Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Michigan State University

Michigan State University

Michigan State University – Michigan Eyalet Üniversitesi, küresel bir üniversite olan Michigan Eyalet Üniversitesi, öğrencilerine hayatlarını değiştirecek fırsatlar sunarken, daha iyi bir dünya yaratmaları için keşif sınırlarını zorluyor. 1855 yılında kurulan Michigan State University, ülkenin ilk arazi hibesiyle kurulan kurumu ve bu sayede benzer okullar için model sayılıyor. Bugün Michigan Eyalet Üniversitesi, ülkenin tek çevre gazeteci organizasyonlarından birine, güneş arabası yarış ekibine ve öğrencileri tarafından işletilen organik çiftliğe de ev sahipliği yapıyor.

Eğitim Programları

Yurtdışı Üniversite Summer Session

Summer Session, Amerika'nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye'de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır. Kişiler bu programa katılırken aldıkları kredilerin okullarında ki geçerliğini kontrol etmelidir. 

PHD Programları

Doctor Of Philosophy'nin kısaltması olan Phd günümüzde bilinen yaygın adıyla doktora programıdır. Yurtdışında Doktora programına katılan bireyler sadece üniversitelerde akademik bir kariyer için değil dünya klasmanında bir standartta sahip olabilmek adına bu programı tercih ederler. Tamamen üniversiteler bünyesinde sunulan bir programdır.

Yurtdışında Master MBA

Yurtdışında İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı demektir. İş insanlarına yönelik olarak geliştirilmiş lisansüstü bir yeterlik derecesidir. Türkiye'de ve dünyada  üniversiteler İşletme yüksek lisans programlarına MBA ismini vermeyi tercih etmektedirler. Yurtdışında ki en popüler programlardandır.

Lisans Program

Yurtdışında lisans eğitimi, orta öğretimden sonra ve lisansüstü eğitimden önce yapılan eğitimdir. Genel olarak, lisans derecesine kadar olan tüm lise sonrası programları içerir. Bireyin eğitim hayatında en önemli eğitim derecelerindendir. Kişinin kariyer hayatında da gerekliği olan eğitim türüdür.

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Programı

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak isteyen bir öğrenci üniversiteye kabul almak yada kaul şartlarıını yerine getirebilmek için bu programa katılır. Tamamen kişinin lisans eğitimine hem dil olarak hem de kalifikasyon olarak hazır hale getirilmesini hedefler. Bir çok öğrenci yurtdışı üniversitelerinden şartlı kabul alırlar. Bu programı başarı ile tamamlarlarsa üniversiteye kabul edilirler.

Yurtdışı Üniversite Yüksek Lisans Programı

Yurtdışında yüksek lisans derecesi, ustalık veya belirli bir çalışma alanının veya profesyonel uygulama alanının yüksek dereceli genel bakışını gösteren bir eğitim kursunu tamamladıktan sonra üniversiteler veya kolejler tarafından verilen akademik bir derecedir. Lisans Eğitiminden sonra yapılabilen bir eğitimdir. 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama

Yurt dışında lisans tamamlama, iki yıllık ön lisans eğitimini Türkiye'de almış ve kalan iki yılını yurt dışında bir üniversitede tamamlayarak eğitim sonunda lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrencilere sunulan programdır. Bu programda kişinin almş olduğu dersler ve kredilerin uygunluğu ve geçerliliği çok önemlidir.

Michigan State Üniversity Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Michigan Eyalet Üniversitesi başvuru zamanı

Michigan State University’ye erken kayıt için son başvuru tarihi 1 Kasım, normal kayıt için son başvuru tarihi 1 Şubat.


Michigan Eyalet Üniversitesi fiyatları

Michigan State University’nin yıllık eğitim ücreti 50.000 - 65.000 dolar arasında değişiyor.


Michigan Eyalet Üniversitesi’nde öğrenim görmüş tanınmış kişiler

Magic Jonhson, Dan Gilbert, Sam Raimi, Susan Spencer ve Tom Sizemore, Michigan Eyalet Üniversitesi’nde öğrenim görmüş tanınmış kişilerden bazıları.

Michigan Eyalet Üniversitesi bölümleri:

Languages, Literature & Linguistics

Architecture

History, Philosophy & Theology

Art, Performing Arts & Design

Geography

Sociology

Communication & Media Studies

Politics & International Studies

Chemical Engineering

Mechanical & Aerospace Engineering

General Engineering

Civil Engineering

Electrical & Electronic Engineering

Medicine & Dentistry

Chemistry

Mathematics & Statistics

Physics & Astronomy

Geology, Environmental, Earth & Marine Sciences

Sport Science

Agriculture & Forestry

Biological Sciences

Veterinary Science

Accounting & Finance

Economics & Econometrics

Business & Management

Law

Computer Science

Psychology Education

Lokasyon

Michigan State Univede Red Nehrinin kıyısında yer alır. East Lansing’de Red Cedar nehrinin kıyılarında yer alan Michigan State University’nin 2100 hektarlık geniş kampüsü, 556 binadan oluşuyor. Amerika’daki en büyük tek kampüslü yerleşkeye sahip Michigan Eyalet Üniversitesi’nin neredeyse tüm öğrencileri kampüs içinde yaşıyor.


Üniversitenin Başarıları

  • Michigan Eyalet Üniversitesi, QS Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 150’de yer alıyor.

  • Michigan Eyalet Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en iyi üniversiteler arasında ilk 50’de bulunuyor.

  • Michigan Eyalet Üniversitesi’nin tarım ve ormancılık, veterinerlik, iletişim ve medya çalışmaları bölümleri dünyada ilk 20’de yer alıyor.

Üniversitenin Kabul Şartları

  • En az 510 SAT Evidence-based reading ve Writing puanı

  • En az 18 ACT English puanı

  • Her bölümden minimum 17 olmak kaydıyla en az 79 (IBT) TOEFL puanı

  • Her bölümden minimum 52 olmak kaydıyla en az 500 TOEFL Paper-based puanı

  • En az 6.5 IELTS puanı

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım