Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

California Institute of Technology (Caltech)

California Institute of Technology (Caltech)

California Institute of Technology - California Teknoloji Enstitüsü, bilim ve mühendislik alanında etki yaratan bir okul olan Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü, topluma yenilikçi düşünür, lider ve iş insanları kazandırıyor. 1891'de Throop Üniversitesi olarak kurulan ve 1920'de adı değişerek California Teknoloji Enstitüsü olan okul, birçok önemli keşfe de sahip. Jet Propulsion Laboratuvarı, Caltech Sismolojik Laboratuvarı ve birçok uluslararası gözlemevi ağı da California Institute of Technology’nin dünya çapındaki tesisleri arasında. 

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

California Teknoloji Enstitüsü’nün fiyatları ve burslar

Öğrencilerine hibeler ve burslar, krediler ve work&study imkanları da sunan California Institute of Technology’deki lisans ve yüksek lisans öğrenim ücretleri 52.000-60.000 dolar arasında değişiklik gösteriyor.

California Teknoloji Enstitüsü’nün yerel bölümler

Lokasyon

California Institute of Technology, Los Angeles’tan sonraki en eski şehir olan Pasadena’da bulunmaktadır.California’da, Los Angeles’tan sonraki en eski şehir olan Pasadena’da bulunan California Institute of Technology, 124 dönümlük kampüsünde sanat binaları, kütüphane, restoranlar, yurt binaları bulunuyor.

Üniversitenin Başarıları

  • QS Dünya Üniversitesi Sıralaması’nda uzun yıllardır ilk 10’da, son yıllarda ilk 5’te bulunan California Teknoloji Enstitüsü, Amerika’nın en iyi üniversiteleri arasında yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • GPA (Ağırlıklı not ortalaması) ACT ve SAT puanları

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım