Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışı Muhasebe Sertifika Programı

Yurtdışı Muhasebe Sertifika Programı

Yurtdışı Muhasebe Programı muhasebe alanında kariyer yapmak isteyenleri sektöre hızlıca hazırlayan bir programdır. Yurtdışı Muhasebe Sertifika Programında finans ve yönetim muhasebesi, vergi, bilgi sistemleri, denetim, finans ve ekonomi eğitimleri verilmektedir. Yurtdışı Muhasebe Programında Excel gibi elektronik tablolarla işlem yapmak, Access gibi veri tabanı yazılımlarını kullanmak, ERP gibi entegre veri tabanı uygulama teknolojileri öğretilmektedir. Yurtdışı Muhasebe Sertifika Programlarında alanında uzman eğitmenler tarafından verilen eğitimlerde vaka çalışmaları incelenmekte ve ayrıca projeler hazırlanmaktadır. Yurtdışı Muhasebe Sertifika Programına katılanlar analitik düşünme, karar verme, bütçeleme ve iletişimin temellerini ve bunları profesyonel iş hayatına aktarabilmeyi öğrenecektir. Yurtdışı Muhasebe Diploma Programlarında Intraduction to Financial Accounting, Business Statistics, Introduction to Business Law, Finance, Business Information Systems, Micro Economics- Theory and Practice, Management Accounting, Intermediate Financial Accounting, Income Tax, Auditing, Macroecenomics- Theory and Practice, Intermediate Financial Accounting 2, Income Tax2, Mangement Accounting – Intermediate, Business Cases 1, Advanced Financial Accounting, International Strategic Management gibi dersler verilmektedir.

Devamını Oku
Program Süresi

Yurtdışı Muhasebe Programlarının süresi genellikle bir yıl sürmektedir. Öğrenciler Yurtdışı Muhasebe Programı kapsamında farklı sürelerde eğitim alabilmektedir. Pek çok eğitim kurumu yarı zamanlı eğitimler de sunmaktadır. Öğrenci yarım gün eğitim alıp kalan yarın gün de part-time çalışabilmektedir. Bu programlarda eğitim süresi uzamakta ve Yurtdışı Muhasebe Programı ücretleri değişebilmektedir.

Çalışma İzni

Yurtdışı Muhasebe Sertifika Programları kapsamında çalışma izni verilmektedir. Genellikle bir yıl süren programlar öğrencinin tercihlerine göre uzayabilmektedir. Durum böyle olunca öğrenci akademik eğitim süresini ne kadar uzatırsa çalışma süresini de uzatmış olacaktır. Öğrenci çalıştığı süre boyunca maaş almaktadır. Çalışma izni avantajı sayesinde öğrenciler Yurtdışı Muhasebe Program ücretlerini karşılayabilecek ve cep harçlıklarını çıkarabileceklerdir.

Yurtdışı Muhasebe Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Kariyerine muhasebe alanında devam etmek isteyenler için Yurtdışı Muhasebe Sertifika Programları güzel bir seçenektir. Yurtdışı Muhasebe Diploma Programı kapsamında öğrenciler hızlı bir şekilde meslek sahibi olabilecektir. Yurtdışı Muhasebe Diploma Programlarını tercih etmek için çok detaylı şartları yerine getirmeniz gerekmez. Bazı küçük detayları karşılayabilen öğrencileri Yurtdışı Muhasebe eğitimlerine katılabilir. Yurtdışı Muhasebe Programlarında öğrencilerin kapsamlı bir eğitim geçmişine sahip olması beklenmez. Öğrenci liseden mezun olduktan sonra Yurtdışı Muhasebe Programlarına kayıt yaptırabilir. Arzu eden öğrenciler bu programdan sonra muhasebe ya da finans gibi eğitimlere devam edebilmektedir. Yurtdışı Muhasebe eğitimleri günümüzde en garanti mesleklerden birine sahip olmanıza imkân tanır. Yurtdışı Muhasebe Diploma Programları günümüz teknolojisinin getirdiği gelişmeleri takip edebilen, yazılım programlarını kullanabilen, analitik düşünce gücü yüksek muhasebe elemanlarını iş hayatına kazandırır.

Yurtdışı Muhasebe Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Muhasebe Sertifika Programlarından mezun olanlar garantili bir sektörde çalışabilmektedir. Her sektörden, her şirketin finans ve muhasebe departmanı bulunmaktadır. Bu departmanlara alanına hâkim, güncel teknolojiyle barışık, analitik düşünme ve karar alma becerisine sahip elemanlar aranmaktadır. Yurtdışı Muhasebe eğitimine katılanlar daha hızlı iş bulabilmektedir. Çünkü yurtdışı eğitim ve yurtdışı çalışma deneyimi işverenler için önemli bir özelliktir. Yurtdışı Muhasebe Sertifika Programlarında eğitim alanlar, yurtdışında üniversite eğitimine devam etmek isterse bu amaçlarına da ulaşabilmektedir. Öğrenciler Yurtdışı Muhasebe Sertifika Programlarında eğitimin önemli bir kısmını tamamlamış olacak ve bu programda aldıkları dersleri üniversitede saydırabilecektir. Neden Yurtdışı Muhasebe Sertifika Eğitimi Almalısınız? Yurtdışı Muhasebe Diploma Programlarına katılanlar kısa sürede, garantili sektörlerden olan finans sektöründe meslek sahibi olacaktır. Öğrenciler eğitim hayatlarını tamamladıktan sonra hızlıca iş hayatına atılabilecektir. Yurtdışı Muhasebe eğitimi alan öğrenciler ülkelerine döndüklerinde yurtdışı eğitim ve yurtdışı çalışma deneyiminin etkisiyle hızlıca iş bulabilecektir. Yurtdışı Muhasebe Sertifika Program ücretlerinin yurtdışında üniversite eğitimlerine göre daha uygun olması öğrencilerin maddi olarak da rahat bir şekilde meslek sahibi olmasına imkân tanır. Öğrenciler Yurtdışı Muhasebe eğitimlerinde sahip oldukları çalışma izni sayesinde maaşlı olarak çalışarak hem eğitim masraflarını çıkarır hem de para biriktirerek ülkelerine geri dönerler.

Devamını Oku
Yurtdışı Muhasebe Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir?

Yurtdışı Muhasebe Programından mezun olanlar her sektörde iş bulabilmektedir. Şirketlerin, kurumların, kâr amacı gütmeyen derneklerin hepsinin finans ve muhasebe departmanı bulunmaktadır. Yurtdışı Muhasebe Programlarından mezun olanlar Financial Accounting Supervisor, Divisional and Corporate Accountant, Accounting Analyst ve Cost Accountant gibi pozisyonlarda çalışabilmektedir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları; liseden mezun olan herkesin katılabileceği, katılımcılara meslek edindirmeyi amaçlayan programlardır. Genellikle kolejler bünyesinde açılırlar, bu programa katılanlar çalışmak istedikleri sektörle ilgili teorik ve pratik bilgiler edinirler. Bu programlardan mezun olanlar iş hayatına donanımlı bir şekilde atılmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına liseden mezun olan herkes katılabilir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük, liseden mezun olmuş herkes sertifika programlarına katılabilmektedir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.