Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 533 590 23 61


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/


Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.

Bina girişinde güvenlik tarafindan ateş ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapılmaktadır.

Bina ve kat girişlerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.

İki kattan oluşan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.

Görüşme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile mesafeli görüşmeler yapabilmektesiniz.

Ofisimizin temizlik görevlisi her görüşmenin ardından odalarimizi havalandırmakta ve dezenfekte etmektedir.

Her aksam ofisin genel temizligi yapılmaktadır.

Ofis görüşmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.  Hemen Bize Ulaş

Estonya'da Lisans Eğitimi

Estonya son dönemde uluslararası öğrenci çekmek için yaptığı atılımlarla dikkat çekmektedir. 1.3 milyon nüfuslu ülke, 69 bin uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Bu rakam her yıl artış göstermektedir. Kaliteli bir eğitim sistemi ve dünya çapında tanınan üniversitelere sahip Estonya’da uygun fiyatlı eğitim almak mümkündür. 


Devamını Oku

Program:

Estonya’da lisans süresi 3 yıldır, bazı bölümlerde süre 4 yılda tamamlanabilir. Tıp, veterinerlik, eczacılık, mimarlık, diş doktorluğu ve mühendislik gibi bölümlerde ise eğitim süresi yükselmektedir. Bu bölümlerde eğitim süresi genellikle 5-6 yıldır.
Genelde 3 yıl olan lisans süresi boyunca öğrenciler 180 ECTS kredisi almak zorundadır. Kredileri başarıyla tamamlayan öğrenci “bakalaureusekraad” adı verilen lisans diplomasını alır. Mesleki ağırlıklı eğitim almak isteyen öğrenciler ise “rakenduskõrgharidusõppe” adındaki diplomayı veren eğitim kurumlarında 180-240 arasın kredi tamamlayarak mezun olurlar.
Estonya’da programların büyük çoğunluğu İngilizce dilinde eğitim vermektedir. Bu sebeple öğrencilerin bölüm alternatifleri çoktur. İngilizce zaten genel olarak ülkede de yaygın olarak konuşulduğundan öğrenci günlük hayatta da sıkıntıyla karşılaşmaz.
Estonya’da üniversite eğitimi almak için dil yeterliliğine sahip olmak gereklidir. Öğrenci İngilizce yeterliliğini TOEFL ve IELTS gibi sınavlarla kanıtlamak zorundadır. 

Estonya Üniversiteleri Kabul ve Başvuru Şartları 


Estonya’da lisans eğitimi almak için Türkiye’deki üniversite giriş sınavından taban puan almak yeterlidir. Taban puan aldığını ispatlayan öğrenci Estonya üniversitelerine başvurabilir.

Estonya üniversitelerinde lisans süresi 3 yıldır, bazı bölümlerde süre 4 yıla çıkar. Tıp, veterinerlik, eczacılık, mimarlık, diş doktorluğu ve mühendislik gibi bölümlerde ise eğitim süresi yükselir. Bu bölümlerde eğitim süresi genellikle 5-6 yıldır. Genelde 3 yıl olan lisans süresi boyunca öğrenciler 180 ECTS kredisi almak zorundadır. Kredileri başarıyla tamamlayan öğrenci “bakalaureusekraad” adı verilen lisans diplomasını alır. Mesleki ağırlıklı eğitim almak isteyen öğrenciler ise “rakenduskõrgharidusõppe” adındaki diplomayı veren eğitim kurumlarında 180-240 arasın kredi tamamlayarak mezun olur. 

Estonya’da lisans eğitimi almak için öğrencinin lise diploma notu önemlidir. Estonya üniversitelerinin çoğu diploma notunun 5 üzerinden en az 3 olması koşuluna sahiptir. 

Estonya üniversitelerinde programların büyük çoğunluğu İngilizce dilindedir. Bu sebeple öğrencilerin bölüm alternatifleri çoktur. İngilizce zaten genel olarak ülkede de yaygın olarak konuşulduğundan öğrenci günlük hayatta da sıkıntıyla karşılaşmaz. Estonya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenci, İngilizce yeterliliğini TOEFL ve IELTS gibi sınavlarla kanıtlamak zorundadır. Öğrencilerin TOEFL’dan en az 75, IELTS’den en az 5.5 alması beklenir. İngilizce yeterliliği olmayan öğrenci bir sene İngilizce hazırlık eğitimi alır.


Estonya’da Lisans Eğitimi için Gerekli Belgeler

Akademik Not Çizelgesi (Transkript)

Mezuniyet Diploması

İngilizce Yeterlilik Sertifikası – IELTS/TOEFL/PTE Test/Diğer.

Niyet Mektubu (Personal Statement)

Referans Mektupları

CV(özgeçmiş) 
Devamını Oku

Neden Estonya’da Üniversite Eğitimi Almalısınız

Estonya’da üniversite eğitimi almak için pek çok sebep vardır. Estonya üniversitelerinde eğitim almayı seçen bir öğrenci; 1600’lü yıllardan beri var olan köklü üniversitelerde, Avrupa Birliği standartlarında üst düzey eğitimi, uygun fiyatlara alacaktır. 

Estonya üniversitelerinin büyük çoğunluğunun YÖK denkliği olduğundan ve bu üniversitelerin diplomalarını Avrupa’da geçerliliği olduğundan öğrenciler herhangi bir sorun yaşamaz. Ülkede 9 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin 7’si İngilizce dilinde eğitim seçeneği sunar. Bu sayade öğrenciler üniversite ve bölüm seçiminde zorlanmaz. İngilizce dilinde eğitim alan öğrenci idealist ise ülkede Rusça, Estonca gibi ikinci bir yabancı dil öğrenme şansı yakalar. Bir dili öğrenmenin en iyi yolu o ülkede yaşamak olduğundan öğrenciler; biraz azim ile ikinci yabancı dili kısa sürede öğrenebilir. 

Baltık ülkelerinin Silicon Valley’i olarak bilinen Estonya özellik IT alanında oldukça gelişmiştir. Estonya üniversitelerinin bu alandaki bölümleri yoğun ilgi görmektedir. Bu alanda mezun olan öğrencilere ayrıcalıklar tanınır. Estonya üniversitelerindeki IT alanlarından mezun olan öğrencilere mezuniyetlerinin ardından ülkede 1 yıl tam zamanlı çalışma hakkı verilir. Ayrıca tüm öğrenciler üniversite hayatları süresince çalışma iznine başvurarak haftada 20 saat çalışma izni alabilir ve böylelikle kendi masraflarının çıkartıp, iş deneyimi edinebilir.

Ülkenin yaşam giderleri Türkiye ile benzer olduğundan öğrencilerin yaşam masrafları diğer Avrupa ülkelerine nazaran düşüktür. Bütçesini düşünen öğrenciler Estonya’da lisans eğitimi almayı tercih edebilir.  


Devamını Oku

Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Estonya’da üniversite eğitimi almak isteyen bir öğrencinin yurtdışı eğitim danışmanları aracılığıyla süreci yönetmesi hem doğru kararlar almasına hem de kabul oranını  artırmasına yardımcı olacaktır. Global Vizyon'un deneyimli danışmanları öğrencilerin başvuru sürecini en doğru şekilde yönetmektedir. Öğrenciler; başvuracakları okulu ve bölümü danışmanlarıyla seçtikten sonra, doğru yönlendirmelerle evraklarını hazırlayıp süreçlerini başlatır. Ayrıca İngiltere üniversitelerine online olarak da başvuru yapılır. 

Devamını Oku

Süreç Nasıl İşlemektedir

Estonya’da lisans eğitimi alacak öğrenci danışmanlarıyla birlikte üniversite ve bölüm seçimini yapar. Gerekli evrakları danışmanlarının yönlendirmesiyle hazırlar. Evraklar okulun başvuru dönemlerinde iletilir ve gelen cevabın ardından öğrencinin Estonya’ya gidiş işlemleri başlatılır. Öğrencinin konaklaması, uçuşları ayarlanır, gerekli oryantasyondan geçirilir ve Estonya’ya gidişi sağlanır. Kayıt süreci hakkında linkten detaylı bilgi alınabilir. Öğrenci eğitim süresi boyunca yaşadığı sıkıntılı durumlarda Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçebilir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon

Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Zahid D.

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci
  • Nasıl Konaklama Sağlarsınız?

    Estonya’da lisans eğitimi alan öğrenciler genellikle yurt konaklamasını tercih eder. Yurtlar oda paylaşımlı ya da özel odalar olabilir. Estonya üniversitelerinde yurtların aylık ücretleri oldukça uygundur. Genellikle aylık 90-100 Euro civarındadır. Konforuna daha düşkün öğrenciler ise ev kiralama yöntemine başvurabilir. 250-400 Euro arasında değişen ev kiraları 3-4 arkadaş tarafından paylaşılarak öğrenci evinde uygun fiyatlarla yaşanabilir.


Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım