Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 535 643 31 81 

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

İrlanda'da Lisans Eğitimi

İrlanda'da Lisans Eğitimi

İrlanda’da üniversite eğitimi son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Uluslararası öğrencilerin uzun yıllardır ilgi gösterdiği İrlanda üniversiteleri, Türkiye’den öğrencilerin de ilgisini çekmeye başladı. İngiliz eğitim sistemini benimseyen İrlanda’da lisans eğitimi kalitesi yüksek ve eğitim ücretleri uygun fiyatlıdır. Bu sebeple İrlanda; kaliteli eğitimi uygun fiyatlara almak isteyenler için cazip alternatifler arasındadır.

İrlanda Üniversiteleri Kabul ve Başvuru Şartları

İrlanda’da üniversite eğitimi 3 yıl sürer. İrlanda üniversitelerine eğitimi almaya giden öğrencilerin ‘Foundation’ (hazırlık) eğitimi almaları gerekmektedir. Bunun sebebi İrlanda’da İngiltere’deki gibi A Level zorunluluğu olmasıdır. Yani İrlandalı bir öğrenci bile sadece liseden mezun olarak üniversiteye giremez. Üniversiteye girebilmesi için liseden sonra 2 sene süren A Level seviyesini de okuması gerekmektedir. Türkiye’deki liseler A Level seviyesinde eğitim vermediğinden dolayı öğrenciler 1 yıl hazırlık eğitimine tabi tutulur.


A Level eğitimi öğrencileri üniversiteye hazırlayan bir süreçtir. Öğrenciler okumak istedikleri bölüme yönelik dersler alır ve üniversite birinci sınıfa adapte edilirler. Foundation sistemi de A Level programının hızlandırılmış şeklidir. Hazırlık eğitimi alan öğrencinin sadece İngilizce becerilerini geliştirmesi beklenmez. Foundation programına başlayacak öğrencinin hali hazırda iyi seviyede İngilizce bilmesi gerekir. Öğrenci yeterli İngilizce’ye sahip değilse Foundation programından önce dil okuluna giderek İngilizcesini geliştirir ve iyi seviyede İngilizceyle hazırlık programına başlar.

Öğrenci foundation programı süresince akademik İngilizcesini geliştirir. Bunun yanı öğrenci üniversite birinci sınıfa ve okuyacağı bölüme hazırlanır. Bu programda öğrenciye; fen, matematik ve sosyal bilgiler alanlarında tamamlayıcı dersler verilir. Öğrenci bu tamamlayıcı derslerin yanı sıra okumak istediği bölüme göre de hazırlık dersleri alır. Bir yıl süren ‘Foundation’ programı sayesinde öğrencinin akademik İngilizcesi gelişir, araştırma yapmayı, not tutmayı, sunum yapmayı öğrenir. Türk eğitim sistemine aşina olan öğrenci ‘Foundation’ programı sayesinde eğitim sistemini öğrenir ve adapte olur.


Öğrenci ‘Foundation’ programında 2 temel alanda eğitim alır. Academic Skills (Akademik Beceriler) adı verilen bölümde öğrenci akademik öğrenimi için temel becerileri kazanır. Öğrenci; eğitim hayatında sürekli karşısına çıkacak olan teknoloji kullanma, araştırma teknikleri, sınav teknikleri, kompozisyon yazımları, analiz teknikleri... gibi konularda kendini geliştirir. Bunun yanı sıra Specialist Subjects (Alan Bilgisi Dersleri) alanında da eğitim alır. Bu alanda ise öğrenci okumak istediği bölüme yönelir. Okuyacağı bölümle ilgili temel bilgileri alır ve yeterlilik kazanır.


Foundation’ın yanı sıra iyi bir lise mezuniyet ortalaması, güçlü referans ve niyet mektupları, öğrencinin bireysel başarıları İrlanda üniversitelerinden onay almayı kolaylaştırır.Devamını Oku

Neden İrlanda’da Üniversite Eğitimi Almalısınız

İrlanda sınırları içerisinde 7 üniversite bulundurmaktadır. İrlanda üniversiteleri dünyanın en iyileri arasında yer alan eğitim kurumlarıdır. İrlanda’da üniversiteleri YÖK tarafından kabul edilmektedir. Öğrencilerin unutmaması gereken nokta İrlanda üniversitelerinde eğitim almaya başlayacak bir öğrencinin zorlu bir akademik hayata başlangıç yaptığını bilmesidir. İrlanda’da üniversite eğitimi İngiltere’deki gibi titiz ve zorlu bir süreçtir. 


İrlanda’da üniversite eğitimi İngilizce dilinde verilmektedir. Türkiye’den İrlanda’ya giden öğrencilerin çok ekstrem örnekler dışında ‘Foundation’ yani hazırlık eğitimi alması şarttır. Hazırlık eğitimini tamamlayarak akademik İngilizcesini geliştiren, üniversitede okuyacağı bölüme hazırlanan, eğitim sistemine adapte olan öğrenci 3 yıl sürecek olan üniversite eğitimine başlar. Veterinerlik, mimari, diş hekimliği ve tıp alanlarında eğitim süresi 3 yıldan uzundur.


Bütçesini gözetmek isteyen öğrenciler İrlanda’da lisans eğitimini incelemelidir. İrlanda üniversiteleri fiyat konusunda Amerika ve İngiltere’ye göre çok daha caziptir. İrlanda’da lisans eğitimi almak okul ücretlerinin yanı sıra; ülkedeki yaşam giderlerinin diğer ülkelere daha makul olması ve öğrencilere çalışma hakkı tanınması sebebiyle de avantajlıdır. Öğrenciler İrlanda’da üniversite eğitimleri süresince haftada 20 saat çalışma hakkına sahiptir. Çalışan öğrenci hem cep harçlığını çıkarma hem de ana dili İngilizce olan insanlarla birebir konuşarak sosyalleşme imkânı yakalar. 


İrlanda üniversitelerinin verdiği kaliteli eğitimin yanı sıra İrlanda’da yaşamak da başlı başına bir ayrıcalıktır. İrlanda muhteşem doğası, sıcak kanlı insanları ve güvenli yapısıyla öğrenciler için ideal bir ülkedir. 


Süreç Nasıl İşlemektedir

İrlanda’da lisans eğitimi alacak öğrenci danışmanları ile birlikte üniversite ve bölüm seçimini yapar. Gerekli evrakları danışmanlarının yönlendirmesiyle hazırlar. Evraklar okulun başvuru dönemlerinde iletilir ve gelen cevabın ardından öğrencinin İrlanda’ya gidiş işlemleri başlatılır. Öğrencinin konaklaması, uçuşları ayarlanır, gerekli oryantasyondan geçirilir ve İrlanda’ya gidişi sağlanır. Öğrenci eğitim süresi boyunca yaşadığı sıkıntılı durumlarda Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçebilir. 

İrlanda’da Üniversite Fiyatları

İrlanda’da üniversite fiyatları İngiltere ve Amerika gibi ülkelere kıyasla daha uygundur. Bu sebeple son yıllarda İrlanda üniversitelerin Türk öğrencilerin ilgisi artmıştır. İrlanda üniversite fiyatlarının uygun olması ve İrlanda’da lisans eğitimi alırken çalışma iznine sahip olunması bu ülkeyi popüler bir hale getirmiştir. İrlanda’da üniversite fiyatlarının bir kısmını aşağıda paylaşıyoruz. Detaylı bilgi için Glboal Vizyon danışmanlarıyla görüşülmesi önerilir.

Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Zahid D.

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci
Bizimle konuşun

İrlanda Lisans Eğitimi Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım