Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Boston University

Boston University – Boston Üniversitesi

1839 yılında kurulan ve özellikle hukuk, tıp, işletme, eğitim fakülteleri ve mühendislik koleji ile ünlü olan Boston Üniversitesi, Amerika’nın en saygı duyulan özel üniversitelerinden biri. Amerikan Üniversiteleri Birliği'nin de bir üyesi olan Boston University, dünyanın önde gelen küresel araştırma kurumlarından olmasıyla tanınıyor. 

130'dan fazla ülkeden 32.500'den fazla lisans ve lisansüstü öğrencisi ve 100'den fazla yüksek öğrenim kurumuna ev sahipliği yapan Boston University, aynı zamanda bölgenin en büyük üniversitelerinden biri. 

İki kampüsünde 10.000 öğretim görevlisi, 17 fakülte ve kolej, 250 eğitim alanına sahip Boston Üniversitesi’nin uluslararası programlarının çoğu Charles River kampüsünde bulunuyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Boston Üniversitesi başvuru zamanı

Boston University’e erken kayıt için son başvuru tarihi 1 Kasım, normal kayıt için son başvuru tarihi 6 Ocak.

Boston Üniversitesi bölümleri

Business & Management

Accounting & Finance

Economics & Econometrics

Sociology

Geography

Politics & International Studies

Communication & Media Studies

Civil Engineering

Electrical & Electronic Engineering

Mechanical & Aerospace Engineering

Chemical Engineering

General Engineering

Medicine & Dentistry

Archaeology

Architecture

History, Philosophy & Theology

Art, Performing Arts & Design

Languages, Literature & Linguistics

Psychology

Chemistry

Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences

Physics & Astronomy

Mathematics & Statistics

Computer Science

Law

Biological Sciences
Education

Lokasyon

Boston Üniversitesi Amerika’nın Boston şehrinde yer almaktadır.

Üniversitenin Başarıları:

  • Boston Üniversitesi, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 100’de yer alıyor.

  • Boston University, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en iyi üniversiteler arasında ilk 50’de bulunuyor.

  • Boston Üniversitesi’nin iktisat, tıp, diş hekimliği ve arkeoloji bölümleri dünyada ilk 50’de yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları:

  • SAT (Essay zorunlu değil)

  • ACT (Writing zorunlu değil)

  • Her bölümden minimum 20 puan olmak üzere en az 90 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 7 IELTS puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım