Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı | 25+ Yıl Tecrübe

6 Şube
25+ Yıl Deneyim
50+ Danışman
45+ Ülke
300+ Anlaşmalı Okul

Yurt Dışında Dil Eğitimi Almak

Yurt dışında dil eğitimi almak, dil becerilerini en iyi şekilde geliştirmenin ve aynı zamanda dünyayı keşfetmenin mükemmel bir yoludur. Global Vizyon'un uzman yurtdışı dil eğitimi danışmanları, sizin için doğru ülkeyi ve bütçenize uygun dil programını seçmenizde büyük rol oynar. Yurt dışında güvenli ve emniyetli bir şekilde dil eğitimi almak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Neden Yurt Dışında Dil Eğitimi Almalısınız?

Akademik bir deneyim ve küresel bir kariyer için yurt dışında dil eğitimini tercih etmelisiniz. Yurt dışında dil eğitimi, özellikle öğrenciler için yurtdışında lisans ve lisansüstü eğitimin kapısını açmaktadır. Dilin doğal mekanında verilen eğitim ve sosyalleşme sayesinde dil becerileri unutulmadan daha hızlı ve etkili bir şekilde öğrenilmektedir.

Yurt Dışı Dil Okulu Süreleri

Yurt dışındaki dil okullarının süresi program dahilinde değişiklik göstermektedir. Her ülkedeki dil okullarının minimum süresi 2 haftadır. Yurt dışında dil eğitim programı seçiminde ihtiyaçlar ve bütçe göz önünde bulundurulur. Bu nedenle kişiler kendi seçtikleri dil eğitim programına katılarak dil okulu süresini kendileri belirler.

Yurt Dışı Dil Okulu Kabul ve Başvuru Şartları

Yurt dışındaki dil okullarında eğitim almak için gereken belgeler ülkeye göre değişir. Temel olarak finansal belgeler, CV, niyet mektubu gibi belgeler dil okulları tarafından talep edilmektedir. Yurt dışındaki dil okullarına kabul edilmek için belli bir seviyede İngilizce yeterliliğine sahip olmak gerekmez. Genel İngilizce gibi programlar anadil seviyesinde yabancı dil öğretmeyi amaçlar. Ancak kişi sınav odaklı bir dil programına katılacaksa minimum orta seviyede İngilizce bildiğini kanıtlamalıdır.

Yurt Dışı Dil Okulu Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Başvurular ülkeye ve dil okuluna göre değişmekle birlikte, yurtdışındaki dil okulları genellikle yılın her döneminde başvuruya açıktır. Kişiler kendilerine uygun dil eğitimi için diledikleri tarihte başvuru yapma hakkına sahiptir. Ülke özelinde dil okullarının başvuru tarihleri için bize ulaşabilir; dil okulu danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Yurt Dışı Dil Okulu Fiyatları

Yurt dışı dil okulu fiyatları; okulun bulunduğu ülkeye, şehre, programının süresine ve ek hizmetlere göre değişen rakamlara sahiptir. Ancak yurtdışında dil eğitimi almanın ücreti 1 aylık ortalama olarak 900 Euro civarındadır. Aşağıdaki tabloda ise ülkelere göre yurtdışında dil eğitimi fiyatları yaşam koşulları ile birlikte ortalama olarak verilmiştir.

Yurt Dışında Dil Eğitimi Fiyatları


ABD

İngiltere

Kanada

Malta

İrlanda

4 haftalık dil eğitimi ücretleri

2.000$

£800 - £2000

1500 - 2000 CAD

£700 - £900

£900 - £2000

Konaklama

450 - 1.000$

£350 - £1.500 

450 - 1000 CAD

£400 - £800

£800 - £1500

Beslenme

300 - 500$

£120 - £500

300 CAD

£100 - £400

£150 - £400

Ulaşım

100 - 150$

£50 - £100

200 CAD

£30 - £50

£50 - £150

Diğer Giderler

200 - 500$

£100 - £200

100 - 300 CAD

£70 - £150

£100 - £600

Yurt Dışında Dil Eğitimi Programları

Yurt dışında yabancı dil öğrenmek isteyen kişiler için özelleştirilen birçok program bulunmaktadır. Dil okullarının sunduğu alternatifler sayesinde kişiler, kendi alanlarında uzmanlık kazanmalarına yardımcı olacak eğitimi seçmekte özgürdür. Yurt dışındaki dil eğitimi programlarında etkin öğrenme ile temel dil becerilerinin hızlı bir şekilde geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Bu programlar;

Genel Dil Kursları (Genel İngilizce)
Yoğun Dil Kursları
Akademik Dil Programları
İş İngilizcesi Programları
Sınav Hazırlık Programları
Yaz Okulları
Öğretmen Eğitimi Programları
Mesleki Gelişim Programlar

Yurt Dışı Dil Okulu Danışmanlığı

Global Vizyon, yılların deneyimi ve bilgi birikimi ile bireylere dil okulu danışmanlığı vermektedir. Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen bireylerin tüm başvuru süreçlerini titizlikle yürüten Global Vizyon dil okulu danışmanları, kişilerin hedeflerine uygun programı bulmalarına yardımcı olarak ülkeye güvenli bir şekilde ulaşmalarını ve kaliteli bir eğitim almalarını sağlamaktadır.

Yurt Dışında Dil Eğitimi Alabileceğiniz Okullar

Sıkça Sorulan Sorular

3 ay yurt dışı dil eğitimi yeterli mi?
  • Yurt dışında 3 aylık dil eğitimi kişinin ihtiyaçlarına ve dil seviyesine göre yeterli olabilmektedir. Dil programının yoğunluğu içerisinde öğrenme sürecinizi en üst düzeye çıkarmanız mümkündür.
Dil okulu için yaş sınırı var mı?
  • Dil okulu için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır.
Dil okulu seçiminde nelere dikkat edilmeli?
  • Dil okulu seçerken öğrenilecek dil çerçevesinde ülke seçimi yapılmalı ve bütçeye göre okul ve program seçilmelidir.
Lise mezunları dil kursuna gidebilir mi?
  • Evet lise mezunları dil kursuna gidebilir. Türkiye’de lise mezunları yurt dışında üniversite okumak için sıklıkla dil kursuna kayıt olmaktadırlar.
Turist vizesi ile dil kursuna gidilir mi?
  • Hayır turist vizesi ile dil kursuna gidilmez. Dil eğitimi için gidilecek ülkeden eğitim vizesi alınmalıdır. javascript://
Yurt dışı dil okuluna kimler gidebilir?
  • Her yaştan insan yurtdışında dil okuluna katılabilir. Dil eğitimi programları için herhangi bir yaş veya statü şartı yoktur.
Yurt dışında dil okuluna gitmek için İngilizcem hangi seviyede olmalı?
  • Yurtdışında bir dil okuluna gitmek için İngilizce seviyenizin bir sınırı yoktur. TOEFL gibi sınavların öğretimi için yalnızca minimum düzeyde İngilizce yeterliliği gereklidir.
İngilizce en iyi hangi ülkede öğrenilir?
  • İngilizce en iyi İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada ve Malta ülkelerindeki dil okullarında öğrenilir.
İngilizceyi en iyi hangi ülkede öğrenirim?
  • İngilizceyi en iyi Amerika, İngiltere, Kanada, İrlanda, Dubai, Malta ve Avustralya gibi ülkelerde öğrenebilirsiniz. Ana dili İngilizce olan İngiltere ise dil öğrenmede en iyi ülke olarak kabul edilmektedir.
İngilizceyi ne kadar sürede ana dil seviyesinde öğrenebilirim?
  • Yaklaşık 1 yıl içinde anadil seviyesinde İngilizce öğrenmek mümkündür. Yurt dışında bir dil eğitim programına kayıt olunursa eğer birkaç ay içinde bile yetkin hale gelinebilir.

Güncel Yazılarımız

Tüm Yazılar
Ülkeler Hakkında İpuçları
Aug. 12, 2020, 3:37 a.m.
Miami'nin Aktif Sosyal Hayatını Eğitimle Buluşturan Okul...

Global Vizyon

Devamı
dil öğrenme
June 12, 2021, 3:37 a.m.
EC English Oxford İngilizce Dil Kursları

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Kensington School of English Londra

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
London School of English Londra En Kaliteli İngilizce Dil Okulu

Global Vizyon

Devamı
Tavsiye
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Oxford International Greenwich Dil Okulları

Global Vizyon

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Oxford International English Brighton

Global Vizyon

Devamı
dil öğrenme
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Cambridge’nin En Özel Dil Okulu!

Global Vizyon

Devamı
Tavsiye
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Studio Cambridge İngilizce Dil Okulu

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Oxford House College Dil Okulları

Global Vizyon

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Kaplan English Dil Okulları

Global Vizyon

Devamı
Öğrenci Yaşamı
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Kings English Oxford Dil Kursları

Global Vizyon

Devamı
dil öğrenme
June 12, 2021, 3:37 a.m.
LSI Cambridge İngilizce Dil Okulu

Global Vizyon

Devamı
dil öğrenme
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Bayswater English Dil Okulu Bournemouth

Global Vizyon

Devamı
Öğrenci Yaşamı
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Kings English Dil Okulu Bournemouth İngilizce Kursları

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Öğrencilerin Eğitimi Kadar Sosyalleşmesiyle de İlgilenen Okul!

Global Vizyon

Devamı
dil öğrenme
June 12, 2021, 3:37 a.m.
EC English Dil Okulu – Boston

Global Vizyon

Devamı
Öğrenci Yaşamı
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Kaplan English Bournemouth İngilizce Dil Okulu

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
LSI Brighton'da İngilizce Dil Kursları

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Sıcak ve Güvenli Şehir San Diego'da Uygun Fiyatlı Eğitim Almak Mümkün...

Global Vizyon

Devamı
Tavsiye
June 12, 2021, 3:37 a.m.
St Giles English Colleges Brighton Dil Okulu

Global Vizyon

Devamı
dil öğrenme
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Akademik Ortamda Dil Eğitimi Sunan Okul!

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Kaplan International Güvencesinde Eğitimi İrlanda'da da Alabileceksiniz!

Global Vizyon

Devamı
Tavsiye
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Westbourne Academy İngilizce Dil Okulu – Bournemouth

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
San Diego'da İngilizce Kursları

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
California Language Academy Los Angeles

Global Vizyon

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
June 12, 2021, 3:37 a.m.
New York'ta Dil Eğitimi Almak Yüksek Fiyatlıdır Diye Düşünmeyin!

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
TOEFL Sınavına Girmeden Üniversite Başvurusu Yapmak Mümkün!

Global Vizyon

Devamı
Kariyer
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Dil Eğitimi Alırken Kariyerinizi de Planlayabilirsiniz!

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
OHC English Melbourne'daki Cebinizin Dostu Dil Okulu!

Global Vizyon

Devamı
dil öğrenme
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Bu Şehirde Dil Eğitimi Alırken Kültür Sanata Doyacaksınız!

Global Vizyon

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
June 12, 2021, 3:37 a.m.
EC English San Diego Okyanusun Kenarında Ferah Bir Okulda Eğitim Almak İster misiniz?

Global Vizyon

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Akademik Başarısı Yüksek Bir Şehirde Eğitim Alma Ayrıcalığı Yakalayın...

Global Vizyon

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Kaplan English San Diego

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Kolej Kalitesinde Eğitim Almak İçin KGIC'i Tercih Edin!

Global Vizyon

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Eşsiz Doğası ve Yardımsever Halkıyla Uluslararası Öğrencileri Cezbeden Ülke!

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Kaplan English Güvenilir Eğitimin Toronto'daki Adresi Kaplan International

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Butik Eğitim Anlayışı Özel İlgiyi Beraberinde Getiriyor!

Global Vizyon

Devamı
dil öğrenme
June 12, 2021, 3:37 a.m.
EC Toronto Güvenli Şehirin Güvenilir Dil Okulunda Eğitimi Alın!

Global Vizyon

Devamı
Öğrenci Yaşamı
June 12, 2021, 3:37 a.m.
OHC English Sydney'de Bundan Daha Uygun Fiyatlı Eğitim Bulamayacaksınız!

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
İki Farklı Lokasyonda Eğitim İmkanı Sunan Tek Okul!

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
ILSC Sydney Deneyimli ve Sıcakkanlı Eğitim Kadrosuyla Dikkat Çeken Okul!

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Kaliteli Eğitim Alırken Bütçesini Korumak İsteyenlerin Tercihi!

Global Vizyon

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Oxford International Brighton İngilizce Dil Kursları

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Hızlı İlerleme Kaydetmek İsteyenler Bu Okulu Tercih Ediyor…

Global Vizyon

Devamı
dil öğrenme
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Kaplan English Cambridge İngilizce Dil Okulu

Global Vizyon

Devamı
Kariyer
June 12, 2021, 3:37 a.m.
ELC Bristol İngilizce Dil Okulu

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 3:37 a.m.
St Giles English Colleges Eastbourne

Global Vizyon

Devamı
dil öğrenme
June 12, 2021, 3:37 a.m.
LSI Dil Okulu – Boston

Global Vizyon

Devamı
dil öğrenme
June 12, 2021, 3:37 a.m.
Kaplan English Dil Okulu – Boston

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 12, 2021, 4:07 a.m.
Londra’nın En Cazip Fiyatlı Dil Okulu Kaplan International

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
June 30, 2021, 7:47 p.m.
Oxford House College Dil Okulunda Cazip Fiyatlı Eğitim

Global Vizyon

Devamı
yurtdışı eğitim
March 22, 2022, 5:08 p.m.
Work And Study Programı’nı Uzatabilir Miyim?

Work and Study Programı’na katıldığınızda, hem programınızı hem de o ülkede kalış sürenizi uygun fiyatlarla uzatabilirsiniz. Detaylı bilgileri aşağıda okuyabilirsiniz.

Devamı
Kariyer
March 22, 2022, 5:20 p.m.
Work And Study Programı’nda Ne Kadar Kazanırım?

Work and Study programlarıyla yurt dışına giden öğrenciler, eğitim aldıkları ülkeye, yeteneklerine ve İngilizce seviyelerine göre aylık ortalama 1000 euro’ya kadar kazanabiliyor. En düşük şartlarda çalışan öğrenciler dahi rahatlıkla kendi konaklama ve yaşama maliyetlerini çıkarıyor. Ülkelere göre değişen çalışma ücretlerini aşağıda okuyabilirsiniz.

Devamı
Kariyer
March 22, 2022, 5:33 p.m.
Work And Study Programı’nda Ne Kadar Çalışabilirim?

Öğrencilerin yurt dışında eğitim alırken bir yandan da çalışma imkanlarının olduğu Work and Study Programları hakkında en merak edilen konulardan biri de çalışma süreleri. Her ne kadar ülkelere göre değişiklik gösterse de, genellikle öğrenciler haftada 20 saat yarı zamanlı çalışma iznine sahip oluyor. Ülkelere göre çalışma sürelerini aşağıda bulabilirsiniz.

Devamı
Kariyer
March 22, 2022, 6:01 p.m.
Yurtdışında Work And Study Programı’nda Hangi İşler

Yurt dışındaki Work and Study Programı’na katılan öğrenciler genellikle restoran, kafe, bar ve mağazalarda iş buluyor. Ancak Malta gibi bazı ülkeler, öğrencilerin kendi meslekleriyle ilgili bir yerde çalışmasına imkan sağlıyor. Work and Study Programı kapsamındaki ülkelere göre çalışma olanaklarını aşağıda okuyabilirsiniz

Devamı
Kariyer
March 22, 2022, 11:22 p.m.
Yurtdışında Work and Study Programı’na Ne Zaman

Öğrencilere eğitim verirken bir yandan da çalışma imkanı sunan Work and Study Programları için genellikle belirli bir kayıt dönemi bulunmuyor. 18 ila 25 hafta süren dil eğitimlerine katılmak isteyen öğrenciler, seçtikleri ülkedeki okulların programlarına dahil oluyor. Öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerin başında ise İrlanda, Kanada, Avustralya, Malta ve Dubai geliyor. Ülkelere göre değişen Work and Study Programı katılım detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Devamı
Kariyer
March 23, 2022, 12:59 a.m.
Yurtdışında Work and Study Programı İçin Nedenleri

Yurt dışında Work and Study Programı’na katılan öğrenciler; özgeçmişlerini güçlendirmekten her yerde geçerliliği olan sertifikalar edinmeye, gelişmiş network ağı kazanmaktan inanılmaz deneyimler yaşamaya kadar birçok avantajın sahibi oluyor. Sizin için 15 tanesini derledik:

Devamı
yurtdışı eğitim
March 23, 2022, 1:05 a.m.
Work and Study Programında Nelere Dikkat Etmeli?

Yurt dışında Work and Study yapmayı düşünen öğrencilerin, başta bütçe yönetimi olmak üzere birçok konuda doğru planlama yapması gerekiyor. Öğrenciler; konaklama, vize başvurusu, eğitim, seyahat, gündelik maliyetler, yeme içme ve ekstra harcamaları mutlaka hesaba katmalı. Önemli başlıkları yazımızda okuyabilirsiniz.

Devamı
Tavsiye
March 23, 2022, 1:32 a.m.
Work and Study ve Work and Travel nedir?

Work and Study ile Work and Travel, adaylar tarafından sıkça karıştırılabiliyor. Fakat bu iki tanım birbirinden oldukça farklı. Hemen detaylarına geçelim.

Devamı
Tavsiye
March 23, 2022, 2:37 a.m.
Work and Study nedir? hangi ülkelerde work and study?

Work and Study’yi son yıllarda sıkça duyuyorsunuzdur… Work and Study nedir, nasıl başvurulur, ne kadar sürer ve ne kadar kazanırım diye merak ediyorsanız; yanıtları bu yazımızda.

Devamı
dil öğrenme
March 23, 2022, 7:45 p.m.
Yurt Dışında Hem Dil Öğrenin hem çalışın Work and Study

Work and Study Programı’nda öğrenciler, hem kaliteli dil eğitimi alıyor hem de çalışıp bütçelerine katkıda bulunuyor. Öğrenciler genellikle hizmet sektöründe çalışsalar da iş olanakları ülkelere göre değişiklik gösteriyor. Sizin için en popüler Work and Study konumlarındaki iş ve ücret olanaklarını derledik.

Devamı
dil öğrenme
April 27, 2022, 12:19 p.m.
Yurt Dışında Dil Eğitimi Alırken Çalışarak Para Kazanabilirsiniz

Her yıl on binlerce öğrenci, bir yandan kaliteli dil eğitimi alırken bir yandan da çalışıp para kazanabilme şansı yakaladıkları için Work and Study’i tercih ediyor. Eğitimleri boyunca genellikle yarı zamanlı işlerde çalışan öğrenciler bu sayede; eğitimleri, yaşam maliyetleri ve boş zamanlarındaki aktiviteleri için bütçelerini planlayabiliyor.

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
April 27, 2022, 12:43 p.m.
Work and Study Ülkeleri ve Farkları Nedir?

Öğrencilerin bir yandan iş tecrübesi kazanırken bir yandan da eğitim bütçelerine katkıda bulunabildiği yurt dışında Work and Study programına ev sahipliği yapan ülkelerin başında Kanada, İrlanda, Avustralya, Dubai ve Malta geliyor. Bu ülkelerde Work and Study yapan öğrenciler; programlarının sonunda CV’lerine ekleyebilecekleri, uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalara da sahip oluyor. Ülkelerin kültürel farklılıkları, iş olanakları, eğitim, yaşam ve konaklama maliyetleri gibi etkenler program seçiminde belirleyici oluyor. Ülkelere teker teker bakalım…

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
April 27, 2022, 1:41 p.m.
Work and Study Programı İçin En Çok Tercih Edilen Ülkeler

Öğrencilerin yurt dışında hem öğrenim gördükleri hem de yarı veya tam zamanlı işlerde çalışıp para kazanabildikleri Work and Study Programları’nın popüleritesi her sene artıyor. Bu programlar sayesinde öğrenciler; yabancı bir ülkede eğitim görürken bütçelerine katkıda bulunabiliyor ve edindikleri yurt dışı iş deneyimi sayesinde CV’lerini güçlendiriyor.

Devamı
yurtdışı eğitim
April 27, 2022, 4:15 p.m.
Hangi Ülkelerde Work and Study Programı Geçerli ve Fiyatları Nedir?

Öğrencilerin dil eğitimi alırken masraflarını da karşılayabildiği Work and Study Programları; Kanada, Avustralya, İrlanda, Malta ve Dubai'de bulunuyor. 2022 güncel fiyatlarını aşağıda okuyabilirsiniz…

Devamı
yurtdışı eğitim
April 27, 2022, 4:24 p.m.
İngilizce Bilmeden Work And Study Programı’na Katılabilir Miyim?

Bir yandan eğitim alırken diğer yandan çalışarak bütçelerine yardımcı olmak isteyen öğrencilerin katıldığı Work and Study Programı’nın en önemli özelliklerinden biri, İngilizce bilgisine sahip olmayan öğrencilerin de eğitime katılabilmesi. Work and Study Programı kapsamında zaten dil eğitimi alan öğrenciler, bir yandan da genellikle yarı zamanlı işlerde çalışarak gündelik hayatta pratik yapabiliyor. İngilizce dil bilgisi daha yüksek seviyede olan öğrencilerin avantajı ise daha çok iş arasından seçim yapabilmesi. Ancak öğrenci İngilizce bilmiyor olsa bile yurt dışında Work and Study için başvurabiliyor. İngilizce seviyesi daha düşük olan öğrencilerin genellikle ilk yaptığı işler arasında; garsonluk, kasiyerlik, baristalık gibi hizmet sektöründeki işler bulunuyor. Öğrenciler dil seviyelerini geliştirdikçe, kendi mesleklerine uygun iş bulma şansları da artıyor. Öğrencilerin dil seviyelerine bağlı ülkeden ülkeye çalışma olanaklarını sizin için derledik.

Devamı
Tavsiye
April 27, 2022, 4:30 p.m.
Kanada Work and Study vize şartları nedir?

Hem çalışıp hem okumak için en popüler ülkelerden biri olan Kanada’ya eğitim vizesi başvurusu yapmak için bazı kriterler yer alıyor. Detayları yazımızda okuyabilirsiniz.

Devamı
dil öğrenme
April 27, 2022, 4:35 p.m.
Kanada’da Eğitim Vizesi ile Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Kanada Work and Study vizesi sayesinde öğrenciler, Kanada’da faaliyet gösteren bir dil okulunda veya üniversitede eğitim alırken çalışma iznine başvurabiliyor.

Devamı
Tavsiye
April 27, 2022, 5:51 p.m.
Kanada Devlet Kolejleri Bölümleri ve Fiyatları

Hem uygun fiyatlı olması hem de göçmenlik başvuru hakkı tanıdığı için Kanada’da en çok rağbet gören okulların başında, devlet kolejleri geliyor.

Devamı
Kariyer
April 27, 2022, 11:06 p.m.
Kanada Maaşlı Staj Programları Hakkında

Kanada’da hem okuyup hem çalışmak isteyen uluslararası öğrenciler, devlet kolejleri veya özel kolejler tarafından düzenlenen co-op programlarına katılarak bir yandan teorik bilgi edinirken diğer yandan maaşlı staj imkanına sahip oluyor.

Devamı
Tavsiye
April 27, 2022, 11:18 p.m.
Kanada Çalışarak Eğitim Programı'nda Ne Kadar Kazanırım?

Kanada’da hem eğitim görmek hem de çalışmak için co-op programına katılan öğrenciler, eğitimlerinin ilk bölümlerinde yarı zamanlı (haftada 20 saat), co-op bölümünde ise tam zamanlı (haftada 40 saat) çalışabiliyor.

Devamı
Öğrenci Yaşamı
April 27, 2022, 11:39 p.m.
Amerika Work and Study vize şartları nedir?

Amerika Birleşik Devletleri’nde Work and Study program farklı şekilde yapılıyor. Programın adı “Amerika’da maaşlı turizm ve gastronomi stajı” olarak geçiyor.

Devamı
Kariyer
April 27, 2022, 11:51 p.m.
Kanada Work and Study Co-op Programları’nda Hangi İşlerde Çalışılır?

Kanada’da hem okumak hem çalışmak için gelen öğrencilerin en çok tercih ettiği programların başında, maaşlı staj imkanı veren co-op programları geliyor.

Devamı
Tavsiye
May 9, 2022, 1:50 p.m.
Öğrenciler için Schengen Vizesi

Bir Öğrenci Schengen Vizesini Nasıl Alır? Sorusu öğrencilerin dünya tarihini ve dünya kültürünü yakından görmek istemesiyle birebir orantılı doğar. Eğitim – öğretim hayatlarında farklı hayatlara temas ederek gerek kişisel gerekse uzmanlık alanlarında gelişim göstererek belirli periyotta hayat standartlarını yükseltmek isteyen her öğrencinin talebi Schengen vizesi ile hayatına yepyeni bir soluk kazandırmak. Global Vizyon olarak Schengen vizesi alma sürecine geçmeden önce, Schengen vizesinin ne olduğuna dair kısa bir dipnot ile başlayalım istedik.

Devamı
Tavsiye
May 9, 2022, 5:10 p.m.
İsviçre'de Eğitim ve Yaşam Maliyetleri

İsviçre Yaşam Maliyeti, özellikle Türkiye başta olmak üzere yaşamını orada idame ettirmek isteyen tüm aile ve bireylerin merak konusu haline geldi. Dünya dengesi üzerinde refah ve kaliteli yaşam düzeyi en yüksek ülkelerden biri olan İsviçre’ye göç etmeyi planlayan veya bulunduğu yerle yaşam giderleri arasında kıyas yapmak isteyen kişiler için İsviçre de ki yaşam maliyetlerini Global Vizyon olarak kaleme alarak oldukça enteresan bir tabloyla karşınızdayız.

Devamı
dil öğrenme
May 9, 2022, 5:14 p.m.
MIT Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Hakkında

Yurtdışında eğitim almak isteyen her kesimden öğrenci için Massachusetts Teknoloji Enstitüsü ilgi çekidir. Bu enstitü hakkında bilgiler bu öğrenciler tarafından araştırılmaktadır. Global Vizyon olarak bu enstitü hakkındaki soru işaretlerini gidermeye ve ülkenin yaşama standartları, konumu ve eğitimi hakkında bilgiler aktarıyoruz. Bu bilgi aktarımına üniversiteyi tanıyarak başlamakta fayda vardır. Üniversite Cambridge’de 1861 yılında kurulmuştur. 1865 yılında ise ilk öğrencilerini kabul etmeye başlamıştır. Kurulduğu günden itibaren yaptığı tüm çalışmalarda daha iyi olmayı hedeflemektedir. Yaptığı çalışmalar nedeniyle bugün dünya çapında bir marka haline gelmiştir.

Devamı
yurtdışı eğitim
May 9, 2022, 5:22 p.m.
Türkiye'de Üniversite 'den Yurt Dışına Geçiş Yapılır mı?

Türkiye’de Üniversite Okurken, Yurt Dışına Geçiş Yapılır mı? Sorusu ülkemizde eğitim gören ve hayatını, kariyerini yurt dışında ki imkânlar doğrultusunda şekillendirmek isteyen tüm öğrencilerin ortak noktası diyebiliriz. Özellikle denklik ve sınav durumları bu konuda ön plana çıkarken, öğlencilerin tercih edecekleri üniversitelerinde kendi bünyelerinde ki işleyişleri temel faktörleri belirler nitelikte. Global Vizyon olarak sizler için hem geçiş sürecini hem de olabilecek seçenekler dâhilinde ki periyodu kaleme aldık.

Devamı
Kariyer
June 23, 2022, 12:27 p.m.
Avrupa'da Eğitim Bursları Üniversite

Yurt dışı eğitim bursları, öğrencinin hangi uluslararası bursları aldığına ve bu bursları kimin sağladığına göre değişiklik gösteriyor. Yine de çoğu eğitim bursu; öğrenim ücreti, kitaplar ve okulla ilgili diğer masraflar olmak üzere öğrencinin temel eğitim masraflarını karşılıyor.

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
June 23, 2022, 12:32 p.m.
Avrupa'nın Kaliteli, Denkliği olan ve Uygun fiyatlı Üniversiteleri

Öğrenciler, kur artışı ve ekonomik şartlar dolayısıyla Avrupa’da daha uygun bütçelerde eğitim alabilecekleri üniversite arayışına giriyor.

Devamı
Öğrenci Yaşamı
June 23, 2022, 12:37 p.m.
Yurtdışında Çalışarak Dil öğrenme daha kolay

Belirli bir çalışma programına sadık kalan öğrencilerin, daha başarılı olduğu söyleniyor. Öncelikle çalışma programının ne olduğuna ve neleri kapsadığına bakalım.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 23, 2022, 12:49 p.m.
Yurtdışında Öğrenci Çalışma Vizesi Çıkarmak İçin Gerekli Olan İşlemler

Yurt dışında bir yandan eğitim görürken diğer yandan çalışarak para kazanmak birçok öğrencinin hayallerini süsler. İrlanda, Avustralya, Malta, Dubai gibi bazı ülkeler, eğitim vizesiyle birlikte yarı zamanlı çalışma izni de verir.

Devamı
Tavsiye
June 23, 2022, 12:55 p.m.
İngilizce öğrenirken ne yapmalı?

Yurt dışında dil eğitimi programını tamamladıktan sonra hem öğrendiğiniz dili unutmamak hem de başarınızı artırmak için birçok yol bulunuyor.

Devamı
Tavsiye
June 23, 2022, 12:59 p.m.
Yurtdışında Dil Eğitimi Sonrası Vize Uzatma

Dil eğitimini yurt dışında alan öğrenciler, gittikleri ülkede daha uzun süre kalmak isteyebiliyor. Bu durumda genellikle vize süresini uzatmak mümkün ancak “daha ileri bir eğitim programına kayıt olmak gibi” bazı şartlar aranır. Ülkelere göre vize uzatma şartlarını listeledik.

Devamı
dil öğrenme
June 23, 2022, 1:06 p.m.
Dil öğrenirken o ülkenin kültürünü de öğrendiğinizi biliyor muydunuz?

Yurt dışında dil eğitimi almanın en önemli avantajlarından biri, o dili kültürüyle birlikte dolu dolu öğrenmek. Kitaplarda göremeyeceğiniz deyimlerin ve söz kalıplarının gündelik hayata nasıl yerleştiğini fark eder; dili o kültürün adetleriyle, yemeğiyle, müziğiyle, festivalleriyle birlikte kavrarsınız.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 23, 2022, 1:08 p.m.
Dünyanın En İyi 20 Üniversitesi

Her sene QS tarafından açıklanan “Dünyanın En İyi Üniversiteleri” sıralamasında, dünyanın farklı yerlerindeki en başarılı okullar yer alıyor. 2022 yılının listesindeki ilk 20’de; Amerika’dan 9, Büyük Britanya’dan 5, İsviçre ve Singapur’dan 2, Avusturya ve Çin’den ise 1’er üniversite yer alıyor.

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
June 23, 2022, 1:18 p.m.
Eğitim almak istediğiniz şehir, karakterinizi yansıtıyor mu?

Eğitim için yurt dışına çıkmak isteyen öğrencilerin vermesi gereken önemli kararlardan biri de şehir seçimidir. Bazı şehirler tarihi dokusu, doğal güzellikleri veya eğlenceli aktiviteleriyle ünlüyken; bazıları daha sakin, huzurlu ve ekonomik olabilir.

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
June 23, 2022, 1:26 p.m.
Eğitim için gideceğiniz şehrin başarılı olma oranınıza etkileri

Yurt dışında başarılı bir eğitim süreci geçirmek, kariyerinizde büyük sıçramalar sağlayabilir. Kendi yaşam biçiminize uygun, güvenilir, dost canlısı, iş olanakları kuvvetli ve ekonomik bir şehirde hem harika vakit geçirebilir hem de çok başarılı olabilirsiniz. Bu kriterleri teker teker değerlendirelim.

Devamı
dil öğrenme
June 23, 2022, 1:34 p.m.
Erken yaşta İngilizce öğrenmeye başlamanın faydaları

İkinci dil olarak İngilizce’ye başlama yaşı, çocukların gelişim özelliklerine göre değişiyor. Yine de uzmanlar, çocukların beyinleri 2-7 yaş arasında çok hızlı bir şekilde geliştiği için, dil eğitimine ne kadar erken başlarlarsa o kadar etkili olacağı görüşünde birleşiyor. Sizin için, erken yaşta İngilizce öğrenmeye başlamanın faydalarını derledik.

Devamı
dil öğrenme
June 23, 2022, 2:30 p.m.
Film ve dizi izleyerek İngilizce öğrenmek mümkün mü?

Yurt dışında dil eğitimi veya akademik eğitim almak isteyen öğrenciler; film, dizi ve belgesel izleyerek İngilizce öğrenmenin mümkün olup olmadığını merak ediyor.

Devamı
dil öğrenme
June 23, 2022, 2:39 p.m.
Geleneksel dil öğrenme metotlarından sıkılanlar için harika öneriler

Yeni bir dil öğrenmek ilk başta zor gelir. Ancak, internetin yaygınlaşmasıyla birlikte yabancı dil eğitimi alabileceğiniz kaynaklar da çoğaldı. Geleneksel dil öğrenme metotlarından sıkılanlar için bazı önerilerimiz var.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 23, 2022, 2:44 p.m.
Global Vizyon sadece danışmanlık yapmıyor, gelecek planlarınızı da oluşturuyor

Her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışındaki en kaliteli eğitim kurumlarına gönderen Global Vizyon, yalnızca süreci yönetmenizde yardımcı olmakla kalmıyor, bütün geleceğinizi de planlıyor. Kendiniz için uygun gördüğünüz kariyer planlarına uygun bir şekilde ilerlemeniz için gereken dil, lisans, yüksek lisans, diploma ve sertifika eğitimlerini en ideal ortamda almanızı sağlıyor.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 23, 2022, 2:47 p.m.
Harçsız Öğrenci Pasaportu Nedir? Nasıl Çıkarılır?

Harçsız öğrenci pasaportu, 25 yaş altında olan ve eğitimlerine devam eden öğrencilerin harç ödemeden alabildikleri bordo pasaport türüdür. Harçsız öğrenci pasaportu ve standart bordo pasaport arasında, harç ödenmemesi dışında herhangi bir fark bulunmuyor.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 23, 2022, 6:15 p.m.
Her öğrencinin yurt dışı seyahati öncesi bilmesi gerekenler ve seyahati kolaylaştıracak ipuçları

Yurt dışı eğitim için başvurduğunuz okuldan kabul aldıktan sonra, öncelikle seyahat öncesi yapmanız gerekenleri planlamanız gerekiyor.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 23, 2022, 6:34 p.m.
İngilizce Dil Okulu İçin Tercih Edebileceğiniz En İyi 5 Ülke

Her sene Türkiye’den binlerce öğrenci dil eğitimi almak için yurt dışına çıkıyor. Öğrencilerin gidecekleri ülkeyi seçerken göz önünde bulundurdukları faktörler arasında; eğitim kalitesi, sosyal olanaklar ve ekonomik maliyetler ön plana çıkıyor.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 23, 2022, 6:36 p.m.
İngilizce konuşmaktan korkanlara tavsiyeler

Yeni bir dil öğrenmeye başlayanlar genellikle o dili konuşmaktan çekinir. Oysa dil pratik yapmadan gelişemeyeceği için sohbetlerde kendisini geri çeken kişiler, bu fırsatı kaçırır. İngilizce konuşmaktan çekinenler için bazı tavsiyelerimiz var.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 23, 2022, 6:46 p.m.
İngilizce Öğrenmeye Katkı Sağlayan 5 Mobil Uygula

Yurt dışı dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin birçoğu, eğitimlerine başlamadan önce İngilizce becerilerini biraz daha geliştirmek istiyor.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 23, 2022, 6:51 p.m.
İngilizce öğrenmede işinizi kolaylaştıracak yayınlar

Dijital yayınlar aracılığıyla İngilizcenizi geliştirmenin birçok avantajı bulunuyor.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 23, 2022, 6:56 p.m.
Kanada'da Akademik Eğitim Seçenekleri, Çalışma ve Oturum İzinleri

Kanada’da akademik eğitim almak isteyen öğrenciler, üniversitelerde lisans veya yüksek lisans eğitimi alabilecekleri gibi, devlet kolejlerinde sertifika veya diploma programlarına da katılabiliyor. Hatta Work and Study programlarında hem eğitim görüp hem gelir elde edebiliyor.

Devamı
Kariyer
June 23, 2022, 6:59 p.m.
Kariyer planlamasında motivasyonun önemi

Bütün hayatımızı etkileyen evreleri başında gelen kariyer planlama süreci, yalnızca mesleğimizi değil, atacağımız adımları, karakterimizi, ilişkilerimizi ve sosyal yaşantımızı da oluşturur.

Devamı
Kariyer
June 23, 2022, 7:06 p.m.
Kariyer planlarken doğru yol arkadaşı seçmenin önemi

Nitelikli yurt dışı eğitim danışmanları yalnızca vize veya kabul almanız için gereken belgeleri toplamakla kalmaz, kariyer planlarınız için de size rehberlik eder.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 23, 2022, 7:08 p.m.
Kültürel bir öneme sahip Boston’da konaklanacak yerler

Massachusetts eyaletinin başkenti olan Boston, Amerika’nın nüfus bakımından en büyük ilk 10 şehri arasında yer alıyor. Boston şehri; önemli bir eğitim, sağlık, finans ve teknoloji merkezi olarak ön plana çıkıyor. Boston, Amerika’nın en eski şehirlerinden biri olarak tarihi ve kültürel geçmişe sahip bir bölge.

Devamı
Tavsiye
June 24, 2022, 1:07 p.m.
Neden dil eğitimi için danışmanlık almalıyım?

Yurt dışında dil eğitimi alma kararından sonraki aşama; hangi seviyede, hangi şehirde ve ülkede eğitim alınacağına karar verilmesidir.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 24, 2022, 1:16 p.m.
Niyet Mektubu ve Referans Mektubu Arasındaki Fark Nedir?

Öğrenciler, yurt dışında lisans veya yüksek lisans eğitimi kararı aldıktan sonra okulların kendilerinden talep ettiği belgeleri toplamaya başlıyor.

Devamı
dil öğrenme
June 24, 2022, 1:22 p.m.
Online eğitim ile dil öğrenmeyi keyifli hale getirin

Online eğitim platformlarının yaygınlaşmasıyla birlikte öğrenciler hem ücretsiz veya uygun fiyata, hem de eğlenerek dil öğrenebiliyor. Sizler için en popüler platformları ve içerdikleri İngilizce programları derledik.

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
June 24, 2022, 1:31 p.m.
Öğrenci Vizesi Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yurt dışında eğitim görmek isteyen öğrencilerin en çok dikkat etmesi gereken konuların başında, vize başvuruları geliyor. Eğitim görmek istedikleri ülkelerden kabul almak isteyen öğrencilerin başvuru sürecinde kendilerinden istenilen bütün şartları sağlamaları ve evrakları eksiksiz teslim etmeleri gerekiyor.

Devamı
Tavsiye
June 24, 2022, 1:37 p.m.
Psikolojik seyahat engellerinden nasıl kurtulurum?

Yolculuğumuz ister Kanada’da lisans eğitimi almak için kıtalararası, ister aynı denizi paylaştığımız Malta’da dil eğitimi almak için kısacık olsun, seyahat etmek bazılarımız için stresli olabilir.

Devamı
Tavsiye
June 24, 2022, 2:18 p.m.
Seçim yaptığınız ülkedeki dil eğitim okulları hakkında uzman tavsiyeleri

Yurt dışı eğitim danışmanınız, dil okulu seçimi yaparken bazı faktörleri göz önünde bulundurmanızı ister.

Devamı
Öğrenci Yaşamı
June 24, 2022, 2:33 p.m.
Seyahat etmek istediğiniz ülkeye ait genel kurallar hakkında bilgi edinin

Yurt dışı eğitim için bir başka ülkeye gittiğinizde bazı kurallarla karşılaşırsınız. Bu kurallar ülkenin gümrüğünde, hatta vize işlemleri sırasında başlar ve toplumsal yaşama kadar devam eder. Sizin için bazılarını derlerdik.

Devamı
Tavsiye
June 24, 2022, 2:38 p.m.
Uçak seyahatinizi keyifli hale getiren 15 muhteşem ipucu

Yurt dışı dil eğitimi için seçtiğiniz ülkeye giderken, saatlerce sürecek uçak yolculuğunu keyifli hale getirebilirsiniz. Hem konforlu hem de keyifli bir yolculuk mümkün.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 24, 2022, 2:45 p.m.
Work and Travel ile yaz tatillerinde hem dil öğrenip hem de para kazanmak mümkün

Üniversite öğrencilerinin yaz tatili dönemlerinde en fazla 4 ay süre ile Amerika’da hem çalışıp hem de seyahat edebilecekleri bir kültürel değişim programı olan Work and Travel, katılımcılara dillerini geliştirme ve para kazanma fırsatı sunuyor.

Devamı
Öğrenci Yaşamı
June 24, 2022, 2:52 p.m.
Yola çıkmadan önce gideceğiniz ülkeyi sokak sokak gezebileceğiniz aplikasyonlar

Gelişmiş radar sistemleri, büyük veri kullanımı ve teknolojinin birleşmesiyle oluşan programlar sayesinde, dünyanın her yerine ayak basmadan sokak sokak gezmek mümkün.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 24, 2022, 2:56 p.m.
Yurt dışı seyahati öncesi ve sonrası için gerekli 30 bilgi

Yurt dışı eğitim için bir başka bir ülkeye gittiğinizde; priz uçlarından metro sistemlerine, bahşiş oranlarından restoran açılış kapanış saatlerine kadar birçok farklılıkla karşılaşabilirsiniz.

Devamı
Tavsiye
June 24, 2022, 3:05 p.m.
Yurt dışına çıkarken valizimde neler bulundurmalıyım?

Dil eğitimi gibi nispeten uzun sürecek yolculuklara çıkmadan önce valiz hazırlamak büyük önem taşıyor. Valizinizde neler bulundurmanız gerektiğine geçmeden önce valizinizin nasıl olması gerektiği konusunda birkaç tavsiyemiz var.

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
June 24, 2022, 3:12 p.m.
Yurt dışında gideceğiniz ülke hakkında yeteri kadar bilgi sahibi misiniz?

Yurt dışı eğitimi için seçtiğiniz ülkenin, şehirleri ve bölgeleri birbirinden farklılık gösterir.

Devamı
Öğrenci Yaşamı
June 24, 2022, 3:35 p.m.
Yurt Dışında Üniversite Okumak İçin Yapılması Gerekenler

Yurt dışında üniversite okumanın; yeni insanlarla tanışmak, yabancı dili geliştirmek, farklı kültürleri tanımak, değişik yerleri görmek, özgüven kazanmak, CV güçlendirmek ve iş ağını geliştirmek gibi inanılmaz avantajları bulunuyor.

Devamı
Tavsiye
June 24, 2022, 3:50 p.m.
Seyahatinizi sorunsuz hale getirmek için önceden yapmanız gerekenler

İster Dubai’de Work and Study programına ister Avustralya’da sertifika & diploma programına gidiyor olun, uzun süreli seyahatiniz başlamadan önce doğru planlamayla olası sorunlara karşı hazır olmalısınız.

Devamı
yurtdışı eğitim
Aug. 19, 2022, 12:09 p.m.
2024'te Yurt Dışında Staj Yapmak İçin En İyi 3 Ülke

Sizler için 2024'te Yurt Dışında Staj Yapmak İçin En İyi 3 Ülkeyi derledik. Keyifli okumalar.

Devamı
dil öğrenme
Aug. 19, 2022, 12:47 p.m.
Dünyada En Çok Konuşulan Diller

Dünya üzerinden en az 7 binden fazla dil olduğu biliniyor. Ancak buna rağmen en fazla kullanılan dil sayısının 23 olduğu belirtiliyor. İngilizce ve Çince ise dünyada en çok konuşulan dil sıralamasında listenin başında geliyor.

Devamı
Tavsiye
Aug. 19, 2022, 12:55 p.m.
İlk Defa Uçacaklar İçin Havalimanı Kuralları

Yurt dışı eğitim için başvuru yaptığınız okula kabul edildiniz ve hayalinize kavuşmak için sayılı günler kaldı. Uçakla seyahat edeceksiniz ama ilk defa havayolu kullanacağınız için kuralları bilmiyorsunuz.

Devamı
dil öğrenme
Aug. 19, 2022, 1 p.m.
Küçük Yaşta Yabancı Dil Öğrenmek İçin 6 Önemli Sebep

Yabancı bir dil öğrenmek için en uygun yaş aralığının ne olduğu uzun zamandır tartışılıyor. Uzmanlar ise çocukluk çağının yeni bir dil öğrenmek için en verimli çağ olduğunu iddia ediyor.

Devamı
yurtdışı eğitim
Aug. 19, 2022, 5:23 p.m.
Amerika’daki En Ucuz Dil Okullarına Nasıl Ulaşabilirim?

Dünyanın en çok ziyaret edilen ülkelerinin başında gelen Amerika; uçsuz bucaksız toprakları, doğal güzellikleri, eğlence olanakları ve kültürel zenginlikleriyle bambaşka bir deneyim fırsatı sunuyor.

Devamı
dil öğrenme
Aug. 19, 2022, 5:27 p.m.
Gramer Öğrenmeden İngilizce Konuşmak Mümkün mü?

Ülkemizdeki eğitim sisteminde olduğu gibi, daha çok gramer eğitimiyle yetişen öğrenciler, yabancı ülkeden gelen kişilerle İngilizce konuşmaya çalıştıklarında veya TOEFL, IELTS gibi konuşma ve dinleme bölümlerine sahip olan sınavlarla karşılaştıklarında başarısız olabiliyor.

Devamı
Öğrenci Yaşamı
Aug. 19, 2022, 5:35 p.m.
Amerika’da Öğrenci Hayatı ve Yapmanız Gerekenler

Amerika’da eğitim almak, her öğrencinin hayalini süslüyor. Amerika’da lisans eğitimini bitirdiğinizde dünyanın her yerinde saygınlığı olan bir diplomaya sahip olursunuz.

Devamı
dil öğrenme
Aug. 19, 2022, 5:50 p.m.
Çin'de Üniversite ve Master Eğitimi Almak İçin 13 Neden

Dünyanın yeni süper gücü olarak anılmaya başlayan Çin’de, üniversiteler yaptıkları ilgi çekici bilimsel araştırmalar ve alanlarında gösterdikleri başarılarıyla adlarından sürekli söz ettiriyor.

Devamı
dil öğrenme
Aug. 19, 2022, 5:55 p.m.
Dil Okuluna Gidilecek Ülke, Eğitim Kalitesini Değiştirir mi?

Yurt dışında dil eğitimi almak için ülke seçimi yaparken bazı faktörleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

Devamı
dil öğrenme
Aug. 19, 2022, 6 p.m.
Dünyanın En Seçkin Üniversitelerine Sınavsız Girme İmkanı

Üniversite sınavında istediğiniz sonucu elde edemediyseniz veya başka bir ülkede iş ve kariyer fırsatlarına sahip olmak istiyorsanız, yurt dışında sınavsız girilen üniversiteleri tercih edebilirsiniz.

Devamı
dil öğrenme
Aug. 19, 2022, 6:05 p.m.
En Ucuz Şekilde Hangi Ülkede Üniversite Okunur?

Yurt dışında üniversite okumak, ülkemizdeki birçok öğrencinin hayalini süslüyor. Kur farkından dolayı bu hayali gerçekleştirmek giderek zorlaşsa da birçok Avrupa ülkesinde; Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya gibi ülkelere kıyasla daha uygun maliyetlere bu eğitimi alabiliyorsunuz. Üniversite eğitimi için en uygun maliyetli ülkelerin başında Almanya, Norveç, Avusturya, Polonya ve Macaristan geliyor.

Devamı
dil öğrenme
Aug. 19, 2022, 6:10 p.m.
Essay Yazma Teknikleri: Yazdığınız Kompozisyonu Daha Akademik Yapan 7 İngilizce Kelime

Gerek yurt dışında üniversite eğitimi gerekse master - mba için olsun, İngilizce essay yazmak eğitiminizin önemli bir bölümünü oluşturur. Makalelerinizi daha akademik göstermek için bazı kelimelerden yararlanabilirsiniz. Bunlardan en önemli 7 tanesini sizin için listeledik.

Devamı
Tavsiye
Aug. 19, 2022, 6:16 p.m.
Hangi Ülkede Master Yapmalıyım?

Yurt dışında master yapmak, öğrenciler için hem kişisel hem de mesleki gelişimlerini etkileyen en heyecan verici deneyimlerden biri. Ancak hangi ülkede master yaptığınız da önemli. Master yapmak için en ideal beş ülkeyi derledik.

Devamı
yurtdışı eğitim
Aug. 19, 2022, 6:21 p.m.
Dünyada Hangi Üniversiteler En Başarılı İnsanları Yetiştiriyor?

En başarılı insanları yetiştiren üniversitelerin, aynı zamanda dünyanın en iyi üniversiteleri olması rastlantı değil. Forbes’un makalesine göre mezunları arasında en çok dolar milyarderi olan üniversiteler şöyle sıralanıyor:

Devamı
Tavsiye
Aug. 19, 2022, 6:30 p.m.
İngilizce Kullanarak Kendinizi Nasıl Tanıtabilirsiniz?

Eğer konuşma pratiğiniz yoksa, yurt dışı dil okulunda eğitim almak için yeni bir ülkeye geldiğinizde ilk günlerde kendinizi rahat hissetmeyebilirsiniz. Her durumda işinize yarayacak, sizin için hazırladığımız soru kalıpları listesine göz atabilirsiniz.

Devamı
yurtdışı eğitim
Aug. 19, 2022, 6:32 p.m.
İngilizce Pratik Yapmanın 6 Yaratıcı Yolu

Birçok insan için İngilizce öğrenmek, uzun ve sabır isteyen bir süreçtir. Özellikle de bir noktada takılı kaldığınızı ve ilerlemediğinizi düşündüğünüzde pratik yapmak zor gelebilir. Neyse ki gündelik rutinlerinizin dışına çıkarak daha yaratıcı bir şekilde İngilizce pratik yapmanız mümkün. Sizin için İngilizce pratik yapmanın 6 yaratıcı yolunu derledik.

Devamı
dil öğrenme
Aug. 29, 2022, 2:14 p.m.
İngilizce Pratik Yapmanıza Katkı Sağlayacak Öneriler

Dijitalleşen dünya ile birlikte günümüzde İngilizce öğrenmenin birçok yolu bulunsa da hepsi aynı derecede etkili olmuyor

Devamı
dil öğrenme
Sept. 7, 2022, 11:01 p.m.
İngilizceyi Ne Kadar Sürede Öğrenebilirsiniz?

Uzmanlar, İngilizce’de seviye atlamak için ortalama 120-200 saatlik eğitimin gerektiğini söylüyor.

Devamı
Tavsiye
Sept. 7, 2022, 11:04 p.m.
Pasaport Harçları Nereye Ödenir?

Öncelikle pasaport almanız için randevu.nvi.gov.tr adresinden randevu almanız gerekiyor.

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
Sept. 7, 2022, 11:10 p.m.
Ülkelere Ait En Tuhaf 7 Yasak ve Nedenleri

Genellikle her ülkenin yasaları birbirine benzer. Bu nedenle öğrenciler kendi ülkelerinde kanunlara nasıl dikkat ediyorsa, yurt dışı eğitim için gittikleri ülkelerde de öyle dikkat eder.

Devamı
Tavsiye
Sept. 7, 2022, 11:13 p.m.
Yiyecekleri Tarif Ederken Kullanabileceğiniz İngilizce Kelimeler

Yiyecekler, gündelik hayatımızın önemli parçalarından biri. Yurt dışı eğitim amacıyla yabancı bir ülkeye gittiğimizde bazen mekan çalışanlarıyla bazen de arkadaşlarımızla

Devamı
Öğrenci Yaşamı
Sept. 7, 2022, 11:15 p.m.
İtalya’da Öğrenci Yaşamı

Avrupa’nın en güzel ülkelerinden biri olan ve dünyanın en eski üniversitelerinden bazılarına

Devamı
Tavsiye
Sept. 7, 2022, 11:22 p.m.
Yurtdışı okullarında arkadaşlık

Uzun zamandır hayalini kurduğunuz yurt dışı eğitim için başvurunuzdan olumlu yanıt aldınız ve gitmek için tüm hazırlıklarınızı tamamladınız. Artık yola çıkma vakti geldi.

Devamı
Kariyer
Sept. 7, 2022, 11:27 p.m.
Öğrencilere Okurken Çalışma İzni Veren Ülkeler ve Şartları

Özellikle kur artışı nedeniyle, yurt dışında eğitim almanın maliyeti gün geçtikçe artıyor. Ancak Kanada, İrlanda, Avustralya, Dubai ve Malta gibi ülkeler

Devamı
yurtdışı eğitim
Sept. 7, 2022, 11:29 p.m.
Neden Yurt Dışında Pazarlama Eğitimi Almalısınız?

Başarılı bir pazarlamacı olmak için hem ürününüzü hem kitlenizi tanımanız gerekir.

Devamı
Tavsiye
Sept. 7, 2022, 11:32 p.m.
Yurt Dışında Üniversite Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yurt dışında üniversite eğitimi geleceğiniz ve kariyeriniz için mükemmel bir adım olabilir.

Devamı
yurtdışı eğitim
Oct. 23, 2022, 7:21 p.m.
Yurtdışında İngilizce Yaz Kampları

İlkokul, lise, üniversite öğrencileri ve yetişkinler için hazırlanmış yurt dışı yaz kampları sayesinde İngilizcenizi geliştirebiliyor ve oyunlarla, eğlencelerle, gezilerle dolu bir tatil yapabiliyorsunuz.

Devamı
dil öğrenme
Oct. 23, 2022, 9:49 p.m.
Kanada'da Hem Oku Hem Çalış Work and Study

Birleşmiş Milletler’in araştırmalarına göre dünyanın en yaşanılabilir ve güvenli ülkelerinden biri olan Kanada’ya her yıl Türkiye’den ortalama 2 bin, diğer ülkelerden ise 170 bin uluslararası öğrenci geliyor.

Devamı
yurtdışı eğitim
Oct. 23, 2022, 10:31 p.m.
Yurtdışında İş İngilizcesi

İş İngilizcesi yani mesleki İngilizce, mesleğinizi profesyonel olarak yapabilmek için gereken İngilizce okuma, dinleme, yazma ve konuşma bilgisi olarak tanımlanıyor.

Devamı
Tavsiye
Oct. 23, 2022, 10:32 p.m.
Yurtdışında Eğitim Alınabilecek En İyi Ülkeler

Yurt dışında eğitim kararı aldığınızda, yapacağınız en önemli seçimlerin başında hangi ülkede eğitim göreceğinizi belirlemek geliyor.

Devamı
Öğrenci Yaşamı
Oct. 23, 2022, 10:39 p.m.
Yurtdışında Diploma ve Sertifika Programları Kursları ve Çalışma Olanakları

Sertifika programlarının en önemli avantajı ise kısa program süreleri.

Devamı
Tavsiye
Oct. 23, 2022, 10:49 p.m.
İngiltere'de Öğrencilere Çalışma İzni ve Olanakları

Türkiye’deki öğrencilerin dil eğitimi, lisans ve yüksek lisans eğitiminde en çok tercih ettikleri ülke olan İngiltere için uygun vize tipine sahipseniz hem eğitim sırasında hem de eğitim sonrasında çalışma iznine sahip olabiliyorsunuz.

Devamı
yurtdışı eğitim
Oct. 23, 2022, 10:54 p.m.
Yurtdışında Üniversiteye Girmenin Yolları

Yurt dışında üniversite eğitimi almak istiyorsanız, sizin için en uygun üniversiteye kabul almanız 6 kritik aşamadan geçiyor. Bunları şöyle sıralayabiliriz…

Devamı
dil öğrenme
Oct. 23, 2022, 11 p.m.
Yeni Bir Dil Öğrenmenize Yardımcı Olacak İpuçları

Yeni bir dil öğrenmek; hafızamızı geliştirir, yaratıcı düşünmemizi sağlar, odaklanmamıza yardımcı olur, çoklu görevlere uyum sağlamamıza destek olur, hatta kendi ana dilimizi bile güçlendirir.

Devamı
Tavsiye
Oct. 23, 2022, 11:05 p.m.
Yurt Dışında İngilizce Eğitimi Almak İsteyenlerin Sıkça Sorduğu Sorular

Günümüzde birçok öğrenci yurt dışında İngilizce eğitimi almanın hayalini kuruyor.

Devamı
Tavsiye
Oct. 23, 2022, 11:11 p.m.
Yurtdışında Ekonomik Uygun Fiyatlı İngilizce Kursları

Yurt dışı eğitim maliyetlerini değiştiren birçok etmen bulunuyor.

Devamı
yurtdışı eğitim
dil öğrenme
Öğrenci Yaşamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
Kariyer
Tavsiye
Nov. 7, 2022, 4:35 p.m.
Yurtdışında Work and Study Programları Yurtdışında Çalış Oku Programları

Yurtdışında Hem Okuyup Hem Çalışabileceğiniz Work and Study ve Akademik Programlardan size en uygun olanı gelin birlikte seçelim. Yurtdışı eğitim programlarında 2022 yılı fiyatları ile kayıt olup 2024 yılında eğitime başlayabilirsiniz. Yeni yıl artışlarından zarar görmemek ve fırsatlardan yararlanmak için Yüz yüze , online yada telefon randevunuzu bu mesaja cevap vererek yada 0535 643 31 81 nolu telefondan oluşturabilirsiniz.

Devamı
yurtdışı eğitim
Dec. 29, 2022, 9:25 p.m.
Eğitim için Oxford mu Cambridge mi? Hangisi Neden Seçilmeli?

Cambridge mi yoksa Oxford Üniversitesi mi?

Devamı
yurtdışı eğitim
Dec. 30, 2022, 5:56 p.m.
İngiltere Londra’da Eğitim

İngiltere Londra’da Eğitim

Devamı
yurtdışı eğitim
Dec. 30, 2022, 6:24 p.m.
Cambridge’de Eğitim İngilizce Dil Okulları ve Üniversiteler

İngilizce Dil Okulları, Üniversiteler, Liseler ve Yaz Okulları

Devamı
yurtdışı eğitim
Dec. 30, 2022, 6:43 p.m.
Brighton’da Eğitim İngilizce Dil Okulları ve Üniversiteler

İngilizce Dil Okulları, Üniversiteler, Liseler ve Yaz Okulları

Devamı
yurtdışı eğitim
Dec. 30, 2022, 6:57 p.m.
Bournemouth’da Eğitim İngilizce Dil Okulları ve Üniversiteler

İngilizce Dil Okulları, Üniversiteler, Liseler ve Yaz Okulları

Devamı
dil öğrenme
Jan. 2, 2023, 5:53 p.m.
İngiltere'de Eğitim

İngiltere'de Eğitim ve Yaşam

Devamı
Öğrenci Yaşamı
Jan. 5, 2023, 8:15 a.m.
Almanya'da Almanca Dil Kursları Dil Okulları

Almanya’da Üniversite Eğitimi

Devamı
Öğrenci Yaşamı
Jan. 5, 2023, 8:26 a.m.
Almanya'da Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi

Almanya’da Almanca Dil Kursu, Lisans ve Yüksek Lisans Programları

Devamı
dil öğrenme
Jan. 6, 2023, 12:46 a.m.
Yurtdışında En İyi İngilizce Dil Okulları Dil Kursları

Yurtdışında En iyi İngilizce Dil Okulları Dil Kursları 2024 listesi açıklandı

Devamı
yurtdışı eğitim
Jan. 6, 2023, 3:17 p.m.
Avustralya'da Eğitim

AVUSTRALYA’DA EĞİTİM

Devamı
yurtdışı eğitim
Jan. 11, 2023, 7:33 p.m.
Avustralya TAFE Okullarında eğitim

Avustralya’da 2 yıllık eğitim veren TAFE Okulları

Devamı
Tavsiye
Jan. 11, 2023, 9:12 p.m.
Türk Gençleri Neden Yurtdışında Eğitim ve Kariyer için gitmek istiyor? Araştırma Sonuçları

Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Hakkında Türk Gençleri Ne Düşünüyor Neden Yurtdışına Gitmek İstiyorlar ? Yurtdışı Eğitim Ve Kariyer Hakkında Türk Gençleri Ne Düşünüyor ? Neden Yurtdışına Gitmek İstiyorlar ? Amaç Daha İyi Bir Eğitim Mi Yoksa Başka Bir Ülkeye Yerleşmek Mi ? Sonuçlar Bu Raporda !

Devamı
yurtdışı eğitim
Jan. 18, 2023, 6:57 p.m.
Malta'da Eğitim ve Çalışma Olanakları

Malta’da Eğitim, Malta’da İngilizce Kursları, Malta’da Üniversite Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi

Devamı
dil öğrenme
Jan. 26, 2023, 7:29 p.m.
Kanada eğitim vizesi nasıl alınır?

KANADA DİL EĞİTİM VİZESİ

Devamı
yurtdışı eğitim
Feb. 6, 2023, midnight
Avrupa Ülkelerinde Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi

Avrupa'nın 15 farklı ülkesinde lisans ve yüksek lisans eğitimi

Devamı
yurtdışı eğitim
Feb. 7, 2023, 12:28 a.m.
AVRUPA ÜLKELERİNDE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

AVRUPA ÜLKELERİNDE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

Devamı
Tavsiye
Feb. 7, 2023, 9:29 p.m.
DÜNYANIN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMALARI World Top Universities Rankings

Dünyanın En iyi Üniversiteleri Sıralamaları World Top Universities Rankings

Devamı
yurtdışı eğitim
Feb. 8, 2023, 12:39 a.m.
Amerika’da Community College’lerde Eğitim

Amerikan vatandaşı olan öğrencilerin Yüzde 60’ı üniversite eğitim hayatlarında Community College sistemi üzerinden başlar. Amerika’da çok yaygın olan Community College’lerin sayısı neredeyse toplam üniversite sayısı kadardır. Amerika’da 1200 civarında Community College vardır. Bazı Community College’ler 2 yıl için mesleki eğitim verirken özellikle California, New York, Oregon gibi eyaletlerin Community College’leri Amerika’nın en iyi Üniversitelerine öğrencileri hazırlarlar.

Devamı
yurtdışı eğitim
Feb. 8, 2023, 2:01 p.m.
Amerika'da Eğitim ve Yaşam

Amerika’da Eğitim Amerika’da Üniversite Amerika’da Yüksek Lisans Amerika’da Diploma

Devamı
yurtdışı eğitim
Feb. 13, 2023, 9:08 p.m.
Yurtdışında herkese göre Üniversite

Yurtdışında her bütçeye göre Üniversite var…Yurtdışında hangi ülkelerde Üniversite Eğitimi….

Devamı
yurtdışı eğitim
Feb. 15, 2023, 6:26 p.m.
Almanya Eğitim ve Yaşam Rehberi

ALMANYA EĞİTİM VE YAŞAM REHBERİ

Devamı
yurtdışı eğitim
Feb. 16, 2023, midnight
Kanada Devlet Kolejleri Çalışmalı ve Oturma İzinli Diploma Programları ve Fiyatları

Kanada'da Devlet Kolejlerine çalışmalı diploma programları, fiyatları, giriş koşulları, vize süreci nasıl işler

Devamı
dil öğrenme
Feb. 16, 2023, midnight
Kanada’da İngilizce Dil Eğitimi veren okullar ve fiyatları

Kanada'da dil eğitimi hangi okullar tarafından verilir. Ne tür İngilizce kursları verilir? Fiyatları nedir? Ne zaman başlanır? Kanada Dil eğitimi vizesi nasıl alınır?

Devamı
yurtdışı eğitim
Feb. 16, 2023, 12:28 a.m.
BSBI-Berlin School of Business Innovation ve University of Europe Applied Science okulları Global Visions Danışman Gezisi ve Gözlemleri

Global Visions danışmanlarından Nilufer Hanım'ın BSBI Berlin School of Business and University of Europe Applied Science Berlin gezisi izlenimleri

Devamı
dil öğrenme
Feb. 17, 2023, midnight
CES- Centre of English Studies İngilizce Kursları

CES İngilizce dil kursları hangi alanlarda eğitim verir. hangi tür ingilizce kursları hangi merkezlerde verilir. Genel İngilizce, yoğun ingilizce, medical english, ielts hazırlık, iş ingilizcesi

Devamı
yurtdışı eğitim
Feb. 20, 2023, 6:40 p.m.
Yurtdışı Eğitim Yurtdışı Üniversiteler için Akademik Sınavlar

Yurtdışı Eğitim için Akademik sınavlar, Yurtdışında En İyi Üniversitelere girmek için akademik yeterlilik sınavları

Devamı
yurtdışı eğitim
Feb. 22, 2023, 7:04 p.m.
Kanada Üniversite ve Kolejlerinde Diploma, Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi

Kanada Üniversite Ve Kolejlerinde Diploma, Lisans Ve Yüksek Lisans Eğitimi

Devamı
dil öğrenme
Feb. 22, 2023, 9:34 p.m.
Amerika Dil Okulları ve Dil Kursları

Amerika Dil Okulları ve Dil Kursları

Devamı
yurtdışı eğitim
Feb. 22, 2023, 10:11 p.m.
Kanada'da Eğitim

Kanada da eğitim

Devamı
yurtdışı eğitim
Feb. 23, 2023, 11:31 a.m.
Almanya Üniversitelerine Uni-Assist ile Lisans ve Yüksek Lisans Başvuruları

Almanya Üniversitelerine Uni-Assist ile Lisans ve Yüksek Lisans Başvuruları

Devamı
yurtdışı eğitim
Feb. 26, 2023, midnight
Yurtdışında Popüler Lisans ve Yüksek Lisans Programları

Yurtdışında lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi yapmak isteyen öğrencilerin en çok merak ettikleri konulardan birisi de hangi alanlarda eğitim yapacaklarıdır. Yurtdışı üniversiteleri binlerce farklı alanda lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi vermektedir.

Devamı
dil öğrenme
Feb. 26, 2023, 11 p.m.
Fransa’da Fransızca Dil ve Yaz Okulları

Fransa’da çok sayıda özel dil okulu Fransızca dil kursları sunmaktadır. Çok sayıda genç ve yetişkin aşağıdaki Fransızca dil okulları ve yaz okullarında kısa ya da uzun dönem Fransızca dil kurlarında katılırlar. 2 hafta ile 48 hafta arası Fransızca dil kursu yapılan okullar Paris, Nice, Bordeaux, Cannes, Lyon, Antibes, Montpellier, Toulouse gibi şehirlerde bulunur. Fransa’da Fransızca dil kurslarına ağırlıklı olarak Avrupa’lı öğrenciler yanı sıra Amerika, Japonya, Kore, Latin Amerika’lı öğrenciler katılır.

Devamı
dil öğrenme
Feb. 26, 2023, 11:08 p.m.
İtalya’da İtalyanca Dil Kursları ve Yaz Okulları

İtalya’da İtalyanca öğrenmek ve sonrasında İtalyan devlet üniversitelerine lisans ve yüksek lisans yapmak Türk öğrenciler için çok popüler olmuştur. İtalya’da çok sayıda İtalyanca dil kursu veren dil okulu vardır. Başta Roma, Florance, Milan, Bologna, Pisa, Sienna, Venice gibi şehirlerde genel İtalyanca kursları, İtalyan üniversitelerine hazırlık İtalyancası, İtalyanca yaz okulları veren dil okullarında 2-48 hafta arası kurslar katılmak mümkündür. İtalya Dil okulları öğrencilere aile yanı ya da yurt konaklama olanakları sunar.

Devamı
dil öğrenme
Feb. 26, 2023, 11:36 p.m.
İspanya’da İspanyolca Dil Kursları ve Yaz Okulları

İspanya’da İspanyolca kursları özellikle yaz aylarında Avrupa’lı, Amerike’lı ve Uzak Doğu’lu gençler ve yetişkinlerden büyük ilgi görür. Yaz aylarında İspanyolca kursları 2-8 hafta arası devam eder. Ancak dileyen öğrenci uzun dönem 12-24 hafta arası İspanyolca kurslara katılabilirler. İspanyolca dil kursları özel dil okulları tarafından verilir ve Madrid, Barcelona, Salamanca, Malaga, Valancia, Granada, Alicante, Marbella, Murcia ve Sevilla gibi şehirlerde verilir. İspanyolca dil kursuna katılan Türk öğrencilerin önde gelen motivasyonları genel İspanyolca dillerini geliştirmek olmakla birlikte önemli sayıda Türk öğrenci İspanyol devlet üniversitelerine girmek için İspanyolca dili öğrenirler. İspanya dil okulları iyi derecede İspanyolca dil seviyesi olan Türk öğrencilerin İspanyol devlet üniversitelerinde lisans ve yüksek lisans eğitimlerine geçiş yapmalarını yardım olur.

Devamı
yurtdışı eğitim
Feb. 27, 2023, 6:50 p.m.
Global Vizyon Yurtdışı Üniversite Rehberi

Global Vizyon Yurtdışı Üniversite Rehberi

Devamı
yurtdışı eğitim
Feb. 28, 2023, 5:14 p.m.
Liseliler ve Üniversiteliler için Yurtdışı Akademik Yaz Okulları

Liseliler ve Üniversiteliler için Yurtdışı Akademik Yaz Okulları

Devamı
yurtdışı eğitim
March 1, 2023, 10:21 p.m.
Kanada’da Hasta Bakıcılık Programı

Kanada’da Hasta Bakım programları belirli bir sürede eğitimimi tamamladıktan sonra mezun olduğunuzda %100 iş garantisi olan Kanada hükümeti tarafından da desteklenen bir programdır.

Devamı
yurtdışı eğitim
March 1, 2023, 10:41 p.m.
Avrupa'da Tıp Eğitimi

Tıp Fakültelerine girmek her ülkede çok zordur. Özellikle İngiltere, Amerika ve Kanada gibi ülkelerde Tıp Fakültelerine giriş yapmak için lise eğitimini başarılı bir şekilde bu ülkelerde tamamlamak ve Amerika’da çok iyi bir SAT sonucu, İngiltere’de ise en az 3 alanda (Biyoloji, Kimya ve başka bir ilgili konuda) A Level sahibi olmak gerekir.

Devamı
dil öğrenme
March 1, 2023, 10:54 p.m.
Çocuklar ve Aileler için Yurtdışında İngilizce Kursları

Global Vizyon Yurtdışı İngilizce kursları çocukların okuldaki İngilizce öğrenimine ek olarak tasarlanmıştır. Kurslar interaktif, iletişim odaklı, okuldaki çalışmalarında daha başarılı olmalarını hedeflemektedir.

Devamı
dil öğrenme
March 1, 2023, 11:01 p.m.
Güney Afrika’da İngilizce Dil Eğitimi

İngilizce Dil Eğitimi, Güney Afrika`da oldukça yenidir ve dil okullarının kalitesi, fiyatları ve sundukları olanaklar oldukça fazla çeşitlilik gösterir. Son zamanlarda çok sayıda küçük ve orta büyüklükte okullar Genel İngilizce, İş İngilizcesi, İngilizce ve Aktiviteler eğitim olanakları sunmaktadır.

Devamı
dil öğrenme
March 1, 2023, 11:17 p.m.
İngilizce Dili Nasıl Öğrenilir?

“ Neden İngilizce konuşurken zorlanıyorum? Sıkılıyorum? Yıllarca İngilizce dersleri, kurslar, özel öğretmenlerden sonra hala İngilizce konuşamıyorum." diye utanan, sıkılan, kendini yetersiz hisseden hatta suçlayan insan sayısı hiç de küçümsenemez

Devamı
yurtdışı eğitim
March 1, 2023, 11:22 p.m.
Malezya’da Eğitim

Malezya, orta ve yüksek öğrenimde tercih edilen bir yer olarak dünya çapında kabül görmektedir. UNESCO tarafından öğrencilere hitap etmesi bakımından şu anda dünya genelinde 11'inci sırada bulunan Malezya'da farklı yüksek öğrenim kurumlarındaki uluslararası öğrenci sayısı 1995'te 2.000'nin altından 2020'da 180.000'e çıkmıştır.

Devamı
yurtdışı eğitim
March 1, 2023, 11:29 p.m.
Hollanda’da Eğitim

Hollanda, eğitim ve araştırma geleneğiyle önemli bir geçmişe sahiptir. Bugün yaklaşık 900 alanda İngilizce dilinde eğitim verilmektedir ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Hem sınıfta hem de günlük yaşamınızda çevrenizdekilerle İngilizce iletişim kurmanız mümkündür.

Devamı
dil öğrenme
March 1, 2023, 11:40 p.m.
International House Dil Okulları

Dünyanın en büyük zincir dil kurslarından birisi olan International House dil kursları ilk olarak İngiltere Londra’da 1940’lı yıllarda kurulmuştur. İngilizce dil eğitimi veren dünyanın ilk dil okullarından olan IH zaman içerisinde dünya geneline yayılmıştır

Devamı
yurtdışı eğitim
March 1, 2023, 11:43 p.m.
İsviçre’de turizm ve otelcilik eğitimi

İsviçre, dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birine sahiptir. İsviçre’de yükseköğrenim hizmeti veren kurumların büyük kısmı devlete aittir ve 10 Devlet (Kanton) Üniversitesi ve 2 tane Federal Teknik Enstitüsü bulunmaktadır. Ayrıca çok sayıda özel üniversite bulunur.

Devamı
yurtdışı eğitim
March 1, 2023, 11:46 p.m.
İtalya’da Moda ve Tasarım Okulları

Bir açık hava müzesi haliyle İtalya mimarisi, müziği ve yemeklerinin dışında adından moda ve tasarımla da sıkça söz ettiriyor.

Devamı
yurtdışı eğitim
March 1, 2023, 11:51 p.m.
Kanada ‘da Lise Eğitimi

Kanadali çocuklar genelde 4-5 yaslarinda zorunlu olmayan 1-2 yillik anaokulu egitimine devam ederler. Tüm çocuklar yaklasik 6 yaslarinda birinci sinifa baslarlar. Normal olarak, egitim yili Eylül’de baslar ve Haziran’a kadar devam eder fakat bazi durumlarda Ocak aylarinda okula alimlar mümkün olabilir. Liseler, eyaletlerin sistemine bagli olarak 11, 12 ya da 13. siniflara kadar devam eder. Bundan sonra, ögrenciler üniversite, kolej ya da Cegep’de okumaya devam edebilirler. Lise ile üniversite arasinda 2 yillik genel egitim, 3 yillik teknik egitim vermekte olan Cégep, “Genel ve Mesleki Kolej” anlamina gelen Fransizca kelimelerin kisaltmasidir. Quebec eyaletinde Cégep sistemi bulunmaktadir.

Devamı
dil öğrenme
March 2, 2023, 12:07 a.m.
Yurtdışında Spor Yaz Okulları

Yurtdışında özellikle İngiltere’de farklı lise ve üniversite kampüslerinde Temmuz –Ağustos aylarında çocuklar ve gençler için spor yaz okulları düzenlenmektedir. Bu yaz okullarında İngilizce kursu yanı sıra futbol, tenis ve basketbol kursları verilmektedir. İngiltere ağırlıklı olan bu programlar 2-3 veya 4 hafta devam etmektedir. Kurslar haftada 15 ders İngilizce kursunu yaklaşık 15 ders ise spor derslerini kapsamaktadır.

Devamı
yurtdışı eğitim
March 2, 2023, 9:44 p.m.
Yurtdışında MBA ve İşletme Eğitimi

Yurtdışında en popüler master programı MBA’dir. (Master of Business Administration- İşletme Yüksek Lisansı) İlk kez ABD’de geliştirilen bu programa herhangi bir disiplinden lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler; akademik başarı, İngilizce seviyeleri, GMAT notu, iş deneyimi ve referanslarıyla birlikte başvuru yapabilirler. Günümüzde, çalışma alanı ne olursa olsun, büyük ve orta ölçekli şirketler MBA derecesine büyük önem verirler.

Devamı
yurtdışı eğitim
March 2, 2023, 10:32 p.m.
İsveç’de Üniversite Eğitimi

İsveç, Avrupa’nın yüksek refah oranlarına sahip ülkelerinden birisidir. İsveç’de eğitime verilen önem ülkeyi dünyanın en önde gelen ülkelerinden birisi haline getirmiştir. İsveç’de üniversiteler Devlet üniversitesidir. Ülkede 27 farklı üniversitede lisans ve yüksek lisans eğitimi verilmektedir. Tüm üniversitelerde eğitim pek çok Avrupa ülkesinde olduğu gibi ücretsizdir. Ancak yaşam maliyetleri için yılda 6000-7000 Euro civarında bir miktar gereklidir. İsveç Üniversiteleri özellikle yüksek lisans seviyesinde İngilizce Eğitim vermektedirler.

Devamı
yurtdışı eğitim
March 2, 2023, 10:35 p.m.
Danimarka’da Üniversite Eğitimi

Danimarka’da 17 civarında devlet üniversitesi, bir o kadar Universite Koleji ve 50 civarında uzmanlık alanlarında eğitim veren enstitü bulunmaktadır. Bazı üniversite ve kolejler eğitimlerini İngilizce dilinde vermektedir. Danimarka dilinde eğitim yapmak isteyen öğrenciler en az 1 yıl ülkenin dilinde eğitim yaptıktan sonar üniversiteye geçiş yapabilirler.

Devamı
yurtdışı eğitim
March 2, 2023, 10:38 p.m.
Norveç’de Üniversite Eğitimi

Norveç’de üniversite eğitimi 4 ulusal üniversite, 6 uzmanlık üniversitesi, ve 26 devlet üniversite koleji tarafından verilir. Ayrıca 2 adet Ulusal Sanat Akademisi bulunur.

Devamı
yurtdışı eğitim
March 2, 2023, 10:40 p.m.
Fransa’da Üniversite Eğitimi

Fransa’da 87 Devlet Üniversitesi bulunur. En eskisi 1179 ‘da kurulan dünyaca ünlü Sorbonne Üniversitesidir. Fransa’da lisans eğitimi 1 yıllık bakaleryo dahil olmak üzere 4 yıl, yüksek lisans eğitimi 2 yıl, ve doktora eğitimi 3 yıl devam eder.

Devamı
yurtdışı eğitim
March 2, 2023, 11:37 p.m.
Yurtdışı Üniversitelere Başvuru Süreci

Normal koşullarda güz dönemi için Nisan ortasına kadar, bahar dönemi için ise Ekim başına kadar müracaat yapmak gerekir. Ancak, çok gözde üniversitelere başvurular eğitim yılından önceki Ekim-Aralık aylarında yapılmaktadır. Örneğin, Oxford, Cambridge veya Harvard gibi üniversitelere en az 12 ay öncesinde başvuru yapılmalıdır. Başvurular, İngiltere’de merkezi bir sistem olan UCAS www.ucas.ac.uk üzerinden yapılır. İngiltere’de pek çok üniversite “Foundation-hazırlık” veya “A-Level” şartı aradığı için öğrenciler bu programları takip ederlerken okullarınında desteği ile UCAS üzerinden başvurularını yapabilirler.

Devamı
yurtdışı eğitim
March 4, 2023, 6:36 p.m.
Yurtdışında Hukuk İngilizcesi Kursları

Yurtdışında Hukuk İngilizcesi Kursları

Devamı
yurtdışı eğitim
March 4, 2023, 6:38 p.m.
Yurtdışında İş İngilizcesi Kursları

Yurtdışında İş İngilizcesi Kursları

Devamı
yurtdışı eğitim
March 4, 2023, 6:42 p.m.
Yurtdışında Mesleki, Akademik ve Sınav Hazırlık Kursları

Yurtdışında Mesleki, akademik ve sınav hazırlık kursları

Devamı
yurtdışı eğitim
March 4, 2023, 6:50 p.m.
Yurtdışında Tesol, Delta ve Celta Kursları

Yurtdışında Tesol, Delta ve Celta Kursları

Devamı
yurtdışı eğitim
March 4, 2023, 6:53 p.m.
Yurtdışında Tıp İngilizcesi

Yurtdışında Tıp İngilizcesi

Devamı
yurtdışı eğitim
March 4, 2023, 6:56 p.m.
Yurtdışında Toefl IBT Hazırlık Kursları

Yurtdışında Toefl IBT Hazırlık Kursları

Devamı
yurtdışı eğitim
March 12, 2023, 9:16 p.m.
Yurtdışı Eğitim- Öğrenci Vizesi Başvurusu

Öğrenci Vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken üç temel unsur bulunmaktadır ve bunlar başarılı bir vize başvurusu için oldukça önemlidir. Bunlar bizim sınıflandırma yöntemimize göre özetle şunlardır: Eğitim ve/veya kariyer geçmişi, bütçe durumu ve diğer kişisel bilgiler. Bu unsurların doğru bir şekilde hazırlanması ve konsolosluğa iletilmesi, başvurunun kabul edilmesine ve vize almanıza yardımcı olacaktır.

Devamı
yurtdışı eğitim
March 12, 2023, 9:26 p.m.
Work and Travel Amerika Vize Rehberi

Amerika Work and Travel Vizesi nasıl alınır? Work and Travel Vizesinde istenilen evraklar? Work and Travel Vize görüşmesinde çıkan sorular? Work and Travel vizesinde dikkat edilecek noktalar nelerdir?

Devamı
yurtdışı eğitim
April 4, 2023, 9:32 p.m.
İtalya’da Üniversite Eğitimi

İtalya her zaman kültür ve eğitimin beşiği olmuştur. Hatta 1088 yılında açılan Bologna Üniversitesi Avrupa’nın en eski üniversitesidir. İtalyan üniversiteleri, Batı Avrupa’daki muadilleri ile kıyaslandığında oldukça uygun ücretlidir ve eğitimin kalitesi de inkar edilemezdir. Özellikle moda ve mimari alanlarında İtalyan üniversiteleri mükemmeldir. Boş zamanlarınızda Roma’daki Kolezyum ve Panteon gibi eşsiz tarihi mekanları keşfederken Akdeniz’in hoş ikliminin, deniz esintisinin ve lezzetli yemeklerin keyfini de çıkarabilirsiniz.

Devamı
yurtdışı eğitim
Nov. 28, 2023, 5:19 p.m.
Mavi Diploma Nedir?

Mavi diploma, birçok avantajı bulunan ve AB ülkeleri tarafından tanınan bir diplomadır.

Devamı
Öğrenci Yaşamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
yurtdışı eğitim
Jan. 22, 2024, 6:04 p.m.
İngiltere'de Eğitim ve Yaşam Giderleri

İngiltere, tarihi zenginlikleri, kültürel çeşitliliği ve dünya standartlarında eğitim kurumları ile bilinmektedir. Böylelikle, İngiltere’de eğitim almak öğrenciler için cazip bir seçenek olabilmektedir. Ancak, eğitim maliyetleri ve yaşam giderleri konularında doğru bilgilere sahip olmak, bu deneyimi planlama aşamasında önemlidir. Bu yazımızda İngiltere’de eğitim ve yaşam masraflarından detaylı bir şekilde bahsettik. Keyifli okumalar dileriz.

Devamı
yurtdışı eğitim
Feb. 7, 2024, 11:47 a.m.
Avustralya’da Eğitim ve Yaşam Masrafları

Avustralya’ya okumaya gitmek isteyenlerin maddi olarak bir planlama yapması gerekir. Bu yazıda detayları bulabilirsiniz.

Devamı
Öğrenci Yaşamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
yurtdışı eğitim
Feb. 14, 2024, 8:23 p.m.
Kanada’da Eğitim ve Yaşam Giderleri

Kanada’ya okumaya gitmek isteyen öğrenciler eğitim ve yaşam giderlerini planlamalıdır. Detaylar yazıda.

Devamı
Öğrenci Yaşamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
yurtdışı eğitim
Tavsiye
Feb. 26, 2024, 11:03 a.m.
İrlanda’da Eğitim ve Yaşam Giderleri

İrlanda’ya eğitime gidecekler eğitim ve yaşam giderlerini planlamalıdır. İrlanda eğitim ve yaşam giderleri blog yazımızda.

Devamı
Öğrenci Yaşamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
yurtdışı eğitim
March 18, 2024, 4:22 p.m.
Almanya Eğitim ve Yaşam Masrafları

Almanya’ya okumaya gidecek öğrenciler eğitim ve yaşam giderlerini planlamalıdır. Planlama yapmak için yazımızı okuyun.

Devamı
Öğrenci Yaşamı
Kariyer
yurtdışı eğitim
April 22, 2024, 12:25 p.m.
Yurt Dışında Üniversite Okumak için YÖK Denkliği

Bu blog yazımızda YÖK denkliği hakkında yapılan güncel değişiklikten ve genel bilgilerden bahsettik. Bilgi için yazımıza tıklayın.

Devamı
dil öğrenme
yurtdışı eğitim
April 25, 2024, 11:34 a.m.
Yurt Dışında Aileler için Eğitim ve Aile Programları

Çocuğunu tek başına yurt dışı eğitimine göndermek istemeyen ya da kendisi de çocuğuyla eğitim almak isteyenler aile programını seçebilir.

Devamı
dil öğrenme
Öğrenci Yaşamı
yurtdışı eğitim
May 8, 2024, 10:39 a.m.
Almanya’da Üniversite Okumak için Gerekli Şartlar

Almanya’da üniversite okumak için gerekli şartlar bulunur. Bu şartlar ve daha fazla bilgi için yazımızı ziyaret edin.

Devamı
dil öğrenme
Öğrenci Yaşamı
yurtdışı eğitim
May 8, 2024, 12:38 p.m.
İngiltere'de Üniversite Okumak için Gerekli Şartlar

İngiltere’de üniversite okumak için bazı şartlar bulunur. Bu şartlardan detaylı bir şekilde blog yazımızda bahsettik.

Devamı
dil öğrenme
Öğrenci Yaşamı
yurtdışı eğitim
May 17, 2024, 12:40 p.m.
Kanada'da Üniversite Okumak için Gerekli Şartlar

Kanada’da üniversite okumayı düşünüyor ve gerekli şartları bilmiyorsanız, yazımızı okuyarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Devamı
Öğrenci Yaşamı
yurtdışı eğitim
May 17, 2024, 1:31 p.m.
Öğrenciyken Yurtdışına Nasıl Gidilir?

Eğitim amacıyla yurt dışına çıkmak isteyen öğrenciler için birçok seçenek bulunmaktadır. Detaylı bilgi için yazımıza tıklayın.

Devamı
Kariyer
yurtdışı eğitim
May 17, 2024, 2:47 p.m.
Almanya’da En Çok Para Kazandıran Meslekler Hangileri?

Almanya, çalışmak için en çok tercih edilen ülkelerden biridir. En çok kazandıran meslekler hakkında detaylı bilgi için yazımıza tıklayın.

Devamı
dil öğrenme
Öğrenci Yaşamı
yurtdışı eğitim
May 21, 2024, 6:53 p.m.
TOEFL Sınavı Nedir, Nasıl Hazırlanılır?

TOEFL tanınmış sınavlardan biridir. Bu sınav hakkında detaylı bilgi edinmek için yazımıza tıklayabilirsiniz.

Devamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
Kariyer
yurtdışı eğitim
May 24, 2024, 1:01 p.m.
İngiltere'de En Çok Para Kazandıran Meslekler

İngiltere’de en çok kazandıran meslekleri ve maaş bilgilerini merak ediyorsanız yazımızı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Devamı
dil öğrenme
Kariyer
yurtdışı eğitim
Tavsiye
June 6, 2024, 11:51 a.m.
IELTS Nedir? IELTS Sınav Tarihleri 2024

Uluslararası alanlarda geçerliliği bulunan, geçer not alan kimseye çeşitli imkanlar sunan bazı dil sınavları vardır

Devamı
Kariyer
yurtdışı eğitim
June 14, 2024, 6:04 p.m.
Uluslararası Bakalorya (IB) Programı Nedir?

Lise eğitimini alırken yurt dışında üniversite okumayı düşünenlerin ortak eğitim programları ile kendilerini geliştirmesi mümkündür. Uluslararası Bakalorya (IB) programı nedir diye araştırdığınızda yurt dışında üniversite okuma hayali olanları destekleyen program olduğu görülecektir.

Devamı
yurtdışı eğitim
June 14, 2024, 6:17 p.m.
MSc (Master of Science) Nedir? MSc Öğrencisi Ne Demek?

Lisans eğitimine ek olarak kendinizi geliştirmek ve iş fırsatlarını yakalamak için yüksek lisans, master eğitimine yönelmelisiniz. Çalışma alanınızı genişletmek dışında araştırmalarınızı geliştirmek adına da yüksek lisans programları önemlidir. Bir kimsenin eğitim anlamında daha üst dereceye çıkmak, bilim insanı olma yolunda ilerlemek için ihtiyaç duyduğu unvandır.

Devamı
Kariyer
Tavsiye
June 27, 2024, 1:51 p.m.
Kanada’da En Çok Para Kazandıran Meslekler

Kanada, dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olarak bilinir ve geniş bir ekonomik yelpazeye sahiptir. Ancak, Kanada'da en çok kazandıran meslekleri belirlemek, hem bu ülkenin ekonomik yapısını hem de iş gücü taleplerini anlamayı gerektirir. Kanada'nın farklı bölgelerindeki sektörlere ve ekonomik koşullara bağlı olarak kazançlar değişiklik gösterebilir, ancak genel olarak belirli mesleklerin diğerlerine göre daha yüksek ücretler sunduğu görülmektedir. Bu yazımızda Kanada’da en çok kazandıran mesleklerden bahsettik. Keyifli okumalar dileriz.

Devamı
Kariyer
June 27, 2024, 2:11 p.m.
Avustralya'da En Çok Kazandıran Meslekler

Avustralya, yüksek yaşam standartları ve geniş iş imkanlarıyla birçok göçmenin ve nitelikli işçinin tercih ettiği bir ülkedir. Ülkede bazı meslekler, diğerlerine göre daha yüksek maaşlar sunmaktadır. Bu yazımızda Avustralya’da en çok kazandıran meslekleri inceledik. Keyifli okumalar dileriz.

Devamı
yurtdışı eğitim
dil öğrenme
Öğrenci Yaşamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
Kariyer
Tavsiye
June 27, 2024, 2:40 p.m.
Berlin'de Eğitim | Berlin Üniversitelerinde Eğitim

Berlin, Almanya'nın başkenti ve en büyük şehri olarak, uluslararası öğrenciler için ideal bir eğitim merkezidir. Şehir, dünya çapında tanınan üniversiteleri, zengin kültürel mirası ve dinamik yaşam tarzıyla eğitim almak isteyenler için cazip bir destinasyondur. Bu yazımızda Berlin’de eğitim hakkında detaylı bilgiler verdik. Keyifli okumalar dileriz.

Devamı
Öğrenci Yaşamı
Ülkeler Hakkında İpuçları
yurtdışı eğitim
Tavsiye
July 14, 2024, 12:17 a.m.
Dubai'de Eğitim ve Yaşam Giderleri

Dubai'de eğitim ve yaşam maliyetleri hakkında kapsamlı rehber. Üstün eğitim kurumları ve canlı yaşam tarzı ile ilgili pratik bilgiler.

Devamı

Videolarla Yurtdışı Dil Okulları

Tüm Videolar
Tüm Ülkeler
Tüm ülkeler
İngiltere
Amerika
Kanada
İrlanda
Malta
Japonya
Rusya
Çek Cumhuriyeti
Estonya
Malezya
Dubai
Finlandiya
İsviçre
İsveç
Çin
Avusturya
Yeni Zelanda
İspanya
Fransa
İtalya
Polonya
Avustralya
Almanya
Litvanya
Romanya
Macaristan
Danimarka
Kore
İskoçya
Singapur
Hollanda
Ülkeler
Okullar
Programlar

Öğrenci Yorumları

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Kaplan Dublin’e giden öğrencimiz Erkin Ocak’tan gelen bir fotoğraf. Bizimle paylaştığın için teşekkür ederiz. Umarız ki keyifli vakit geçiriyorsundur.

Erkin Ocak