Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 535 643 31 81 

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Amerika'da Maaşlı Staj

İş Hayatında Fark Yaratmanın Yolu Amerika’da Stajdan Geçiyor. Yurtdışında Çalışma Deneyimi Olanlar Ülkesinde Daha Yüksek Maaşlarla Çalışabiliyor… Bu Kişi Neden Siz Olmayasınız?

Yurtdışında staj programları; eğitim hayatı devam eden öğrenciler, kendini geliştirmek isteyen yeni mezun gençler ve hali hazırda çalışma hayatı devam eden genç profesyoneller için tasarlanmış bir çalışma sürecidir. Kendine ve CV’sini artı değerler katmak, küreselleşen dünyada var olmak isteyenler ‘Yurtdışında Staj’ programlarına katılabilir ve geleceklerine yatırım yapabilirler.

Devamını Oku

Amerika’da Staj Türleri

ABD’de 2 farklı staj programı bulunmaktadır. Bunlar ‘Internship’ ve ‘Trainee’ staj programlarıdır. Her iki staj programınında farklı başvuru şartları bulunmaktadır. Eğer yeni mezunsanız yada mezuniyetinizin üzerinden 1 yıl geçmediyse ‘Intership’ programlarına, üniversite mezuniyetinizin üzerinden 1 yıl geçtiyse de ‘Traniee’ programlarına katılabilirsiniz.

Internship Programına Başvuru Şartları ve Süresi:
Mezuniyetiniz üzerinden 1 yıl geçmemesi.
İngilizce seviyenizin Upper Intermediate olması.
Staj yapılması istenilen alan ile bölümünüzün aynı veya paralel ilgili alanlar olması.
Internship programının süresi 3-12 aydır.


Devamını Oku

Trainee Programına Başvurma Şartları ve Süresi

18-35 yaş arası olmak
Mezuniyet üzerinden bir ve birden fazla yıl geçmesi
Upper Intermediate seviyesinde İngilizce bilmek
Üniversitelerin Turizm Otelcilik, Turizm İşletmeciliği ve Gastronomi bölümlerinden mezun olan adayların bu alanda 1 yıl tecrübeye sahip olmak
Üniversitelerin Turizm Otelcilik, Turizm İşletmeciliği ve Gastronomi bölümlerinden mezun olmayan adaylar için bu alanda 5 yıl tecrübe sahibi olmak
Trainee süresi 12-18 ay arasındadır

Amerika’da Hangi Alanlarda Staj Yapılabilir?
Yurtdışında staj programı ile aşağıdaki alanlarda staj yapabilirsiniz. Açık staj pozisyonları ile ilgili detaylı bilgi için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmeniz gerekmektedir.
Turizm
İşletme
Pazarlama
Halkla İlişkiler
Mühendislik
Bilişim Teknolojileri
Mimarlık
Muhasebe
Finans


Ön kayıt aşamasında atacağınız adımlar

Staj başvuru formunun doldurulması
Cv hazırlanması
Üniversitenizden alınan güncel transkriptin teslimi
Üniversitenizden stajınızı kabul edeceğine dair onay mektubu (Zorunlu staj sebebiyle gidenler için gereklidir)
Finansal desteğinizde dair yazılı belge
Programa uygun Niyet Mektubu (Cover Letter) hazırlanması (Danışmanlarınız yardımcı olacaktır)
İngilizce Ön Mülakatının tamamlanması
İngilizce Online Testnin doldurulması
Tanıtım Videosunun hazırlanması
Program Sözleşmesinin imzalanması ve ön kayıt ücretinin ödenmesi
Sağlık, seyahat, kaza, kişisel sigorta belgeleri

Kesin kayıt aşamasında ise;
Bilgi ve belgeleriniz doğrultusunda hazırlanan belgelerinizin yurtdışında ortak çalıştığımız zincir hotel ve kurumlara gönderilmesi
Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra size uygun staj imkanlarının sunulması
Tercih edilen şirketlerle mülakatınızın organize edilmesi
Mülakatta başarılı olduğunuz takdirde çalışılacak şirketten kabul mektubu ve staj planınızın edinilmesi
Çalışma ve eğitim izninizle ilgili belgelerinizin Amerika’dan onaylanması
Vize aşaması için gerekli belgelerinizin hazırlanması.


Devamını Oku

Staj Seçenekleri ve Örnek İşler

1) Amerika’da Maaşlı Staj
Bu program 12 aya kadar staj imkanı sunmaktadır. Programa katılabilmek için Advanced seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak, sahip olunmaması durumunda okulun uygun gördüğü süre boyunca dil kursuna katılmanız gerekmektedir. Ayrıca staj yapılacak alanda iş tecrübesine sahip olmak zorunlu şartlar arasındadır.

Staj örnekleri;
Pozisyon: Restoran müdür yardımcısı
Staj Yeri: Dallas, Teksas
Süresi: 12 ay
Stajyer niteliği: Mükemmel İngilizce bilgisi, büyük çaplı bir otelden tecrübe sahibi olmak
Pozisyon: Mutfak Sanatları
Staj Yeri: Hawaii
Süresi: 12 ay
Stajyer niteliği: Mükemmel İngilizce bilgisi, mutfak sanatları alanından üniversite mezunu olmak, pozitif bir
kişiliğe sahip olmak

2) Amerika’da Maaşsız Staj
Amerika’nın gözde dil okullarından olan Intrax; San Francisco, San Diego ve Chicago şehirlerinde İngilizce dil eğitimi ve arkasından maaşsız part-time veya maaşsız full-time staj olanakları sağlamaktadır.  İş deneyimi kazanmak, yabancı dili geliştirmek, profesyonel becerileri ilerletmek amacıyla işletme, mühendislik, konaklama alanında veya kar amacı gütmeyen kurumlarda 3-6 ay arasında staj yapılabilmektedir.
Programa katılabilmek için Advanced seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak, sahip olunmaması durumunda okulun uygun gördüğü süre boyunca dil kursuna katılım göstermek mecburidir.
Intrax çok çeşitli staj seçenekleri sunmaktadır.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon

Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Zahid D.

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci
 • Staj imkanı sunduğu bölümler

  Staj imkanı sunulan bazı firmalar;
  Aaron Marcus and Associates
  Bayer HealthCare
  California-Asia Business Council
  Cannell Capital LLC
  Four Seasons Hotel San Francisco
  Gracenote
  Lotus Bakeries
  Martin Wolf Securities
  Mid-America Overseas, Inc.
  Opinno
  Port of Oakland
  San Francisco Center for Economic Development
  The St. Regis San Francisco
  The Westin St. Francis
  Timbuk2
  WealthVest Marketing

  -UC, Irvine
  1965 yılında kurulan üniversite Kaliforniya’nın Irvine şehrinde yer almaktadır. Sertifika programı sonrasında üniversite öğrencilerine staj imkanı sunmaktadır.

  Staj süresi 3 ay ile 5 ay arasında haftalık 20-30 saat şeklindedir.
  Staj imkanı sunulan sertifika programları;
  Business Administration
  Communications and Embedded Systems Design Engineering
  International Business Operations and Management
  International Finance
  International Tourism & Hotel  Management
  Marketing
  Microsoft.NET
  Oracle Database Administration
  Project Management 

  Staj imkanı sunulan firmalar;
  Allergan
  Billabong
  Black & Decker
  Crowne Plaza Hotels 
  Dentsu America
  Edwards Lifesciences
  EMC Records
  Famima!!
  Four Seasons Hotel
  GAP
  Hilton Hotels 
  Irvine Chamber of Commerce
  Marriott Hotels 
  MTV
  Panasonic
  Quiksilver
  Ritz Carlton Hotel
  St. John Knits
  Siemens
  Starbucks
  Target
  TBWA - Chiat Day
  UBS
  Universal Studios
  Virtium Technology
  VOLCOM
  Westin South Coast Plaza
  Young and Rubicam


  7- Eleven Corporation
  -UC, Riverside

  University of California, “Management” ve “Hospitality” alanında 9 aylık “Postgraduate Diploma” programına katılan öğrencilere programın son döneminde 12 haftalık maaşsız staj imkanı sunmaktadır. 

 • Staj imkanı sunduğu bölümler

  Staj imkanı sunulan Postgraduate Diploma in Management sertifika programları;
  Management
  Non-Profit Management
  Event Management
  Small Business Management
  Marketing
  Leadership
  Human Resource Management
  Accounting
  Lean Six Sigma
  Purchasing, Logistics and Supply Change Management
  Project Management 

  Staj imkanı sunulan firmalar;
  3M, Industrial Mineral Products Division – Mining
  Altek Media Group – Full Service Public Relations Advertising
  Ameriprise Financial Services Inc., Financial Services
  Brown Publishing – Newspaper Business
  Center for International Development – Trade-Import/Export
  Citibank – Banking
  City of Riverside – HR, Public Works, Economics, Mayor's Office
  Doubletree Hotel  (Affiliate of Hilton) – Marketing, Sales and Catering, Front Office
  Inland Empire Economic Partnership Film Commission - Film Production
  Inland Temporary Homes – Non-Profit Organization
  International EZ-Up – Manufacturer
  Luxfer Gas Cylinders – Manufacturer Gas Cylinders
  Merrill Lynch – Financial
  The UPS Store – Shipping/Packing/Customer Service
  UCR Auditing Department
  Wilkin Design Group – Advertising/Public Relations/Marketing

 • Staj alanları

  Business Administration
  Sales and Marketing
  Hospitality and Tourism
  Information Technology
  Advertising and Public Relations
  Not-for-Profit Organizations
  Business Internship & Study Program

  Staj örnekleri;
  Pozisyon: Web Grafik Tasarımcısı
  Staj Yeri: San Francisco
  Süresi: 3-6 ay
  Stajyer niteliği: Mükemmel İngilizce bilgisi, en az basit düzeyde HTML ve web tasarım bilgisi, Microsoft Office ve Adobe Creative Suite bilgisi
  Pozisyon: Satış & Marketing
  Staj Yeri: Louisiana
  Süresi: 3-6 ay
  Stajyer niteliği: Mükemmel İngilizce bilgisi, üniversite mezunu olmak, satış ve müşteri ilişkileri alanında tecrübeye sahip olmak
  Pozisyon: Sanat Yönetmeni
  Staj Yeri: San Francisco
  Süresi: 3-6 ay

  Stajyer niteliği: Mükemmel İngilizce bilgisi, üniversite mezunu olmak, sanat tasarımında tecrübeye sahip olmak, dijital formatta portfolyoya sahip olmak

  3) Üniversitelerin Sunduğu Programlar
  ABD’de bulunan bazı üniversiteler kendi bünyelerinden eğitim alan öğrencilere, eğitimlerile eş zamanlı olarak yada eğitim bitimlerinde staj imkanı sunmaktadır. 

 • Staj imkanı sunduğu bölümler

  UCLA Extension

  University of California, Los Angeles’da sunulan bazı sertifika programlarının ardından okul öğrencilere staj görüşmesi ayarlamaktadır. Bu stajlar minimum 55 saatliktir. Bu şirketlerin çoğu staj boyunca öğrencilere ödeme yapmaktadır.

  Staj imkanı sunduğu bölümler;
  Accounting
  Advertising
  Finance
  Real Estate
  Marketing   
  Personal Financial Planning
  Taxation     
  Entertainment Studies
  Acting
  Cinematography
  Development
  Directing
  Business & Management of Entertainment
  Music Business
  Independent Music Production

  -UC, Berkeley Extension
  University of California, Berkeley “International Diploma” programı alan öğrencilerine program sonrası staj imkanı sunmaktadır.
  Program 4 aylık IDP + 4 aylık staj programı olmak üzere 8 ayı kapsamaktadır. 12 aylık Management and Business Track programı ise;  8 aylık eğitim ve 4 aylık stajdan oluşmaktadır. Ayrıca UC Berkeley, uluslararası öğrenciler için akşam verilen sertifika programları da sunmaktadır.

  International Diploma Programı sunulan konular;
  Business Administration
  Finance
  Global Business Management
  Management and Leadership   (2 aylık, yaz dönemi sadece)
  Marketing
  Project Management 

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım