Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Queen Mary University of London

Queen Mary University of London

Queen Mary University of London - Queen Mary Londra Üniversitesi 1887’de kurulduktan sonra İngiltere'nin araştırma alanında önde gelen üniversitelerinden olan ve Russel Grup üyesi olarak yaklaşık 40.000 öğrenciye sosyal bilimler, hukuk, tıp, diş hekimliği, mühendislik ve fen bilimleri gibi birçok farklı disiplinde eğitim veren Queen Mary Londra Üniversitesi, kaliteli ve destekleyici eğitim anlayışıyla dünya üniversiteleri arasında bulunuyor.

Eğitim Programları

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Genel Bilgiler

Queen Mary Londra Üniversitesi, sanat, müzik ve moda başta olmak üzere birçok alana ilgi gösteren öğrencilerin çok seveceği Londra’da bulunuyor. Merkeze yakın konumuyla tercih edilen Queen Mary Londra Üniversitesi’nin ana kampüsü Londra’nın merkezindeki Oxford Street’e yalnızca 15 dakika uzaklıkta bulunuyor ve öğrenciler kampüste bulundukları zaman boyunca keyifli aktivitelere katılabiliyor. Queen Mary Londra Üniversitesi’nin kampüsünde bulunan Öğrenci Birliği, öğrencilerin destek ve yardım istediği anlarda onların yanında olurken; üniversitenin kampüsünde bulunan yaklaşık 100 öğrenci kulübü, modern spor merkezi bir ana kütüphenin yanında dört medikal kütüphanesi öğrencilere dört dörtlük bir üniversite standardı sunuyor. 

Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerine eğitim süresince ücretsiz dil kursları imkanı veren Queen Mary Londra Üniversitesi, dünyaca ünlü akademisyenlere sahip kadrosu ve prestijli eğitim anlayışı sayesinde kariyer günlerine güçlü bir başlangıç yapmak isteyen öğrencilerin ilk tercihi oluyor.

Queen Mary Londra Üniversitesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Queen Mary Londra Üniversitesi fiyatları

Londra’nın merkezinde olmakla birlikte kentte bulunan üniversiteler arasında kampüs bünyesinde konaklama imkanı sunan tek üniversite olarak öğrencilerini ağırlayan Queen Mary Londra Üniversitesi, 27.000-37.000 dolar arasında.


Queen Mary Londra Üniversitesi başvuru zamanı

İngiltere’de bulunan üniversiteler arasında seçkinliğini ve prestijini kanıtlamış üniversitelerden olan Queen Mary Londra Üniversitesi’ne katılmak isteyen öğrencilerin, 15 Ocak tarihine dek başvuruda bulunması gerekiyor.


Queen Mary Londra Üniversitesi bölümleri

School of Business and Management

School of Economics and Finance

School of English and Drama

Department of English

Department of Drama

School of Languages, Linguistics and Film

Comparative Literature and Culture

Film Studies

Language Centre

Linguistics

Modern Languages and Cultures

School of Geography

School of History

School of Law

Centre for Commercial Law Studies

School of Politics and International Relations
Institute of Bioengineering

School of Biological and Chemical Sciences

School of Electronic Engineering and Computer Science

School of Engineering and Materials Science

School of Mathematical Sciences

School of Physics and Astronomy

Materials Research Institute (MRI)
Arts and Culture Life Sciences Institute


Lokasyon

Queen Mary Londra Üniversitesi’nin ana kampüsü Londra’nın merkezindeki Oxford Street’e yalnızca 15 dakika uzaklıkta bulunuyor.

Üniversitenin Başarıları

  • Queen Mary University of London, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 100’de bulunuyor.

  • Queen Mary University of London, Times en iyi İngiliz üniversiteleri listesinde ilk 10’da bulunuyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • En az 79 (IBT) TOEFL puanı

  • En az 6 IELTS puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım