Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Avustralya'da Lisans Eğitimi

Avustralya’da Lisans Eğitimi

Avustralya; kaliteli eğitimi, sıcak insanları, yüksek yaşam standartları ve eşsiz doğasıyla yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyenleri cezbetmektedir. Ülkenin dünya çapında kabul gören üniversite sayısının artması, yüksek kalitedeki akademik eğitimi, gelişmiş ve donanımlı üniversitelere sahip olması, ulaşım ve iletişimin gelişmesi, sosyal imkanları ve yaşam standartlarının yüksekliği bu talebi artırmıştır.

Neden Avustralya’da Üniversite Eğitimi Almalısınız?

Avustralya üniversitelerinde eğitim almak için pek çok sebep vardır. Avustralya’da lisans eğitimi almak akademik ve kişisel olarak gelişimi beraberinde getirir. Ayrıca Avustralya üniversitelerinde çift anadal yapmak da oldukça yaygındır. Öğrencinin isteği ve yeterliliğine bağlı olarak üniversiteler böyle bir seçenek sunar. Avustralya’da lisans eğitiminde özellikle mühendislik, teknoloji, tıp, finans ve çevre bilimleri alanları tercih edilir.

Avustralya Üniversite Eğitim Sistemi ve Süresi

Avustralya üniversiteleri; devlet okulları ve özel okullar olarak ayrılır. Uluslararası öğrenciler genellikle devlet okullarına başvurmaktadır. Avustralya üniversitelerine kabul şartları İngiliz üniversiteleriyle benzerdir. Lisans eğitimi genellikle 3 yıldır. Avustralya’da üniversite eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler üniversiteye başlamadan önce “foundation” adı verilen temel hazırlık programından geçerler. Bu da üniversiteye başlamadan önce 1 yıl daha ekstra eğitim almak anlamına gelir. Foundation programlarında öğrenci hem İngilizcesini geliştirir hem de üniversiteye başlamadan önce eğitim sistemi hakkında bilgi sahibi olur ve yavaş yavaş ana dersleri görmeye başlar.

Avustralya Üniversiteleri YÖK Denkliği

Avustralya üniversitelerinde YÖK denkliği bulunmaktadır. Bu sayede, Avustralya'da tamamlanan lisans programları, Türkiye'de geçerli ve denk kabul edilmektedir.YÖK denkliği, öğrencilerin Avustralya'da aldıkları eğitimin Türkiye'deki eğitim sistemine uygunluğunu onaylayarak uluslararası bir geçerlilik sağlamaktadır.

Avustralya Üniversiteleri Kabul ve Başvuru Şartları

Avustralya üniversiteleri bazı kabul ve başvuru şartları sunmaktadır. Avustralya üniversiteleri kabul şartları ve başvuru belgeleri ise aşağıdaki gibidir: 

 • Transkript
 • Diploma
 • 2 adet referans mektubu
 • CV
 • TOEFL ve IELTS sonuçları

Avustralya Lisans Eğitimi Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Avustralya lisans eğitimi başvuru dönemi Kasım - Aralık aylarında olmaktadır ve eğitim Şubat ayında başlamaktadır. Avusturalya’da üniversite eğitimi almak isteyen bir öğrencinin yurtdışı eğitim danışmanları aracılığıyla süreci yönetmesi hem doğru kararlar almasına hem de kabul oranını artırmasına yardımcı olacaktır. Global Vizyon'un deneyimli danışmanları öğrencilerin başvuru sürecini en doğru şekilde yönetmektedir. Öğrenciler başvuracakları okulu ve bölümü danışmanlarıyla seçtikten sonra doğru yönlendirmelerle evraklarını hazırlayıp süreci başlatacaktır.


Avustralya Lisans Başvuru Dönemi

Genel Başvuru Tarihi

Güz Dönemi

Kasım - Aralık

Bahar Dönemi

Mayıs - Haziran

Avustralya Üniversiteleri Not Sistemi

Öğrenciler bireysel ünitelere ya da final için hazırladıkları çalışmaya göre not alırlar. Avustralya`da iki tür not sistemi vardır ve üniversiteler bunlardan birini kullanırlar. Alpha sistemi A,B,C ve artı-eksi değerler. 

A+ = % 90 ve yukarısı

B+ = % 70-90 araligi

B- = % 65-%70 yaklaşık olarak

C = %55 yaklaşık

Diğer not sitemi “Descriptive” diye adlandırılır ; HD (High Distinction), D (Distinction), C (Credit), P (Pass). A High Distinction A ya da A+ ile aynı derecededir.

Avustralya Üniversiteleri Değerlendirme

Lisans öğretimi konferanslar, dersler, laboratuar ve alan çalışmalarını içerir.  Bu çalışmaların dağılımı seçilen kursa bağlıdır. Mesela sanat ya da ticaret eğitimi öğrencileri daha çok konferans ve ders görürken, bilim öğrencileri daha çok alan ve laboratuar çalışmasına katılırlar. Avustralya eğitim sisteminde öğrenciler bağımsız çalışmalar yapmaları konusunda cesaretlendirilirler.

Bir öğrencinin performansı normal olarak kurs yılı içerisinde yaptığı ödev çalışmaları ve yıl sonu final sınavı sonucuna göre değerlendirilir. Laboratuar çalışmaları, konferans ve pratik çalışmalar da ayrıca değerlendirilir. Seçilen kursa ve bu kursun alındığı kuruma bağlı olarak çok çeşitli değerlendirme kriterleri vardır. Bazı dersler sadece bir sınavın sonucuna ya da ödeve göre değerlendirilirken diğerleri kurs süresince devam eden değerlendirme yapılır ve final sınavı olmadan öğrenci değerlendirilir.

Avustralya Üniversiteleri Eğitim Yılı

Avustralya`da eğitim yılı Kuzey Yarım Küreden daha farklıdır ve eğitim Şubat ayında başlar. Şubat ayından Aralık ayına kadar süren eğitim yılında kurslara kayıtlara son başvurular Ekim ayı içerisindedir. Bazı üniversite ve meslek okulları sömestr arasında da öğrenci kabul ederler. İngilizce dil kurslarına kayıtlar bu tür okullardan farklı olarak daha esnektir. Bazı kurslar her Pazartesi başlarken bazıları her ay başında başlıyor olabilir. 

Avustralya`da Şubat ayı başından, Aralık ayına kadar devam eden okul yılı, aralarında kısa tatillerin ayrıca Aralık ve Ocak aylarında uzun bir yaz tatilinin olduğu 4 döneme ayrılmıştır. 

Avustralya Üniversiteleri Yükseköğretim Kurumlarının Akreditasyonu
Avustralya üniversiteleri özerk ve “self akredite” kurumlardır. 1990`da kurulan “the Register Tertiarty Education” akreditasyonla ilgili bilgi sağlar. Bu organizasyon akreditasyon ve üniversitelerin sınıflandırılması ile ilgili bir rehber düzenler. Bu rehberde kursların ne kadar sürdüğü ve kursun içeriği hakkında bilgiler bulunur.

Öğrencileri, tıp ve hukuk gibi belirli alanlarda eğitime hazırlayan üniversiteler kurslarının belirli profesyonel kuruluşlar tarafından tanınmasını sağlarlar. Bu profesyonel bir kurum tarafından akreditasyon talebi eğitimin kalitesini ve mükemmelliğinin garantisinin göstergesidir. Bu sayede alınan eğitim pek çok ülke tarafından tanınır.

Avustralya Devlet Üniversiteleri Türkiye’de YÖK tarafından onaylıdır. Ancak öğrencilerin gidecekleri üniversitenin onayını YÖK denklik biriminden doğrulamaları tavsiye edilir. 

Avustralya Üniversitelerinde Uzaktan Eğitim

Pek çok eğitim kurumu, öğrencilere evlerinden eğitime katılma ve sadece eğitimin son yılını Avustralya`da geçirme olanağı tanıyan uzaktan eğitim ihtiyacına cevap vermek için öğrencilere uzaktan eğitim programları sunmaktadır. Pek çok eğitim kurumu çok çeşitli alanlarda Lisans ve Yüksek Lisans alanlarında uzaktan eğitim verirler.

Avustralya`da uzaktan eğitim için başvuru şartı Avustralya`da alınan son iki yıllık eğitim ya da öğrencinin kendi ülkesinde orta öğretimi tamamlamaktır. Başvurular okul başlangıcından önceki yılın sonunda yapılmalıdır.

Son zamanlarda uzaktan eğitim veren TAFE kurumları ve meslek eğitimi sunan kurumların sayısı artmaktadır. TAFE kurumları sertifika`dan diploma derecelerine kadar pek çok alanda uzaktan eğitim programı sunmaktadır. Türkiye Yüksek Öğretim Kurumu – YÖK yurtdışında elde edilen uzaktan eğitim diplomalarını akredite etmemektedir. Bu nedenle uzaktan eğitim sadece kişi için kendini geliştirme amacıyla düşünülmelidir.

Uzaktan Eğitim Veren Bazı Avustralya Eğitim Kurumları

Adelaide Institute of TAFE

Australian Maritime College

Central Queesland University

Charles Sturt University

Curtin University of Technology

Deakin University

Edith Cowan University

Flinders University of South Australia

Griffith University

Macquarie University

Monash Distance Education

Murdoch University

Northern Territory University

Queesland University of Technology (RMIT)

Southern Cross University

University of Adelaide

University of Newcastle

University of New England

University of New South Wales

University of Queesland 

University of Southern Queesland

University of Sydney 

University of Western Sydney 

University of Wollongong

Avustralya’da Burslu Eğitim

Pek çok üniversite öğrencilerin eğitiminin tamamını ya da sadece bir kısmını karşılayan burslar vermektedir. Bununla birlikte bu burslar için Avustralyalı öğrencilerle, uluslararası öğrenciler arasında bir rekabet söz konusudur. Bazı burslar akademik başarı değerlendirmesi sonucu verilmektedir ve öğrencilerden eğitimleriyle ilgili bir alan testine girmeleri istenebilir. Bazı burslarda spor, müzik ve sanat gibi alanlarda çok başarılı olmuş öğrencilere verilmektedir. Okullar bu bursları verecekleri öğrencileri belirlemek için kendi hazırladıkları testi kullanırken bazen de “Australian Council for Educational Research” tarafından hazırlanmış bir testi de kullanabilirler.

Devamını Oku

Üniversite Eğitiminde Avustralya

Avustralya Öğrenci Vizesi

Avustralya öğrenci vizesi almak için belgelerin eksiksiz olması ve profesyonel bir destek almanız gerekmektedir. Global Vizyon desteği aldığınız zaman süreciniz daha kolay işleyecektir. Bu belgeler ise şu şekildedir:

 • Kimlik fotokopisi
 • Pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Öğrenci belgesi 
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

Avustralya’da Çalışma İzni

Avustralya’da lisans eğitimi alırken, çalışma imkanınız da bulunmaktadır. Avustralya’ya lisans eğitimine giden öğrenciler, haftalık 20 saat çalışarak gelir elde edebilirler. Böylelikle yaşam giderlerini karşılayabilirler. 

Avustralya’da Konaklama

Avustralya’ya lisans eğitimine giden öğrencilerin çeşitli konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Öğrenciler, aile yanı konaklama, öğrenci yurtları, özel daire kiralama veya paylaşımlı evleri tercih edebilirler. Bu konaklama seçeneklerinden kendilerine en uygun olanı seçebilirler. 

Avustralya Yaşam Masrafları 

Avustralya’da yaşam masrafları, konaklama tipine, okula ve birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Avustralya’da yaşam maliyetleri ortalama olarak aşağıda verilmiştir: 

Avustralya Üniversite Fiyatları

Avustralya üniversite fiyatları ortalama olarak 30,000AU$’dır. Amerika’da üniversite ve İngiltere’de üniversite fiyatlarına göre daha uygundur. Bu sebeple son yıllarda Avustralya üniversitelerine olan başvurularda artış görülmektedir. Avustralya üniversite fiyatları için Global Vizyon ile iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz.

Global Vizyon Avustralya Lisans Eğitimi Danışmanlığı

Eğer Avustralya’da lisans eğitimi almayı düşünüyorsanız bu konuda profesyonel bir destek almanız gerekmektedir. Global Vizyon, uzun yıllardır Avustralya lisans eğitim danışmanlığı vermektedir. Global Vizyon ile Avustralya lisans sürecinizi başlatabilir ve profesyonel eğitim alabilirsiniz. Global Vizyon danışmanları, size en doğru danışmanlığı vermek için hazırdır.

Avustralya Lisans Eğitimi için Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Avusturalya’da üniversite eğitimi almak isteyen bir öğrencinin yurtdışı eğitim danışmanları aracılığıyla süreci yönetmesi hem doğru kararlar almasına hem de kabul oranını artırmasına yardımcı olacaktır. Global Vizyon'un deneyimli danışmanları öğrencilerin başvuru sürecini en doğru şekilde yönetmektedir. Öğrenciler başvuracakları okulu ve bölümü danışmanlarıyla seçtikten sonra doğru yönlendirmelerle evraklarını hazırlayıp süreci başlatacaktır.

Öğrenci Yorumları

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Kaplan Dublin’e giden öğrencimiz Erkin Ocak’tan gelen bir fotoğraf. Bizimle paylaştığın için teşekkür ederiz. Umarız ki keyifli vakit geçiriyorsundur.

Erkin Ocak

Sıkça Sorulan Sorular

Avustralya’da lisans eğitimi aldıktan sonra çalışma ve oturma izni veriliyor mu?
  Avustralya’da lisans eğitiminden mezun olan öğrencilere Sydney, Melbourne ve Brisbane şehirlerinde çalışma ve oturma hakkı verilmektedir. Bu süre ise 3 yıldır. Küçük şehirlerde ise 4 yıl çalışma ve oturma hakkı verilmektedir.
Avustralya’da lisans eğitim süresi ne kadar?
  Avustralya’da lisans eğitim süresi 3 ila 5 yıl arasında sürmektedir. Bu süre üniversiteye ve bölüme göre değişmektedir.
Avustralya’da okurken çalışmak mümkün mü?
  Avustralya’da okurken çalışmak mümkündür. Öğrenciler haftalık 20 saat çalışma hakkına sahiptirler.
Avustralya’da lisans okumanın avantajı nedir?
  Avustralya’daki üniversiteler dünya çapında bilinen üniversitelerdir. Bu üniversitelerde kaliteli eğitimler alarak kariyer hayatınızda iyi bir konuma gelebilirsiniz.
Bizimle konuşun

Avustralya Lisans Eğitimi Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım