Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 535 643 31 81 

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Queen Mary University of London

Queen Mary University of London Hakkında


Queen Mary, Londra’nın en önemli Üniversitelerinden birisidir. Tıp Fakültesi, Hukuk, Siyaset Bilimi ve diğer bazı Sosyal Bilimlerde sıralamaların ilk basamaklarında yer alan Queen Mary Üniversitesi, Londra’nın Mile End semtinde büyük bir kampüs içerisinde eğitim vermektedir. Foundation- Hazırlık öğrencileri 9 aylık eğitim sonrası Queen Mary veya başka bir Üniversiteye doğrudan 1. sınıftan başlayabilir.

Queen Mary Üniversitesi pek çok farklı alanda yüksek lisans vermektedir. Bu nedenle, kendi bünyesindeki ve diğer İngiliz Üniversiteleri yüksek lisans programlarına hazırlık eğitimi aşağıdaki alanlarda eğitim verir. Yüksek lisans hazırlık programlarına başlamak için en az 5.5 IELTS sonucu gerekir. Program Ekim ayında başlar ve 9 ay devam eder. Öğrenci, yüksek lisans hazırlık eğitimi esnasında, okulun danışmanlarıyla birlikte en iyi İngiliz Üniversitelerine yüksek lisans başvurusunu yapabilir. Toplam 32,000 öğrencisi olan Queen Mary’de yüzde 41 civarında yabancı öğrenci bulunur.

 

Neden Queen Mary University of London

Queen Mary University of London, öğrencilere birçok fayda sağlayan bir üniversite olarak kabul edilir. Queen Mary üniversitesini tercih etmenizi sağlayacak başlıca sebep sunduğu kaliteli eğitimdir; Üniversitenin bölümlerinde öğrenim gören öğrenciler, en son teknolojiler ve araştırma yöntemleri kullanarak modern eğitim alırlar.
Bir diğer neden ise uluslararası deneyimdir; Üniversite, öğrencilerine uluslararası eğitim deneyimi sunmak için birçok uluslararası program sunar. Bu programlar sayesinde öğrenciler, yurt dışında çalışma ve öğrenme fırsatlarına sahip olurlar.
Bir diğer neden ise Kariyer fırsatlarıdır; Queen Mary University of London, öğrencilerine geniş bir yelpazede kariyer fırsatları sunmak için öğrenciler ile sektörlerinde lider firmaları bir araya getirip iş ve staj imkanları sağlar. Bu fırsatlar sayesinde öğrenciler okurken veya mezuniyetlerinden sonra iş bulmalarını kolaylaştırır.
Bir diğer neden ise konumudur; Üniversitenin Londra'da bulunması, öğrencilere Londra'nın kültürel, sosyal ve ekonomik avantajlarından yararlanma fırsatı sunar. Aynı zamanda üniversitenin yerleştiği bölge, öğrencilere Londra'nın tüm bölgelerine kolaylıkla ulaşma imkânı verir.


Queen Mary University of London Dünya Başarı sıralamaları


Queen Mary “The Times Top 200 Universities sıralamasında 124. sırada bulunur. “The Times Best Universities Guide” sıralamasında ise 34.sırada yer alır. Tıp, Dişçilik, Hukuk, Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Ekonomi ve Sosyal Bilimlerde “Research Assessement Exercise” kategorisinde 4 ve üzeri notlar almıştır. Queen Mary’de dünyaca ünlü International Research Units’ler vardır. Örneğin; the Centre for Commercial Law Studies and the Interdisciplinary Research Centre in Biomedical Materials gibi.


Queen Mary University of London Öğrenci Sayıları


Queen Mary University of London, öğrenci sayısı bakımından ortalamanın üzerinde bir üniversitedir. 2022-2023 yılı verilerine göre, Queen Mary üniversitesi yaklaşık 32,000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar arasında, yaklaşık 22,000 lisans ve 10,000 yüksek lisans öğrencisi bulunmaktadır. Toplam 5400’den fazla akademik personel görev yapmaktadır. Queen Mary University of London 170’ten fazla ülkeden ve farklı etnik ve kültürel çevrelerden öğrenci kabul etmektedir. Uluslararası öğrenciler toplam nüfusun yaklaşık %41’inı oluşturmaktadır.

 Queen Mary Üniversitesinden Mezun Olan Ünlüler

Queen Mary University of London, birçok ünlü mezuna sahiptir. Örneğin;

v  Tim Berners-Lee: World Wide Web’in mucidi olarak bilinen İngiliz bilgisayar bilimi profesörü

v  Alan Sugar: Amstrad’ın kurucusu İngiliz milyarder iş adamı.

v  Bruce Dickinson: Iron Maiden'ın vokalistidir

v  Caroline Spelman: Eski İngiliz Bakan

v  Peter Caruana: Eski Cebelitarık Başbakanı

v  Kate Williams: Kate Williams İngiliz tarihçi, yazar ve televizyon sunucusu

v  Tariq Ali: İngiliz yazar ve film yapımcısı

v  Peter Piot: Ebola'yı keşfeden bilim insanı


Queen Mary University of London Sosyal Olanakları

Queen Mary University of London, öğrencilerine çeşitli sosyal olanaklar sunmaktadır. Öğrenciler, ilgi alanlarına göre kulüpler ve öğrenci birlikleri arasından seçim yapabilirler. Üniversitenin spor salonları, yüzme havuzları ve açık alanları mevcuttur. Ayrıca, öğrencilerin birçok farklı spor dalını deneyimleme imkânı bulunmaktadır.

Queen Mary üniversitesi öğrencilerine kültürel etkinlikler düzenlemektedir. Örneğin, film gösterimleri, konserler, tiyatro oyunları ve sanat sergileri bu etkililikler arasındadır. Kültürel etkinliklere ek olarak birçok sosyal etkinlik de düzenlemektedir örneğin; partiler, geziler ve öğrenci etkinlikleri.

Üniversitede, öğrenciler için birçok farklı öğrenci merkezi bulunmaktadır. Öğrenciler, sosyal ve kültürel etkinlikler hakkında bilgi almak maksadıyla bu merkezlere gidip özgürce bilgi alabilirler. Üniversite, öğrencilere çok sayıda kitap içeren ve 7/24 açık olan bir kütüphane hizmeti sunmaktadır.

Tüm bunlara ek olarak Queen Mary üniversitesinde bilgisayar merkezleri, süpermarket, kitapçı, seyahat acentesi bulunur. 2005 yılında hizmete giren “Student Village” ödül kazanmış mimarisi ile yurtlar, alışveriş merkezi, çamaşırhane, 24 saat Medikal Center hizmeti vermektedir. Diğer yurtdışı üniversiteler ile kıyasladığımız zaman kendi kendine yeten bir şehir olduğunu söylemek mümkündür.

 

 

Queen Mary University of London Türk Öğrenciler için Başvuru Koşulları ve Popüler Bölümleri
 • Türk Öğrenciler için Giriş Koşulları;
  Queen Mary üniversitesi Türk öğrencilerin yoğun olarak tercih ettiği bir üniversitedir. Her yıl yaklaşık 180 civarında Türk öğrenci kabul edilmektedir. Türk öğrenciler Queen Mary üniversitesinde en çok Hazırlık, hukuk, mühendislik, uluslararası işletme, siyaset bilimi, ekonomi ve finans gibi alanlarda lisans ve yüksek lisans programlarını tercih ederler. Türk üniversiteleri ile yakın bir ilişki içerisinde olan Queen Mary’de dönem Türk öğretim görevlileri de bulunmaktadır.

   

  Queen Mary University Foundation programları için;

  - Minimum 17 yaşında olmak
  - Liseyi minimum %70 ortalama ile bitirmiş olmak.
  - Dil gereksinimi hazırlık programı sonrası eğitim alınılacak bölüme göre değişmektedir:

  Business & Management: IELTS 5.5

  Economics & Finance: IELTS 5.5

  English Literature, Film & Drama: IELTS 6.0

  Geography & Development Studies: IELTS 6.0,

  Global Health: IELTS 6.0

  Humanities & Social Sciences            : IELTS 6.0

  Law: IELTS 6.0

  Politics & International Relations: IELTS 6.0

  Science and Engineering (all): IELTS 5.0

   

  4 yıllık Lisans programları için kriterler ise; 


  - 9 aylık Queen Mary Hazırlık eğitimini tamamlamış olmak
  - veya 2 yıllık ön lisans mezunu olmak
  - veya Türkiye’de bir üniversitede en az 2 yıl eğitim almış olmak
  - veya 3 alanda A Level yada International Baccalaureate (IB) sahibi olmak gerekir.
  - İngilizce yeterlilik belgesi olarak 6.5 IELTS gerekir. Hukuk lisans programları için 7 IELTS gerekir.

   

   

  Yüksek Lisans Programları için;
  -4 yıllık bir üniversiteden mezun olmuş veya son sınıf öğrencisi olmak
  -Not ortalaması 2.8 ve üzeri, Hukuk Master programları için 3.0 ve üzeri gerekir.
  -İngilizce yeterlilik belgesi olarak 6.5 IELTS veya gerekir. Hukuk lisans programları için 7 IELTS gerekir.

  Doktora Programları İçin;
  - Yüksek Lisans Diploması sahibi olmak
  - Araştırma projesi vermek
  - İngilizce yeterlilik belgesi olarak 6.5 IELTS gerekir. Hukuk lisans programları için 7 IELTS gerekir.

  Queen Mary University of London Acceptance Rate – Kabul Oranları


  Queen Mary University of London, kabul oranları bölüme ve eğitim düzeyine göre değişmektedir. Genel olarak lisans programlarına kabul oranı, master programlarına göre daha yüksektir. Ortalama bir değer vermek gerekirse %44 değeri kabul edilebilinir. Kabul oranları yıldan yıla değişebilmektedir ve buna ek olarak arzu edilen bölümün popülaritesine, o bölüme yapılan toplam başvuru adedine ve başvuru sahibinin akademik geçmişine göre şekillenmektedir

  Queen Mary University of London Popüler Bölümleri

  Queen Mary University of London 750’den fazla farklı bölüm ve program sunmaktadır. Türk öğrencilerin en çok katılım gösterdiği fakülte ise Hukuk fakültesidir. Bunun yanı sıra bilişim teknolojileri, ekonomi, finans, işletme, tıp gibi alanlarda Queen Mary üniversitesi öne çıkmaktadır. Queen Mary Üniversitesi tarafından eğitim verilen bölümleri, fiyat bilgilerini görmek ve diğer üniversiteler ile kıyaslama yapabilmek için üniversite arama motorumuzu kullanabilirsiniz: apply.yurtdisiuniversiteler.com


  .

  Queen Mary University of London Pre-Sessional Kursları

  Queen Mary Üniversitesi Pre-Sessional kursları Haziran ve Eylül ayları arası 4,8 veya 12 hafta olarak yapılır. İngilizce dil yeterlilik sınavı olan IELTS veya TOEFL sınavlarında Queen Mary’nin istemiş olduğu puanı çok az bir puan farkı ile alamayan öğrenciler, sınav sonuçlarına göre 4-8 veya 12 hafta Pre-Sessional kurslarına katılın ve akabinde lisans veya yüksek lisans programlarına başlayabilir. Örneğin Art Kurslarında 7.0 IELTS isteyen Queen Mary, öğrenci 6.5 IELTS sonucu sunduğunda 4 hafta pre-sessional kursuna katılmasını ister. Sosyal Bilimlerde 6.5 IELTS istenen bir bölümde 6.0 alan bir öğrenci yine 4 hafta pre-sessional takip etmek zorundadır.  Hukuk bölümleri 7 IELTS ister ancak öğrenci 6.0 IELTS elde ederse 12 hafta pre-sessional yapması gerekir.

   

  Queen Mary University of London Lisans Bölümleri  Queen Mary Üniversitesi, birçok alanda farklı lisans bölümleri sunmaktadır. Öğrenciler, bilim ve teknolojiden ekonomi ve işletmeye, hukuktan sosyal ve beşerî bilimlere, sağlık ve tıptan sanat ve tasarıma kadar birçok farklı alanda eğitim alabilirler. Üniversite, interdisipliner programlar da dahil olmak üzere geniş bir çalışma alanı sunar ve öğrencilere öğrenme alanlarını genişletme ve çalışmalarını özelleştirme olanağı sunar. Buna ek olarak Türk öğrenciler Lisans eğitimi sonrası iki yıla kadar oturma ve çalışma iznine sahip olurlar. En çok tercih edilen lisans programları:

  ·        LLB Law     

  ·        Computer Science

               ·        Business Management


               ·        International Business


              ·        Software Engineering

   

              ·        Finance  Queen Mary University of London Yüksek Lisans, Master Bölümleri

  Queen Mary Üniversitesi yüksek lisans ve master programlarında en yüksek standartlarda eğitim sunmayı hedefler. Öğrencilerine üst düzey bir kariyer ve akademik gelişme fırsatı sunar. Bu programlar genellikle 1 yıllık bir eğitim süresini kapsamaktadır. Bazı programlarda bu süre 2 yılı bulabilmektedir. En çok tercih edilen yüksek lisans ve lisans programları:

  ·        Laws LLM

  ·        Computational Engineering

  ·        Internet of Things

  ·        Financial Computing

  ·        Telecommunication and Wireless Systems

  ·        International Business

  ·        Management

  ·        Business Analytics

  ·        Finance

  Queen Mary University of London Doktora (PHD) Bölümleri

   

  Queen Mary University of London sanat ve beşeri bilimler, mühendislik, tıp ve hukuk gibi birçok disiplinde doktora programları sunmaktadır. Queen Mary Üniversitesinde doktora yapmak, öğrencilerin belirli bir araştırma alanında uzmanlaşma ve alana bilimsel katkıda bulunma şansı tanır. Öğrencilere, deneyimli akademik personel tarafından danışmanlık ve destek verilir.

  Queen Mary Üniversitesi tarafından eğitim verilen bölümleri, fiyat bilgilerini görmek ve diğer üniversiteler ile kıyaslama yapabilmek için üniversite arama motorumuzu kullanabilirsiniz: 

   https://apply.yurtdisiuniversiteler.com/

   

  Queen Mary University of London Hukuk Fakültesi (LLM)

  Queen Mary University of London Hukuk Fakültesi 1965 yılında kurulan köklü bir fakültedir. 2000 öğrenci ve 130’dan fazla akademik personel ile İngiltere üniversiteleri arasında öne çıkmaktadır. Hukuk alanında birçok lisans ve yüksek lisans bölümü barındırmaktadır. Queen Mary Üniversitesinin Mile End kampüsünde yer almaktadır. Fakülte hem teorik hem de pratik bağlamda kapsayıcı bir hukuk eğitimi sağlar. Hukuk fakültesini tercih eden öğrenciler, Ticaret Hukuku, Ceza Hukuku, Bankacılık Finans ve Sigortacılık Hukuku, Avrupa Hukuku, Mülkiyet Hukuku, Uluslararası İnsan Hakları Hukuku, Göçmenlik Hukuku, Hukuk Tarihi, Hukuk Filozofisi ve Sosyal Hukuk gibi konularda uzmanlaşabilirler. Buna ek olarak Queen Mary University of London Hukuk Fakültesi öğrencilerine öğrenim süreleri boyunca çeşitli hukuk alanlarında staj yapma imkânı sağlar. Queen Mary University of London Hukuk Fakültesi The Guardian Gazetesinin yaptığı en iyi üniversiteler sıralamasında 10. Sıradadır ve buna ek olarak QS Dünya Üniversite Sıralamaları listesinde 7. Sıradadır. Fakülte hem teorik hem de pratik bağlamda kapsayıcı bir hukuk eğitimi sağlar.

Queen Mary University of London Fiyatları, Burs Olanakları ve Konaklama SeçenekleriQueen Mary University of London Eğitim Fiyatları ve Burs Olanakları

Queen Mary University of London Eğitim Fiyatları


Lisans Programları; 
21.000-26.000 Sterlin

Yüksek Lisans Programları; 20.000-29.000 sterlin

Foundation- Hazırlık; 22.000 Sterlin

 

Queen Mary University of London Burs Olanakları

Ekonomi ve finans yüksek lisans bölümlerinde geçerli 3.20 lisans ortalamasına sahip öğrencilere £5000 burs imkânı bulunmaktadır.

Queen Mary University of London Konaklama Seçenekleri ve Fiyatları

Queen Mary Üniversitesi, öğrenciler için birçok konaklama seçeneği sunmaktadır. Öğrenciler, üniversitenin kendi yurtlarından faydalanabilmektedirler. Buna alternatif olarak bölgede bulunan diğer özel yurtlarda kalabilirler.

Queen Mary Üniversitesinin kendi yurtları, öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama seçeneklerinden biridir. Bu yurtlar, öğrenciler için tek veya çift kişilik odalar sunmaktadır. Ayrıca, yurtların içinde yemekhane, oturma odası, çamaşırhane gibi ortak alanlar mevcuttur.

Ortalama Fiyatlar şu şekildedir;

Single Standard, Shared Bathroom, 3-6 residents per flat(1 week): 140.63
Single En-suite Economy(1 week): £163.52
Single Studio(1 week): £188.02
Single Studio(1 week): £188.02
Twin Room (per person, 1 week):
£102.34

Queen Mary Üniversitesine ait yurtlarda Minimum 37 hafta kalınabilir. Kalmak istediğiniz hafta sayısını, haftalık fiyat ile çarparak tam tutarı elde edebilirsiniz.

Queen Mary University of London Şehir ve Bölge Hakkında

Queen Mary, İngiltere'nin başkenti Londra'nın doğusunda, Mile End bölgesinde yer almaktadır. Üniversite, Londra merkezine yakın olması nedeniyle, öğrenciler şehir içi toplu taşıma araçları ile fakültelere kolayca ulaşılabilir. Aynı zamanda, üniversitenin yakınında birçok sosyal olanaklar ve eğlence seçenekleri mevcut. Londra Şehri, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile ünlüdür. Dünya çapında birçok tanınmış müze, galeri ve tarihi/turistik yer içermektedir. Mile End, Londra'nın önemli bir bölgesidir ve üniversitenin yanı sıra, birçok ticaret, eğitim ve kültür merkezi bu bölgede bulunmaktadır.

Queen Mary University of London Başvuru Tarihleri ve Vize Koşulları

Queen Mary University of London Başvuru Tarihleri

Queen Mary Üniversitesinin son başvuru tarihi 25 Ocak olarak kabul edilmektedir. Türk ve Uluslararası öğrenciler için bu tarihler esneklik gösterebilmektedir. Çok tercih edilen bölümler için erken başvuruda bulunmak büyük avantajlar sağlamaktadır. Daha fazla bilgi ve spesifik detaylar için Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Queen Mary University of London Türk öğrenciler İçin  Tier 4 Vize Koşulları

Queen Mary Üniversitesinde eğitim almak isteyen Türk öğrencilerin tıpkı diğer üniversitelerde olduğu gibi TIER 4 vizeye sahip olmak zorundadır. Bu vizeye sahip olan tüm Türk öğrenciler aynı zamanda çalışma hakkına sahiptir. Vize konusunda daha fazla detay ve bilgi için yurtdisiuniversiteler.com veya Global Vizyon danışmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.

Öğrenci Yorumları

Queen Marry University of London'a giden öğrencimiz Eda Işık, bize fotoğrafını gönderdi. Umarız keyifli ve başarılı bir eğitim geçirirsin. 

Eda Işık Öğrenci
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım