Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 533 590 23 61


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/


Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.

Bina girişinde güvenlik tarafindan ateş ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapılmaktadır.

Bina ve kat girişlerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.

İki kattan oluşan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.

Görüşme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile mesafeli görüşmeler yapabilmektesiniz.

Ofisimizin temizlik görevlisi her görüşmenin ardından odalarimizi havalandırmakta ve dezenfekte etmektedir.

Her aksam ofisin genel temizligi yapılmaktadır.

Ofis görüşmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.  Hemen Bize Ulaş

Almanya'da Lisans Eğitimi

Almanya; kaliteli eğitim kurumları, güçlü ekonomisi, sosyal devlet anlayışı, başarının değer görmesi ve sunduğu burs imkanları ile yurtdışı eğitim denildiğinde Avrupa’nın en iddialı ülkesidir. Bünyesinde 383 adet üniversite bulunduran Almanya’da eğitim dili genellikle Almancadır. Fakat son yıllarda özellikle yüksek lisans ve doktora seviyesinde eğitimlerde İngilizce dilinde eğitim verilmektedir. Bazı özel üniversiteler lisans bölümlerinde de İngilizce dilinde eğitim sunmaktadır. Almanya üniversiteleri; Avrupa Birliğine üye ülkeler arasında eğitim standartlarının eşitlenmesi adına yürütülen Bologna Süreci sayesinde İngilizce dilinde de eğitim vermeye başlamıştır. 700’ün üzerinde program İngilizce dilinde eğitim vermektedir. Bu da Almanya üniversitelerine yapılan başvuruların sayısını artırmıştır.

Devamını Oku

Neden Almanya'da Eğitim Almalısınız?

Almanya üniversiteleri dünya çapında saygı gören üniversitelerdir. Almanya’nın eğitim kurumları köklüdür ve Almanya üniversitelerinde araştırma çalışmalarına büyük önem verilir. Almanya üniversiteleri uluslararası odaklı araştırmalarıyla tanınır. Bu sebeple öğrenciler lisans eğitimlerinin ardından yüksek lisans eğitimlerine devam etmeye karar verdikleri takdirde araştırmaları için bütçe bulabilmektedir.

Avrupa’nın en çok tercih edilen ülkelerinden olan Almanya’da uluslararası öğrencilere büyük önem verilir. Üniversiteler uluslararası öğrencilerle özel olarak ilgilenir. Almanya üniversiteleri uluslararası öğrenci sayısının yüksek olmasına önem verir. 

Almanya’da burs imkanları çok fazladır. Devlet başarılı öğrencileri desteklemektedir. Bu sebeple Almanya’da lisans eğitimi alırken burs hakkı kazanmak mümkündür…

Almanya’da üniversite eğitimi alanlar; İngilizce eğitim veren programlara devam ederken Almancayı 2 dil olarak öğrenme şansı yakalar. Öğrenci; Almanya üniversitelerinde İngilizcesini geliştirirken, Almancayı da günlük hayatta öğrenebilir. Azimli öğrenciler; Almanya’da lisans eğitimi tamamladıklarında 2 dil öğrenerek mezun olma ayrıcalığına sahip olur.  

Almanya 383 üniversitesi ve çok çeşitli bölüm alternatifleriyle uluslararası öğrencilere geniş bir skalada tercih yapma olanağı verir. Öğrenciler klişe bölümlerde sıkışıp kalmadan kendileri için en uygun tercihi Almanya üniversitelerinde gerçekleştirebilir.

Almanya üniversiteleri araştırma fonlarıyla desteklenir. Özgür bir ortamda araştırma odaklı eğitim sunan Almanya üniversiteleri; ülkenin sosyal bir devlet olması sayesinde düşük eğitim/öğretim ücretlerine sahiptir. Almanya’da lisans eğitimi almayı planlayan öğrenciler pek çok ülkeye göre çok daha cazip fiyatlarla eğitim alır. 

Almanya’da lisans eğitimi alan öğrenciler okurken çalışma hakkına sahiptir. Öğrenciler haftada 10-20 saat çalışabilir. Bunun yanı sıra Almanya’da lisans eğitimi alıp, mezun olan öğrenciler bu ülkede 1 yıl çalışma ve oturma iznine de sahiptir. Öğrenci istediği takdirde oturumunu uzatabilir. Almanya başarılı öğrencilerin ülkede kalıp, kaliteli işlere imza atmasını ister. Bu sebeple Almanya üniversitelerinden mezun olan öğrencilerin ülkede kalmasında zorluk çıkarmaz.

Almanya’da lisans eğitimi alan öğrenciler; boş zamanlarında tüm Avrupa’yı Schengen vizesiyle gezme şansı kazanır. Almanya’nın Avrupa’daki merkezi konumu öğrencilerin kolay seyahat etmesini sağlar. 

Devamını Oku

Program

Almanya 383 üniversitesi ve çeşitli bölüm alternatifleriyle uluslararası öğrencilere alternatifler sunmaktadır. Ülkede eğitim dili Almancadır fakat kimi özel üniversitelerde lisans eğitimi İngilizce dilinde sunulmaktadır. Lisans eğitimi 3 yıl sürer, kimi bölümlerde bu süre 4 yıla çıkmaktadır.

Öğrencilerin C1 seviyesinde dil yeterliliğine sahip olması beklenir. Bu yeterliliğe sahip olmayan öğrenci şartlı kabul alarak, üniversitenin kendine verdiği süre zarfından Almanca kursuna katılıp, mezun olarak üniversiteyi bilgilendirmesi gerekir. Kursu başarıyla tamamlayan öğrenci üniversiteye başlayabilir.

Alman üniversitelerine başlamadan önce Hazırlık Eğitimi (Studienkolleg) alınması gerekebilir. Alman üniversiteleri kabul edecekleri öğrencinin 12 yıllık zorunlu eğitim almış olmasını şart koşar. Eğer öğrenci; zorunlu eğitimin 11 yıl olduğu dönemde liseden mezun olduysa Almanya’da bir üniversiteye kabul edilmesi durumunda 1 yıllık hazırlık programına tabi tutulur.

Studienkolleg (Hazırlık) eğitimi 2 sömestr sürer. Öğrencinin bu sürece kabul edilmesi için iyi derecede Almanca biliyor olması gerekir. Almancası yeterli olmayan öğrenci önce Almanca kursuna yönlendirilir. Kursu başarıyla tamamlayan öğrenci hazırlık programına kabul edilir.  Studienkolleg hazırlık programı öğrencinin almayı hedeflediği lisans programına göre 5 farklı alanda verilir. Sayısal, Eşit Ağırlık, Sözel, Tıp-Biyoloji ve Dil alanlarında hazırlık programları açılmaktadır. 2 sömestr hazırlık eğitimi alan öğrenci Feststellungsprüfung adı verilen tespit sınavına girer. Sınavı başarıyla tamamlayan öğrenci üniversiteye başlar.

Üniversiteler uluslararası odaklı araştırmalarıyla tanınır. Bu sebeple öğrenciler lisans eğitimlerinin ardından yüksek lisans eğitimlerine devam etmeye karar verdikleri takdirde araştırmaları için bütçe bulabilmektedir.

Alman üniversiteleri kaliteli ve yüksek standartlardaki eğitimleriyle dikkat çekmektedir. Bağımsız kurumlar olan üniversiteler başarılı öğrencilere verdikleri destekle bilinir. Almanya’da başarılı öğrencilerin burs bulması yüksek bir ihtimaldir. Almanya’da üniversite okuyacak öğrencinin eğitim hayatına başlamadan önce kararlı ve tutarlı olması, çalışması ve emek harcaması gerektiğini unutmaması gerekir.

Devamını Oku

Başvuru Şartları ve Koşulları

Almanya’da lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin C1 seviyesinde dil yeterliliğine sahip olması beklenir. Bu yeterliliğe sahip olmayan öğrenci şartlı kabul alarak, üniversitenin kendine verdiği süre zarfından Almanca kursuna katılıp, mezun olarak üniversiteyi bilgilendirmesi gerekir. Kursu başarıyla tamamlayan öğrenci üniversiteye başlayabilir.

Almanya üniversitelerine başlamadan önce Hazırlık Eğitimi (Studienkolleg) alınması gerekebilir. Almanya üniversiteleri kabul edecekleri öğrencinin 12 yıllık zorunlu eğitim almış olmasını şart koşar. Eğer öğrenci; zorunlu eğitimin 11 yıl olduğu dönemde liseden mezun olduysa Almanya’da üniversiteye kabul edilmesi durumunda 1 yıllık hazırlık programına tabi tutulur.

Studienkolleg (Hazırlık) eğitimi 2 sömestr sürer. Öğrencinin bu sürece kabul edilmesi için iyi derecede Almanca biliyor olması gerekir. Almancası yeterli olmayan öğrenci önce Almanca kursuna yönlendirilir. Kursu başarıyla tamamlayan öğrenci hazırlık programına kabul edilir.  Studienkolleg hazırlık programı öğrencinin almayı hedeflediği lisans programına göre 5 farklı alanda verilir. Sayısal, Eşit Ağırlık, Sözel, Tıp-Biyoloji ve Dil alanlarında hazırlık programları açılmaktadır. 2 sömestr hazırlık eğitimi alan öğrenci Feststellungsprüfung adı verilen tespit sınavına girer. Sınavı başarıyla tamamlayan öğrenci üniversiteye başlar.

Ayrıca Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen bir öğrencinin ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda örgün bir üniversite programına yerleştirilmiş olması zorunludur. Öğrenci Türkiye’de yerleştirildiği bölüme ya da aynı puan türüyle alım yapan herhangi bir bölümde tercih yapabilir.


Devamını Oku

Almanya’da Eğitim Ücretleri:

Almanya’daki dönemlik üniversite fiyatları yaklaşık 500 € ile 800 € civarındadır. Almanya’daki Üniversitelere  Bahar Dönemleri için: 15 Ocak, Güz Dönemleri için: 15 Temmuz’da başvuru yapılabilir.

Almanya’daki Bazı Üniversiteler…
Zeppelin Universität Friedrichshafen     http://www.zeppelin-university.de/index_eng.php
Pädagogische Hochschule Heidelberg    http://www.ph-heidelberg.de/
Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg    http://www.uni-heidelberg.de/
Universität Hohenheim    https://www.uni-hohenheim.de/
Universität Konstanz    http://www.uni-konstanz.de/
Universität Ulm    http://www.uni-ulm.de/
Pädagogische Hochschule Weingarten    http://www.ph-weingarten.de/       Bayern
Universität Passau    http://www.uni-passau.de/
Hochschule für Musik Würzburg    http://www.hfm-wuerzburg.de/Berlin
BBW-Hochschule Berlin     http://www.bbw-hochschule.de/
Hochschule für Wirtschaft und Recht Berlin (vormals FHW Berlin)    http://www.hwr-berlin.de/
Freie Universität Berlin (Tıp/Diş Hekimliği bölümlerinde başvurular Charité)               http://www.fu-berlin.de/
Humboldt-Universität zu Berlin (Tıp/Diş Hekimliği bölümlerinde başvurular Charité)    http://www.hu-berlin.de/
International Business School Berlin    http://www.international-business-school.de/
İngilizce dilinde eğitim veren bölümlerin bulunduğu Bazı Alman Üniversiteleri;
Freiburg Universitesi    http://www.forst.uni.freiburg.de
Göttingen Universitesi   http://www.gwdg.de
Bonn Universitesi    http://www.bigs.uni-bonn.de
Kaiserslautern Universitesi    http://www.uni-kl.de
Kiel Universitesi   http://www.uni-kiel.de
Munich Graduate School of Economics    http://www.vxl.uni-muenchen.de/ls_rady/kolleg.html
Peterborn Universitesi     http://www.ubp.de/graduateschool
Berlin Teknik Universitesi    http://www.pipes-berlin.org

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
 • Almanya’da Hazırlık Eğitimi için Gerekli Belgeler

  Başvuru Formu

  Dil Yeterliliği Belgesi

  Lise Diploması

  Lise Not Dökümü

  ÖSYM Sonuç Belgesi

  Ayrıntılı CV / Özgeçmiş

  Niyet Mektubu

  Referans mektubu

  Staj / sertifika / katılım belgeleri de eklemekte fayda var.


 • Nasıl Başvuru Yapabilirim?

  Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen bir öğrencinin yurtdışı eğitim danışmanları aracılığıyla süreci yönetmesi hem doğru kararlar almasına hem de kabul oranını  artırmasına yardımcı olacaktır. Global Vizyon'un deneyimli danışmanları öğrencilerin başvuru sürecini en doğru şekilde yönetmektedir. Öğrenciler başvuracakları okulu ve bölümü danışmanlarıyla seçtikten sonra doğru yönlendirmelerle evraklarını hazırlayıp süreci başlatacaktır. Ayrıca Global Vizyon sitesi üzerinden online başvuru da yapılabilir.

 • Süreç Nasıl İşlemektedir

  Almanya’da lisans eğitimi alacak öğrenci danışmanları ile birlikte üniversite ve bölüm seçimini yapar. Gerekli evrakları danışmanlarının yönlendirmesiyle hazırlar. Evraklar okulun başvuru dönemlerinde iletilir ve gelen cevabın ardından öğrencinin Almanya’da gidiş işlemleri başlatılır. Öğrencinin konaklaması, uçuşları ayarlanır, gerekli oryantasyondan geçirilir ve Almanya’da gidişi sağlanır. Öğrenci eğitim süresi boyunca yaşadığı sıkıntılı durumlarda Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçebilir. 

 • Nasıl Konaklama Sağlarsınız?

  Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen bir öğrenci yurtlarda, aile yanında  ya da özel daire kiralayarak konaklama sorununa çözüm getirebilir. Sayılan bu konaklama seçeneklerinin her birinin kendine göre artısı bulunur.  Her birinden kısaca bahsedecek olursak; Almanya’da lisans eğitimi alan gençler genellikle yurt konaklamasını tercih eder. Yurtlarda konaklayan gençler yaşıtlarıyla iletişim halinde olduklarından yeni bir ülkeye ve yeni bir ortama daha çabuk alışır. Sosyalleşme ve oryantasyon konusunda sıkıntı yaşamazlar. Üniversite yurtlarında öğrenciler genellikle 3-4 kişilik odalarda kalırlar. Yurtlar; kampüs içerisinde yada üniversiteye yürüme mesafesinde bulunur.  


  Diğer konaklama alternatifleri de aile yanı yada ev kiralamaktır. Aile yanı konaklama daha hesaplı olurken, ev kiralamak biraz daha maliyetli olabilir. Aile yanı konaklamalarda öğrenciler Alman kültürünü daha yakından tanıma ve anadili Almanca olan kişilerle uzun vakitler geçirme imkanı bulur. Aile yanında konaklayan öğrenciler ailelerin kurallarına uygun yaşamak durumundadır. 

 • Almanya’da Üniversite Fiyatları

  Almanya’da üniversite fiyatları dünyanın çoğu ülkesine kıyasla çok uygundur… Sosyal bir devlet olan Almanya’da sadece yıllık harç yatırılarak eğitim alınmaktadır. Almanya’da lisans eğitimine vereceğiniz ücret Türkiye’deki iyi bir vakıf üniversitesinin fiyatıyla hemen hemen aynı seviyeye gelmektedir. Almanya’da üniversite fiyatlarına ilişkin bilgi aşağıda mevcut olsa da en güncel ve detaylı bilgi için Global Vizyon danışmanlarıyla görüşülebilir. 


Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım