Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yeni Zelanda'da Master & MBA

Yeni Zelanda'da Master (Yüksek Lisans)

Yeni Zelanda Üniversitelerinde Yüksek Lisans Yapan Öğrenciler Vatandaşlık Başvurusunda Bulunma Hakkı Kazanıyor…

Yeni Zelanda; ülkemize uzak konumu nedeniyle geçmiş yıllarda gençlerimiz tarafından pek tercih edilmese de günümüzde bu durum değişmiştir. Yeni Zelanda’nın kaliteli eğitimi, cazip fiyatları, yüksek yaşam standartları ve öğrencilere mezuniyetin ardından ülkede çalışma hakkı vermesi gibi nedenlerle ülkenin popülaritesi artmıştır.
Ülke köklü eğitim kurumlarıyla dünya çapında saygınlığa sahiptir. Yeni Zelanda’nın az sayıda üniversitesi vardır fakat bu üniversitelerin hepsi dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında yer almaktadır. Bu sebeple Yeni Zelanda üniversitelerinden diploma alanlar dünya çapında saygın bir eğitim geçmişine sahip kabul edilmektedir.
Yeni Zelanda’da eğitim alacak öğrenciler yerli halkın sıcakkanlı, misafirperver ve yardımsever olması dolayısıyla ülkeye kolay adapte olur. Ülkede yapılacak pek çok aktivite ve sosyal imkân olması nedeniyle bu ülkede zaman oldukça keyifli geçmektedir. Yeni Zelanda’ya eğitim almaya giden öğrenciler hayatları boyunca unutamayacakları anılara ve tecrübelere sahip olur.

Devamını Oku
Program

Yeni Zelanda eski bir İngiliz sömürgesi olduğundan eğitim sistemi İngiliz eğitim sistemine yakındır. Ülkede yüksek lisans programları 1 ile 2 yıl arasında sürmektedir. Ülkede eğitim Şubat-Mart ve Temmuz-Ağustos aylarında başlar. Yeni Zelanda’da yüksek lisans programlarında pek çok alternatif sunulmaktadır. MBA’den mühendisliğin pek çok dalına, turizmden pazarlamaya kadar pek çok alanda yüksek lisans yapmak mümkündür. Yeni Zelanda’da okuyacak öğrenciler çeşitli burs programlarına başvurabilir. Ülke başarılı öğrencilere verdiği burslarla bilinir. Akademik ortalaması yüksek olan öğrenci, akademisyen olmayı hedefliyorsa bu öğrenciler ülkedeki çeşitli kurumlardan rahatlıkla burs bulabilirler.

Ülkede 2 tip yüksek lisans programı bulunmaktadır. Bunlar ‘Master by Research’ ve ‘Taught Master’ programlarıdır.

-Master by Research; daha çok araştırma ağırlıklı bir programdır. Öğrenciler akademik makaleler yazar ve akademik becerilerini geliştirmeyi amaçlar. Öğrenciler bu programa başvururken araştırma yapacakları alanı üniversiteye sunmak zorundadır (research proposal). Öğrenciler program sonunda yazdıkları tez ile değerlendirilirler. Bu programa katılan öğrencilerin geleceklerine akademik bir alanda yön vermesi beklenir. Ülkede araştırma programlarının devlet tarafından cömert bir şekilde desteklendiği ve bu programların uluslararası tanınırlığa sahip olduğunu da dip not olarak düşmekte gerekir.
-Taught Master; programında ise öğrenciler alanlarına yönelik dersler alarak, mesleklerine dair bilgi birikimlerini artırır ve mesleki gelişimlerine odaklanırlar. Bu programlarda iş hayatı ön plandadır. Kimi üniversitelerde öğrencilerin program sonunda tez hazırlaması beklenir. Fakat tez yazmak her üniversitede zorunlu değildir.
Her 2 programın sonunda da öğrenciler arzu ettikleri takdirde doktora programlarına başvuruda bulunarak, eğitim hayatlarını devam ettirebilirler.

Devamını Oku
Başvuru Şartları ve koşullar

Bir öğrencinin Yeni Zelanda üniversitelerinde yüksek lisans yapabilmesi için öncelikle iyi seviyede İngilizce bilgisine sahip olması gerekir. Öğrencinin IELTS ortalaması 6.0-7.0 olmalıdır. Öğrencinin dil anlamında eksiği var fakat diğer tüm şartları yerine getiriyorsa aynı üniversitede İngilizce kurslarına ve hazırlık programlarına katılması mümkündür. İngilizcenin yanı sıra öğrencinin iyi bir not ortalamasına ve parlak bir transkripte sahip olması onu seçmelerde bir adım öne çıkartacaktır. Yeni Zelanda üniversiteleri dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında yer aldığından, öğrenciye yatırım yaptığından, burs imkanları sağladığından ve mezuniyetin ardından çalışma hakkı tanıdığından öğrencilerin akademik olarak başarılı olmasını beklemektedir. Bu sebeple öğrencinin mezuniyet ortalamasının 4.0 üzerinden minimum 2.5 olması beklenir. Master by Research programına başvuracak adayların araştırma yapacakları alanla ilgili üniversiteyi bilgilendirmesi beklenir. Öğrencinin araştırma yapacağı alanın üniversitenin araştırma alanlarıyla örtüşmesi öğrenciyi bir adım öne taşır.

Yüksek Lisans Başvuru Belgeleri

-Lisans transkripti
-Lisans diploması veya mezuniyet belgesi
-IELTS/TOEFL sınav skoru. (IELTS 6,5, TOEFL 90 minimum skor)
-CV
-2 akademik referans
-Research proposal(master by research) için gereklidir.
-Motivasyon mektubu
-Çalışanlar için işyeri referans mektubu

Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım