artışlarından zarar görmemek ve fırsatlardan yararlanmak için Yüz yüze , online yada telefon randevunuzu bu mesaja cevap vererek yada 0535 643 31 81 nolu telefondan oluşturabilirsiniz.

Devamı
Tavsiye
Oct. 23, 2022, 11:05 p.m.
Yurt Dışında İngilizce Eğitimi Almak İsteyenlerin Sıkça Sorduğu Sorular

Günümüzde birçok öğrenci yurt dışında İngilizce eğitimi almanın hayalini kuruyor.

Devamı
Tavsiye
Oct. 23, 2022, 11:11 p.m.
Yurtdışında Ekonomik Uygun Fiyatlı İngilizce Kursları

Yurt dışı eğitim maliyetlerini değiştiren birçok etmen bulunuyor.

Devamı
Tavsiye
June 23, 2022, 12:59 p.m.
Yurtdışında Dil Eğitimi Sonrası Vize Uzatma

Dil eğitimini yurt dışında alan öğrenciler, gittikleri ülkede daha uzun süre kalmak isteyebiliyor. Bu durumda genellikle vize süresini uzatmak mümkün ancak “daha ileri bir eğitim programına kayıt olmak gibi” bazı şartlar aranır. Ülkelere göre vize uzatma şartlarını listeledik.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 23, 2022, 1:08 p.m.
Dünyanın En İyi 20 Üniversitesi

Her sene QS tarafından açıklanan “Dünyanın En İyi Üniversiteleri” sıralamasında, dünyanın farklı yerlerindeki en başarılı okullar yer alıyor. 2022 yılının listesindeki ilk 20’de; Amerika’dan 9, Büyük Britanya’dan 5, İsviçre ve Singapur’dan 2, Avusturya ve Çin’den ise 1’er üniversite yer alıyor.

Devamı
dil öğrenme
June 23, 2022, 1:06 p.m.
Dil öğrenirken o ülkenin kültürünü de öğrendiğinizi biliyor muydunuz?

Yurt dışında dil eğitimi almanın en önemli avantajlarından biri, o dili kültürüyle birlikte dolu dolu öğrenmek. Kitaplarda göremeyeceğiniz deyimlerin ve söz kalıplarının gündelik hayata nasıl yerleştiğini fark eder; dili o kültürün adetleriyle, yemeğiyle, müziğiyle, festivalleriyle birlikte kavrarsınız.

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
June 23, 2022, 1:18 p.m.
Eğitim almak istediğiniz şehir, karakterinizi yansıtıyor mu?

Eğitim için yurt dışına çıkmak isteyen öğrencilerin vermesi gereken önemli kararlardan biri de şehir seçimidir. Bazı şehirler tarihi dokusu, doğal güzellikleri veya eğlenceli aktiviteleriyle ünlüyken; bazıları daha sakin, huzurlu ve ekonomik olabilir.

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
June 23, 2022, 1:26 p.m.
Eğitim için gideceğiniz şehrin başarılı olma oranınıza etkileri

Yurt dışında başarılı bir eğitim süreci geçirmek, kariyerinizde büyük sıçramalar sağlayabilir. Kendi yaşam biçiminize uygun, güvenilir, dost canlısı, iş olanakları kuvvetli ve ekonomik bir şehirde hem harika vakit geçirebilir hem de çok başarılı olabilirsiniz. Bu kriterleri teker teker değerlendirelim.

Devamı
dil öğrenme
May 9, 2022, 5:14 p.m.
MIT Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Hakkında

Yurtdışında eğitim almak isteyen her kesimden öğrenci için Massachusetts Teknoloji Enstitüsü ilgi çekidir. Bu enstitü hakkında bilgiler bu öğrenciler tarafından araştırılmaktadır. Global Vizyon olarak bu enstitü hakkındaki soru işaretlerini gidermeye ve ülkenin yaşama standartları, konumu ve eğitimi hakkında bilgiler aktarıyoruz. Bu bilgi aktarımına üniversiteyi tanıyarak başlamakta fayda vardır. Üniversite Cambridge’de 1861 yılında kurulmuştur. 1865 yılında ise ilk öğrencilerini kabul etmeye başlamıştır. Kurulduğu günden itibaren yaptığı tüm çalışmalarda daha iyi olmayı hedeflemektedir. Yaptığı çalışmalar nedeniyle bugün dünya çapında bir marka haline gelmiştir.

Devamı
yurtdışı eğitim
May 9, 2022, 5:22 p.m.
Türkiye'de Üniversite 'den Yurt Dışına Geçiş Yapılır mı?

Türkiye’de Üniversite Okurken, Yurt Dışına Geçiş Yapılır mı? Sorusu ülkemizde eğitim gören ve hayatını, kariyerini yurt dışında ki imkânlar doğrultusunda şekillendirmek isteyen tüm öğrencilerin ortak noktası diyebiliriz. Özellikle denklik ve sınav durumları bu konuda ön plana çıkarken, öğlencilerin tercih edecekleri üniversitelerinde kendi bünyelerinde ki işleyişleri temel faktörleri belirler nitelikte. Global Vizyon olarak sizler için hem geçiş sürecini hem de olabilecek seçenekler dâhilinde ki periyodu kaleme aldık.

Devamı
Kariyer
June 23, 2022, 12:27 p.m.
Avrupa'da Eğitim Bursları Üniversite

Yurt dışı eğitim bursları, öğrencinin hangi uluslararası bursları aldığına ve bu bursları kimin sağladığına göre değişiklik gösteriyor. Yine de çoğu eğitim bursu; öğrenim ücreti, kitaplar ve okulla ilgili diğer masraflar olmak üzere öğrencinin temel eğitim masraflarını karşılıyor.

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
June 23, 2022, 12:32 p.m.
Avrupa'nın Kaliteli, Denkliği olan ve Uygun fiyatlı Üniversiteleri

Öğrenciler, kur artışı ve ekonomik şartlar dolayısıyla Avrupa’da daha uygun bütçelerde eğitim alabilecekleri üniversite arayışına giriyor.

Devamı
Tavsiye
May 9, 2022, 5:10 p.m.
İsviçre'de Eğitim ve Yaşam Maliyetleri

İsviçre Yaşam Maliyeti, özellikle Türkiye başta olmak üzere yaşamını orada idame ettirmek isteyen tüm aile ve bireylerin merak konusu haline geldi. Dünya dengesi üzerinde refah ve kaliteli yaşam düzeyi en yüksek ülkelerden biri olan İsviçre’ye göç etmeyi planlayan veya bulunduğu yerle yaşam giderleri arasında kıyas yapmak isteyen kişiler için İsviçre de ki yaşam maliyetlerini Global Vizyon olarak kaleme alarak oldukça enteresan bir tabloyla karşınızdayız.

Devamı
Öğrenci Yaşamı
May 9, 2022, 1:28 p.m.
Avustralya'da İş Garantili Eğitim Fırsatı

Avusturalya çıplak ayaklı aborjinler ülkesi olarak bilinmektedir. Renkli bir kıta olan Avustralya güneyde yer almaktadır. Bu ülkenin sahip oldukları eğitim fırsatları, doğal güzellikleri dünyanın pek çok bölgesinden insanlara çekice gelmektedir. Öğrenciler tarafından tercih edilmesi her geçen gün artmaktadır. Avusturalya kanguruları ve çılgın sörfçüleri de dikkatleri üzerine toplamaktadır. Çağdaş ve modern eğitim sistemine sahip olması nedeniyle yabancı öğrenci kabulü sürekli artmaya devam etmektedir. Bu güzel ülkeye gelen öğrencilerin kafalarındaki bazı soruları cevaplamak gerekmektedir.

Devamı
Öğrenci Yaşamı
April 27, 2022, 11:39 p.m.
Amerika Work and Study vize şartları nedir?

Amerika Birleşik Devletleri’nde Work and Study program farklı şekilde yapılıyor. Programın adı “Amerika’da maaşlı turizm ve gastronomi stajı” olarak geçiyor.

Devamı
Tavsiye
May 9, 2022, 1:50 p.m.
Öğrenciler için Schengen Vizesi

Bir Öğrenci Schengen Vizesini Nasıl Alır? Sorusu öğrencilerin dünya tarihini ve dünya kültürünü yakından görmek istemesiyle birebir orantılı doğar. Eğitim – öğretim hayatlarında farklı hayatlara temas ederek gerek kişisel gerekse uzmanlık alanlarında gelişim göstererek belirli periyotta hayat standartlarını yükseltmek isteyen her öğrencinin talebi Schengen vizesi ile hayatına yepyeni bir soluk kazandırmak. Global Vizyon olarak Schengen vizesi alma sürecine geçmeden önce, Schengen vizesinin ne olduğuna dair kısa bir dipnot ile başlayalım istedik.

Devamı
Kariyer
April 27, 2022, 11:51 p.m.
Kanada Work and Study Co-op Programları’nda Hangi İşlerde Çalışılır?

Kanada’da hem okumak hem çalışmak için gelen öğrencilerin en çok tercih ettiği programların başında, maaşlı staj imkanı veren co-op programları geliyor.

Devamı
Tavsiye
April 27, 2022, 11:18 p.m.
Kanada Çalışarak Eğitim Programı'nda Ne Kadar Kazanırım?

Kanada’da hem eğitim görmek hem de çalışmak için co-op programına katılan öğrenciler, eğitimlerinin ilk bölümlerinde yarı zamanlı (haftada 20 saat), co-op bölümünde ise tam zamanlı (haftada 40 saat) çalışabiliyor.

Devamı
Kariyer
April 27, 2022, 11:06 p.m.
Kanada Maaşlı Staj Programları Hakkında

Kanada’da hem okuyup hem çalışmak isteyen uluslararası öğrenciler, devlet kolejleri veya özel kolejler tarafından düzenlenen co-op programlarına katılarak bir yandan teorik bilgi edinirken diğer yandan maaşlı staj imkanına sahip oluyor.

Devamı
Tavsiye
April 27, 2022, 5:51 p.m.
Kanada Devlet Kolejleri Bölümleri ve Fiyatları

Hem uygun fiyatlı olması hem de göçmenlik başvuru hakkı tanıdığı için Kanada’da en çok rağbet gören okulların başında, devlet kolejleri geliyor.

Devamı
dil öğrenme
April 27, 2022, 4:35 p.m.
Kanada’da Eğitim Vizesi ile Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Kanada Work and Study vizesi sayesinde öğrenciler, Kanada’da faaliyet gösteren bir dil okulunda veya üniversitede eğitim alırken çalışma iznine başvurabiliyor.

Devamı
Tavsiye
April 27, 2022, 5:39 p.m.
Kanada’da Devlet Koleji Eğitiminin Detayları

Kanada devlet kolejleri, yurt dışından gelen öğrencilerin en çok tercih ettiği eğitim programlarına ev sahipliği yapıyor.

Devamı
Tavsiye
April 27, 2022, 5:56 p.m.
Kanada Devlet Koleji Eğitimi Sonrasında Oturum ve Çalışma İzni

Kanada devlet kolejlerinde eğitim alan öğrenciler programları bittikten sonra oturma ve çalışma izinlerini uzatabiliyor.

Devamı
Tavsiye
April 27, 2022, 5:45 p.m.
Kanada Devlet Kolejlerine Kimler Gidebilir?

Kanada devlet kolejlerinde farklı alanlarda ileri düzey eğitim ve sertifika almak isteyen öğrencilerin, en az lise mezunu olması bekleniyor.

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
April 27, 2022, 12:43 p.m.
Work and Study Ülkeleri ve Farkları Nedir?

Öğrencilerin bir yandan iş tecrübesi kazanırken bir yandan da eğitim bütçelerine katkıda bulunabildiği yurt dışında Work and Study programına ev sahipliği yapan ülkelerin başında Kanada, İrlanda, Avustralya, Dubai ve Malta geliyor. Bu ülkelerde Work and Study yapan öğrenciler; programlarının sonunda CV’lerine ekleyebilecekleri, uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalara da sahip oluyor. Ülkelerin kültürel farklılıkları, iş olanakları, eğitim, yaşam ve konaklama maliyetleri gibi etkenler program seçiminde belirleyici oluyor. Ülkelere teker teker bakalım…

Devamı
yurtdışı eğitim
April 27, 2022, 4:15 p.m.
Hangi Ülkelerde Work and Study Programı Geçerli ve Fiyatları Nedir?

Öğrencilerin dil eğitimi alırken masraflarını da karşılayabildiği Work and Study Programları; Kanada, Avustralya, İrlanda, Malta ve Dubai'de bulunuyor. 2022 güncel fiyatlarını aşağıda okuyabilirsiniz…

Devamı
yurtdışı eğitim
April 27, 2022, 4:24 p.m.
İngilizce Bilmeden Work And Study Programı’na Katılabilir Miyim?

Bir yandan eğitim alırken diğer yandan çalışarak bütçelerine yardımcı olmak isteyen öğrencilerin katıldığı Work and Study Programı’nın en önemli özelliklerinden biri, İngilizce bilgisine sahip olmayan öğrencilerin de eğitime katılabilmesi. Work and Study Programı kapsamında zaten dil eğitimi alan öğrenciler, bir yandan da genellikle yarı zamanlı işlerde çalışarak gündelik hayatta pratik yapabiliyor. İngilizce dil bilgisi daha yüksek seviyede olan öğrencilerin avantajı ise daha çok iş arasından seçim yapabilmesi. Ancak öğrenci İngilizce bilmiyor olsa bile yurt dışında Work and Study için başvurabiliyor. İngilizce seviyesi daha düşük olan öğrencilerin genellikle ilk yaptığı işler arasında; garsonluk, kasiyerlik, baristalık gibi hizmet sektöründeki işler bulunuyor. Öğrenciler dil seviyelerini geliştirdikçe, kendi mesleklerine uygun iş bulma şansları da artıyor. Öğrencilerin dil seviyelerine bağlı ülkeden ülkeye çalışma olanaklarını sizin için derledik.

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
April 27, 2022, 1:41 p.m.
Work and Study Programı İçin En Çok Tercih Edilen Ülkeler Hangileri?

Öğrencilerin yurt dışında hem öğrenim gördükleri hem de yarı veya tam zamanlı işlerde çalışıp para kazanabildikleri Work and Study Programları’nın popüleritesi her sene artıyor. Bu programlar sayesinde öğrenciler; yabancı bir ülkede eğitim görürken bütçelerine katkıda bulunabiliyor ve edindikleri yurt dışı iş deneyimi sayesinde CV’lerini güçlendiriyor.

Devamı
dil öğrenme
March 23, 2022, 7:45 p.m.
Yurt Dışında Hem Dil Öğrenin hem çalışın Work and Study

Work and Study Programı’nda öğrenciler, hem kaliteli dil eğitimi alıyor hem de çalışıp bütçelerine katkıda bulunuyor. Öğrenciler genellikle hizmet sektöründe çalışsalar da iş olanakları ülkelere göre değişiklik gösteriyor. Sizin için en popüler Work and Study konumlarındaki iş ve ücret olanaklarını derledik.

Devamı
yurtdışı eğitim
March 23, 2022, 1:05 a.m.
Work and Study Programında Nelere Dikkat Etmeli?

Yurt dışında Work and Study yapmayı düşünen öğrencilerin, başta bütçe yönetimi olmak üzere birçok konuda doğru planlama yapması gerekiyor. Öğrenciler; konaklama, vize başvurusu, eğitim, seyahat, gündelik maliyetler, yeme içme ve ekstra harcamaları mutlaka hesaba katmalı. Önemli başlıkları yazımızda okuyabilirsiniz.

Devamı
dil öğrenme
April 27, 2022, 12:19 p.m.
Yurt Dışında Dil Eğitimi Alırken Çalışarak Para Kazanabilirsiniz

Her yıl on binlerce öğrenci, bir yandan kaliteli dil eğitimi alırken bir yandan da çalışıp para kazanabilme şansı yakaladıkları için Work and Study’i tercih ediyor. Eğitimleri boyunca genellikle yarı zamanlı işlerde çalışan öğrenciler bu sayede; eğitimleri, yaşam maliyetleri ve boş zamanlarındaki aktiviteleri için bütçelerini planlayabiliyor.

Devamı
Tavsiye
March 23, 2022, 1:32 a.m.
Work and Study ve Work and Travel nedir?

Work and Study ile Work and Travel, adaylar tarafından sıkça karıştırılabiliyor. Fakat bu iki tanım birbirinden oldukça farklı. Hemen detaylarına geçelim.

Devamı
Kariyer
March 23, 2022, 12:59 a.m.
Yurtdışında Work and Study Programı İçin Nedenleri

Yurt dışında Work and Study Programı’na katılan öğrenciler; özgeçmişlerini güçlendirmekten her yerde geçerliliği olan sertifikalar edinmeye, gelişmiş network ağı kazanmaktan inanılmaz deneyimler yaşamaya kadar birçok avantajın sahibi oluyor. Sizin için 15 tanesini derledik:

Devamı
Tavsiye
March 23, 2022, 2:37 a.m.
Work and Study nedir? hangi ülkelerde work and study?

Work and Study’yi son yıllarda sıkça duyuyorsunuzdur… Work and Study nedir, nasıl başvurulur, ne kadar sürer ve ne kadar kazanırım diye merak ediyorsanız; yanıtları bu yazımızda.

Devamı
Kariyer
March 22, 2022, 5:33 p.m.
Work And Study Programı’nda Ne Kadar Çalışabilirim?

Öğrencilerin yurt dışında eğitim alırken bir yandan da çalışma imkanlarının olduğu Work and Study Programları hakkında en merak edilen konulardan biri de çalışma süreleri. Her ne kadar ülkelere göre değişiklik gösterse de, genellikle öğrenciler haftada 20 saat yarı zamanlı çalışma iznine sahip oluyor. Ülkelere göre çalışma sürelerini aşağıda bulabilirsiniz.

Devamı
Kariyer
March 22, 2022, 11:22 p.m.
Yurtdışında Work and Study Programı’na Ne Zaman

Öğrencilere eğitim verirken bir yandan da çalışma imkanı sunan Work and Study Programları için genellikle belirli bir kayıt dönemi bulunmuyor. 18 ila 25 hafta süren dil eğitimlerine katılmak isteyen öğrenciler, seçtikleri ülkedeki okulların programlarına dahil oluyor. Öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerin başında ise İrlanda, Kanada, Avustralya, Malta ve Dubai geliyor. Ülkelere göre değişen Work and Study Programı katılım detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Devamı
Kariyer
March 22, 2022, 5:20 p.m.
Work And Study Programı’nda Ne Kadar Kazanırım?

Work and Study programlarıyla yurt dışına giden öğrenciler, eğitim aldıkları ülkeye, yeteneklerine ve İngilizce seviyelerine göre aylık ortalama 1000 euro’ya kadar kazanabiliyor. En düşük şartlarda çalışan öğrenciler dahi rahatlıkla kendi konaklama ve yaşama maliyetlerini çıkarıyor. Ülkelere göre değişen çalışma ücretlerini aşağıda okuyabilirsiniz.

Devamı
Kariyer
March 22, 2022, 6:01 p.m.
Yurtdışında Work And Study Programı’nda Hangi İşler

Yurt dışındaki Work and Study Programı’na katılan öğrenciler genellikle restoran, kafe, bar ve mağazalarda iş buluyor. Ancak Malta gibi bazı ülkeler, öğrencilerin kendi meslekleriyle ilgili bir yerde çalışmasına imkan sağlıyor. Work and Study Programı kapsamındaki ülkelere göre çalışma olanaklarını aşağıda okuyabilirsiniz

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
ILSC Sydney Deneyimli ve Sıcakkanlı Eğitim Kadrosuyla Dikkat Çeken Okul!

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
İki Farklı Lokasyonda Eğitim İmkanı Sunan Tek Okul!

Global Vizyon

Devamı
Öğrenci Yaşamı
June 12, 2021, 3:37 a.m.
OHC English Sydney'de Bundan Daha Uygun Fiyatlı Eğitim Bulamayacaksınız!

Global Vizyon

Devamı
dil öğrenme
June 12, 2021, 3:37 a.m.
EC Toronto Güvenli Şehirin Güvenilir Dil Okulunda Eğitimi Alın!

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Butik Eğitim Anlayışı Özel İlgiyi Beraberinde Getiriyor!

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Kaplan English Güvenilir Eğitimin Toronto'daki Adresi Kaplan International

Global Vizyon

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Eşsiz Doğası ve Yardımsever Halkıyla Uluslararası Öğrencileri Cezbeden Ülke!

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Kolej Kalitesinde Eğitim Almak İçin KGIC'i Tercih Edin!

Global Vizyon

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Kaplan English San Diego

Global Vizyon

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Akademik Başarısı Yüksek Bir Şehirde Eğitim Alma Ayrıcalığı Yakalayın...

Global Vizyon

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
June 12, 2021, 3:37 a.m.
EC English San Diego Okyanusun Kenarında Ferah Bir Okulda Eğitim Almak İster misiniz?

Global Vizyon

Devamı
dil öğrenme
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Bu Şehirde Dil Eğitimi Alırken Kültür Sanata Doyacaksınız!

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
OHC English Melbourne'daki Cebinizin Dostu Dil Okulu!

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
TOEFL Sınavına Girmeden Üniversite Başvurusu Yapmak Mümkün!

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
California Language Academy Los Angeles

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
San Diego'da İngilizce Kursları

Global Vizyon

Devamı
Tavsiye
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Westbourne Academy İngilizce Dil Okulu – Bournemouth

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
LSI Brighton'da İngilizce Dil Kursları

Global Vizyon

Devamı
Öğrenci Yaşamı
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Kaplan English Bournemouth İngilizce Dil Okulu

Global Vizyon

Devamı
dil öğrenme
June 12, 2021, 3:37 a.m.
EC English Dil Okulu – Boston

Global Vizyon

Devamı
dil öğrenme
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Bayswater English Dil Okulu Bournemouth

Global Vizyon

Devamı
Öğrenci Yaşamı
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Kings English Dil Okulu Bournemouth İngilizce Kursları

Global Vizyon

Devamı
dil öğrenme
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Kaplan English Dil Okulu – Boston

Global Vizyon

Devamı
dil öğrenme
June 12, 2021, 3:37 a.m.
LSI Dil Okulu – Boston

Global Vizyon

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Kaplan English İngiltere Dil Okulları

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
St Giles English Colleges Eastbourne

Global Vizyon

Devamı
dil öğrenme
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Kaplan English Cambridge İngilizce Dil Okulu

Global Vizyon

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Oxford International Brighton İngilizce Dil Kursları

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Oxford House College İngiltere Dil Okulları

Global Vizyon

Devamı
dil öğrenme
June 12, 2021, 3:37 a.m.
LSI Cambridge İngilizce Dil Okulu

Global Vizyon

Devamı
Öğrenci Yaşamı
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Kings English Oxford Dil Kursları

Global Vizyon

Devamı
Tavsiye
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Studio Cambridge İngilizce Dil Okulu

Global Vizyon

Devamı
dil öğrenme
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Cambridge’nin En Özel Dil Okulu!

Global Vizyon

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Oxford International English Brighton

Global Vizyon

Devamı
Tavsiye
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Oxford International Greenwich Dil Okulları

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
London School of English Londra En Kaliteli İngilizce Dil Okulu

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Kensington School of English Londra

Global Vizyon

Devamı
dil öğrenme
June 12, 2021, 3:37 a.m.
EC English Oxford İngilizce Dil Kursları

Global Vizyon

Devamı

Akreditasyonlarımız & Partnerlerimiz

Akreditasyonlar
Partnerler