Bize Ulaşın Bilgi Alın 1
Hemen bize ulaş
Bize Ulaşın
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education olarak Covid - 19 sonrasi yeni döneme uyum sağlayarak danışmanlık hizmetlerimize devam ediyoruz. Global Visions tüm departmanları ile tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.

Yapmanız gereken tek şey hem sizin hem de bizlerin sağlığı ve güvenliği için yapmak istediğiniz görüşme türünü seçmeniz. Online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz yada online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.

Ocak, Mayıs ve Eylül 2022 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDISI ÜNIVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2022 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.

Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya Whats App yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.

İrlanda, Kanada, İngiltere, Amerika, Dubai, Avustralya, Avrupa Ülkeleri ve Malta’da eğitimlere devam etmekte, konsolosluklar eğitim vizelerini vermekte ve uçuşlarda yapılmaktadır.

Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada whats upp ile ulaşmak.

Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız

  • Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181

    Merkez Santral: 444 1 287 

    +90 212 249 19 81

    +90 533 747 64 21


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)

Whatsapp Hattı : +90 535 643 3181
Ögrenci Vizeleri Evrak Hatti - +90 535 340 04 71

Akademik Üniversite Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
0212 244 40 00

Yurtdışı Lise Departmanı
Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82

Work and Travel Work and Study Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287
Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) - +90 507 388 4405

Global Vize Departmanı
Merkez Santral: 444 1 287

ŞUBELERİMİZ
Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82
Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61
Göktürk Şube – +90 530 150 78 02
Ankara Şube – +90 541 571 03 90
Izmir Şube – +90 530 774 46 01
Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Muhasebe Departmani
Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com

Ayrica mail adresimizden ya da websitemizde yer alan basvuru formumuzdan da bizlere rahatlikla ulasabilirsiniz

E-mail :
info@globalvizyon.com

Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/

Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.
Bina girisinde güvenlik tarafindan ates ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapilmaktadir.
Bina ve kat girislerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.
Iki kattan olusan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.
Görüsme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatligi ile mesafeli görüsmeler yapabilmektesiniz.
Ofisimizin temizlik görevlisi her görüsmenin ardindan odalarimizi havalandirmakta ve dezenfekte etmektedir.
Her aksam ofisin genel temizligi yapilmaktadir.
Ofis görüsmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Bize Ulaş

Almanya'da Lisans Eğitimi

Almanya'da Lisans Eğitimi

Almanya’nın Köklü Üniversitelerinde Dünya Çapında Geçerli Eğitim Alın, Mezuniyetinizin Ardından 1 Yıl Ülkede Çalışma İmkanı Kazanın…

Alman disipliniyle yönetilen kaliteli eğitim kurumları, sanayi devi firmaları dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olması, sosyal devlet anlayışına sahip olması, başarının değer görmesi, burs imkanlarıyla Almanya Avrupa’nın en iddialı ülkelerindendir. Bünyesinde 383 adet üniversite bulunduran Almanya’da eğitim dili genellikle Almancadır. Fakat son yıllarda özellikle yüksek lisans ve doktora seviyesinde eğitimlerde İngilizce dilinde eğitim verilmektedir. Bazı özel üniversiteler lisans bölümlerinde de İngilizce dilinde eğitim sunmaktadır. Almanya; Avrupa Birliği’ne üye ülkeler arasında eğitim standartlarının eşitlenmesi adına yürütülen Bologna Süreci sayesinde İngilizce dilinde de eğitim vermeye başlamıştır. 700’ün üzerinde program İngilizce dilinde eğitim vermektedir. Bu da ülkeye yapılan başvuruların sayısını artırmıştır.

Devamını Oku
Neden Almanya'da Eğitim Almalısınız?

-Alman üniversiteleri dünya çapında saygı gören üniversitelerdir. Eğitim kurumları köklüdür ve üniversiteler araştırmalara büyük önem vermektedir.

-Almanya’da uluslararası öğrenciler büyük önem görmektedir. Üniversiteler uluslararası öğrencilerle özel olarak ilgilenmektedir.

-Burs imkanları çok fazladır. Devlet başarılı öğrencileri desteklemektedir.

-İngilizce eğitim veren programlara devam eden öğrenci 2 dil öğrenme şansı yakalar. Öğrenci okulda İngilizcesini geliştirirken, Almancayı da günlük hayatta öğrenebilir. Öğrenci üniversiteden 2 dil bilerek mezun olur.

-Üniversitelerde çok farklı bölüm alternatifleri bulunmaktadır. Öğrenci kendine en uygun bölümü seçebilir.

-Üniversiteler uluslararası odaklı çalışmalarıyla tanınır.

-Almanya sosyal bir devlet olması nedeniyle üniversiteler düşük eğitim/öğretim ücretlerine sahiptir.

-Devlet üniversiteleri araştırma fonlarıyla desteklemektedir.

-Almanya’da 4 yıl boyunca eğitim alan öğrenci arta kalan zamanlarında tüm Avrupa2yı Schanen vizesi ve Almanya’nın merkezi lokasyonu sayesinde uygun fiyatlara gezme şansı kazanır.

-Öğrenciler okurken çalışma hakkına sahiptir. Öğrenciler haftada 10-20 part-time çalışma iznine sahiptir.

-Almanya’da üniversiteden mezun olan öğrenci 1 yıl oturma ve çalışma izni alır. Öğrenci istediği takdirde oturumunu uzatabilir. Almanya başarılı öğrencilerin ülkede kalıp, kaliteli işlere imza atmasını ister. Bu sebeple öğrencilerin ülkede kalmasında zorluk çıkartmaz.

Devamını Oku
Program

Almanya 383 üniversitesi ve çeşitli bölüm alternatifleriyle uluslararası öğrencilere alternatifler sunmaktadır. Ülkede eğitim dili Almancadır fakat kimi özel üniversitelerde lisans eğitimi İngilizce dilinde sunulmaktadır. Lisans eğitimi 3 yıl sürer, kimi bölümlerde bu süre 4 yıla çıkmaktadır.

Öğrencilerin C1 seviyesinde dil yeterliliğine sahip olması beklenir. Bu yeterliliğe sahip olmayan öğrenci şartlı kabul alarak, üniversitenin kendine verdiği süre zarfından Almanca kursuna katılıp, mezun olarak üniversiteyi bilgilendirmesi gerekir. Kursu başarıyla tamamlayan öğrenci üniversiteye başlayabilir.

Alman üniversitelerine başlamadan önce Hazırlık Eğitimi (Studienkolleg) alınması gerekebilir. Alman üniversiteleri kabul edecekleri öğrencinin 12 yıllık zorunlu eğitim almış olmasını şart koşar. Eğer öğrenci; zorunlu eğitimin 11 yıl olduğu dönemde liseden mezun olduysa Almanya’da bir üniversiteye kabul edilmesi durumunda 1 yıllık hazırlık programına tabi tutulur.

Studienkolleg (Hazırlık) eğitimi 2 sömestr sürer. Öğrencinin bu sürece kabul edilmesi için iyi derecede Almanca biliyor olması gerekir. Almancası yeterli olmayan öğrenci önce Almanca kursuna yönlendirilir. Kursu başarıyla tamamlayan öğrenci hazırlık programına kabul edilir.  Studienkolleg hazırlık programı öğrencinin almayı hedeflediği lisans programına göre 5 farklı alanda verilir. Sayısal, Eşit Ağırlık, Sözel, Tıp-Biyoloji ve Dil alanlarında hazırlık programları açılmaktadır. 2 sömestr hazırlık eğitimi alan öğrenci Feststellungsprüfung adı verilen tespit sınavına girer. Sınavı başarıyla tamamlayan öğrenci üniversiteye başlar.

Üniversiteler uluslararası odaklı araştırmalarıyla tanınır. Bu sebeple öğrenciler lisans eğitimlerinin ardından yüksek lisans eğitimlerine devam etmeye karar verdikleri takdirde araştırmaları için bütçe bulabilmektedir.

Alman üniversiteleri kaliteli ve yüksek standartlardaki eğitimleriyle dikkat çekmektedir. Bağımsız kurumlar olan üniversiteler başarılı öğrencilere verdikleri destekle bilinir. Almanya’da başarılı öğrencilerin burs bulması yüksek bir ihtimaldir. Almanya’da üniversite okuyacak öğrencinin eğitim hayatına başlamadan önce kararlı ve tutarlı olması, çalışması ve emek harcaması gerektiğini unutmaması gerekir.

Devamını Oku

Başvuru Şartları ve Koşulları

Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen bir öğrencinin ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda örgün bir üniversite programına yerleştirilmiş olması zorunludur. Öğrenci Türkiye’de yerleştirildiği bölüme ya da aynı puan türüyle alım yapan herhangi bir bölümde tercih yapabilir.
Öğrenci bu şartları yerine getirdiği takdirde dil yeterliliğini de ispatlamalıdır. Almanca dilinde eğitim alacak öğrencinin; TestDaf-TDN 4, DSH - 2, DSD II, Alman Kültür Merkezlerinde yapılan Goethe- Zertifikat C1, Zentrale Oberstufenprüfung (ZOP), Kleines veya Großes Deutsche Sprachdiplom veya Studienkolleg’lerde yapılan Feststellungsprüfung’un Almanca bölümünü başarıyla tamamlamış olması beklenmektedir.
Bu şartları başarıyla tamamlayan öğrenci Almanya’da bir üniversiteye başvurma hakkı kazanır. Fakat unutulmaması gerekir ki Almanya’daki üniversiteler bağımsızdır. Bu sebeple her üniversitenin kendi özel şartları da olabilir. Seçilecek üniversitenin ne gibi şartlarla sahip olduğu Global Vizyon’un tecrübeli danışmanları tarafından öğrencilere iletilecektir.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler:
Başvuru Formu
Dil Yeterliliği Belgesi
Lise Diploması
Lise Not Dökümü
ÖSYM Sonuç Belgesi
Ayrıntılı CV / Özgeçmiş
Niyet Mektubu
Referans mektubu
Staj / sertifika / katılım belgeleri de eklemekte fayda var.

Devamını Oku
Almanya’da Eğitim Ücretleri:

Almanya’daki dönemlik üniversite fiyatları yaklaşık 500 € ile 800 € civarındadır. Almanya’daki Üniversitelere  Bahar Dönemleri için: 15 Ocak, Güz Dönemleri için: 15 Temmuz’da başvuru yapılabilir.

Almanya’daki Bazı Üniversiteler…
Zeppelin Universität Friedrichshafen     http://www.zeppelin-university.de/index_eng.php
Pädagogische Hochschule Heidelberg    http://www.ph-heidelberg.de/
Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg    http://www.uni-heidelberg.de/
Universität Hohenheim    https://www.uni-hohenheim.de/
Universität Konstanz    http://www.uni-konstanz.de/
Universität Ulm    http://www.uni-ulm.de/
Pädagogische Hochschule Weingarten    http://www.ph-weingarten.de/       Bayern
Universität Passau    http://www.uni-passau.de/
Hochschule für Musik Würzburg    http://www.hfm-wuerzburg.de/Berlin
BBW-Hochschule Berlin     http://www.bbw-hochschule.de/
Hochschule für Wirtschaft und Recht Berlin (vormals FHW Berlin)    http://www.hwr-berlin.de/
Freie Universität Berlin (Tıp/Diş Hekimliği bölümlerinde başvurular Charité)               http://www.fu-berlin.de/
Humboldt-Universität zu Berlin (Tıp/Diş Hekimliği bölümlerinde başvurular Charité)    http://www.hu-berlin.de/
International Business School Berlin    http://www.international-business-school.de/
İngilizce dilinde eğitim veren bölümlerin bulunduğu Bazı Alman Üniversiteleri;
Freiburg Universitesi    http://www.forst.uni.freiburg.de
Göttingen Universitesi   http://www.gwdg.de
Bonn Universitesi    http://www.bigs.uni-bonn.de
Kaiserslautern Universitesi    http://www.uni-kl.de
Kiel Universitesi   http://www.uni-kiel.de
Munich Graduate School of Economics    http://www.vxl.uni-muenchen.de/ls_rady/kolleg.html
Peterborn Universitesi     http://www.ubp.de/graduateschool
Berlin Teknik Universitesi    http://www.pipes-berlin.org

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım