Bize Ulaşın Duyurular
Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education olarak Covid - 19 sonrasi yeni döneme uyum sağlayarak danışmanlık hizmetlerimize devam ediyoruz. Global Visions tüm departmanları ile tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.

Yapmanız gereken tek şey hem sizin hem de bizlerin sağlığı ve güvenliği için yapmak istediğiniz görüşme türünü seçmeniz. Online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz yada online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.

Ocak, Mayıs ve Eylül 2022 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDISI ÜNIVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2022 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.

Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya Whats App yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.

İrlanda, Kanada, İngiltere, Amerika, Dubai, Avustralya, Avrupa Ülkeleri ve Malta’da eğitimlere devam etmekte, konsolosluklar eğitim vizelerini vermekte ve uçuşlarda yapılmaktadır.

Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada whats upp ile ulaşmak.

Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız

 • Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181

  Merkez Santral: 444 1 287 

  +90 212 249 19 81

  +90 533 747 64 21


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)

Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181
Ögrenci Vizeleri Evrak Hatti - +90 535 340 04 71

Akademik Üniversite Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
0212 244 40 00

Yurtdışı Lise Departmanı
Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82

Work and Travel Work and Study Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) - +90 507 388 4405

Global Vize Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287

ŞUBELERİMİZ
Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82
Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61
Göktürk Şube – +90 530 150 78 02
Ankara Şube – +90 541 571 03 90
Izmir Şube – +90 530 774 46 01
Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Muhasebe Departmani
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Ayrica mail adresimizden ya da websitemizde yer alan basvuru formumuzdan da bizlere rahatlikla ulasabilirsiniz

E-mail :
info@globalvizyon.com

Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/

Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.
Bina girisinde güvenlik tarafindan ates ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapilmaktadir.
Bina ve kat girislerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.
Iki kattan olusan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.
Görüsme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatligi ile mesafeli görüsmeler yapabilmektesiniz.
Ofisimizin temizlik görevlisi her görüsmenin ardindan odalarimizi havalandirmakta ve dezenfekte etmektedir.
Her aksam ofisin genel temizligi yapilmaktadir.
Ofis görüsmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Bize Ulaş

Boston University

Boston University – Boston Üniversitesi

1839 yılında kurulan ve özellikle hukuk, tıp, işletme, eğitim ve mühendislik fakülteleri ile tanınan Boston Üniversitesi, Amerika’nın en saygı duyulan özel üniversitelerinden biri. Afrika araştırmalarından zebra balığı genetiğine kadar her konuda bilgi arayan ve buluşlar yaratan Boston Üniversitesi, aynı zamanda Kuzey Amerika'nın en prestijli araştırma üniversitelerinden yalnızca 62 tanesinin davetli olduğu bir grup olan Amerikan Üniversiteleri Birliği'nin de üyesi. Boston Üniversitesi, pek çok üniversiteden farklı olarak lisans araştırmalarını da güçlü bir şekilde destekliyor. Boston Üniversitesi Lisans Araştırma Fırsatları Programı (UROP), beşeri bilimler, doğa bilimleri, tıp, sanat ve eğitim alanlarında öğretim üyeleri tarafından yönlendirilen araştırmalar için finansman sağlıyor.


130'dan fazla ülkeden yaklaşık 34.000 öğrencisine ev sahipliği yapan Boston Üniversitesi bölümleri 3 kampüse yayılıyor. Uluslararası programlarının çoğu ise Charles River kampüsünde bulunuyor. Boston Üniversitesi bölümleri, liberal sanatlar ve bilimlerin güçlü temeli üzerine inşa edilmiş birçok lisans, yüksek lisans ve doktora programından oluşuyor.


Boston Üniversite’sinde, Amerika Birleşik Devletleri’nde kısa süreli bir eğitim deneyimi yaşamak isteyen öğrenciler için yaz kursları fırsatı bulunuyor. Boston Üniversitesi’ndeki yaz kurslarına katılmak için, kabul başvurusunda bulunmadan, açık kayıt politikası sayesinde ilginizi çeken kurslara kaydolabiliyorsunuz.


Boston Üniversitesi mezunları, Times Higher Education'a göre ülkede ve dünyada en çok istihdam edilenler arasında, beşinci ve altıncı sırada yer alıyor.


Dr. Martin Luther King’in yanı sıra çok sayıda Amerika Birleşik Devleti valisi, senatörü ve temsilciler meclisi üyesinin mezun olduğu Boston Üniversitesi bölüm ücretleri 65.000-80.000 dolar arasında değişiyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan üniversiteler arasında sekizinci sırada yer alan Boston Üniversitesi başvuru yapmak isteyen öğrenciler için erken dönem başvuru tarihi 1 Kasım, son dönem başvuru tarihi ise 6 Ocak. Mezuniyetten sonraki 6 ay içinde, öğrencilerin %90'ının istihdam edildiği “Boston Üniversitesi nasıl girilir?” diye merak ediyorsanız, Boston Üniversitesi başvuru için aşağıda yer alan kabul şartlarını okumanızı öneririz. Boston Üniversitesi bölüm ücretleri hakkında detaylı bilgi için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Devamını Oku

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Programı

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Boston Üniversitesi başvuru zamanı

Boston University’e erken kayıt için son başvuru tarihi 1 Kasım, normal kayıt için son başvuru tarihi 6 Ocak.

Boston Üniversitesi bölümleri

 • Business & Management
 • Accounting & Finance
 • Economics & Econometrics
 • Sociology
 • Geography
 • Politics & International Studies
 • Communication & Media Studies
 • Civil Engineering
 • Electrical & Electronic Engineering
 • Mechanical & Aerospace Engineering
 • Chemical Engineering
 • General Engineering
 • Medicine & Dentistry
 • Archaeology
 • Architecture
 • History, Philosophy & Theology
 • Art, Performing Arts & Design
 • Languages, Literature & Linguistics
 • Psychology
 • Chemistry
 • Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences
 • Physics & Astronomy
 • Mathematics & Statistics
 • Computer Science
 • Law
 • Biological Sciences
 • Education

Lokasyon

Boston Üniversitesi, dünyanın en büyük üniversite şehri olarak bilinen Boston’ın kalbinde yer alıyor. Boston; biyotıp ve yüksek teknolojinin merkezi, Amerikan tarihinin doğum yeri olarak tanınıyor. Şehirde görülmesi gereken yerler arasında; Güzel Sanatlar Müzesi, Charles Nehri, John F. Kennedy Müzesi ve New England Akvaryumu bulunuyor.

Üniversitenin Başarıları:

 • Boston Üniversitesi, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 150’de yer alıyor.

 • Boston Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en iyi üniversiteler arasında ilk 50’de bulunuyor.

 • Boston Üniversitesi’nin iktisat, tıp, diş hekimliği ve arkeoloji bölümleri dünyada ilk 50’de yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları:

 • En az 120 DET puanı

 • Her bölümden minimum 20 puan olmak üzere en az 90 (IBT) TOEFL puanı

 • En az 7 IELTS puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım