Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Yurtdışı Doktora (PhD) Programı

Doktora (PhD) Programı

Yurtdışında Doktora (PhD) Programı akademik yetkinlik ve entelektüel birikimin son aşamalarından biridir. Açılımı Doctor of Philosophy olan PhD programlarına üst düzey akademik yeterliliğe sahip kişiler katılabilmektedir.Yurtdışında doktora (PhD) programları; akademik hedefleri olan ve modern/bilgiye dayalı bir iş hayatı isteyen kişilerin tercih ettiği bir programdır. Yurtdışı doktora (PhD) programları; öğrencilerin bağımsız araştırmalarını destekleyen, bilimselliğin birinci planda olduğu ve gelişimin sürekliliğinin esas alındığı bir eğitim sürecidir.

Yurtdışında doktora (PhD) programlarına genellikle master veya postgraduate diploma programı sonrası başlanır. Ancak bazı üniversiteler, çok başarılı öğrencileri lisans eğitimi sonrası doktora programlarına kabul etmektedirler.Yurtdışında doktora (PhD) programlarına giriş koşulları her ülkede, üniversitede ve aynı üniversitenin farklı fakültelerinde bile değişiklik gösterir. Yurtdışında doktora (PhD) eğitimi almak isteyenler, öncellikle gitmek istedikleri ülkede seçmiş oldukları üniversitede danışman hoca (PhD Supervisor) bulmak zorundadırlar. Yurtdışında doktora (PhD) eğitimi almak isteyen kişi; iyi bir lisans ve yüksek lisans not ortalamasına sahip olsa dahi bundan daha önemlisi güçlü bir araştırma teklifine (Reasearch Proposal) sahip olmalıdır. Doktora öğrenci adayı, üniversite seçimi yaparken kesinlikle başvurmak istediği üniversitenin uzmanlık alanı ile kendi “research proposal” konusunun uyumlu olmasına dikkat etmelidir.

Yurtdışında doktora programlarına başvurmak isteyenlerin en önem verecekleri konu, şüphesiz doğru danışmanı “PhD Supervisor” bulmaktır.  Pek çok üniversitenin doktora öğrencilerini kabul ederken ilk baktıkları şey, akademik kadrolarında öğrenciye uygun “doktora hocası” olabilecek danışman olup olmadığıdır. Pek çok başarılı doktora başvurusu, sadece uygun “doktora hocası” olmadığı için geri çevrilmektedir. Doktora hocasını bulmak çok zor değildir, ancak çok iyi bir ön araştırma yapılmalıdır. Üniversitelerin ilgili bölümü ve akademisyenleri ile bire bir irtibata geçilmeli ve doktora danışmanı olup olmayacakları sorulmalıdır. Pek çok üniversiteye doktora başvurusu resmi olarak yapılmadan önce “PhD Supervisor”ı mutlaka bulunmalı ve kendisinden “research proposal- araştırma teklifi” için onay alınmalıdır. Bu yurtdışında doktora (PhD) için kesinlikle göz önünde bulundurulması gereken bir maddedir. En iyi yönlendirme ve yol göstericilik için Global Vizyon’un deneyimli danışmanlarıyla iletişime geçilmesini öneririz. 

Devamını Oku

Yurtdışında Doktora (PhD) programlarından mezun olanları bekleyenler

Yurtdışında doktora eğitimi sonrası, mezunlar en çok üniversite veya kolejlerde akademisyen olarak görev alırlar. Ancak kamu ve özel sektör, son yıllarda doktora yapmış kişilere büyük önem vermektedir. Uluslararası firmalar, bankalar, sanayi kurumları, IT firmaları doktora eğitimi yapanlara kurumları içinde ayrı bir statü sağlamaktadır. Özellikle IT firmaları, doktora sahibi olanları bünyesine katmaya en istekli kurumlardır. Çünkü alanları gereği, araştırmaya ve son gelişmelere büyük önem vermek zorunda olup, üniversiteler ile çok yakından çalışmak zorundadırlar.

Yurtdışında doktora (PhD) eğitimi süresi ve maliyetleri?

Yurtdışında doktora eğitimi, 3-5 yıl arası sürer ve maliyeti çok yüksek bir programdır. Maliyetler üniversitelere ve bölümlere göre farklılık göstermektedir. 

Yurtdışında doktora (phD) eğitimi alırken burs olanağı mevcut mudur?

Yurtdışında doktora eğitimi için burs olanakları, genelde üniversiteler tarafından sağlanır. Bu burslar genelde doğrudan mali yardım veya “teaching assistanship” yani asistanlık şeklinde olur. Ancak, dünyanın en iyi 200 üniversitesinden doktora bursu almak için olağanüstü başarılı olmak gerekir. Bu nedenle burs veya asistanlık isteyen doktora öğrenci adayları, mutlaka diğer üniversitelere de başvuru yapmalıdırlar. 

Doktora (PhD) Programında 1 Gününüz Nasıl Geçecek

Doktora eğitimi yapan bir kişi, ders izlemekten çok araştırmaya ağırlık verir. Bu sebeple öğrencilerin günleri daha çok araştırma yaparak geçecektir. Bu da öğrencilerin bir günlerini çoğunlukla supervisor’larıyla fikir alışverişi yaparak, kütüphanede ve webde araştırmak yaparak veya iş ortaklarıyla görüşmeler yaparak geçireceğini gösterir.

Yurtdışında doktora yapan öğrenciler eğitimlerinin ilk yıllarında sınıf derslerine katılır. İlk yıl teori ve araştırma metotları üzerine yoğun bir program izlerler. İlk yıl izlenen yoğun ders programı sonrasında, PhD öğrencisi 2- 4 yıl arası süren araştırma ve tez yazma aşamasına geçer. Bu süreç çok zorlu bir süreçtir ve düzenli olarak “PhD Supervisor”ı ile birlikte çalışmayı gerektirir. Bu süreç içerisinde binlerce kaynak, kitap ve tez inceleyen aday yaklaşık 80.000-100.000 kelimelik “özgün” bir tez yazarak doktora eğitimini tamamlamış olur.

Neden Yurtdışında Doktora (PhD) Programına Dahil Olmalısınız

Yurtdışında doktora (PhD) eğitimi sadece akademik kariyer isteyenler için zorunludur. Bunun haricinde bir kariyer isteyenler doktora eğitimi almak zorunda değildir fakat doktora eğitimi olan bir kişi iş dünyasında da güçlü pozisyonlara ulaşma imkânı yakalar. Yurtdışında doktora (PhD) eğitimi süreç olarak akademik ve maddi olarak öğrencileri zorlayan bir süreçtir. Kişinin bu süreci bilerek yola çıkması engelleri aşmasını kolaylaştıracaktır.

Akademik kariyer hedefleyen kişi yurtdışında doktora (PhD) programına katıldığı takdirde büyük bir avantaja sahip olur. Doktorasının yurtdışında yapan kişi; bilimin ve sanatın kalbinin attığı, yeniliklere hızla ulaşılabilen, araştırmalara destek bulunabilen, bilginin değer gördüğü topluluklarla iç içe çalışma imkânı yaklar. Modern ve bilgiye dayalı olan iş ve akademi dünyasında, yurtdışında doktora (PhD) eğitimi sadece üniversitelerde akademisyen olmak isteyenler için değil, iş dünyasında üst düzey pozisyonlarda yer almak isteyenler için de önem arz etmektedir. Yurtdışında doktora yapan pek çok kişi, çok büyük yerel veya uluslararası kurumlarda çalışabilir. Özellikle çok uluslu şirketler yurtdışında doktora eğitimi almış kişilere büyük olanaklar sağlamaktadır.

Akademik kariyer hedefleyen bir kişi eğitim almak istediği alanda ön plana çıkan ülkelerde doktora yaptığında büyük avantajların sahibi olur. Bu ülkelerdeki üniversitelerde yurtdışı doktora (PhD) eğitimi alan kişi en güncel gelişmelerle iç içe, en son teknolojiyi elinin altında bulundurarak ve yüksek araştırma bütçelerine sahip kurumlarda eğitim alma şansını yakalar. Ayrıca öğrenciler doktora yaptıkları üniversitelerden çalışma teklifi bile alabilir.

Doktora (PhD) Programını Kimler Tercih Etmeli

Öncelikli olarak yurtdışında doktora (PhD) programına akademik kariyer isteyenler başvurmalıdır. Doktora programları akademik kariyer dışında kariyer hedefi olanlar için zorunlu bir eğitim kademesi değildir.

 

Zorlu bir süreç olan yurtdışında (PhD) programlarını; bu sürece hazırlıklı, zor ve yorucu dönemlerin altından kalkabilecek yüksek potansiyeli olan kişiler tercih etmelidir. Akademik kariyer hedefleyen ve doktorasını alanın en iyisi olan akademisyenlerle geçirmek isteyenler yurtdışında doktora (PhD) programlarını tercih edebilir.

 

Alanında önde gelen üniversitelerinde güncel bilgilere ulaşmak, son teknolojiyi elinin altında bulundurmak ve yüksek araştırma bütçeleriyle çalışmak isteyenler için yurtdışında doktora (PhD) programları idealdir. Yurtdışında doktora (PhD) programlarına katılanların büyük bir kısmı dünya çapında bir akademik kariyer hedefine sahiptir.

Kampanyalı Programlar

Doktor programları lisans ve yüksek lisans programları gibi doğrudan başvurulabilecek programlar değildir. Başvuracak kişilerin başarılı bir eğitim geçmişine, iyi bir yabancı dil seviyesine ve etkileyici bir Research Proposal’a sahip olması gerekir. Bu sebeple üniversiteler doktora programlarında kampanyalar yapmazlar. Bunun yerine alanında en iyisi olmayı ve çığır açmayı hedefleyenleri, alanın en iyisi akademisyenlerle bir araya getirmeyi hedefler. Üniversitelerin kampanya yapması bir yana öğrencilerin doktora programlarına kabul edilebilmek için onlarla çalışmak isteyen akademisyenler bulması gereklidir.

Twin English Centres Dublin Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Öğrenci
Emerald Cultural Institute Dublin Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Öğrenci
Bizimle konuşun

Yurtdışı Doktora (PhD) Programı Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım