Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Yurt Dışında Sağlık Bilimleri Eğitimi

Yurt Dışında Sağlık Bilimleri Okumak

Sağlık bilimlerinin genel amacı, bilimsel araştırmalar yoluyla insan ve hayvan sağlığının iyileştirilmesidir. Sağlık Bilimleri, tamamı bilimin sağlığa uygulanmasıyla ilgili olan çeşitli alt disiplinleri kapsar. Hem geleneksel Batı Tıbbı hem de Alternatif Tıp sağlık bilimleri olarak değerlendirilebilir. İnsanoğlu her zaman hastalıkların tedavisine ihtiyacı duyduğundan sağlık biliminin de insanoğlundan bu yana var olduğu söylenebilir.

Sağlık Bilimleri, canlıların sağlığını korumak ve geliştirmek için bilginin saf bilimden ve diğer ilgili kaynaklardan alındığı ve pratik ve klinik uygulamalara uygulandığı alandır. Sağlık biliminin dalları neredeyse sonsuzdur.

Sağlık bilimlerini 5 temel ana başlık altında toplayabiliriz:

 • Teşhis hizmetleri
 • Tedavi hizmetleri
 • Sağlık destek hizmetleri
 • Sağlık bilişimi (sağlık ve biyotıp alanında bilgi için kullanılır)
 • Biyoloji/biyoteknoloji ve farmasötik araştırma ve geliştirme.

Yurt dışındaki üniversitelerde Sağlık bilimleri programları önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora olmak üzere her düzeyde mevcuttur.

Sağlık Bilimleri alanında lisans derecesi, öğrencileri sağlık bilimleri ve sağlık hizmetlerinde çeşitli kariyerlere hazırlar. Genel olarak programlar, mezunları alana en etkili şekilde hazırlamak için hem sınıf derslerini hem de laboratuvar çalışması gibi uygulamalı öğrenmeyi içerir. Programlar, diğer gerekli derslerin yanı sıra biyoloji, fizyoloji, çevre sağlığı, sağlık bilişimi içerebilir. Her programda olmasa da bazı öğrencilerin mezuniyet öncesinde staj veya staj yapmaları gerekebilmektedir.

Çoğu kişi, Sağlık Bilimleri alanında lisans derecesi alır ve fitness, beslenme ve sağlık eğitimi gibi sağlıkla ilgili alanlarda giriş seviyesi kariyerlere başlar. Ancak, sağlık bilimlerinde ileri bir kariyere başlamak isteyenler, daha deneyimli ve eğitimli tıp uzmanları olmak amacıyla yüksek lisans derecesi alırlar.

Sağlık Bilimleri derecesini tamamlayan öğrenciler, kariyerlerine araştırma veya bakım uygulama alanlarında başlayabilirler. Araştırma alanları tipik olarak, birisinin sürekli olarak sınırları zorlamasını ve onkoloji veya kanser araştırması gibi yeni medyal süreçler geliştirmesini gerektiren laboratuvar temelli, araştırmacı ya da bilişimsel ve istatistiksel mesleklerdir. Uygulama alanları ise hastalarla doğrudan çalışmayı veya hastaların sağlığına kavuşması için ihtiyaç duyduğu testleri veya tedavileri uygulayan mesleklerdir.

Devamını Oku

Yurt Dışında Sağlık Bilimleri Okumanın Avantajları

 • Yurt dışında Sağlık Bilimleri eğitimi almak, öğrencinin yabancı dilini geliştirmesini sağlar.
 • Yurtdışında eğitim sizi farklı kültürlerle, bakış açılarıyla ve uygulamalarla tanıştıracak ve zihninizi yeni düşünme biçimlerine açacaktır. Bu, hastalarınızla daha iyi ilişki kurmanıza ve onların bakımına kişiselleştirilmiş yaklaşımlar getirmenize yardımcı olacaktır.
 • Yurt dışında Sağlık Bilimleri okumak dünyanın önde gelen üniversitelerinde ülkemizde bulamayabileceğimiz uzmanlıklarda eğitim alma şansı doğurur.
 • Yurt dışında okumak sizi zorlukların üstesinden gelebilecek, değişimin üstesinden gelebilecek ve kalıpların dışında düşünebilen bir kişi haline getirir.
 • Yurtdışında Sağlık Bilimleri eğitimi alırken yapacağınız staj size mezuniyetten sonra başarılı olmanıza yardımcı olabilecek işe özgü becerileri kazanmanızda yardımcı olur. Aynı zamanda özgeçmişinize ekleyebileceğiniz bir iş deneyimi de edinmiş olursunuz.
 • Yurtdışında eğitim almak kişilerarası iletişim becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak ve sonuçta sizi her kökenden hastalarla iletişim kurmaya hazırlayacaktır.
 • Yurtdışında Sağlık Bilimleri eğitimi almak, Sağlık Bilimleri sektörüyle tanınan bir ülke veya şehirde eğitim alma fırsatı anlamına gelir.
 • Yurt dışında Sağlık Bilimleri okumak uluslararası alanda kariyer imkanları ve ülkemizdekinden daha fazla kazanma fırsatları sunar.
 • Yurt dışında eğitim ve yurt dışındaki eğitim deneyimlerinizle geliştirdiğiniz beceriler, kabul kurulları ve gelecekteki işverenler karşısında öne çıkmanıza yardımcı olacaktır.
 • Avrupa Birliği ülkesinde okuyan öğrenci Schengen Vizesi’ne de sahip olmaktadır. Böylelikle diğer Avrupa ülkelerini vize olmadan, sınırsız bir şekilde ziyaret edebilmektedir.
 • Türkiye’de özel bir üniversitede Sağlık Bilimleri eğitimi alınabilecek fiyatlara veya daha altına yurtdışında yüksek standartlarda Sağlık Bilimleri eğitimi alabilme olanağı vardır.
 • YKS sınavında başarılı olunmasına gerek kalmaksızın lise diploması ile yurt dışındaki üniversitelerin bir kısmında Sağlık Bilimleri eğitimi almak mümkündür.
 • Yurt dışında okumak kişisel gelişiminiz için önemlidir. Bağımsızlık, adaptasyon, karar verme, açık fikirlilik, iletişim gibi konularda gelişmenizi sağlar.
 • Yurt dışında eğitim almak uluslararası arkadaşlar ve meslektaşlar edinme fırsatı sunar. Güçlü bir uluslararası ağ edinmiş olursunuz.
 • Yurt dışından alınan diploma iş CV'nize daha fazla değer ve ağırlık katar.
Devamını Oku

Yurt Dışında Sağlık Bilimleri Eğitimi YÖK Denkliği

Yurt dışında Sağlık Bilimleri okumak isteyen öğrenciler için en önemli konulardan biri Sağlık Bilimleri diplomasının YÖK denkliğidir. Yabancı ülkelerdeki Sağlık Bilimleri eğitimi veren üniversitelerin denkliğini ve tanınırlığını, e-Devlet üzerinden “okul tanıma” hizmetini kullanarak görebilirsiniz.

YÖK, tanıdığı üniversiteleri iki ayrı kategoriye ayırmaktadır. Dünya sıralamasında ilk 1000’de olan üniversitelerden mezun olan öğrencilerin doğrudan denklik alma şansı olmaktadır. Eğer mezun olunan üniversite sıralamada ilk 1000’de değilse seviye tespit sınavına (STS) girilmesi ve 100 üzerinden en az 40 puan alınması gerekmektedir.

Ergoterapi Programı denkliği için Dünya Ergoterapi Federasyonu WFOT (World Federation of Occupational Therapy), Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Programı için Amerika Fizyoterapi Derneği APTA (American Physical Therapy Association) Dil ve Konuşma Terapisi Programı için ASHA (American Speech Language and Hearing Association), CAA (Council on Academic Accredition), HEA (Higher Education Academy), Odyoloji Programı için ASHA (American Speech Language and Hearing Association), CAA (Council on Academic Accredition)tarafından tescil yetkisi verilmiş kuruluşlarca akredite edilmiş bir program ise bu Sağlık bilimleri için YÖK direk denklik vermektedir.

Yukarıdaki kapsama girmeyen Sağlık bilimleri mezunlarından komisyon, SYBS kapsamında ilgili programı bulunan ülkemiz devlet üniversitelerinden seçeceği birinde 6 (altı) ay süreyle Türk sağlık sistemine adaptasyon ve uyum amaçlı “Klinik Uygulamalar (Pratikler)” yaptırılması ve bu dönemi başarıyla tamamlamalarından sonra denklik işlemi yapılması yönünde görüş bildirebilir.

Denklik alabilmek için en temel kriter YÖK’ün tanıdığı üniversitelerden birinden mezun olmak olsa da, iyi not ortalaması, ders devamlılığı, uzaktan eğitim almış olmamak gibi denklik için gerekli başka kriterler olduğunu da unutmamak gerekir.

Yurt Dışı Sağlık Bilimleri Fakültesi Kabul Şartları

Yurt dışında bir Sağlık Bilimleri programına kabul edilmek için her ülke ve üniversitenin giriş koşullarını farklı olabilir. Lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri için de bu koşullar değişiklik göstermektedir. Ancak standart olarak istenen kabul şart, koşul ve belgeleri aşağıda görebilirsiniz:

 • Akademik dokümanlar. Örneğin:
 • Lise diploması (lisans eğitimi için)
 • Üniversite diploması (yüksek lisans ve doktora eğitimi için)
 • Matematik, biyoloji ve Kimya derslerinden iyi notlar almış olmak
 • Transkript
 • Akademik başarılar (varsa)
 • Dil yeterliliği (üniversiteye ve ülkeye göre ve lisans, yüksek lisans veya doktora programlarından hangisinin seçileceğine göre farklılık gösterir)
 • Sağlık Bilimleri eğitimini finanse etmek için yeterli maddi kaynağa sahip olmak. (Öğrenci kredileri, sponsor ebeveynler veya başka sponsorlar, burslar veya diğer kaynaklar)
 • Üniversite mezuniyeti varsa; tavsiye mektubu
 • Motivasyon mektubu
 • Üniversite sınavı sonuçları (bazı üniversiteler için)
 • Geçerli bir pasaport ve vize
 • Mülakat (bazı üniversiteler için)

Yurt Dışında Sağlık Bilimleri Eğitimi için Başvuru Tarihleri

Yurt dışında Sağlık Bilimleri eğitimi almak için üniversite başvuru tarihleri ​​ülkeden ülkeye değişkenlik göstermektedir. Gitmek istediğiniz ülke ve üniversite ile ilgili seçimleriniz ve başvuru tarihleri ile ilgili danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Yurt Dışında Sağlık Bilimleri Eğitim Süreleri

Amerika'da tam zamanlı gittiğinizde Sağlık Bilimleri alanında önlisans dereceleri 2 yıl, lisans derecesi dört ila beş yıl sürer. Sağlık bilimleri alanında yüksek lisans dereceleri 2 yıl, doktora dereceleri ise 3 ila 4 yıl sürer.

Sağlık Bilimleri Lisans programları genellikle üç yılı kapsarken, İngiltere'de Sağlık Bilimleri lisansüstü yüksek lisans dereceleri bir ila iki yıl sürebilir.

Kanada'da tam Sağlık Bilimleri alanında lisans derecesi dört yıl sürer. Sağlık bilimleri alanında yüksek lisans dereceleri 2 yıl, doktora dereceleri ise 4 ila 6 yıl sürer.

Tipik olarak, Sağlık Bilimleri alanında bir derecenin Avustralya'da tamamlanması yaklaşık 3 ila 4 yıl sürer. Yaklaşık iki yıl süren Yüksek Lisans Derecesinde daha fazla eğitim almayı da seçebilirsiniz.

Almanya’da Sağlık Bilimleri alanında lisans derecesi seçilen programa göre 3 yıl sürer.
Sağlık Bilimleri alanında dört dönemlik (2 yıllık) araştırma odaklı bir yüksek lisans dersi de alabilirsiniz.

Hollanda’da Sağlık Bilimleri lisans derecesi seçilen uzmanlığa göre 3 ila 4 yıl sürmektedir.

Bu da demektir ki Sağlık Bilimleri alanında lisans dereceleri genellikle 3-5 yıl, yüksek lisans dereceleri 1-2 yıl sürmektedir.

Yurt Dışında Sağlık Bilimleri Eğitimi Alabileceğiniz Ülkeler ve Üniversiteler

Yurtdışında lisans programları ile ilgili bilgi almak için Yurt dışı Lisans Programları, yüksek lisans programları ile ilgili bilgi almak için Yurt dışı Yüksek Lisans Programları sayfalarımızı da inceleyebilirsiniz.

Amerika’da Sağlık Bilimleri Eğitimi

Uluslararası öğrenciler için popüler bir destinasyon olan ABD, dünyanın en üst düzey üniversitelerinden bazılarına, çok sayıda araştırma fırsatına ve yüksek öğrenim kültürüne sahiptir. Elli eyaleti ve dünyadaki en büyük yüksek öğrenim sistemlerinden biri ile ABD, yurtdışında eğitim deneyimleri için neredeyse sınırsız seçenekler sunuyor.

Amerika Birleşik Devletleri, birinci sınıf hastaneleri, birinci sınıf tıp okulları, bilgili öğretim kadrosu, fırsatları ve yenilikçi araştırmaları nedeniyle tıp ve sağlık eğitiminde önde gelen ülkelerden biridir. Amerika'daki birinci sınıf üniversiteler, akademik teori ve gerçek dünya uygulamalarının mükemmel bir karışımı olan çeşitli sağlık bilimleri programları sunmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri sağlık ve teknoloji açısından lider konumdadır, dolayısıyla ABD'deki Sağlık Bilimleri öğrencileri için ideal bir yurtdışı eğitim noktasıdır. ABD'deki en iyi üniversiteler, böylesine olağanüstü bir eğitim sisteminin temel direkleri olan inovasyon ve araştırmaya odaklanmaktadır. ABD üniversiteleri, uluslararası öğrencilere mümkün olan en iyi platformu sağlayabilir ve bu, yüksek sıralamalarından da anlaşılmaktadır. Ülkenin eğitim sistemi, hem pratik deneylere hem de teorik öğrenmeye eşit önem vererek öğrenciler için en kapsamlı dersleri üretmek üzere tasarlanmıştır.

Harvard Üniversitesi, University of Michigan - Ann Arbor, University of California - Berkley, University of Washington - Seattle, Johns Hopkins University, University of Pennsylvania, Stanford Üniversitesi, Yale Üniversitesi, Columbia Üniversitesi, Cornell Üniversitesi, Duke Üniversitesi, Amerika’da Sağlık Bilimleri eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Kanada’da Sağlık Bilimleri Eğitimi

Kanada'daki sağlık sistemi dünyanın en iyilerinden biridir ve Kanada tıbbi altyapı açısından hızla gelişen bir ülkedir. Yurtdışındaki öğrenciler için Kanada'daki sağlık bilimleri programları, iyi maaşlı kariyer fırsatlarının kapısını açabilir.

Kanada'da eğitim almanın başlıca nedenleri, kaliteli eğitim materyallerinin ve ortamının mevcudiyeti, iyi ve kalifiye akademisyenler, dostane çalışma ortamı ve ücret yapısının esnekliği ve sıcak atmosferidir. 

Kanada kültürel çeşitliliğe sahiptir, misafirperverdir ve dünya çapında tanınan esnek, yüksek kaliteli yüksek öğrenim sunar. Kanada, tıp, sağlık bilimleri ve STEM öğrencileri için kapsamlı araştırma fırsatları sunmaktadır ve tüm alanlardaki uluslararası öğrenciler cömert burs ve finansman seçenekleri ve çalışma programları bulabilirler.

Birçok Kanada üniversitesi Sağlık Bilimleri çalışmaları açısından dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Zaten Kanada okul sistemi dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilmektedir. Kanada üniversiteleri Sağlık Bilimleri öğrencileri için birinci sınıf eğitim ve öğretim sağlamaktadır. Kanada'daki en iyi üniversitelerden bazıları, Sağlık Bilimleri programlarına kabul edilmek için bir fen bilimleri geçmişine de ihtiyaç duymamaktadır. Bazı kurumlar, öğrencinin önceden laboratuvar deneyimi olmasa bile, Sağlık Öncesi Bilim alanında laboratuvar destekli programlar da sunmaktadır. Kanada'da Lisans programı, Yüksek Lisans programı veya diğer Sağlık Bilimleri diploma programları gibi birçok seçenek ve esnek eğitim imkanı bulunmaktadır.

Kanada'daki pek çok sağlık bilimi kursu, öğrencilere gerçek sağlık ortamlarında uygulamalı deneyim sağlayan zorunlu stajları veya klinik yerleştirmeleri içerir.

 University of Toronto, McMaster Üniversitesi, Ottawa Üniversitesi, University of British Columbia, University of Alberta, McGill Üniversitesi, Waterloo Üniversitesi, Calgary Üniversitesi, Western Üniversitesi, Queen’s Üniversitesi, Laval Üniversitesi Kanada’da Sağlık Bilimleri eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

İngiltere’de Sağlık Bilimleri Eğitimi

Dünyanın en tanınmış ve prestijli üniversitelerinden bazılarına ev sahipliği yapan İngiltere, uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettiği destinasyonlardan biridir.

İngiltere'de sürekli olarak ilk 100’de ıralanan 60'tan fazla sağlık üniversitesi bulunmaktadır. İngiltere'deki tüm bu üniversiteler olağanüstü mezun istihdam oranları sunmaktadır. Bu üniversitelere kayıt yaptıran öğrenciler dünyanın en büyük sağlık zincirlerinde yer alırlar.

İngiltere'de mükemmel Sağlık Bilimleri programları sunan bazı mükemmel tıp okulları ve üniversiteler bulunmaktadır. Sunulan programlar, kişinin aralarından seçim yapabileceği çok çeşitli seçenekleri kapsar. Programlar genel olarak teorik bölümün yanı sıra pratik ödev ve uygulamaların yanı sıra öğrencilerin yararlanabilecekleri çeşitli iş olanaklarını da kapsamaktadır..

Oxford Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi, UCL, Edinburgh Üniversitesi, Imperial College London, Manchester Üniversitesi, King’s College London, Glasgow Üniversitesi, Bristol Üniversitesi, Birmingham Üniversitesi, Southhampton Üniversitesi İngiltere’de Sağlık Bilimleri eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Almanya’da Sağlık Bilimleri Eğitimi

Almanya, yüksek öğrenimin dinamosu olarak inanılmaz itibarı ve düşük eğitim ve yaşam maliyetiyle, uluslararası öğrenciler için dünya ülkeleri arasında öne çıkıyor. Bunu ülkenin yüksek yaşam standartları, kültürel fırsatları ve güvenli, verimli altyapısıyla birleştirdiğinizde en ideal eğitim destinasyonlarından olduğunu söylemek gerekir.

Almanya’da eğitim dili çoğunlukla Almancadır. Böylece, Almanya'nın yanı sıra Avusturya, Belçika, Lihtenştayn veya dünyanın her yerindeki birçok uluslararası şirkette iş bulmanıza yardımcı olabilecek önemli bir beceri olan Almanca öğrenme fırsatına da sahip olacaksınız. Ancak İngilizce olarak da Sağlık bilimleri programları bulunmaktadır.

Almanya'da sadece doktorlar değil, her türlü tıp ve sağlıkla ilgili meslek ve uzmanlık yoğun talep görüyor.

Technical University of Munich, LMU Munich, Heidelberg Üniversitesi, Free University of Berlin, Bonn Üniversitesi, Gottingen Üniversitesi, Tubingen Üniversitesi, Humboldt University of Berlin, Freiburg Üniversitesi, RWTH Aachen Üniversitesi, Hamburg Üniversitesi Almanya’da Sağlık Bilimleri eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Avustralya’da Sağlık Bilimleri Eğitimi

Avustralya, dünya çapındaki uluslararası öğrencilerin sürekli favorisidir. Çok çeşitli yüksek öğrenim teklifleri, üst düzey üniversiteler ve uluslararası öğrencileri ağırladığı bilinen bir sistemle her zaman uluslararası öğrencilerin tercihlerinde en üst sıralarda yer almıştır.

Avustralya üniversiteleri araştırma ve teorik bilgiye önem verir. Sağlık Bilimleri alanında önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri verirler.

Avustralya üniversiteleri araştırma ve teorik bilgiye önem verir. Sağlık Bilimleri alanında önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri verirler. Avustralya üniversitelerindeki ileri diploma ve ön lisans dersleri genellikle bir ila iki yıllık lisans düzeyinde eğitime eşittir. Standart lisans derecesi üç ila dört yıl sürer. Avustralya'da uluslararası öğrenciler için, yüksek lisans dereceleri üç seçeneklidir: Araştırma, Kurs veya Genişletilmiş. Genişletilmiş dereceler diğer iki türden daha uzun sürer (bir ila iki yıl yerine üç ila dört yıl).

Programınız iş deneyimi fırsatlarını içerebilir. Örneğin, Avustralya'daki bir sağlık kuruluşuna yerleştirme hakkınız olabilir. Bunlar genellikle programın zorunlu kısımlarıdır ve ücretli veya ücretsiz olabilir.

Melbourne Üniversitesi, Sydney Üniversitesi, Queensland Üniversitesi, Monash Üniversitesi, Australian National University, UNSW Sydney, Adelaide Üniversitesi, Western Australia Üniversitesi, Queensland University of Technology, Curtin Üniversitesi Avustralya’da Sağlık Bilimleri eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Hollanda’da Sağlık Bilimleri Eğitimi

Hollanda'yı yurt dışı eğitim destinasyonları arasında ilk 10'da görmek sürpriz değil. Bu küçük ülke, birinci sınıf üniversiteleri, İngilizce öğretilen çok sayıda programı ve uygun fiyatlı yüksek öğrenimiyle uluslararası eğitimin önemli merkezlerindendir.

Hollanda sağlık sistemi dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul ediliyor ve erişilebilirlik, yenilik ve kalite açısından sürekli olarak dünya sıralamasında yer alıyor. Hollandalıların sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzına sahip olmaları da dünyaca biliniyor ve bu da Hollanda'yı dünyanın en sağlıklı ülkelerinden biri yapıyor.

Uluslararası öğrenciler bu müreffeh ülkede okumayı yalnızca üniversitelerinin sağladığı birinci sınıf eğitim için değil, aynı zamanda iyi yaşam koşulları ve halkının kabul edici ve kapsayıcı kültürü için de tercih ediyor.

Amsterdam Üniversitesi, Groningen Üniversitesi, Delft University of Technology, Leiden Üniversitesi, Wageningen Üniversitesi, Vrije Universiteit Amsterdam, Erasmus University Rotterdam, Tilburg Üniversitesi, Twente Üniversitesi Hollanda’da Sağlık Bilimleri eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Aşağıda çeşitli ülkelerdeki Sağlık Bilimleri eğitimi alabileceğiniz prestijli üniversiteler sıralanmıştır:

İsveç: Karolinska Üniversitesi, Gothenburg Üniversitesi, Lund Üniversitesi, Uppsala Üniversitesi, Chalmers Üniversitesi, Linkoping Üniversitesi, Umea Üniversitesi, Jönköping Üniversitesi, Stockholm Üniversitesi

Belçika: Catholic University of Leuven, Ghent Üniversitesi, Liege Üniversitesi, Catholic University of Louvain, Antwerp Üniversitesi

İsviçre: Zurich Üniversitesi, Bern Üniversitesi, Geneva Üniversitesi, Basel Üniversitesi, Lausanne Üniversitesi, Bern Üniversitesi, Fribourg Üniversitesi, 

Brezilya: Sao Paulo Üniversitesi, Federal University of Rio de Janeiro, State University of Campinas, Federal University of Rio Grande do Sul, Federal University of Minas Gerais, Sao Paulo State Üniversitesi

Çin: Tsinghua Üniversitesi, Peking Üniversitesi, Zhejiang Üniversitesi, Shanghai Jiao Tong University, Fudan Üniversitesi, University of Science and Technology of China, Nanjing Üniversitesi, Sichuan Üniversitesi

Yeni Zelanda: Auckland Üniversitesi, Otago Üniversitesi, Canterbury Üniversitesi, Massey Üniversitesi, Victoria University of Wellington, Waikato Üniversitesi

Japonya: Tokyo Üniversitesi, Kyoto Üniversitesi, Osaka Üniversitesi, Tohoku Üniversitesi, Hokkaido Üniversitesi, Kyushu Üniversitesi, Nagoya Üniversitesi, Tsukuba Üniversitesi, 

Danimarka: Copenhagen Üniversitesi, Aarhus Üniversitesi, Technical University of Denmark, Southern Denmark Üniversitesi, Aalborg Üniversitesi, 

Güney Kore: Seoul National University, Yonsei Üniversitesi, Korea Advanced University of Science and Technology, Sungkuyunkhan Üniversitesi, Kora Üniversitesi

Singapur: National University of singapore, Nanyang Technological University, 

Fransa: Paris Sciences et Lettres – PSL Research University Paris, Université Paris-Saclay, Institut Polytechnique de Paris, Sorbonne Üniversitesi, Grenoble Üniversitesi

İspanya: Barcelona Üniversitesi, Autonomous University of Barcelona, Pompei Fabra Üniversitesi, Navarra Üniversitesi, Granada Üniversitesi, Valencia Üniversitesi

Hong Kong: Hong Kong Üniversitesi, Chineese University of Hong Kong, The Hong kong University of Science and Technology

Avusturya: Vienna Üniversitesi, Medical University of Graz, Medical University of Vienna, Medical University of Insbruck, Insbruck Üniversitesi

Finlandiya: Helsinki Üniversitesi, Oulu Üniversitesi, Tampere Üniversitesi, Turku Üniversitesi

Tayvan: National Taiwan University, China Medical University, Asia Üniversitesi, Tsing Hua Üniversitesi 

Norveç: Oslo Üniversitesi, Bergen Üniversitesi, Norwegian University of science and Technology, Stavanger Üniversitesi

İtalya: Bologna Üniversitesi, Sapienza Üniversitesi, Padua Üniversitesi, Humanitas Üniversitesi

İrlanda: Trinity College Dublin, University College Dublin, Galway Üniversitesi, University College Cork, Limerick Üniversitesi

Çek Cumhuriyeti: Charles Üniversitesi, Masaryk Üniversitesi, Czech University of Life Sciences Prague, Palacky Üniversitesi

Güney Afrika: Cape Town Üniversitesi, Stellenbosch Üniversitesi, Witwatersrand Üniversitesi, Johannesburg Üniversitesi

Şili: Pontificia Universidad Católica de Chile, University of Chile, Universidad Autónoma de Chile, Universidad del Desarrollo

Portekiz: Coimbra Üniversitesi, Lisbon Üniversitesi, Porto Üniversitesi, NOVA University of Lisbon, Aveiro Üniversitesi

Malezya: Malaya Üniversitesi, Universiti Kebangsaan Malaysia

Yunanistan: Crete Üniversitesi, Harakopio University of Athens

Macaristan: Semmelweis Üniversitesi, Debrecen Üniversitesi, Pecs Üniversitesi

Polonya: Jagiellonian Üniversitesi, Wroclaw Medical University, Medical University of Lodz

Rusya: Lomonosov Moscow State Üniversitesi, Moscow Institute of Physics and Technology, Bauman Moscow State Technical University

Estonya: Tartu Üniversitesi, Tallinn Üniversitesi

Endonezya: University of Indenosia

Bangladeş: BRAC Üniversitesi, Jahangirnagar Üniversitesi, North South Üniversitesi

Slovenya: Ljubljana Üniversitesi

Devamını Oku

Yurt Dışında Sağlık Bilimleri Eğitimi Ücretleri

Yurt dışında Sağlık Bilimleri fakültesinde eğitim görmeyi düşünen öğrenciler için maliyet ülkeden ülkeye ve okuldan okula ve seçilen programa göre değişiklik gösterir. Uluslararası öğrenim ücretlerini etkileyen unsurlar arasında konum, sıralama ve küresel itibar da yer alır.

Amerika’da Sağlık Bilimleri derecesi için öğrenim ücreti lisans derecesi için 25.000 $ ile 45.000 $ arasında, Yüksek lisans dereceleri 22.000 $ ile 35.000 $ arasında değişmektedir. 

Ortalama olarak, İngiltere'de Sağlık Bilimleri alanındaki lisans derslerinin maliyeti yıllık 20.000 £ ila 30.000 £ arasındadır. Sağlık bilimleri yüksek lisansı için öğrenim ücreti, kurs türüne ve kuruma bağlı olarak yıllık 115.000 ila 25.000 £ arasında değişmektedir.

Kanada'da bir Sağlık Bilimleri Lisans derecesinin öğrenim ücreti 30.000 Kanada Doları ile 139.000 Kanada Doları arasında, Yüksek lisans derecesi öğrenim ücreti 15.000 Kanada Doları ile 57.000 Kanadı Doları arasında, Doktora derecesi öğrenim ücretleri ise 18.000 Kanada Doları ile 88.000 Kanada Doları arasında olabilir.

Almanya üniversitesine okuluna bağlı olarak, Sağlık Bilimleri alanında lisans derecesinin yıllık öğrenim ücreti 1500 Euro ile 10.000 Euro arasında değişmektedir.

Genel olarak, Avustralya'da üniversitelerin Sağlık Bilimleri fakültelerinde lisans derecelerinin ücretleri yıllık 30.000 AUD ile 80.000 AUD arasında değişebilir. Bu üniversitelerdeki Sağlık Bilimleri yüksek lisans derecesi ücretleri yıllık 25.000 AUD ile 50.000 AUD arasında değişebilir.

Hollanda'da Sağlık Bilimleri öğrenim ücretleri Lisans için 6.000-15.000 Euro, yüksek lisans dereceleri ise 8.000-20.000 Euro‘dur.

Work and travel yaparak eğitim ve yaşam giderlerinizi karşılayabilir ve/veya eğitim ve yaşam masraflarınızı hafifletebilirsiniz. Detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçebilir veya Work and Study sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Twin English Centres Dublin Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Öğrenci
Emerald Cultural Institute Dublin Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Öğrenci

Sıkça Sorulan Sorular

Yurt dışında Sağlık Bilimleri okumak için YKS gerekli mi?
  Pek çok ülkedeki pek çok üniversitede sınavsız, lise diploması ile Sağlık Bilimleri programlarına girme imkanı bulunmaktadır.
Sağlık Bilimleri okumak için en iyi ülkeler hangileridir?
  Amerika Birleşik Devletleri Kanada İngiltere Avustralya Hollanda Belçika İsviçre Almanya
En iyi Sağlık Bilimleri fakültelerinin olduğu üniversiteler hangileridir?
  Harvard Üniversitesi (ABD) Oxford Üniversitesi (İngiltere) Johns Hopkins Üniversitesi (ABD) Massachusetts Institute of Technology (MIT) (ABD) Stanford Üniversitesi (ABD) Cambridge Üniversitesi (İngiltere) Imperial College London (İngiltere) University of California, San Francisco (ABD) UCL (İngiltere) Karolinska Institutet (İsveç)
Sağlık Bilimleri çalışma alanları nelerdir?
  Alternatif Sağlık Anatomi Diyetetik Engelli Çalışmaları Epidemiyoloji Aile Çalışmaları (Sağlık) Yemek bilimi Sağlık Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilimleri (Genel) Tıbbi teknoloji Hemşirelik Beslenme Fizik Tedavi/Fizyoterapi Diş Hekimliği Önlisans Optometri Önlisans Halk Sağlığı Anesteziyoloji Biyoloji Mikrobiyoloji Biyotıp Biyoistatistik
Sağlık Bilimleri Uzmanları Nerede Çalışır?
  Günümüzde sağlık en çeşitli istihdam alanlarından biridir. Sağlık bilimleri mezunu olarak aşağıdakiler gibi birçok farklı ortamda veya organizasyonda çalışabilirsiniz: Hastaneler, klinikler, doktor muayenehaneleri veya diğer hasta bakım tesisleri, Tıbbi laboratuvarlar, İlaç firmaları, Üretici firmalar, Federal veya eyalet hükümeti, Özel ajanslar, Danışmanlık firmaları, Sigorta şirketleri, Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar
Sağlık Bilimleri derecenizin yararlı olacağı işler nelerdir?
  Anestezi Teknisyeni Diş Hijyeni Teknisyeni Mesleki Terapi Asistanı Fizik Tedavi Asistanı Solunum Terapisti Cerrahi teknisyeni Sağlık Bilgi Teknisyeni Biyomedikal Ekipman Teknisyeni Tıbbi Laboratuvar Teknisyeni EKG Teknolojisti Odyoloji Teknisyeni Eczane Teknisyeni Sağlık Görevlisi Veteriner Teknisyeni Radyasyon Terapisti Tıp asistanı Diş Asistanı Diyetisyenler ve Beslenme Uzmanı Tıbbi ve Klinik Laboratuvar Teknisyen, Tıbbi Asistan Nükleer Tıp Teknisyeni Pratisyen hemşire Göz Teknisyeni Fiziksel Tedavi Uzmanı Radyasyon Terapisti Radyoloji ve MRI Teknisyeni Hemşire Solunum Terapisti Konuşma-Dil Uzmanı Patolog
Sağlık bilimi neden önemlidir?
  Sağlık bilimleri alanı önemlidir çünkü temel amacı insanlığın refahını korumaktır. Sağlık bilimleri ve tıpta ne kadar çok ilerleme kaydedilirse, insan türü de o kadar çok birbirini iyileştirebiliyor ve daha önce mümkün olandan daha uzun yaşam süreleri yaratabiliyor.
Bizimle konuşun

Yurt Dışında Sağlık Bilimleri Eğitimi Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım