Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 535 643 31 81 

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Macaristan'da Lisans Eğitimi

Macaristan üniversiteleri, ülkenin Avrupa Birliği’ne girmesiyle birlikte büyük atılım göstermiştir. Avrupa Birliği’ne dahil olan ülkelerdeki eğitim kalitesinin belirli bir standartta olmasının öngören kanunlar dolayısıyla Macaristan, eğitime önemli yatırımlar yapmıştır. Hali hazırda köklü bir eğitim sistemi olan Macaristan; eğitim yatırımları neticesinde dünya standartlarında ve saygın eğitim kurumlarına kavuşmuştur. Uluslararası pek çok öğrenciye üniversitelerinde eğitim veren Macaristan, ekonomik bir üniversite eğitimi almak isteyenlerin ilk tercihidir.


Devamını Oku

Neden Macaristan’da Üniversite Eğitimi Almalısınız

Avrupa’nın en kaliteli ve en güçlü üniversitelerine sahip olan Macaristan pek çok bilim insanı ve sanatçı yetiştirmiştir. Tarihteki pek çok önemli şahsiyeti yetiştiren ülke, kültürel olarak da çok zengindir. Ülkenin kültürel zenginliği, uluslararası öğrencilerin kendilerini pek çok alanda geliştirmesine imkan sağlar.

Macaristan üniversiteleri; tıp, eczacılık, diş hekimliği gibi özel bölümleriyle ön plana çıkar. Macaristan üniversiteleri bu bölümlerde yetiştirdiği parlak isimlerle bilinir. Öğrenciler; özel uzmanlık ve kalite isteyen bu bölümlere gönül rahatlığı ile kayıt yaptırılabilir. 

Macaristan’da üniversite fiyatları diğer ülkelere göre daha uygundur. Bu da Türk öğrencilerin Macaristan üniversitelerine ilgisini artırır. Gençler; Türkiye’de bir vakıf üniversitesine ödeyecekleri meblağlara, Avrupa’nın en saygın diplomalarından birine sahip olma şansı yakalar. Özellikle kısıtlı bütçesi olan öğrenciler 

Macaristan’da üniversite eğitimi alan öğrenciler haftada 20 saat çalışma iznine sahiptir. Bunun yanı sıra Macaristan’da üniversite eğitimi sonrasında, ülkede 1 yıl kalma ve çalışma izni hakkı edinilir. Yurtdışında yaşamak ve iş deneyimi kazanmak isteyenler için güzel bir fırsattır.

Avrupa’daki pek çok ülke üniversite eğitimini kendi anadilinde vermektedir. Fakat Macaristan İngilizce dilinde eğitim veren üniversiteleriyle öğrencileri yeni bir dil öğrenme zorunluluğundan kurtarır. 

Schengen Vizesi sınırları içerisinde olan Macaristan; Avrupa’daki lokasyonu sayesinde öğrencilere sıkça seyahat edebilme imkanı sunar. Avrupa sınırları içerisinde gidecekleri ülkeler için vize alma zorunluluğu olmayan öğrenciler bu sayede uygun ücretli tren ve otobüslerle Avrupa’yı gezme, farklı kültürleri tanım ve etkileşime geçme imkanı kazanır. 

Macaristan üniversiteleri genellikle 3 yıl sürmektedir. Bu sayede öğrenci geleceğini daha hızlı bir şekilde kurma imkanı yakalar ve yaşıtlarından bir adım önde hayata başlar.

Macaristan’da lisans eğitimini tercih edebilir. Devamını Oku

Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Macaristan’da üniversite eğitimi almak isteyen bir öğrencinin yurtdışı eğitim danışmanları aracılığıyla süreci yönetmesi hem doğru kararlar almasına hem de kabul oranını  artırmasına yardımcı olacaktır. Global Vizyon'un deneyimli danışmanları öğrencilerin başvuru sürecini en doğru şekilde yönetmektedir. Öğrenciler; başvuracakları okulu ve bölümü danışmanlarıyla seçtikten sonra, doğru yönlendirmelerle evraklarını hazırlayıp süreçlerini başlatır. Ayrıca Macaristan üniversitelerine online olarak da başvuru yapılır. 


Nasıl Konaklama Sağlarsınız?

Macaristan’da üniversite okumayanlar, konaklama için üniversite yurtları ve özel yurtları tercih eder. Uluslararası pek çok öğrenciye ev sahipliği yapan Macaristan üniversitelerinin yurtlarında konaklama yapabilmek için hızlı hareket edilmelidir. Başvuru tarihleri son dakikaya bırakılmaması ve Global Vizyon danışmanlarıyla birlikte ilerlenmesi önerilir. Yurtlar bir öğrencinin kendini rahat ve güvende hissetmesi için gerekli donanımlara sahiptir. Yurt odalarında genellikle 3 kişi konaklama yapılmaktadır. Daha konforlu konaklama yapmak isteyen öğrenci hostellerde kalabilir yada ev kiralayabilir.

Devamını Oku

Macaristan Üniversiteleri Kabul ve Başvuru Şartları

Macaristan’da üniversite eğitimi genellikle 3 yıl sürer. Mühendislik, tıp ve eczacılık gibi bölümlerde bu süre uzar. Mühendislik fakülteleri 3.5 yıl, Tıp 6 ve eczacılık 5 yıl sürmektedir. 

Macaristan’da üniversite öncesi hazırlık (foundation) eğitimi verilmektedir. Hazırlık eğitimi, öğrenciyi bölüme hazırlamak üzerine kuruludur. Hazırlık sınıflarında yoğun İngilizce eğitimi alan öğrenciler aynı zamanda seçecekleri bölümünün temel derslerini görmeye ve bölüme ısındırılmaya başlar. Öğrenci; yabancı dil  ve bilimsel bilgisine güveniyor ise; hazırlık eğitiminden muaf olmak için açılan sınavlara katılabilir. Foundation eğitimine katılmak isteyen öğrenci orta seviyede İngilizce bilgisine sahip olmalıdır. Orta seviyede İngilizce bilgisiyle hazırlık sınıfına başlayan öğrenci, yıl sonunda bölüme geçip, dersleri rahatlıkla anlayacak seviyeye erişmiş olur. Öğrencinin orta seviyede İngilizce bilgisi yok ise bu öğrenciler yoğunlaştırılmış İngilizce kurslarına katılarak, kendilerini foundation programına hızlıca hazırlayabilir. Hazırlık programı hemen hemen her bölüm için aynı olmakla birlikte Tıp Bölümü için farklı bir hazırlık programı sunulmaktadır. Hazırlık programına katılan öğrenci okuyacağı bölümü hızlıca seçmek zorunda değildir. Sosyal bilimler, mühendislikler, Tıp… gibi alanlara ayrılan hazırlık sınıflarına başlayabilir ve sonrasında özel olarak hangi bölümü tercih edeceklerini seçebilirler.

Macaristan’da üniversite okuyabilmek için iyi bir diploma notu, IELTS ve TOEFL gibi sınavalardan yeterlilik belgesine sahip olmak ilk şartlardır. Macaristan’da lisans eğitimi almak için TOEFL 70 IBT ve IELTS 5.0-5.5 puanları istenir. 


Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon

Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Zahid D.

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci
 • Macaristan’da Lisans Eğitimi için Gerekli Belgeler

  Akademik Not Çizelgesi (Transkript)

  Mezuniyet Diploması

  İngilizce Yeterlilik Sertifikası – IELTS/TOEFL/PTE Test/Diğer.

  Niyet Mektubu (Personal Statement)

  Referans Mektupları

  CV(özgeçmiş) 


 • Süreç Nasıl İşlemektedir

  Macaristan’da lisans eğitimi alacak öğrenci danışmanlarıyla birlikte üniversite ve bölüm seçimini yapar. Gerekli evrakları danışmanlarının yönlendirmesiyle hazırlar. Evraklar okulun başvuru dönemlerinde iletilir ve gelen cevabın ardından öğrencinin Macaristan’a gidiş işlemleri başlatılır. Öğrencinin konaklaması, uçuşları ayarlanır, gerekli oryantasyondan geçirilir ve Macaristan’a gidişi sağlanır. Öğrenci eğitim süresi boyunca yaşadığı sıkıntılı durumlarda Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçebilir. 

 • Macaristan’da Üniversite Fiyatları

  Macaristan’da üniversite fiyatları İngiltere, Amerika, Kanada gibi ülkelere kıyasla daha uygundur. Macaristan’da üniversite fiyatlarına ilişkin bilgi aşağıda verilse de en doğru bilgi için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçilmesini öneririz. 


Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım