Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Birkbeck University of London

Birkbeck University of London

1823’te kurulan, 200 lisans ve yüksek lisans programıyla eğitim veren, deneyimli öğretim görevlileri eşliğinde dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerine köklü bir eğitim sunmayı hedefleyen, İngiltere’nin öncü kurumlarından Birkbeck Londra Üniversitesi, branş ağırlıklı eğitim ve öğrenim sağlıyor.

Beyin ve Bilişsel Gelişim Merkezi sayesinde prestijli ödüllerden olan Queen’s Anniversary Award’u kazanan ve İngiltere’nin en büyük akademik kütüphanelerinden Senate House’ta öğrencilerini ağırlayan Birkbeck Londra Üniversitesi, birçok araştırmanın merkezi. Birkbeck Londra Üniversitesi bölümleri ve hukuk, politika, işletme, iletişim, ekonomi ve Avrupa tarihi derslerinde, köklü bir kadroya sahip Birkbeck Londra Üniversitesi; öğrencilerine ilk yıl yurt imkanı sağlarken burs seçenekleri ile de öğrencilerinin eğitim dönemi boyunca yanında oluyor.

Birkbeck Londra Üniversitesi öğrencileri eğitim alırken birçok avantajdan faydalanabiliyor. Standart eğitimlerinin yanı sıra kısa süreli kursları ve Birkbeck Londra Üniversitesi sertifika bölümlerinde aldığınız eğitimler ile kariyer planlamanıza destek sağlayabiliyorsunuz. Birkbeck Londra Üniversitesi öğrencilerinin yüzde 95’inin mezun olduktan sonra en geç 6 ay içinde iş hayatına başlayabildiğini belirtelim. Bu başarıyı destekleyen avantajın, Birkbeck Londra Üniversitesi sertifika bölümleri kapsamında aldığınız eğitimler olduğunu ve bu sayede kendi alanınız dışında da destekleyici eğitimler alabildiğinizi söyleyelim.  

Birkbeck Londra Üniversitesi, eğitim alırken araştırmalarınızı yaparken destek alabileceğiniz kütüphaneleri ve laboratuvarlarından bünyesinde barındırıyor. İngiltere’nin en iyi üniversitelerinden biri olan ve dünyanın en iyi araştırma okullarından biri olan Birkbeck Londra Üniversitesi öğrencilerine sunduğu avantajlardan biri de ikinci öğretim seçeneğinin olması. Bu sayede eğitim alırken gündüzleri profesyonel iş yaşamınıza devam edebiliyor ve ücretsiz staj programlarına dahil olabiliyorsunuz. 

Londra’nın merkezinde eşsiz araştırmalara imza atmış Birkbeck Londra Üniversitesi bölüm ücretleri 17.000-27.000 dolar arasında değişim gösteriyor. Devlet araştırma üniversitesi olarak öğrenci gelişimine destek olan ve her sene farklı araştırma fonları ile birçok yeniliğe imza atan Birkbeck Londra Üniversitesi başvuru yapmak isteyen öğrencilerin, 15 Ocak tarihine kadar belgelerini iletmesi gerekiyor. “Birkbeck Londra Üniversitesi nasıl girilir?” diye merak ediyorsanız, Birkbeck Londra Üniversitesi başvuru için aşağıda yer alan kabul şartlarını okumanızı öneririz. Birkbeck Londra Üniversitesi bölüm ücretleri hakkında detaylı bilgi için ise Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. 


Devamını Oku

Birkbeck Londra Üniversitesi Hakkında

Birkbeck Londra Üniversitesi Hakkında


1823’te kurulan, 200 lisans ve yüksek lisans programıyla eğitim veren, deneyimli öğretim görevlileri eşliğinde dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerine köklü bir eğitim sunmayı hedefleyen, İngiltere’nin öncü kurumlarından Birkbeck Londra Üniversitesi, branş ağırlıklı eğitim ve öğrenim sağlamaktadır.


Beyin ve Bilişsel Gelişim Merkezi sayesinde prestijli ödüllerden olan Queen’s Anniversary Award’u kazanan ve İngiltere’nin en büyük akademik kütüphanelerinden Senate House’ta öğrencilerini ağırlayan Birkbeck Londra Üniversitesi, birçok araştırmanın merkezidir. Birkbeck Londra Üniversitesinin hukuk, politika, işletme, iletişim, ekonomi ve Avrupa tarihi bölümleri öğrencilerin arasında popülerdir.

Birkbeck Londra Üniversitesi köklü bir kadroya sahip olmaktadır. Üniversite öğrencilerine ilk yıl yurt imkanı sağlarken burs seçenekleri ile de öğrencilerinin eğitim dönemi boyunca yanında olmaktadır.
Neden Birkbeck Londra Üniversitesi?


Birkbeck Londra Üniversitesi öğrencileri eğitim alırken birçok avantajdan faydalanabilmektedir. Öğrenciler standart eğitimlerinin yanı sıra kısa süreli kurslar ve Birkbeck Londra Üniversitesi sertifika bölümlerinde aldığını eğitimler ile kariyer planlarına destek sağlayabilmektedir. Birkbeck Londra Üniversitesi öğrencilerinin yüzde 95’i mezun olduktan sonra en geç 6 ay içinde iş hayatına başlamaktadır.  Birkbeck Londra Üniversitesi’nin sertifika bölümleri kapsamında verdiği eğitimler, öğrencilerin kendi eğitim alanın dışında da destekleyici eğitimler alabilmelerini sağlamaktadır.  


Birkbeck Londra Üniversitesi, öğrencilerin eğitim sürelerince araştırma yaparken destek alabilecek kütüphaneleri ve laboratuvarları bünyesinde barındırmaktadır. İngiltere’nin en iyi üniversitelerinden ve dünyanın en iyi araştırma okullarından biri olan Birkbeck Londra Üniversitesinin öğrencilerine sunduğu avantajlardan biri de ikinci öğretim seçeneğinin olmasıdır. Bu sayede öğrenciler eğitim alırken gündüzleri profesyonel işe başlayabilirler ve ücretsiz staj programlarına katılabilirler.


Birkbeck Londra Üniversitesi araştırma alanında güçlü olarak kabul edilmektedir ve araştırma kalitesi ve niceliği açısından Birleşik Krallık'taki ilk 30 üniversite arasında yer almaktadır. Birleşik Krallık'taki üniversitelerdeki araştırma faaliyetlerini değerlendiren Research Excellence Framework (REF) sonuçlara göre, Birkbeck'teki bilimsel çalışmaların %70'i yüksek puanlarla derecelendirilmiştir.


Araştırma faaliyetleri, aşağıdakiler dahil olmak üzere çok sayıda bilimsel enstitü ve araştırma merkezi temelinde yürütülmektedir:

Veri Analizi Enstitüsü,

Dünya ve Gezegen Bilimleri Enstitüsü,

Yapısal Moleküler Biyoloji Enstitüsü,

Sosyal Araştırmalar Enstitüsü,

Finans ve Muhasebe Araştırma Merkezi,

Uygulamalı Makroekonomi Araştırma Merkezi,

Beyin ve Bilişsel Gelişim Merkezi.


Devamını Oku

Birkbeck College Londra Üniversitesi Dünya Başarı sıralamaları

Birkbeck College Londra Üniversitesi Dünya Başarı sıralamaları

Birkbeck Londra Üniversitesi 2024’te The Times Higher Education sıralamasına göre Birleşik Krallıktaki en iyi üniversitelerin arasında 41’ci sırada yer almaktadır.

Birkbeck Londra Üniversitesi The Research Excellence Framework'e (REF) göre, dünya lideri ve uluslararası standartlara uygun olarak adlandırılan bilimsel araştırmalarda İngiltere'de 30. sırada yer almaktadır.

Üniversite profesörlerinin %90'ı araştırma faaliyetleri yürütmektedir ve kendi alanlarında birinci sınıf uzmanlar olarak tanınmaktadır.

Quality Assurance Agency (QAA) üniversitenin öğretim düzeyine en yüksek notu vermiştir.

Birkbeck Londra Üniversitesi, QS World University sıralamasında dünyada 344. sıradadır ve felsefe, İngiliz dili ve edebiyatı, medya ve iletişim, tarih ve psikoloji, sanat ve beşeri bilimler öğretimi açısından uluslararası TOP-200'de yer almaktadır.

Birkbeck Londra Üniversitesi Teaching Excellence Framework (TEF) tarafından öğretim yüksek kalite düzeyi için Gümüş madalya almıştır.

 

 

 

Birkbeck Londra Üniversitesi’nden Mezun olan Ünlüler;

James Ramsay MacDonald politikacı, 56. ve 58. Büyük Britanya Başbakanı;

Daisy Ridley oyuncu ("Star Wars", ‘’Murder on the Orient Express’’);

Jennifer Donnelly bilim kurgu yazarı;

Edward Grylls (Bear Grylls)  gezgin, yazar, TV sunucusu;

Dido Armstrong (Dido) pop şarkıcısı, MTV Video Müzik Ödülü, Brit Awards Ödülü;

Tomás González EstradaKolombiya eski Enerji Bakanı;

Helen Sharmankozmonot;

Rob Williams kürekçi, 2012 Olimpiyatlarında gümüş madalya ödüllü.

 

 

Birkbeck Londra Üniversitesi Sosyal Olanakları;

Birkbeck Londra Üniversitesi, gelişmiş bir iç altyapıya sahiptir. 2000'li yıllarda üniversitenin modernizasyonu için 18,5 milyon sterlinin üzerinde yatırım yapıldı. Bu sayede üniversitenin öğrencileri dünyanın en zengin kütüphanesine, kayıt stüdyosuna, internet erişimli bilgisayar merkezine, sinema merkezine, dil laboratuvarlarına erişebilmektedir. Derslerin büyük bir kısmı üniversitede özel donanımlı sınıflarda ve konferans salonlarında verilmektedir.

Birkbeck Londra Üniversitesinin aktif bir öğrenci hayatı vardır. Birkbeck'te öğrenci kulüpleri, spor toplulukları ve öğrenci kulüpler bulmaktadır.

Üniversite öğrencileri ayrıca Londra'daki tüm eğlenceye erişebilmektedir. Birkbeck Londra Üniversitesinde yabancı öğrencilere çok sayıda tur programı önerilmektedir. Tur seçenekleri arasında başkent gezi turu, Londra'nın alışveriş alanları, müzeler, galeriler, tiyatrolar bulunmaktadır. Okul gezileri arasında Cambridge ve Oxford üniversitelerine, efsanevi Stonehenge’e, İngiliz tarihi kalelerine hafta sonu turları mevcuttur.

 

Birkbeck Londra Üniversitesi Şehir ve Bölge Hakkında;

Birkbeck Londra Üniversitesi, British Museum gibi ünlü binalara birkaç dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Birkbeck Londra Üniversitesi, Oxford Street ve Covent Garden gibi Londra’nın ünlü ve popüler mekanlarına, en güzel restoranlarına komşu olan lokasyonu ile de öğrencilerin eğlenceli zamanlar geçirmesine imkan sağlamaktadır.

Birkbeck Londra Üniversitesi, İngiltere'nin başkentinin kalbinde, Goodge Street ve Russell Square metro istasyonları arasında yer almaktadır. Üniversiteye yürüme mesafesinde British Museum, Charles Dickens Müzesi, Zooloji Müzesi ve Regent's Park bulunmaktadır.

Üniversite City of London iş merkezine yürüme mesafesinde yer almaktadır. City of London Aviva, BT Group, Lloyds Banking Group ve Unilever gibi en büyük İngiliz ve dünya şirketlerinin genel merkezlerinin bulunduğu yerdir. Öğrenciler üniversiteye çok yakın olan Euston tren istasyonu'na yürüyerek 15 dakikada ulaşılabilmektedir. Heathrow veya Gatwick havaalanlarına ulaşmak yaklaşık bir saat sürmektedir ve araba veya toplu taşıma ile ulaşılabilmektedir.

 

Devamını Oku

Birkbeck Londra Üniversitesi Türk Öğrenciler için başvuru koşulları

Birkbeck Londra Üniversitesi Türk Öğrenciler için başvuru koşulları

Türk Öğrenciler için giriş kriterleri;

Türk Öğrencilerin Lisans programları için; Lise mezunu olmaları ve mutlaka Birkbeck Londra Üniversitesi’nin kabul ettiği bir “foundation” programını tamamlamaları gerekmektedir. Ayrıca, International Baccalaureate (IB) Diploma veya A-Level sahibi Türk öğrenciler direk Lisans programın ilk senesine kabul edilirler. 

Birkbeck Londra Üniversitesi Lisans programlarına giriş için IELTS skoru 6.5 olmalıdır.

Türk Öğrenciler Yüksek Lisans programları için; 4 yıllık üniversiteden mezun olmalı ve not ortalamaları min 3.0 olmalıdır. Üniversitenin Yüksek lisans programları için en az 6.5 IELTS sonucu istenir.

Türk Öğrenciler için Undergraduate Foundation Programme (UFP) Hazırlık programı;

Uluslararası öğrenciler için Birkbeck Londra Üniversitesi, ONCAMPUS hazırlık programları sunulmaktadır. Hazırlık Programı, İngilizce çalışmasını ve lisans alanının konularını birleştirmektedir.

Hazırlık Programı Konu Alanları:

  • Business, Economics, Finance and Management
  • Engineering and Sciences
  • Humanities and Social Sciences
  • Life Sciences.

 

Birkbeck College Londra Üniversitesi Lisans ve Yüksek Lisans Popüler Bölümleri

Birkbeck Londra Üniversitesi Lisans ve Yüksek Lisans Popüler Bölümleri

 

Birkbeck Londra Üniversitesi, öğrencilere çeşitli alanlarda Lisans ve Yüksek Lisans programları sunmaktadır.

Ana alanları:

  • School of Arts (Department of English, Theatre and Creative Writing; Department of Cultures and Languages; Department of History of Art; Department of Film, Media and Cultural Studies),
  • School of Business, Economics and Informatics (Department of Computer Science and Information Systems; Department of Economics, Mathematics and Statistics; Department of Management; Department of Organizational Psychology),
  • School of Law (Department of Criminology; Department of Law),
  • School of Science (Department of Biological Sciences; Department of Earth and Planetary Sciences; Department of Psychological Sciences),
  • School of Social Sciences, History and Philosophy (Department of Applied Linguistics and Communication; Department of Geography; Department of History, Classics and Archeology; Department of Philosophy; Department of Politics; Department of Psychological Studies).

Birkbeck Londra Üniversitesi Burs, İş Olanakları ve Kurs Fiyatları


Birkbeck Londra Üniversitesi İş Olanakları

 

Birkbeck Londra Üniversitesi’nin mezunları, hem Birleşik Krallık'ta hem de yurtdışındaki işverenler tarafından tanınmaktadır ve çok değer görmektedir. Üniversite mezunlarının %95'i başarılı bir şekilde istihdam edilmekte veya akademik hayata devam etmektedir. Birkbeck Londra Üniversitesi, öğrencilerin kariyer yollarını oluşturmalarına yardımcı olmak için çeşitli kariyer hizmetleri sunmaktadır.

Üniversitenin bazı dersler akşamları vermektedir, bu nedenle öğrenciler gün içinde çalışma veya staj yapma imkanına sahiptir. Akşam eğitimi, öğrencilerin Londra’da profesyonellerle birlikte ders alarak ağ kurmalarına ve kariyerlerini ilerletmelerine imkan sağlamaktadır.

 

Birkbeck Londra Üniversitesi Eğitim Fiyatları ve Burs Olanakları;

Lisans Programları; 16.500 – 21.000 Sterlin arası

Yüksek Lisans Programları; 21.500 – 24.000 Sterlin arası
MBA;
 29.000 Sterlin

 

Burs Olanakları;

 

Birkbeck Londra Üniversitesi öğrencilerine Yüksek Lisans ve Lisans programları için sunulan  burslar hakkında bilgi almak için Global Vizyon danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.  Burslar akademik başarılara ve seçtiğiniz programlara göre verilmektedir.

 

 

 

 

 

Birkbeck Londra Üniversitesi Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları

 

Birkbeck Londra Üniversitesi öğrencilerine çeşitli konaklama seçenekleri sunulmaktadır. En popüler konaklama türü apartman daireleridir. Öğrencilerin konaklama için daire, yurt odası veya otel odası seçimi de mümkündür.

 

Apartman daireleri tek kişilik veya çift kişilik konaklama imkanı sunmaktadır. Tek kişilik konaklamada öğrenci özel tesislere sahip olmaktadır, çift kişilik dairelerde ortak banyo ve mutfak olmaktadır. Apartman dairelerde konaklayan öğrenciler hem yemekli (pansiyon, yarım pansiyon) hem de yemeksiz servisi seçebilmektedir. Öğrenci konaklama olarak otel odasını seçtiğinde, konaklama fiyatına kahvaltı dahil edilmektedir.

 

Üniversitenin ortak emlak şirketi, öğrencilere Londra'da yaşamak için en iyi konaklamayı bulmaya yardımcı olmaktadır. Tüm apartmanlar üniversiteye yakın konumdadır ve öğrenciler yürüyerek ya da toplu taşıma ile ortalama yarım saatte kampüse ulaşılabilmektedir.

 

Apartmanların seçenekleri:

Camden Town Rezidansı;

Emily Bowes Mahkemesi;

Aziz Pancras Yolu.

Islington Rezidansı;

Piccadilly Mahkemesi.

 

Konaklama fiyatları haftalık 180£’ten başlamaktadır.

 

 

Birkbeck Londra Üniversitesi Başvuru Tarihleri;

 

Birkbeck Londra Üniversitesi öğrencileri en geç Mayıs ayında İngilizce yeterlilik belgesini üniversiteye sunmalıdırlar. Birkbeck Londra Üniversitesi Yüksek Lisans eğitim başvurular için evrakların okula gönderilmesi en geç Mayıs ayında tamamlanmış olmalıdır.

 

Üniversitenin kesin başvuru tarihler için mutlaka Global Vizyon danışmanlarımız ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

 

Birkbeck Londra İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

 

Birkbeck Londra Üniversitesinde eğitim almak için Türk öğrencilerin TIER 4 vizesi almaları gerekmektedir. Türk öğrencilerin öğrenci vizesini uzatarak veya iş arama vizesine başvurarak Birleşik Krallık’da kalma sürelerini uzatmaları imkanı bulunmaktadır. Vize, çalışma izni ve oturma izni hakkında detaylı bilgi almak için danışmanımızla iletişime geçebilirsiniz.

 

Devamını Oku
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım