Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Polonya'da Master & MBA

Polonya'da Master (Yüksek Lisans)

Kaliteli Eğitim, Cazip Eğitim Ücretleri ve Keyifli Bir Öğrencilik Hayatını Birlikte Sunan Polonya’da Yüksek Lisans Yaparak Dünya Çapında Geçerli Bir Diplomaya Sahip Olurken Keyifli Bir Öğrencilik Hayatı Yaşayın…

Polonya kaliteli eğitimi, uygun eğitim ücretleri ve düşük yaşam giderleriyle uluslararası öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip ülkelerden biri olan Polonya; sıcakkanlı ve yardımsever halkı sayesinde öğrencilerin ülkeye kolay adapte olmasını sağlamaktadır. 

Türkiye’de bir vakıf üniversitesinde harcanan meblağlara Polonya’da yüksek lisans yapmak mümkündür. Ülkede yüksek kalitedeki eğitim cazip fiyatlara sunulmaktadır. Bu ülkede diğer Avrupa ülkelerine nazaran çok daha uygun fiyatlara eğitim alınabilir. Ayrıca ülkede yaşam giderleri de diğer ülkelere oranla çok caziptir. Polonya’nın para biriminin TL ile yakın değere sahip olması sayesinde hemen hemen Türkiye’de harcanan yaşam masraflarıyla ülkede yaşanabilir.

Polonya üniversite eğitiminin yanı sıra yüksek lisans yapmak isteyenlerin de ilk tercihlerinden biri olmaktadır. Üniversiteler kaliteli eğitim kadroları ve başarılı öğrencilere verdikleri değer ile tercih edilir konuma yükselmiştir. 


Devamını Oku
Program

Polonya’da yüksek lisans yapabilmek için Türkiye’deki ALES sınavına girmek zorunlu değildir. Dünyanın en köklü üniversitelerine sahip olan ve pek çok başarılı isim yetiştirmiş üniversitelere doğrudan başvuru yapılmaktadır. Öğrencinin üniversite diploması, başarılı eğitim geçmişi, yeterlilikleri Polonya’da yüksek lisansa başvurmak yeterlidir. 

Akademik başarı olarak dünya çapında adından söz ettiren Polonya üniversiteleri bütçeleri zorlamamaktadır. Üniversiteler pek çok bölümde İngilizce eğitim vermektedir. Ülkede yüksek lisans yapılabilecek bölüm alternatifleri oldukça fazladır. Öğrenciler ilgi alanlarına ve yeterliliklerine en uygun bölümleri Global Vizyon danışmanlarıyla birlikte seçebilmektedir.

Genç nüfusu ve cazip ekonomisiyle dünyanın dev şirketlerinde cazibe merkezi haline gelen Polonya’da üniversiteler öğrencilere staj imkanları sunmaktadır. Polonya’da bulunan uluslararası çapta tanınan markalarla üniversitelerin yapmış olduğu iş birliği sayesinde yüksek lisans öğrencileri staj dönemlerini verimli bir şekilde geçirmektedir. Yurtdışında staj yapma imkanı yakalayan öğrenci uluslararası şirketlerin iş yapma biçimlerini öğrenirken aynı zamanda CV’lerini eşsiz bir deneyim eklerler. Yurtdışında bir iş deneyimine sahip olmak ülkesine dönen öğrenciyi rakipleri arasında bir adım öne taşıyacak eşi benzeri olmayan bir imkandır.

Devamını Oku
Yüksek Lisans Mezunu Öğrenciye 2 Yıl Çalışma ve Oturum İzni

Pek çok Avrupa ülkesinde olduğu gibi Polonya’da başarılı öğrencileri desteklemektedir. Ülke yüksek lisanstan başarıyla mezun olan öğrencilere 2 yıl ülkede çalışma ve yaşama izni vermektedir. Yüksek lisanstan mezun olduğu alanda çalışmaya başlayan öğrenci 2 yıl süresince ülkede yaşama hakkı kazanır. Bu 2 yıllık süreç; öğrencinin hayatına ne şekilde devam etmek istediği ve kariyerine nasıl bir yön vermesi gerektiği konusunda fikir sahibi olacağı oldukça etkili bir süreç olacaktır. 

Başvuru ve Kabul Koşulları

Polonya’da yüksek lisans başvurusu yapmak için lisans mezunu olmanız yeterlidir. Türkiye’de ALES sınavına girmeniz gerekmez. Üniversite diploması ve transkript ön kayıt için yeterlidir. Ülkede eğitim alabilmek için iyi bir İngilizce seviyesine sahip olmak şarttır. Eğer öğrenci İngilizce yeterlilik seviyesini TOEFL/IELTS sınav skorlarıyla ispatlayamıyorsa şartlı kabul alabilir. Şartlı kabulde üniversitenin öğrenciye tanıdığı bir süre vardır. Öğrenci bu süre zarfında İngilizce hazırlık programlarına katılarak İngilizcesini geliştirir ve üniversiteye birinci sınıftan başlayabilir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım