Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Kanada Yaz Okulları

Kanada'da Yaz Okul

Aktivitelerle Dolu, Aynı Zamanda Eğitimi Destekleyici Bir Yaz Dönemi Geçirmek İçin Adres Kanada...

Kendine has ve büyüleyici doğası, sıcak ve güleryüzlü insanları, kaliteli eğitim kurumlarıyla yaz okullarının en çok tercih edilen destinasyonlarından olan Kanada, her yıl binlerce öğrenciyi topraklarında ağırlamaktadır. Sosyal ve ekonomik olarak yapılan sıralamalarda, her yıl dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden seçilen Kanada’daki yaz okulları; eğitim kaliteleri ve yoğun aktiviteleriyle ön plana çıkmaktadır. Yaz okulu programlarının içerikleri her yaş grubuna göre ayrı ayrı düzenlenmektedir. Katılımcının yabancı dilini geliştirirken sosyal ve kültürel olarak da kendini geliştirmesi amaçlanmaktadır. 

Devamını Oku
Yaz Okulu Programları

Kanada’da resmi olarak iki dil konuşulmaktadır. İngilizce ve Fransızca’nın konuşulduğu ülkede her iki dil için de açılan yaz okulları bulunmaktadır. Toronto ve Vancouver şehirleri genellikle İngilizce, Montreal ise Fransızca eğitim almak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. 

Okullarda az kişilik sınıflarda, birebir ilgi gösterilerek eğitim verilmektedir. Teknolojik sınıflarda, duyusal ve görsel eğitim teknikleri kullanılarak verilen derslerle öğrenci kısa sürede hızlı bir gelişme kaydeder. Dersler ortalama olarak haftalık 15-20 saat aralığındadır. İsteğe bağlı olarak haftalık daha yüksek ders saatine sahip olan programlar tercih edilebilir. Derslerde konuşma, okuma, yazma ve dinlemeye yönelik eğitimler verilir. Kanada’da yaz okuluna giderek, dil öğrenmenin en iyi tarafı ülkenin kozmopolit yapısından dolayı pek çok aksanın konuşulması ve öğrencinin tüm aksanlarda İngilizce’yi anlayabilmesidir. 

Öğrenci yabancı dili sadece sınıflarda aldığı eğitimle değil sosyal hayatın içerisinde öğrenme fırsatı yakalar. Yaz okullarında öğrencilerin eğitimlerine olduğu kadar sosyal aktivitelerine de önem verilmektedir.  Katılımcılar ilgi alanlarına göre desteklenir. Katılımcılar; dil eğitiminin yanı sıra sportif, sosyal ve sanatsal faaliyetlerle de desteklenmektedir. Programlar kapsamında öğrencilerin bulundukları kentin tarihi, kültürel ve simgesel yerlerini ziyaret etmeleri, sosyalleşmeleri ve bu sayede İngilizce’yi günlük hayatın içerisinde kullanma fırsatı bulmaları amaçlanır. Kimi programlar da öğrencinin özel olarak ilgilenmek istediği alana yönelik açılmaktadır. Futbol, voleybol,basketbol, tenis, su sporları, doğa sporları, sanatsal aktiviteler… gibi birçok özel alana hitap eden ayrı ayrı dil okulları bulunmaktadır. Bu sayede öğrenci eğitim alırken, kendi ilgi alanına da vakit ayırma fırsatı bulur. 

Devamını Oku
Konaklama

Kanada’da yaz okulu eğitimleri genellikle; lise, kolej ve üniversite bünyelerinde verilmektedir. Öğrenciler bu eğitim kurumlarının kendilerine tahsis ettikleri yurtlarda konaklayabilir veya aile yanı konaklamayı terci edebilirler. Aile yanında konaklayan öğrenci ev konforundan uzaklaşmadan, aile fertleriyle dil pratiği yaparak kendini geliştirirken, yurtta konaklayan öğrenci kendi sorumluluğunu kendi üstlenerek, yaşıtlarıyla dil pratiği yapar. Her iki alternatifin kendi içerisinde olumlu özellikleri bulunmakta birlikte, her iki alternatifte oldukça güvenlidir. Konaklama noktaları devlet tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. Kurumların ve devletin denetleme mekanizması, öğrencilere özel atanan grup liderleri sayesinde katılımcıların güvenliği sağlanmaktadır. Kanada’da suç oranlarının çok düşük olması, vatandaşlarının yardımsever ve sıcakkanlı olması, çokkültürlü bir yapıya sahip olması gibi etkenler çocuklarını Kanada’ya yollayan ailelerin gönül rahatlığı duymasını sağlayacaktır.

Kanada’daki başlıca yaz okullarımız;
ST GILES
Embassy English
ELS
SPRACHCAFFE
EC English
University Of Toronto
ILAC
Talk English

Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım