Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Visions ön bilgi formunu doldurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Yurtdışı eğitim, çalışma ve vize programlarına son aylarda büyük talep olduğu için sizlere dönüş yapmakta bazen gecikmeler yaşanabiliyor. O nedenle sizden ricamız uygun bir zamanda mutlaka ofislerimize doğrudan ziyaret etmeniz olacaktır. Yüz yüze görüşmelere daha fazla zaman ayırabilmekteyiz. Yurtdışı eğitim ve çalışma vizeleri zaman alabilmekte ve özellikle maddi durumla ilgili belgeler konsolosluklar tarafından sorulmaktadır. Bu nedenle görüşmelere gelirken eğitim durumunuz, kariyer durumunuz ve bankada bulunan para miktarını gösteren belgeleri de sunarsanız, çok daha hızlı çözümler üretebiliriz.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2024 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2024 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 0212 244 25 72
Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981
Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21
Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için):
+90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 0212 244 25 72


ŞUBELERİMİZ

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87

Bodrum İrtibat - +90 535 643 31 81
İngiltere İrtibat - +44 7908 577897

Toronto - +1 437 830 07 28


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Yeni Zelanda'da Master & MBA

Yeni Zelanda'da Master (Yüksek Lisans)

Yeni Zelanda Üniversitelerinde Yüksek Lisans Yapan Öğrenciler Vatandaşlık Başvurusunda Bulunma Hakkı Kazanıyor…

Yeni Zelanda; ülkemize uzak konumu nedeniyle geçmiş yıllarda gençlerimiz tarafından pek tercih edilmese de günümüzde bu durum değişmiştir. Yeni Zelanda’nın kaliteli eğitimi, cazip fiyatları, yüksek yaşam standartları ve öğrencilere mezuniyetin ardından ülkede çalışma hakkı vermesi gibi nedenlerle ülkenin popülaritesi artmıştır.
Ülke köklü eğitim kurumlarıyla dünya çapında saygınlığa sahiptir. Yeni Zelanda’nın az sayıda üniversitesi vardır fakat bu üniversitelerin hepsi dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında yer almaktadır. Bu sebeple Yeni Zelanda üniversitelerinden diploma alanlar dünya çapında saygın bir eğitim geçmişine sahip kabul edilmektedir.
Yeni Zelanda’da eğitim alacak öğrenciler yerli halkın sıcakkanlı, misafirperver ve yardımsever olması dolayısıyla ülkeye kolay adapte olur. Ülkede yapılacak pek çok aktivite ve sosyal imkân olması nedeniyle bu ülkede zaman oldukça keyifli geçmektedir. Yeni Zelanda’ya eğitim almaya giden öğrenciler hayatları boyunca unutamayacakları anılara ve tecrübelere sahip olur.

Program

Yeni Zelanda eski bir İngiliz sömürgesi olduğundan eğitim sistemi İngiliz eğitim sistemine yakındır. Ülkede yüksek lisans programları 1 ile 2 yıl arasında sürmektedir. Ülkede eğitim Şubat-Mart ve Temmuz-Ağustos aylarında başlar. Yeni Zelanda’da yüksek lisans programlarında pek çok alternatif sunulmaktadır. MBA’den mühendisliğin pek çok dalına, turizmden pazarlamaya kadar pek çok alanda yüksek lisans yapmak mümkündür. Yeni Zelanda’da okuyacak öğrenciler çeşitli burs programlarına başvurabilir. Ülke başarılı öğrencilere verdiği burslarla bilinir. Akademik ortalaması yüksek olan öğrenci, akademisyen olmayı hedefliyorsa bu öğrenciler ülkedeki çeşitli kurumlardan rahatlıkla burs bulabilirler.

Ülkede 2 tip yüksek lisans programı bulunmaktadır. Bunlar ‘Master by Research’ ve ‘Taught Master’ programlarıdır.

-Master by Research; daha çok araştırma ağırlıklı bir programdır. Öğrenciler akademik makaleler yazar ve akademik becerilerini geliştirmeyi amaçlar. Öğrenciler bu programa başvururken araştırma yapacakları alanı üniversiteye sunmak zorundadır (research proposal). Öğrenciler program sonunda yazdıkları tez ile değerlendirilirler. Bu programa katılan öğrencilerin geleceklerine akademik bir alanda yön vermesi beklenir. Ülkede araştırma programlarının devlet tarafından cömert bir şekilde desteklendiği ve bu programların uluslararası tanınırlığa sahip olduğunu da dip not olarak düşmekte gerekir.
-Taught Master; programında ise öğrenciler alanlarına yönelik dersler alarak, mesleklerine dair bilgi birikimlerini artırır ve mesleki gelişimlerine odaklanırlar. Bu programlarda iş hayatı ön plandadır. Kimi üniversitelerde öğrencilerin program sonunda tez hazırlaması beklenir. Fakat tez yazmak her üniversitede zorunlu değildir.
Her 2 programın sonunda da öğrenciler arzu ettikleri takdirde doktora programlarına başvuruda bulunarak, eğitim hayatlarını devam ettirebilirler.

Başvuru Şartları ve koşullar

Bir öğrencinin Yeni Zelanda üniversitelerinde yüksek lisans yapabilmesi için öncelikle iyi seviyede İngilizce bilgisine sahip olması gerekir. Öğrencinin IELTS ortalaması 6.0-7.0 olmalıdır. Öğrencinin dil anlamında eksiği var fakat diğer tüm şartları yerine getiriyorsa aynı üniversitede İngilizce kurslarına ve hazırlık programlarına katılması mümkündür. İngilizcenin yanı sıra öğrencinin iyi bir not ortalamasına ve parlak bir transkripte sahip olması onu seçmelerde bir adım öne çıkartacaktır. Yeni Zelanda üniversiteleri dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında yer aldığından, öğrenciye yatırım yaptığından, burs imkanları sağladığından ve mezuniyetin ardından çalışma hakkı tanıdığından öğrencilerin akademik olarak başarılı olmasını beklemektedir. Bu sebeple öğrencinin mezuniyet ortalamasının 4.0 üzerinden minimum 2.5 olması beklenir. Master by Research programına başvuracak adayların araştırma yapacakları alanla ilgili üniversiteyi bilgilendirmesi beklenir. Öğrencinin araştırma yapacağı alanın üniversitenin araştırma alanlarıyla örtüşmesi öğrenciyi bir adım öne taşır.

Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Zahid D.

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci
Bizimle konuşun

Yeni Zelanda Yüksek Lisans Eğitimi Projeniz için
Lütfen Bizimle İletişime Geçin.

Hemen Sizi Arayalım