Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Birkbeck University of London

Birkbeck University of London

Birkbeck University of London - Birkbeck Londra Üniversitesi 1823’te kurulan, 200 lisans ve yüksek lisans alanında eğitim veren ve deneyimli öğretim görevlileri eşliğinde dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerine köklü bir eğitim sunmayı hedefleyen, İngiltere’nin öncü kurumlarından Birkbeck Londra Üniversitesi, branş ağırlıklı eğitim ve öğrenim sağlıyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Genel Bilgiler

Çok sayıda enstitüye sahip Birkbeck Londra Üniversitesi, Londra’da British Museum ve diğer ünlü yapılara birkaç dakikalık yürüme ile ulaşılabilecek bir konumda bulunuyor. Beyin ve Bilişsel Gelişim Merkezi sayesinde prestijli ödüllerden olan Queen’s Anniversary Award’u kazanan ve İngiltere’nin en büyük akademik kütüphanelerinden Senate House kütüphanesi ile öğrencilerini ağırlayan Birkbeck Londra Üniversitesi, birçok araştırmanın merkezi olarak seçiliyor. Oxford Street ve Covent Garden gibi Londra’nın ünlü ve popüler lokasyonlarına ve Chinatown’un barları, restoranları ve gece klüplerine komşu sayılabilecek lokasyonu ile öğrencilerin eğlenceli zamanlar geçirmesi için imkan veren Birkbeck Londra Üniversitesi, eğitim ve keyif odaklı bakış açısıyla üniversitelerin klasik çalışma prensiplerinden başka bir prensip benimsiyor. Hukuk, politika, işletme, iletişim, ekonomi ve Avrupa tarihi derslerinde, köklü bir kadroya sahip Birkbeck Londra Üniversitesi, öğrencilerine ilk yıl yurt imkanı sağlarken burs seçenekleri ile de öğrencilerinin eğitim dönemi boyunca yanında oluyor.

Birkbeck University of London - Birkbeck Londra Üniversitesi Hakkında Önemli Bilgiler

Birkbeck Londra Üniversitesi fiyatları

Devlet araştırma üniversitesi olarak öğrenci gelişimine destek olan ve her sene farklı araştırma fonları ile birçok yeniliğe olanak sağlayan Birkbeck Londra Üniversitesi’nde senelik eğitim ücreti 17.000-27.000 dolar arasında.


Birkbeck Londra Üniversitesi başvuru zamanı

Öğrenci kulüpleri ve yeni gelen öğrencilerine sağladığı destek hizmetleri ile dört dörtlük bir eğitimin adresi olan Birkbeck Londra Üniversitesi’ne son başvuru tarihi 15 Ocak.

Lokasyon

Birkbeck Londra Üniversitesi, Londra’da British Museum ve diğer ünlü yapılara birkaç dakikalık yürüme ile ulaşılabilecek bir konumda bulunuyor.

Üniversitenin Başarıları

  • Birkbeck University of London, Times Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 100’de bulunuyor.

  • Birkbeck University of London, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 100’de bulunuyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • En az 6,5 IELTS puanı

  • En az 79 (IBT) TOEFL puanı

Birkbeck Londra Üniversitesi bölümleri

Archaeology

Art and architecture

Art History

Arts management

Biology

Business studies

Certificate of higher education

Chemistry

Classical studies

Classics

Computer science

Counselling

Creative writing

Criminology and Criminal Justice

Cultural studies

Data science

Development studies

Distance learning

Drama

Earth sciences

Economics

Education

English literature

Environment studies

Equivalent or lower qualification (ELQ) courses

Film and media studies

Finance

Foundation degrees

Foundation Year

French studies

Geography

Geology

German studies

Higher Education Introductory Studies

History

History of Art

Humanities

Iberian and Latin American Studies

Information systems and technology

Interdisciplinary studies

International experience

International studies

Italian

Italian studies

January start courses

Japanese studies

Journalism

Languages

Law

Linguistics

Literature

Management

Marketing

Mathematics

Media studies

MSci degree

Museum courses

Organisational psychology

Performing arts

Philosophy

Physics

Planetary science

Politics

Portuguese studies

Preparation for higher education

Psychoanalysis

Psychology

Psychosocial studies

Public policy

Public sector studies

Science

Social policy

Social science

Spanish studies

Statistics

Stratford courses

Web design and development

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım