Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Programı

Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Programı

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yeni sektörler ve bu sektörlere bağlı meslekler orta çıkmaya başladı. Siber Güvenlik alanı ve bu alanda çalışan kişilerde son yılların yükselen değerleri haline geldi. Günümüzde kimi meslekler önemini yitirirken doğru mesleği seçmek öğrencilerin hedefleri arasında yer almaya başladı. Mesleğine uzun yıllar devam etmek ve yüksek maaşlarla çalışmak isteyenler için Siber Güvenlik alanı güvenli bir liman haline geldi. Siber Güvenlik alanında kariyer yapmak isteyenler yüksek lisans programlarına ya da dünyanın dört bir yanında açılan sertifika programlarına başvurabilmektedir. Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Programları kısa sürede iş hayatına atılmanın önünü açmaktadır. Siber Güvenlik alanı tüm dünyada yeni bir alandır, ülkemizde de bu alanda yeni yeni atılımlar yapılmaktadır. Bu sebeple Siber Güvenlik alanında eğitim almak isteyenler genellikle yurtdışındaki eğitimleri tercih etmektedir. Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Programları bu yüzden son dönemin en çok kayıt alan programlarındandır.Yurtdışı Siber Güvenlik Programları genellikle bir yıl sürmektedir. Yurtdışı Siber Güvenlik Programı kapsamında; blockchain, büyük veri, IoT gibi siber güvenliği tüm yönleriyle öğrenilebilmektedir. Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Programları kapsamında bilgi güvenliğindeki riskleri önceden tahmin edebilme, network’leri korumak için yeni yollar geliştirme, siber saldırıları önleme gibi beceriler kazanılmaktadır. Öğrenciler eğitim kapsamında sadece sınıflarda ders dinleyerek geçirmezler. Öğrenciler laboratuvar ortamında, son teknolojideki aletlerde çalışmaktadır ve eğitimlerini bu şekilde almaktadır. Yurtdışı Siber Güvenlik Programlarında; Siber Güvenliğe Giriş, Bilgisayar Networkleri, İletişim/Operasyon Sistemleri/Data Yönetimi, Siber Dünyada Bilgi Güvenliği, Hackathon gibi dersler verilmektedir.

Devamını Oku
Program Süresi

Yurtdışı Siber Güvenlik Diploma Programlarında genellikle bir yıllık programlar tercih edilmektedir. Bir yıllık programlarda 24 hafta eğitim, 12 hafta çalışma dönemi vardır. Arada kalan kısım resmî tatil dönemleridir. Yurtdışı Siber Güvenlik Programlarından mezun olmak isteyen öğrencilere özgeçmişlerinin güçlü olması adına uzun süreli programları tercih etmeleri önerilir. Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Programlarının farklı süreli olanları da bulunmaktadır. Daha kısa süreli ya da daha uzun süreli eğitim almak istiyorsanız Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmenizi öneririz.

Çalışma İzni

Yurtdışı Siber Güvenlik Programlarına uzun dönemli katılanlar çalışma iznine sahip olmaktadır. Bu hemen hemen her sertifika programında geçerli olan bir kuraldır. Kısa dönemli katılımcılar çalışma iznine sahip olamazken, uzun dönemli katılımcılar çalışma izni alabilir. Yurtdışı Siber Güvenlik Programının genellikle bir yıllık olanı tercih edilmektedir. Bu bir yıllık Yurtdışı Siber Güvenlik eğitimlerinde öğrenciler çalışma izni alır. Öğrencilerin çalışacakları işyerleri eğitim aldıkları eğitim kurumları tarafından organize edilmektedir. Yurtdışı Siber Güvenlik Diploma Programının süreleri ve çalışma izinleri koşulları hakkında Global Vizyon danışmanlarıyla görüşüp, en doğru bilgiyi almanızı öneririz.

Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Siber Güvenlik Diploma Programını yeni bir alan olan Siber Güvenlik alanında çalışmak isteyenler tercih eder. Matematik geçmişi olanlar, mühendislik eğitimi alanlar bu programı sıklıkla tercih etmektedir. Siber Güvenlik alanında üniversitelerde açılan bölümler az olduğunda öğrenciler farklı mühendislik ya da sayısal ağırlıklı bölümlerde eğitim alıp sonrasında Yurtdışı Siber Güvenlik Programlarına katılarak kendilerini bu alanda geliştirebilmektedir. Ülkemizde Siber Güvenlik alanında hala büyük bir açık vardır. Bu hem eğitimsel alanda hem de mesleki alanda bir açıktır. Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Programlarına katılmak hem öğrencilerin en güncel bilgileri edinmelerini sağlar hem de ülkelerine geri dönüklerinde yurtdışı deneyimi olan göze çarpan elemanlar olmalarına yarar. Türkiye’deki Siber Güvenlik alanındaki eğitimin kendileri için yeterli olmadığını düşünen tüm öğrenciler Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Programlarına katılabilmektedir. Günümüzde ve gelecekte gözde olacak meslekler çok hızlı değişirken Siber Güvenlik alanındaki meslekler epey uzun bir süre önemini kaybetmeyecek gibi gözükmektedir. Bu yüzden gelecekte mesleki kaygı duymak istemeyen kişiler kendilerini Siber Güvenlik alanında geliştirerek, gelecekte de gözde olmaya devam edecek bir meslek edinebilirler.

Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Programına katılanlar bu sektörün gözde elemanları olacaktır. Çünkü günümüzde bu mesleğe sahip olan pek az kişi bulunmaktadır. Siber Güvenlik alanı bir İşletme Bölümü kadar fazla mezuna sahip değildir. Bu alanda eleman açığı bulunmaktadır. Bu sebeple Siber Güvenlik alanından mezun olanlar bir de kendilerini yurtdışında geliştirme imkânı buldularsa çok hızlı iş bulabilir ve kariyerlerinde çok hızlı yükselebilirler. Yurtdışı Siber Güvenlik eğitimlerinden mezun olanlar Kanada, Amerika, İngiltere gibi bu sektöre yön veren ülkelerde en güncel bilgileri alanında uzman eğitmenlerden öğrenme fırsatı yakarlar. Bu büyük bir avantajdır. Bir de üstüne bu öncü ülkelerdeki öncü şirketlerde çalışma fırsatı bularak kendilerini rakiplerine göre çok geliştirme fırsatı bulurlar. Siber Güvenlik gibi gözde alanlar yurtdışında bir hayat ve kariyer kurmak isteyenler için uygundur. Yurtdışı Siber Güvenlik eğitimi alanlar geleceklerine yurtdışında devam etmek istiyorlarsa bu hayalleri için avantajlı bir adım atmış olur. Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Program ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygundur. En önemlisi Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Programında öğrenciler üniversitedeki gibi en az 3 sene değil 1 sene eğitim alır. Bu da 3 senelik değil 1 senelik ücret ödenmesi demektir. Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Program fiyatlarının cazip olması öğrenciler için büyük avantajdır. Neden Siber Güvenlik Management Sertifika Eğitimi Almalısınız? Yurtdışı Siber Güvenlik eğitimi almak öğrencilerin hayatlarında dönüm noktası olacaktır. Günümüzde pek çok öğrenci Siber Güvenlik alanından mezun olmamış olsa da herhangi bir sayısal bölümden mezun olup Yurtdışı Siber Güvenlik Programlarına katılarak bu gözde alanda çalışabilmektedir. Siber Güvenlik alanında çalışanların aldığı yüksek ücretler ve bu mesleğe gelecekte de ihtiyaç duyulacak olması neden bu alanda eğitim alınması gerektiğine dair güzel bir yanıt olacaktır. Yurtdışı Siber Güvenlik eğitimi kapsamında öğrenciler hem üst düzey bir eğitim alacak hem de dünyanın gözde şirketlerinde iş deneyimine sahip olacaktır. Öğrenciler sınıflarda, laboratuvarlarda aldıkları eğitimlerden sonra çalışma dönemine geçiş yapmaktadır. Bu geçiş döneminde eğitim aldıkları kurumları onlara iş mülakatları ayarlar, eğitim aldıkları eğitmenleri bu mülakatlar nasıl davranmaları gerektiğini öğretir ve sonunda işe kabul olan öğrenciler belki de yeni hayatlarına bir başlangıç yapma adımını atmış olur. Yurtdışında kariyer ve gelecek planı yapan pek çok öğrenci girdikleri ilk işlerinde kendilerini iyi bir şekilde gösterebilirse bu şirketlerde yükselme şansı bile yakalar.

Devamını Oku
Yurtdışı Siber Güvenlik Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir?

Yurtdışı Siber Güvenlik Diploma Programından mezun olanlar günümüzde hemen hemen her sektörde çalışabilmektedir. Günümüzde her sektör online alanda yer almak zorunda olduğundan bu alan güvenliklerini de sağlama almalıdırlar. Bu sebeple Siber Güvenlik uzmanlarına ihtiyaç duyarlar. Yurtdışı Siber Güvenlik Diploma Programının çalışma döneminde öğrenciler IT Destek uzmanı, Network Yöneticisi, IT Sistem Analisti gibi görevlerde işe başlar. Öğrenciler mezuniyetlerinin ardından kariyerlerinde yükselerek IT Güvenlik Analisti, Sistem Güvenlik Analisti, Güvenlik Yöneticisi, Güvenlik Yazılımı Geliştiricisi ve Şifreleme Uzmanı gibi önemli pozisyonlarda iş hayatlarına devam edebilmektedir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları; liseden mezun olan herkesin katılabileceği, katılımcılara meslek edindirmeyi amaçlayan programlardır. Genellikle kolejler bünyesinde açılırlar, bu programa katılanlar çalışmak istedikleri sektörle ilgili teorik ve pratik bilgiler edinirler. Bu programlardan mezun olanlar iş hayatına donanımlı bir şekilde atılmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına liseden mezun olan herkes katılabilir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük, liseden mezun olmuş herkes sertifika programlarına katılabilmektedir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.