Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programları farklı ihtiyaçları olan grupların buluştuğu eğitim programlarıdır. Yurtdışı üniversite hazırlık programları; üniversite eğitimini yurtdışında ya da Türkiye’de yapmak isteyenler için uygundur.

 

Türkiye’de bir üniversitede İngilizce hazırlık sınıfı okuması gereken öğrenciler; Yurtdışı üniversite hazırlık programlarına katılarak dil eğitimlerini Türkiye’de almak yerine yurtdışında alabilir. Öğrenciler İngilizce problemlerini yurtdışında dil eğitimi alarak tamamıyla ortadan kaldırma şansını bulur. Yurtdışında üniversite hazırlık eğitimi öğrencilerin kısa sürede hızlı yol kat etmesini sağlar. Öğrenciler hem yurtdışı üniversite hazırlık programlarında hem de gittikleri ülkede sosyal hayata karışarak dil becerilerini geliştirir. Öğrenciler yurtdışı üniversite hazırlık sertifikaları sayesinde kendi ülkelerindeki üniversitelerde hazırlık sınıfı okumak zorunda kalmaz.

 

Yurtdışı üniversite hazırlık programlarını tercih eden bir diğer kitle ise yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyenlerdir. Yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyenlerden ilk beklenen özelliklerden biri iyi seviyede yabancı dil bilgisidir. Dil yeterliliğini belgeleyemeyen ve üniversitelere doğrudan kabul edilmeyenler öğrenciler için "Foundation", "Access", "Bridging" veya “A Level” olarak adlandırılan ve genelde bir akademik yıl süren üniversite hazırlık programları açılmaktadır. Genelde Ekim ve Ocak ayında başlayan üniversite hazırlık programları, kolejler ve bazı dil okulları tarafından düzenlenmektedir.  Bu programda öğrenciler hem yabancı dillerini geliştirir hem de üniversite eğitimine temel oluşturacak bazı dersleri önden takip eder. 

Yurtdışında üniversite hazırlık eğitimleri başta İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Malta, Yeni Zelanda olmak üzere pek çok ülkede açılmaktadır. Üniversiteye hazırlık kurslarının süreleri ülkeden ülkeye değişiklik gösterir. Genellikle öğrencilerin seviyesine bağlı olarak ortalama 6- 8 ay süresince devam eder. Amerika ve Avustralya’daki okullardan bazıları sadece yaz aylarında üniversite hazırlık programı açmaktadır. Bu programlar daha kısa, 12 hafta civarında sürmektedir. Yurtdışında üniversite hazırlık programına kabul edilen öğrenciler, aynı zamanda bir veya birkaç üniversiteye şartlı kabul edilebilir. 

Devamını Oku

Yurtdışında Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında Üniversite Hazırlık Programını başarıyla tamamlayan öğrenciler; başarı seviyesine, ilgi alanlarına ve mali şartlarına göre danışmanlarınca yurtdışında seçilen üniversiteye yerleştirilirler. Bu program, özellikle yurtdışında doğrudan üniversite eğitimi yapmak için yabancı dil bilgisi veya akademik seviyesi yetersiz olan öğrenciler için tasarlanmıştır. Dersler, özellikle bir üniversite kampüsünde ya da üniversiteden bağımsız bir kolejde verilir.

Hangi Ülkelerde Hazırlık (Foundation) Gerekiyor?

Yurtdışında üniversite hazırlık eğitimi, sadece dil eğitimini değil akademik bir hazırlığı da kapsar. Özellikle İngiltere ve Avustralya’da üniversite eğitimi 3 yıl sürdüğünden 1 akademik yıl için hazırlık (Foundation) zorunluluğu vardır. Ancak Kanada, Amerika gibi ülkelerde akademik hazırlık zorunlu değildir. Kanada ve Amerika’da öğrencinin İngilizce seviyesi yetersiz ise İngilizce hazırlık eğitimi yapması gerekir. Öğrenciler eğer çok iyi seviyede İngilizceye sahipse ve bunu belgeleyebiliyor ise üniversitelerin ilk yılından eğitimlerine başlayabilirler. Öğrencilerin, iyi bir dil bilgisine sahip olsalar dahi, Amerika ve Kanada’da en az 3-6 ay civarında bir hazırlık eğitimi yapmaları tüm eğitim kurumlarınca tavsiye edilir. Avrupa ülkelerinde resmi bir hazırlık eğitim yılı zorunluluğu yoktur. Fakat Global Vizyon olarak; başta Almanya, İtalya, Fransa olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinde öğrencilerin eğitim yapmak istediği ülkenin dilini çok iyi öğrenmeleri açısından bir akademik yıl dil hazırlık programlarına katılmalarında fayda olduğunu düşünüyoruz. Eğer bu ülkelerde eğitim dili İngilizce olan bir üniversiteye başvuruluyorsa öğrenci dil yeterlilik belgesi ile 1. sınıftan başlayabilir.

Hazırlık Programı Nedir?

Dil yeterliliğini belgeleyemeyen ve üniversitelere doğrudan kabul edilmeyenler öğrenciler için "Foundation", "Access", "Bridging" veya “A Level” olarak adlandırılan ve genelde bir akademik yıl süren üniversite hazırlık programları açılmaktadır. Genelde Ekim ve Ocak ayında başlayan üniversite hazırlık programları, kolejler ve bazı dil okulları tarafından düzenlenmektedir.  Bu programda öğrenciler hem yabancı dillerini geliştirebilmekte, hem de üniversite eğitimine temel oluşturacak bazı dersleri önden takip edebilmektedir. 

Yurtdışında üniversite hazırlık programı başta İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Malta, Yeni Zelanda olmak üzere pek çok ülkelerin okullarında açılmaktadır. Üniversiteye hazırlık kurslarının süreleri ülkeden ülkeye değişiklik gösterir. Genellikle öğrencilerin seviyesine bağlı olarak ortalama 6 - 8 ay süresince devam eder. Amerika ve Avustralya’daki okullardan bazıları sadece yaz aylarında üniversite hazırlık programı açmaktadır. Bu nedenle program daha kısa, 12 hafta civarında sürmektedir. Yurtdışında üniversite hazırlık programa kabul edilen öğrenciler, aynı zamanda bir veya birkaç üniversiteye şartlı kabul edilebilirler. 


Neden Yurtdışında Üniversite Hazırlık Programına Dahil Olmalısınız

Yurtdışında üniversite hazırlık programları, sadece dil eğitimini değil akademik bir hazırlığı da kapsar. Öğrencilerin yurtdışında lisans eğitimlerine iyi bir şekilde başlamaları için yurtdışı üniversite hazırlık programlarına katılmaları önerilir.

 

Özellikle İngiltere ve Avustralya’da üniversite eğitimi 3 yıl sürdüğünden 1 akademik yıl için hazırlık (Foundation) zorunluluğu vardır. Ancak Kanada, Amerika gibi ülkelerde akademik hazırlık zorunlu değildir. Kanada ve Amerika’da öğrencinin İngilizce seviyesi yetersiz ise İngilizce hazırlık eğitimi yapması gerekir. Öğrenciler eğer çok iyi seviyede İngilizceye sahip ise ve bunu belgeliyor ise üniversitelerin ilk yılından eğitimlerine başlayabilirler. Öğrenciler; iyi bir yabancı dil bilgisine sahip olsalar dahi, Amerika ve Kanada’da en az 3-6 ay civarında bir hazırlık eğitimi yapmaları tüm eğitim kurumlarınca tavsiye edilir. Avrupa ülkelerinde resmi bir hazırlık eğitim yılı zorunluluğu yoktur. Fakat Global Vizyon olarak; başta Almanya, İtalya, Fransa olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinde öğrencilerin eğitim yapmak istediği ülkenin dilini çok iyi öğrenmeleri açısından bir akademik yıl dil hazırlık programlarına katılmalarında fayda olduğunu düşünüyoruz. Eğer bu ülkelerde eğitim dili İngilizce olan bir üniversiteye başvuru yapılıyorsa öğrenci dil yeterlilik belgesi ile 1. sınıftan başlayabilir.

 

Yurtdışında üniversite hazırlık programını başarıyla tamamlayan öğrenciler; başarı seviyesine, ilgi alanlarına ve mali şartlarına göre Global Vizyon danışmanlarınca yurtdışında seçilen üniversiteye yerleştirilirler. Bu program, özellikle yurtdışında doğrudan üniversite eğitimi yapmak için yabancı dil bilgisi veya akademik seviyesi yetersiz olan öğrenciler için tasarlanmıştır. Gerek yabancı dil bilgisi gerek üniversitelerde verilecek temel dersler konusunda yetersizliğe sahip öğrenciler yurtdışı üniversite hazırlık programlarına dahil olmalıdır. Dersler, bir üniversite kampüsünde ya da üniversiteden bağımsız bir kolejde verilir.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programında 1 Gününüz Nasıl Geçecek

Yurtdışında üniversite hazırlık programlarında öğrenciler çoğunlukla yoğun İngilizce eğitimi alacaktır. Gün boyu eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla İngilizce iletişim içinde olacak öğrenciler sadece teorik olarak değil pratik olarak da ilerleme kaydedecektir. Yurtdışı üniversite hazırlık eğitimleri öğrencilerin kısa sürede hızlı yol alması amacıyla hazırlanmış programlardır. Çoğu öğrenci; yurtdışı üniversite hazırlık eğitimini tamamladıktan sonra hem yabancı dil becerisi olarak hem de lisans eğitimine başlama özgüveni olarak kendilerini hazır hissedecektir. Yurtdışı üniversite hazırlık programlarını yurtdışı dil kurslarından ayıran en önemli nokta üniversite hazırlık programlarında akademik eğitime hazırlık da olmasıdır.

 

Yurtdışı üniversite hazırlık eğitimleri öğrencilerin dil pratiğinin de gelişmesi adına pek çok aktivite düzenleyecek öğrencilerin sosyal hayatta da akıcı bir yabancı dil becerisine sahip olmasını hedefler. Bu yüzden yurtdışı üniversite hazırlık eğitimleri süresince öğrenciler aktif bir sosyal yaşantıya sahip olur.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programını Kimler Tercih Etmeli

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı İngilizce eğitim programı gibi görülebilir ve öğrenciler İngilizcelerini geliştirmek için programlara katılabilir. Yurtdışı Hazırlık Programı İngilizcesi eğitimleri öğrencilerin yurt dışında aldıkları lisans eğitimine en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlar. Sadece İngilizce ya da diğer yabancı dil becerilerini geliştirmekle kalmaz yurtdışı lisans programlarında verilecek temel derslere de hazırlık yaparlar.

 

Yurtdışı üniversite hazırlık programını İngilizce kurslarından ayıran en önemli özellik akademik bir eğitim anlayışına sahip olunması ve öğrencilerin bazı temel üniversite derslerinde de eğitim almasıdır. Yurtdışı üniversite eğitimi arzusu olanlar için bu önemli bir farktır.

Twin English Centres Dublin Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Öğrenci
Emerald Cultural Institute Dublin Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Öğrenci
Bizimle konuşun

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım