Bize Ulaşın Bilgi Alın 1
Hemen bize ulaş
Bize Ulaşın
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education olarak Covid - 19 sonrasi yeni döneme uyum sağlayarak danışmanlık hizmetlerimize devam ediyoruz. Global Visions tüm departmanları ile tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.

Yapmanız gereken tek şey hem sizin hem de bizlerin sağlığı ve güvenliği için yapmak istediğiniz görüşme türünü seçmeniz. Online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz yada online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.

Ocak, Mayıs ve Eylül 2022 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDISI ÜNIVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2022 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.

Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya Whats App yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.

İrlanda, Kanada, İngiltere, Amerika, Dubai, Avustralya, Avrupa Ülkeleri ve Malta’da eğitimlere devam etmekte, konsolosluklar eğitim vizelerini vermekte ve uçuşlarda yapılmaktadır.

Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada whats upp ile ulaşmak.

Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız

 • Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181

  Merkez Santral: 444 1 287 

  +90 212 249 19 81

  +90 533 747 64 21


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)

Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181
Ögrenci Vizeleri Evrak Hatti - +90 535 340 04 71

Akademik Üniversite Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
0212 244 40 00

Yurtdışı Lise Departmanı
Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82

Work and Travel Work and Study Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) - +90 507 388 4405

Global Vize Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287

ŞUBELERİMİZ
Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82
Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61
Göktürk Şube – +90 530 150 78 02
Ankara Şube – +90 541 571 03 90
Izmir Şube – +90 530 774 46 01
Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Muhasebe Departmani
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Ayrica mail adresimizden ya da websitemizde yer alan basvuru formumuzdan da bizlere rahatlikla ulasabilirsiniz

E-mail :
info@globalvizyon.com

Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/

Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.
Bina girisinde güvenlik tarafindan ates ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapilmaktadir.
Bina ve kat girislerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.
Iki kattan olusan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.
Görüsme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatligi ile mesafeli görüsmeler yapabilmektesiniz.
Ofisimizin temizlik görevlisi her görüsmenin ardindan odalarimizi havalandirmakta ve dezenfekte etmektedir.
Her aksam ofisin genel temizligi yapilmaktadir.
Ofis görüsmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Bize Ulaş

Massachusetts Institute of Technology

Massachusetts Institute of Technology

Eğitim, araştırma ve inovasyon yoluyla daha iyi bir dünya yaratmayı amaçlayan, “en iyi” unvanını uzun yıllardır kaptırmayan bir okul Massachusetts Teknoloji Enstitüsü.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü özellikle; mühendislik, bilim, ekonomi alanlarındaki başarılarıyla biliniyor ve bu konuda tüm dünyaca tanınmış mezunlara ve öğretim görevlilerine sahip. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, yaratıcılığını ortaya koyan dünyanın her yerinden yetenekli insanlara kapısını açıyor. Yetenek ve iyi fikirlerin peşinde olan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü güçlü yönlerini, ilgi alanlarını ve değerlerini ortaya koyan 118 ülkeden, 50 eyaletten öğrenciye lisans ve yüksek lisans alanında ev sahipliği yapıyor. Akademik sıralamalarda ve birçok dalda, uzun yıllardır en iyi üniversite olarak gösterilen Massachusetts Teknoloji Enstitüsü bölümlerinden mezun; politikacılar, uzay bilimciler, liderler, ünlü iş insanları, aktör ve aktrisler, fizikçiler yer alıyor.


Dünyanın 1 numaralı üniversitesi “Massachusetts Teknoloji Enstitüsü nasıl girilir?” diye aklınızdan geçirdiğinizi biliyoruz. Eğer ki; meraklı, keşfetmeye açık, analitik düşünebilen, yaratıcı, uygulama ve sonuç odaklı büyük yeni fikirlere sahipseniz, hayalinizdeki eğitimi Massachusetts Teknoloji Enstitüsü bölümleri içinde bulabilirsiniz.  


Kaliteli bir sanat kültürüne de hakim olan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nün kampüsünde müzik, dans, tiyatro grupları da mevcut. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü kampüsü içinde; MIT Media LAB, konferans salonları, konut ve yurtlar, fitness merkezi, bilgisayar bilimleri ve yapay zeka laboratuvarı, müze ve galeriler yer alıyor. İçinde yemek salonları ve restoranlar bulunan Maseeh Hall ise Massachusetts Teknoloji Enstitüsü öğrencilerinin konakladığı büyük bir konut binası.


Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü başvuru tarihleri, lisans ve yüksek lisans için farklılık gösteriyor. Lisans için 1 Kasım ve 1 Ocak olmak üzere iki başvuru tarihi bulunuyor, Yüksek Lisans için ise 1 Ocak’a kadar başvuru alınıyor. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü bölüm ücretleri 73.000-80.0000 dolar arasında değişim gösteriyor. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü bursları, hibeleri, iş ve araştırma fırsatları, öğrenci kredileri için hayallerinizdeki üniversiteye kabul edilmek için doğru bir planlama yapmanız şart. Ayrıca Massachusetts Teknoloji Enstitüsü başvuru için aşağıda yer alan kabul şartlarını okumanızı öneririz. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü bölüm ücretleri hakkında detaylı bilgi için ise Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. 


Devamını Oku

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Programı

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü bölümleri

Aeronautics and Astronautics 

Anthropology 

Architecture 

Biological Engineering 

Biology 

Brain and Cognitive Sciences 

Chemical Engineering 

Chemistry 

Civil and Environmental Engineering

Comparative Media Studies/Writing

Data, Systems, and Society 

Earth, Atmospheric, and Planetary Sciences 

Economics 

Electrical Engineering and Computer Science 

Global Studies and Languages 

History 

Humanities 

Humanities + Engineering/Science 

Linguistics 

Literature 

Management 

Materials Science and Engineering 

Mathematics 

Mechanical Engineering 

Media Arts and Sciences 

Medical Engineering and 

Music and Theater Arts 

Nuclear Science and Engineering 

Philosophy 

Physics

Political Science

Science, Technology, and Society STS 

Urban Studies and Planning

 

Massachusetts Institute of Technology Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Massachusetts Institute of Technology’de eğitim görmüş tanınmış kişiler


Dropbox'ın kurucusu Drew Houston, Khan Academy'nin kurucusu ve eğitimci Sal Khan, Birleşmiş Milletler eski Genel Sekreteri Kofi Annan, yönetmen ve aktör Dolph Lundgren, elektrik mühendisi ve mucit John G. Trump, bankacı ve ekonomist Mario Draghi, fizikçi Richard Phillips Feynman, tasarımcı ve profesör Neri Oxman, aktör James Howard Woods, gazeteci ve yazar Ernesto Sabato, Massachusetts Institute of Technology’nin ünlü ve başarılı mezunlarından sadece birkaç tanesi.


Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nün fiyatları ve bursları


Burslar, hibeler, iş ve araştırma fırsatları, öğrenci kredileri sunan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde lisans eğitimi görmenin ücreti 73.000-80.000 dolar arasında değişiyor. 

Lokasyon

Boston’un banliyölerinden biri olan Cambridge’te bulunan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, Charles Nehri kıyısındaki devasa kampüsünde öğrencilerine, yenilikçi ve iyi eğitim bir eğitim sunuyor. MIT ve Harvard Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan Cambridge; müzeleri, sanat galerileri, ulusal tarihi alanları ile tam bir öğrenci şehri. Gelişen inovasyon ortamı ile dikkat çeken şehirde, canlı ve eğlenceli bir öğrencilik geçirebilirsiniz. 

Üniversitenin Başarıları

 • QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında uzun yılların 1 numarada yer alıyor.

 • Times sıralamasında 5. sırada yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

 • ACT veya SAT

 • TOEFL

 • Gönüllü bir MIT mezunuyla mülakat da gereken ana şartlar arasında.

 • Niyet Mektubu

 • Referans Mektubu


Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım