Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

İngiltere'de Lise Eğitim

İngiltere'de Lise Eğitim

Dünyanın en saygın üniversitelerinde eğitim almanın yolu başarılı bir lise hayatıdan geçiyor… İngiltere kaliteli eğitim sistemiyle lise öğrencilerine başarılı bir geleceğin garantisini veriyor…
İngiltere eğitim sisteminin kalitesiyle gençlere başarılı bir gelecek vaadediyor. İngiliz liselerinden mezun olan gençler; kaliteli bir eğitim, iyi bir İngilizce, doğru yönlendirmeler ve dünya çapında geçerli diplomalar ile dünyanın en saygın üniversitelerinin kapılarını aralıyor.

Devamını Oku
İngiliz Eğitim Sistemi

İngiltere’de zorunlu eğitim 5 yaşında başlar ve 11 yıl boyunca devam eder. İngiliz eğitim sisteminde; 11-13 yaş arası öğrenciler (7, 8 ve 9. sınıflar) ülkemizdeki orta okula benzeyen ‘Secondary School’larda eğitim alırlar. 14-15 yaşlarındaki öğrenciler (10 ve 11. sınıflar) ise ‘Secondary School Graduation’ dönemine geçerler. 16-17 yaşlarında (12 ve 13. Sınıflar)  A Level öğrencisi olarak okurlar ve ardından üniversiteye adım atarlar.
Liseden mezun olan gençler GSCE(General Certificate of Secondary Education) adlı bir yeterlilik belgesi alır. Bu belge ülkemizdeki lise diplomasıyla eşdeğerdir. GSCE belgesini alan gençler eğitim hayatına üniversite ile devam etmek isterlerse A Level adı verilen aşamaya başlar. A Level adı verilen aşama 2 yıl sürmektedir. Öğrenci bu yılı da okuduktan sonra, A-Level sınavlarına girerek, 3 sene sürecek olan lisans/üniversite hayatına başlar.

Devamını Oku
İngiltere’de 4 farklı lise, buna bağlı olarak da 4 farklı lise diploması vardır.

Özel Lise Hazırlık Okulları: Prep Schools olarak bilinen Özel Lise Hazırlık Okulları özel kurumların yönetiminde olmasına rağmen devlet tarafından denetlenmektedir. Bu şekilde farklı liseler arasındaki eğitim kailtesi korunmaktadır. 8-13 yaş arası öğrencilerin liseye yerleşmesi amacıyla kurulmuştur. Yabancı öğrencilere açık okullardır. Genellikle mevcut bir liseye öğrenci yetiştirmek amacıyla kurulur fakat bazıları bağımsız da olabilmektedir. Konaklamalar genellikle lise kampüsün içerisinde olur.
Özel Gündüzlü veya Yatılı Liseler: ‘Independent School’ olarak bilinen Özel Gündüzlü veya yatılı Liseler, İngiliz eğitim sisteminin en önemli ve en başarılı parçasıdır. Özel kurumlara ait okullar olmalarına rağmen hükümet ve çeşitli kurumlar tarafından sıkı bir denetim altındadır. Okullarda az sayıda öğrenci olduğundan başarı oranları çok yüksektir. Yabancı öğrencilere açık okullardır.
Devlet Kolejleri: Sixth Form Colleges olarak da bilinen Devlet Kolejleri İngiliz hükümeri tarafından desteklenmektedir. 16-19 yaşa arası öğrencileri kabul eden Devlet Kolejleri yüksek başarı oranlarına sahiptir. Öğrencilerinin büyük çoğunluğu aldıkları kaliteli lise eğitimi sonrası dünyanın en saygın üniversitelerine kabul edilmektedir. Bu sebeple okullar titiz bir şekilde öğrenci seçimi yapmaktadır. Kabul edilecek öğrencilerin parlak bir eğitim hayatına sahip olmaları veya sanat, spor…vb alanlarda yeteneklere sahip olmaları beklenir. 
Gündüz ve Yatılı Devlet Liseleri: Bu okullar mali olarak tümüyle İngiliz Hükümeti tarafından desteklenmektedir. 4 lise tipi içerisinde en uygun fiyatlı olandır. Bu okullar sadece Avrupa Birliği üye ülkelerin öğrencilerini kabul etmektedir. Türkiye’den öğrenciler bu okullara başvuramazlar.

Devamını Oku

Şartlar ve Gerekli Belgeler

Transkript ya da mezuniyet belgesi
Öğretmenleri tarafından yazılmış 2 adet akademik referans mektubu
Öğrenci tarafından yazılacak ‘motivation letter’ Öğrenci yazacağı bu mektupta; İngiltere’de okuma isteği, gelecek planları, bugüne kadar ilgi duyduğu alanlar… gibi başlıklarda açıklamlarda bulunmalıdır.
İngilizce yeterlilik belgesi. (İngilizce eğitim aldığı okuldan alınanacak belge yada TOEFL/IELTS skoru) Öğrencinin İngilizcesi yeterli değilse öğrenci hazırlık programına katılır. 

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım