Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Kanada'da Lise Eğitim

Kanada'da Lise Eğitim

Hayatına erken yaşta, güvenli bir ülkede, kaliteli eğitim alarak yön vermek isteyenlerin tercihi Kanada…
Dünyanın en güvenli ve en yaşanabilir ülkelerinden seçilen Kanada; erken yaşta yurtdışında eğitim almak isteyenler için en doğru adres olacaktır… Sıcak, samimi ve güvenilir insanlarla dolu olan ülke genç yaşta yurtdışına çıkacak ve ailesinden uzak yaşayanlar için yepyeni bir yuva olacaktır. Din, dil, ırk, cinsiyet ayrımcılığının en az olduğu ülkelerin başında gelen Kanada’da eğitime verilen önem çok yüksektir. Kanada; dünya sıralamasından en eğitimli ülkelerin başında gelmektedir. Bu ülkede öğretmen olabilmek için üniversiteden sonra 2-3 yıl süren özel bir eğitim alınmaktadır. Liseyi Kanada’da okuyan bir öğrencini kendini her yönde geliştirme, ilgi alanlarını keşfetme imkanı bulmakta ve liseden dünya çapında geçerliliği olan bir diplomayla mezun olmaktadır.

Devamını Oku
Eğitim Sistemi

Kanada'da temel eğitim 12 yıl sürmektedir. Kanada eyalet sistemiyle yönetilen bir ülke olduğundan dolayı her okul içerisinde bulunduğu eyaletlerin kanunlarıyla yönetilmektedir. Ülkede eyaletlerin ortaya çıkardığı 10 ayrı eğitim sistemi bulunmaktadır. Her bir sistemin kendi içerisinde oldukça olumlu özellikleri vardır. Eğitim sistemi konusunda oldukça zengin olan ülkede özgür düşünce ortamı oluşturmak herşeyin başında gelmektedir.
Her eyaletin ilkokul, orta okul ve lise eğitiminden sorumlu kendi Milli Eğitim Bakanı bulunmaktadır. Sistemler; bakanlıklar ve uzmanlar tarafından, bölge insanının istek ve ihtiyaçlarına göre belirlenir.
Ülkede özel ve devlet okulları bulunmaktadır. Okullar devlet tarafından sıkı bir şekilde denetlenmektedir. Uluslararası öğrenciler devlet okullarına da kayıt yaptırabilir. Özel okullarda ilk, orta ve lise eğitimi alınır. Bazı özel okullar sadece yabancı öğrenci almaktadır. 

Devamını Oku
Devlet Liseleri

Kanada’da devlet liselerinin eğitim kalitesi oldukça yüksektir. Öğrenciler matematik, fen bilimleri, edebiyat… gibi zorunlu derslerin yanı sıra ilgi alanlarına göre seçmeli dersler de almaktadır. Bilişim teknolojilerinden modaya kadar pek çok alanda seçmeli dersler açılmaktadır. Bu sayede öğrenci ilgi alanlarını ve yeteneklerini keşfeder.
Devlet okulları uluslararası öğrenciler için her yıl belli sayıda kontenjan açmaktadır. Öğrencilerin belirli bir İngilizce yeterliliğe sahip olması tercih sebebidir. Kimi devlet liseleri başlangıç seviyesinde İngilizcesi olan öğrencileri de kabul edebilmektedir. Bu öğrenciler verilen hazırlık eğitimi sonrasında lise 1’inci sınıfa başlayabilmektedir.
Kanada vatandaşları için ücretsiz olan liselere uluslararası öğrenciler bir ücret ödemek zorundadır. Okulların yıllık eğitim ücretleri değiştmektedir. Okulların çoğu öğrencilere konaklama imkanı da sunmaktadır. Kanada’da eğitimin en büyük artılarından biri de ülkede Fransızca ve İngilizce konuşulmasıdır. İsteyen öğrenci Fransızca eğitim veren bir liseye devam edebilir. İngilizce liseye devam eden öğrenci de ülkede yaşarken Fransızca öğrenme imkanına sahip olur.

Özel Liseler

Kanada’da özel ve devlet liseleri arasında eğitim kalitesi açısından uçurum yoktur. Ülkede eğitime büyük önem verilmekte olduğungan her eğitim kurumu devlet ve çeşitli kuruluşlar tarafından titizlikle incelenmektedir. Bu sebeple eğitim kurumları arasından bir standart tutturulabilinmiştir.
Özel okullar devlet okullarına kıyasla fiziki olarak daha yüksek standartlara sahiptir. Şehirden uzakta büyük alanlara kurulmuş olmaları, öğrencilere kampüs yaşantısı sunmaları ve aktivite olanaklarıyla uluslararası öğrenciler için iyi bir alternatiftir. Öğrenciler şehirden uzakta konumlanan bu okullarda sosyal ve sportif aktivitelerle ilgilenebilir, zamanlarını sıkılmadan geçirebilirler.
Okullarda eğitim 08:30  - 15:30 saatleri arasında devam etmektedir. Özel okullarda bu saatler dışında özel etüdlerde verilmektedir. 

Devamını Oku
Başvuru Şartları

Mezun öğrenciler için mezuniyet belgesi veya diploma
Lise eğitimine devam eden öğrenciler için ders notlarını gösteren transkriptleri,
3 adet referans mektubu (Öğretmenlerinin yazdığı ve İngilizce Referans Mektupları (3 adet),
Öğrenci tarafından yazılmış motivasyon mektubu
İngilizce dil bilgisi seviyesini kanıtlayan belge (IELTS, TOEFL belgeleri veya İngilizce eğitim alınan okuldan alınan belge olabilir)
Banka hesabında para olduğuna dair bankadan alınan belge
Anneden ve babadan alınan noter onaylı muvafakatname

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım