Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/




Hemen Bize Ulaş

İrlanda Work and Study

İrlanda Hakkında

İrlanda, gelişen ekonomisi ve dünya markalarına ev sahipliği yapmasıyla son yıllarda öğrencilerin ülkeye olan ilgisini artırdı. Bu ekonomik gelişme ve artan fırsatlar, İrlanda'nın work and study programlarındaki iddiasını da güçlendirdi.

İrlanda, uzun dönemli dil kurslarına katılanlara verdiği çalışma izniyle uluslararası öğrencilerin hayallerini gerçekleştiriyor. Yurtdışı eğitimin her evresinde ön plana çıkan İrlanda’da work and study eğitimi almak isteyenler; köklü eğitim kurumlarında cazip fiyat avantajıyla eğitim alma imkânı yakalayarak maddi gelir elde ederler.

İrlanda’da Work and Study Programı Nedir?

İrlanda’da work and study; 25 hafta dil eğitimi alan öğrencilere part time çalışma izni sunan program olarak tanımlanmaktadır. Work and study kapsamında haftalık en az 15 saat ders alacak şekilde program yapan öğrenciler çalışmaya da zaman ayırabilmektedir. Öğrenciler İrlanda’da eğitim alırken haftada 20 saat çalışma iznine sahiptir.

Neden Work and Study İrlanda?

İrlanda work & study programları; anadili İngilizce olan bir Avrupa ülkesinde eğitim alma, yaşama ve çalışma deneyimi sunar. Work and study kapsamında öğrencilerin maaşları İrlanda'daki yaşam masraflarını karşılamaya yeterli olup tasarruf yapmalarına olanak sağlamaktadır.

Eşsiz doğal güzelliklerine film karelerinden aşina olunan İrlanda aynı zamanda güvenli ve zengin kültürel mirasa sahip bir Avrupa ülkesidir. İrlanda; müzik, resim, edebiyat ve dans alanında sahip olduğu kültürel miras ile öğrenciler için ufuk açıcıdır.

İrlanda Work and Study Kimler Katılabilir?

İrlanda work and study programı öğrencilere açık bir programdır. 18 yaşını dolduran kişiler İrlanda’da work and study programına başvuru yapabilmektedir. Uluslararası iş tecrübesi elde etmek ve İngilizceyi yerinde öğrenmek isteyen öğrenciler İrlanda’da work & study programına katılmaktadır.

İrlanda Work and Study Başvuru Şartları

İrlanda work and study şartları arasında temel olarak 25 haftalık bir eğitimden kabul almak yer alır. Eğitim programından kabul alan öğrenciler, öğrenci vizelerini aldıktan sonra eğitime ve çalışmaya başlayabilirler. Genel olarak İrlanda work and study şartları şu şekilde özetlenebilir:

 • Minimum 25 haftalık eğitim programından kabul almak
 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Öğrenci vizesi almak
 • CV
 • Motivasyon mektubu
 • Öğrenci olmak
 • Yaşam masrafları için finansal kaynağı kanıtlamak

Work and Study İrlanda’da Hangi İşlerde Çalışabilirsiniz?

İrlanda part time çalışma fırsatları konusunda öğrencilere birçok alternatif sunan bir ülkedir. Çalışma şekline ya da tarzına göre öğrenciler diledikleri iş yerinde çalışma hakkına sahiptir. İrlanda work and study programında çoğu öğrenci hizmet sektöründe çalışmayı tercih etmektedir. Sıklıkla öğrencilerin work and study İrlanda kapsamında çalıştıkları işler şunlardır:

 • Spar, Starbucks gibi kafeler, 
 • Burger King, Mc Donalds gibi fast food restoranları,
 • Temple Bar bölgesindeki pub ve restoranlar, 
 • Tesco ve Spar gibi süpermarketler,
 • Lokal sandwich salata barları, 
 • Türk ve Yunan restoranları,
 • Ayrıca IT konusunda deneyimli ve yetenekli öğrenciler IT sektöründe de çalışabilmektedir. IT sektörü İrlanda için büyük bir sektördür. Google,Facebook, Instagram ve pek çok IT firmasının Avrupa üstü İrlanda’dır.

Work and Study İrlanda Ne Kadar Kazandırır?

İrlanda uluslararası öğrencilere yasal çalışma izni sağlayan nadir ülkelerden biridir. İrlanda'da 25 haftalık herhangi bir eğitime kayıt olduğunuzda, eğitim süresi boyunca yarı zamanlı (haftada 20 saat) çalışarak saat başına minimum 11.30 Euro kazanabilirsiniz. Noel ve yaz gibi tatillerde ise toplamda en fazla 8 hafta tam zamanlı çalışma hakkına sahipsiniz. Work and study İrlanda programlarında ayda ortalama 800 Euro ile 1500 Euro arası kazanarak yaşam masraflarınızı karşılayabilirsiniz.

İrlanda'da Work and Study Eğitimi

İrlanda Work and Study Vize Şartları Nedir?

İrlanda work and study vize başvurularını İrlanda Konsolosluğu kabul ediyor. Vize garantisi verilmese dahi, şartları yerine getiren öğrenciler öncelikli olarak değerlendiriliyor. Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken en önemli unsur ise İrlanda’nın çok fazla bilgi talep etmesidir. Bu nedenle öğrencilerin işlemlerine bir an önce başlaması gerekmektedir. İrlanda work and study vizesi almak için 4 ana kriter bulunmaktadır. Work and study İrlanda vize şartları ise şu şekilde özetlenebilir:

 • Başvuran kişinin 4 yıllık üniversite öğrencisi veya mezunu olması gerekiyor. Lise veya 2 yıllık mezunlar da eğer yeni mezun olmuş iseler başvuru yapabiliyor.
 • İrlanda’da 25 hafta ve üzeri dil eğitimiyle birlikte work and study programına kayıt yaptıran öğrencilerin banka hesaplarında, minimum 7000 euro bulunması gerekiyor. Banka hesap dökümlerinin ise en az 6 aylık “vadesiz hesap” olması zorunlu. Vadeli hesap olması durumunda ise öğrenci bankadan parasını istediği zaman kullanılabileceğine dair bir yazı alması şart koşuluyor.
 • Öğrencinin okul ücretini vize başvurusundan önce ödemesi gerekmektedir.
 • Başvuru sahibi öğrencinin, neden İrlanda’da work and study eğitimi almak istediğini açıklayan, geçmiş kariyeri ve gelecek planlarının ayrıntılarıyla işlendiği bir “niyet mektubu” yazması gerekiyor. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, bu mektupların asla başka yerden kopya edilmemesi, öğrenci için özel olarak hazırlanmış olmasıdır. Global Vizyon Danışmanlık, uzman kadrosuyla bu konuda öğrencilere rehberlik etmektedir. 

Work and Study İrlanda Vizesi

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanı olarak İrlanda work and study vize başvurunuzu sizin adınıza yapıyoruz. Eski adıyla GNIB yeni adıyla Irish Residence Permit (IRP) yani İrlanda Oturum İzni başvurusuna randevu almak için size yardımcı oluyor ve asıl çalışma izniniz olan PPS başvurusu için sizi yönlendiriyoruz. Global Vizyon Vize Departmanı olarak work and study İrlanda vize başvurunuzun 4-6 hafta arasında neticelenmesine katkıda bulunuyoruz.

İrlanda Oturum İzni (GNIB Kart) Başvurusu Nedir?

İrlanda work & study yapan öğrencilere 25 haftalık bir eğitim karşılığında 8 ay oturum izni vermektedir. Bu izin öğrencinin isteğine bağlı olarak iki kez uzatılmaktadır. Oturum iznini 2 defa uzatan öğrenciler, toplamda 2 yıl boyunca İrlanda’da eğitim almaya, çalışmaya ve yaşamaya devam eder. 

Öğrenciler çalışma iznini GNIB kartıyla alırlar. İrlanda'ya geldikten sonra GNIB kartı almak için öncelikle Registration / GNIB (inis.gov.ie) web sitesinden randevu alınır. Randevuya kayıtlı dil okulundan kabul belgeleri, biyometrik fotoğraf ve seyahat sağlık sigortası fotokopisinin götürülmesi gerekmektedir. Başvuru sırasında belgeler yetkililere teslim edilir ve GNIB kartı kişiye kargo ya da elden teslim edilir. 

İrlanda PPS Numarası Nedir?

İrlanda’da PPS; Kişisel Kamu Hizmeti manasına gelmektedir. Work and study programında çalışabilmek için öğrencilerin PPS numarası almaları gerekmektedir. Personel Public Service olarak da bilinen PPS numarası alımı için Global Vizyon olarak öğrencilerimizi ayrıntılı bir şekilde yönlendiriyoruz. 

Devamını Oku

İrlanda Work and Study Fiyatları

Work and study İrlanda program fiyatları 2.500 - 6.000 Euro arasında değişmektedir. İrlanda work and study fiyatları; dil programına, şehre ve yaşam koşullarına göre değişmektedir. Programda yer alabilmek için tercih edebileceğiniz okullar ve fiyatları ise tabloda ortalama olarak verilmiştir:

İrlanda Work and Study Maliyetleri

ELI Schools

£3750 - £4250

CES Dublin

£3080 - £4150

Berlitz

£3300

Delfin English School

£2400 - £3050

The International School of English - ISE Ireland

£2300 - £2700

*Tablodaki work and study İrlanda fiyatları ortalama değerlere sahiptir. Ayrıntılı İrlanda work and study maliyetleri; en ekonomik ve en iyi İrlanda’da work and study programı sunan okullar için bizimle iletişime geçiniz.

Global Vizyon İrlanda Work and Study Danışmanlığı

Global Vizyon, yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetiyle öğrencilerine İrlanda work and study programında öncülük etmektedir. Work and study İrlanda kapsamında Global Vizyon öğrencilerini en iyi eğitim programına ve işyerine yönlendirmektedir. Siz de İrlanda’da work and study programına başvurmak için Global Vizyon’u tercih edebilirsiniz.

Öğrenci Yorumları

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Kaplan Dublin’e giden öğrencimiz Erkin Ocak’tan gelen bir fotoğraf. Bizimle paylaştığın için teşekkür ederiz. Umarız ki keyifli vakit geçiriyorsundur.

Erkin Ocak

Sıkça Sorulan Sorular

İrlanda work and study vizesi nasıl alınır?
  İrlanda work and study vizesi, Türkiye’deki İrlanda Konsolosluğuna başvuru yapılarak alınır. Başvuruda gerekli belgeler ise Global Vizyon Yurtdışı Eğitim güvencesiyle düzenlenir.
İrlanda work and study program süresi ne kadar?
  İrlanda work and study programının minimum süresi 25 haftadır. Öğrenci istediği takdirde eğitimini uzatma şansına sahiptir. Dil kursu ile İrlanda’dayken vize iki kez çok avantajlı fiyatlarla uzatabilir ve toplam kalış süresi 2 yıla kadar uzatılabilir.
İrlanda study and work programında en çok tercih edilen şehirler hangileridir?
  İrlanda study and work kapsamında; Dublin, Cork, Galway, Limerick ve Waterford şehirleri sıklıkla tercih edilmektedir.
İrlanda work and study başvuru dönemleri ne zaman?
  İrlanda work and study programlarında belirli bir başvuru dönemi yoktur. Öğrenciler diledikleri tarihte work and study İrlanda programlarına başvuru yapma hakkına sahiptir.
İngilizce bilmeden work and study İrlanda programına katılabilir miyim?
  Evet, İngilizce bilmeden İrlanda’da work and study yapabilirsiniz. Bu programın ana amacı öğrencilere İngilizce eğitimi verirken çalışma imkanı sunmasıdır. Dolayısıyla program için dil yeterliliği bulunmamaktadır
Bizimle konuşun

İrlanda Work & Study Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım