Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Fransa'da Lisans Eğitimi

Fransa'da Lisans Eğitimi

Dünyanın en büyük ekonomileri arasında yer alan Fransa, eğitime verdiği önem ile bilinmektedir. Saygın üniversiteleriyle adından sıkça söz ettiren Fransa, köklü bir eğitim geçmişine sahiptir. Diplomasi, siyaset ve hukuka yön veren bir ülke olması dolayısıyla özellikle bu alanda eğitim almak isteyenlerin tercih ettiği Fransa üniversiteleri bu bölümlerin yanı sıra pek çok alanda da dünya çapında başarıya sahiptir. Yurtdışında lisans eğitimi almak isteyenler sıklıkla Fransa’yı tercih etmektedir. 


Neden Fransa’da Üniversite Eğitimi Almalısınız

87 devlet üniversitesine sahip olan Fransa, eğitim kalitesinden taviz vermeden uzun yıllardır dünyanın en saygın eğitim kurumlarına sahip ülkeler arasında başı çekmektedir. Fransa üniversiteleri dünya çapında en çok yabancı öğrenciye sahipliği yapanlar arasındadır. Bu da öğrencilerin çok kültürlü bir ortamda kaliteli eğitim almasını sağlar. 

Üniversitelerinde pek çok uluslararası öğrenci ağırlayan ülkenin sıkça tercih edilmesinin nedenlerinden biri de eğitim kalitesinin yanı sıra cazip üniversite ücretleridir. Fransa üniversiteleri özellikle devlet üniversiteleri uygun harç ücretleriyle öğrencilere masrafsız bir eğitim sunmaktadır. Özel üniversitelerde fiyatlar bir miktar daha artmaktadır. Fakat bu fiyat artışına rağmen Fransa’da özel bir üniversitede; Türkiye’de bir özel üniversiteye verilecek fiyatlarla eğitim alınabilmektedir.

En önemli nokta ise Fransa’da üniversite fiyatlarının kişiden kişiye değişiklik göstermemesidir. Ülkede yabancı öğrenciler Fransız öğrencilerle aynı statüde tutulmaktadır. Bu sebeple yabancı öğrencilerden ekstra ücret talep edilmez. Fransa’da eğitimde eşitlik ilkesine önem verilmektedir bu sebeple her öğrenciye aynı şartlar ve kurallar sunulur. 

Fransa’da üniversite okurken çalışmak mümkündür. Bu öğrencilerin yaşam masraflarını karşılayabilmesi için iyi bir fırsattır. Öğrenciler part-time çalışabilir. Bu da haftada ortalama 19.5 saate denk gelir. 

Fransa’da üniversite okumak tüm dünyada geçerli diplomaya sahip olmanın yanı sıra öğrenciye çok farklı kazanımlar da sağlar. Öğrenciler dünyanın en güzel ülkelerinden birinde, dünyanın en saygın mutfağını deneyimleme ve gusto kazanma şansı yakalar. Fransa’da üniversite eğitimi alanlar kültür sanatla iç içe bir eğitim dönemi geçirir, öğrenciler bu alanda kendilerini geliştirir. 


Fransa Üniversiteleri Kabul ve Başvuru Şartları

Fransa’da devlet üniversiteleri ve özel üniversiteler vardır. Bu üniversiteler uluslararası öğrencilere Fransız öğrencilerine sundukları tüm koşulları sunarlar. Tüm öğrenciler aynı fiyatlarda eğitim alır, aynı haklara sahip olur ve ayrıcalık görmezler. Bu da Fransızların eğitimde eşitlik ilkesine nasıl sıkı sıkıya bağlı olduklarının kanıtıdır.

Eğitim kalitesiyle dünya çapında üne sahip olan Fransa üniversitelerinin diğer ülkelere göre farklı bir sistemi vardır. Fransa’da üniversite eğitimi 4 yıl sürer. Fransa’da yüksek öğrenim sistemi; üniversiteler, Grandes Ecoles (Büyük Ekoller), mimarlık okulları, sanat okulları ve uzmanlık okullarından oluşur.

Üniversiteler: Fransa’da 87 devlet üniversitesi bulunur. Fransa üniversitelerinde öğrenciler araştırma yapmaya yönlendirilir ve iş hayatına hazırlanır. Bu üniversitelere; Fransız Bakalorya diplomasına sahip veya kendi ülkelerinde üniversite sınavlarında başarılı olmuş öğrenciler başvurabilir. Fransa üniversitelerinde okumayı arzu eden öğrencilerin; başvuracakları bölüme Türkiye’de yapılan üniversite yerleştirme sınavında yerleştirilmiş olması beklenir. Fransa’da lisans eğitimi 1 yıllık genel akademik hazırlık dâhil olmak üzere 4 yıldır. Üniversitelerde eğitim 3 aşamalı düşünülebilir. Bu aşamalar; ülkemizdeki 2 yıllık üniversiteler sonrasında 4 yıllık üniversiteler ve en son aşama olarak yüksek lisans olarak algılanabilir.

Uzmanlık Okulları: Uzmanlık Okulları üniversitelere kıyasla daha küçük ölçeklidir. Bu okullar devlet tarafından açıldığı gibi özel kurumlar tarafından da açılabilir. Uzmanlık okullarında alanında başarılı uzman ve profesyonel kişiler ders verir. Bu okullar sanat, mimarlık, hukuk ve mühendislik alanlarında eğitim verir.

Grandes Ecoles: Grandes Ecoles yani Büyük Ekoller anlamına gelen bu eğitim kurumları prestijli okullardır. Fransa’nın en iyi üniversiteleridir. Bu okullara kabul edilmek oldukça zordur. Büyük Ekoller’e kabul alınması durumunda öğrenci oldukça prestijli fakat zorlu bir eğitim alır. Bu okullarda genellikle işletme, ticaret, mühendislik, mimari, yaratıcı sanatlar, endüstriyel tasarım gibi alanlarda eğitim verilir.

Fransa’da üniversite okumak için gerekli olan koşullar arasında; Türkiye’de yapılan üniversite sınavlarından istenilen bölüme yerleştirilme zorunluluğu vardır. Türkiye’de vakıf üniversitelerden kabul almak yeterlidir fakat açıköğretime yerleştirilmek yeterli değildir. Öğrenci, Fransa’da okumak istediği bölümü Türkiye’de kazanmış olmalıdır.

Fransız üniversitelerinde eğitim dili Fransızcadır. Devlet üniversitelerinde eğitim dili zorunlu olarak Fransızcayken özel üniversitelerde İngilizce eğitim de verilmektedir. Yabancı öğrencilerin Fransız devlet okullarında eğitim alabilmesi için iyi derecede Fransızcaya sahip olması gereklidir. Fransa üniversitelerinde hazırlık yılı sunulmamaktadır. Dolayısıyla en az B2 seviyesinde Fransızca bilme zorunluluğu vardır. Öğrenci; DALF-DELF B2 sertifikası ya da TCF-DAP ya da TEF sınavına girerek B2 seviyesinde derece almalıdır. Öğrenci; Türkiye’de bir Fransız lisesinden mezun olduysa dil yeterliliğini ispatlama şartı yoktur. Doğrudan üniversitelere başvurabilir. Bu liseler; Ankara Tevfik Fikret Lisesi, İstanbul Notre Dame de Sion Lisesi, İstanbul Saint Benoit lisesi, İstanbul Saint Joseph lisesi, İstanbul Saint Michel Lisesi, İstanbul Galatasaray lisesi, İstanbul Sainte Pulchérie lisesi, İzmir Saint Joseph Lisesi ve İzmir Tevfik Fikret Lisesi’dir. Bu liselerin haricinde bir liseden mezun olanlar dil yeterlilik sınavlarında geçerli puan almalıdır. Türkiye’den Fransa’ya üniversite eğitimi almaya giden gençlerin büyük çoğunluğu Türkiye’deki Fransız liselerinden mezun olan gençlerden oluşmaktadır.


Fransa’da Lisans Eğitimi için Gerekli Belgeler 


Başvuru Formu

Dil Yeterliliği Belgesi

Lise Diploması

Lise Not Dökümü

Ayrıntılı CV / Özgeçmiş

Niyet Mektubu

Referans mektubuDevamını Oku

Nasıl Konaklama Sağlarsınız?

Fransa’da üniversite eğitimi almak isteyen bir öğrenci yurtlarda, aile yanında  ya da özel daire kiralayarak konaklama sorununa çözüm getirebilir. Sayılan bu konaklama seçeneklerinin her birinin kendine göre artısı bulunur.  Her birinden kısaca bahsedecek olursak; Fransa’da lisans eğitimi alan gençler genellikle yurt konaklamasını tercih eder. Yurtlarda konaklayan gençler yaşıtlarıyla iletişim halinde olduklarından yeni bir ülkeye ve yeni bir ortama daha çabuk alışır. Sosyalleşme ve oryantasyon konusunda sıkıntı yaşamazlar. Üniversite yurtlarında öğrenciler genellikle 3-4 kişilik odalarda kalırlar. Yurtlar; kampüs içerisinde yada üniversiteye yürüme mesafesinde bulunur.  

Diğer konaklama alternatifleri de aile yanı yada ev kiralamaktır. Aile yanı konaklama daha hesaplı olurken, ev kiralamak biraz daha maliyetli olabilir. Aile yanı konaklamalarda öğrenciler Fransız kültürünü daha yakından tanıma ve anadili Fransızca olan kişilerle uzun vakitler geçirme imkanı bulur. Aile yanında konaklayan öğrenciler ailelerin kurallarına uygun yaşamak durumundadır. 


Fransa Üniversite Fiyatları

Fransa’da üniversite fiyatları Amerika ve İngiltere gibi ülkelere kıyasla oldukça caziptir. Fransa’da üniversite fiyatlarının tüm öğrenciler için aynı olması bu ülkede eğitim almayı cazip hale getirir. Fransa’da üniversite okumak isteyenler aşağıdaki fiyatlar haricinde detaylı bilgi almak isterler ise Global Vizyon danışmanlarına ulaşabilirler. 


Öğrenci Yorumları

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Kaplan Dublin’e giden öğrencimiz Erkin Ocak’tan gelen bir fotoğraf. Bizimle paylaştığın için teşekkür ederiz. Umarız ki keyifli vakit geçiriyorsundur.

Erkin Ocak
Bizimle konuşun

Fransa Lisans Eğitimi Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım