Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Almanya'da Lisans Eğitimi

Almanya'da Lisans Eğitimi

Almanya’nın Köklü Üniversitelerinde Dünya Çapında Geçerli Eğitim Alın, Mezuniyetinizin Ardından 1 Yıl Ülkede Çalışma İmkanı Kazanın…

Alman disipliniyle yönetilen kaliteli eğitim kurumları, sanayi devi firmaları dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olması, sosyal devlet anlayışına sahip olması, başarının değer görmesi, burs imkanlarıyla Almanya Avrupa’nın en iddialı ülkelerindendir. Bünyesinde 383 adet üniversite bulunduran Almanya’da eğitim dili genellikle Almancadır. Fakat son yıllarda özellikle yüksek lisans ve doktora seviyesinde eğitimlerde İngilizce dilinde eğitim verilmektedir. Bazı özel üniversiteler lisans bölümlerinde de İngilizce dilinde eğitim sunmaktadır. Almanya; Avrupa Birliği’ne üye ülkeler arasında eğitim standartlarının eşitlenmesi adına yürütülen Bologna Süreci sayesinde İngilizce dilinde de eğitim vermeye başlamıştır. 700’ün üzerinde program İngilizce dilinde eğitim vermektedir. Bu da ülkeye yapılan başvuruların sayısını artırmıştır.

Devamını Oku
Neden Almanya'da Eğitim Almalısınız?

-Alman üniversiteleri dünya çapında saygı gören üniversitelerdir. Eğitim kurumları köklüdür ve üniversiteler araştırmalara büyük önem vermektedir.

-Almanya’da uluslararası öğrenciler büyük önem görmektedir. Üniversiteler uluslararası öğrencilerle özel olarak ilgilenmektedir.

-Burs imkanları çok fazladır. Devlet başarılı öğrencileri desteklemektedir.

-İngilizce eğitim veren programlara devam eden öğrenci 2 dil öğrenme şansı yakalar. Öğrenci okulda İngilizcesini geliştirirken, Almancayı da günlük hayatta öğrenebilir. Öğrenci üniversiteden 2 dil bilerek mezun olur.

-Üniversitelerde çok farklı bölüm alternatifleri bulunmaktadır. Öğrenci kendine en uygun bölümü seçebilir.

-Üniversiteler uluslararası odaklı çalışmalarıyla tanınır.

-Almanya sosyal bir devlet olması nedeniyle üniversiteler düşük eğitim/öğretim ücretlerine sahiptir.

-Devlet üniversiteleri araştırma fonlarıyla desteklemektedir.

-Almanya’da 4 yıl boyunca eğitim alan öğrenci arta kalan zamanlarında tüm Avrupa2yı Schanen vizesi ve Almanya’nın merkezi lokasyonu sayesinde uygun fiyatlara gezme şansı kazanır.

-Öğrenciler okurken çalışma hakkına sahiptir. Öğrenciler haftada 10-20 part-time çalışma iznine sahiptir.

-Almanya’da üniversiteden mezun olan öğrenci 1 yıl oturma ve çalışma izni alır. Öğrenci istediği takdirde oturumunu uzatabilir. Almanya başarılı öğrencilerin ülkede kalıp, kaliteli işlere imza atmasını ister. Bu sebeple öğrencilerin ülkede kalmasında zorluk çıkartmaz.

Devamını Oku
Program

Almanya 383 üniversitesi ve çeşitli bölüm alternatifleriyle uluslararası öğrencilere alternatifler sunmaktadır. Ülkede eğitim dili Almancadır fakat kimi özel üniversitelerde lisans eğitimi İngilizce dilinde sunulmaktadır. Lisans eğitimi 3 yıl sürer, kimi bölümlerde bu süre 4 yıla çıkmaktadır.

Öğrencilerin C1 seviyesinde dil yeterliliğine sahip olması beklenir. Bu yeterliliğe sahip olmayan öğrenci şartlı kabul alarak, üniversitenin kendine verdiği süre zarfından Almanca kursuna katılıp, mezun olarak üniversiteyi bilgilendirmesi gerekir. Kursu başarıyla tamamlayan öğrenci üniversiteye başlayabilir.

Alman üniversitelerine başlamadan önce Hazırlık Eğitimi (Studienkolleg) alınması gerekebilir. Alman üniversiteleri kabul edecekleri öğrencinin 12 yıllık zorunlu eğitim almış olmasını şart koşar. Eğer öğrenci; zorunlu eğitimin 11 yıl olduğu dönemde liseden mezun olduysa Almanya’da bir üniversiteye kabul edilmesi durumunda 1 yıllık hazırlık programına tabi tutulur.

Studienkolleg (Hazırlık) eğitimi 2 sömestr sürer. Öğrencinin bu sürece kabul edilmesi için iyi derecede Almanca biliyor olması gerekir. Almancası yeterli olmayan öğrenci önce Almanca kursuna yönlendirilir. Kursu başarıyla tamamlayan öğrenci hazırlık programına kabul edilir.  Studienkolleg hazırlık programı öğrencinin almayı hedeflediği lisans programına göre 5 farklı alanda verilir. Sayısal, Eşit Ağırlık, Sözel, Tıp-Biyoloji ve Dil alanlarında hazırlık programları açılmaktadır. 2 sömestr hazırlık eğitimi alan öğrenci Feststellungsprüfung adı verilen tespit sınavına girer. Sınavı başarıyla tamamlayan öğrenci üniversiteye başlar.

Üniversiteler uluslararası odaklı araştırmalarıyla tanınır. Bu sebeple öğrenciler lisans eğitimlerinin ardından yüksek lisans eğitimlerine devam etmeye karar verdikleri takdirde araştırmaları için bütçe bulabilmektedir.

Alman üniversiteleri kaliteli ve yüksek standartlardaki eğitimleriyle dikkat çekmektedir. Bağımsız kurumlar olan üniversiteler başarılı öğrencilere verdikleri destekle bilinir. Almanya’da başarılı öğrencilerin burs bulması yüksek bir ihtimaldir. Almanya’da üniversite okuyacak öğrencinin eğitim hayatına başlamadan önce kararlı ve tutarlı olması, çalışması ve emek harcaması gerektiğini unutmaması gerekir.

Devamını Oku

Başvuru Şartları ve Koşulları

Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen bir öğrencinin ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda örgün bir üniversite programına yerleştirilmiş olması zorunludur. Öğrenci Türkiye’de yerleştirildiği bölüme ya da aynı puan türüyle alım yapan herhangi bir bölümde tercih yapabilir.
Öğrenci bu şartları yerine getirdiği takdirde dil yeterliliğini de ispatlamalıdır. Almanca dilinde eğitim alacak öğrencinin; TestDaf-TDN 4, DSH - 2, DSD II, Alman Kültür Merkezlerinde yapılan Goethe- Zertifikat C1, Zentrale Oberstufenprüfung (ZOP), Kleines veya Großes Deutsche Sprachdiplom veya Studienkolleg’lerde yapılan Feststellungsprüfung’un Almanca bölümünü başarıyla tamamlamış olması beklenmektedir.
Bu şartları başarıyla tamamlayan öğrenci Almanya’da bir üniversiteye başvurma hakkı kazanır. Fakat unutulmaması gerekir ki Almanya’daki üniversiteler bağımsızdır. Bu sebeple her üniversitenin kendi özel şartları da olabilir. Seçilecek üniversitenin ne gibi şartlarla sahip olduğu Global Vizyon’un tecrübeli danışmanları tarafından öğrencilere iletilecektir.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler:
Başvuru Formu
Dil Yeterliliği Belgesi
Lise Diploması
Lise Not Dökümü
ÖSYM Sonuç Belgesi
Ayrıntılı CV / Özgeçmiş
Niyet Mektubu
Referans mektubu
Staj / sertifika / katılım belgeleri de eklemekte fayda var.

Devamını Oku
Almanya’da Eğitim Ücretleri:

Almanya’daki dönemlik üniversite fiyatları yaklaşık 500 € ile 800 € civarındadır. Almanya’daki Üniversitelere  Bahar Dönemleri için: 15 Ocak, Güz Dönemleri için: 15 Temmuz’da başvuru yapılabilir.

Almanya’daki Bazı Üniversiteler…
Zeppelin Universität Friedrichshafen     http://www.zeppelin-university.de/index_eng.php
Pädagogische Hochschule Heidelberg    http://www.ph-heidelberg.de/
Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg    http://www.uni-heidelberg.de/
Universität Hohenheim    https://www.uni-hohenheim.de/
Universität Konstanz    http://www.uni-konstanz.de/
Universität Ulm    http://www.uni-ulm.de/
Pädagogische Hochschule Weingarten    http://www.ph-weingarten.de/       Bayern
Universität Passau    http://www.uni-passau.de/
Hochschule für Musik Würzburg    http://www.hfm-wuerzburg.de/Berlin
BBW-Hochschule Berlin     http://www.bbw-hochschule.de/
Hochschule für Wirtschaft und Recht Berlin (vormals FHW Berlin)    http://www.hwr-berlin.de/
Freie Universität Berlin (Tıp/Diş Hekimliği bölümlerinde başvurular Charité)               http://www.fu-berlin.de/
Humboldt-Universität zu Berlin (Tıp/Diş Hekimliği bölümlerinde başvurular Charité)    http://www.hu-berlin.de/
International Business School Berlin    http://www.international-business-school.de/
İngilizce dilinde eğitim veren bölümlerin bulunduğu Bazı Alman Üniversiteleri;
Freiburg Universitesi    http://www.forst.uni.freiburg.de
Göttingen Universitesi   http://www.gwdg.de
Bonn Universitesi    http://www.bigs.uni-bonn.de
Kaiserslautern Universitesi    http://www.uni-kl.de
Kiel Universitesi   http://www.uni-kiel.de
Munich Graduate School of Economics    http://www.vxl.uni-muenchen.de/ls_rady/kolleg.html
Peterborn Universitesi     http://www.ubp.de/graduateschool
Berlin Teknik Universitesi    http://www.pipes-berlin.org

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım