Bize Ulaşın Bilgi Alın 1
Hemen bize ulaş
Bize Ulaşın
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education olarak Covid - 19 sonrasi yeni döneme uyum sağlayarak danışmanlık hizmetlerimize devam ediyoruz. Global Visions tüm departmanları ile tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.

Yapmanız gereken tek şey hem sizin hem de bizlerin sağlığı ve güvenliği için yapmak istediğiniz görüşme türünü seçmeniz. Online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz yada online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.

Ocak, Mayıs ve Eylül 2022 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDISI ÜNIVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2022 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.

Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya Whats App yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.

İrlanda, Kanada, İngiltere, Amerika, Dubai, Avustralya, Avrupa Ülkeleri ve Malta’da eğitimlere devam etmekte, konsolosluklar eğitim vizelerini vermekte ve uçuşlarda yapılmaktadır.

Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada whats upp ile ulaşmak.

Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız

  • Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181

    Merkez Santral: 444 1 287 

    +90 212 249 19 81

    +90 533 747 64 21


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)

Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181
Ögrenci Vizeleri Evrak Hatti - +90 535 340 04 71

Akademik Üniversite Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
0212 244 40 00

Yurtdışı Lise Departmanı
Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82

Work and Travel Work and Study Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) - +90 507 388 4405

Global Vize Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287

ŞUBELERİMİZ
Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82
Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61
Göktürk Şube – +90 530 150 78 02
Ankara Şube – +90 541 571 03 90
Izmir Şube – +90 530 774 46 01
Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Muhasebe Departmani
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Ayrica mail adresimizden ya da websitemizde yer alan basvuru formumuzdan da bizlere rahatlikla ulasabilirsiniz

E-mail :
info@globalvizyon.com

Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/

Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.
Bina girisinde güvenlik tarafindan ates ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapilmaktadir.
Bina ve kat girislerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.
Iki kattan olusan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.
Görüsme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatligi ile mesafeli görüsmeler yapabilmektesiniz.
Ofisimizin temizlik görevlisi her görüsmenin ardindan odalarimizi havalandirmakta ve dezenfekte etmektedir.
Her aksam ofisin genel temizligi yapilmaktadir.
Ofis görüsmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Bize Ulaş

Fransa'da Lisans Eğitimi

Fransa'da Lisans Eğitimi

Saygın Fransız Üniversitelerinde Eğitim Alarak Hayata Bir Adım Önde Başlayabilirsiniz…

Dünyanın en büyük ekonomileri arasında yer alan Fransa eğitim kurumlarına verdiği önem ile bilinmektedir. Saygın üniversiteleriyle adından sıkça söz ettiren Fransa köklü bir eğitim geçmişine sahiptir. Diplomasi, siyasete ve hukuka yön veren bir ülke olması dolayısıyla özellikle bu alanda eğitim almak isteyenlerin tercih ettiği Fransa bu bölümlerin yanı sıra pek çok alanda da dünya çapında başarıya sahiptir.
Fransa dünya çapında en çok yabancı öğrenciyi üniversitelerinde ağırlayan ülkeler arasındadır. Ülkesinde pek çok uluslararası öğrenci ağırlayan ülkenin sıkça tercih edilmesinin nedenlerinden biri de eğitim kalitesinin yanı sıra cazip üniversite ücretleridir. Devlet ve özel üniversitelere sahip Fransa’da özellikle devlet üniversiteleri uygun harç ücretleriyle öğrencilere masrafsız bir eğitim sunmaktadır. Ülkede yabancı öğrenciler Fransız öğrencilerle aynı statüde tutulmaktadır. Bu sebeple yabancı öğrencilerden ekstra ücret talep edilmez. Fransa’da eğitimde eşitlik ilkesine önem verilmektedir bu sebeple her öğrenciye aynı şartlar ve kurallar sunulur.
Ülkesinde 87 devlet üniversitesi bulunduran Fransa, eğitim kalitesinden taviz vermeden uzun yıllardır dünyanın en saygın eğitim kurumlarına sahip ülkeler arasında başı çekmektedir.

Devamını Oku
Program

Fransa’da devlet üniversiteleri ve özel üniversiteler vardır. Bu üniversiteler uluslararası öğrencilere Fransız öğrencilerine sundukları tüm koşulları sunarlar. Tüm öğrenciler aynı fiyatlarda eğitim alır, aynı haklara sahip olur ve ayrıcalık görmezler. Bu da Fransızların eğitimde eşitlik ilkesine nasıl sıkı sıkıya bağlı olduklarının kanıtıdır.
Fransa’da devlet üniversitelerinde çok uygun fiyatlara eğitim alınabilmektedir. Özel üniversitelerde fiyatlar bir miktar daha artmaktadır. Fakat bu fiyat artışına rağmen Fransa’da özel bir üniversitede; Türkiye’de bir özel üniversiteye verilecek fiyatlarla eğitim alınabilmektedir.
Fransız üniversitelerinde eğitim dili Fransızcadır. Devlet üniversitelerinde eğitim dili zorunlu olarak Fransızcayken özel üniversitelerde İngilizce eğitim de verilmektedir. Türkiye’den Fransa’ya üniversite eğitimi almaya giden gençlerin büyük çoğunluğu Türkiye’deki Fransız liselerinden mezun olan gençlerden oluşmaktadır.
Eğitim sistemiyle dünya çapında üne sahip olan Fransa’nın diğer ülkelere göre farklı bir sistemi vardır. Fransa’da üniversite eğitimi biz de olduğu gibi 4 yıl sürmektedir. Yabancı öğrencilerin Fransız devlet okullarında eğitim alabilmesi için iyi derecede Fransızcaya sahip olması gerekmektedir. Öğrencilerin yeterli Delf-Dalf sınav skoruna sahip olması beklenir.
Fransız eğitim sistemi diğer ülkelere göre biraz farklıdır. Fransa’da yüksek öğrenim sistemi; üniversiteler, Grandes Ecoles (Büyük Ekoller), mimarlık okulları, sanat okulları ve uzmanlık okullarından oluşur.
Üniversiteler: Fransa’da 87 devlet üniversitesi bulunur. Bu üniversitelerde öğrenciler araştırma yapmaya yönlendirilir ve iş hayatına hazırlanır. Bu üniversitelere; Fransız Bakalorya diplomasına sahip veya kendi ülkelerinde üniversite sınavlarında başarılı olmuş öğrenciler başvurabilir. Fransız üniversitelerinde okumayı arzu eden öğrencilerin; başvuracakları bölüme Türkiye’de yapılan üniversite yerleştirme sınavında yerleştirilmiş olması beklenir.
Fransa’da lisans eğitimi 1 yıllık genel akademik hazırlık dâhil olmak üzere 4 yıldır. Üniversitelerde eğitim 3 aşamalı düşünülebilir. Bu aşamalar; ülkemizdeki 2 yıllık üniversiteler sonrasında 4 yıllık üniversiteler ve en son aşama olarak yüksek lisans olarak algılanabilir.
Uzmanlık Okulları: Uzmanlık Okulları üniversitelere kıyasla daha küçük ölçeklidir. Bu okullar devlet tarafından açıldığı gibi özel kurumlar tarafından da açılabilir. Uzmanlık okullarında alanında başarılı uzman ve profesyonel kişiler ders verir. Bu okullar sanat, mimarlık, hukuk ve mühendislik alanlarında eğitim verebilir.
Grandes Ecoles: Grandes Ecoles yani Büyük Ekoller anlamına gelen bu eğitim kurumları prestijli okullardır. Bu okullara kabul edilmek oldukça zordur. Büyük Ekoller’e kabul alınması durumunda öğrenci oldukça prestijli fakat zorlu bir eğitim alır. Bu okullarda genellikle işletme, ticaret, mühendislik, mimari, yaratıcı sanatlar, endüstriyel tasarım gibi alanlarda eğitim verilmektedir.
Fransız eğitim sistemi diğer sistemlere göre daha karmaşık yapıdadır. Fakat bu farklılık uluslararası öğrencilere daha geniş tercih alanları sunmaktadır. Öğrencinin kendisine en uygun eğitim kurumunu tercih edebilmesi için Global Vizyon’un deneyimli çalışanlarıyla bir araya gelmesi gerekmektedir.

Devamını Oku
Başvuru Koşulları ve Şartlar:

Fransa’da yabancı ve yerli öğrencilere ayrı şartlar uygulanmaz. Bir Fransız öğrenci üniversiteye kabul için hangi şartları yerine getirmeliyse yabancı bir öğrenci için de aynı şartlar geçerli olur.
Fransız üniversitelerine başvurabilmek için Türkiye’de yapılan üniversite sınavlarından istenilen bölüme yerleştirilme zorunluluğu vardır. Özel üniversitelerden kabul almak yeterlidir fakat açık öğretime yerleştirilmek yeterli olmamaktadır. Öğrenci Fransa’da okumak istediği bölümü Türkiye’de kazanmış olmalıdır.
Fransa Üniversitelerinde hazırlık yılı sunulmamaktadır. Dolayısıyla en az B2 seviyesinde Fransızca bilme zorunluluğu vardır. Öğrenci; DALF-DELF B2 sertifikası ya da TCF-DAP ya da TEF sınavına girerek B2 seviyesinde derece almalıdır. Öğrenci; Türkiye’de bir Fransız lisesinden mezun olduysa dil yeterliliğini ispatlama şartı yoktur. Doğrudan üniversitelere başvurabilir. Bu liseler; Ankara Tevfik Fikret Lisesi, İstanbul Notre Dame de Sion Lisesi, İstanbul Saint Benoit lisesi, İstanbul Saint Joseph lisesi, İstanbul Saint Michel Lisesi, İstanbul Galatasaray lisesi, İstanbul Sainte Pulchérie lisesi, İzmir Saint Joseph Lisesi ve İzmir Tevfik Fikret Lisesi’dir. Bu liselerin haricinde bir liseden mezun olanlar dil yeterlilik sınavlarında geçerli puan almalıdır.

Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım