Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

İrlanda’da Üniversite Eğitimi

İrlanda’da Üniversite Okumak

İrlanda’da üniversite eğitimi son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Uluslararası öğrencilerin uzun yıllardır ilgi gösterdiği İrlanda üniversiteleri, Türkiye’den öğrencilerin de ilgisini çekmeye başladı. İngiliz eğitim sistemini benimseyen İrlanda’da lisans eğitimi yüksek kaliteye ve uygun öğrenim ücretlerine sahiptir. Dolayısıyla İrlanda; uygun fiyatlarda kaliteli eğitim almak isteyen öğrenciler için cazip alternatifler arasındadır.

İrlanda üniversiteleri fiyat konusunda Amerika ve İngiltere’ye göre çok daha caziptir. Öğrenim ücretine ek olarak İrlanda'da lisans eğitimi almak; ülkedeki yaşam masraflarının diğer ülkelere göre daha makul olması ve öğrencilere çalışma hakkı verilmesi nedeniyle de avantajlıdır. Öğrenciler İrlanda’da üniversite eğitimleri süresince haftada 20 saat çalışma hakkına sahiptir. Çalışan öğrenci hem cep harçlığını çıkarma hem de ana dili İngilizce olan insanlarla birebir konuşarak sosyalleşme imkânı yakalar. İrlanda üniversitelerinin verdiği kaliteli eğitimin yanı sıra İrlanda’da yaşamak da başlı başına bir ayrıcalıktır. İrlanda; muhteşem doğası, sıcak kanlı insanları ve güvenli yapısıyla öğrenciler için ideal bir ülkedir.

İrlanda Üniversite Eğitim Sistemi ve Süresi

İrlanda’da üniversite eğitimi 3 yıl sürer. İrlanda üniversitelerine eğitimi almaya giden öğrencilerin ‘Foundation’ (hazırlık) eğitimi almaları gerekmektedir. Bunun sebebi İrlanda’da İngiltere’deki gibi A Level zorunluluğu olmasıdır. A Level eğitimi, öğrencileri üniversiteye hazırlayan bir süreçtir. Foundation programında öğrenciler, akademik İngilizcelerini geliştirerek alanları ile ilgili hazırlık dersleri alırlar. Birinci sınıfa adapte edilen öğrenciler, bu süreçte araştırma yapmayı, not tutmayı, makale yazmayı ve sunum yapmayı öğrenerek akademik İngilizce seviyelerinde yeterliliği elde ederler.

İrlanda Üniversiteleri YÖK Denkliği

İrlanda üniversitelerinin YÖK denkliği bulunmaktadır. YÖK tarafından tanınan liselerden mezun olan Türk öğrenciler, lisans eğitimlerini İrlanda’da devam edebilirler. Bununla birlikte İrlanda üniversitelerden mezun olan kişiler, Türkiye’de denkliğe başvurabilirler. İrlanda lisans eğitiminin yüksek kalitesi ve uluslararası müfredat uyumluluğu YÖK tarafından da tanınmaktadır.

İrlanda Üniversiteleri Kabul ve Başvuru Şartları

İrlanda üniversitelerine başvurmak için öncelikle öğrencinin genel kabul şartlarını yerine getirmesi gerekmektedir. Yüksek lise diploma puanı ve İngilizce yeterliliğin yanı sıra öğrencilerin İrlanda üniversitelerinden kabul almaları için güçlü referansa, niyet mektubuna ve okul dışı aktivitelere ihtiyacı bulunmaktadır. Bununla birlikte İngilizce seviyesinde yeterliliğe sahip olmayan öğrenciler 1 sene İngilizce hazırlık okuyabilmektir. İrlanda üniversiteleri kabul ve başvuru şartlarını ise şu şekilde özetlemek mümkündür: 

Lise Diploması

Lise Transkripti

Niyet Mektubu

Okul Dışı Aktiviteler

Referans Mektubu

IELTS 6.0 puanı veya TOEFL İngilizce yeterlilik seviyesi

İrlanda Üniversiteleri Başvuru Dönemi ve Tarihleri


İrlanda Lisans Başvuru Dönemi

Genel Başvuru Tarihi

Güz Dönemi

Ekim - Kasım

Bahar Dönemi

Ocak

**Tabloda yer alan bilgiler genel İrlanda lisans başvuru tarihlerini ifade etmektedir. İrlanda’daki üniversitelere göre tarihlerde farklılık olabilmektedir. Kesin bilgi için İrlanda’da ilgilendiğiniz üniversitenin sayfasını da kontrol ediniz.

İrlanda’nın En İyi Üniversiteleri

İrlanda üniversiteleri; akademik kadroları ve eğitim sistemleri ile akademide adından sıkça söz ettirmektedir. Akademik kariyer ve mesleğinde uluslararası başarı elde etmek isteyen kişiler için İrlanda en uygun lisans eğitimi sunan ülkelerden biridir. Global Vizyon anlaşmalı en iyi İrlanda üniversiteleri ise başvurularını beklemektedir:

University College Dublin

Trinity College Dublin 

Dublin City College

Griffith College Dublin

Üniversite Eğitiminde İrlanda

İrlanda Üniversite Vizesi

İrlanda’da lisans eğitimi almak için öğrencilerin İrlanda Öğrenci Vizesine başvuru yapmaları gerekmektedir. İrlanda öğrenci vizesi, kişilere ülkede yasal olarak eğitim süreçleri boyunca oturum izni tanımaktadır. İrlanda üniversitelerinden kabul alan öğrencinin öğrenimden birkaç ay önce öğrenci vizesine başvuru yapması önemli ve gereklidir.

İrlanda Çalışma İzni

İrlanda lisans eğitimleri boyunca öğrencilere part-time çalışma izni vermektedir. Öğrenim dönemlerinde haftalık 20 saat; tatil dönemlerinde ise öğrencilerin 40 saate kadar çalışma hakları bulunmaktadır. Ekonomik lisans ücretlerine sahip olan İrlanda’da öğrenciler part-time çalışarak gündelik giderlerini kolayca karşılayabilirler. Ayrıca İrlanda öğrencilerin yaşamlarını sağlam zeminlerde kurmaları için lisans eğitimleri sonrası ülkede 6 ay ila 1 yıl arasında çalışma hakkı sunmaktadır. 

İrlanda Konaklama

İrlanda’da üniversite eğitimi almaya giden öğrencilerin konaklama konusunda farklı alternatifleri bulunmaktadır. Öğrenciler lisans eğitimleri boyunca; aile yanında konaklama, üniversite yurdunda kalma, oda kiralama ve daire tutma seçeneklerine sahiptir. İrlanda aile yanında konaklama; ülkeye uyum sağlama ve İrlanda kültürünü bizzat deneyimleme sürecinde sağladığı kolaylık açısından öğrencilerin tercih ettiği seçenektir. 

Üniversite yurtları İrlanda’da ekonomik olarak öğrencilere avantaj sağlamaktadır. Genellikle okulların içerisinde bulunan yurtlar ulaşım kolaylığı sağlayarak yol için harcanan vakti azaltmaktadır. İrlanda’da kiralık ev seçeneği ise diğer alternatiflere nazaran daha sınırlıdır. Kiralık ev sayısı az sayıda olduğu için İrlanda’da arkadaşlarla birlikte daire kiralamak konaklama konusunda en iyi fikirlerden birisidir. 

İrlanda’da Yaşam Masrafları

İrlanda’da yaşam masrafları, kişisel tercihlere göre değişmektedir. Genel olarak bir öğrencinin İrlanda’da 1 aylık harcaması 650 Euro - 2000 Euro arasında maliyetlere sahiptir. Öğrenci yurdunda kalan bir öğrencinin İrlanda’da harcadığı rakam ile daire kiralayan öğrencinin maliyetleri aynı değildir. Bu nedenle İrlanda’da yaşam kişinin yaşam tarzına uygun masrafları da içermektedir.

İrlanda Yaşam Masrafları


Yıllık İrlanda Üniversite Fiyatları

£12.000 - £26.000

Konaklama

£300 - £1.000

Beslenme

£200 - £450

Ulaşım

£20 - £100

Diğer
£100 -£ 600

Devamını Oku

İrlanda Üniversiteleri Fiyatları

İrlanda Üniversite Fiyatları


University College Dublin

£13.000 - £22.000

Trinity College Dublin

£20.000 - £29.000

Dublin City College

£13.000 - £22.000

Griffith College Dublin

£12.000 - £17.000

*Tabloda yer alan İrlanda lisans fiyatları ortalama rakamlara sahiptir. Detaylı İrlanda üniversite fiyatları için bizimle iletişime geçiniz.


Global Vizyon İrlanda Üniversite Danışmanlığı

Global Vizyon yılların deneyimi ile kişilere yurtdışı danışmanlığı sağlamaktadır. 1996 senesinden beri İrlanda üniversite danışmanlığı hizmeti sunan Global Vizyon, öğrencilerin lisans eğitimlerinde kabul alma şansını artırmaktadır. Öğrenciler öncelikle yurtdışı danışmanı ile birlikte İrlanda’da lisans eğitimi alacağı üniversite ve bölüm seçimini yapar. Ardından danışmanın öncülüğünde gerekli evraklar temin edilerek İrlanda’ya gidiş işlemleri başlatılır. Öğrenci eğitim süresi boyunca İrlanda’da yaşadığı sıkıntılı durumlarda Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçme şansına ise sahiptir.

Öğrenci Yorumları

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Kaplan Dublin’e giden öğrencimiz Erkin Ocak’tan gelen bir fotoğraf. Bizimle paylaştığın için teşekkür ederiz. Umarız ki keyifli vakit geçiriyorsundur.

Erkin Ocak

Sıkça Sorulan Sorular

İrlanda’da yaşam ve sosyal hayat nasıldır?
  İrlanda’da sosyal hayat; yüksek refah seviyesi, renkli gündelik hayatı ve çok kültürlüğü ile oldukça hareketlidir. Yüksek eğitimli ve çok kültürlü yapısı, İrlanda’da sosyal hayatı donanımlı hale getirmektedir. Kültür sanat aktivitelerinden gece hayatına kadar herkesin yaşam tarzına hitap eden birçok aktivite İrlanda’da bulunmaktadır.
İrlanda’da yaşam masrafları ne kadardır?
  İrlanda’da yaşam masrafları öğrenciler için 650 Euro - 2000 Euro aralığındadır. Kişinin yaşam tarzına, konakladığı mekana ve ek harcamalarına göre İrlanda’da yaşam masrafları değişmektedir.
İrlanda’da konaklama seçenekleri nasıl?
  İrlanda’da konaklama seçenekleri; daire kiralama, üniversite yurtları ve aile yanı konaklama olarak farklılaşmaktadır. Öğrenci lisans eğitimi boyunca aynı yerde ya da farklı konaklama seçeneklerini değerlendirebilmektedir.
İrlanda’da üniversite eğitimi kaç yıl sürer?
  İrlanda’da üniversite eğitimi 3 yıl sürer. Bölüme göre eğitim yıllarında farklılık yaşanabileceği ise unutulmamalıdır.
İrlanda’da üniversite eğitim fiyatları ne kadar?
  İrlanda’da üniversite eğitim fiyatları £2.500 - £10.000 aralığında ücretlere sahiptir.
İrlanda üniversitelerinde okumak için gerekenler nelerdir?
  İrlanda üniversitelerine okumak için; lise diploması, İngilizce yeterlilik belgesi, CV, referans ve niyet mektubu gereklidir.
Bizimle konuşun

İrlanda Lisans Eğitimi Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım