Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

YURTDIŞINDA EN ÇOK TERCİH EDİLEN 12 EĞİTİM & KARİYER PROGRAMLARIEğitim & Kariyer Programları

 • Amerika’da Work & Travel
 • Avustralya’da Work&Study
 • İngiltere’de Üniversite İle Work & Study Dil-Yaz Okulu
 • Almanya’da Work& Study Dil Eğitimi
 • Dubai’de Work&Study
 • İrlanda’da Work&Study
 • Malta’da Work&Study
 • Kanada’da Diploma İle Work & Study Dil Eğitimi
 • Amerika’da Maaşlı Staj
 • Polonya’da Work& Study Dil Eğitimi
 • Amerika’da Work& Study Dil Eğitimi
 • Avrupa’da Work& Study Dil Eğitimi

ARTIK ZAMAN YURTDIŞINDA HEM ÇALIŞ HEM OKU ZAMANI!

 • SINIRLI KONTENJANLARDAN YARARLANMAK İÇİN ACELE EDİN!
 • GLOBAL VİZYON WORK STUDY PROGRAMLARI VE FİYATLARI 


Yurtdışında eğitim ve kariyer hemen hemen her gencin ve yetişkinin sahip olduğu bir hayaldir. Global Vizyon olarak 25 yıldır yurtdışı eğitim ve kariyer dendiğinde akla ilk gelen marka olmanın ve sizlere planlarınızda yardımcı olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her yıl binlerce öğrenciyi ve yetişkini sorunsuz bir şekilde yurtdışı hayallerine kavuşturmanın haklı gururuna sahibiz.

Yurtdışı eğitim trendleri dönemsel olarak farklılaşmalar yaşar. Son yıllarda tüm dünyada yaşanan Covid-19 ve ülkemiz özelinde yaşanan döviz kurlarındaki dalgalanma sebebiyle gençler ve yetişkinlerin en çok tercih ettiği programlar; WORK AND STUDY/ TRAVEL olarak güncellenmiştir. 

Bu nedenle sizler için dünya genelinde en gözde WORK and STUDY / TRAVEL programlarını bir araya getirdik. 2022-2024 yılında herkesin ilk tercihleri arasında olacak olan bu 12 Work & Study Programı hakkında detaylı bilgi almak için uzman danışmanlarımız ile görüşmeden karar vermemenizi öneririz. Global Vizyon’un deneyimli danışman ekibi sizleri ihtiyaç ve hayallerinizden uygun programlara yönlendirecektir.  

NEDEN TOP 12 WORK & STUDY PROGRAMINDAN BİRİNE KATILMALISINIZ?

 • • Günümüz koşullarında yurtdışında çalışmadan okuyabilmek neredeyse bir hayal… 
 • • Yurtdışında Work & Study yani hem çalış hem oku programları diğer programlara göre daha uzun sürelidir. Bu eğitimler ile yurtdışında 5 yıla kadar okuma ve çalışma hakkında sahip olabilirsiniz. 
 • • Yüksek seviyede iş deneyimi kazanır, yepyeni kariyer seçenekleri elde edebilirsiniz. 
 • • Kendinize Global bir Vizyon katarsınız. 
 • • Uzun dönem yurtdışında kaldığınız için farklı ülkeden, çok farklı kültürden çok fazla arkadaş edinir, geniş bir network sahibi olursunuz. 
 • • Para kazanırsınız, birikim yaparsınız ve mevcut eğitiminizden sonra farklı eğitimlere devam edebilecek maddi güce ulaşırsınız. 
 • • O ülkenin oturum ve vatandaşlığına giden yolu açarsınız. 
 • • İş kurabilir, ticari ortaklıklar yapabilirsiniz. 
 • • Akademik bir eğitim yapabilirsiniz. 
 • • Tercih ettiğiniz ülkede uzun süre kalacağınız için ana dil seviyesinde İngilizce öğrenirsiniz.

AMERİKA’DA WORK AND TRAVEL

Work and Travel Programı; üniversite öğrencilerinin sadece yaz tatili dönemlerinde, en fazla 4 ay süre ile ABD’de hem çalışıp hem de seyahat edebilecekleri bir kültürel değişim programıdır. Bu program sayesinde katılımcılar; yaşam masraflarını kendileri karşılar, farklı kültürle iç içe yaşar, kendilerini geliştirme, yeni arkadaşlıklar kurma ve İngilizce pratik yapma imkânı bulur. Aylık 3.000 USD’ye kadar aylık kazanç elde edebilen öğrenciler çalışma döneminin sonunda da 1 ay gezme hakkına sahip olur ve Amerika’nın birçok eyaletini görme fırsatı yakalar.


PROGRAM ÜCRETİ

Sadece üniversite öğrencilerinin katılabileceği bu programın ücreti: 3.100 USD’dir. 

Amerika’da Work &Travel Programın vize başvurusu için bankada para gösterilmesi gerekmez.


AVUSTRALYA'DA WORK AND STUDY

Avustralya yıllardır Work and Study programının kalbi olan ülkelerin başında gelir. Avustralya’da 24 hafta ve üzeri dil eğitimi alırken part-time çalışma hakkına sahip olunur. 

Ancak son zamanlarda Avustralya’da bu durum geçici bir süre için full-time çalışma iznine evrilmiştir. 26 hafta eğitim alanlara 6 hafta daha çalışma ve oturum izni verilir. 4 yıllık lisans bölümü mezunu olmak, özellikle Mühendislik, Mimarlık, Psikoloji, Uluslararası İlişkiler, Tıp, IT gibi bölümlerden mezun olmak, iyi bir kariyer geçmişine sahip olmak, eğitim masraflarını karşılayacak sponsora sahip olmak veya kişinin kendi hesabında en az 20,000 AUD bütçesinin olması vize açısından avantaj sağlayacaktır. 

Avustralya’ya öğrenim görmeye giden gençler; hiçbir ayrıma maruz kalmadan, en iyi şekilde ağırlanır. Avustralya; aborjin kabileleri, yağmur ormanları, egzotik canlıları, Hint ve Büyük Okyanus’a olan kıyılarıyla öğrencilere bambaşka bir dünyanın kapılarını aralar. Avustralya’da bir koalayı kucağınıza alıp sevebilir, kanguruyla hatıra pozu çektirebilir, yağmur ormanlarında keşfe çıkabilir, balina izleme gezilerine katılabilirsiniz. Bu yönleriyle Avustralya belki de insan ömründe sadece bir kez yaşanabilecek deneyimleri sunmasıyla cezbedicidir. 

Ayrıca Avustralya Hükümeti;  ülkesinde eğitim görmek isteyen yabancı öğrencilere 200 Milyon Dolarlık burslar, çeşitli alanlarda çalışma/iş vizeleri, çok sayıda araştırma fırsatı ve mezun olduktan sonra sürekli oturum iznine sahip olma olasılığı gibi birçok teşvik de sunar. Uluslararası öğrenciler için popüler olan şehirler; Sydney, Melbourne, Brisbane, Gold Coast, Perth, Adeilade’dir. 

 • Dil okulları: ILSC, Kaplan English, IH Sydney, IH Brisbane, Hawtorn English popüler dil okulları arasındadır. 


Öğrenciler dil eğitimi ile başladıkları eğitim hayatına akademik programlarla devam edebilir. Bu sayede ülkede 5 yıla kadar kalabilir. Avustralya’da 2 yıl yüksek lisans yapanlar Melbourne ve Sydney’de 3 yıl oturum ve çalışma hakkı kazanır. Yüksek lisans ücretleri 20,000 AUD’dan başlar. 

Avustralya’da akademik olarak kariyer yapılabilen üniversiteler: Macquaire University, La Trobe University, Curtin University, Charles Sturt University, Deaking,University, RMIT, UNSW, Griffith Univeristy , Bond University’dir. 


PROGRAM ÜCRETLERİ

 • ILSC Dil Okulları: 24 Hafta 6.960 AUD (Sabah Programı) 
 • ILSC Dil Okulları: 24 Hafta 5.520 AUD (Öğleden sonra) 
 • ILSC Dil Okulları: 26 Hafta 7.540 AUD (Sabah programı) 
 • ILSC Dil Okulları: 26 Hafta 5.5980 AUD (Öğleden sonra) 


24 Haftalık programa vize başvuru yapmak için bankada para gösterilmesi gereken tutar minimum 20.000 AUD’dir.

İNGİLTERE’DE YÜKSEK LİSANS İLE WORK AND STUDY - DİL - YAZ OKULU

İngiltere Master Programları ile Work and Study Programları yıllık 9,000 GBP’den başlar. Okul ücretleri 3 taksit ile ödenebilir. İngiltere’de 1 yıllık master sonrası, 2 yıl oturma ve çalışma izni elde edilir. Yüksek Lisans sırasında part-time olarak ve sonrasında ise 2 yıl full-time çalışma izni vardır. 

Co-Op’lu yüksek lisans yapanlara bir yıllık eğitimlerinin sonunda üniversite bir yıllık full-time iş bulur. Bu bir yılı da geçirdikten sonra 2 yıl daha oturum ve çalışma hakkı kazanılır. Evli veya nişanlı olanların partnerleri ‘dependent’ vizesi alarak oturum ve çalışma hakkı elde eder. 

Tier 4 vizesi almak çok kolaydır. Sadece üniversiteden CAS belgesi ve bankadan en az 22 bin GBP’lik banka yazısı göstermek yeterlidir. İşletme, Pazarlama, IT, Mühendislik en çok tercih edilen master programları olurken; University of East London, London Southbank University, Greenwich University London, University of Law London üniversiteleri çalışma izni alınabilen üniversitelerin başında gelir. 


 • Bournemouth University / 501-600 GV 3.500 GBP Burs 
 • Westminester University / 600-800 2.000 GBP Burs


İNGİLTERE LONDRA DİL OKULLARI ÖRNEK FİYAT 


KAPLAN INTERNATIONAL (LONDON, BATH, BOURNEMOUTH, CAMBRIDGE, EDINBURGH, MANCHESTER, OXFORD, AMERİKA, KANADA, İRLANDA ) 


Kaplan Londra Örnek Fiyatları 

 • • 4 HAFTA: 1.054 GBP 
 • • 8 HAFTA: 2.040 GBP 
 • • 12 HAFTA: 2.754 GBP 
 • • 24 HAFTA: 4.869 GBP


OXFORD INTERNATIONAL (LONDON, BRIGHTON, OXFORD, TORONTO, SAN DIEGO, NEW YORK, VANCOUVER) 

 • Oxford International Londra Örnek Fiyatları 

  • • 4 HAFTA: 860 GBP SABAH, 480 GBP ÖGLEDEN SONRA 
  • • 8 HAFTA: 1.576 GBP SABAH, 960 GBP ÖGLEDEN SONRA 
  • • 12 HAFTA: 2.124 GBP SABAH, 1.440 GBP ÖGLEDEN SONRA 
  • • 24 HAFTA: 3.792 GBP SABAH, 2.880 GBP ÖGLEDEN SONRA

ST GILES (LONDON, BRIGHTON, CAMBRIDGE, EASTBOURNE, HIGHGATE, VANCOUVER) 

GOLDERS GREEN COLLEGE - LONDON 

St. Giles Londra Örnek Fiyatları 


 • • 4 HAFTA: 880 GBP SABAH, 661 GBP ÖGLEDEN SONRA 
 • • 8 HAFTA: 1.658 GBP SABAH, 1.244 GBP ÖGLEDEN SONRA 
 • • 12 HAFTA: 2.336 GBP SABAH, 1.756 GBP ÖGLEDEN SONRA 
 • • 24 HAFTA: 4.166 GBP SABAH, 3.293 GBP ÖGLEDEN SONRA


GOLDERS GREEN COLLEGE - LONDON 

 • • 4 HAFTA: 624 GBP 
 • • 8 HAFTA: 976 GBP 
 • • 12 HAFTA: 1265 GBP 
 • • 24 HAFTA: 2398 GBP

ALMANYA’DA WORK AND STUDY

Berlin School of Business and Innovation 

Öğrenciler üniversite sonuç belgesi olmadan, Almanca bilmelerine gerek kalmadan %100 İngilizce eğitim ile lisans ve yüksek lisans eğitimlerini Almanya’da yapabilir. Seçmiş oldukları bölüme göre Berlin School’da eğitim alan öğrenciler; Amerika (CUC-Concardia University Chicago), İngiltere (UCA- University for the Creative Art) ve İtalya (Universita Telemetica Internazionale UNINETTUNO) diplomasına sahip olabilir. Okul; öğrencileri meslek üzerine yetiştirmekle birlikte haftalık A1 düzeyden B1 seviyesine kadar haftalık 3 saat ücretsiz Almanca dersleri sunar. Eğitim süresi boyunca öğrenciler part-time çalışma haklarına sahip oldukları gibi eğitim sonrasında +18 ay full-time çalışma ve oturma hakkı elde eder. 

 • Yıllık eğitim ücretleri 7.200 Euro’dan başlar.
 • Okula başvuru aşamasında öğrenciden istenen evraklar;
 • • CV 
 • • Transkript Türkçe ve İngilizce 
 • • Pasaportunuzun ön yüzü 
 • • Diploma fotokopiniz (Türkçe - İngilizce) 
 • • YÜKSEK LİSANS İÇİN - Uluslararası İngilizce seviyesini gösteren sonuç belgesi. IELTS 6.0, (TOEFL, Pearson equivalent) veya Duolingo 105 istenen skorlardır. (Bu belgeler yoksa şartlı kabul yapılabilir) 
 • • LİSANS İÇİN - IELTS 5,0 (TOEFL, Pearson equivalent) veya Duolingo 95 istenir. 
 • • 1 Referans Mektubu (Antetli Kâğıt) 
 • • 2 Referans mektubu CUC programlarında (Antetli Kâğıt) 
 • • Yüksek lisans programlarında, lise diploması CUC ve Uninettuno programlarında isteniyor. 
 • • Motivasyon Mektubu. Motivasyon mektubunda mutlaka bu 3 soruya cevap verilmelidir: Neden bu bölüm? Neden Almanya? Neden BSBI’yi tercih ediyorsunuz? 

Vize aşamasında; 

 • • İngilizce Dil Belgesi 
 • • Almanya’daki yüksekokuldan akseptans yazısı (kabul belgesi) 
 • • Bankada açılmış bloke hesap (İş Bankası, Fintiba, Expatrio ) 
 • • 11.280 EU bloke hesap istenir. Almanya’da öğrenci her ay max. 950 EU çekebilir. 
 • • 2 adet vesikalık resim: Vesikalıklar biyometrik olmalı, 6 aydan eski olmamalı ve 35 x 45 milimetre ebadında olmalıdır. 

DUBAİ’DE WORK AND STUDY

 • Neden Dubai’de Work & Study 

  • • Bankada gösterebilecekleri para miktarı düşük olan öğrenciler için en uygun programdır. 
  • • Vize işlemleri okul tarafından yapılır. 
  • • En az 12 hafta ve üzeri kayıt olan öğrenciler part-time haftada 20 saat olarak çalışma hakkına sahiptir. 
  • • Okulda iş bulma konusunda full-time olarak bir görevli çalışır. Bu kişi öğrencilerin CV’lerini toplayıp onlara uygun iş bulma konusunda yardımcı olur. Ancak okul asla iş garantisi vermez. 
  • • Okulun dışında öğrenciler de işlerini bulma imkânına sahiptir. Kendi buldukları işlerde de çalışabilir. 
  • • Intermediate (orta seviye) ve üstü seviyede öğrencilerin iş bulma süreci daha hızlıdır. Intermediate altı öğrencilerin iş bulması biraz daha uzun zaman alır. Bulunacak part-time işlerde öğrencinin kazanacağı ücret işe, iş yerine ve öğrencinin İngilizce yeteneğine ve karakterine bağlı olarak değişir. Sosyal ve girişken kişiliğe sahip öğrenciler çok daha hızlı iş bulur. 
  • • Öğrenciler part-time işlerde ortalama 6-8 Dolar arası kazanır. Aylık en az 800 -1.000 Dolar kazanç sağlanır. Bu da öğrencinin aylık konaklama ve yasam masraflarını karşılar. Genele öğrencilerin aylık kazancı 1000 Doların üzerine çıkar. Özellikle kendine güvenen ve girişken bir öğrenci saatlik ücreti yüksek işlerde çalışma şansını yakalayacaktır. 
  • • Ayrıca Dubai diğer dil eğitimi veren destinasyonlardan farklı olarak öğrencilere kendi mesleklerini yapma olanağı tanır. Özellikle mühendislik okuyan ya da mezun olan öğrenciler kendi meslekleri ile ilgili kolaylıkla iş bulur. 
  • • Mesleki işlerin dışında öğrenciler genellikle; restoran, kafe, eğlence mekânı gibi yerlerde çalışır. Buralarda garson, kasiyer, vale gibi görevler alır. 

  PROGRAM ÜCRETLERİ 

  ES DUBAI DİL OKULU Work& Study Programı 

  • 12 Hafta 3.123 USD 
  • 24 Hafta 5.595 USD 

  Fiyatlara; eğitim ücreti, kayıt ücreti, konaklama bulma ücreti, 2 hafta konaklama, 2 yön havaalanı transfer, 2 seviye kitap ücreti, 1 yıllık sağlık sigortası, 1 yıllık vize ücreti dahildir. 

  *24 haftalık eğitim alındığında 1 yıllık uzatılabilir vizeye başvurulabilir. 

  EP DUBAI DIL OKULU Work& Study Programı 

  • 12 Hafta 3.735 USD (sabah ) 
  • 24 Hafta 6.354 USD (sabah ) 
  • 12 Hafta 3.615 USD (öğleden sonra ) 
  • 24 Hafta 6.176 USD (öğleden sonra ) 
  Dubai’de eğitim için vize başvuru yaptığınızda bankada göstermeniz gereken bir tutar yoktur. 

  *Konaklama Bulma Ücreti 
  *4 hafta The Myriad Residence’da iki kişilik özel banyolu oda konaklama 
  *Varışta havaalanı transferi 
  *Eğitim materyalleri
  *12 haftalık kursta 12 haftalık ziyaretçi vizesi, 20 hafta ve üzeri kurslarda 1 yıllık öğrenci vizesi *20 haftalık eğitim alındığında 1 yıllık uzatılabilir vizeye başvurulabilir.

İRLANDA'DA WORK AND STUDY

İRLANDA’DA HEM OKU HEM ÇALIŞ... 

EN EKONOMİK WORK AND STUDY PROGRAMIYLA AYDA 1.000 EURO KAZANMA FIRSATI! 

25 HAFTA EĞİTİM 2.300 EURO’DAN BAŞLIYOR 


Neden İrlanda’da Work and Study? 


İrlanda uluslararası öğrencilere yasal çalışma izni sağlayan nadir ülkelerdendir. İrlanda’da 25 hafta süren herhangi bir eğitime kayıt yaptırıldığında eğitim alırken part-time (haftalık 20 saat) çalışarak saatlik en az 9,6 Euro kazanılır. Ayrıca eğitime ara verilen Noel veya yaz döneminde toplamda maksimum 8 hafta full-time çalışma izni vardır. 


İrlanda’da dil okuluna gidenler; vize sürelerini İrlanda’da iken 2 kere çok avantajlı fiyatlarla uzatabilir ve toplam kalış sürelerini 75 hafta yani 1,5 yıl yapabilir. Aynı zamanda çalışarak ayda ortalama 1.000 Euro ile 1.200 Euro arasında kazanır, konaklama ve yaşam maliyetlerini karşılayabilir. Öğrenciler; Starbucks gibi kafelerde, Burger King, Mc Donalds’ gibi fast food restoranlarda, Temple Bar bölgesindeki publar ve restoranlarda, Tesco ve Spar gibi süpermarketlerde, lokal sandviç-salata barlarda, Türk ve Yunan restoranlarında çalışabilir. Ayrıca IT konusunda deneyimli ve yetenekli öğrenciler IT sektöründe işler bulabilir. IT sektörü İrlanda için büyük bir sektördür. Google, Facebook, Instagram ve pek çok IT firmasının Avrupa üstü İrlanda’dır.


İrlanda’nın En İyi ve Ekonomik Work and Study Programı Sunan Okulları


25 haftalık eğitimin vize başvurusu için bankada gösterilmesi gereken miktar en az 10 bin Euro’dur. 


MALTA’DA WORK AND STUDY

Malta’da 24 hafta ve üzeri eğitim alan öğrencilerin haftada 20 saat çalışma izni vardır. Malta’da eğitim alırken çalışan öğrenciler genelikle hizmet sektörü, IT sektörü gibi alanlarda ve Call-Center’larda çalışır. Arzu eden öğrenciler Malta’da vizelerini uzatabilir. Birçok Malta firması çalışmaktan memnun oldukları öğrenciler için “yasal çalışma” izni alır. Alınan bu izin öğrencilerin full -time çalışmasına ve ülkede oturum hakkı kazanmasına fırsat verir. 

KANADA'DA WORK AND STUDY

Kanada’da Work & Study 5 ana programda gerçekleştirilir. Bu programlar;


 1. 1. Kanada’da uzun dönem dil okulları 
 2. 2. Kanada’da çalışma izni veren Co-op (Sertifika & Diploma) Programları 
 3. 3. Georgian @ILAC’ta eğitim 
 4. 4. Devlet kolejlerinde eğitim
 5. 5. University of Canada West’te yüksek lisans 


Bu 5 Programda Kanada’da Work and Study nasıl yapılır? 


Kanada’da Uzun Dönem Dil Okulları

Kanada’da 24 hafta uzatılabilir öğrenci vizesi ile dil eğitimine kayıt olanlar; dil eğitimlerini tamamladıktan sonra çalışma izni veren co-op programlarına ve akademik programlara kolayca geçiş yapılabilir.


Kanada’da Çalışma İzni Veren Co-op (Sertifika & Diploma) Programları 

Çalışma izni veren co-op diploma programlarında eğitim döneminde öğrencilerin part-time çalışma izni olur. Program kapsamındaki çalışma döneminde ise öğrenciler full-time çalışır. Örneğin; 92 haftalık bir programın 52 haftası eğitim alırken part-time, kalan 40 haftada ise full-time çalışılır.


Georgian @ILAC 

Georgian @ILAC ile 1 yıl diploma programına katılanlar mezuniyet sonrası 1 yıl çalışma ve oturum hakkında sahip olurken, 2 yıllık diploma programına katılanlar mezuniyetin ardından 3 yıl oturum ve çalışma hakkına sahip olur. 

Georgian @ILAC’dan Ocak Ayına Özel 5.000 CAD Değerinde Burs! 

Georgian @ILAC devlet koleji programına Ocak ayında kayıt olup, Mayıs ve Ekim 2024 dönemi başlayacak olan öğrenciler; 1 yıllık programlarda 5.000 CAD, 2 yıllık programlarda 10.000 CAD burs imkânına sahip oluyor. Yılda bir kez karşılaşabilecek bu burslardan yararlanmak isteyenlere hızlı davranmalarını öneririz. Programın son kayıt tarihi 30 Kasım 2022’dir.


Devlet Kolejlerinde Eğitim 

Kanada devlet kolejlerinde eğitim almaya uygun şartlara ve bütçeye sahip olanlar 2 yıllık kolej eğitimi sonrası 3 yıla kadar çalışma ve oturum hakkına sahip olur. Kanada devlet kolejlerinde alınan eğitim göçmenlik başvurusunda bulunmak isteyenler için en doğru tercihtir. Bu program PR sürecindeki öğrencilere en yüksek puanı kazandıracak eğitim programıdır.

Program Ücretleri:

Humber – Seneca – Lampton – George Brown – Centennial College gibi Kanada’nın en çok tercih edilen kolejlerinde eğitimin yıllık ortalama fiyatları 16 bin CAD’dır. 

Kanada devlet kolejlerinde eğitim almak için vize başvurusu yapanlar bankada en az 40 bin CAD göstermelidir. 

University of Canada West’te Yüksek Lisans Yaparken Çalışma 

University Canada West; Vancouver’ın merkezinde eğitim veren Kanada’nın tek özel üniversitesidir. Türk öğrencilere ciddi burs imkânları sunar. Devlet koleji statüsünde olan okulda yüksek lisans yaparken part-time çalışma hakkına sahip olunur. 

2 yıllık MBA programının sonrasında 3 yıla kadar oturum ve çalışma hakkına sahip olunur. Kanada’daki diploma programları ile aynı fiyatta olmasına karşın MBA programı olduğu için vize dosyasında daha prestijlidir ve vatandaşlık sürecine girenlere artı sağlayacaktır.

Program Ücretleri

Master of Business Administration (MBA) yıllık ücret 19 bin CAD’dır. 2 dönem olarak ödenir. 

Toplam Ücret: 38.700 CAD

Yukarıda belirtilen tutar burs uygulanmamış fiyattır. Üniversite 5 bin CAD’a varan burs imkanı sunar.

Programın vize başvurusu için bankada gösterilmesi gereken tutar minimum 50 bin CAD’dır. 

AMERİKA’DA MAAŞLI STAJ

Amerika’da maaşlı staj programı; turizm ve gastronomi alanlarında uzmanlaşmış kişilerin, 12-18 ay boyunca Amerika’da profesyonel olarak aylık 4.000 Dolara kadar maaşla staj yaptığı programdır. Katılımcılar üst düzey otellerde, restoranlarda ve çeşitli kurumsal firmalarda iş deneyimi elde ederken aynı zamanda İngilizce pratik yapma ve farklı kültürlerle iç içe yaşama şansına sahip olur.

Program Ücreti:

Program ücreti peşin ödemelerde: 4.300 Dolardır. 

Taksitli ödeme tutarı: 4.900 Dolardır. 

Taksitli ödemede 2.250 Dolar Amerika’da çalışırken 10 ayda ödenir. Ön kayıt ücreti 250 Dolar olup ana program ücretine dâhildir.

Programa vize başvurusu yapmak için bankada para göstermeye gerek yoktur. 

POLONYA’DA WORK AND STUDY

Polonya; ülkesindeki eğitim kurumlarında lisans veya yüksek lisans eğitimini tamamlayan yeni mezunlara 18 ay oturma ve çalışma izni verir. Yeterli İngilizce becerisine sahip olmayanlar Polonya’da hazırlık eğitimi aldıktan sonra lisans veya yüksek lisans programına başvuru yapabilir. Hazırlık programları genelde 9 ay sürer. Dil programlarının süresi 680 ve 860 saat arasında değişir. Öğrencinin seçeceği üniversiteye ve seviyesine göre bu saatler farklılık gösterir. 


Dil eğitimi için Polonya’da bulunan yabancı öğrencilerin çalışma izni yoktur. Polonya’da çalışabilmek için öğrencinin lisans ya da yüksek lisans öğrencisi olması şarttır. 


Polonya’da üniversite öğrencilerinin yılda 120 tam veya 240 yarım gün çalışma izni bulunur. Bu sayede öğrenciler yaşam giderlerinin bir kısmını karşılayabilir. 


Polonya üniversitelerinde lisans veya yüksek lisans eğitimi alıp mezun olanlara, 18 ay oturma ve çalışma izni verilir. Bu sayede; Volkswagen, Mercedes, BMW, Siemens, Audi, Lufthansa, Braas, Praktiker, Rotring, Puma, Metro Market ve gibi onlarca global şirketten birinde çalışmak için girişimlerde bulunabilir. Dünya devi şirketlerde çalışma deneyimi kazanmak öğrencilerin kariyer planları için paha biçilemezdir.  


Polonya’da Üniversite Yaşam ve Eğitim Giderleri 


 • • Polonya’daki üniversite ücretleri uluslararası öğrenciler için yıllık 2.500 - 4.000 Euro aralığındadır. 
 • • Bir aylık ulaşım kartı öğrenciler için yaklaşık 15 Euro’dur. 
 • • Yıllık öğrenci sağlık sigortası yaklaşık 100 Euro’dur. 
 • • Yurt kiraları aylık 130 - 200 Euro aralığındadır. 
 • • Aylık ortalama 150 - 250 Euro yeme-içme ve mutfak gideri masrafı vardır.  
 • • Aylık ortalama 15 - 20 Euro ödeyerek internet, konuşma ve sms dâhil mobil paketler alınabilir.


University of Economics and Human Sciences Warsaw 


Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyenlerin tercih edebileceği bölümler aşağıdaki gibidir. 

 • Financial Management (Finansal Yönetim), 
 • International Finance and Trade (Uluslararası Finans ve Ticaret), 
 • International Finance and Trade (Uluslararası Finans ve Ticaret), 
 • Project Management and User Experience (Proje Yönetimi ve Kullanıcı Deneyimi), 
 • Web Applications (Web Uygulamaları), 
 • Psychology (Psikoloji), 
 • Cybersecurity (Siber Güvenlik)

AMERİKA’DA OPT İLE WORK&STUDY

ASA College’da STAJ (CPT) & Çalışma Hakkı (OPT) 

ASA College İngilizce dil eğitiminin yanında diploma, ön lisans, lisans alanlarda eğitim verir. Günümüz iş hayatının rekabetçi ortamına öğrencilerini hazırlayan okulda; 2 yıllık ön lisans eğitiminin son döneminde staj (CPT) yapılır. Mezuniyetin ardından 1 yıl çalışma hakkı ( OPT) vardır. Ayrıca 4 yıllık lisans programlarının son yılında öğrenciler zorunlu stajı yapar. Yapılan bu staj maaşlıdır. Öğrenciler mezuniyetin ardından 1 yıl çalışma iznine sahip olur. Bu sebeple uluslararası öğrenciler tarafından sıkça tercih edilir. 


Okul; sınıflardaki öğrenci mevcudunu en aza indirerek yoğunlaştırılmış̧ ve bire bir odaklı eğitim verir. Gündüz, akşam ve hafta sonu olmak üzere farklı zamanlarda eğitim sunar. 


ASA College’in tercih edilmesinin ardındaki en büyük sebeplerden biri de öğrencilere sunduğu yüksek burs ve mali yardımdır. Okul; öğrencilere iş bulma konusunda yardımcı olunan ‘kariyer asistanlık sistemi’ne sahiptir. 


Amerika’nın Kalbi New York’ta ASA College’dan Akademik Programlarda %50’ye varan Başarı Bursu Türk Öğlencileri Bekliyor!


Program Ücretleri


Asa College ön lisans, lisans ve diploma programlarında %50’ye varan başarı bursları sunuyor. Lise diploma notu 100 üzerinden 80 üzeri olanlara %50 burs imkânı sağlanıyor. 


Ön Lisans ve Lisans Programları: 


• Bir dönem 8.538 USD yerine 4.269 USD (Ön lisans 2 yıl, lisans 4 yıl) 


Dil Eğitimi Fiyatları: 


• 1 sömestre dil eğitimi 4 Ay (Hazırlık Programı) 5.292 USD yerine 2.146 USD 

• 10+2 Hafta Intensive (Yoğun) İngilizce Programı: 1.700 USD 

• 20+4 Hafta Intensive (Yoğun) İngilizce Programı: 3.250 USD


Programın vize başvurusu için bankada gösterilmesi gereken minimum tutar; dil eğitiminde 10 – 12 bin Dolar civarındadır. Ön lisans ve lisans programlarında 25 – 20 bin Dolar civarındadır.


Marconi International University’de (MIU) Çalışma Hakkı (OPT)


Marconi International University (MIU); Miami, Florida’da bulunan, online ve yüz yüze yöntemlerle lisans/yüksek lisans eğitimi sunan bir Amerikan üniversitesidir. İşletme lisansı, MBA, bilgisayar mühendisliği ve eğitimsel liderlik gibi bölümlerde eğitim alabilir. Öğrenci aldığı eğitimin ardından Amerika’da kendi alanında çalışma hakkına sahip olur. Lisans ve yüksek lisans mezunları mezuniyetlerinin ardından 1 yıl boyunca OPT (kendi alanında çalışma) yapabiliyor. Marconi International University; Amerika’da bu fiyatlara yüksek lisans imkânı sağlayan tek okul olma özelliği taşıyor. Okula başvururken TOEFL veya IELTS başarı zorunluluğu bulunmuyor. Okul başvurudan sonra öğrenciyle randevu oluşturup kendi dil sınavını yapıyor. Minimum GPA veya GMAT zorunluluğu da bulunmuyor!


ORTALAMA PROGRAM ÜCRETLERİ 


Lisans Bölümleri


6.796 Dolar burslu fiyatı 5.432 Dolar ( yıllık ücret) 


• Business Administration (İşletme) 

• Computer Engineering (Bilgisayar Mühendisliği) Yüksek Lisans Bölümleri 

• MBA 10.430 Dolar burslu fiyatı 8.344 Dolar ( yıllık ücret) 

• Educational Leadership (Eğitimsel Liderlik) - 10.080 Dolar burslu fiyatı 8.064 Dolar ( yıllık ücret)


Lisans & Yüksek Lisans programlarının vize başvurusu için bankada gösterilmesi gereken minimum tutar 20 – 25 bin USD civarındadır.


UCLA EXTENSION SERTİFİKA PROGRAMLARI İLE ÇALIŞMA (OPT) HAKKI


UCLA dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 30 içerisinde yer alır. UCLA’da öğrenciler hem okuyup hem çalışarak eğitim alabilir. En az 9 aylık sertifika programlarına katılan öğrenciler program bitiminde OPT (kendi alanında çalışma) hakkı elde eder. Program süresi; İngilizce seviyesi ve kurs türüne bağlı olarak 9 ay ile 4 yıl arasında değişir.


Program Ücretleri


 • Marketing – Başvuru Ücreti 200 Dolar, Ortalama Program Ücreti 4800 Dolar
 • Finans – Başvuru Ücreti 200 Dolar, Ortalama Program Ücreti 9 .000 Dolar
 • System Analysis – Başvuru Ücreti 150 Dolar, Ortalama Program Ücreti 7.960 Dolar
 • Construciton Management – Başvuru Ücreti 150 dolar, Ortalama Program Ücreti 8.000 Dolar
 • Project Management – Başvuru Ücreti 150 Dolar, Ortalama Program Ücreti 6.000 Dolar
 • International Trade and Commece – Başvuru Ücreti 200 Dolar, Ortalama Program Ücreti 7.450 Dolar
 • Programın vize başvuruş için bankada gösterilmesi gereken en az tutar 25-27 bin dolardır. Eğer çocuk ya da eş durumu varsa eş için 7.600 Dolar, çocuk için 5.000 Dolar gösterilmelidir. 

Amerika Dil Okulu Ücreti

 • Kaplan Dil Okulu: 12 Hafta 3.840 Dolar, 24 Hafta 7.104 Dolar (Yasal çalışma hakkı yoktur)
 • ELS Dil Okulu: 12 Hafta 23.552 Dolar, 24 Hafta 6.624 Dolar (Yasal çalışma hakkı yoktur)
 • LSI Dil Okulu: 12 Hafta 3.480 Dolar, 24 Hafta 6.840 Dolar (Yasal çalışma hakkı yoktur) 

AVRUPA ÜNİVERSİTELERİ İLE WORK AND STUDY

Avrupa’da üniversite eğitimi diğer ülkelere göre daha ekonomiktir. Eğitim kalitesi yüksek olan Avrupa ülkelerinde dünya sıralamalarında yer alan üniversitelerde eğitim almak mümkündür. Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Norveç̧ 1.000 Euro, İsveç̧ -Hollanda-Finlandiya 7.000 Euro, Polonya, Macaristan ve Çek Cumhuriyeti 2.000 Euro, Rusya, Ukrayna, 1.000 Dolardan başlayan fiyatlarla eğitim alınabilir. 


Aşağıda Global Vizyon University Placement olarak başvuru yapılabilecek okulların bir kısmının listesi paylaşılmıştır. Detaylı liste ve başvuru süreçleri için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçilmesini öneririz.


Hollanda:


 • • University of Amsterdam Foundation (57.sıra) CEG On Campus €6000 BURS 
 • • Tilburg University Foundation (201-250.sıra) Study Group €5,000 BURS 
 • • University of Twente Foundation (100-150.sıra) Navitas € 3,000 BURS 
 • • Vrije University of Amsterdam (138.sıra) Study Group 5.000 EUR-10.000 BURS 
 • • The Hague University of Applied Sciences- Navitas €5,000 BURS 
 • • Hanze University Applied Sciences- Study Group € 10,000 BURS 
 • • Erasmus University of Rotterdam Foundation (70. sıra) Study Group 
 • • Leiden University (68.sıra)

İrlanda:


 • • Trinity College Dublin - Burs fırsatları var 
 • • Griffith College Dublin - Burs fırsatları var 
 • • University College Dublin 
 • • Dublin City College


İsveç:


 • • Jonkoping University (800-900.sıra) %30 Burs 
 • • Lund University (98.sıra) On Campus 
 • • Uppsala University (87.sıra) 
 • • Chalmers University of Technology (201-250.sıra arasında)İtalya:

 • • IED-Istıtuto Europeo di Design 
 • • Florence University of the Arts 
 • • SPD - SCUOLA POLITECNICA DI DESIGN 
 • • Ca’ Foscari University of Venice


Fransa:

 • • IESEG School of Management 
 • • Montpellier Business School 
 • • Grenoble Graduate School of Business 
 • • IDRAC Business School


Polonya:


 • • University of Economics and Human Sciences - Yıllık 3000 Euro Burs 
 • • Lazarski University - GV 
 • • Warsaw University of Technology - GV 
 • • SWPS Social Science and Humanities University 


Avusturya:


 • • University of Wollongong (201-250.sıra)
 • • Macquire University (200-250.sırada) 
 • • University of Melbourne (32.sıra)
 •  • Curtin University (301-350.sıra)

Norveç:


 • • University of Thromso (400-500. Sırada) 
 • • Norwegian University of Science and Technology (401-500. Sırada) Universty of Oslo (131. Sırada) 
 • • BI Norwegian School of Management 
 • • University of Bergen


Almanya:


 • • EuroAsia Institute Berlin Almanya Devlet Üniversitelerine Ücretsiz Okuma Fırsatı 
 • • Spracccaffe Foundation Programs 
 • • Alpedia Foundation Programs 
 • • TH Brandenburg / Brandenburg University of Applied Sciences


Çek Cumhuriyeti:


 • • Czech Technical University in Prague (801-1000. sıra arasında) 
 • • Charles University in Prague (401-500. Sıra) 
 • • Palacky University Olomouc (601-800. Sıra) 
 • • Masaryk University (601-800. Sıra)


İspanya:


 • • Enforex Spanish Foundation 
 • • European University Madrid 70% varan burs olanağı 
 • • Universidad Autónoma de Madrid 
 • • University of Barcelona (Universitat de Barcelona)


Danimarka:


 • • Copenhagen Business School- GV DKK 7,000 BURS 
 • • Aarhus Univesity 
 • • University of Copenhagen 
 • • Technical University of Denmark


Rusya:


 • • RUDN University- Peoples Friendship University Moscow (601-800. sıra arasında) 
 • • Higher School of Economics National Research University (301-350. sıra arasında) -GV 25%- 50% BURS 
 • • Kazan Federal University Tomsk Polytechnic University (501-600. sıra arasında) 
 • • Ural State University


Ukrayna:


 • • Sumy State University 
 • • National Aviation University 
 • • National Aerospace University “Kharkiv Aviation Institute”


Romanya:


 • • Mykolas Romeris University


Malta:


 • • University of Malta 
 • • LSC Malta 
 • • The American University of Malta 
 • • Institute of Tourism Studies


Macaristan:


 • • University of Pecs 
 • • University of Debrecen 
 • • University of Szeged 
 • • Budapest Metropolitan University


Finlandiya:


 • • Centria University Applied Sciences 3500 € BURS 
 • • University of Helsinki (96. sırada) 
 • • University of Turku (351-400.sırada) 
 • • Aalto University (184.sırada)


İsviçre:


 • • HTMI Hotel and Tourism Management School 7,000 USD BURS 
 • • Glion Les Roches Switzerland 10% BURS 
 • • B.H.M.S Business and Hotel School 
 • • Geneva Business School Erken başvurularda 50% BURS


Estonya:


 • • University of Tartu (301-350.sıra) 
 • • Tallin University of Technology (601-800.sıra) 
 • • Tallin University (801-850.sıra)


Avusturya:


 • • Modul University Vienna 
 • • University of Applied Sciences Upper Austria

Bulgaristan:


 • • University of Economics – Varna


AVRUPA ÖRNEK DİL OKULLARI FİYATLAR 


ALPEDİA- BERLİN ÖRNEK FİYAT 


 • • 4 HAFTA 640 EURO 
 • • 8 HAFTA: 1.240 EURO 
 • • 12 HAFTA: 1.680 EURO 
 • • 24 HAFTA: 3.000 EURO 


SPRACHCAFFE – FRANKFURT ÖRNEK FİYAT 


 • • 4 HAFTA 780 EURO 
 • • 8 HAFTA: 1.500 EURO 
 • • 12 HAFTA: 1.860 EURO 
 • • 24 HAFTA: 3.660 EURO 


ENFOREX BARSELONA ÖRNEK FİYAT 


 • • 4 HAFTA 796 EURO 
 • • 8 HAFTA: 1.512 EURO 
 • • 12 HAFTA: 2.148 EURO 
 • • 24 HAFTA: 4.296 EURO

Dünyanın İlk 100 Üniversitesi Listesi

Global Vizyon’un temsilcisi olduğumuz “Dünyanın İlk 100 Üniversitesi Listesi”nde yer alan bazı üniversiteler:


 • İngiltere: 

King’s College London, University of Exeter, Queen Mary University London, Durham University, University of Glasgow, University of Bath, University of Sussex, University of East Anglia, University of Southampton, University of Nottingham, University of Bristol, University of Essex, Brunel University, London Southbank University , Bournemouth University, University of the Arts London, Reading University, Coventry University, University of York, Queen Mary University of London, University of Law … 


 • • Amerika: 

Rochester Institute of Technology, Pace Univerity, Clark University, New York, Northeastern Univeristy Boston, Oregon State University, South Florida University, George Mason University, Northern Illinois University, City University Miami, ASA College New York 


 • • Kanada: 

University of Toronto Foundation, Simon Fraser University , University of York, University of Manitoba, Brock University , Lakehead University 


 • • İsveç: 

Jonkoping University, Lund University, Uppsala University, Chalmers University of Technology, KTH Royal Institute of Technology 


 • • Rusya: 

Higher School of Economics, RUDN University Moscow 


 • • Hollanda: 

Study Group – Tilburg University ve Vrije University Amsterdam, Navitas – University of Twente, University of Amsterdam, University of Twente, The Hague University of Applied Sciences, Hanze University Applied Sciences 


 • • İrlanda: 

Trinity College, Griffith College Dublin, University College Dublin, Dublin City College 


 • • Avustralya: 

University of Wollongong, Macquire University, University of Melbourn, Curtin University, Griffith University, University of Newcastle, University of Sydney Foundation, University of Melbourne


Uzman Danışmanlarımız ile Şimdi İletişime Geçin

Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa

Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Zahid D.

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci

Sıkça Sorulan Sorular

Lise mezunları dil kursuna gidebilir mi?

  Evet lise mezunları dil kursuna gidebilir. Türkiye’de lise mezunları yurt dışında üniversite okumak için sıklıkla dil kursuna kayıt olmaktadırlar.

Dil okulu için yaş sınırı var mı?

  Dil okulu için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır.

İngilizceyi en iyi hangi ülkede öğrenirim?

  İngilizceyi en iyi Amerika, İngiltere, Kanada, İrlanda, Dubai, Malta ve Avustralya gibi ülkelerde öğrenebilirsiniz. Ana dili İngilizce olan İngiltere ise dil öğrenmede en iyi ülke olarak kabul edilmektedir.

İngilizceyi ne kadar sürede ana dil seviyesinde öğrenebilirim?

  Yaklaşık 1 yıl içinde anadil seviyesinde İngilizce öğrenmek mümkündür. Yurt dışında bir dil eğitim programına kayıt olunursa eğer birkaç ay içinde bile yetkin hale gelinebilir.

Yurt dışı dil okuluna kimler gidebilir?

  Her yaştan insan yurtdışında dil okuluna katılabilir. Dil eğitimi programları için herhangi bir yaş veya statü şartı yoktur.

Dil okulu seçiminde nelere dikkat edilmeli?

  Dil okulu seçerken öğrenilecek dil çerçevesinde ülke seçimi yapılmalı ve bütçeye göre okul ve program seçilmelidir.

3 ay yurt dışı dil eğitimi yeterli mi?

  Yurt dışında 3 aylık dil eğitimi kişinin ihtiyaçlarına ve dil seviyesine göre yeterli olabilmektedir. Dil programının yoğunluğu içerisinde öğrenme sürecinizi en üst düzeye çıkarmanız mümkündür.

Yurt dışında dil okuluna gitmek için İngilizcem hangi seviyede olmalı?

  Yurtdışında bir dil okuluna gitmek için İngilizce seviyenizin bir sınırı yoktur. TOEFL gibi sınavların öğretimi için yalnızca minimum düzeyde İngilizce yeterliliği gereklidir.

İngilizce en iyi hangi ülkede öğrenilir?

  İngilizce en iyi İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada ve Malta ülkelerindeki dil okullarında öğrenilir.

Turist vizesi ile dil kursuna gidilir mi?

  Hayır turist vizesi ile dil kursuna gidilmez. Dil eğitimi için gidilecek ülkeden eğitim vizesi alınmalıdır. javascript://