Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Almanya'da Lisans Eğitimi

Almanya’da Üniversite Okumak

Almanya, yüksek kaliteli eğitim sistemi ve çeşitli üniversiteleriyle dünya genelinde lisans eğitimi için popüler bir hedeftir. Ülkedeki lisans programları genellikle düşük maliyetlidir ve öğrencilere geniş bir akademik yelpaze sunar. Almanya'da lisans eğitimi almak, öğrencilere uluslararası alanda tanınan bir diploma kazandırmanın yanı sıra, kültürel çeşitlilik ve dil becerilerini geliştirme fırsatı da sunar. Ülkenin mükemmel araştırma olanakları ve endüstriyel bağlantıları, öğrencilere pratik ve teorik deneyimlerini birleştirmeleri için geniş imkanlar sağlar.

Almanya’da Lisans Eğitimi ve Süresi

Almanya'da lisans eğitimi genellikle üç ila dört yıl arasında tamamlanır. Lisans programları çoğunlukla altı ila sekiz dönemden oluşur ve öğrencilere derinlemesine bilgi ve beceriler kazandırır. Almanya'da lisans eğitimi genellikle yoğun bir akademik programı içerir ve öğrencilerin seçtikleri alanda uzmanlaşmalarına ve pratik deneyim kazanmalarına olanak tanır. Lisans derecesi, öğrencilere geniş bir kariyer yelpazesi için sağlam bir temel ve uluslararası alanda rekabetçi bir avantaj sağlar.

Almanya Üniversiteleri YÖK Denkliği

Almanya üniversitelerinde YÖK denkliği bulunmaktadır. Lisans eğitimi almak için gerekli koşulları sağlayan öğrenciler, Almanya üniversitelerine başvuru yapabilir ve bu ülkede eğitim alabilirler. 

Almanya Üniversiteleri Kabul ve Başvuru Şartları

 • Lise diploması ile kazandığınız üniversite ve bölümü gösteren üniversite sınavı sonuç belgesi.
 • Almanya'da başvuracağınız üniversitede ancak kazandığınız bölüme eşdeğer bir bölüme kayıt yaptırmanız mümkündür.
 • Almanya'da bir üniversiteye başvuruda Almanca dil seviyenizi belgelemek durumundasınız (yaklaşık 400-600 ders saati). Almanca bilginiz yeterli değilse, üniversiteye kabul edilmezsiniz. Üniversitelerin tümünde dil öğrenme olanakları yoktur. Bu nedenle öğrenime başlamadan önce Almanca öğrenmeniz tavsiye edilir. Bu bölüme kabul edilmeden önce yabancı öğrenciler - bu genelde doktora öğrencileri için geçerlidir - DSH isimli dil sınavını geçmek zorundadırlar.
 •  Türkiye'de yüksek öğrenim görüp öğrenimine Almanya'da devam etmek isteyen öğrenciler transkriptleriyle aldıkları dersleri belgelemelidir. Transkript, öğrencilerin başvurdukları bölümde öğrenimlerine devam edecek yarıyılı belirler.

Almanya Lisans Eğitimi Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Güz Dönemi

15 Temmuz

Bahar Dönemi

15 Ocak


Üniversite Eğitiminde Almanya

Almanya Öğrenci Vizesi

Eğitim amaçlı vize başvuruları için başvuru anında aşağıdaki belgelere - her evraktan ikişer fotokopiye - ihtiyacınız vardır. Bu evraklar aşağıdaki gibidir:

 • Eksiksiz ve okunaklı bir şekilde kendi el yazısı ile doldurulmuş başvuru formu
 • Son zamanlarda çekilmiş iki vesikalık resim
 • Alman Yabancılar Kanununun 84. maddesi gereğince, Alman Yabancılar Şubesi tarafından tasdik edilmiş ve Almanya'ya geliş sebebini ve süresini belirten (üniversite eğitimi, dil kursları v.s.) bir taahhütname veya Taahhütnameyi /Garanti Belgesini veren şahsın Türkiye'de ikamet etmesi halinde, bir noter tarafından tasdikli ve Almanya'daki öğrenim veya dil kursu süresi için ayda en az 650 Euro ödeneceğini garanti eden (mesela anne veya baba veya başka bir şahıs tarafından) bir taahhütname ve garanti eden kişinin aylık veya yıllık gelirini ve ödeme kapasitesini gösteren tasdikli belgeler ve Almanca tercümeleri
 •  Almanya'dan kurs kayıt belgesi (haftada beş gün ve en az 20 ders saati) ve/veya üniversite kabul belgesi
 • Türkiye'den son okul /üniversite diplomasi veya okul/üniversite öğrenci kimlik kartı/belgesi ve Almanca tercümesi
 • Anne ve babaya ait, muhtardan yeni alınmış ikametgah senedi ve Almanca tercümesi
 •  Askerlik tecil belgesi

Almanya’da Çalışma İzni

Almanya'da üniversiteye giden uluslararası öğrenciler belirli koşullar altında çalışabilirler. Almanya'da lisans veya yüksek lisans eğitimi alan öğrenciler, öğrenimlerini desteklemek amacıyla belirli bir süre (haftada 120 tam gün veya 240 yarım gün) çalışma iznine sahiptirler. Bu çalışma izni, öğrencilerin öğrenci vizeleri veya ikamet izinleri ile sınırlıdır.

Almanya Yaşam Masrafları

Almanya’daki üniversitelerde öğrenim ücreti alınmamaktadır. Almanya'da yüksek öğrenim görmek isteyen öğrenciler geçimlerini kendi sağlar. Barınma, yiyecek, ulaşım, kırtasiye gibi masraflar için aylık yaklaşık 1000 Euro gerekmektedir. Öğrenci vizesi alabilmek için bu masrafların Almanya'da ya da Türkiye'de bulunan bir kişi tarafından karşılanacağı belgelenmelidir. 

Almanya’da Konaklama

Almanya'da konaklama için çok çeşitli alternatifler olması, uygun ve ekonomik bir barınma yöntemi bulmayı kolaylaştırır. Dil eğitimi için giden öğrencilerimize yönelik iki seçenek bulunmaktadır. Her dil okulunun konaklama departmanı vardır ve sizin isteğinize bağlı olarak aile yanı yada yurt konaklaması sağlanmaktadır. Her iki konaklama tipinde de tek kişilik ya da iki kişilik odalar mevcut olup kahvaltı veya yarım pansiyon seçimi öğrencinin isteğine bırakılmaktadır. Konaklama tipine ve bölgelere göre fiyatlar değişmekle beraber yaklaşık 4 haftalık konaklama ücreti 280-550 Euro arasındadır.

Üniversitede Sosyal Yaşam 

Her üniversitede yoğun akademik yaşamın yanı sıra öğrencinin katılabileceği birçok etkinlik yapılır. Üniversite de sportif faaliyetlere bireysel veya takım olarak katılım olanağı olduğu gibi öğrenciler, müzik, tiyatro gibi kültürel etkinliklere de katılabilir ve yeni insanlarla tanışıp sosyalleşebilir.

Almanya’da Üniversite Fiyatları

Almanya’da üniversiteler ücretsizdir. Sadece yıllık harç ücreti ödenmektedir. Yıllık harç ücreti ise ortalama £1.000 civarındadır. Devlet üniversitelerinde eğitim görmeyi düşünen öğrenciler sadece harç ücreti ödemektedirler. 

Devamını Oku

Global Vizyon Almanya Lisans Eğitimi Danışmanlığı

Global Vizyon danışmanları, Almanya'da üniversite eğitimi konusunda uzun yıllara dayanan deneyimleriyle öğrencilere danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Öğrencilere Almanya'daki üniversiteler hakkında bilgi vermek, başvuru sürecini yönlendirmek ve gerekli belgeler konusunda rehberlik etmek gibi konularda destek sağlamaktadırlar.

Öğrenci Yorumları

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Kaplan Dublin’e giden öğrencimiz Erkin Ocak’tan gelen bir fotoğraf. Bizimle paylaştığın için teşekkür ederiz. Umarız ki keyifli vakit geçiriyorsundur.

Erkin Ocak

Sıkça Sorulan Sorular

Almanya üniversite eğitimi kaç yıl?
  Almanya’da üniversite eğitimi 3 ya da 4 yıl sürmektedir. Bu süre programa göre değişmektedir.
Almanya’da üniversiteler ücretsiz mi?
  Evet, Almanya’daki üniversiteler ücretsizdir. Öğrenciler sadece dönemlik harç ücreti ödemektedir.
Almanya’da üniversite okurken çalışabilir miyim?
  Evet, Almanya’da okuyan öğrencilerin çalışma imkanı bulunmaktadır.
Almanya’da YÖK denkliği var mı?
  Evet, Almanya’daki üniversitelerde YÖK denkliği bulunmaktadır.
Almanya’da üniversite okumak için Almanca bilmek şart mı?
  Almanya’da üniversite okumak için C1 seviyesinde Almanca bilmek gerekmektedir.
Bizimle konuşun

Almanya Lisans Eğitimi Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım