Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Sales and Marketing

Sales and Marketing

Yurtdışı sertifika ve diploma programları arasında en çok tercih edilenlerden olan Yurtdışı satış ve pazarlama programı günümüzün rekabetçi iş dünyasında gerekli olan becerileri ve bilgilerin kazanılmasını sağlar. Yurtdışı satış ve pazarlama sertifika programı; bu alanda çalışmak isteyen bir kişinin sektöre dair tüm gereklilikleri kazanmasının sağlar. Yurtdışı satış ve pazarlama diploma programı ayrıca bu alanda çalışmak isteyen bir kişinin sektöre dair en son gelişmeleri de öğrenmesine olanak verir. Yurtdışı satış ve pazarlama eğitimi alan bir kişi kendini iletişim alanından sosyal medya pazarlamasına kadar geliştirme fırsatı bulur. 


Yurtdışı satış ve pazarlama eğitimi alanlar; tüketicilerle, iş ortaklarıyla, çalışma arkadaşlarıyla, üstleriyle etkili iletişim kurabilmek için stratejiler geliştirmeyi öğrenirler. Bu programda; sorun çözme, karar verme, yazılı ve sözlü olarak doğru iletişim kurma, sunum yapabilme becerileri edinirler.


Yurtdışı satış ve pazarlama sertifika programı kapsamında öğrenciler sadece sınıflarda eğitim almaz aynı zamanda sınıfta öğrendiklerini gerçek hayatta uygulama fırsatı da bulur. Co-op programına katılanlar yurtdışı satış ve pazarlama programında aldıkları eğitimi Kanada’da çalışıp pekiştirir. Öğrenciler; iletişim, proje yönetimi, sosyal medya ve pazarlama, satış gibi alanlarda aldıkları teorik eğitimleri çalıştıkları şirketlerde pratiğe döker. Böylece öğrenciler hem profesyonel iş hayatı hakkında bilgi sahibi olur hem de mesleki çevrelerini genişletirler. Yurt dışı satış ve pazarlama eğitimi veren kurumlar genellikle öğrencilerin çalışacakları şirketleri organize eder. Öğrenciler tam zamanlı olarak çalışır. 

Devamını Oku
Program süresi

Yurtdışı satış ve pazarlama diploma programı kısa veya uzun süreli olarak seçilebilmektedir. 3 aydan 3 yıla uzayan süreleri olan yurtdışı satış ve pazarlama programında kendiniz için en uygun zaman dilimini seçebilmeniz mümkündür. Daha kapsamlı ve iş deneyimi de edinebileceğiniz bir eğitim alabilmeniz için orta ve uzun süreli eğitimleri önermekteyiz.

Çalışma izni

Yurtdışı satış ve pazarlama sertifika programlarında çalışma izni verilmektedir. Öğrenciler sınıflarda aldıkları teorik eğitimi iş hayatında pratiğe dökerler. Yurtdışı satış ve pazarlama programı süresi 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzar. 3 ay gibi kısa süreli programlarda çalışma izni olmama olasılığı yüksektir. Yurtdışı satış ve pazarlama programlarının süresine dair en doğru bilgiyi Global Vizyon’un deneyimli ekibinden edinebilirsiniz.

Sales and Marketing
Alabileceğiniz Okullar

Yurtdışı Satış ve Pazarlama Sertifika Programını kimler tercih etmelidir?

Yurtdışı satış ve pazarlama programını bu alanda çalışmak isteyen yeni mezunlar ya da iş hayatındaki donanımlarını artırmak isteyenler tercih edebilir. Bu alanda çalışmak isteyenler Yurtdışı satış ve pazarlama sertifika programlarında teorik ve pratik bilgiler edinmektedir. Program aynı zamanda yurt dışında çalışma deneyimi edinmek isteyenlere de hitap etmektedir. Yurtdışında satış ve pazarlama diploma programına katılanlar eğitim aldıkları kurumların organize ettikleri işlerde tam zamanlı çalışma şansı elde eder. Yurt dışı çalışma deneyimi kazanan bir kişi arzu ederse kendi ülkesinde arzu ederse yurt dışında çalışmaya devam edebilir. Yurt dışında çalışma deneyimi kişinin özgeçmişinde önemli bir artıdır. Günümüzün rekabetçi iş dünyasında güçlü bir kariyer edinmek isteyenler, yurtdışı satış ve pazarlama eğitimi alarak hedeflerine emin adımlarla yaklaşabilir. Yurtdışında eğitim almak isteyen fakat kısıtlı bütçesinden dolayı cesaret edemeyenler, yurtdışında satış ve pazarlama programı ücretlerinin uygun olduğunu göz önünde bulundurarak tercihlerini buna göre yapabilirler.

Yurtdışı Satış ve Pazarlama Sertifika Programına Katılmanın Avantajları

Yurtdışı satış ve pazarlama diploma programlarına katılanlar meslek sahibi olabilmektedir. Yurtdışı satış ve pazarlama sertifika programlarını kısa sürede meslek edindiren programlar olarak düşünebilirsiniz. Öğrenciler 3 ay ile 3 yıl süren eğitimler neticesinde satış ve pazarlama alanının uzmanları olarak iş hayatına atılır. Üniversite eğitimi kadar uzun süreli eğitim almadan iş hayatına atılmak isteyenler için oldukça pratik programlardır. Ayrıca yurtdışı satış ve pazarlama sertifika programına katılanlar yurtdışında çalışma deneyimi de kazanabilmektedir. Öğrenciler bu programlar sayesinde teorik ve pratik eğitimi bir arada alır. Ayrıca öğrenciler okurken kendi paralarını kazanma ve cep harçlıklarını çıkarma fırsatı bulur.

Tabi kazandıkları yurtdışında çalışma deneyiminin işverenlerin gözünde ne kadar değerli olduğunu söylemeye gerek duymuyoruz bile… Yurtdışı satış ve pazarlama programı fiyatları açısından da avantajlıdır. Yurtdışı satış ve pazarlama programı fiyatları üniversite ücretlerine nazaran çok daha makuldür. Açılan programların çoğu kolejler ya da üst düzey eğitim kurumları tarafından açılmaktadır. Hemen hemen büyük çoğunluğu tüm dünyada saygı gören programlardır. Saygın kurumlardan kaliteli eğitim alıp, uygun fiyata diploma sahibi olmak isteyenler programlara başvurabilir.

Devamını Oku
Neden yurtdışında Satış ve Pazarlama Sertifika Eğitimi Almalısınız?

Satış ve pazarlama sektöründe çalışmak isteyenler; yurtdışı satış ve pazarlama sertifika eğitimi alarak sektörde ihtiyaç duyacakları donanımı kısa sürede kazanır. Bu programlarda öğrenciler sektörün önde gelen isimlerinden teorik eğitimler alır. Öğrenciler mezun olduktan sonra satış temsilciliği, perakende satış, pazarlama asistanlığı, ofis yöneticiliği gibi konumlarda çalışabilir. Öğrenciler; eğitim aldıkları kurumların onlar için organize ettiği şirketlerde çalışarak iş deneyimi de kazanır. Öğrenciler, tam zamanlı işlerde çalışarak gelişim gösterir. Bu da sektöre donanımlı bir şekilde atılmalarını sağlar. Yurtdışında satış ve pazarlama programı ücretleri diğer kolej ve üniversitelere göre daha cazip olduğundan ötürü de bu programlarda eğitim almayı tercih edebilirsiniz. Yurtdışı Satış ve Pazarlama Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir? Yurtdışı Satış ve Pazarlama Sertifika Programından mezun olanlar tekstil, otomotiv, teknoloji şirketleri başta olmak üzere pek çok sektörde çalışabilir. Yurtdışı satış ve pazarlama diploma programından mezun olanlar genellikler; satış temsilciliği, perakende satış, pazarlama asistanlığı, ofis yöneticiliği, pazar araştırmacısı, sosyal medya uzmanı, sosyal medya analisti gibi pozisyonlarda çalışabilir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Öğrenci Yorum

Gayet başarılı bir okul, herkese öneriyorum!

ögrenci
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları; liseden mezun olan herkesin katılabileceği, katılımcılara meslek edindirmeyi amaçlayan programlardır. Genellikle kolejler bünyesinde açılırlar, bu programa katılanlar çalışmak istedikleri sektörle ilgili teorik ve pratik bilgiler edinirler. Bu programlardan mezun olanlar iş hayatına donanımlı bir şekilde atılmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına liseden mezun olan herkes katılabilir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük, liseden mezun olmuş herkes sertifika programlarına katılabilmektedir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.