Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

İrlanda'da Master & MBA

İrlanda'da Master (Yüksek Lisans)

İrlanda’nın Dünya Sıralamasında Yer Alan Üniversitelerinde Yüksek Lisans Yapın Hayatta Bir Adım Öne Geçin…

Son dönemde yurtdışında yüksek lisans oldukça popüler hale gelmiştir. Aileler ve gençler yüksek lisans yapacakları üniversitelerin kaliteli fakat eğitim ücretlerinin çok maliyetli olmamasına özen göstermektedir. Bu noktada İrlanda üniversiteleri parlayan yıldız olmaktadır. İngiliz eğitim sistemini benimseyen İrlanda köklü, köklü üniversiteleri ile yüksek kalitede bir eğitim sunmaktadır. Yüksek kaliteli eğitimi uygun ücretlerle sunan İrlanda son dönemin popüler ülkeleri arasında yer almaktadır. 

İrlanda, İngilizceyi ana dil olarak konuşan ülkeler arasında en sıcak ve en yardımsever halka sahip olan ülkedir. Ülkenin sıcak insanları öğrencilerin yeni hayatlarına kolay adapte olmalarını sağlar. Öğrenciler kolayca yerli halkla sosyalleşme imkanı bulurlar ve bu sayede kültürel ve vizyonel olarak hızlı gelişme imkanı yakalarlar. Doğası ve tarihi güzellikleri ile de bilinen bu güvenli ülkede yaşarken yapılacak pek çok aktivite bulunabilmektedir. Öğrenciler ülkede geçirdikleri yıllar süresince kendilerini pek çok açıdan geliştirebilir. 

Devamını Oku
Program

İngiliz eğitim sistemini benimseyen ülkede yüksek lisans programları 1 senedir. Toplamda 7 üniversiteye sahip olan İrlanda’da tüm üniversiteler köklü geçmişe sahip ve kaliteli eğitim vermektedir. Ülkedeki tüm üniversiteler dünya çapında saygınlığa sahiptir ve Türkiye’de YÖK tarafından tanınmaktadır.
Dünya üzerinde İrlanda Üniversitelerinin İngiltere’ den sonra tercih edilme nedenlerinin başında uluslararası akreditasyona sahip olması ve burs olanaklarının olması nedeni ile talep görmektedir. Bunun yanı sıra İrlanda’da yüksek lisans eğitimi alan gençler okurken çalışma hakkına daha olur ve mezuniyetlerinin ardından bir sene boyunca bu ülkede çalışmaya devam edebilirler. 

Devamını Oku
Başvuru Koşulları ve Şartlar

İrlanda’da yüksek lisans programlarına katılmak isteyen gençlerin öncelikle iyi bir İngilizce’ye sahip olması gerekmektedir. Öğrenciler İngilizce yeterliliklerini TOEFL / IELTS sınavlarıyla belgelemek zorundadır. (TOEFL 6.0 - 6.5 minimum skordur) İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrenci yüksek lisans öncesi İngilizce hazırlık kurslarına katılarak yeterli seviyeye ulaşabilir.
Bunun yanı sıra öğrencinin diploma notunun da 4’lük sistemde minimum 2’nin üzerinde olması beklenir. Diploma notu ne kadar yüksek kabul edilme oranı o kadar artar.Son olarak öğrencinin okuduğu lisans bölümünün İrlanda’da başvuracağı yüksek lisans programıyla uyumlu olması kabul oranını artırır. Öğrencinin kendi bölümüyle alakasız bir bölüme kabul edilme olasılığı çok düşüktür.

Neden İrlanda’da Yüksek Lisans Yapmalısınız?

İrlanda üniversitelerin dünya sıralamasında ilk 100’ün içerisinde yer almaktadır.
İrlanda’da yüksek lisans programları sadece 1 sene sürmektedir.
İrlanda’da yüksek lisans bir öğrenci aynı zamanda çalışma hakkına sahiptir. Öğrenci haftada 20 saat çalışabilir.
İrlanda’da yüksek lisans programlarından mezun olan bir öğrenci mezuniyetinin ardından 1 yıl ülkede çalışma hakkı kazanır. Bu sayede öğrenci ülkesine dönemeden önce CV’sine uluslararası bir şirkette çalışma deneyimi ekler.
Dünyanın en güvenilir ülkelerinden birinde stressiz bir dönem geçirirsiniz.
İngilizcenin ana dil olarak konuşulduğu ülkeler arasında en sıcak ve yardımsever halka sahip olan İrlanda’ya kolay adapte olur ve sosyalleşme imkanları yakalarsınız.
Eşsiz doğal ve tarihi güzelliklere sahip olan İrlanda’da unutamayacağınız bir yıl geçirebilirsiniz.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım