Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

University of Alberta

University of Alberta – Alberta Üniversitesi

Alexander Cameron Rutherford tarafından 1908 yılında kurulan, bugün Edmonton’da ve Camrose’daki toplam 5 farklı kampüsünde 150’den fazla ülkeden gelen 30.000’i aşkın öğrencisine modern bakış açısına dayanan ileri görüşlü bir eğitim sunan Alberta Üniversitesi, kurulduğu ilk günden bu yana dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olma hedefiyle hareket ediyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir.

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Alberta Üniversitesi başvuru zamanı

Alberta Üniversitesi’nde kusursuz bir eğitimin tüm dinamiklerinden yararlanmak isteyen öğrenciler için son başvuru tarihi 1 Mart.

Alberta Üniversitesi bölümleri

Agricultural Life and Environmental Sciences

Agricultural Food and Nutritional Science

Human Ecology

Renewable Resources

Resource Economics and Environmental Sociology

Marketing, Business Economics, and Law

Strategic Management and Organization

Arts

Anthropology

Art and Design

Community Service-Learning

Drama

East Asian Studies

Modern Languages and Cultural Studies

Music

Philosophy

Political Science

Sociology

Women's & Gender Studies

Education

Educational Policy Studies

Educational Psychology

Elementary Education

Library and Information Studies, School of

Secondary Education

Engineering

Biomedical Engineering

Chemical and Materials Engineering
Civil and Environmental Engineering

Lokasyon

Alberta Üniversitesi nerede?

18 fakültesinde 400’ün üzerinde lisans ve yüksek lisans programı ile eğitim veren Alberta Üniversitesi, Kanada’nın Edmonton bölgesinde bulunuyor. Kanada’nın en çok tercih edilen işletme fakültesi ile dünyanın dört bir yanından ilgi gören Alberta Üniversitesi aynı zamanda 20.000’in üzerindeki çalışanı ile bölgede en çok istihdam sağlayan kurumların başında geliyor. Alberta Üniversitesi özellikle kariyer merkezleri ile hem öğrenim gören hem mezun öğrencilerine farklı iş imkanları için destek verirken, yabancı öğrencilerine sunduğu rehberlik ile ihtiyaç duydukları çalışma motivasyonuna kolayca sahip olmalarına yardımcı oluyor. Dileyen öğrencilerine kampüs içerisinde büyük bir yurt imkanı tanıyan Alberta Üniversitesi’nde Kanada’nın en büyük 2. araştırma kütüphanesi, öğrencilerin sosyal hayatına renk katan öğrenci kulüpleri, spor tesisleri, kafeler ve ders dışında zamanın geçirmek isteyenler için hobi kulüpleri hizmet sunuyor. Kanada’nın araştırma faaliyetleri ile öne çıkan kurumlarından olan Alberta Üniversitesi, hem refah düzeyi yüksek bir ülkede eğitim görmek hem kariyerine eğitim hayatının içinde adım atmak isteyen öğrencilerin ilk tercihi olarak biliniyor.

Alberta Üniversitesi ve ranking/sıralamalar

  • University of Alberta, en iyi dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 150’de bulunuyor.

  • University of Alberta, QS dünya üniversiteleri sıralamasında ilk 120’de bulunuyor.

  • University of Alberta, en iyi Kanada üniversiteleri sıralamasında ilk 10’da bulunuyor.

Lisans programlarının kabul şartları

  • En az 90 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 6,5 IELTS puanı

Alberta Üniversitesi bölümleri

Electrical and Computer Engineering

Mechanical Engineering

School of Engineering Safety and Risk Management

School of Mining and Petroleum Engineering

Extension

Graduate Studies and Research

Kinesiology, Sport, and Recreation

Law

Medicine & Dentistry

Anesthesiology and Pain Medicine

Biochemistry

Biomedical Engineering

Cell Biology

Critical Care

Dentistry and Dental Hygiene

Emergency Medicine

Family Medicine

Laboratory Medicine and Pathology

Medical Genetics

Medical Microbiology and Immunology

Ophthalmology

Pediatrics

Pharmacology

Physiology

Psychiatry

Radiology and Diagnostic Imaging

Surgery

Native Studies

Nursing

Pharmacy and Pharmaceutical Sciences

Public Health, School of

Rehabilitation Medicine

Communication Sciences and Disorders

Occupational Therapy

Physical Therapy

Biological Sciences

Chemistry

Computing Science
Earth and Atmospheric Sciences

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım