Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Fransada Dil Okulu

Fransada Dil Okulu

Dünyanın En Keyifli Dillerinden Olan Fransızcayı Doğru Bir Aksanla Konuşmak İsteyenler Soluğu Fransa’da Alıyor.
Dinlemesi ve konuşması en keyif veren dillerinden olan Fransızcayı en güzel şekilde konuşabilmek için telaffuzlara hakim olmak ve doğru aksanı yerleştirmek gereklidir. Türk gırtlağına uzak vurgulara sahip olan Fransızcayı hakkıyla öğrenebilmek için ana dili Fransızca olan kişileri dinlemek, onlarla iletişime geçmek ve bolca pratik yapmak gereklidir… Bu sebeple; Fransızcayı bir Fransız gibi konuşmak isteyenler Fransa’nın büyülü şehirlerine bu dili öğrenmek için gidiyor…
Her biri birbirinden güzel şehirleri, doğal güzellikleri, bohem sokakları, eşsiz mutfağı, keyifli şehir hayatı ile Fransa bu ülkeye eğitim için gidenleri her açıdan geliştiriyor ve unutamayacakları anılar yaşamalarını sağlıyor. 
Fransa’da dil eğitimi almak isteyenler ülkeye gittiklerinde kendilerini sadece dil olarak geliştirmekle kalmıyor, her köşesinden kültür-sanat fışkıran ülkenin eşsiz müzelerinde, tiyatrolarında, sergilerinde kendilerini kültürel olarak da geliştirme imkanı buluyorlar. Ayrıca Fransa’da lokasyonu sayesinde öğrencilere Avrupa’daki başka ülkeleri de gezme imkanı vermektedir. Schengen vizesine sahip olan öğrenciler, oldukça cazip fiyatlarla tren yolculukları yaparak Fransa haricinde Avrupa’nın diğer güzel ülkelerini de gezme şansı yakalarlar. Böyle bir fırsat öğrencilerin kişisel gelişimleri için oldukça önemlidir.

Devamını Oku
Bilgi

Fransa; uzun dönemli eğitim almayan giden ve iyi derecede Fransızca bilen gençlere ülkede kaldıkları süre zarfında çalışma imkanı sunuyor. Bakanlıktan alınan özel bir izin sayesinde Fransızcası yeterli olan ve ülkede uzun süre eğitim alacak gençler çalışarak kendi harçlıklarını çıkarma şansı yakalıyor. Konu hakkında detaylı bilgi Global Vizyon danışmanlarıyla yapılacak yüz yüze görüşmeler sorasında alınabilir. Fransa’da dil eğitimi almak isteyenler genellikle Paris, Nice, Vichy, Ambois, Rochelle, Cannes gibi şehirleri seçmektedir. 

Devamını Oku
Program

Fransa’daki dil okullarında uzun ya da kısa dönem eğitim alınabilir. Arzu edenler yaz aylarını kaliteli bir şekilde değerlendirme isteğiyle kısa süreli dil okullarına kayıt yaptırırken, zaman sıkıntısı olmayanlar uzun dönemli kurslara katılarak Fransızca’yı anadil seviyesinde öğrenebiliyor. Fransa’da dil eğitimi almak isteyenler üniversitelerin açtığı programlar ya da özel dil kurslarına başvurabiliyor. Ülkede her yaş grubu, her seviye ve her ihtiyaca göre dil kursları açılmaktadır. Bu sayede öğrenciler; kendi seviyelerine uygun sınıflarda, yaşıtlarıyla eğitim alarak kendilerini geliştirmek ve sosyalleşme fırsatı bulur. Fransa’da okullar ve eğitim kurumları yüksek kalitede ve eşitlikçi bir eğitim sistemi benimsemiştir. Bu sebeple ülkede eğitim alan gençlerin hepsi eşit şartlara sahiptir. Eşitlikçi bir sistemde eğitim alan gençler herhangi bir ayrımcılığa maruz kalamadan yüksek kalitede eğitim alabilir. Bu anlayış Fransa’ya olan ilgiyi artırmaktadır. Fransa’daki üniversiteler ve dil okullarında eğitim alan gençler; Genel Fransızca, Yoğun Fransızca, İş Fransızcası, DELF Sınav Hazırlık, Fransızca Akademik yıl veya Sömestır ve Fransızca+ programlarına katılabilmektedir. 

Konaklama

Konaklama tüm ülkelerde olduğu gibi Fransa’da da yurt ya da aile yanı şeklindedir. Aile yanı konaklamalarda öğrenci; anadili Fransızca olan ailelerle uzun zaman geçireceğinden ve Fransızca iletişim kurması gerektiğinden kendini kısa sürede geliştirebilmektedir. Yurtlarda ise öğrenciler çeşitli milletlerden, kendi yaşıtlarıyla iletişim kurabilmekte ve vizyonel olarak kendilerini geliştirme şansı yakalamaktadır. Her iki seçenekte de öğrencinin karlı çıkacağız noktalar bulunmaktadır. Her iki alternatif de; öğrencilerin konforları ve güvenlikleri düşünülerek organize edilir. 

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım