Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

University of Amsterdam

University of Amsterdam - Amsterdam Üniversitesi

1632 yılında kurulan, Hollanda’nın en iyi 3 üniversitesi arasına girmeyi başararak eğitim verdiği 35.000’den fazla öğrenciye, modern metotlarıyla teknolojik bir yaklaşım sunan ve geleceğin yenilikçi liderlerini yetiştirmeye odaklı kurum duruşuyla ünlenen Amsterdam Üniversitesi, LERU ve Universitas 21 topluluklarındaki üyelikleriyle biliniyor. Sosyal Bilimler, Ekonomi, Hukuk, Fen, Diş ve Eczacılık alanında önder 4.000’den fazla kişiden oluşan deneyimli kadrosuyla, her yıl farklı araştırma kurumlarından destek fonları kazanan Amsterdam Üniversitesi, öğrencilerini farklı kültürleri bir araya getirdiği kampüsünde ağırlıyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Amsterdam Üniversitesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Amsterdam Üniversitesi başvuru zamanı

Amsterdam Üniversitesi’nde eğitim almak isteyen adayların, 15 Ocak gününe kadar başvurusunu tamamlaması gerekiyor.

Üniversitenin Sunduğu İmkanlar:

Eğitimin ilk yıllarında, konaklama yardımı amacıyla öğrenci evi fırsatları sunan
Amsterdam Üniversitesi, başarı bursları ile maddi ve manevi desteğini eğitim süresince hissettiriyor. Farklı kültürlerden gelen öğrencilerine eğitim süresince staj fırsatları veren ve mezuniyet sonrasında kurduğu iş ağı sayesinde öğrencilerini, dünyanın dört bir yanında yalnız bırakmayan Amsterdam Üniversitesi, dünya üniversiteleri arasında en çok tercih edilenlerin başında geliyor.

Amsterdam Üniversitesi bölümleri

Actuarial Science
Bussiness Administration
Communication Science
Econometrics and Operations Research
Economics and Business Economics
English Language and Culture
European Studies
Liberal Arts and Science
Industrial Engineering & Management International Maintenance
Management
Linguistics
Literary and Cultural Analysis
Media and Information
Political Science
Psychology
Sign Language Linguistics
Sociology
Politics, Psychology, Law and Economics

Lokasyon

Amsterdam Üniversitesi nerededir?

Amsterdam Üniversitesi Hollanda’nın Amsterdam şehrinde yer almaktadır. Amsterdam Üniversitesi, Hollanda’nın Amsterdam kentinde bulunuyor. Amsterdam Üniversitesi kampüsünde; kütüphaneler, laboratuvarlar, kafeler, kitapçılar ve postaneler öğrencilerin hayatına kolaylık kazandırırken, kampüste kurulan kulüpler ve hobilere yönelik birlikler de öğrencilerin boş zamanlarında keyifli zaman geçirmelerine imkan tanıyor.


Üniversitenin Başarıları

  • University of Amsterdam, Hollanda’nın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 10’da bulunuyor.

  • University of Amsterdam, QS dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 60’ta yer alıyor.

  • University of Amsterdam, Times en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 50’de bulunuyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • En az 6,5 IELTS puanı

  • En az 92 9 (IBT) TOEFL puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım