Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 533 590 23 61


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/


Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.

Bina girişinde güvenlik tarafindan ateş ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapılmaktadır.

Bina ve kat girişlerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.

İki kattan oluşan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.

Görüşme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile mesafeli görüşmeler yapabilmektesiniz.

Ofisimizin temizlik görevlisi her görüşmenin ardından odalarimizi havalandırmakta ve dezenfekte etmektedir.

Her aksam ofisin genel temizligi yapılmaktadır.

Ofis görüşmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.  Hemen Bize Ulaş

Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Programı
Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Programı

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yeni sektörler ve bu sektörlere bağlı meslekler orta çıkmaya başladı. Siber Güvenlik alanı ve bu alanda çalışan kişilerde son yılların yükselen değerleri haline geldi. Günümüzde kimi meslekler önemini yitirirken doğru mesleği seçmek öğrencilerin hedefleri arasında yer almaya başladı. Mesleğine uzun yıllar devam etmek ve yüksek maaşlarla çalışmak isteyenler için Siber Güvenlik alanı güvenli bir liman haline geldi. Siber Güvenlik alanında kariyer yapmak isteyenler yüksek lisans programlarına ya da dünyanın dört bir yanında açılan sertifika programlarına başvurabilmektedir. Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Programları kısa sürede iş hayatına atılmanın önünü açmaktadır. Siber Güvenlik alanı tüm dünyada yeni bir alandır, ülkemizde de bu alanda yeni yeni atılımlar yapılmaktadır. Bu sebeple Siber Güvenlik alanında eğitim almak isteyenler genellikle yurtdışındaki eğitimleri tercih etmektedir. Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Programları bu yüzden son dönemin en çok kayıt alan programlarındandır.Yurtdışı Siber Güvenlik Programları genellikle bir yıl sürmektedir. Yurtdışı Siber Güvenlik Programı kapsamında; blockchain, büyük veri, IoT gibi siber güvenliği tüm yönleriyle öğrenilebilmektedir. Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Programları kapsamında bilgi güvenliğindeki riskleri önceden tahmin edebilme, network’leri korumak için yeni yollar geliştirme, siber saldırıları önleme gibi beceriler kazanılmaktadır. Öğrenciler eğitim kapsamında sadece sınıflarda ders dinleyerek geçirmezler. Öğrenciler laboratuvar ortamında, son teknolojideki aletlerde çalışmaktadır ve eğitimlerini bu şekilde almaktadır. Yurtdışı Siber Güvenlik Programlarında; Siber Güvenliğe Giriş, Bilgisayar Networkleri, İletişim/Operasyon Sistemleri/Data Yönetimi, Siber Dünyada Bilgi Güvenliği, Hackathon gibi dersler verilmektedir.

Devamını Oku

Program Süresi

Yurtdışı Siber Güvenlik Diploma Programlarında genellikle bir yıllık programlar tercih edilmektedir. Bir yıllık programlarda 24 hafta eğitim, 12 hafta çalışma dönemi vardır. Arada kalan kısım resmî tatil dönemleridir. Yurtdışı Siber Güvenlik Programlarından mezun olmak isteyen öğrencilere özgeçmişlerinin güçlü olması adına uzun süreli programları tercih etmeleri önerilir. Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Programlarının farklı süreli olanları da bulunmaktadır. Daha kısa süreli ya da daha uzun süreli eğitim almak istiyorsanız Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmenizi öneririz.

Çalışma İzni

Yurtdışı Siber Güvenlik Programlarına uzun dönemli katılanlar çalışma iznine sahip olmaktadır. Bu hemen hemen her sertifika programında geçerli olan bir kuraldır. Kısa dönemli katılımcılar çalışma iznine sahip olamazken, uzun dönemli katılımcılar çalışma izni alabilir. Yurtdışı Siber Güvenlik Programının genellikle bir yıllık olanı tercih edilmektedir. Bu bir yıllık Yurtdışı Siber Güvenlik eğitimlerinde öğrenciler çalışma izni alır. Öğrencilerin çalışacakları işyerleri eğitim aldıkları eğitim kurumları tarafından organize edilmektedir. Yurtdışı Siber Güvenlik Diploma Programının süreleri ve çalışma izinleri koşulları hakkında Global Vizyon danışmanlarıyla görüşüp, en doğru bilgiyi almanızı öneririz.

Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Siber Güvenlik Diploma Programını yeni bir alan olan Siber Güvenlik alanında çalışmak isteyenler tercih eder. Matematik geçmişi olanlar, mühendislik eğitimi alanlar bu programı sıklıkla tercih etmektedir. Siber Güvenlik alanında üniversitelerde açılan bölümler az olduğunda öğrenciler farklı mühendislik ya da sayısal ağırlıklı bölümlerde eğitim alıp sonrasında Yurtdışı Siber Güvenlik Programlarına katılarak kendilerini bu alanda geliştirebilmektedir. Ülkemizde Siber Güvenlik alanında hala büyük bir açık vardır. Bu hem eğitimsel alanda hem de mesleki alanda bir açıktır. Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Programlarına katılmak hem öğrencilerin en güncel bilgileri edinmelerini sağlar hem de ülkelerine geri dönüklerinde yurtdışı deneyimi olan göze çarpan elemanlar olmalarına yarar. Türkiye’deki Siber Güvenlik alanındaki eğitimin kendileri için yeterli olmadığını düşünen tüm öğrenciler Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Programlarına katılabilmektedir. Günümüzde ve gelecekte gözde olacak meslekler çok hızlı değişirken Siber Güvenlik alanındaki meslekler epey uzun bir süre önemini kaybetmeyecek gibi gözükmektedir. Bu yüzden gelecekte mesleki kaygı duymak istemeyen kişiler kendilerini Siber Güvenlik alanında geliştirerek, gelecekte de gözde olmaya devam edecek bir meslek edinebilirler.

Devamını Oku

Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Programına katılanlar bu sektörün gözde elemanları olacaktır. Çünkü günümüzde bu mesleğe sahip olan pek az kişi bulunmaktadır. Siber Güvenlik alanı bir İşletme Bölümü kadar fazla mezuna sahip değildir. Bu alanda eleman açığı bulunmaktadır. Bu sebeple Siber Güvenlik alanından mezun olanlar bir de kendilerini yurtdışında geliştirme imkânı buldularsa çok hızlı iş bulabilir ve kariyerlerinde çok hızlı yükselebilirler. Yurtdışı Siber Güvenlik eğitimlerinden mezun olanlar Kanada, Amerika, İngiltere gibi bu sektöre yön veren ülkelerde en güncel bilgileri alanında uzman eğitmenlerden öğrenme fırsatı yakarlar. Bu büyük bir avantajdır. Bir de üstüne bu öncü ülkelerdeki öncü şirketlerde çalışma fırsatı bularak kendilerini rakiplerine göre çok geliştirme fırsatı bulurlar. Siber Güvenlik gibi gözde alanlar yurtdışında bir hayat ve kariyer kurmak isteyenler için uygundur. Yurtdışı Siber Güvenlik eğitimi alanlar geleceklerine yurtdışında devam etmek istiyorlarsa bu hayalleri için avantajlı bir adım atmış olur. Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Program ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygundur. En önemlisi Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Programında öğrenciler üniversitedeki gibi en az 3 sene değil 1 sene eğitim alır. Bu da 3 senelik değil 1 senelik ücret ödenmesi demektir. Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Program fiyatlarının cazip olması öğrenciler için büyük avantajdır. Neden Siber Güvenlik Management Sertifika Eğitimi Almalısınız? Yurtdışı Siber Güvenlik eğitimi almak öğrencilerin hayatlarında dönüm noktası olacaktır. Günümüzde pek çok öğrenci Siber Güvenlik alanından mezun olmamış olsa da herhangi bir sayısal bölümden mezun olup Yurtdışı Siber Güvenlik Programlarına katılarak bu gözde alanda çalışabilmektedir. Siber Güvenlik alanında çalışanların aldığı yüksek ücretler ve bu mesleğe gelecekte de ihtiyaç duyulacak olması neden bu alanda eğitim alınması gerektiğine dair güzel bir yanıt olacaktır. Yurtdışı Siber Güvenlik eğitimi kapsamında öğrenciler hem üst düzey bir eğitim alacak hem de dünyanın gözde şirketlerinde iş deneyimine sahip olacaktır. Öğrenciler sınıflarda, laboratuvarlarda aldıkları eğitimlerden sonra çalışma dönemine geçiş yapmaktadır. Bu geçiş döneminde eğitim aldıkları kurumları onlara iş mülakatları ayarlar, eğitim aldıkları eğitmenleri bu mülakatlar nasıl davranmaları gerektiğini öğretir ve sonunda işe kabul olan öğrenciler belki de yeni hayatlarına bir başlangıç yapma adımını atmış olur. Yurtdışında kariyer ve gelecek planı yapan pek çok öğrenci girdikleri ilk işlerinde kendilerini iyi bir şekilde gösterebilirse bu şirketlerde yükselme şansı bile yakalar.

Devamını Oku

Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir?

Yurtdışı Siber Güvenlik Diploma Programından mezun olanlar günümüzde hemen hemen her sektörde çalışabilmektedir. Günümüzde her sektör online alanda yer almak zorunda olduğundan bu alan güvenliklerini de sağlama almalıdırlar. Bu sebeple Siber Güvenlik uzmanlarına ihtiyaç duyarlar. Yurtdışı Siber Güvenlik Diploma Programının çalışma döneminde öğrenciler IT Destek uzmanı, Network Yöneticisi, IT Sistem Analisti gibi görevlerde işe başlar. Öğrenciler mezuniyetlerinin ardından kariyerlerinde yükselerek IT Güvenlik Analisti, Sistem Güvenlik Analisti, Güvenlik Yöneticisi, Güvenlik Yazılımı Geliştiricisi ve Şifreleme Uzmanı gibi önemli pozisyonlarda iş hayatlarına devam edebilmektedir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon

Sıkça Sorulan Sorular

Sertifika Programını Nedir?

  Sertifika programları, süresi 4 haftadan başlayıp 2 yıla kadar uzayabilen mesleki eğitimlerdir. Uluslararası sertifika programlarına katılım için lise mezunu olmak yeterlidir. Bazı programlar özellikle lisans diploması isteyebilir. Yurtdışı sertifika programlarının ilk amacı meslek edindirmektir. Bu programlardan mezun olanlar sektöre hazır bir şekilde giriş yapar. Çünkü yurtdışı sertifika programlarının büyük bir çoğunluğu, staj yapmayı zorunlu tutarak öğrencilerinin teoride öğrendikleri bilgiyi pratiğe de dökebilmesini amaçlar. Bu sebeple yurtdışı sertifika programlarından mezun olanlar sektörü tanıyarak iş başlangıcı yapabilmektedir. 


  Yurtdışı sertifika programları; hayalleri süsleyen üniversitelerin programlarına katılarak bu kurumların tüm imkanlarından yararlanmayı sağlar. Diploma ve sertifika programlarında üniversite hocalarının yanı sıra sektörün önde gelen isimlerinden ders alınmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Uluslararası sertifika programlarına katılmak için en az lise mezunu olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir. Amerika sertifika ve diploma programlarından bazıları lisans diploması isteyebilmektedir. Yurtdışı sertifikalı eğitim programlarına katılım için İngilizce dil yeterliliği zorunluluktur. Dil yeterliliği olmayanlar, okulların açtığı dil okulu programlarına katılıp belli seviyeye ulaştıktan sonra sertifika programlarına başlayabilir. Temel olarak bu gereklilikleri yerine getiren herkes programlara başvurabilir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.

Kayıttan Sonra Bana Yardımcı Olmaya Devam Edecek Misiniz?

  Global Vizyon olarak uzun yıllardır sektöre yön veren şirketlerden olmamızın birinci nedenlerinden biri öğrencilerimizin her sorunuyla yakından ilgilenmemizdir. Global Vizyon’un deneyimli danışmanları öğrencileriyle bire bir ilgilenerek, her türlü sorunlarında yanlarında olmaktadır.

Bir Programın Ortalama Maliyeti Nedir?

  Amerika’da sertifika programları 6 bin 800 Dolardan başlar 38 bin Dolara kadar yükselir. Amerika’da yaşam masrafları yılda 10 bin – 18 bin Dolar arasında değişir. Konaklama, yemek, ulaşım, ders materyalleri, kıyafet ve eğlence masrafları katılarak yapılan hesaplamalarda öğrenciler aylık bin ile bin 500 Dolar arası harcar. Amerika sertifika programına katılacakların fikir sahibi olması adına masrafları kalem kalem paylaşıyoruz.


  • Konaklama: Yıllık 5 bin – 7 bin Dolar

  • Gıda-Yemek: Günlük 12-15 Dolar

  • Ulaşım: Toplu taşıma kartı aylık 40-100 Dolar

  • İnternet: Aylık 45-50 Dolar 

  • Telefon: Aylık 50 Dolar

  • Kişisel harcamalar: Yıllık 2 bin Dolar