Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
 • yurtdışı eğitim

Sıcak İklimin Tadını Çıkarırken Dil Eğitimi Almak Mümkün!

Malta’da Eğitim

Yurtdışında Dil Eğitimi Almak İsteyenler İçin Malta Dil Okulları Sevilen Destinasyon

Güney Avrupa’da yer alan ada ülkesi Malta’da dil okulları gerek kaliteleri gerekse sosyal imkanlarıyla öğrenciler için bir cazibe merkezi… Malta dil okulları; sıcak iklimin tadını çıkararak İngilizce eğitimi almak isteyenlere özel programlar sunuyor. Malta’da dil eğitimi; uzun yıllardır, öğrenciler için keyifli seçenekler arasında yer alıyor. Malta; sıcak bir ülke olması, yaz aylarının keyifli geçmesi, denizi, plajları ile İngilizcenin keyifle öğrenileceği adreslerden… İngilizce Malta’da ikinci dil olarak konuşulduğundan bu ülkede günlük hayatta da pratik yapılması da mümkün… Malta’yı cazip kılan etkenlerden bir diğeri de Malta’da dil okullarının uygun fiyatlara eğitim sunması. Malta’daki dil okulları; İngiltere dil okulları, Amerika dil okulları ve Kanada dil okullarına oranla daha uygun fiyatlara sahip. Malta dil okulları özellikle kış aylarında, yaz aylarına kıyasla daha cazip fiyatlar sunarak bütçesini minimumda tutmak isteyenler için alternatif oluyor. Küçük bir ada ülkesi olan Malta’da dil okullarının fiyatları uygun olduğu gibi yaşam giderleri de düşük. Bu küçük ada ülkesi Malta’da dil okulu sayısı oldukça fazla… Ülkenin en önemli gelir kaynakları turizm ve eğitim olduğundan devlet bu alanlara önemli yatırım yapmaktadır. Malta’daki 50’nin üzerinde dil okulu; uluslararası öğrencileri ağırlayarak, ülkeye ekonomik kazanç sağlamakta. Durum böyle olunca; devlet, bu sektörü koruma ve denetim altına alıyor. Malta’nın İngilizce eğitiminde tercih edilen destinasyon olmasının devam etmesi için devletin gösterdiği bu çaba; Malta dil okullarındaki eğitim kalitesini yükseltiyor.  

Malta’da Dil Okulları Hakkında Öğrenmeniz Gereken Her şey Burada!

Küçük bir ada ülkesi olan Malta’da pek çok dil okulu bulunur. Malta dil okullarında; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Tatilde İngilizce, Akademik İngilizce, Pratik İngilizcesi, Birebir İş İngilizcesi, Cambridge Sınav Hazırlık, IELTS Sınav Hazırlık, TOEFL Sınav Hazırlık, İş İngilizcesi, Yaz Okulu programları açılıyor. Her yaştan ve her seviyeden öğrenciye uygun programlar açan Malta dil okulları; tarih konusunda da öğrencilere yardımcı oluyor. Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler; Malta’da yılın her dönemi dil okulu programlarına kayıt yaptırabiliyor. Okulun ilk günü seviye belirleme sınavına alınan öğrenciler, sınav sonuçlarına göre en uygun sınıflara yerleştiriliyor. Bu yerleştirilmede sınav sonucunun yanı sıra öğrencinin yaşı, milliyeti ve hedefleri de göz önünde bulunduruluyor. Aynı milletten öğrenciler mümkün olduğunca aynı sınıflara yerleştirilmiyor. Malta dil okullarında; öğrencilerin sürekli olarak İngilizce konuşması amaçlandığından aynı milletten gruplar oluşmasının önüne geçiliyor. Malta dil okullarında 4-8-12-24 haftalık programlara katılmak mümkün. Malta dil okullarında haftada en az 15 saatlik bir programa katılmanız gereklidir. Malta dil okulları; haftalık 15, 20, 25 ve 30 saatlik programlar açar. Okullar her yaş grubu için düzenlenebilmektedir. Malta’da dil eğitimi alınacak başlıca şehirler; St. Julians, Sliema, Gozzo’dur.

Malta Dil Okulları Listesi

 • International House
 • LAL**
 • Chamber College
 • Bels

St. Julians

 • Sprachcaffe**
 • EC**
 • ESE**
 • International House
 • Clubclass Malta**
 • Maltalingua
 • Magıster Academy***
 • ACE School of English

St. Paul’s Bay

 • Sprachcaffe***

Sliema

 • Eurocentres
 • LAL**
 • Am Language Studio

Malta’da Yaşam ve Konaklama

Güney Avrupa’da bir ada ülkesi olan Malta’da hayat oldukça keyifli akmaktadır. Genel geçim kaynakları turizm ve eğitim olan ülkede çok sayıda uluslararası öğrenci yaşar. Uluslararası öğrenciler adadaki sosyal hayatı renklendirir. Yıllarca İngiliz, Arap, Fransız sömürgesinde kalan Malta’da hali hazırda çok kültürlü bir hayat mevcuttur. Bu durum öğrenci nüfusunun fazlalığıyla katlanır. Malta’da özellikle yaz ayları çok keyifli geçer. Bu durumdan dolayı Malta dil okullarının fiyatları yaz aylarında, kış aylarına göre biraz yüksektir. Ada kış aylarında da ılıman bir iklime sahip olduğundan ve hareketli hayatını kaybetmediğinden Malta dil okullarına kış aylarında da gitmenizi öneririz. Yurtdışında her ülkede olduğu gibi Malta’da da konaklama; aile yanı, okul yurdu, öğrenci evi, özel ev kiralama ve otel konaklaması şeklinde olmaktadır. Ülke kültürünü yakından tanımak, ev konforunda uzaklaşmamak ve daha uygun fiyatlara konaklama yapmak isteyenler aile yanı konaklamayı seçmektedir. Malta’da dil okuluna gidecek öğrenciler; yurt konaklaması ve öğrenci evi seçeneklerini de sıkça tercih etmektedir.

Yurtdışına İlk Kez Çıkıyorum Ne Yapacağım?

Malta’ya Nasıl Giderim?

 Malta’ya ülkemizden direkt uçuş bulunmaktadır. Valetta’daki International Airport’a özellikle yaz dönemlerinden hemen her gün uçuş bulunuyor. Türkiye Malta arası uçuşlar yaklaşık 2 buçuk saat sürüyor. Türkiye ve Malta arasındaki saat farkı ise sadece 1 saat.  Malta’ya uygun uçak bileti almak istiyorsanız bilet almayı son dakikaya bırakmayın ve Avrupa’nın başka bir şehrinden aktarmalı uçuşlara bakın. Bazen çok uygun uçuşlar denk gelebiliyor.  Peki; yurtdışına ilk kez çıkacaksanız ne yapacaksınız? Hiç endişe etmeyin tahmin ettiğinizden daha kolay… Gelin anlatalım…  Türkiye’den Çıkış: Türkiye’de havalimanına gittiğinizde, biletinizi aldığınız uçuş şirketinin kontuarına gidip biletinizi almanız ve bagajınızı teslim etmeniz ilk işiniz. Sonrasında çeşitli güvenlik kontrollerinden geçip, gümrük kapısına geleceksiniz, burada memurdan aldığınız onay sonucunda uçağınızın kalkacağı kapıya (gate) doğru yol alınız. Bekleme alanında uçuş saatinizi bekleyin ve saat gelince uçağınıza gidip, koltuğunuzu bulup oturun. (Tüm uçuş bilgileri biletinizde yazar fakat kapınızın değişme olasılığına karşılık havalimanı içerisinde kurulu kocaman ekranlardan uçuş numaranızı ve kapı numaranızı kontrol edebilirsiniz)

 Uçuşunuzu gerçekleştirdiniz ve Malta’dasınız peki şimdi ne olacak?

 Malta’ya Varış: Uçaktan indiniz, birazdan pasaport kontrolü için sıraya gireceksiniz. Uçaktan indikten sonra hosteslerin ve uçak kafilesinin yönlendirmesiyle pasaport kontrolüne varacaksınız. Sıra size geldiğinde birkaç basit soru yöneltilecek. Bu sorulara en düzgün yanıtları veriniz. Örneğin ne için ülkeye giriş yaptığınızı, hangi okulda okuyacağınızı, ne kadar süre kalacağınıza dair soruların cevaplarını önceden kafanızda hazırlayın. Eğitim alacağınıza dair belgeleriniz yanınızda olsun. İngilizceniz çok temelse birkaç soruya önceden çalışmanızı öneririz.

Havalimanından Ulaşım: Pasaport kontrolünden çıktıktan sonra diğer yolcularla birlikte bagaj alanına doğru yürümeye başlayacaksınız. Bagaj alanlarının üzerlerindeki ekranlarda hangi uçuşa ait bagajların geldiği yazar, zaten uçaktaki insanlara göz aşinalığınız olacaktır… Gidince doğru sırada bekleyip, valizinizi alın ve otobüslere doğru yönelmeye başlayın.

Malta International Airport Valetta’nın merkezinden 8 km uzaklıktadır. Şehir merkezine havalimanı servisleriyle ya da 8 numaralı otobüslere binerek ulaşabilirsiniz. Havalimanından çıkar çıkmaz otobüsleri göreceksiniz. 8 numaralı otobüs seferleri sabaha kadar sürmektedir.

Size önerimiz ilk kez yurtdışına çıkıyorsanız okulunuzdan karşılama istemeniz olacak. Okul karşılamasına belli bir miktar ücret ödeyeceksiniz ama hem strese girmemiş olur hem de kocaman valizinizi sokaklarda sürüklemek zorunda kalmazsınız.

Yazın Bitmediği Malta’da Öğrencilik Hayatı!

Malta uzun yıllar Arap, İngiliz ve Fransız sömürgesi olan Malta çok kültürlü bir ülkedir. Bu sebeple ülke; insanlarından mutfağına, kültüründen geleneklerine kadar oldukça renklidir… Ayrıca ada ülkesi olması sebebiyle de hareketli ve eğlenceli bir hayata sahiptir. Karnavalları, konserleri, plaj etkinlikleriyle Malta’da yaz ayları oldukça keyifli geçmektedir. 

Orta Akdeniz’de bulunan ve Sicilya’nın hemen güneyinde yer alan Malta; 3 büyük ve 2 küçük adadan oluşuyor. Takımadalardan oluşan bu ülke; güney ikliminin etkisi altında bir ülke olması dolayısıyla kışın bile ılıman bir havaya sahiptir. Bu sebeple kış aylarında dil eğitimi almak isteyenler için çetin soğuklara sahip olmayan bir ülke olarak iyi bir alternatiftir. Ülkedeki dil okullarının, kış aylarında normalden daha uygun fiyatlarla hizmet sunduğu olduğu da unutulmamalıdır. 

Malta’da ikinci dil olarak İngilizce konuşulması İngilizceyi okul haricinde günlük hayatta da kullanabilmenizi sağlar. Sınıfta öğrendiğiniz İngilizceyi sosyal ortamlarda günlük hayata da taşırken eğlenceye de doyacaksınız. Güneşi, denizi, plajları, tarihi ve sıcakkanlı insanlarıyla Malta sokaklarında dolaşmak çok keyiflidir. Karnavalları, açık hava konserleri, plaj partileriyle özellikle yaz aylarında çok keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Ülkedeki eğitim kurumları sundukları sınırsız seçeneklerle öğrencilerin kendilerine uygun programları seçmeleri konusunda kolaylık sağlar. Esnek başlangıç tarihleri, her seviyeye uygun sınıflar ve her yaş grubuna uygun programlar sayesinde öğrencilere ihtiyacı olan eğitimi alabilme imkânı sunmaktadır.

Malta’da nereleri gezmek gerekir öğrenmek istiyorsanız listemizi veriyoruz…

Game of Thrones’un Çekildiği Sokaklarda Dolaşın!

 Mdina: Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alan Mdina, en iyi korunmuş Orta çağ şehirlerinden bir tanesidir. ‘Sessiz şehir’ anlamına gelen Mdina dar sokakları ve sarı tonlarındaki binalarıyla kendinizi farklı bir atmosferde hissetmenizi sağlayacak.

Valetta: Malta’nın başkenti olan Valetta dar sokakları, cumbalı evleriyle her köşesinden tarih akan bir şehir. Game of Thrones sahnelerinin büyük çoğunluğunun çekildiği yerlerden olan Valetta’da eğitim alırken bir bakmışsınız kendinizi Game of Thrones setinin içerisinde bulmuşsunuz… Bu güzel şehrin sokaklarında opera gösterileri görürseniz şaşırmayın. Her köşesinden sizi şaşırtacak bir şey çıkan sokaklarda gönlünüzce gezinip, sosyalleşin.

Büyük Üstatlar Sarayı: Game of Thrones etkisini hissetmek için illa bir sete denk gelmeniz gerekmiyor. Valetta’da bulunan Büyük Üstatlar Sarayı şövalye hikayeleri ve şövalye zırhlarıyla sizi adeta Game of Thrones dünyasına taşıyor.

Aziz John Katedrali: Maltalı şövalyelerin kullandığı bir katedraldir. Dışarıdan iddiasız gözüken bu katedral içeri girildiğinde büyük bir şatafatı içerisinde barındırır. Kesinlikle içine girip görülmesi gereken bir yapı…

Gazo: Malta’nın ikinci büyük adası Gozo’yu görmeden dönmeyin. Game of Thrones karakterleri Daenerys Targarian ve Khal Drogo’nun düğün sahnesinin çekildiği Azur Penceresini bu adada göreceksiniz

Comino Adası: Comino Adası ülkenin en güzel plajlarına sahiptir. Meşhur Blue Lagoon bu adadadır. Bu şahane plajda yüzmeden dönmeyin.

Upper Barrack Gardens: Upper Barrack Gardens’a gidip o şahane manzarayı görmeden bu şehrin ne kadar güzel olduğunu anlayamayabilirsiniz. Canınız sıkıldıkça gidin ve güzel manzaranın tadını çıkarın.

Popeye Village Fun Park: Temel Reis filminin çekimleri için inşa edilen film seti hala korunmaktadır. İlginç bir duraktır, uğramanızı öneririz.

Marsaxlokk: Bu küçük balıkçı kasabası rengarenk kayıkları ve mimarisiyle kendinizi huzurlu ve mutu hissetmenizi sağlayacak. Bu güzel kasana bir yemek yemeden dönmeyin… 

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım