Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
 • yurtdışı eğitim
 • yurtdışı dil eğitimi

İngiltere

İngiltere'de Eğitim

İngiltere’nin En İyi Dil Okulları

Bir dili öğrenebileceğiniz en iyi yer o dilin ana vatanıdır! İngilizce öğrenmek isteyenler için en iyi lokasyon da tabii ki bu dilin ana vatanı İngiltere olacaktır. İngiltere’deki dil okulları kaliteleri ile dünya çapında saygı toplamaktadır. Bu dil kurslarından aldığınız eğitim ve sertifikalar sayesinde İngilizce yeterlilik seviyenizi en saygın şekilde ispat edebileceksiniz. İngiltere’de İngilizce kursları ağırlıklı olarak dil okullarında verilmektedir. Bunun yanı sıra bazı üniversiteler ve kolejler de açtıkları dil kurslarıyla öğrenciler yardımcı olmaktadır. Dil kursunu ister bir dil okulunda ister üniversite ya da kolejde alın İngiltere’de alacağınız eğitim hızlı gelişim göstermenizi sağlayacaktır. Gelin; İngiltere’deki dil okullarına, İngiltere’de dil kursu açan üniversitelere ve İngiltere’de dil kursu açan kolejlere biz göz atalım…

İngiltere’de Dil Okulları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İngiltere’deki dil okulları uzun yıllardır faaliyet göstermeleri, oldukça köklü olmaları sebebiyle, dünya çapında isim yapmış ve saygınlık kazanmıştır. Öyle ki artık zincir okul seviyesine ulaşan bu dil okulları tüm dünyada İngilizce kursları açmaktadırlar. İngiltere’deki dil okullarından alınan sertifikalar dünya çapında onay gören belgelerdir. İngiltere’deki dil okullarında alanında deneyimli ve ehliyetli eğitmenlerle çalışılır. Eğitmenler, üniversite mezunudur ve yabancılara İngilizce öğretme formasyonuna sahiptir. İngilizce öğrenme yolunda eğitmenin tutumu ve kapasitesi büyük önem taşıdığından eğitmenin tecrübesi ve geçmişi önemlidir. Bu sebeple İngiltere’deki dil okulları titizlikle denetlenmektedir. İngiltere’deki dil okulları genelde ‘British Council’ tarafından onaylıdır ve bunun yanı sıra okullar English UK gibi kurumlara üyedir. ‘British Council’ onayı oldukça önemli bir noktadır. Okullar bu onaya sahip olmak için belirli standartları yerine getirmek zorundadır. İngiltere’deki tüm dil okullarında aynı eğitim kalitesini tutturabilmek adına yapılan bu çalışmalar özenle yürütülmektedir. Britich Council her iki yılda bir okulları denetler ve belirlenen standartlara uymalarını sağlar. English UK ise dil okulları tarafından kurulmuş bir organizasyondur. English UK’e üye okullar belirlenen iş ahlakına sahip olmalı ve standartlar dışına çıkmamalıdır. İngiltere’de yaklaşık 200 adet dil kursu veren okul bulunmaktadır. Bu okullar genellikle orta büyüklüktedir. Standartlar gereği okullarda; kütüphane, bilgisayar merkezi ve kafeteryaları bulunur. Sınıflarda öğrenci sayısı merkeze göre farklılaşır. Ortalama 6-16 arası değişir. Sınıflardaki öğrenci sayısının azlığı ve çokluğu fiyatlara yansır. Sınıf mevcudu ne kadar düşükse öğrencinin alacağı eğitim kalitesi o kadar artacaktır bu da fiyatların yükselmesini beraberinde getirir. Her dil okulu farklı tiplerde programlar açabilir fakat genellikle haftalık ders saatleri 20-25 veya 30 ders olabilir.

İngiltere’de Dil Okuluna Gitmeniz İçin 10 Neden!

İngiltere’de dil okuluna katılmanın pek çok avantajı vardır… İngiltere’de bir dil okuluna katılmak sadece İngilizcenizi geliştirmez sizi farklı açılardan da fayda sağlar…

 1. İngilizceyi ana vatanında öğrenme imkânı bulursunuz.
 2. İngiltere’deki dil okulları belli standartlara uymak zorunda olduğundan kaliteli bir eğitim alacağınızdan şüpheniz olmaz.
 3. İstek ve ihtiyacınıza bağlı olarak farklı programlara katılabilirsiniz. Haftada 15-20 saat ders veren programlar olduğu gibi 25-30 saat ders veren yoğun programlarda bulunur.
 4. İstek ve yeterliliklerine bağlı olarak açılan farklı tipte programları tercih edebilirsiniz. Sadece Genel İngilizce kurslarıyla sınırlı kalmazsınız. Akademik İngilizce, Sınav Hazırlık Kursları, Bire-bir Kurslar, İş İngilizcesi… gibi seçenekler vardır.
 5. İngiltere’nin her yeri farklı bir atmosfere sahiptir… İster Londra gibi kozmopolit bir şehirde eğitim alabilir, isterseniz Oxford gibi akademik seviyesi yüksek bir şehri tercih edebilirsiniz. Şehir, kasaba ya da köy tercihi siz yapacaksınız.
 6. Dil kurslarının sosyal hayata yakın olması adına binalar merkeze yakın seçilir. Bu da hem şehri tanımanızı hem sosyal hayata karşımanızı hem de ulaşım sorunu yaşamamanızı sağlar.
 7. Sosyal hayata karıştığınızda herkes ile İngilizce iletişim kurabilirsiniz.
 8. İngiltere’deki dil okullarına yıl boyu kayıt yaptırabilirsiniz. Okullarda her Pazartesi yeni bir sınıf açıldığından karar verdiğiniz an kursunuza başlayabilirsiniz.
 9. Eğitmenler ve okul yönetimi öğrencilerle yakından ilgilenilir. Öğrenci memnuniyeti önemlidir.
 10. İngiltere dil okullarında yurt konaklamasının yanı sıra aile yanı konaklama seçenekleri de vardır ve bu seçenek oldukça ekonomiktir.

Şehir Şehir İngiltere’deki Dil Okulları

BOURNEMOUTH DİL OKULLARI

BRIGHTON’DAKİ DİL OKULLARI

BRISTOL’DAKİ DİL OKULLARI

 • EC ***
 • International House
 • The Bristol Language Centre
 • OISE
 • Bristol Language College

CAMBRIDGE’DEKİ DİL OKULLARI

EASTBOURNE’DEKİ DİL OKULLARI

HASTINGS’DEKİ DİL OKULLARI

 • Embassy English ***
 • Shane Global

LONDRA’DAKİ DİL OKULLARI

MANCHESTER’DAKİ DİL OKULLARI

 • INTO
 • Kaplan International College
 • International House
 • Manchester Central School of English
 • Experience English
 • New College Manchester-NCM
 • The Language Gallery ***

OXFORD’DAKİ DİL OKULLARI

BATH’DAKİ DİL OKULLARI

 • Kaplan International College

BIRMINGHAM’DAKİ DİL OKULLARI

 • The Language Gallery

CANTERBURY’DEKİ DİL OKULLARI

 • Stafford House
 • Canterbury Language Training

EDINBURGH’DAKİ DİL OKULLARI

 • Regent
 • International House

RAMSGATE’DEKİ DİL OKULLARI

 • Churchill House *****

SALISBURY’DEKİ DİL OKULLARI

 • Kaplan International College

TORQUAY’DAKİ DİL OKULLARI

 • LAL
 • Torquay International School
 • Kaplan International College

LIVERPOOL’DAKİ DİL OKULLARI

 • Liverpool School of English
 • LILA
 • New College Grup***
 • Kaplan İnternational

PORTSMOUTH’DAKİ DİL OKULLARI

 • LSI Portsmouth
 • Portsmouth Language College

STRATFORD’DAKİ DİL OKULLARI

 • Oxford House College

Devlet Üniversiteleri ve Kolejlerinin Açtığı Dil Okulları

İngilizceyi İngiltere’de öğrenmek isteyenler için bir diğer dil okulu alternatifi üniversiteler ve devlet kolejleridir. Bünyelerinden dil okulu açan devlet üniversiteler ve kolejleri, verdikleri kaliteli eğitim ile öğrencileri cezbeder fakat bu seçenek özel dil okullarına göre biraz daha farklıdır. İngiltere’deki bazı devlet üniversiteleri ve kolejlerinde part-time ve full-time olmak üzere dil kursları açılır. Türk öğrencilerin part-time kurslara katılmasına izin verilmediğinden, part-time seçenekleri hemen elemeniz gerekir. Haftalık en az 15 saat eğitim verilen full-time kurslara katılmak mümkündür.  Bu eğitim alternatifi özel dil okullarına göre biraz daha katı kurallara sahiptir. Örneğin devlet üniversiteleri ve kolejlerinde açılan dil kurslarının belli zamanları vardır. Ekim, Ocak ve Nisan aylarında kurslar açılır. Bunun haricindeki dönemlerde gidip bir dil kursuna başlayamazsınız, tarihleri beklemek zorundasınız. Buna ek olarak güzel bir taraf da vardır. Bazı okullar yazın dil kursu açmaktadır. Haziran ayında başlayan bu kurslar diğerlerine göre daha ekonomik olur. Bütçesini iyi organize etmek isteyenler yazın açılan bu dil kurslarına katılabilir. Devlet üniversiteleri ve kolejlerinde açılan dil kurslarının diğer özel dil okullarına göre bazı handikapları vardır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kendi zamanlamanızı yapamazsınız okulun zamanlamasına uymanız gerekir. Kursa başvurduğunuzda sizin seviyenize uygun bir kursun açılmadığıyla karşılaşabilirsiniz ya da en önemlisi konaklama bulmada zorluk yaşayabilirsiniz. Peki devlet üniversitede ya da kolejlerinde dil kursuna gitmenin hiç mi olumlu yanı yok diye düşünebilirsiniz, cevabımız ‘tabii ki var’. Gelin bunlar neler sıralayalım;

Devlet Üniversiteleri ve Kolejlerinde İngilizce Kursunun Avantajları

 • Üniversite ya da kolej kampüsünde derslere girersiniz. Bu da İngiliz öğrencilerle tanışmanızı ve dostluklar kurmanızı sağlar. Ana dili İngilizce olan yaşıtlarınızla konuşmak sizi geliştirecektir.
 • Yurtlarda yer sıkıntısı olmadığı takdirde kampüs içindeki yurtlarda konaklayabilirsiniz. Üniversite ya da kolej yurdunda konaklamak çok güzel bir deneyimdir.
 • Kampüsün tüm imkanlarından faydalanabilirsiniz. Kütüphaneler, bilgisayar merkezleri, spor salonları, yüzme havuzları hepsi sizin için açıktır.
 • Eğitim hayatınıza yurtdışında devam etmek istiyorsanız bağlantılar kurabilirsiniz. Dil eğitim sonrası lisans ya da yüksek lisans eğitimine geçiş yapabileceğiniz programlar mevcuttur.
 • Kampüsteki akademik havayı solur ve vizyonel olarak büyük bir ilerleme kaydedersiniz.

İngiltere’de Konaklama İmkanları

İngiltere’de konaklama imkanları seçtiğiniz okula ve şehre” göre değişiklik gösterir. Yurt konaklaması, aile yanı konaklama, özel daire konaklaması, öğrenci evleri, apartlar, otel konaklaması… gibi pek çok alternatif vardır. Bu konaklama türleri içinde en çok tercih edilenler yurt konaklaması ve aile yanı konaklamadır. Her iki seçeneğinde kendine göre olumlu yönleri vardır. Aile yanı konaklamalar ev konforunda vazgeçmek istemeyenlerin tercihidir. Yurt konaklamasına göre daha uygun fiyatlıdır. Sürekli olarak ana dili İngilizce olan kişilerle iletişim halinde olma şansı vardır. Ana dili İngilizce olanlarla konuşmak dilinizi geliştirmek için epey etkili bir durumdur… Bunun yanı sıra sabah ve akşam yemeklerinizi aile hazırlar, onlarla birlikte yemek yersiniz. Ev temizliği sürekli olarak yapılır. Kendinize ait bir odanız olur. Bunların her biri çok olumlu özelliklerdir. Aile yanı konaklama seçenekleri okulunuzdan biraz uzakta olabilir. Toplu taşımaya binmeniz ve bir süre yol gitmeniz gerekebilir. Yurt konaklamasında ise sürekli olarak yaşıtlarınızla birarada bulunursunuz. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle bolca İngilizce pratiği yaparsınız. Çok farklı milletten öğrencilerle dostluklar kurarak, farklı milletleri tanıma imkânı bulacaksınız. Bu da hayata bakışınızda farklılıklar yaratacaktır. Yurt konaklamasında daha çok sorumluluk alırsınız. Çamaşır yıkamak, odanızı toplu tutmak ve yurt kurallarına uymak gibi zorunluluklarınız olacaktır. Bazı yurtlar tam pansiyon olur; kahvaltı, öğle ve akşam yemeği yurtlarda yenebilir. Yurtlar genelde okula yürüme mesafesindedir. Bu da ulaşıma para vermemenizi sağlar. Öğrenci evi, ev kiralama ve otel konaklamaları yüksek bütçeli tercihlerdir. Bu sebeple öğrenciler tarafından pek tercih edilmez. Yine de bu tarz bir konaklama istenmesi takdirinde bazı okullar öğrencilerine yardımcı olabilmektedir.

İngiltere’deki dil okulları kendi konaklama seçeneklerini sunar. Tüm konaklama seçenekleri güvenilir ve konforludur. Öğrenciye düşen sadece kendine en uygun olanı seçmektir.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım