Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

SOAS University of London

SOAS University of London Hakkında

SOAS Üniversitesi, 1916 yılında Londra'da kurulmuş bir devlet üniversitedir. SOAS- School of Oriental and African Studies- özellikle Dil Çalışmaları, Hukuk, Siyaset Bilimi, Orta Doğu, Uzak Doğu ve Afrika Çalışmalarında dünyanın en önemli araştırma üniversitelerinden birisidir. Bu nedenle, bu alanlarda öğrencilere benzersiz bir kültürel deneyim sunar.

SOAS Üniversitesi bir şehir üniversitesidir, Londra’nın merkezinde bulunmaktadır. Bu sayede öğrenciler tüm ihtiyaçlarını Londra’da karşılayabilirler. SOAS araştırmaya çok önem veren bir kurumdur, kütüphanesinde el yazmaları dahil 1,5 milyon kitap bulunmaktadır.

SOAS Üniversitesi'nin en büyük özelliği, dünya genelindeki kültürlerin anlaşılmasına yönelik çok çeşitli disiplinlerde eğitim vermesidir. SOAS’ın bu özelliği, öğrencilerin dünya genelindeki kültürleri ve dilleri anlama ve değerlendirme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. SOAS, dünya genelindeki siyasi, sosyal ve kültürel olaylara ilişkin açık fikirli bir tartışma ortamı sunar ve bu sayede öğrencilerin dünya genelindeki sorunları tespit edip çözmelerine yardımcı olur. SOAS Üniversitesi, öğrencilerine dünya genelinde iş fırsatlarına erişim sağlayan birçok uluslararası networke sahiptir. Öğrenciler, mezuniyetlerinden sonra dünya genelindeki iş fırsatlarına erişebilirler.

SOAS University Dünya Başarı Sıralamaları

SOAS Üniversitesi Hukuk, Siyaset Bilimi, Asya, Orta Doğu gibi kültürel araştırma alanlarında öne çıkmaktadır. SOAS The Guardian Birleşik Krallık’ın en iyi üniversiteleri listesinde 86. Sıradadır. Bir diğer sıralama sistemi olan QS World University Rankings’de 443. sırada yer almaktadır. SOAS, Times World University ranking 2024 sıralamasına göre 501-600 aralığındadır. Alan bazında bakarsak SOAS, Development Studies alanında dünyada 2. sıradadır. Anthropology alanında dünyada 3. Sıradadır. Politics alanında ise dünyada 15. Sıradadır.

Neden SOAS University

SOAS Üniversitesi, kültürel çeşitliliği, yüksek öğretim kalitesi ve uluslararası bağlantıları ile dünya genelinde öğrenciler için cazip bir üniversite olarak öne çıkmaktadır. Özellikle dil, kültürel araştırmalar ve sosyal bilimler alanında yüksek bir üne sahip olan SOAS, QS Dünya Üniversiteleri bölümlere göre yapılan sıralamada, birçok alanda üst sıralarda yer almaktadır. SOAS Mezunları, dünya genelindeki büyük şirketler, devletler ve sivil toplum kuruluşları tarafından tercih edilmektedirler. Öğrenciler, Londra'nın merkezinde bulunan SOAS kampüsü ile geniş bir öğrenci yaşamı deneyimi yaşarlar. Kültürel etkinliklere katılabilir ve Londra'nın farklı bölgesini keşfedebilirler. SOAS Üniversitesi, öğrencilere dünya genelindeki kültürleri anlama ve değerlendirme becerileri kazandırmak için benzersiz bir fırsat sunar ve bu nedenle dünya genelindeki öğrenciler için çekici bir üniversitedir. SOAS Üniversitesi toplam 1,5 milyon kitaba ev sahipliği yapan Birleşik Krallık’ın en iyi 5 araştırma kütüphanesinden birisine sahiptir, bu nedenle dünyanın dört bir yanından araştırmacılar SOAS’ı tercih etmektedir.

SOAS University Öğrenci Sayıları

SOAS Üniversitesi, her yıl dünya genelinden binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite, son yıllarda öğrenci sayısını arttırmış ve 2024 akademik yılında 5.500 öğrenciye eğitim vermektedir. Bu öğrencilerin yaklaşık %53'ü lisans, %37'si yüksek lisans ve %10'u doktora öğrencisidir. Öğrencilerin yaklaşık %50'si İngiltere dışından gelmektedir. Bu öğrenciler arasında en yüksek oranda yer alan ülkeler arasında ABD, Çin, Hindistan, Türkiye, Nijerya ve Orta Doğu ülkeleri yer almaktadır.

SOAS University Sosyal Olanakları

SOAS Üniversitesi, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak ve öğrenim deneyimini zenginleştirmek için çeşitli sosyal olanaklar sunmaktadır. SOAS bünyesinde birçok kulüp ve topluluk içerir. Öğrenciler, kulüplere ve topluluklara katılarak birçok farklı ilgi alanına yönelik etkinliklere ve organizasyonlara katılabilirler. Bu kulüp ve topluluklara katılım ücretsizdir. Kulüpler çok geniş yelpazede konularla ilgilenmektedir, örnek vermek gerekirse animeler, arıcılık, bisiklet seyahatleri, dans, tiyatro, feminizim, sinema, doğa yürüyüşleri, gazetecilik, müzik, fotoğrafçılık, SOAS Radyosu, SOAS Gazetesi, gibi çeşitli alanlarda geniş bir yelpazede kulüpler bulunmaktadır. Kampüste ayrıca öğrenci kulüpleri ve toplulukları için birçok sosyal alan ve toplantı odası bulunmaktadır. University of SOAS kendi bünyesinde Asya, Afrika ve Ortadoğu’daki tarihsel değişimleri gösteren Brunei Sergisi’ne sahiptir. SOAS’ın sunduğu etkinliklere ek olarak, üniversitenin merkezi Londra'da yer aldığı için öğrenciler, şehrin sunduğu pek çok aktiviteden ve etkinlikten yararlanabilirler SOAS öğrencileri, Londra'daki pek çok kültür ve sanat etkinliğine kolayca erişebilirler. Üniversitenin merkezi konumu, öğrencilerin tiyatrolara, müzelere, galerilere ve konserlere gitmesini kolaylaştırır. Ayrıca, SOAS, öğrencilere yurtiçi ve yurtdışı geziler, konferanslar ve diğer kültürel etkinlikler düzenlemektedir.

SOAS University, London Şehir ve Bölge Hakkında

SOAS Üniversitesi, merkez kampüsü Londra'da bulunan bir üniversitedir. Londra, dünyanın en büyük ve en önemli kültür, sanat, ticaret ve finans merkezlerinden biridir. SOAS öğrencileri, Londra'nın sunduğu eşsiz olanaklardan yararlanarak, öğrenim hayatları boyunca deneyimleyebilecekleri birçok farklı aktivite ve etkinlik bulabilirler. Londra, tarihi yapıları, müzeleri, sanat galerileri, tiyatroları ve parklarıyla meşhurdur. SOAS öğrencileri, Londra'nın ünlü turistik merkezlerini gezebilir. SOAS Üniversitesi Tower Bridge, London Eye, Buckingham Palace, British Museum, National Gallery, Tate Modern gibi müzelere merkezlere yürüme mesafesindedir.

Bahsedilmesi gereken bir diğer nokta ise Londra gece hayatıdır. Londra Nightjar,Bounce, Ronnie Scott's,XOYO, Fabric, Ministry of Sound gibi dünyaca ünlü bar ve gece kulübüne ev sahipliği yapmaktadır. 

Londra şehrinde dünyaca ünlü birçok tiyatro bulunmaktadır. London Palladium,Dominion Tiyatrosu,Shakespeare's Globe, National Theatre, Her Majesty's Theatre örnek verilebilir.

 Londra, dünya çapında önemli bir kültür merkezidir, SOAS Üniversitesi bahsedilen bu kültür, sanat ve eğlence merkezlerinin tam ortasında bulunmaktadır. Öğrenciler çoğu zaman yürüyerek bu merkezlere gidebilirler.

SOAS University için Başvuru Koşulları

SOAS University için Başvuru Şartları

SOAS Üniversitesi, Türk öğrencilerin en çok tercih ettiği Üniversitelerden biridir. Türk öğrencilerin SOAS'dan kabul alabilmeleri için akademik yeterlilik, dil yeterliliği gibi şartları sağlamaları gereklidir. Aşağıda belirtilen koşulları tam olarak sağlayamamanız reddedileceğiniz anlamına gelmemektedir. Her başvuru bireysel değerlendirilmektedir.

International Foundation Year (Hazırlık Yılı) için gerekli koşullar

 • IELTS:5.5(Hazırlık eğitimine ek olarak, yaz okulu dahil edilirse IELTS:5.0)

Lisans bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden,

 • Dil seviyesini gösteren belge (IELTS:6.5, TOEFL 100)*
 • 76%-87%* başarı oranına sahip lise diploması (bölümler arasında farklılık bulunmaktadır, daha fazla detay ve bilgi için Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.)
  *Gerekli koşulları sağlayamayan öğrenciler hazırlık programına başvurabilir.

Yüksek Lisans Bölümlerine başvuru yapmak isteyen öğrencilerden,

 • Dil seviyesini gösteren belge (IELTS:6.5, TOEFL 90)

Lisans Diploması: 2.5- 2.8/4.0

SOAS University Popüler Bölümleri

SOAS Üniversitesi, dünya genelinde saygın bir üniversite olmasının yanı sıra, birçok popüler bölüme de ev sahipliği yapmaktadır. SOAS Üniversitesinin en popüler bölümlerinden bazıları aşağıdaki gibidir.

SOAS University En çok talep gören Lisans Bölümleri

SOAS Üniversitesinde lisans eğitimleri genellikle 3 ila 4 yıl arasında sürmektedir.

SOAS University popüler lisans bölümleri:

 • Global Development
 • Development Economics
 • Social Anthropology
 • Management
 • Accounting and Finance
 • Law
 • Economics
 • Law and Economics
 • Politics and Law
 • International Relations and Law

SOAS University En çok talep gören Yüksek Lisans Bölümleri

OAS Üniversitesinde master programları genellikle 1 sene sürmektedir.

SOAS University popüler yüksek lisans bölümleri:

 • Development Studies
 • Social Anthropology
 • International Business
 • International Finance and Development
 • Global Media and Communications
 • LLM
 • International Financial Management
 • Accounting and Finance
 • International Law
 • Media in Development

SOAS University PHD Programları

SOAS, PhD öğrencilerine mümkün olan en iyi doktora deneyimini sağlamayı amaçlamaktadır. SOAS araştırmacılara, araştırma boyunca yol gösterip mentorluk yapmaktadır. PhD programları genellikle 3 ila 4 yıl arasında sürmektedir. SOAS University 24’ten fazla alanda doktora programı sunmaktadır. Development Studies, Economics, Cultural Studies, Finance and Management, Film Studies, Law gibi alanlar öne çıkmaktadır.

SOAS University Online, Uzaktan Eğitimler

SOAS Üniversitesi 33 adet uzaktan eğitim programı ile eğitim vermektedir. Short Courses denilen programlar 10 hafta sürmektedir. Diğer online yüksek lisans eğitimleri ise 2 sene sürmektedir. Uzaktan eğitimler tam zamanlı eğitimler ile aynı eğitim kalitesinde verilmektedir. Online programlar, öğrencilerin özelleştirilmiş bir öğrenme deneyimi yaşamalarına olanak tanıyan çevrimiçi sınıflar ve interaktif ders materyalleri bulundurur. Bu programlar, öğrencilere dünyanın herhangi bir yerinde yaşasalar bile SOAS kalitesinde bir eğitim alma fırsatı sunar.

İskoçya’da lisans eğitimi tüm okullarda benzer süreçleri kapsamaktadır. Dilerseniz lisans bölümlerini ve eğitim sistemini incelemek için Yurtdışı Lisans Eğitimi sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Yurtdışında Yüksek Lisans Programları hakkında detaylı bilgilere hizmet sayfamızdan da erişebilirsiniz.

SOAS University’e kabul almak için dil yeterliliği son derece önemlidir. Lisans ya da yüksek lisans öncesi dil yeterliliğini elde etmek ve sınavlardan yüksek puan almak için Yurtdışı Dil Okulu eğitimini tercih edebilirsiniz.”

SOAS University İş Olanakları

SOAS, kültürel çeşitlilik ve farklı disiplinler arası çalışmaları teşvik eden bir üniversite olarak öne çıkmaktadır. Bu nedenle, SOAS öğrencileri çift anadal yapabilmektedir. Ayrıca, SOAS, öğrencilere dünya genelindeki kültürleri anlama ve değerlendirme becerileri kazandırmak için benzersiz fırsatlar sunar. Bu sayede, mezunlar uluslararası iş olanaklarına erişebilirler ve dünya genelinde birçok işletme, devlet ve sivil toplum kuruluşu tarafından tercih edilmektedirler.

SOAS Üniversitesi, öğrencilere iş olanakları sağlama konusunda aktif bir rol oynamaktadır. Üniversite, öğrencilerin mezun olduktan sonra kariyerlerinde başarılı olmalarına yardımcı olmak için çeşitli imkanlar sunar. SOAS, Kariyer Alanı aracılığıyla öğrencilere staj ve iş fırsatları sağlamaktadır.

Ayrıca, SOAS, öğrencilerin kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için çeşitli seminerler ve etkinlikler düzenler. Bu etkinlikler, öğrencilerin işe alım sürecinde fark yaratan beceriler kazanmalarına yardımcı olur. Öğrencilere, CV hazırlama, mülakat teknikleri, kariyer planlama ve network gibi konularda yardımcı olmak için kariyer uzmanları tarafından çeşitli eğitimler verilmektedir. SOAS QS World University Rankings 2024 iş bulma oranında tüm Birleşik Krallık’ın üniversiteleri içerisinde 6. Sıradadır. SOAS mezunları BBC,Clifford Chance,Oxfam,Save The Children, Bloomberg, Dünya Bankası, Uluslararası Af Örgütü gibi kurumlarda çalışmaktadır.

SOAS University Eğitim Fiyatları ve Burs Olanakları

SOAS University Eğitim Ücretleri

Hazırlık Programları

21.000£

Lisans Programları

22.000£ 

Yüksek Lisans Programları

24.000£ - 27.000£ 

SOAS University Burs Olanakları: Finansal durumunu 250 kelimelik bir statement ile açıklayan, “Development Studies” bölümlerinden kabul alan lisans öğrencilerine £2,500 burs imkânı bulunmaktadır.

SOAS University Konaklama Seçenekleri

SOAS Üniversitesi Londra’nın merkezinde yer aldığı için ev kiralarının yüksek olduğu bir bölgedir. SOAS Üniversitesinin Londra’nın merkezinde kendisine ait tam 6 adet yurt binası bulunmaktadır. Bu yurt binaları merkez kampüse 5 ila 40 dakika arasında yürüme mesafesindedir. Öğrenciler, SOAS Üniversitesi tarafından kabul aldıktan sonra bu yurtlara başvuruda bulunabilirler. SOAS, yurtlarında öğrencilerin rahat ve güvenli bir yaşam sürdürmeleri için gerekli tüm olanakları sağlar.

SOAS Yurtları, her katta wifi, eşya sigortası, 24 saat güvenlik hizmeti, çamaşırhane gibi hizmetleri genel olarak içermektedir. Bazı yurt binaları ise diğerlerinden farklı olarak yurt içerisinde spor salonu, cafe ve restoran bulundurmaktadır. Ayrıca engelli bireylerin kullanımına uygun yurt odaları SOAS University tarafından sağlanmaktadır.

SOAS University Yurt Fiyatları

SOAS Üniversitesi yurt fiyatları, öğrencilerin tercih ettikleri konaklama seçeneğine göre değişmektedir. SOAS Üniversitesi'nin yurt fiyatları ortalama olarak şöyledir:

SOAS University Eğitim Ücretleri

Dinwiddy House

190£-240£

Paul Robeson House

190£-325£

The Stay Club Camden

185£-484£

The Stay Club Kentish Town

305£-340£

Urbanest St Pancras

280£-300£

SOAS University Başvuru Tarihleri

SOAS Üniversitesi başvuru tarihleri, program türüne ve başvurulan döneme göre değişmektedir. 

Lisans programları için 25 Ocak son başvuru tarihidir. 25 Ocak ile 30 Haziran arasındaki başvurular ise geç başvuru statüsünde değerlendirilecektir.

Yüksek lisans programları için başvuru dönemi 1 Kasım’da başlamaktadır ve 31 Temmuz’da sona ermektedir.

Doktora programları için başvuru dönemi 1 Kasım’da başlamaktadır ve 15 Haziran’da sona ermektedir.

Ancak, bu tarihler sadece genel başvuru tarihleri olup, bazı bölümler için farklı tarihler uygulanabilir. Daha fazla detay ve bilgi için yurtdisiuniversiteler.com veya Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.SOAS University İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

SOAS University ’de eğitim almak isteyen Türk öğrencilerin tıpkı diğer üniversitelerde olduğu gibi TIER 4 vizeye sahip olmak zorundadır. Bu vizeye sahip olan tüm Türk öğrenciler aynı zamanda çalışma hakkına sahiptir. Vize konusunda daha fazla detay ve bilgi için Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım