Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Amerika'da Lise Eğitim

Amerika'da Lise Eğitim

Çocuğuna Daha İyi Bir Gelecek Sunmak İsteyen Aileler Eğitime Yatırım Yapıyor.. ABD’deki Liseler Ailelerin Gözdesi…
Rekabetin gittikçe arttığı günümüzde aileler, çocuklarına en iyi geleceği sunabilmek için eğitime önem veriyor. Çocuklarının dünyayla entegre olması, gelişmelerden uzak kalmaması hatta bu gelişmelere kendi imzalarını atabilecek donanıma erişmeleri adına eğitim hayatlarını en iyi şekilde kurgulamaya çalışıyor. Aileler çocuklarının kariyerlerine ve geleceklerine lise çağından yön veriyor. Bu sayede öğrenci Amerikan eğitim sistemini kavrıyor, ana dil seviyesinde İngilizce öğreniyor, ülkedeki üniversiteleri inceleyebiliyor ve geleceğine bu ülkede devam edebilmek için gerekli şartları yaratabiliyor. 
Eğitim konusuna önem veren ve hassasiyet gösteren ailelerin, çocukları için düşündükleri yurtdışı alternatiflerin başında Amerika geliyor. Amerika; dünyanın en iyi üniversiteleri tarafından kabul gören liselere sahip olması, eğitim kalitesi, özgür düşünceyi destekleyen eğitim sistemi ve dünyaya yön veren bir ülke olması nedeniyle aileler tarafından tercih ediliyor. 

Devamını Oku
Amerika’da Eğitim Sistemi

Amerikan eğitim sistemi öğrencilerin en kaliteli eğitimi alması için tasarlanmıştır. Ülkedeki okullar; öğrencilerin ilgi alanlarına, yeteneklerine, yönelimlerine ve düşünce yapılarına uygun alternatifler sunmaktadır. Amerikan eğitim sisteminde 2 tip lise vardır. Özel liseler ve devlet liseleri. 

Devlet Liseleri

ABD eyalet sistemiyle yönetilen bir ülke olduğundan dolayı her okul içerisinde bulunduğu eyaletin kurallarına uygun eğitim vermektedir. Devlet okulları bütçelerini federal kaynaklardan oluşturur. Devlet okullarının eğitim ücretleri özel okullarınkine göre daha uygundur. J1 vizesiyle gidilen ülkede bir devlet okulunun fiyatı ortalama 5 bin – 10 bin Dolar arasında değişmektedir. İyi bir devlet lisesinde eğitim Türkiye’de özel bir lisede eğitim almaktan daha uygundur. 

Öğrenci Amerika devleti tarafından uygun görülen okullara yerleştirilir. Öğrenci devlet lisesine gidecekse lokasyon seçemez, devletin kararına göre planlamasını yapar. Öğrenciler devlet tarafından seçilen ailelerin yanında konaklamaya yönlendirilirler. Öğrencinin yanında konaklayacağı aileler devlet tarafından titizlikle seçilmekte ve kontrol edilmektedir.

Eyaletlerin kanunları gereği yabancı öğrenciler devlet liselerinde sadece 1 yıl okuyabilmektedir. Bu sebeple devlet okulları Türkiye’de lise son sınıfta ABD’ye giderek, liseyi burada tamamlayıp üniversiteye devam etmek isteyen öğrenciler için uygundur. Tüm lise hayatını Amerika’da geçirmek isteyen öğrencilerin özel liselere başvurması gerekmektedir. Lise son sınıfı Amerika’da okumak öğrencinin eğitim sistemini anlamasını, İngilizcesini geliştirmesini, sosyal bir çevre yaratarak ülkeye oryantasyonunu oluşturmasını sağlar. Üniversiteyi Amerika’da okumak isteyen öğrenciler için oldukça iyi bir alternatiftir.

Özel Liseler

Lise eğitim hayatının tamamını Amerika’da geçirmek isteyen öğrencilerin özel liselerde eğitim alması gerekmektedir. Devlet liselerinde öğrenci sadece 1 yıl ülkede kalıp, eğitim alabilirken özel liselerde böyle bir sınırlandırma yoktur.
Özel liselerde öğrencilere devlet liselerinde olduğundan daha fazla olanak sağlanmaktadır. Öğrenciler ilgili alanlarına ve eğilimlerine göre üniversiteye hazırlanırlar. Özel liselerde eğitim alan öğrencilerin ABD’nin en saygın üniversitelerinden kabul alması mümkündür.
Öğrenciler özel yatılı liselerde kendileri gibi başarılı uluslararası öğrencilerle ve ABD’nin maddi durumu iyi ailelerinin çocuklarıyla birlikte konaklayabilir. Yatılı liseler öğrencilerin her türlü ihtiyacını karşılayarak, kendilerini evlerinde gibi hissetmelerine olanak sağlar. Öğrencinin ruh durumunu takip eden pedagog ve psikologlar, eğitim hayatına ve kariyerine yön vermesine yardımcı olacak eğitim danışmanları okul içerisinde bulunmaktadır.
Öğrenci okulda sadece teorik bilgiyle karşılaşmaz eğitim sistemi Türkiye’de olduğundan farklı olarak innovatif ve kişiselleştirilmiştir. Bunun yanı sıra öğrencinin sosyal ve sportif faaliyetlerine de çok önem verilmektedir. Öğrenciler kendilerini pek çok yönden geliştirme fırsatı bulur ve hayata en iyi şekilde hazırlanırlar. Eğitim ücretleri devlet okullarına göre daha yüksektir. Özel yatılı bir lise için yıllık ücretler 10 bin Dolardan başlayarak 50 bin Dolara kadar yükselebilmektedir.
Amerika’da lise eğitimi alan bir öğrenci kısa sürede; sorumluluk duygusu yüksek, kendi ayakları üzerinde durabilen, bağımsız ve özgür düşünceyi benimsemiş, insanlarla rahat iletişim kurabilen, farklı kültürlere saygılı ve ilgili, kendini tanıyan ve isteklerini bilen, gelecek hedefleri olan bir bireye dönüşecektir.

Devamını Oku
Başvuru Koşulları ve Gerekli Belgeler

14-18 yaş arasındaki öğrenciler başvurabilmektedir.
Orta düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak yeterlidir
Her okulun kendi başvuru foru doldurulacaktır. Başvuru formlarının doldurulmasında Global Vizyon danışmanlarınız yanınızda
Kişisel başvuru mektubu. Bu mektupta kendiniz, ilgi alanlarınız, yurtdışında okuma nedenleriniz, motivasyon kaynağınız, gelecek planlarınız… gibi konularda okula bilgi vererek, okulun sizi tanımasına olanak sağlamalısınız.
Transkript
Dil bilginizi belgeleyen TOEFL yada IELTS skorunuz
Aile fotoğraflarınız
Sağlık raporu
Veliniz tarafından imzalanmış izin belgesi
Vukuatlı nüfus kayıt örneği

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım