Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 533 590 23 61


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/


Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.

Bina girişinde güvenlik tarafindan ateş ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapılmaktadır.

Bina ve kat girişlerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.

İki kattan oluşan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.

Görüşme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile mesafeli görüşmeler yapabilmektesiniz.

Ofisimizin temizlik görevlisi her görüşmenin ardından odalarimizi havalandırmakta ve dezenfekte etmektedir.

Her aksam ofisin genel temizligi yapılmaktadır.

Ofis görüşmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.  Hemen Bize Ulaş

Yurtdışı Proje Yönetimi Sertifika Programı
Yurtdışı Proje Yönetimi Sertifika Programı

Yurtdışı Proje Yönetimi Sertifika Programı tüm sektörlerin ihtiyaç duyduğu elemanları yetiştirir. Her sektör etkili ve donanımlı proje yöneticilerine ihtiyaç duyar. Yurtdışı Proje Yönetimi Sertifika Programı kapsamında öğrenciler başarılı bir proje lideri olabilmek için gerekil olan bilgiyi edinir, süreçler hakkında bilgi sahibi olur, gerekli araç ve gereçleri öğrenme imkânı bulurlar. Günümüzün rekabetçi ve kompleks iş dünyasında her sektör takımları en iyi şekilde idare edebilecek, çok yönlü düşünebilen, becerikli takım yöneticilerine ihtiyaç duyar. Yurtdışı Proje Yönetimi Programı öğrencilerin potansiyel becerilerini gün yüzüne çıkarmayı amaçlar. Yurtdışı Proje Yönetimi Programı kapsamında teknik yönetim bilgileri, liderlik becerileri, stratejik yönetim bilgileri, bütçelendirme, zaman yönetimi gibi beceriler öğrencilere kazandırılır. Bu bilgileri teorik olarak alan öğrenciler akademik eğitimin ardından başladıkları çalışma hayatında bu bilgileri pratiğe dökme fırsatı yakalar. Bu dönem öğrenciler için oldukça geliştirici olmaktadır. Eğitimler kapsamında İş birliği ve Proje Yönetimi, Kalite Yönetimi, Liderlik, Stratejik Portfolyo Yönetimi, Proje İletişimi Yönetimi, Yöneticiler için İş Yönetimi, İleri Proje Planlama ve Risk Yönetimi, Karar Vericiler için Karar Verme Desteği, İleri Proje Kontrolü, Değişim Yönetimi, Bitirme Projesi gibi dersler verilmektedir.


Devamını Oku

Program Süresi

Yurtdışı Proje Yönetimi Sertifika Programının süresi eğitim kurumlarına göre değişim gösterebilmektedir. En çok tercih edilen süreler 1 yıl ya da 2 yıl olarak değişebiliyor. Daha fazla çalışma iznine sahip olmak isteyen öğrenciler akademik eğitim süresini uzatarak çalışma sürelerini uzatmayı tercih edebiliyor. Yurtdışı Proje Yönetimi Sertifika Programları farklı kurumlarda farklı sürelerde açılabildiğinden sizin için en doğru kararı Global Vizyon danışmanlarıyla almanızı öneririz.

Çalışma İzni

Yurtdışı Proje Yönetimi Programı çalışma izni veren programlar arasındadır. Yurtdışı Proje Yönetimi Sertifika Programlarında akademik eğitimin süresi ne kadar uzarsa çalışma izni alınacak süre de o kadar artar. Bazı eğitim kurumlarında bu süre 2 yıla kadar uzayabilmektedir. Öğrenciler kimi kurumlarda akademik eğitim alırken de part-time çalışma iznine sahip olabilmektedir. Öğrenciler bu sayede Yurtdışı Proje Yönetimi program ücretlerini karşılayabilmektedir. Bu gibi detay bilgileri öğrenmek ve kendiniz için en uygun olanı seçmek için danışmanlarınızla görüşmenizi öneriyoruz.

Yurtdışı Proje Yönetimi Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Proje Yönetimi Sertifika Programını tek bir sektöre sıkışıp kalmadan, farklı sektörler arasında tercih yaparak iş bulmayı isteyenler tercih edebilir. Yurtdışı Proje Yönetimi Sertifika Programından mezun olanlar başarılı proje yöneticileri olacaklarından ve proje yöneticilerine her sektörde ihtiyaç duyulduğundan bu kişiler arzu ettikleri sektörde çalışmayı tercih edebilirler. Daha önce üniversitelerin farklı bölümlerinde mezun olan ve şirketlerin yönetim kademelerinde yer almak isteyenler Yurtdışı Proje Yönetimi Programlarına başvurabilir. Bu kişiler takım lideri olmaya ve proje yönetmeye dair kapsamlı bilgiye Yurtdışı Proje Yönetimi eğitimlerinde sahip olacaklarından sektörün aranan elemanları olacaklardır. Üniversitede aldıkları eğitimi böyle tamamlayıcı bir programla birleştirenler hızlıca iş bulabileceklerdir. Yurtdışı Proje Yönetimi Diploma Programında öğrencilere bir projenin tüm aşamalarıyla ele alınması öğretilir. Bütçelendirmeden zamanlamaya, hedef belirlemeden performans değerlendirmeye kadar çok kapsamlı bir yönetim tekniği öğretilir. Bunları öğrenmek ve edindikleri bilgileri iş hayatına pratik olarak aktarmak isteyenler Yurtdışı Proje Yönetimi eğitimi almayı tercih etmelidir. Yurtdışı Proje Yönetimi Diploma Programları öğrencileri fiyat konusunda da rahatlatacaktır. Kısıtlı bir bütçeye sahip olanlar Yurtdışı Proje Yönetimi program ücretlerini okurken çalışarak çıkartabilecektir. Bu sebeple kısıtlı bütçeye sahip olanlar tercih edebilir.

Devamını Oku

Yurtdışı Proje Yönetimi Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Proje Yönetimi eğitimi alanlar hemen hemen her sektörde çalışabilmektedir. Bu sebeple iş başvurusu yaparken tek bir sektöre saplanıp kalmazlar. Yurtdışı Proje Yönetimi Diploma Programından mezun olanlar iş başvurusu seçeneklerini artırabilecekleri için iş bulma sürecinde avantajlı olacakladır. Yurtdışı Proje Yönetimi Diploma Programından mezun olanlar sağlıktan turizme, teknolojiden finansa kadar pek çok sektörde çalışabilmektedir. Pek çok sektör donanımlı Proje Yöneticilerine ihtiyaç duyar. Şirketlerde orta kademeli çalışanlar olarak işe girmenin yolu Yurtdışı Proje Yönetimi eğitimi almaktan geçer. Yurtdışı Proje Yönetimi Sertifika Programında çok kültürlü sınıflarda eğitim alınır. Öğrenciler bu sayede farklı kültürlerle içi içe olma ve o kültürleri tanıma fırsatı yakalar. Proje Yöneticisi olmak isteyenlerin iş birliğine dayalı bir proje ortamı sağlaması, ekibinin ve paydaşlarının en profesyonel şekilde iletişimde olmasını organize etmesi gerektiğinden böyle bir ortamda eğitim almak onlar için avantajlıdır. Sürekli farklı kültürlerle iletişimde olan öğrenciler iş hayatına atıldıklarında yönetim sürecinde daha başarılı kişiler olacaktır. Yurtdışı Proje Yönetimi Programı fiyatları diğer programlara göre avantajlı olduğundan öğrenciler sertifika programı arayışlarında bu programa yönelmektedir. Özellikle kısıtlı bütçeye sahip olanlar için Yurtdışı Proje Yönetimi Program ücretleri karşılanabilecek düzeydedir. Hele ki öğrenci eğitim aldığı sırada part-time çalışırsa para bile biriktirme imkânı bulabilir.

Devamını Oku

Neden Yurtdışında Proje Yönetimi Sertifika Eğitimi Almalısınız?

Yurtdışında Proje Yönetimi Eğitimi almak öğrenciler için çığır açıcıdır. Proje Yönetimi gibi takım çalışması ve liderlik gerektiren mesleklerde farklı kültürleri tanımak, onları anlamak ve saygı duymak en önemli gerekliliklerdendir. Yurtdışı Proje Yönetimi Programına katılanlar çok kültürlü sınıflarda aldıkları eğitimlerde farklı kültürlere, farklı bakış açılarına saygı duymayı öğrenir. Proje Yönetimi alanında çalışacak bir kişi ne kadar farklı kişi tanır ve ne kadar farklı hayata dokunursa iş hayatında o kadar başarılı olur. Proje Yönetimi sadece bir takımı yönetmeyi değil farklı paydaşları yönetmeyi de kapsadığı için Yurtdışı Proje Yönetimi Programına katılmak mesleki ilerlemenin önünü açacaktır. Yurtdışı Proje Yönetimi Diploma Programına katılanlar; üretim, teknoloji, danışmanlık, hükümet, sanat, medya, kar amacı gütmeyen kuruluşlar gibi birbirinden farklı sektörlerde çalışabileceklerdir. Bu sebeple Yurtdışı Proje Yönetimi eğitimlerinde proje yönetiminin farklı sektörlere nasıl uyarlanabileceği öğretilir. Yurtdışı Proje Yönetimi program ücretlerinin üniversite ve yüksek lisans ücretleri kadar yüksek olmaması, iş hayatına atılmadan önce donanım kazanmak ve yurtdışı iş deneyimi elde etmek isteyenler için karlı bir alternatiftir. Yurtdışı Proje Yönetimi Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir? Yurtdışı Proje Yönetimi Programından mezun olanlar pek çok sektörde çalışabilmektedir. Bu programdan mezun olanlar; teknoloji, danışmanlık, sanat, medya, sağlık sektörleri gibi sektörlerde Proje Yöneticisi olarak işe başlayabilirler. Yurtdışı Proje Yönetimi Sertifika Programı mezunları Supervisor, Yönetici, Proje Yöneticisi, Program Yöneticisi, Takım Lideri, Organizasyon Yöneticisi gibi orta kademeli pozisyonlarda iş bulabilmektedir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Twin English Centres Dublin Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Öğrenci
Emerald Cultural Institute Dublin Öğrenci Yorumları

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Öğrenci
Öğrenci Yorumları

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Öğrenci

Sıkça Sorulan Sorular

Sertifika Programını Nedir?

  Sertifika programları, süresi 4 haftadan başlayıp 2 yıla kadar uzayabilen mesleki eğitimlerdir. Uluslararası sertifika programlarına katılım için lise mezunu olmak yeterlidir. Bazı programlar özellikle lisans diploması isteyebilir. Yurtdışı sertifika programlarının ilk amacı meslek edindirmektir. Bu programlardan mezun olanlar sektöre hazır bir şekilde giriş yapar. Çünkü yurtdışı sertifika programlarının büyük bir çoğunluğu, staj yapmayı zorunlu tutarak öğrencilerinin teoride öğrendikleri bilgiyi pratiğe de dökebilmesini amaçlar. Bu sebeple yurtdışı sertifika programlarından mezun olanlar sektörü tanıyarak iş başlangıcı yapabilmektedir. 


  Yurtdışı sertifika programları; hayalleri süsleyen üniversitelerin programlarına katılarak bu kurumların tüm imkanlarından yararlanmayı sağlar. Diploma ve sertifika programlarında üniversite hocalarının yanı sıra sektörün önde gelen isimlerinden ders alınmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Uluslararası sertifika programlarına katılmak için en az lise mezunu olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir. Amerika sertifika ve diploma programlarından bazıları lisans diploması isteyebilmektedir. Yurtdışı sertifikalı eğitim programlarına katılım için İngilizce dil yeterliliği zorunluluktur. Dil yeterliliği olmayanlar, okulların açtığı dil okulu programlarına katılıp belli seviyeye ulaştıktan sonra sertifika programlarına başlayabilir. Temel olarak bu gereklilikleri yerine getiren herkes programlara başvurabilir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.

Kayıttan Sonra Bana Yardımcı Olmaya Devam Edecek Misiniz?

  Global Vizyon olarak uzun yıllardır sektöre yön veren şirketlerden olmamızın birinci nedenlerinden biri öğrencilerimizin her sorunuyla yakından ilgilenmemizdir. Global Vizyon’un deneyimli danışmanları öğrencileriyle bire bir ilgilenerek, her türlü sorunlarında yanlarında olmaktadır.

Bir Programın Ortalama Maliyeti Nedir?

  Amerika’da sertifika programları 6 bin 800 Dolardan başlar 38 bin Dolara kadar yükselir. Amerika’da yaşam masrafları yılda 10 bin – 18 bin Dolar arasında değişir. Konaklama, yemek, ulaşım, ders materyalleri, kıyafet ve eğlence masrafları katılarak yapılan hesaplamalarda öğrenciler aylık bin ile bin 500 Dolar arası harcar. Amerika sertifika programına katılacakların fikir sahibi olması adına masrafları kalem kalem paylaşıyoruz.


  • Konaklama: Yıllık 5 bin – 7 bin Dolar

  • Gıda-Yemek: Günlük 12-15 Dolar

  • Ulaşım: Toplu taşıma kartı aylık 40-100 Dolar

  • İnternet: Aylık 45-50 Dolar 

  • Telefon: Aylık 50 Dolar

  • Kişisel harcamalar: Yıllık 2 bin Dolar