Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Massachusetts Institute of Technology

Massachusetts Institute of Technology

Massachusetts Institute of Technology (MIT) - Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, eğitim, araştırma ve inovasyon yoluyla daha iyi bir dünya yaratmayı amaçlayan, “en iyi” unvanını uzun yıllardır kaptırmayan bir okul Massachusetts Institute of Technology Massachusetts Teknoloji Enstitüsü özellikle; mühendislik, bilim, ekonomi alanlarındaki başarılarıyla biliniyor ve bu konuda tüm dünyaca tanınmış mezunlara ve öğretim görevlilerine sahip.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Massachusetts Institute of Technology

1861 yılında Boston-Cambridge’te kurulan üniversite, Charles Nehri kıyısındaki devasa kampüsünde öğrencilerine, yenilikçi ve iyi eğitim bir eğitim sunuyor. Kaliteli bir sanat kültürüne de hakim olan Massachusetts Institute of Technology’nin kampüsünde, müzik, yazı, dans, tiyatro grupları da mevcut. Ayrıca kampüste:

 • Konferans salonu

 • MIT Media Lab

 • Konut ve yurtlar

 • Fitness merkezi

 • Bilgisayar bilimleri ve yapay zeka laboratuvarı 

 • Müze ve galeriler de yer alıyor.

İçinde yemek salonları ve restoranlar bulunan Maseeh Hall ise, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü öğrencilerinin konakladığı büyük bir konut binası.


Massachusetts Institute of Technology’deki bölümler

Lisans, yüksek lisans, lisans üstü ve mesleki eğitimler de veren Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde yer alan fakülteler şöyle:

 • School of Architecture and Planning

 • School of Engineering

 • School of Humanities, Arts, and Social Sciences

 • Sloan School of Management

 • School of Science

Massachusetts Institute of Technology Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Massachusetts Institute of Technology’de eğitim görmüş tanınmış kişiler

Dropbox'ın kurucusu Drew Houston, Khan Academy'nin kurucusu ve eğitimci Sal Khan, Birleşmiş Milletler eski Genel Sekreteri Kofi Annan, yönetmen ve aktör Dolph Lundgren, elektrik mühendisi ve mucit John G. Trump, bankacı ve ekonomist Mario Draghi, fizikçi Richard Phillips Feynman, tasarımcı ve profesör Neri Oxman, aktör James Howard Woods, gazeteci ve yazar Ernesto Sabato, Massachusetts Institute of Technology’nin ünlü ve başarılı mezunlarından sadece birkaç tanesi.


Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nün fiyatları ve bursları Burslar, hibeler, iş ve araştırma fırsatları, öğrenci kredileri sunan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde lisans eğitimi görmenin ücreti 73.000-80.000 dolar arasında değişiyor. 

Lokasyon

Massachusetts Institute of Technology Charles Nehri kıyısında yer almaktadır.1861 yılında Boston-Cambridge’te kurulan üniversite, Charles Nehri kıyısındaki devasa kampüsünde öğrencilerine, yenilikçi ve iyi eğitim bir eğitim sunuyor. 

Üniversitenin Başarıları

 • 29 Temmuz

 • 17 Haziran – 12 Ağustos arası

 • 4 Temmuz

 • 18 Temmuz

 • 1 Ağustos

 • 15 Ağustos

 • Young Business Leaders için: 4 Temmuz ve 25 Temmuz

 • 17 Temmuz

 • 3 Temmuz

 • Akademik sıralamalarda ve birçok dalda, uzun yıllardır en iyi üniversite olarak gösterilen Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nün mezunları arasında, politikacılar, uzay bilimciler, liderler, ünlü iş insanları, aktör ve aktrisler, fizikçiler yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

 • ACT veya SAT

 • TOEFL

 • Gönüllü bir MIT mezunuyla mülakat da gereken ana şartlar arasında.

Massachusetts Institute of Technology’deki lisans bölümleri:

Aeronautics and Astronautics 

Anthropology 

Architecture 

Biological Engineering 

Biology 

Brain and Cognitive Sciences 

Chemical Engineering 

Chemistry 

Civil and Environmental Engineering

Comparative Media Studies/Writing

Data, Systems, and Society 

Earth, Atmospheric, and Planetary Sciences 

Economics 

Electrical Engineering and Computer Science 

Global Studies and Languages 

History 

Humanities 

Humanities + Engineering/Science 

Linguistics 

Literature 

Management 

Materials Science and Engineering 

Mathematics 

Mechanical Engineering 

Media Arts and Sciences 

Medical Engineering and 

Music and Theater Arts 

Nuclear Science and Engineering 

Philosophy 

Physics

Political Science

Science, Technology, and Society STS  Urban Studies and Planning

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım