Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Yurt Dışında Sosyal Bilimler Eğitimi

Yurt Dışında Sosyal Bilimler Okumak

Sosyal bilim, insanların birbirleriyle nasıl etkileşimde bulunduğunun incelenmesidir. Sosyal bilimlerin dalları Antropoloji, Ekonomi, Siyaset Bilimi, Psikoloji ve Sosyoloji başta olmak üzere pek çok farklı alanı içerir. Tarih de bazen sosyal bilimlerin bir dalı olarak da kabul edilir, ancak birçok tarihçi sıklıkla konunun beşeri bilimlerle daha yakın bağlantıları olduğunu düşünmektedir.

Sosyal bilimciler toplumların nasıl çalıştığını inceleyerek ekonomik büyümenin tetikleyicilerinden işsizliğin nedenlerine ve insanları neyin mutlu ettiğine kadar her şeyi araştırırlar. Bulguları kamu politikalarına, eğitim programlarına, kentsel tasarıma, pazarlama stratejilerine ve diğer birçok alandaki gelişmelere ışık tutar.

Sosyal bilimler önemlidir çünkü insanların yalnızca kendi davranışlarını değil aynı zamanda akranlarının davranış ve motivasyonlarını da nasıl analiz edeceklerini anlamalarına yardımcı olur. Sosyal bilimler ayrıca bize daha kapsayıcı ve etkili kurumların nasıl yaratılacağı konusunda daha iyi bir anlayış sağlar. Toplumları inceleyerek ve insanların nasıl davrandığını ve etkileşimde bulunduğunu anlayarak daha iyi toplumların kurulmasına yardımcı olabiliriz. Hükümetlerimizin çalışma şeklini iyileştirebilir, eğitim sistemlerimizi geliştirebilir ve toplumlarımızın tüm üyelerine yardım etmenin daha iyi yollarını yaratabiliriz.

Sosyal bilimlerin ilgi alanları ve disiplin dalları şunlardır: Antropoloji, Alan çalışmaları, İşletme Çalışmaları, İletişim Çalışmaları, Ekonomi, Eğitim, Çevre Çalışmaları, Cinsiyet Çalışmaları, Coğrafya, Tarih, Endüstriyel İlişkiler, Uluslararası İlişkiler, Hukuk, Kütüphane Bilimi, Dilbilim, Basın Çalışmaları, Politika Bilimi, Kamu Yönetimi, Psikoloji, Sosyoloji, Sürdürülebilir Kalkınma vb.

Sosyal Bilimler mezunları, kariyer rotalarını genişletecek aktarılabilir beceriler geliştirir. Bu beceriler arasında eleştirel ve analitik beceriler, yaratıcılık, mantıksal problem çözme, güçlü araştırma becerileri, öğrenmeye esnek ve uyarlanabilir bir yaklaşım, eleştirel değerlendirme, son teslim tarihlerine kadar çalışma yeteneği ve iyi iletişim becerileri yer alır.

Yurt Dışında Sosyal Bilimler Okumanın Avantajları

 • Yurt dışında Sosyal Bilimler eğitimi almak, öğrencinin yabancı dilini geliştirmesini sağlar.
 • Sosyal Bilimler diplomanızı alırken aynı zamanda yeni bir ülke ve kültürü deneyimleyip öğrenirsiniz. 
 • Yurt dışında Sosyal Bilimler okumak dünyanın önde gelen üniversitelerinde eğitim alma şansı demektir.
 • Yurt dışında okumak sizi zorlukların üstesinden gelebilecek, değişimin üstesinden gelebilecek ve kalıpların dışında düşünebilen bir kişi haline getirir.
 • Sosyal Bilimler alanında iyi olabilmek için dünyayı daha iyi, hatta küresel bir anlayışa sahip olmanız gerekir. Bu alanda yurt dışında okumak size bu konularda avantaj sağlayacaktır. 
 • Yurt dışında sosyal bilim okumak size bir bütün olarak toplumu daha iyi anlamanın yanı sıra farklı kültürlerin ve insanların hem birlikte hem de ayrı ayrı nasıl işlediğine ve etkileşime girdiğine dair içgörü sağlayacaktır.
 • Yurt dışında sosyal bilimler okumak, gerçek dünyadaki sorunlarla ilk elden ilgilenmek için heyecan verici bir fırsat sağlar. Saha çalışmaları ve topluluk geliştirme projeleri aracılığıyla öğrenciler, kritik küresel zorlukların üstesinden gelmeye yönelik pratik bilgiler kazanırlar.
 •  Yurt dışında Sosyal Bilimler okumak uluslararası alanda kariyer imkanları ve ülkemizdekinden daha fazla kazanma fırsatları sunar.
 • Yurtdışında okumak size daha geniş seçenekler ve olanaklar sunar. Kendi ülkenizde bulamayacağınız bazı uzmanlıkları başka ülkelerde bulabilirsiniz.
 • Avrupa Birliği ülkesinde okuyan öğrenci Schengen Vizesi’ne de sahip olmaktadır. Böylelikle diğer Avrupa ülkelerini vize olmadan, sınırsız bir şekilde ziyaret edebilmektedir.
 • Türkiye’de özel bir üniversitede Sosyal Bilimler eğitimi alınabilecek fiyatlara veya daha altına yurtdışında yüksek standartlarda Sosyal Bilimler eğitimi alabilme olanağı vardır.
 • YKS sınavında başarılı olunmasına gerek kalmaksızın lise diploması ile yurt dışındaki üniversitelerin bir kısmında Sosyal Bilimler eğitimi almak mümkündür.
 • Yurt dışında okumak kişisel gelişiminiz için önemlidir. Bağımsızlık, adaptasyon, karar verme, açık fikirlilik, iletişim gibi konularda gelişmenizi sağlar.
 • Sosyal bilimler ve beşeri bilimler de işbirliğine güçlü bir vurgu yapmaktadır. Yurt dışında eğitim gördüğünüzde sınıf arkadaşlarınız, diğer uluslararası arkadaşlarınız, mentorlarınız ve profesörleriniz aracılığıyla ağınızı genişletme ve uluslararası iş birliği konusunda deneyim kazanma şansınız olur.
 • Yurt dışından alınan diploma iş CV'nize daha fazla değer ve ağırlık katar.
Devamını Oku

Yurt Dışında Sosyal Bilimler Eğitimi YÖK Denkliği

Yurt dışında Sosyal Bilimler okumak isteyen öğrencilerin en çok merak ettiği konulardan biri Sosyal Bilimler diplomasının YÖK denkliğidir. Yabancı ülkelerdeki Sosyal Bilimler eğitimi veren üniversitelerin denkliğini öğrenmek isterseniz, e-Devlet üzerinden “okul tanıma” hizmetini kullanarak hangi üniversitelerin YÖK tarafından tanındığını görebilirsiniz.

YÖK, tanıdığı üniversiteleri iki ayrı kategoriye ayırmaktadır. Dünya sıralamasında ilk 1000’de olan üniversitelerden mezun olan öğrencilerin doğrudan denklik alma şansı olmaktadır. Eğer mezun olunan üniversite sıralamada ilk 1000’de değilse seviye tespit sınavına (STS) girilmesi ve 100 üzerinden en az 40 puan alınması gerekmektedir.

Denklik alabilmek için en temel kriter YÖK’ün tanıdığı üniversitelerden birinden mezun olmak olsa da, iyi not ortalaması, ders devamlılığı, uzaktan eğitim almış olmamak gibi denklik için gerekli başka kriterler olduğunu da unutmamak gerekir.

Yurt Dışı Sosyal Bilimler Fakültesi Kabul Şartları

Yurt dışında bir Sosyal Bilimler programına başvuru ve kabul için her ülke ve üniversitenin ve seçilen programın giriş koşulları farklılık gösterebilir. Lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri için de bu koşullar değişebilir. Ancak standart olarak istenen kabul şart, koşul ve belgeleri aşağıda görebilirsiniz:

 • Akademik dokümanlar. Ör.
 • Lise diploması (lisans eğitimi için)
 • Üniversite diploması (yüksek lisans ve doktora eğitimi için)
 • Transkript
 • Akademik başarılar
 • Dil yeterliliği (üniversiteye ve ülkeye göre ve lisans, yüksek lisans veya doktora programlarından hangisinin seçileceğine göre farklılık gösterir)
 • Sosyal Bilimler eğitimini Sosyal Bilimlere etmek için yeterli maddi kaynağa sahip olmak. (Öğrenci kredileri, sponsor ebeveynler veya başka sponsorlar, burslar veya diğer kaynaklar)
 • Üniversite mezuniyeti varsa; tavsiye mektubu
 • Motivasyon mektubu
 • Özgeçmiş (bazı lisansüstü ve doktora programları için)
 • Üniversite sınavı sonuçları (bazı üniversiteler için)
 • Geçerli bir pasaport ve vize
 • Mülakat (bazı üniversiteler için)

Yurt Dışında Sosyal Bilimler Eğitimi için Başvuru Tarihleri

Yurt dışında Sosyal Bilimler eğitimi almak için üniversite başvuru tarihleri ​​ülkeden ülkeye değişkenlik göstermektedir. Gitmek istediğiniz ülke ve üniversite ile ilgili seçimleriniz ve başvuru tarihleri ile ilgili danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Yurt Dışında Sosyal Bilimler Eğitim Süreleri

Yurt dışında Sosyal Bilimler Lisans dereceleri 3 ila 4 yıl, Sosyal Bilimler Yüksek Lisans dereceleri 1-2 yıl ve Sosyal Bilimler alanında Doktora dereceleri 4 ila 5 yıl sürmektedir.

Yurt Dışında Sosyal Bilimler Eğitimi Alabileceğiniz Ülkeler ve Üniversiteler

Yurtdışında lisans programları ile ilgili bilgi almak için Yurt dışı Lisans Programları, yüksek lisans programları ile ilgili bilgi almak için Yurt dışı Yüksek Lisans Programları sayfalarımızı da inceleyebilirsiniz.

Amerika’da Sosyal Bilimler Eğitimi

ABD'de Sosyal Bilimler eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler, bunun ABD'de inanılmaz mesleki olanaklara sahip, gelişmekte olan bir alan olduğunu göreceklerdir. Çoğu ABD üniversitesi, sosyal bilimler dereceleri ve uzmanlıkları sunmaktadır. Dünyanın en iyi üniversitelerinden bazılarına ev sahipliği yapan ABD, sosyal bilimler alanında eğitim almak için harika bir yerdir.

ABD'deki lisans programları genellikle dört yıl uzunluğundadır ve derecenizin ikinci yarısında uzmanlaşmadan önce, ilk iki yılda birden fazla ders alma fırsatını içerir. Ayrıca ABD üniversitelerinde sosyal bilimler alanında daha fazla araştırma yapmak isteyen öğrenciler için çok çeşitli lisansüstü seçenekler de bulunmaktadır.

Harvard Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, Massachusetts Institute of Technology (MIT), University of California, Berkeley (UCB), Yale Üniversitesi, University of Chicago, Columbia University, University of California, Los Angeles (UCLA), University of Pennsylvania, New York University (NYU), Princeton University, University of Michigan-Ann Arbor, Northwestern University, Cornell University, Duke Üniversitesi Amerika’da Sosyal Bilimler eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Kanada’da Sosyal Bilimler Eğitimi

Kanada, üst düzey kurumları, sıcak atmosferi ve güvenli ve konuksever bir ülke olarak tanınması sayesinde yurt dışında eğitim almak için aranan bir yerdir. Ülke İngilizce ve Fransızca dillerinde eğitim vermektedir. Ancak Quebec'te üniversiteye gitmediğiniz sürece muhtemelen ikincisini konuşmanıza gerek kalmayacaktır. Kanada üniversiteleri uluslararası sıralamalarda yer almakta ve uluslararası öğrenciler yüksek öğrenimdeyken yasal olarak çalışma fırsatına sahip olmaktadır. Pek çok üniversite, birinci sınıf öğrencilerine, ikinci sınıfın başında ana dallarına yerleşmeden önce çeşitli dersler alma şansı vererek öğrencileri teşvik etmektedir.

Kanada’da seçtiğiniz programa bağlı olarak sosyal bilimler lisans dereceleri 3 ila 4 yıl sürmektedir.

Toronto Üniversitesi, University of British Columbia, McGill Üniversitesi, Western Üniversitesi, Université de Montréal, Queen's University at Kingston, Alberta Üniversitesi, University of Calgary, York Üniversitesi, University of Waterloo, Ottawa Üniversitesi, Simon Fraser Üniversiesi, McMaster Üniversitesi, Université de Quebec, Carleton Üniversitesi Kanada’da Sosyal Bilimler eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

İngiltere’de Sosyal Bilimler Eğitimi

Dünyanın dört bir yanından öğrenciler sosyal bilimler alanında eğitim almayı seçiyor ve bunu İngiliz üniversitesinde yapıyorlar. Eğitimin kalitesi ve çok kültürlü deneyim edinmek İngiltere'de sosyal bilimler diploması almayı istemenin önemlin edenleri arasındadır.

Sosyal bilimler dereceleri dünya çapında mevcut olsa da, birçok uluslararası öğrenci bu özel derece için İngiltere’yi seçmektedir. Bunun nedenlerinden biri de İngiliz üniversitelerinin dünyanın en iyileri arasında en üst sırada yer almasıdır. Hem akademik olarak önde olmanın hem de araştırmaya odaklanmanın yanı sıra, birçok üniversite düzenli olarak uluslararası sıralamalarda yer almaktadır.

Oxford Üniversitesi, The London School of Economics and Political Science (LSE), Cambridge Üniversitesi, UCL, London Business School, University of Manchester, University of Warwick, King’s college London, The University of Edinburgh, Imperial College London, University of Leeds, University of Glasgow, Durham Üniversitesi, Lancaster Üniversitesi, Oxford Brooks Üniversitesi, University of Birmingham, University of Nottingham İngiltere’de Sosyal Bilimler eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Almanya’da Sosyal Bilimler Eğitimi

Birinci sınıf eğitim sistemi ve canlı akademik ortamıyla tanınan Almanya, Sosyal bilimler alanında öğrenim gören uluslararası öğrenciler için cazip bir destinasyondur. Zengin kültürel mirası, gelişmiş araştırma tesisleri ve çeşitli öğrenim fırsatlarıyla tanınan Almanya, sosyal bilimleri keşfetmeye ilgi duyan öğrenciler için gerçekten sürükleyici ve ödüllendirici bir deneyim sunar.

Almanya, sosyal bilimlerde öne çıkan çok sayıda üniversite ve araştırma kurumuyla köklü ve saygın bir akademik ortama sahiptir. Bu kurumlar lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde çok çeşitli eğitim programları sunarak öğrencilere sosyal bilimler kapsamında seçtikleri ilgi alanlarında uzmanlaşmaları için geniş fırsatlar verir.

Humboldt-Universität zu Berlin, Ludwig-Maximilians-Universität München, Freie Universitaet Berlin, Universität Mannheim, Goethe-University Frankfurt am Main, Technical University of Munich, Universität Heidelberg, Universität Hamburg, University of Cologne, Rheinische Friedrich-Wilhelms-Universität Bonn, Albert-Ludwigs-Universitaet Freiburg, Eberhard Karls Universität TübingenAlmanya’da Sosyal Bilimler eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Avustralya’da Sosyal Bilimler Eğitimi

Avustralya, beşeri bilimler, siyaset ve sosyal bilimler (HASS) çalışma alanları da dahil olmak üzere Avustralya genelinde 22.000'den fazla yükseköğretim düzeyindeki programlarla çok çeşitli eğitim seçenekleri sunmaktadır. Bu alanda lisans derecesi popüler bir seçimdir çünkü üst düzey Avustralya okullarında çok çeşitli kurslar ve uzmanlıklar mevcuttur. 

Avustralya genelinde Sosyal bilimler alanında 130'dan fazla üniversite ve üniversite dışı sağlayıcı tarafından sunulan 2.500'den fazla lisans düzeyinde, 1.700 yüksek lisans düzeyinde ve 400 doktora düzeyinde eğitim programı bulunmaktadır.

The University of Melbourne, Australian National University (ANU), The University of New South Wales (UNSW Sydney), The University of Sydney, Monash Üniversitesi, The University of Queensland, The University of Western Australia, The University of Adelaide, University of Technology Sydney, Queensland University of Technology (QUT), Deakin University, RMIT University, Macquarie University (Sydney, Australia), Curtin Üniversitesi, Griffith Üniversitesi  Avustralya’da Sosyal Bilimler eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Fransa’da Sosyal Bilimler Eğitimi

Fransa, romantik yaşam tarzı, dünya sıralamasında üst sıralarda yer alan eğitim kurumları, düşük öğrenim ücretleri, ilgi çekici kültürel ortamı ile her yıl binlerce uluslararası öğrenciyi cezbeden bir eğitim destinasyonudur. Uygun fiyatlı öğrenim ücretleri ve birinci sınıf üniversiteler, yurtdışında eğitim hedefi olarak Fransa'yı seçmeyi kolay bir karar haline getiriyor.

Bu alandaki itibarlarına ve araştırmalarına dayanarak, sosyal bilimler ve halk sağlığı alanında Fransa'nın en iyi üniversitelerinde Sosyal bilimler eğitimi alabilirsiniz. Lisans düzeyinde, Fransa'da çoğu program Fransızca olarak öğretilmektedir. Ancak son zamanlarda programların uluslararasılaşmasıyla birlikte sosyal bilimler, artık Fransa'yı İngilizce öğretilen programlarla da ilişkilendirebilen uluslararası öğrenciler için çekici hale getirmiştir. Bazı üniversitelerde yüksek lisans seviyesinden itibaren İngilizce konuşulan dereceler lisans derecelerine oranla daha fazladır.

INSEAD, HEC Paris Business School, Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne, Sciences Po, Université PSL, ESSEC Business School, Sorbonne Üniversitesi, ESCP Business School - Paris, Institut Polytechnique de Paris, Université Paris-Saclay, Emlyon Business School, Kent Üniversitesi, Université Toulouse 1 Capitole, Université Grenoble Alpes, Aix-Marseille University Fransa’da Sosyal Bilimler eğitimi alabileceğiniz en prestijli üniversitelerdir.

Aşağıda çeşitli ülkelerdeki Sosyal Bilimler eğitimi alabileceğiniz prestijli üniversiteler sıralanmıştır:

İtalya: Bocconi Üniversitesi, Alma Mater Studiorum - Università di Bologna, Luiss Üniversitesi, Sapienza University of Rome, Politecnico di Milano, Università Cattolica del Sacro Cuore, Milan Üniversitesi, Padova Üniversitesi, European University Institute, University of Rome "Tor Vergata", Turin Üniversitesi, Trento Üniversitesi, University of Naples - Federico II, Florence Üniversitesi, Ca' Foscari University of Venice

Singapur: National University of Singapore (NUS), Nanyang Technological University, Singapore (NTU Singapore), Singapore Management University

Çin: Peking Üniversitesi, Tsinghua Üniversitesi, Fudan Üniversitesi, Shanghai Jiao Tong Üniversitesi, Zhejiang Üniversitesi, Renmin (People's) University of China, Wuhan Ünversitesi, Sun Yat-sen University, Guangzhou, Beijing Normal Ünversitesi , Nanjing Üniversitesi, Xi’an Jiaotong Ünversitesi , Xiamen Ünversitesi Beijing Institute of Technology, University of Science and Technology of China

Şili: Pontificia Universidad Católica de Chile (UC), Universidad de Chile, Universidad Adolfo Ibáñez, Universidad de Santiago de Chile (USACH), Universidad Diego Portales (UDP), Pontificia Universidad Católica de Valparaíso Universidad de Concepción, Universidad de los Andes - Chile

Meksika: Universidad Nacional Autónoma de México (UNAM), Tecnológico de Monterrey, Instituto Tecnológico Autónomo de México (ITAM), Instituto Politécnico Nacional (IPN), Universidad Autónoma Metropolitana (UAM), Universidad Iberoamericana IBERO, Universidad Anáhuac México, Universidad de Guadalajara (UDG), Universidad Panamericana (UP)

Hong Kong: The University of Hong Kong, The Chinese University of Hong Kong (CUHK), The Hong Kong University of Science and Technology, The Hong Kong Polytechnic Üniversitesi, City University of Hong Kong, Hong Kong Baptist Üniversitesi

Hollanda: University of Amsterdam, Erasmus University Rotterdam, Tillburg Üniversitesi, Utrecht Üniversitesi, Leiden Üniversitesi, University of Groningen, Maastricht Üniversitesi, Vrije Universiteit AmsterdamDelft University of Technology, Radboud University, Wageningen University & Research, University of Twente

Japonya: Tokyo Üniversitesi, Kyoto Üniversitesi, Waseda Üniversitesi, Keio Üniversitesi, Hitotsubashi Üniversitesi, Osaka Üniversitesi, Tohoku Üniversitesi, Kobe Üniversitesi, Nagoya Üniversitesi, Tokyo Institute of Technology, Hokkaido Üniversitesi, Kyushu Üniversitesi, Ritsumeikan Üniversitesi, Tsubaka Üniversitesi

Güney Kore: Seoul National University, Yonsei Üniversitesi, Korea Üniversitesi, KAIST - Korea Advanced Institute of Science & Technology, Sungkyunkwan Üniversitesi (SKKU), Hanyang Üniversitesi, Kyung Hee Üniversitesi, Ewha Womans University, Sogang Üniversitesi,Chung-Ang Üniversitesi, Sejong Üniversitesi

Arjantin: Universidad de Buenos Aires (UBA), Universidad Nacional de La Plata (UNLP), Universidad Torcuato Di Tella, Pontificia Universidad Católica Argentina, Universidad Nacional de Córdoba - UNC

Brezilya: Universidade de São Paulo, Universidade Estadual de Campinas (Unicamp), Fundação Getulio Vargas (FGV), Universidade Federal do Rio de Janeiro, UNESP, Pontifícia Universidade Católica do Rio de Janeiro, Universidade de Brasília, Universidade Federal de Minas Gerais, Universidade Federal do Rio Grande Do Sul

İspanya: University of Navarra, Complutense University of Madrid, Universitat Pompeu Fabra (Barcelona), Universidad Carlos III de Madrid (UC3M), Universitat Autònoma de Barcelona, Universitat Ramon Llull, Universidad Autónoma de Madrid, Universitat de Barcelona, IE University, Universitat de Valencia, University of Granada, Universidad de Sevilla, Salamanca Üniversitesi

Rusya: Lomonosov Moscow State Üniversitesi, HSE Üniversitesi, Sait Petersburg state Üniversitesi, Plekhanov Russian University of Economics, RUDN Üniversitesi, MGIMO Üniversitesi, Ural Federal Üniversitesi, Bauman Moscow State Technical University, Financial University under the Government of the Russian Federation, Kazan Federal University

Suudi Arabistan: King Abdulaziz University (KAU), King Saud Üniversitesi, King Fahd University of Petroleum & Minerals

Belçika: KU Leuven, Université catholique de Louvain (UCLouvain), Universite libre de Bruxelles, Ghent Üniversitesi, Vrije Universiteit Brussel (VUB), University of Antwerp

İsviçre: ETH Zurich, University of St.Gallen (HSG), University of Zurich, University of Geneva, University of Lausanne, University of Bern, EHL Hospitality Business School

Tayvan: National Taiwan University (NTU), National Cheng Kung University (NCKU), National Chengchi Üniversitesi, National Tsing Hua Üniversitesi, National Taiwan Normal University, National Sun Yat-sen Üniversitesi , National Yang Ming Chiao Tung Üniversitesi , National Taiwan University of Science and Technology (Taiwan Tech), National Central Üniversitesi

Yeni Zelanda: The University of Auckland, Victoria University of Wellington, University of Otago, Massey Üniversitesi, University of Canterbury | Te Whare Wānanga o Waitaha, University of Waikato, Auckland University of Technology (AUT)

Malezya: Universiti Malaya (UM), Taylor’s Üniversitesi, Universiti Putra Malaysia (UPM), Universiti Kebangsaan Malaysia (UKM), Universiti Sains Malaysia (USM), Universiti Teknologi Malaysia, Universiti Utara Malaysia (UUM), UCSI Üniversitesi, Universiti Teknologi MARA - UiTM International Islamic University Malaysia (IIUM)

Danimarka: Copenhagen Business School, University of Copenhagen, Aarhus Üniversitesi, University of Southern Denmark (SDU), Aalborg Üniversitesi

İsveç: Lund Üniversitesi, Stockholm Üniversitesi, Stockholm School of Economics, Uppsala Üniversitesi, University of Gothenburg, KTH Royal Institute of Technology, Linköping Üniversitesi

Kolombiya: Universidad de los Andes, Universidad Nacional de Colombia, Pontificia Universidad Javeriana, Universidad del Rosario, Universidad Externado de Colombia, Universidad de La Sabana, Universidad de Antioquia, Universidad EAFIT

Peru: Pontificia Universidad Catolica del Peru, Universidad del Pacífico

İrlanda: Trinity College Dublin, The University of Dublin, University College Dublin, University College Cork, Dublin City Üniversitesi, Galway Üniversitesi, Limerick Üniversitesi

Endonezya: Universitas Indonesia, Gadjah Mada Üniversitesi , Airlangga Üniversitesi , Bandung Institute of Technology (ITB)

Hindistan: Indian Institute of Technology Delhi (IITD), Indian Institute of Technology Bombay (IITB), University of Delhi, Indian Institute of Management (IIM) - Ahmedabad, Indian Institute of Management (IIM) - Bangalore, Indian Institute of Technology Kharagpur (IIT-KGP), Jawaharlal Nehru University, Indian Institute of Technology Madras (IITM), Indian Institute of Management (IIM) - Calcutta, Indian Institute of Technology Kanpur (IITK)

Norveç: University of Oslo, BI Norwegian Business School, University of Bergen, Norwegian University of Science And Technology

Güney Afrika: University of Cape Town, University of Pretoria, University of WitwatersrandStellenbosch University, University of Johannesburg

Avusturya: University of Vienna, WU (Vienna University of Economics and Business), Central European Üniversitesi

Finlandiya: Aalto Üniversitesi, Helsinki Üniversitesi, Turku Üniversitesi, Tampere Üniversitesi, University of Jyväskylä

Katar: Quatar Üniversitesi

Portekiz: Universidade Nova de Lisboa, University of Lisbon, Porto Üniversitesi, Coimbra Üniversitesi, Universidade Católica Portuguesa

Polonya: University of Warsaw, Jagiellonian University, SGH Warsaw School of Economics

Mısır: Cairo Üniversitesi, The American University in Cairo, Ain Shams University in Cairo (ASU, Cairo)

Lübnan: American University of Beirut (AUB), Lebanese Üniversitesi

Filipinler: University of the Philippines, De La Salle Üniversitesi, Ateneo de Manila Üniversitesi 

Kazakistan: L.N. Gumilyov Eurasian National University (ENU), Al-Farabi Kazakh National Üniversitesi

Çek Cumhuriyeti: Charles Üniversitesi, Prague University of Economics and Business, Masaryk Üniversitesi

Ürdün: University of Jordan

Yunanistan: Athens University of Economics and Business, National and Kapodistrian University of Athens, Aristotle University of Thessaloniki

Kuveyt: American University of the Middle East

Pakistan: Lahore University of Management Sciences (LUMS), ational University of Sciences And Technology (NUST) Islamabad

Romanya: Babes-Bolyai Üniversitesi, University of Bucharest

Tayland: Chulalongkorn Üniversitesi , Mahidol Üniversitesi , Thammasat Üniversitesi , Chiang Mai Üniversitesi 

Macaristan: Corvinus University of Budapest, Eötvös Loránd Üniversitesi

Kostarika: Universidad de Costa Rica

Uruguay: Universidad de la República (Udelar)

Estonya: Tartu Üniversitesi

Litvanya: Vilnius Üniversitesi

Vietnam: Duy Tan University, Viet Nam National University Ho Chi Minh City (VNU-HCM)

Bangladeş: University of Dhaka

Birleşik Arap Emirlikleri: United Arab Emirates Üniversitesi, American University of Sharjah, Abu Dhabi Üniversitesi, Zayed Üniversitesi, Al Ain üniversitesi

Slovenya: University of Ljubljana

Ukrayna: Taras Shevchenko National University of Kyiv

Devamını Oku

Yurt Dışında Sosyal Bilimler Eğitimi Ücretleri

Yurt dışında Sosyal Bilimler fakültesinde eğitim görmeyi düşünen öğrenciler için maliyet ülkeden ülkeye ve okuldan okula ve seçilen programa göre değişiklik gösterir. Uluslararası öğrenim ücretlerini etkileyen unsurlar arasında konum, sıralama ve küresel itibar da yer alır. Eğitim ücretlerinin yanı sıra yurt dışında eğitim almak isteyenlerin yaşam, konaklama, ulaşım vb. maliyetleri de göz önüne almasında fayda olduğunu unutmamak gerekir.

Amerika’da Sosyal Bilimler derecesi için öğrenim ücreti genellikle 5.000 $ ile 60.000 $ arasında değişmektedir.

Uluslararası öğrenciler, İngiltere'de Sosyal Bilimler alanında eğitim alırken akademik yıl başına lisan dereceleri için 15.000 £ ile 40.000 £ arasında bir ücret ödemeyi bekleyebilirler. Yüksek lisans dereceleri için 12.000 £ ile 35.000 £ arası, doktora dereceleri için ise 12.000 £ ile 30.000 £ arası eğitim ücretleri olabilir.

Kanada'da Sosyal Bilimler derecesi için öğrenim ücretleri 8.000 Kanada Doları ile 60.000 Kanada Doları arasında değişmektedir. Sosyal Bilimler alanında doktora derecesi için öğrenim ücretleri ise 8.000 Kanada Doları ile 20.000 Kanada Doları arasında değişmektedir.

Almanya'daki Sosyal bilimler programlarının uluslararası öğrenciler için ücretleri Avrupa’daki pek çok popüler eğitim yerleriyle karşılaştırıldığında çok düşüktür. Genel olarak, Almanya'da Sosyal bilimler okumanın maliyeti akademik yıl başına 1.500 € ile 3.500 € arasında değişmektedir.

Avustralya'da en iyi üniversitelerde Sosyal Bilimler lisans derecelerinin ücretleri yıllık 20.000 AUD ile 45.000 AUD arasında değişebilir. Bu üniversitelerdeki Sosyal Bilimler yüksek lisans ücretleri yıllık 22.000 AUD ile 50.000 AUD arasındadır.

Fransa'da özel üniversitelerde öğrenim ücretleri Lisans için 2.770 Euro/Yıl, Yüksek Lisans için ise 3.770 Euro/Yıl'dır.

Work and travel yaparak eğitim ve yaşam giderlerinizi karşılayabilir ve/veya eğitim ve yaşam masraflarınızı hafifletebilirsiniz. Detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçebilir veya Work and Study sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Öğrenci Yorumları

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Öğrenci
Twin English Centres Dublin Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Öğrenci
Kaplan English Dublin Öğrenci Yorumları

Kaplan Dublin’e giden öğrencimiz Erkin Ocak’tan gelen bir fotoğraf. Bizimle paylaştığın için teşekkür ederiz. Umarız ki keyifli vakit geçiriyorsundur.

Öğrenci

Sıkça Sorulan Sorular

Yurt dışında Sosyal Bilimler okumak için YKS gerekli mi?
  Pek çok ülkedeki pek çok üniversitede sınavsız, lise diploması ile üniversitelerin Sosyal Bilimler programlarına girme imkanı bulunmaktadır.
Sosyal Bilimler okumak için en iyi ülkeler hangileridir?
  Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Kanada, Almanya, Avustralya, Fransa, Hollanda. Bu ülkelerin sosyal bilimlerde uzun bir akademik mükemmellik geçmişi vardır ve bu ülkelerin üniversiteleri sürekli olarak dünyanın en iyileri arasında yer almaktadır.
En iyi Sosyal Bilimler üniversiteleri hangileridir?
  Harvard Üniversitesi (ABD) Oxford Üniversitesi (İngiltere) Stanford Üniversitesi (İngiltere) Massachusetts Institute of Technology (MIT) (ABD) The London School of Economics and Political Science (LSE) (İngiltere) Cambridge Üniversitesi (İngiltere) University of California, Berkeley (UCB) (ABD) Yale Üniversitesi (ABD) Chicago Üniversitsi (ABD) Columbia Üniversitesi (ABD)
Sosyal Bilimin 5 Ana Dalı Nedir?
  Sosyal bilimlerin beş ana dalı Antropoloji, Ekonomi, Siyaset bilimi, Psikoloji ve Sosyolojidir.
Sosyal bilimler eğitimi ile kazanılabilecek beceriler nelerdir?
  Kritik düşünce, Problem çözme, Yaratıcılık, İletişim, Mantıksal düşünme, Bağımsız düşünce ve araştırma, Kültürel farkındalık, Sosyal bilinçli, Duygusal zeka
Sosyal Bilimler mezunlarının çalışabileceği işlerden bazıları nelerdir?
  Sosyal Bilimler diploması sayısız iş olanağının kapısını açar. Hem özel sektörde, hem kamu sektöründe pek çok iş olanağı mevcuttur. Bunlardan bazıları aşağıda görülebilir: Halkla İlişkiler Müdürü, İnsan kaynakları Müdürü, İktisatçı, Siyaset Bilimcisi, Pazar Araştırma Müdürü, Sosyolog, Profesör, Coğrafyacı, Veri Analisti, Uluslararası İlişkiler Uzmanı, Kriminolog, Kamu Politikası Danışmanı, Eğitim ve Gelişim Uzmanı, Antropolog, Anket Araştırmacısı, İstihbarat Analisti, Siyasi Danışman
Beşeri Bilimler ile Sosyal Bilimler arasındaki fark nedir?
  Beşeri Bilimler genellikle bizi neyin insan yaptığına dair felsefi soruyla ilgilenen daha eleştirel ve analitik bir alan olarak kabul edilir. Öte yandan Sosyal Bilimler, toplumdaki insanların incelenmesinde esasen doğa bilimleriyle benzer metodolojiyi uygulayarak daha bilimsel bir yaklaşım kullanır. Sosyal bilimler ekonomi, psikoloji ve tarih gibi konulara odaklanırken, beşeri bilimler felsefe, dil, edebiyata odaklanır.
Bizimle konuşun

Yurt Dışında Sosyal Bilimler Eğitimi Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım