Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

KTH Royal Institute of Technology

KTH Royal Institute of Technology – KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü

İsveç’in en büyük ve en saygıdeğer üniversitelerinden biri olan KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü, İngilizce dilinde 60’tan fazla yüksek lisans programı sunuyor. 1827 yılında kurulan KTH Royal Institute of Technology, eğitime başladığından bugüne İsveç’in teknolojik alandaki yeniliklerinin merkezinde yer alıyor. Mimarlık Fakültesi, Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimi Fakültesi, Endüstri Mühendisliği ve Yönetim Fakültesi, Kimya Mühendisliği, Biyoteknoloji ve Sağlık Fakültesi ve Mühendislik Bilimi Fakültesi’nden oluşan KTH Royal Institute of Technology, Avrupa’nın önde gelen teknik ve mühendislik yüksekokullarından birisi sayılıyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü başvuru zamanı

KTH Royal Institute of Technology’ye kayıt için son başvuru tarihi 15 Ocak.

KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü bölümleri:

Physics & Astronomy

Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences

Chemistry

Mathematics & Statistics

Biological Sciences

Computer Science

Mechanical & Aerospace Engineering

General Engineering

Chemical Engineering

Electrical & Electronic Engineering

Civil Engineering

Arts & humanities

Architecture Business & Management

Lokasyon

KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü nerededir?

KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü İsveç’in Stockholm şehrinde bulunmaktadır. Kampüsü Stockholm’de bulunan KTH Kraliyet Enstitüsü, yaklaşık 15.000 öğrenciye eğitim veriyor.

Üniversitenin Başarıları:

  • KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 100’de yer alıyor.

  • KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü, İsveç’teki en iyi üniversiteler arasında ilk 5’te bulunuyor.

  • KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü’nün; elektrik mühendisliği, mimarlık, makine mühendisliği ve malzeme bilimi bölümleri dünyada ilk 50’de yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • Writing bölümünden minimum 20 olmak kaydıyla en az 90 (IBT) TOEFL puanı

  • Writing bölümünden minimum 4.5 olmak kaydıyla en az 575 (PBT) TOEFL puanı

  • Her bölümden minimum 5.5 olmak kaydıyla en az 6.5 IELTS puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım