Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

İtalya'da Master & MBA

İtalya'da Master (Yüksek Lisans)

Dünyanın En Güzel Ülkelerinden İtalya’nın En Köklü Üniversitelerinde Geleceğini Şekillendirin…

İtalya gerek kültürü gerek sosyal yaşantısı gerekse eğitim kurumlarının kalitesiyle dünya çapında binlerce öğrencinin tercih ettiği adreslerdendir. Mimarlıktan modaya, tasarımdan mühendisliğe, ekonomiden işletmeye kadar pek çok alanda kendini ispat etmiş eğitim kurumlarına sahip olan ülkede birbirinden değerli profesörler bulunmaktadır.
Kariyerine yüksek lisans yaparak yön vermek isteyenlerin Avrupa’da sıkça tercih ettiği ülkelerden olan İtalya eğitim kurumlarının kalitesini dünya çapında kabul ettirmiştir. 500 yıllık bir eğitim geçmişine sahip olan İtalya dünya sanatına, kültürüne, bilimine yön veren pek çok ismi yetiştirmiştir.
İtalya’da eğitim ve yaşam maliyetleri Avrupa’daki diğer ülkelere göre daha cazip olduğundan bu ülkeye yapılan başvurularda artış gözlemlenmektedir. Üniversiteler başarılı öğrencilere burs ile destek vermektedir.
İtalya’da yüksek lisans yapan bir öğrenci kendini sadece eğitim aldığı alanda değil kültür sanat gibi konularda da geliştirme fırsatı yakalar. İtalya’da geçirilen zamandan sonra geniş vizyona sahip, kültürlü, dünya tarihine hakim, sanatla ilgili, gurme seviyesinde damak tadına sahip bir birey olunması kesindir.
Sanat, mimarlık, tasarım alanlarında eğitim alacak öğrenciler bu alanda dünyada marka olmuş şirketlerle iletişime geçme ve bu markalar tarafından keşfedilme fırsatı da yakalar.

Devamını Oku
Program

İtalya’da yüksek lisans programları 1-2 yıl arasında değişmektedir. Lisans eğitimini İtalya’da tamamlayan bir öğrenci yüksek lisansını 1 yılda tamamlayabilir. Diğer öğrenciler için bu süre bölümden bölüme farklılık göstermektedir. İtalya’daki üniversitelerin büyük çoğunluğunda eğitim dili İtalyancadır fakat İngilizce dilinde de eğitim veren kurumlar mevcuttur. İtalya’da yüksek lisans yapabilmek için iyi seviyede İtalyanca bilgisine sahip olmak ve bunu sınav skorlarıyla ispatlamak gereklidir. İtalya’da yüksek lisans eğitimi alan gençler dünyanın önde gelen şirket ve markalarıyla ortak işbirliği yapma fırsatı bulur. Bu çalışmalar öğrencinin keşfedilmesine olanak sağlayarak kariyerini şekillendirmesinde büyük rol oynar. Bu şirketlerle yapılan çalışmalar esnasında dünya devlerinin iş yapma biçimleri de öğrenilebilmektedir. Mimarlık, tasarım, moda, mühendislik ve ekonomi alanında yüksek lisans yapmak öğrenciye dünya çapında prestij kazandırır.

Devamını Oku
Başvuru Şartları ve Koşulları

Türkiye’de 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamış öğrenciler İtalyan üniversitelerinde master programlarına doğrudan başvurabilirler. İtalyanca dilinde eğitim veren programlar İtalyanca yeterliliği istemektedir. Aynı şekilde İngilizce dilinde eğitim veren bir üniversitede okuyacak olan öğrenci de İngilizce yeterliliğini ispat etmelidir. Moda, tasarım, iç mimarlık ve görsel sanatlar gibi alanlarda üniversiteler öğrencilerden portfolyo talep edebilir veya yetenek sınavına tabi tutabilir. 

Gerekli Belgeler
- Lisans Diploması ve transkript
- Dil yeterlilik belgesi (İtalyanca için DELE, İngilizce için TOEFL yada IELTS)
- Referans mektubu
- Niyet mektubu
- CV

Konaklama

İtalya’daki üniversitelerin pek çoğu öğrenci yurduna sahip değildir. Öğrencilerin konaklama sıkıntılarını çözmek için paylaşımlı dairlere ayarlamaktadırlar. Konaklama ücretleri Avrupa’daki diğer ülkelere göre daha caziptir. 

Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım