Bize Ulaşın Bilgi Alın 1
Hemen bize ulaş
Bize Ulaşın
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education olarak Covid - 19 sonrasi yeni döneme uyum sağlayarak danışmanlık hizmetlerimize devam ediyoruz. Global Visions tüm departmanları ile tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.

Yapmanız gereken tek şey hem sizin hem de bizlerin sağlığı ve güvenliği için yapmak istediğiniz görüşme türünü seçmeniz. Online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz yada online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.

Ocak, Mayıs ve Eylül 2022 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDISI ÜNIVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2022 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.

Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya Whats App yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.

İrlanda, Kanada, İngiltere, Amerika, Dubai, Avustralya, Avrupa Ülkeleri ve Malta’da eğitimlere devam etmekte, konsolosluklar eğitim vizelerini vermekte ve uçuşlarda yapılmaktadır.

Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada whats upp ile ulaşmak.

Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız

  • Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181

    Merkez Santral: 444 1 287 

    +90 212 249 19 81

    +90 533 747 64 21


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)

Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181
Ögrenci Vizeleri Evrak Hatti - +90 535 340 04 71

Akademik Üniversite Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
0212 244 40 00

Yurtdışı Lise Departmanı
Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82

Work and Travel Work and Study Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) - +90 507 388 4405

Global Vize Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287

ŞUBELERİMİZ
Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82
Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61
Göktürk Şube – +90 530 150 78 02
Ankara Şube – +90 541 571 03 90
Izmir Şube – +90 530 774 46 01
Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Muhasebe Departmani
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Ayrica mail adresimizden ya da websitemizde yer alan basvuru formumuzdan da bizlere rahatlikla ulasabilirsiniz

E-mail :
info@globalvizyon.com

Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/

Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.
Bina girisinde güvenlik tarafindan ates ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapilmaktadir.
Bina ve kat girislerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.
Iki kattan olusan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.
Görüsme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatligi ile mesafeli görüsmeler yapabilmektesiniz.
Ofisimizin temizlik görevlisi her görüsmenin ardindan odalarimizi havalandirmakta ve dezenfekte etmektedir.
Her aksam ofisin genel temizligi yapilmaktadir.
Ofis görüsmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Bize Ulaş

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı
Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programları farklı ihtiyaçları olan grupların buluştuğu eğitim programlarıdır. Yurtdışı üniversite hazırlık programları; üniversite eğitimini yurtdışında ya da Türkiye’de yapmak isteyenler için uygundur.

 

Türkiye’de bir üniversitede İngilizce hazırlık sınıfı okuması gereken öğrenciler; Yurtdışı üniversite hazırlık programlarına katılarak dil eğitimlerini Türkiye’de almak yerine yurtdışında alabilir. Öğrenciler İngilizce problemlerini yurtdışında dil eğitimi alarak tamamıyla ortadan kaldırma şansını bulur. Yurtdışında üniversite hazırlık eğitimi öğrencilerin kısa sürede hızlı yol kat etmesini sağlar. Öğrenciler hem yurtdışı üniversite hazırlık programlarında hem de gittikleri ülkede sosyal hayata karışarak dil becerilerini geliştirir. Öğrenciler yurtdışı üniversite hazırlık sertifikaları sayesinde kendi ülkelerindeki üniversitelerde hazırlık sınıfı okumak zorunda kalmaz.

 

Yurtdışı üniversite hazırlık programlarını tercih eden bir diğer kitle ise yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyenlerdir. Yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyenlerden ilk beklenen özelliklerden biri iyi seviyede yabancı dil bilgisidir. Dil yeterliliğini belgeleyemeyen ve üniversitelere doğrudan kabul edilmeyenler öğrenciler için "Foundation", "Access", "Bridging" veya “A Level” olarak adlandırılan ve genelde bir akademik yıl süren üniversite hazırlık programları açılmaktadır. Genelde Ekim ve Ocak ayında başlayan üniversite hazırlık programları, kolejler ve bazı dil okulları tarafından düzenlenmektedir.  Bu programda öğrenciler hem yabancı dillerini geliştirir hem de üniversite eğitimine temel oluşturacak bazı dersleri önden takip eder. 

Yurtdışında üniversite hazırlık eğitimleri başta İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Malta, Yeni Zelanda olmak üzere pek çok ülkede açılmaktadır. Üniversiteye hazırlık kurslarının süreleri ülkeden ülkeye değişiklik gösterir. Genellikle öğrencilerin seviyesine bağlı olarak ortalama 6- 8 ay süresince devam eder. Amerika ve Avustralya’daki okullardan bazıları sadece yaz aylarında üniversite hazırlık programı açmaktadır. Bu programlar daha kısa, 12 hafta civarında sürmektedir. Yurtdışında üniversite hazırlık programına kabul edilen öğrenciler, aynı zamanda bir veya birkaç üniversiteye şartlı kabul edilebilir. 

Devamını Oku
Hazırlık Programı Nedir?

Dil yeterliliğini belgeleyemeyen ve üniversitelere doğrudan kabul edilmeyenler öğrenciler için "Foundation", "Access", "Bridging" veya “A Level” olarak adlandırılan ve genelde bir akademik yıl süren üniversite hazırlık programları açılmaktadır. Genelde Ekim ve Ocak ayında başlayan üniversite hazırlık programları, kolejler ve bazı dil okulları tarafından düzenlenmektedir.  Bu programda öğrenciler hem yabancı dillerini geliştirebilmekte, hem de üniversite eğitimine temel oluşturacak bazı dersleri önden takip edebilmektedir. 

Yurtdışında üniversite hazırlık programı başta İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Malta, Yeni Zelanda olmak üzere pek çok ülkelerin okullarında açılmaktadır. Üniversiteye hazırlık kurslarının süreleri ülkeden ülkeye değişiklik gösterir. Genellikle öğrencilerin seviyesine bağlı olarak ortalama 6 - 8 ay süresince devam eder. Amerika ve Avustralya’daki okullardan bazıları sadece yaz aylarında üniversite hazırlık programı açmaktadır. Bu nedenle program daha kısa, 12 hafta civarında sürmektedir. Yurtdışında üniversite hazırlık programa kabul edilen öğrenciler, aynı zamanda bir veya birkaç üniversiteye şartlı kabul edilebilirler. 


Neden Yurtdışında Üniversite Hazırlık Programına Dahil Olmalısınız

Yurtdışında üniversite hazırlık programları, sadece dil eğitimini değil akademik bir hazırlığı da kapsar. Öğrencilerin yurtdışında lisans eğitimlerine iyi bir şekilde başlamaları için yurtdışı üniversite hazırlık programlarına katılmaları önerilir.

 

Özellikle İngiltere ve Avustralya’da üniversite eğitimi 3 yıl sürdüğünden 1 akademik yıl için hazırlık (Foundation) zorunluluğu vardır. Ancak Kanada, Amerika gibi ülkelerde akademik hazırlık zorunlu değildir. Kanada ve Amerika’da öğrencinin İngilizce seviyesi yetersiz ise İngilizce hazırlık eğitimi yapması gerekir. Öğrenciler eğer çok iyi seviyede İngilizceye sahip ise ve bunu belgeliyor ise üniversitelerin ilk yılından eğitimlerine başlayabilirler. Öğrenciler; iyi bir yabancı dil bilgisine sahip olsalar dahi, Amerika ve Kanada’da en az 3-6 ay civarında bir hazırlık eğitimi yapmaları tüm eğitim kurumlarınca tavsiye edilir. Avrupa ülkelerinde resmi bir hazırlık eğitim yılı zorunluluğu yoktur. Fakat Global Vizyon olarak; başta Almanya, İtalya, Fransa olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinde öğrencilerin eğitim yapmak istediği ülkenin dilini çok iyi öğrenmeleri açısından bir akademik yıl dil hazırlık programlarına katılmalarında fayda olduğunu düşünüyoruz. Eğer bu ülkelerde eğitim dili İngilizce olan bir üniversiteye başvuru yapılıyorsa öğrenci dil yeterlilik belgesi ile 1. sınıftan başlayabilir.

 

Yurtdışında üniversite hazırlık programını başarıyla tamamlayan öğrenciler; başarı seviyesine, ilgi alanlarına ve mali şartlarına göre Global Vizyon danışmanlarınca yurtdışında seçilen üniversiteye yerleştirilirler. Bu program, özellikle yurtdışında doğrudan üniversite eğitimi yapmak için yabancı dil bilgisi veya akademik seviyesi yetersiz olan öğrenciler için tasarlanmıştır. Gerek yabancı dil bilgisi gerek üniversitelerde verilecek temel dersler konusunda yetersizliğe sahip öğrenciler yurtdışı üniversite hazırlık programlarına dahil olmalıdır. Dersler, bir üniversite kampüsünde ya da üniversiteden bağımsız bir kolejde verilir.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programında 1 Gününüz Nasıl Geçecek

Yurtdışında üniversite hazırlık programlarında öğrenciler çoğunlukla yoğun İngilizce eğitimi alacaktır. Gün boyu eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla İngilizce iletişim içinde olacak öğrenciler sadece teorik olarak değil pratik olarak da ilerleme kaydedecektir. Yurtdışı üniversite hazırlık eğitimleri öğrencilerin kısa sürede hızlı yol alması amacıyla hazırlanmış programlardır. Çoğu öğrenci; yurtdışı üniversite hazırlık eğitimini tamamladıktan sonra hem yabancı dil becerisi olarak hem de lisans eğitimine başlama özgüveni olarak kendilerini hazır hissedecektir. Yurtdışı üniversite hazırlık programlarını yurtdışı dil kurslarından ayıran en önemli nokta üniversite hazırlık programlarında akademik eğitime hazırlık da olmasıdır.

 

Yurtdışı üniversite hazırlık eğitimleri öğrencilerin dil pratiğinin de gelişmesi adına pek çok aktivite düzenleyecek öğrencilerin sosyal hayatta da akıcı bir yabancı dil becerisine sahip olmasını hedefler. Bu yüzden yurtdışı üniversite hazırlık eğitimleri süresince öğrenciler aktif bir sosyal yaşantıya sahip olur.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programını Kimler Tercih Etmeli

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı İngilizce eğitim programı gibi görülebilir ve öğrenciler İngilizcelerini geliştirmek için programlara katılabilir. Yurtdışı Hazırlık Programı İngilizcesi eğitimleri öğrencilerin yurt dışında aldıkları lisans eğitimine en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlar. Sadece İngilizce ya da diğer yabancı dil becerilerini geliştirmekle kalmaz yurtdışı lisans programlarında verilecek temel derslere de hazırlık yaparlar.

 

Yurtdışı üniversite hazırlık programını İngilizce kurslarından ayıran en önemli özellik akademik bir eğitim anlayışına sahip olunması ve öğrencilerin bazı temel üniversite derslerinde de eğitim almasıdır. Yurtdışı üniversite eğitimi arzusu olanlar için bu önemli bir farktır.

Yurtdışında Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında Üniversite Hazırlık Programını başarıyla tamamlayan öğrenciler; başarı seviyesine, ilgi alanlarına ve mali şartlarına göre danışmanlarınca yurtdışında seçilen üniversiteye yerleştirilirler. Bu program, özellikle yurtdışında doğrudan üniversite eğitimi yapmak için yabancı dil bilgisi veya akademik seviyesi yetersiz olan öğrenciler için tasarlanmıştır. Dersler, özellikle bir üniversite kampüsünde ya da üniversiteden bağımsız bir kolejde verilir.

Hangi Ülkelerde Hazırlık (Foundation) Gerekiyor?

Yurtdışında üniversite hazırlık eğitimi, sadece dil eğitimini değil akademik bir hazırlığı da kapsar. Özellikle İngiltere ve Avustralya’da üniversite eğitimi 3 yıl sürdüğünden 1 akademik yıl için hazırlık (Foundation) zorunluluğu vardır. Ancak Kanada, Amerika gibi ülkelerde akademik hazırlık zorunlu değildir. Kanada ve Amerika’da öğrencinin İngilizce seviyesi yetersiz ise İngilizce hazırlık eğitimi yapması gerekir. Öğrenciler eğer çok iyi seviyede İngilizceye sahipse ve bunu belgeleyebiliyor ise üniversitelerin ilk yılından eğitimlerine başlayabilirler. Öğrencilerin, iyi bir dil bilgisine sahip olsalar dahi, Amerika ve Kanada’da en az 3-6 ay civarında bir hazırlık eğitimi yapmaları tüm eğitim kurumlarınca tavsiye edilir. Avrupa ülkelerinde resmi bir hazırlık eğitim yılı zorunluluğu yoktur. Fakat Global Vizyon olarak; başta Almanya, İtalya, Fransa olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinde öğrencilerin eğitim yapmak istediği ülkenin dilini çok iyi öğrenmeleri açısından bir akademik yıl dil hazırlık programlarına katılmalarında fayda olduğunu düşünüyoruz. Eğer bu ülkelerde eğitim dili İngilizce olan bir üniversiteye başvuruluyorsa öğrenci dil yeterlilik belgesi ile 1. sınıftan başlayabilir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Öğrenci yorumu

Merhabalar 😊 Ben Yasin YALAVAÇ. Ben de artık Kanada da Business Administration programı ile eğitim görecek bir öğrenciyim. Global Vizyon İstanbul Ofis'ten Oğuzhan Ekici Bey sayesinde Ilac İnternational College'in Co-Op'lu programına kayıdımı yaptırdım. Ayrıca Oğuzhan Bey sayesinde vizemi alarak 2 yıl sürecek olan eğitime hazırlık aşamalarını tamamladım. Her anımda yanımda olan ve beni doğru yönlendirmeler yaptığı için kendilerine çok teşekkür ederim 😇

Öğrenci
Öğrenci yorumu

Merhaba biz Abdullah ve Ceyhun, iki kardeş olarak üniversite ve dil eğitimimizi yurtdışında almak istiyorduk. Bunun üzerine arkadaşlarımızın da tavsiyesiyle Global Vizyon ile görüştük. Batuhan Bey ve Lal Hanım sayesinde Kanada'nın bizim için en iyi yer olacağına karar verdik. Karar vermekle bitmiyordu tabiki... Kanada zor vize veriyor normalde ve biz bunu pandemi varken yapıyorduk. Buna rağmen Batuhan Bey ve Lal Hanım’ın direktifleri ve gösterdikleri yol sonucunda vizemiz onaylandı. Hayatımızın genç döneminde böyle adımlar attığımız için mutluyuz. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Queen Marry University of London'a giden öğrencimiz Eda Işık, bize fotoğrafını gönderdi. Umarız keyifli ve başarılı bir eğitim geçirirsin. 

Öğrenci