Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Avusturya'da Dil Okulu

Avusturya'da Dil Okulu

Almanca’yı Uygun Fiyatlara Öğrenmek İsteyenler Avusturya’da Buluşuyor.
Ana dil olarak Almancanın konuşulduğu Avusturya dil eğitimi almak isteyenler tarafından sıkça tercih edilen br ülkedir. Gerek farklı ve etkileyici şehir dokusu, gerek tarihi güzellikleri, gerekse cezbedici mutfağıyla Avustruya; Almanca öğrenmek isteyenlerin tercih noktalarından biri olmuştur. Her yıl dünyanın en yaşanabilir ülkeleri listesine ilk sıralardan giren Avusturya öğrenciler için güvenli bir alternatiftir. Avrupa kültürünün önemli merkezlerinden olan Avusturya’da eğitim alan kişiler kendilerini kişisel olarak da geliştirme imkanı yakalar. Ülke; sanatı, mimarisi, düzenli sokakları, kültürlü halkı ile ziyaretçilerini kendilerini geliştirmeye sevk etmektedir.Dünyada en çok konuşulan dillerden olan, özellikle mühendislik, teknoloji ve iş dünyasında sıkça kullanılan ve bu alanlarda çalışanlar için öğrenmesi zorunluluk olan Almanca, Avusturya’da kısa sürede ve akıcı şekilde öğrenilebilir. Devlet tarafından standart bir seviyeye getirilen ve kaliteli eğitim veren eğitim kurumlarından mezun olan öğrenciler Almanca’yı günlük yaşamda ve iş hayatında akıcı ve etkileyici bir şekilde kullanabilmektedir.Avusturya’da Viyana ve Salzburg şehirlerinde dil eğitimi alınabilmektedir. Bu ülkedeki dil okulları Avusturya Hükümetinden onaylı öğrenci belgeleri alırlar, bu sayede öğrenciler dünya çapında geçerli dil yeterlilik belgelerine sahip olurlar.

Devamını Oku
Program

Avusturya’da her seviyeye, her yaş grubuna ve her ihtiyaca yönelik dil kursları mevcuttur. Genel Almanca, Yoğun Almanca, İş Almancası… gibi programlara katılınabilir. Dilin en doğru şekilde öğrenilebilmesi için öğrencinin ihtiyaçlarının farkında olması gerekir. Öğrenci; Almanca eğitim verecek bir üniversite okumak üzere Almanca öğrenmek istiyorsa buna göre, iş dünyasından kopmamak, son gelişmeleri takip edebilmek ve iş ortaklarıyla anlaşabilmek istiyorsa ona göre düzenlenen bir programa katılmalıdır.Dersler genellikle haftada 25 saattir. Sınıf mevcutlarının 15 kişiyi aşmaması amaçlanır. Öğrenciler kursa başlamadan önce seviye belirleme sınavına girer ve seviyelerine uygun sınıflarda eğitim alırlar. Eğitmenler öğrenciler ile birebir ilgilenerek, dili öğrenmelerini amaçlar.Avusturya’daki dil okulları dünya çapında iyi eğitim verildiği bilinen, güvenilir kurumlardır. Eğitim kalitesi belirli bir standarta oturtulduğundan öğrenciler hızlı bir şekilde ilerleme kaydetmektedirler. Öğrenci dili hem sınıfta hem de günlük hayatın içerisinde öğrenebilmektedir. Öğrencinin günlük hayata karışıp, anadili Almanca olan kişilere pratik yapabilmesi adına bu okullar çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Ders sonrası ve haftasonu düzenlenen geziler ve etkinlikle sayesinden öğrenci sosyalleşme imkanı bulur ve daha fazla insanla diyalog kurar. Bu öğrencinin hem Almancasını geliştirmesini sağlar, hem de öğrenci sosyalleşerek bulunduğu çevreye daha kolay adapte olur.

Devamını Oku
Konaklama

Avusturya’da da diğer tüm ülkelerde olduğu gibi yurt ve aile yanı konaklama seçenekleri mevcuttur. Her iki alternatifte de öğrencinin  güvenliği ve konforu gözetilmektedir. Aile ile konaklama ülke insanlarını kültürel olarak daha iyi tanıma ve ana dili Almanca olanlarla daha fazla zaman geçirmek imkanı sunmaktadır. Yurtlarda ise öğrenci farklı milletlerden ve kendi yaş grubundan gençlerle kaynaşabilir ve kendi işini kendisi hallederek sorumluluk duygusunu geliştirebilir. Bunun yanı sıra konforuna çok düşkün öğrenciler ev kiralama ve otelde konaklama gibi seçenekleri de tercih edebilmektedir. Fakat bu tip konaklamalar oldukça maliyetli olmaktadır.

Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım