Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Almanya'da Yaz Okulu

Almanya'da Yaz Okulu

Yaz Aylarında Almanca Öğrenirken, Farklı Bir Ülkeyi Yakından Tanıma Fırsatı Kazanın…

Köklü ve kaliteli bir eğitim sistemine sahip olan Almanya düzenlediği yaz okullarında öğrencilere kısa sürede akıcı bir Almanca öğretiyor. Öğrenciler Almanya’da düzenlenen yaz okullarında kaliteli bir eğitim alırken bir yandan da unutamayacakları bir yaz tatili geçiriyor.

Büyük ve popüler şehirleri, tarihi-kültürel ve masalsı mekanları, yeşil doğası ile Almanya öğrencilere keyifli bir yaz tatili vadediyor. Ortaçağın izlerini taşıyan şehirleri, gizemli kaleleri ve şatoları, her bölgede rastlanan botanik bahçeleri, lezzetli mutfağı ile Almanya öğrencilerin ufkunu açacak ve yeni deneyimler yaşamalarını sağlayacak bir ülkedir.

Öğrenciler; Avrupa’nın en çok konuşulan dilini anavatanında öğrenirken kendilerini vizyonel olarak da geliştirme imkânı bulacak. Dünyanın dört bir yanından gelen yaşıtlarıyla kaynaşan öğrenciler, onların kültürlerini yakından tanıma, bakış açılarını görme fırsatı bulacak ve bu sayede kişisel gelişimlerinde önemli bir adım atacaklar.

Devamını Oku
Program

Almanya’da yaz okulu programları her yaş grubuna, her seviyeye ve her ilgi alanına yönelik açılmaktadır. Programlar kapsamında öğrenciler haftada 15-20 saat Almanca eğitim alır. Öğrenciler kendi seviye ve yaş gruplarına ait sınıflara alınırlar. Az kişiden oluşan sınıflarda, birebir ilgi gören öğrenciler; pratik ağırlıklı, interaktif ve etkileşimli bir eğitim sistemi gözetilerek ders alır.  Farklı milletlerden öğrencilerin bir araya getirilerek oluşturulduğu sınıflarda öğrenciler kendi aralarında iletişimi Almanca olarak kurar. Bu da öğrencilerin daha çok pratik yaparak, hızlı gelişim göstermelerine olanak sağlar.

Öğrenciler derslerden geriye kalan zamanlarını çeşitli aktivitelerle değerlendirirler. Dil okulları öğrencilerin yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirebilmeleri adına pek çok aktivite organize ederler. Öğrenciler yaz okulu programlarında spora ve sanata kanalize edilir. Öğrenciler kendi ilgi alanlarına uygun aktivitelerde boş zamanlarını değerlendirir. Basketbol futbol, tenis, yüzme, binicilik, resim, müzik, tiyatro, dans… gibi alanlarda aktiviteler düzenlenir. Aktiviteler sırasında deneyimli eğitmenler öğrencilere yol gösterici olur ve onları gözetir.

Bu aktivitelerin yanı sıra öğrenciler şehir turlarına ve doğa gezilerine çıkartılır. Bu gezilerde öğrenciler Almanya’yı gezme ve keşfetme imkânı bulur. Geziler sayesinde öğrenciler anadili Almanca olan kişilerle de irtibata geçme ve sosyalleşme fırsatı yakalar.

Devamını Oku
Almanya'da Yaz Okulu Eğitimi Alabileceğiniz Okullar
Konaklama

Almanya yaz okullarında aile yanı ve yurt tipi tam pansiyon konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Yanında konaklama yapılan aileler okullar tarafından, tüm güvenlik kontrolleri yapılarak seçilir. Aile yanı konaklama yaşı küçük öğrenciler için değildir. Yaşı küçük öğrenciler için önerilen konaklama yurt konaklamasıdır. Yurtlar okul kampüsü içerisinde ya da okula yakın lokasyonlardadır. Yurtlarda her yaş grubu kendi içerisinde gruplandırılır. Öğrencilerin başındaki gözetmen eğitmenlerin öğrencilerin tüm ihtiyaçları ile yakından ilgilenir.

Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım