Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 535 643 31 81 

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Amerika'da Lise Eğitim

Çocuğuna Daha İyi Bir Gelecek Sunmak İsteyen Aileler Eğitime Yatırım Yapıyor.. ABD’deki Liseler Ailelerin Gözdesi…
Rekabetin gittikçe arttığı günümüzde aileler, çocuklarına en iyi geleceği sunabilmek için eğitime önem veriyor. Çocuklarının dünyayla entegre olması, gelişmelerden uzak kalmaması hatta bu gelişmelere kendi imzalarını atabilecek donanıma erişmeleri adına eğitim hayatlarını en iyi şekilde kurgulamaya çalışıyor. Aileler çocuklarının kariyerlerine ve geleceklerine lise çağından yön veriyor. Bu sayede öğrenci Amerikan eğitim sistemini kavrıyor, ana dil seviyesinde İngilizce öğreniyor, ülkedeki üniversiteleri inceleyebiliyor ve geleceğine bu ülkede devam edebilmek için gerekli şartları yaratabiliyor. 
Eğitim konusuna önem veren ve hassasiyet gösteren ailelerin, çocukları için düşündükleri yurtdışı alternatiflerin başında Amerika geliyor. Amerika; dünyanın en iyi üniversiteleri tarafından kabul gören liselere sahip olması, eğitim kalitesi, özgür düşünceyi destekleyen eğitim sistemi ve dünyaya yön veren bir ülke olması nedeniyle aileler tarafından tercih ediliyor. 

Devamını Oku

Amerika’da Eğitim Sistemi

Amerikan eğitim sistemi öğrencilerin en kaliteli eğitimi alması için tasarlanmıştır. Ülkedeki okullar; öğrencilerin ilgi alanlarına, yeteneklerine, yönelimlerine ve düşünce yapılarına uygun alternatifler sunmaktadır. Amerikan eğitim sisteminde 2 tip lise vardır. Özel liseler ve devlet liseleri. 

Devlet Liseleri

ABD eyalet sistemiyle yönetilen bir ülke olduğundan dolayı her okul içerisinde bulunduğu eyaletin kurallarına uygun eğitim vermektedir. Devlet okulları bütçelerini federal kaynaklardan oluşturur. Devlet okullarının eğitim ücretleri özel okullarınkine göre daha uygundur. J1 vizesiyle gidilen ülkede bir devlet okulunun fiyatı ortalama 5 bin – 10 bin Dolar arasında değişmektedir. İyi bir devlet lisesinde eğitim Türkiye’de özel bir lisede eğitim almaktan daha uygundur. 

Öğrenci Amerika devleti tarafından uygun görülen okullara yerleştirilir. Öğrenci devlet lisesine gidecekse lokasyon seçemez, devletin kararına göre planlamasını yapar. Öğrenciler devlet tarafından seçilen ailelerin yanında konaklamaya yönlendirilirler. Öğrencinin yanında konaklayacağı aileler devlet tarafından titizlikle seçilmekte ve kontrol edilmektedir.

Eyaletlerin kanunları gereği yabancı öğrenciler devlet liselerinde sadece 1 yıl okuyabilmektedir. Bu sebeple devlet okulları Türkiye’de lise son sınıfta ABD’ye giderek, liseyi burada tamamlayıp üniversiteye devam etmek isteyen öğrenciler için uygundur. Tüm lise hayatını Amerika’da geçirmek isteyen öğrencilerin özel liselere başvurması gerekmektedir. Lise son sınıfı Amerika’da okumak öğrencinin eğitim sistemini anlamasını, İngilizcesini geliştirmesini, sosyal bir çevre yaratarak ülkeye oryantasyonunu oluşturmasını sağlar. Üniversiteyi Amerika’da okumak isteyen öğrenciler için oldukça iyi bir alternatiftir.

Devamını Oku

Özel Liseler

Lise eğitim hayatının tamamını Amerika’da geçirmek isteyen öğrencilerin özel liselerde eğitim alması gerekmektedir. Devlet liselerinde öğrenci sadece 1 yıl ülkede kalıp, eğitim alabilirken özel liselerde böyle bir sınırlandırma yoktur.
Özel liselerde öğrencilere devlet liselerinde olduğundan daha fazla olanak sağlanmaktadır. Öğrenciler ilgili alanlarına ve eğilimlerine göre üniversiteye hazırlanırlar. Özel liselerde eğitim alan öğrencilerin ABD’nin en saygın üniversitelerinden kabul alması mümkündür.
Öğrenciler özel yatılı liselerde kendileri gibi başarılı uluslararası öğrencilerle ve ABD’nin maddi durumu iyi ailelerinin çocuklarıyla birlikte konaklayabilir. Yatılı liseler öğrencilerin her türlü ihtiyacını karşılayarak, kendilerini evlerinde gibi hissetmelerine olanak sağlar. Öğrencinin ruh durumunu takip eden pedagog ve psikologlar, eğitim hayatına ve kariyerine yön vermesine yardımcı olacak eğitim danışmanları okul içerisinde bulunmaktadır.
Öğrenci okulda sadece teorik bilgiyle karşılaşmaz eğitim sistemi Türkiye’de olduğundan farklı olarak innovatif ve kişiselleştirilmiştir. Bunun yanı sıra öğrencinin sosyal ve sportif faaliyetlerine de çok önem verilmektedir. Öğrenciler kendilerini pek çok yönden geliştirme fırsatı bulur ve hayata en iyi şekilde hazırlanırlar. Eğitim ücretleri devlet okullarına göre daha yüksektir. Özel yatılı bir lise için yıllık ücretler 10 bin Dolardan başlayarak 50 bin Dolara kadar yükselebilmektedir.
Amerika’da lise eğitimi alan bir öğrenci kısa sürede; sorumluluk duygusu yüksek, kendi ayakları üzerinde durabilen, bağımsız ve özgür düşünceyi benimsemiş, insanlarla rahat iletişim kurabilen, farklı kültürlere saygılı ve ilgili, kendini tanıyan ve isteklerini bilen, gelecek hedefleri olan bir bireye dönüşecektir.

Devamını Oku

Başvuru Koşulları ve Gerekli Belgeler

14-18 yaş arasındaki öğrenciler başvurabilmektedir.
Orta düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak yeterlidir
Her okulun kendi başvuru foru doldurulacaktır. Başvuru formlarının doldurulmasında Global Vizyon danışmanlarınız yanınızda
Kişisel başvuru mektubu. Bu mektupta kendiniz, ilgi alanlarınız, yurtdışında okuma nedenleriniz, motivasyon kaynağınız, gelecek planlarınız… gibi konularda okula bilgi vererek, okulun sizi tanımasına olanak sağlamalısınız.
Transkript
Dil bilginizi belgeleyen TOEFL yada IELTS skorunuz
Aile fotoğraflarınız
Sağlık raporu
Veliniz tarafından imzalanmış izin belgesi
Vukuatlı nüfus kayıt örneği

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon

Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Zahid D.

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım