Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışı Proje Yönetimi Sertifika Programı

Yurtdışı Proje Yönetimi Sertifika Programı

Yurtdışı Proje Yönetimi Sertifika Programı tüm sektörlerin ihtiyaç duyduğu elemanları yetiştirir. Her sektör etkili ve donanımlı proje yöneticilerine ihtiyaç duyar. Yurtdışı Proje Yönetimi Sertifika Programı kapsamında öğrenciler başarılı bir proje lideri olabilmek için gerekil olan bilgiyi edinir, süreçler hakkında bilgi sahibi olur, gerekli araç ve gereçleri öğrenme imkânı bulurlar. Günümüzün rekabetçi ve kompleks iş dünyasında her sektör takımları en iyi şekilde idare edebilecek, çok yönlü düşünebilen, becerikli takım yöneticilerine ihtiyaç duyar. Yurtdışı Proje Yönetimi Programı öğrencilerin potansiyel becerilerini gün yüzüne çıkarmayı amaçlar. Yurtdışı Proje Yönetimi Programı kapsamında teknik yönetim bilgileri, liderlik becerileri, stratejik yönetim bilgileri, bütçelendirme, zaman yönetimi gibi beceriler öğrencilere kazandırılır. Bu bilgileri teorik olarak alan öğrenciler akademik eğitimin ardından başladıkları çalışma hayatında bu bilgileri pratiğe dökme fırsatı yakalar. Bu dönem öğrenciler için oldukça geliştirici olmaktadır. Eğitimler kapsamında İş birliği ve Proje Yönetimi, Kalite Yönetimi, Liderlik, Stratejik Portfolyo Yönetimi, Proje İletişimi Yönetimi, Yöneticiler için İş Yönetimi, İleri Proje Planlama ve Risk Yönetimi, Karar Vericiler için Karar Verme Desteği, İleri Proje Kontrolü, Değişim Yönetimi, Bitirme Projesi gibi dersler verilmektedir.


Devamını Oku
Program Süresi

Yurtdışı Proje Yönetimi Sertifika Programının süresi eğitim kurumlarına göre değişim gösterebilmektedir. En çok tercih edilen süreler 1 yıl ya da 2 yıl olarak değişebiliyor. Daha fazla çalışma iznine sahip olmak isteyen öğrenciler akademik eğitim süresini uzatarak çalışma sürelerini uzatmayı tercih edebiliyor. Yurtdışı Proje Yönetimi Sertifika Programları farklı kurumlarda farklı sürelerde açılabildiğinden sizin için en doğru kararı Global Vizyon danışmanlarıyla almanızı öneririz.

Çalışma İzni

Yurtdışı Proje Yönetimi Programı çalışma izni veren programlar arasındadır. Yurtdışı Proje Yönetimi Sertifika Programlarında akademik eğitimin süresi ne kadar uzarsa çalışma izni alınacak süre de o kadar artar. Bazı eğitim kurumlarında bu süre 2 yıla kadar uzayabilmektedir. Öğrenciler kimi kurumlarda akademik eğitim alırken de part-time çalışma iznine sahip olabilmektedir. Öğrenciler bu sayede Yurtdışı Proje Yönetimi program ücretlerini karşılayabilmektedir. Bu gibi detay bilgileri öğrenmek ve kendiniz için en uygun olanı seçmek için danışmanlarınızla görüşmenizi öneriyoruz.

Yurtdışı Proje Yönetimi Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Proje Yönetimi Sertifika Programını tek bir sektöre sıkışıp kalmadan, farklı sektörler arasında tercih yaparak iş bulmayı isteyenler tercih edebilir. Yurtdışı Proje Yönetimi Sertifika Programından mezun olanlar başarılı proje yöneticileri olacaklarından ve proje yöneticilerine her sektörde ihtiyaç duyulduğundan bu kişiler arzu ettikleri sektörde çalışmayı tercih edebilirler. Daha önce üniversitelerin farklı bölümlerinde mezun olan ve şirketlerin yönetim kademelerinde yer almak isteyenler Yurtdışı Proje Yönetimi Programlarına başvurabilir. Bu kişiler takım lideri olmaya ve proje yönetmeye dair kapsamlı bilgiye Yurtdışı Proje Yönetimi eğitimlerinde sahip olacaklarından sektörün aranan elemanları olacaklardır. Üniversitede aldıkları eğitimi böyle tamamlayıcı bir programla birleştirenler hızlıca iş bulabileceklerdir. Yurtdışı Proje Yönetimi Diploma Programında öğrencilere bir projenin tüm aşamalarıyla ele alınması öğretilir. Bütçelendirmeden zamanlamaya, hedef belirlemeden performans değerlendirmeye kadar çok kapsamlı bir yönetim tekniği öğretilir. Bunları öğrenmek ve edindikleri bilgileri iş hayatına pratik olarak aktarmak isteyenler Yurtdışı Proje Yönetimi eğitimi almayı tercih etmelidir. Yurtdışı Proje Yönetimi Diploma Programları öğrencileri fiyat konusunda da rahatlatacaktır. Kısıtlı bir bütçeye sahip olanlar Yurtdışı Proje Yönetimi program ücretlerini okurken çalışarak çıkartabilecektir. Bu sebeple kısıtlı bütçeye sahip olanlar tercih edebilir.

Yurtdışı Proje Yönetimi Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Proje Yönetimi eğitimi alanlar hemen hemen her sektörde çalışabilmektedir. Bu sebeple iş başvurusu yaparken tek bir sektöre saplanıp kalmazlar. Yurtdışı Proje Yönetimi Diploma Programından mezun olanlar iş başvurusu seçeneklerini artırabilecekleri için iş bulma sürecinde avantajlı olacakladır. Yurtdışı Proje Yönetimi Diploma Programından mezun olanlar sağlıktan turizme, teknolojiden finansa kadar pek çok sektörde çalışabilmektedir. Pek çok sektör donanımlı Proje Yöneticilerine ihtiyaç duyar. Şirketlerde orta kademeli çalışanlar olarak işe girmenin yolu Yurtdışı Proje Yönetimi eğitimi almaktan geçer. Yurtdışı Proje Yönetimi Sertifika Programında çok kültürlü sınıflarda eğitim alınır. Öğrenciler bu sayede farklı kültürlerle içi içe olma ve o kültürleri tanıma fırsatı yakalar. Proje Yöneticisi olmak isteyenlerin iş birliğine dayalı bir proje ortamı sağlaması, ekibinin ve paydaşlarının en profesyonel şekilde iletişimde olmasını organize etmesi gerektiğinden böyle bir ortamda eğitim almak onlar için avantajlıdır. Sürekli farklı kültürlerle iletişimde olan öğrenciler iş hayatına atıldıklarında yönetim sürecinde daha başarılı kişiler olacaktır. Yurtdışı Proje Yönetimi Programı fiyatları diğer programlara göre avantajlı olduğundan öğrenciler sertifika programı arayışlarında bu programa yönelmektedir. Özellikle kısıtlı bütçeye sahip olanlar için Yurtdışı Proje Yönetimi Program ücretleri karşılanabilecek düzeydedir. Hele ki öğrenci eğitim aldığı sırada part-time çalışırsa para bile biriktirme imkânı bulabilir.

Devamını Oku
Neden Yurtdışında Proje Yönetimi Sertifika Eğitimi Almalısınız?

Yurtdışında Proje Yönetimi Eğitimi almak öğrenciler için çığır açıcıdır. Proje Yönetimi gibi takım çalışması ve liderlik gerektiren mesleklerde farklı kültürleri tanımak, onları anlamak ve saygı duymak en önemli gerekliliklerdendir. Yurtdışı Proje Yönetimi Programına katılanlar çok kültürlü sınıflarda aldıkları eğitimlerde farklı kültürlere, farklı bakış açılarına saygı duymayı öğrenir. Proje Yönetimi alanında çalışacak bir kişi ne kadar farklı kişi tanır ve ne kadar farklı hayata dokunursa iş hayatında o kadar başarılı olur. Proje Yönetimi sadece bir takımı yönetmeyi değil farklı paydaşları yönetmeyi de kapsadığı için Yurtdışı Proje Yönetimi Programına katılmak mesleki ilerlemenin önünü açacaktır. Yurtdışı Proje Yönetimi Diploma Programına katılanlar; üretim, teknoloji, danışmanlık, hükümet, sanat, medya, kar amacı gütmeyen kuruluşlar gibi birbirinden farklı sektörlerde çalışabileceklerdir. Bu sebeple Yurtdışı Proje Yönetimi eğitimlerinde proje yönetiminin farklı sektörlere nasıl uyarlanabileceği öğretilir. Yurtdışı Proje Yönetimi program ücretlerinin üniversite ve yüksek lisans ücretleri kadar yüksek olmaması, iş hayatına atılmadan önce donanım kazanmak ve yurtdışı iş deneyimi elde etmek isteyenler için karlı bir alternatiftir. Yurtdışı Proje Yönetimi Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir? Yurtdışı Proje Yönetimi Programından mezun olanlar pek çok sektörde çalışabilmektedir. Bu programdan mezun olanlar; teknoloji, danışmanlık, sanat, medya, sağlık sektörleri gibi sektörlerde Proje Yöneticisi olarak işe başlayabilirler. Yurtdışı Proje Yönetimi Sertifika Programı mezunları Supervisor, Yönetici, Proje Yöneticisi, Program Yöneticisi, Takım Lideri, Organizasyon Yöneticisi gibi orta kademeli pozisyonlarda iş bulabilmektedir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları; liseden mezun olan herkesin katılabileceği, katılımcılara meslek edindirmeyi amaçlayan programlardır. Genellikle kolejler bünyesinde açılırlar, bu programa katılanlar çalışmak istedikleri sektörle ilgili teorik ve pratik bilgiler edinirler. Bu programlardan mezun olanlar iş hayatına donanımlı bir şekilde atılmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına liseden mezun olan herkes katılabilir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük, liseden mezun olmuş herkes sertifika programlarına katılabilmektedir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.