Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Amerika'da Yaz Okulu

Amerika'da Yaz Okulu

Amerika’daki Yaz Okullarında Kaliteli Eğitim Alırken Unutulmaz Bir Yaz Geçirebilirsiniz

Fırsatlar ülkesi Amerika yaz aylarını verimli bir şekilde değerlendirmek isteyenlere pek çok alternatif sunuyor. Sınırları içerisinde dünyanın en iyi üniversite ve eğitim kurumlarını barındıran Amerika, her yaş ve her ihtiyaca uygun geniş program yelpazesiyle yaz okulu programına katılmak isteyenlerin ilk tercihi oluyor.

7 yaşından itibaren herkesin katılabildiği programlarda öğrenciler İngilizce öğrenirken, ilgi alanlarına uygun etkinliklerle yeteneklerini geliştiriyor, Amerika gibi kozmopolit bir ülkede sosyalleşmenin de tadını çıkartabiliyorlar. İlkokul öncesi, ilköğretim, lise, üniversite ve üniversite sonrası arzu eden herkesin katılabildiği programlar; New York, Boston, Los Angeles, Miami, San Francisco gibi popüler şehirlerde gerçekleştiriliyor. 

Yaz okulu programlarını öğrencilerin hayatlarında dönüm noktası olabilecek alternatifler sunmaktadır. Arzu eden öğrenciler Harvard University, University of California, Los Angeles, San Diego State University gibi dünyanın en prestijli üniversitelerinde eğitim alma şansı yakalarlar. Yaz boyunca bu prestijli okullarda eğitim gören gençlerin hayata bakış açıları gelişmekte ve eğitim hayatları konusunda farklı bir vizyona kavuşmaktadırlar. 

Devamını Oku
Kimler Katılabilir?

Yaz okulları tüm ayrıntılar düşünülerek, incelikle planlandığından; 7’den 70’e her yaş ve her eğitim grubundan kişi ilgi alanı ve hedefleri doğrultusunda bir program bulabilmektedir. İlköğretim, lise, üniversite ve üniversite mezunu gençler birbirinden çeşitli yaz okullarında dillerini geliştirebilir, kariyer hedefleri doğrultusunda eğitim programlarına başvurabilirler. 

Çocuklu profesyoneller de yaz okulu programları sayesinde hem çocukları hem de kendileri için yaz okullarına başvurabilirler. 7 yaşındaki çocuğunu İngilizce öğrenmesi için yaz okuluna kaydettiren bir ebeveyn çocuğuyla birlikte konaklayarak, kendi mesleği yada ilgi alanı doğrultusunda sertifika programına katılabilmektedir. Hukuk mezunu olan bir ebeveyn hukukçular için düzenlenen Hukuk İngilizcesi programına katılabilirken, bir doktor kendi branşıyla ilgili programda kendini geliştirebilir, kariyerini değiştirmek isteyen bir yetişkin ise birbirinden çeşitli mesleki programlara dahil olma şansı yakalayabilir.

Yurtdışı Yaz Okulu programlarına katılanlar kendi ihtiyaç ve niteliklerine uygun alanlar bulup, bu programlara katılabileceklerinden maksimum fayda elde etmektedirler.

Devamını Oku
Konaklama ve Sosyal Hayat

Yaz okul programları her öğrencinin kendi yaş grubuyla birlikte eğitim görmesini, konaklamasını ve sosyalleşmesini hedeflemektedir. Öğrencilere kendi yaş grupları içerisinde eğitim verilerek kişinin kendisini rahat, güvende ve o topluluğa ait hissetmesi amaçlanmaktadır. Sınıfların dağılımı, yurt odalarının organizasyonu, etkinlik programları tamamen bu bilinç doğrultusunda planlanmaktadır. 

Yaz okulu programlarında öğrencinin yaz tatilini geçirdiği unutulmadan buna uygun sosyal etkinliklere zaman ayırılmakta ve katılımcıların eğitim almak kadar Amerika’yı yaşamalarına da imkan tanınmaktadır. Öğrencilerin Amerika’daki yaz okulu programlarında kendilerini geliştirip, unutulmaz bir yaz geçirmeleri amaçlanmaktadır. 

Amerika’da yaz okulu programlarına katılanlar genellikle üniversitelerin ve eğitim kurumlarının kendilerine tahsis ettiği yurtlarda konaklamaktadır. Öğrencilerin eğitim, konaklama ve sosyal aktiviteleri genellikle kampüs içerisindedir. Bu sayede küçük yaşta bu programlara katılan çocuklar ve gençler program boyunca deneyimli ve güvenilir liderlerin/eğitimcilerin kontrolü altında zaman geçirebilirler. 

Amerika’daki Başlıca Yaz Okullarımız;
NEW YORK
EMBASSY CES
KAPLAN
BOSTON
EC
EMBASSY CES
KAPLAN
SUMMER DISCOVERY
KINGS COLLEGES
FLORIDA
St Petersburg
ELS
Fort Lauderdale
EMBASSY CES
Lake Mary
TWIN
LOS ANGELES
ELS
EMBASSY CES
KAPLAN
SUMMER DISCOVERY
SAN DIEGO
EMBASSY CES
KAPLAN
SUMMER DISCOVERY
SAN FRANCISCO
ST GILES
WASHINGTON DC
SUMMER DISCOVERY

Devamını Oku

Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım