Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışı Dil Yaz Okulları (12 - 17 yaş)

Yurtdışı Dil Yaz Okulları (12 - 17 yaş)

Yurtdışı Dil Yaz Okulları, 8-18 yaş arasındaki öğrencilerin yurt dışında yabancı dil öğrenmesi adına açılan programlardır. Eğlence ve Eğitimin Bir Araya Geldiği Yurtdışı Dil Yaz Okulları
Yurtdışı dil yaz okullarında gençler, İngilizce öğrenirken bir yandan da farklı kültürleri tanıma ve kendilerini geliştirme olanağı bulurlar. Programlar genellikle Haziran-Eylül ayları arasında düzenlenmektedir. 1-12 hafta süren programlarda, haftada 15-20 saat (standart) veya tercihe göre 28-30 saat (yoğun) İngilizce eğitimi verilmektedir. Öğrenciler yaz tatillerini sadece dil eğitimi alarak geçirmezler. Programlar kapsamında çeşitli bedensel, zihinsel, sanatsal etkinlikler ve aktiviteler düzenlenmektedir. Yurtdışı dil yaz okulu programlarına katılacak olan öğrenci kendi yaş gruplarıyla eğitim alır. Gruplar 8-12 ve 13-18 yaş olarak ayrılmaktadır.  Bu şekilde katılımcılar kendi yaş gruplarıyla paylaşımlarda bulunabilecekleri ortamlarda eğitim alır ve sosyalleşirler. 

Devamını Oku
Konaklama

Yurtdışı Dil Yaz Okulu programında konaklama 2 farklı şekilde yapılabilir. İlki aile yanında konaklama, ikincisi yurtta konaklamadır. Her iki seçeneğinde kendi içerisinde artı özellikleri bulunmaktadır. 

Özenle seçilen ailelerin yanında konaklayan öğrenciler, ev ortamından kopmadan bir yaz geçirebilirler. Aile yanında konaklayan öğrenciler tek veya çift kişilik odalarda kalırlar. Aile yanı konaklamada öğrenciler, aileyle iletişime girip günlük hayatta da yabancı dilini geliştirebilir, gittikleri ülkenin kültürünü yakından tanıyabilir ve ev konforundan uzaklaşmazlar. 

Tam pansiyon yurtlarda kalan öğrenciler ise; 2, 3 veya 4 kişilik büyük odalarda konaklarlar. Yurt konaklamalarının avantajı ise gençlerin kendi yaş grubundan, farklı milletlerde öğrencilerle tanışması, arkadaşlık kurması ve bağımsız bir ortamda eğitim görmeleridir. Aile yanında konaklayan öğrenciler kıyafetlerinin yıkanması, yemek hazırlanması, ev temizliği gibi konularda aile bireyleriyle işbirliği içerisinde olurlar fakat yurtta konaklayan öğrenciler bu gibi işlerinin sorumluluğunu tamamıyla kendileri almak zorundadır. 

Aktiviteler

Yurtdışında eğitim kurumları, eğitime olduğu kadar sosyal gelişime de önem verdiklerinden öğrencilere çok çeşitli aktiviteler sunarlar. Farklı ilgi alanlarına sahip öğrencilerin ihtiyaçları gözetilerek hazırlanan programlarda; spordan sanata, şehir gezilerinden özel hobilere kadar pek çok alanda etkinlikler düzenlenmektedir.

Okullarda öğrencilerin spor yapabilecekleri saha ve salonlar, açık ve kapalı yüzme havuzları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra; sanat, dans, hobi atölyeleri, şehir gezileri, sinema ve karaoke geceleri, define oyunları organize edilmektedir. 

Yurtdışı Dil Yaz Okulları

Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon