Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

SOAS University of London

SOAS

SOAS University of London – SOAS Londra Üniversitesi 1916 yılında İngiltere’nin en iyi devlet üniversitesi olma hedefiyle kurulan, Asya, Afrika ve Orta Doğu odaklı eğitim programları sayesinde dünyanın en başarılı üniversitelerinden biri olmayı başarıyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Genel Bilgiler

Mezunları arasında, Enoch Powell, Zeinab Badawi ve Bülent Ecevit gibi isimler bulunan SOAS Londra Üniversitesi, Londra’da bulunuyor. Yaklaşık 400 kişiden oluşan ve politik alanlarda hükümetlere danışmanlık hizmeti veren akademik kadrosu ile öğrencilerine siyaset ve ekonomi bölümlerinde kusursuz bir eğitim sunan SOAS Londra Üniversitesi, okul sonrasında işe girme konusunda tüm mezunlarına yardımcı oluyor. SOAS Londra Üniversitesi’ni tercih eden öğrenciler yurt ve burs konusunda danışmanlık hizmetleriyle iletişime geçerken; hobilere yönelik öğrenci kulüpleri SOAS Londra Üniversitesi’nin en önemli avantajlarından. Londra’nın eşsiz güzellikleri arasında keyifli zamanlar geçirmenin yanı sıra kültürel aktivitelere bir adım ötede okuma fırsatı tanıyan SOAS Londra Üniversitesi, kampüsünde kütüphane, restoran ve kafeler bulunduruyor.


SOAS Londra Üniversitesi fiyatları

Kampüsünün modern mimarisi ve teknoloji ağırlıklı eğitim anlayışıyla öğrencilerinin başarısına alan hazırlayan SOAS Londra Üniversitesi’nin senelik eğitim ücreti 20.000-27.000 dolar arasında.

Lokasyon

Üniversitenin ana kampüsü Santral Londra Gower Street'tedir

Üniversitenin Başarıları

  • SOAS University of London, İngiltere’nin en iyi üniversiteleri arasında ilk 20’de bulunuyor.

  • SOAS University of London, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 310’da bulunuyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • En az 105 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 7 IELTS puanı

SOAS Londra Üniversitesi başvuru zamanı

İngiltere’nin en modern ve en öğrenci odaklı üniversitesi olarak hizmet veren SOAS Londra Üniversitesi’nin son başvuru tarihi 7 Eylül.

SOAS Londra Üniversitesi bölümleri

Anthropology and Sociology

Arts 

English Studies

History of Art and Archaeology

Music

Development Studies

East Asian Languages & Cultures

China and Inner Asia

Japan and Korea

Economics

Finance and Management

History, Religions and Philosophies

History

Religions and Philosophies

Interdisciplinary Studies

Development, Environment and Policy

Gender Studies

Global Media and Communications

International Studies and Diplomacy

Sustainable Finance

Languages, Cultures and Linguistics

Africa

Linguistics

Near and Middle East

South Asia

South East Asia

Law Politics and International Studies

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım