Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Amerika'da Master & MBA

Amerika'da Master (Yüksek Lisans)

Dünyanın Nabzını Tutan Ülkede, En Son Gelişmelerle İç İçe Yüksek Lisans Yapma İmkanı…

Amerika yüksek lisans yapmak isteyen gençlerin ilk tercih ettiği ülkelerin başında geliyor. Sınırları içerisinde bulunan dünyanın en iyi üniversiteleriyle dikkat çeken ABD; her bütçeye ve her bilgi düzeyine uygun alternatiflerle öğrencilerin seçme alanını genişletiyor. Yoğun bir rekabetin bulunduğu iş hayatına donanımlı bir şekilde girmek isteyenler ABD’de yüksek lisans yaparak hem mesleki yeterlilik kazanıyor hem de ülke içerisinde bulunan dünyanın önde gelen şirketlerini yakından takip ederek geleceklerine yön verebiliyorlar. 

Neden Amerika’da Yüksek Lisans?

ABD üniversitelerinden alınan master diplomaları dünya çapında itibara sahiptir. Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasına pek çok üniversite sokması ve her yıl tüm üniversitelerinde bir adım daha öteye taşınan eğitim kalitesiyle öğrencilere parlak bir kariyer vaadetmektedir. 

Amerikan üniversiteleri çok kültürlülüğün merkez noktasıdır. Kültürel çeşitliliği sağlamak adına özel çaba sarf eden okullarda; çeşitli milletten insanlarla iletişime geçebilir, fikirleri ve bakış açıları hakkında bilgi edinebilir, toleranslı ve diğer kültürlere açık olmayı öğrenir ve bu şekilde kendi perspektifinizi genişletebilirsiniz.

ABD üniversiteleri uluslararası öğrencilere büyük kolaylıklar sağlamakta ve her açıdan destek olmaktadır. Gerek oryantasyon döneminde, gerek dil yeterliliği ile ilgili konularda, gerekse mezuniyetten sonra başarılı öğrencilerinin dünyanın önde gelen şirketlerde iş bulabilmesi adına pek çok adım atmaktadırlar..

Teknolojik gelişmelerin merkezi olan ABD’deki üniversiteler tüm imkanlarla donatılmış sınıfları, geniş veritabanları, okul içerisindeki tesis ve imkanlarıyla öğrencilere en iyi şartları sunarlar.

Amerikan üniversiteleri özgür ve rahat bir eğitim anlayışını benimserler. Öğrencilerin yapmakla yükümlü olduğu konular bellidir, sonuca giderken zorunlu olarak uymak zorunda oldukları kurallar yoktur. Örneğin her derse devam edilecek diye bir zorunluluk getirmezler. Öğrenci derslere devam etmeden bilimsel çalışmasını en iyi şekilde tamamlayabiliyorsa bu yeterlidir. Metotsal zorunluluklar ve kurallarla kısıtlanmış programlar yoktur. Özgür, rahat ve bilimsel bir ortamda master yapma fırsatı sunarlar.

Devamını Oku

Başvuru Şartları

Türkiye’de YÖK tarafından tanınan devlet yada özel üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun, lisans diplomasına sahip öğrenciler, yurtdışındaki master programlarına başvuru yapabilmektedir. Mezun olunan üniversitenin sıralaması yada bilinirliği bu noktada sıkıntı teşkil etmemektedir.
Yurtdışındaki üniversitelerin bir takım kendi özel şartları olsa bile genel başvurada aradıkları nitelikler hemen hemen aynıdır:

4 yıllık üniversiteden mezun olmak veya son sınıf öğrencisi olmak
Not ortalaması 4 üzerinden en az 2.2 ve üzeri olmalı
Yurtdışında master yapmak istenen bölümün eğitim dilini bildiğini bir belge ile kanıtlamalı. Bu belge olmadan da ilk başvuru yapılabilir, ancak eğitim başlamadan yeterlilik belgesinin sunulması gerekir. Türkiye’de İngilizce eğitim veren bazı üniversitelerden mezun olanlardan resmi TOEFL veya IELTS belgesi istenmeyebilir.
Yurtdışında başvuru yapmak istediğiniz ülkeye karar verdikten sonra Global Vizyon eğitim danışmanlarınızla bir araya gelerek başvuru şartları hakkında daha detaylı bilgi alabilir, kendi şartlarınıza uygun üniversiteleri araştırabilirsiniz.

Yüksek Lisans için Girilmesi Gereken Sınavlar

Üniversitelere kabul alabilmek için çeşitli sınavlardan geçerlilik almanız gerekebilir. Bunların en başında gelenler GMAT, GRE, TOEFL, IELTS… gibi sınavlardır. İşletme yüksek lisansı yapacaksanız GMAT adlı sınavadan başarılı bir sonuç almanız, mühendislik eğitimi alacaksanız GRE adlı sınavadan başarılı sonuçlar almanız beklenebilir. Sınavlardan alınan sonuçlar üniversite kabullerinde oldukça etkilidir.  Üniversiteler dil yeterliliği istemektedir. Bu yeterliliğinizi TEOFL ve IELTS gibi sınavlardan alacağınız neticelerle kanıtlayabilirsiniz.

Yüksek Lisans Programlarına Başvuru İçin Gerekli Belgeler
Mezun adaylardan iyi derecede bir lisans diploması (4. sınıf öğrencileri Haziran döneminde mezun olacak ise başvuru yapabilmektedir)
Not dökümü- Transkript
İngilizce yeterlilik belgesi (Toefl 213 (550) - IELTS en az 6) veya diğer ülkeler için ülkenin eğitim dilinde bir yeterlilik belgesi
2 adet referans
Niyet mektubu “Statement of Purpose”
Eğer iş deneyimi varsa CV (özgeçmiş)
Girmeniz gereken bilgi ve yetenek testleri varsa bunların sonuçları

MBA Nedir?

MBA; “Master of Business Administration” yani “İşletme Yüksek Lisans” programının kısaltmasıdır. Türkiye’de ve dünyada MBA diye bilinen program aslında İşletme Yüksek Lisansı’dır. Bu program ulusal ve uluslararası kurumların üst düzey konumlarında yönetici olarak görev almak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği bir programdır. Farklı alanlarda lisans eğitimi alan kişiler, MBA programlarına katılarak yöneticilik formasyonu kazanmaktadır. Günümüzde dünyanın en büyük şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin yaklaşık %21‘i, MBA eğitimi yapmıştır. Bu oran her geçen gün artmaktadır.

Program Size Neler Katacak?
Günümüzde bankacılık veya diğer finans sektörlerinde pek çok kişinin istek ve hedefleri arasında MBA yapmak vardır. 30’lu yaşlarında orta düzey yöneticilik pozisyonuna gelmiş birçok kişi deneyimlerini eğitimleriyle harmanlayarak daha üst pozisyonlara yükselmek için MBA eğitimine başlamaktadır.
MBA öğrencileri çoğunlukla genel müdürlük pozisyonunu hedefleyen,  yöneticilik kariyerlerinde yol almış kişilerdir. MBA eğitimi, bazı büyük şirketlere girebilmek için ön şart durumundadır ve mezunlara yeni şirketlerde yeni kapılar ve fırsatlar doğuran bir eğitimdir. MBA; kariyerinizde otomatik bir yükselme sağlamasa da, kişiyi doğru bilgi ve becerilerle donatarak iş hayatındaki fırsatları artırmaktadır.
MBA Association tarafından İngiltere’de yaptırılan araştırmaya göre, MBA mezunlarının maaşlarının bekledikleri düzeyden daha yüksek olduğu ortaya çıkmıştır. Ayrıca büyük uluslararası şirketlerin iyi pozisyonlar için MBA mezunlarını tercih ettikleri tespit edilmiştir.
Çalışma alanı ne olursa olsun, büyük ve orta ölçekli şirketler, çalışanlarının MBA diploması sahibi olmalarına büyük önem vermektedir.  MBA programında genelde; finans, finansal muhasebe, pazarlama, organizasyon davranışları, enformasyon yönetimi, e-ticaret, genel işletme ve insan kaynakları dersleri verilir. MBA programları, genel işletme eğitimi olarak başlamış, ancak son yıllarda uzmanlık alanlarına da ağırlık verilmektedir. Örneğin Finans, Pazarlama, İnsan Kaynakları veya E-ticaret gibi…
MBA programını bitiren öğrencilerin bir kısmı kendi çalıştıkları şirkette üst seviyelere yükselirken, bir kısmı da başka şirketlerde daha iyi pozisyonlarda iş hayatlarına devam etmektedir.

Devamını Oku

MBA’inizi Neden Amerika’da Yapmalısınız?

 Amerika’daki üniversiteler sınıflarda yapılan sıkıcı eğitimlerdense innovatif öğrenme metotlarını tercih ederler. Alanında en iyi eğitimenlerden eğitim almanın yanı sıra seminerler, konuk eğitimenler, vaka analiz çalışmaları ve teorinin haricinde pratik çalışmalar sayesinde öğrenci sektöre donanımlı bir şekilde hazırlanır. 

 Öğrenci girdiği sınavların yanı sıra bireysel performansına dair de değerlendirilir. Bu sayede öğrencinin kişisel olarak kendini geliştirmesi ve liderlik becerileri kazanması amaçlanmaktadır. 

 Amerika’daki MBA programlarında genellikle staj şartı bulunmaktadır. Dünyanın en iyi ve en büyük şirketlerine ev sahipliği yapan bir ülkede staj yapmak ve deneyim kazanamak öğrenci için büyük bir tecrübedir. Üniversiteler, staj zorunluluğu getirerek öğrencinin sektörel zorlukların üstesinden gelmeyi öğrenmesini amaçlar. Dünyanın en iyi 10 şirketinden 9’unun ABD’de bulunduğu göz önüne alındığında ülkenin öğrencilere sunduğu fırsatların enginliği anlaşılabilir. 

 Amerika sadece kendi vatandaşı olan öğrencilere değil uluslararası öğrencilere de burs imkanları sunmaktadır. Ülkede pek çok çeşit burs imkanı sunan devlet ve özel kurum bulunmaktadır. 

 Amerika’daki üniversiteler çok çeşitli MBA imkanları sunmaktadır. ABD’deki üniversitelerde klasik ve bilinen MBA programların yanı sıra özel programlarda bulunmaktadır.

MBA Süresi

Dünya genelinde MBA programı veren binin üzerinde üniversite ve kolej vardır. Amerika’daMBA programı genelde 2 yıl sürer. Ancak kimi üniversitelerde 1 yıl süren programlar da bulmak mümkündür. 

MBA Maliyeti
MBA ücretleri; üniversite veya kolejin büyüklüğü, sunduğu program türleri, sosyal ve kültürel aktivite seçenekleri dolayısıyla farklılıklar göstermektedir. Amerika’da yıllık eğitim ücreti 8.000 ile 45.000 Amerikan Doları arasında değişir. Amerika’da MBA programları genelde 2 yıl devam eder. Bu durumda ücretler 2 yıl için 16.000- 90.000 Amerikan Doları arası değişir.

MBA Kabul Koşulları
ABD’deki üniversitelerin herbirinin kendine özel kabul şartları bulunmaktadır. Üniversitelerin genellikle dikkat ettiği konuları saymamız gerekirse;
Yeterli düzeyde İngilizce bildiğinize dair belge (TOEFL yada IELTS)
Belirli bir düzeyde not ortalaması (GPA) (4 üzerinden en az 2.5)
GMAT (Graduate Management Admission Test) yada GRE (Graduate Records Examinations) sınavı skoru
Staj yada profesyonel iş deneyimi
2 adet referans mektubu
Kendinizi tanıtına bir ön yazı mektubu
Mesleki yeterlilik belgesi


Öğrenci bu faktörlerin büyük kısmını tamamlıyor fakat İngilizcesi yetersiz kalıyorsa üniversitelere şartlı kabul edilebilmektedir. Öğrenci üniversiteye kaydını yaptırır fakat eğitimine başlamadan önce bir dil okulunda hazırlık eğitimine katılır. İngilizce yeterliliğini alan öğrenci MBA eğitimine başlayabilmektedir.


Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Zahid D.

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci
Bizimle konuşun

Amerika Yüksek Lisans Eğitimi Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım