Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Fransa'da Master & MBA

Fransa'da Master (Yüksek Lisans)

Kaliteli Eğitim Sistemiyle Dünyanın Önde Gelen Ülkelerinden Olan Fransa’da Yüksek Lisans Yaparak Prestij Kazanın, Geleceğinizi En İyi Şekilde Kurgulayın…

Pek çok açıdan dünya ülkeleri arasında öncü konumda olan Fransa’da eğitim alan öğrenciler kendilerini hem akademik anlamda hem de kültürel anlamda geliştirme imkanı yakalayacaktır. 

Dünyanın en saygın eğitim sistemlerinden birine sahip olan Fransa’da tüm eğitim kurumları devlet tarafından sıkıca denetlenerek, kurumlar arasında eşitlik sağlanır. Fransa’daki tüm eğitim kurumlarında öğrenciler üst düzey eğitim almaktadır. Eğitimde eşitlik ilkesine önem veren Fransız üniversitelerinde yerli ve yabancı öğrenci ayrımı yapılmaz. Tüm öğrenciler aynı şartlar altında, yüksek kaliteli eğitim alırlar. 

Fark yaratan eğitimin yanı sıra öğrenciler Fransa’da kendilerini kültürel ve vizyonel olarak en iyi şekilde geliştirme imkanı yakalar. Fransa müzeleri, sanat galerileri, sarayları, botanik bahçeleri, mutfağı, kültürü, tarihi ile öğrencileri pek çok anlamda geliştirmektedir. Fransa’nın her köşesinden sanat ve kültür fışkıran sokakları öğrencileri bambaşka bir vizyona kavuşturacaktır. 

Yüksek lisansını Fransa’da yapmak isteyen öğrenciler zorlu fakat çok prestijli bir eğitim alacaklarını akıllarından çıkarmamalıdır. Bu zorlu fakat prestijli eğitim öğrencilerin ilerleyen yaşlarında onlara büyük ayrıcalıklar sağlayacaktır. Bir Fransız üniversitesinden mezun olmak dünya çapında saygınlığa erişmektir. 

Devamını Oku
Program

Fransa; ABD ve İngiltere’den sonra en çok uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan ülkeler arasındadır. Eğitimde eşitlik ilkesine çok önem veren Fransa’da her öğrenci aynı şartlar altında eğitim alır ve eğitimde eşitliği sağlayabilmek adına tüm eğitim kurumları devlet tarafından sıkı bir şekilde denetlenir. Bu da tüm eğitim kurumlarının yüksek kalitede eğitim vermesini sağlar. 

Fransız eğitim sistemi diğer ülkelerden farklıdır. Fransa’da devlet üniversitelerinin yanı sıra Grandes Ecoles adı verilen yüksek eğitim kurumları bulunmaktadır. Devlet üniversiteleri eğitim harçlarının düşüklüğü, eğitimin ücretsiz olması ve devletin başarılı öğrencilere sağladığı burslarla dikkat çeker. Grand Ecoles adı verilen eğitim kurumları ise üstün başarılı öğrencileri kabul ederler. Bu öğrenciler Grand Ecoles kurumlarından zorlu fakat oldukça prestijli bir eğitim alırlar. 

Fransa’da yüksek lisans programları 2 yıl sürmektedir. Fransız üniversitelerinden mezun olan öğrenciler yüksek lisans programlarına doğrudan başvururken, farklı ülkelerden başvuru yapan öğrencilerin çeşitli koşulları yerine getirmesi gerekir. Türkiye’de 4 yıllık bir üniversiteden mezun olan öğrenci Fransa’da yüksek lisans programlarına 2. Seneden başlar. Yani Fransa’da yüksek lisanslarını 1 yılda tamamlayabilirler. Öğrenciler tüm yüksek lisans süresinde 120 kredilik ders alır. 

Fransa’da eğitim dili Fransızca olsa da yüksek lisans programları İngilizce dilinde de verilmektedir. Dil yeterliliği olmayan öğrenciler üniversitelerin anlaşmalı oldukları eğitim kurumlarında hazırlık eğitimi alarak dil becerilerini geliştirir ve sertifikalarını alıp eğitim hayatlarına başlayabilir. 

Devamını Oku
Neden Fransa’da Yüksek Lisans Yapmalısınız?

- Her yıl uluslararası pek çok öğrenciyi ülkesinde ağırlayan Fransa’da pek çok milletten kişiyle dostluklar kurma imkanı bulunur. Bu sayede öğrenci hem İngilizcesini hem de Fransızcasını geliştirebilir.
- Fransa’da yüksek lisans öğrencilerine part-time çalışma imkanı verili. Öğrenci bu şekilde hem sosyalleşme imkanı yakalar hem de kendi cep harçlığını çıkartabilir.
- Dünya çapında prestijli ve kaliteli bir eğitim alınır. Dünyaca ünlü ve saygın Fransız eğitim sistemi öğrencilere pek çok artı katar. Öğrenci eğitim hayatı boyunca pek çok ünlü ve değerli akademisyenden ders alma fırsatı yakalar.
- Fransa yüksek lisans programlarından mezun olan öğrencilere 1 yıl çalışma ve oturum izni verir. Öğrenci bu sayede geleceğini çizerken farklı alternatifleri değerlendirebilir.
- Fransa’da okurken alınan Schengen vizesi sayesinde Avrupa’nın pek çok ülkesine vize prosedürleriyle uğraşmadan seyahat edilebilir. Öğrenci, trenlerle cazip fiyatlarla seyahat ederek Avrupa kültürünü yakından tanıma fırsatı bulur.
- Bir kültür sanat ülkesi olan Fransa’da öğrenciler kendilerini bu alanda geliştirme imkanı yakalar. Her sokağından kültür, sanat ve tarih fışkıran bir ülkede öğrenci vizyonel olarak kendini geliştirir, ince zevklere sahip olur.
- Pek çok araştırmaya ev sahipliği yapan Fransa’da öğrenci kendi araştırma konusunu destekleyici burslar bulabilir.
- Başarılı öğrenciler dünya çapında ünlü markaları olan Fransa’da prestijli markaların bünyesinde çalışma imkanı yakalayabilir. 

Gerekli Belgeler ve Koşullar

Fransız üniversitelerine başvuracak öğrencinin iyi bir lisans ortalamasına sahip olması onu ön plana çıkartacak bir donedir. Öğrenci Fransızca dilinde eğitim veren bir okula başvuracaksa Fransızca yeterlilik belgelerine, İngilizce dilinde eğitim veren bir programa başvuracaksa da İngilizce yeterlilik belgelerine sahip olmalıdır.

• Lisans diploması ve transkript
• DALF, TFC-DAP Fransızca yeterlilik belgeleri ya da TOEFL ve IELTS İngilizce yeterlilik belgeleri
• Niyet mektubu
• Yüksek Lisans süresince yoğunlaşılacak konuya dair tanıtım dosyası
• Referans mektubu
• Staj bilgileri ve CV
• Sanat, moda tasarımı ve mimari alanında çalışma yapacak olanların portfolyo hazırlaması gerekir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım