Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 533 590 23 61


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/


Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.

Bina girişinde güvenlik tarafindan ateş ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapılmaktadır.

Bina ve kat girişlerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.

İki kattan oluşan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.

Görüşme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile mesafeli görüşmeler yapabilmektesiniz.

Ofisimizin temizlik görevlisi her görüşmenin ardından odalarimizi havalandırmakta ve dezenfekte etmektedir.

Her aksam ofisin genel temizligi yapılmaktadır.

Ofis görüşmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.  Hemen Bize Ulaş

Amerika'da Sertifika Diploma

Amerika; yurtdışı sertifika programı hayali olanların sıklıkla tercih ettiği bir ülkedir. Amerika yurtdışı sertifika programları her yıl dünyanın dört bir yanından gelen öğrencileri ağırlamaktadır. Amerika’nın önde gelen üniversiteleri ve eğitim kurumları iddialı yurtdışı sertifika ve diploma programları açmaktadır. 


Devamını Oku


Amerika'da Sertifika ve Diploma Programları

Ön Görüşme ve Danışmanlık: 


Öğrenci Analizi: Öğrencinin eğitim durumu, dil seviyesi, ihtiyaçları ve kariyer hedefleri belirlenir. Öğrencinin hangi şehirlere uyum sağlayabileceğine; şehirlerin sosyal, kültürel ve yaşam koşullarına bakılarak karar verilir. 


Vize Analizi: Vize koşulları değerlendirilir ve vize analizi yapılır. 


Bütçe Analizi: Öğrencinin bütçe analizi yapılır. Öğrencinin ihtiyaç ve bütçesine göre en uygun program ve okullar belirlenir. Öğrencinin kısmi burs ya da özel indirim oranlarından yararlanıp yararlanamayacağı tespit edilir. 


Süre Analizi: Mali durum, vize durumu, eğitim durumu, okulların kabul kriterleri ve süreleri göz önünde bulundurularak öğrencinin eğitimine ne zaman başlayabileceği tespit edilir. 


Dil Analizi: Öğrenci TC. Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı olan Oxford House College dil seviye tespit sınavına (yazılı ve sözlü) alınır ve öğrencinin dil seviyesi ilk görüşmede belirlenir. Çıkan sonuca göre hangi programlara katılabileceği yeniden değerlendirilir. Dileyen öğrenci bu aşamada Oxford House College İstanbul okulu bünyesinde genel İngilizce, konuşma sınıfları,

TOEFL, IELTS, mesleki İngilizce kurslarına özel fiyatlar ile katılma kararı alabilir. Yurtdışına çıkmadan önceki 1-2 aylık kurslar öğrenciye yurt dışındaki ilk haftalarında çok yarar sağlamaktadır.


Karar Aşaması: İlk görüşmelerde elde edilen veriler ışığında şehir, üniversite ve kolejler üzerinde karşılaştırmalı analizler yapılır. Öğrenciye en uygun olanlar listelenir. Okulların internet sitesi ve broşürleri incelenir. Gerekirse bazı ayrıntılar için okullarla hemen irtibata geçilir bilgiler alınır. Çok kapsamlı son değerlendirme sonucu öğrenciye en uygun okul, kolej veya üniversiteye karar verilir. Sertifika programının detayları, maliyetleri tespit edilir. Maliyetler tek tek yazılarak net rakamlar ortaya çıkarılır.


Kayıt Aşaması: Öğrenci danışmanlarıyla birlikte gitmek istediği şehir, okul ve programı belirler. Bu okula kayıt süreci başlatılır. Öğrenci gerekli evrakları toparlar bu aşamada danışmanları gerekli evrak listesini öğrenciye iletir. 


Vize Başvurusu ve Sonuç Aşaması: Danışmanların verdiği vize evrak listesini hazırlayan öğrenci evrakları danışmanına teslim eder. Danışman evrak listesini tek tek kontrol eder ve eksiksiz teslim alır. Eksiklik var ise acilen giderilmesini talep eder. Evrakları eksiksiz teslim edilmiş ise danışmanlar kâğıt üzerinde veya gerekli ise online olarak ilgili ülkenin vize formunu doldurmaya baslar ve hatasız bir şekilde başvuru formu doldurulur. Başvuru formunun eksiksiz, hatasız ve anlaşılır doldurulması çok önemlidir. Bu esnada vize için randevu veren ülkelerden öğrencinin vize randevusu alınır. Dosyası hazır ve başvuru formu doldurulmuş vize dosyası daha önce organize edilmiş randevu günü konsolosluğa gönderilir. 


Gidişe Hazırlık: Vizesi olumlu şekilde sonuçlanan öğrencinin (bu süreç döneme ve ülkeye göre 2-12 hafta arası sürebilir) acilen konaklama, karşılama ve uçak bileti rezervasyonu kesinleştirilir. Okula hemen vizenin olumlu bilgisi verilir. Öğrencinin uçak biletini acilen alması istenir. Öğrencinin uçak bileti en uygun uçuş fırsatı ve fiyatı ile TÜRSAB üyesi Global Vizyon’un bünyesinde bulunan Yet Travel tarafından organize edilir. Öğrenci karşılama istemiş ise okuldan son teyit alınır ve karşılama kesinleştirilir. 


Öğrenci okul ücreti ve konaklama ücretini faturadaki rakam üzerinden öder. Okul ücretinin tamamı, konaklama ücretinin ise (aksi belirtilmedikçe en az 1 ayı) ödenmelidir. Öğrenci için özel hazırlanmış Goodbye Pack hazırlanır. Bu dosyanın içine; vizeli olarak pasaportunuz, okul kabul mektubunuz, okulun ve konaklamanın adres ve haritaları, konaklama yazısı, giriş çıkış tarihleri ve aile yanı konaklamada dikkat edilecek hususlar yazısı, okulun faturası ve ödeme makbuzu, karşılama konfirmasyon belgesi, acil bir durumda ilgili kişilerin telefonları, varsa sağlık ve yolculuk sigorta poliçesi, elektronik uçak biletinin çıktısı eklenir ve öğrenciye teslim edilir.


Gidiş İçin Son Kontroller: Konaklaması aile yanında olacaklar mutlaka gidişten 1 gün önce aileye telefon ile varış saatlerini bildirmelidirler. Dileyenler bu işlemi danışmanlarıyla beraber yapabilir. Öğrenciler valiz hazırlıklarını danışmanlarının söylediği valiz kilo kurallarına uygun olarak gerçekleştirmelidir. Danışmanlar öğrencilerin yanlarında hangi eşyaları götürmesi gerektiğine dair bilgi verecektir. 


Dış hatlar uçuşu için hareket saatinden en az 2 saat önce havalimanında olunması önemlidir. Online Check-in işlemi yapanlar dilediği koltuğu seçebilir. Amerika’ya varıldığında gümrük girişinde pasaport kontrolü yapılır. Amerika’ya niçin geldiği ve ne kadar kalacağına dair sorular sorulur. Bu esnadan Goobye Pack’in öğrencilerin yanında olması önemlidir. İstenen belgeleri hızlı çıkartıp gösterebilirler. 


Öğrenci karşılama istediyse; pasaport kontrolü sonrasında, çıkışta karşılayacak kişi öğrencinin ismi veya okulun ismi yazan bir tabela ile öğrenciyi bekler. Karşılayacak kişi ile buluşma olmamış ise mutlaka en yakın “Information” masasına gidip, oradaki kişiye acil telefon numaraları listesinde ismi olan karşılayacak kişiyi aratmalı veya kendisi aramalıdır. Karşılayacak kişi öğrenciyi doğrudan kalacağı eve veya yurda götürecektir. Aile yanında kalan öğrenciler aile ile tanışır ve okulun ilk günü olacak ertesi güne hazırlık yapar. Aile ertesi gün okula nasıl gideceğini öğrenciye anlatır. Yurt konaklamada olacak öğrenci ise okul arkadaşlarıyla tanışır ve yurt görevlisi tarafından gerekli talimatlar kendisine verilir.


Okulun İlk Günü: Okulun ilk günü; eğitim alınacak bina, çevre, okul personeli ve okulun sistemi/düzenini tanıtan bir oryantasyona düzenlenir. Her ne kadar Oxford House College’in yazılı ve sözlü testini yapılmış ve seviye belirlenmiş olsa dahi gittiğiniz okulun kendi testlerini de okulun ilk günü yapmak zorundasınız. Genelde OHC’nin test sonucu ile aynı seviyede olmasına rağmen bu test zorunludur ve test sonucuna göre öğrenci uygun sınıfa yerleştirilir. Seviye tespit sınavı sonucunda gönderilen sınıfla ilgili bir sorun olursa okul yetkilileri ile görüşülebilir. İlk hafta uyum dönemi olduğu için hem okulda hem konaklamada ve genel olarak ortama uyumda sorunlar yaşanabilir. Hassas olan ilk haftada acele kararlar verilmemesi ve sorun halinde mutlaka danışmanlar ve okuldaki yetkililerle görüşülmesi gerekir. Danışmanlar öğrenci ile ilk haftanın sonunda irtibata geçer ve ilk izlenimleri alır.


Eğitim Süreci: Global Vizyon ve Oxford House Yurtdışı Eğitim danışmanları öğrenci, ailesi ve okulu ile düzenli irtibatta olur. Öğrencinin akademik gelişimi ve diğer konuların takipçisi olur. Her şeyin planlandığı gibi gitmesini sağlamaya çalışır. Konaklama veya kurs konusunda problem olduğu takdirde okul yetkilileriyle anında irtibata geçer ve gerekli değişikliklerin yapılmasını, öğrenciye izah edilmesine yardımcı olur. 

Devamını Oku

Amerika Sertifika Programını Programı Kimler Tercih Etmelidir

Amerika sertifika & diploma programları; güçlü mesleki bilgiye sahip olarak iş dünyasına atılmak ve kariyerinde hızlı bir yükselme yakalamak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Yurtdışı sertifika programlarına liseden mezun olup hızla meslek edinmek isteyen gençler katılabilir. Bunun yanı sıra profesyonel iş hayatına dahil olup kendini geliştirmenin yollarını arayan fakat bu gelişim için kısıtlı süresi olanlar da başvurabilir. Hatta son yıllarda seçtiği meslekten memnun olmayıp kariyerine bambaşka bir yön vermek isteyenler de Amerika’da sertifika ve diploma programlarını tercih etmektedir. 


Uluslararası sertifika ve diploma programları birçok öğrencinin ve profesyonelin kısa sürede hızlı sonuç alabilmek için başvurduğu programlardandır. Yurtdışı sertifika ve diploma programlarına katılan öğrenci kısa sürede ilgi alanı dahilinde kendini geliştirirken, yabancı dilini de ilerletme imkânı bulmaktadır. Amerika’da sertifika ve diploma programı denildiğinde öğrencilerin büyük çoğunluğu Amerika’daki üniversitelerin açtığı programları tercih etmektedir. Amerika’da sertifika ve diploma programına katılıp, bir de bu eğitimi dünyanın en iyi üniversiteleri listesindeki okullarda alınınca çok daha değerli olmaktadır. Eğitimler; UCLA, UC Irvine, UC Berkeley, UC Riverside, UC San Diego, San Diego State University… gibi dünyanın en saygın üniversiteleri arasında gösterilen eğitim kurumlarında alınabilmektedir.Yurtdışı sertifika programlarına dünyanın dört bir yanından ilgi gösterilmektedir. Amerika bu ilginin büyük bir kısmını kendine çekmektedir. Dünyanın en iyi üniversitelerinin açtığı sertifika ve diploma programlarına dünyanın dört bir yanından öğrenci katılmaktadır. Böylelikle katılımcılar çok kültürlü okullarda eğitim alma şansı yakalamaktadır. Bu çok kültürlü ortamda öğrenciler hem vizyonlarını geliştirme hem de kendi mesleklerinden çevre edinme imkânı bulur. Öğrenciler sertifika ve diploma programlarında; sınıf arkadaşları haricinde derslerine giren alanında uzman kişilerle tanışma, onların deneyimlerinden ve çevrelerinden faydalanma imkânı yakalar. 


Amerika diploma ve sertifika programlarının çoğunda staj zorunluluğu bulunmaktadır. Öğrenci bu sayede kendini hem teorik hem de pratik olarak geliştirme imkânı bulmaktadır. Dünyanın en başarılı şirketlerinin bulunduğu ABD’de staj yapan öğrenci özgeçmişine oldukça etkili bir değer eklemiş olur. 


Devamını Oku

Amerika’da Sertifika Programına Katılabileceğiniz Bölümler

Amerika’nın önde gelen üniversite ve eğitim kurumlarının açtığı yurtdışı sertifika ve diploma programları oldukça çeşitli alanlarda açılmaktadır. Amerika’da en çok tercih edilen yurtdışı sertifikalar 2022 yılında şu şekildedir; işletme, pazarlama, finans, uluslararası ticaret, gastronomi ve hizmet sektörüyle ilgili alanlar. 

Liste: 


Professional Certificate in Business Management, Project Management

Film Making

Acting

Cinematography

Producing

Screenwriting

Documentary Filmmaking

3D Animation

Game Design

Filmmaking

Photography

Digital Editing

Environmental Studies

Business Certificate

Sustainable Tourism and Recreation Management

Entertainment Management

Hospitality, Tourism and Recreation Management

Evening Certificate in Business Administration

Preparatory Program for Counseling and Psychology Professions

Evening Certificate in Financial Planning and Analysis

Evening Certificate in Interior Design and Interior Architecture

Evening Certificate in Marketing

Evening Certificate in Project Management

Evening Certificate in Visual Arts

Business Administration (Int. Diploma Program)

Management and Leadership (Int. Diploma Program) 

Business Administration (Int. Diploma Program)

Finance (IDP)

Global Business Management (IDP)

IDP + Internship

Management and Business Track (Int. Internship)

Design Communication Arts

Landscape Architecture

Interior Design: Foundation

Accounting

Human Resources Management

International Trade and Commerce

Marketing

Applications Programming

Construction Management

Systems Analysis

Directing

Cinematography

Producing

Business & Management of Entertainment

Independent Music Production

Music Business

Business Admin. With Concentration in Accounting

General Business Studies with Concentration in Accounting

Business Administration with Concentration in Advertising

Business Administration with Concentration in Entrepreneurship

Business Administration with Concentration in Finance

Business Administration with Concentration in Human Resources

Business Admin. With Concent. in Int. Trade and Commerce 

Business Administration with Concentration in Marketing

Business Admin. With Concent.in Personal Financial Planning

Business Administration with Concentration in Real Estate

Business Administration with Concentration Taxation

Business Fundamentals

General Business Studies

General Business Studies with Concentration in Advertising

General Business Studies with Concert. İn Entrepreneurship

General Business Studies with Concentration in Finance

General Business Std. with Concent. in Human Resources Management

General Business Std. with Concent. in Int. Trade & Commerce

General Business Std. with Concentration in Marketing

General Business Std. with Concent. in Personal Financial Planning

General Business Std.with Concentration in Real Estate

General Business Studies with Concentration in Taxation

Marketing

Finance

Int. Trade and Commerce, Financial Management Concent.

International Trade and Commerce

Int. Trade & Commerce, Global Business Management Concent.

Int. Trade and Commerce, Import/Export Operations Concent.

General Business Studies with Concentration in Leadership

Marketing with Concentration in Social Media and Web Analytics O

Project Management

Acting

Business and Management of Entertainment

Development

Entertainment Studies

Paralegal Studies

Sustainability

Pre-Medical and General Science Studies

Film Scoring

Journalism with Concentration in Media Studies

Business Management (2 Quarters) 

Business Management (3 Quarters) 

Business Essentials (1 Quarter)

Business Essentials (2 Quarters)

Business Essentials (3 Quarters)

Business Essentials (4 Quarters) 

Teaching English as a Foreign Language (Tefl)

Summer Intensive - Teaching English as a Foreign Language (Tefl)

ACP Business Administration

ACP Business Administration + Internship

ACP Communications & Embedded Systems Design Engineering

ACP Communications & Embedded Systems Design Eng. + Internship

ACP Global Human Resources Management

ACP Global Human Resources Management + Internship

ACP International Business Operations and Manag.

ACP International Business Opr. and Man.+ Internship

ACP International Finance + Internship

ACP International Business Law

ACP International Business Law + Internship

ACP Media&Global Communication

ACP Media&Global Communication +Internship

ACP Project Management

ACP Project Management + Internship

ACP Data Science & Predictive Analytics for Business Professionals

ACP Data Science & Predictive Anal. for Business Profes.+ Internship

ACP Teaching English as a Foreign Language

ACP Teaching English as a Foreign Language + Internship

ACP International Tourism & Hotel Management

ACP International Tourism & Hotel Management + Internship

ACP Marketing

ACP Marketing + Internship

Postgraduate Certificate in Management

Postgraduate Diploma in Management (PGDM)

Postgraduate Diploma in Hospitality Manag. (PGDM)

Postgraduate Diploma in Sports Management

Postgraduate Diploma in Entertainment&Media Management

Postgraduate Diploma in Engineering Management

Postgraduate Diploma in Bioengineering Management

Postgraduate Diploma in Public Policy & International Relations


Devamını Oku

Amerika Sertifika ve Diploma Programlarına Katılmanın Avantajları

Amerika sertifika ve diploma programları dünyanın en iyi üniversiteleri arasında girmiş okullarda açılmaktadır. Bu sayede öğrencilerin dünyanın en iyi eğitim kurumlarının imkanlarıyla eğitim alma fırsatı bulur. Dünyanın önde gelen okullarındaki akademik kadrodan eğitim almak, onların oluşturduğu müfredatı okumak, alanında uzman kişilerle tanışmak öğrencilerin sağlayacağı en büyük faydadır.


Bunun yanı sıra katılımcılar İngilizcelerini geliştirme şansı da yakalar. İngilizce yeterliliği olmayan öğrenciler okulların açtığı dil okulu programlarına katılıp belirli bir seviyeye yükseldikten sonra sertifika ve diploma programlarına başlayabilir. Öğrencinin İngilizce yeterliliği var ise de sahip oldukları İngilizce hem okulda aldıkları eğitimle hem günlük hayatta konuşurken hem de staj yaparken fark yaratacak ölçüde gelişecektir. 


Yurtdışı sertifika ve diploma programlarına katılmak öğrencilere meslek edindirmenin yanı sıra sektörde hızlıca iş bulmalarını da sağlar. Yapılan araştırmalarda; yurtdışında eğitim almış ve yurtdışında çalışma deneyimi elde etmiş kişilerin çok daha hızlı iş buldukları ve işverenler tarafından istenilen kişiler oldukları görülmüştür.


Amerika’da diploma ve sertifika programına katılmak dünyanın en büyük ülkelerinden birinde yaşamayı ve bu ülke kültürünü deneyimlemeyi de beraberinde getirir. Öğrenciler kendi kültürlerinden farklı bir kültürü gözlemleme fırsatı kazanır. Böylece küreselleşen iş dünyasında olaylara farklı kültürlerin penceresinden bakabilme olgunluğuna da erişirler.


Amerika sertifika ve diploma programları kapsamında staj yaparak iş hayatını deneyimleyen öğrenciler farklı iş yapma biçimlerini öğrenir ve çok kültürlü şirketlerde nasıl çalışıldığına dair bilgi sahibi olur. Yurtdışında çalışan öğrenci gerek ülkesine döndüğünde gerekse farklı bir ülkede iş hayatına atıldığında işverenlerin çalışmak istediği kişiler arasında yer alır. 


Amerika’da sertifika ve diploma programlarını cazip hale getiren noktalardan biri de kimi programlardan mezun olan öğrencinin 1 yıl süreyle çalışma izni almasıdır. Öğrenci mezuniyetinin ardından bu ülkede yaşamayı ve çalışmayı deneyimlemeyi sürdürebilir. Özellikle yurtdışında hayat kurmak isteyenler için çok cazip bir imkandır. 


Amerika sertifika ve diploma programları 4 haftadan başlayarak 2 yıla kadar uzayabilir. Hatta 4 yıla uzayan program bile vardır. Genel olarak bakıldığında en çok başvuru alan programlar 4-6 ay arası sürmektedir. 


Amerika’da sertifika ve diploma programı açan üniversiteler farklı dönemlerde başvuru almaktadır. Çoğu yılda 4 kez programlara başvuru almaktadır. Her üniversitenin başvuru dönemleri farklı olacağından en doğru bilgiyi Global Vizyon danışmanlarından alabilirsinizDevamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon

Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Zahid D.

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci
 • Amerika’da Sertifika / Diploma Programları Yapmak

  Amerika’da sertifika programına katılmak; kişinin kendini pek çok alanda geliştirmesini sağlayacaktır. Amerika’daki sertifika ve diploma programları genellikle dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasına girmiş okullarda açılmaktadır. Bu sayede öğrenciler lisans ya da yüksek lisans eğitimi için olmasa bile sertifika programları sayesinde bu kaliteli okullarda eğitim alma şansı yakalayabilir. Amerika sertifika programları sadece eğitim olarak değil kişisel olarak da öğrencileri dönüştürecektir. Amerikan rüyasını yaşama fırsatına erişen öğrenci, vizyonel olarak da büyük ilerleme kaydedecektir. 

 • Programları Süresi

  Amerika’da sertifika&diploma programları 4 haftadan başlar 2 yıla kadar uzayabilir. Hatta 4 yıla uzayan program bile mevcuttur. Öğrenciler Amerika sertifika ve diploma programlarından mezun olduktan sonra 1 yıl süreyle Amerika’da çalışmaya ve yaşamaya devam edebilir. 


 • Diploma Programları Ücretler

  Yurtdışı sertifika programı ücretleri; eğitim kurumuna, programın alanına ve programın süresine göre değişkenlik gösterebilir. Programlar 6.800 Dolardan başlar 38.000 Dolara kadar yükselir. 

 • Amerika’da Öğrenciyken Çalışmak / Amerika’da Çalışma İzni

  Amerika sertifika programlarına katılanlar eğitim alırken çalışma iznine sahip olur. CPT – Curricular Practical Training Co-op programlarına katılan öğrencilerin kendi meslekleriyle ilgili alanlarda çalışmasına izin verir. Öğrenci eğitim aldığı süre boyunca ücretli ya da ücretsiz olarak staj yapabilir. CPT yarı zamanlı ya da tam zamanlı yapılabilir. Haftada 20 saat veya daha az çalışma yarı zamanlı, haftada 20 saatten fazla çalışma tam zamanlıdır. Öğrenci eğitim alırken tam zamanlı çalışırsa mezuniyetin ardından 1 yıl çalışma hakkını kaybeder. 

 • Başvuru Dönemleri ve Başlangıç Tarihleri

  Her okulun başvuru dönemi farklıdır. Fakat genel bir bilgi verecek olursak çoğu okul yılda 2 kez başvuruları açmaktadır. Bahar dönemi ve güz döneminde programa kayıt yapılabilir. Bazı okullar yılda 4 kez de başvuru alabilmektedir. Başvurular; Ocak, Mart, Haziran ve Eylül aylarında açılabilir.

 • Kabul ve Başvuru Şartları

  -En az lise mezunu olmak

  -18 yaşını doldurmuş olmak

  -TOEFL, IELTS gibi resmi sınavlardan alınmış İngilizce yeterlik belgesi

   

  Yukarıda sayılan şartlar temel gerekliliklerdir. Bazı kurumlar lisans diploması ve not ortalaması isteyebilmektedir. Bunun yanı sıra İngilizce yeterlilik için belli dil okullarından alınan mezuniyet belgeleri de kabul edilebilir. Bazı kurumlar; niyet mektubu, online mülakat gibi ek koşullara da sahip olabilir. En doğru bilgi için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz gerekmektedir. 

 • Oturma İzni / Amerika’da Mezuniyet Sonrası Çalışma İzni (OPT)

  Amerika sertifika programlarına katılan üniversite mezunları çalışma iznine sahip olmaktadır. Bu izne; OPT – Optional Practical Training adı verilmektedir. Öğrenciler sertifika programlarından mezun olduktan sonra Amerika’da çalışabilir. Amerika’da en az 9 aylık ya da 1 yıllık sertifika programına katılanlar mezuniyetlerinin ardından Amerika’da bir yıl çalışma iznine sahip olmaktadır. İzin süreleri bazı şartlar altında uzatılabilir. Çalışma izni; seçilen okul, bölüm ve süreye göre değişkenlik gösterebilir. Katılımcılar seçimlerini yapmadan önce konuyu Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmelidir. 

 • Diploma Programları Eğitim Vizesi

  Öncelikli olarak eğitim vizesi alabilmek için tercihen 4 yıllık bir üniversiteden mezun olmak gereklidir. Liseden yeni mezun olanların ya da 2 yıllık üniversitelerden mezun olanların mezuniyet sonrası uzun bir kariyer boşluğu olmaması tercih edilir. Mezunların iyi bir kariyer geçmişi ya da iyi bir kariyer planı olması vize sürecini kolaylaştırır. Bu şartları yerine getirenler ülkelerin istediği miktarda parayı banka hesaplarında göstermelidir. Bu temel şartları yerine getirenler vizelerini rahatlıkla alır. 


  Global Vizyon danışmanları vize sürecinde öğrencilerin yanındadır. Global Vizyon vize birimi tüm evrakları öğrencilerle birlikte hazırlar. Tüm vize dosyaları öğrencilere özel olarak hazırlanır.

Sıkça Sorulan Sorular

Sertifika Programını Nedir?

  Sertifika programları, süresi 4 haftadan başlayıp 2 yıla kadar uzayabilen mesleki eğitimlerdir. Uluslararası sertifika programlarına katılım için lise mezunu olmak yeterlidir. Bazı programlar özellikle lisans diploması isteyebilir. Yurtdışı sertifika programlarının ilk amacı meslek edindirmektir. Bu programlardan mezun olanlar sektöre hazır bir şekilde giriş yapar. Çünkü yurtdışı sertifika programlarının büyük bir çoğunluğu, staj yapmayı zorunlu tutarak öğrencilerinin teoride öğrendikleri bilgiyi pratiğe de dökebilmesini amaçlar. Bu sebeple yurtdışı sertifika programlarından mezun olanlar sektörü tanıyarak iş başlangıcı yapabilmektedir. 


  Yurtdışı sertifika programları; hayalleri süsleyen üniversitelerin programlarına katılarak bu kurumların tüm imkanlarından yararlanmayı sağlar. Diploma ve sertifika programlarında üniversite hocalarının yanı sıra sektörün önde gelen isimlerinden ders alınmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Uluslararası sertifika programlarına katılmak için en az lise mezunu olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir. Amerika sertifika ve diploma programlarından bazıları lisans diploması isteyebilmektedir. Yurtdışı sertifikalı eğitim programlarına katılım için İngilizce dil yeterliliği zorunluluktur. Dil yeterliliği olmayanlar, okulların açtığı dil okulu programlarına katılıp belli seviyeye ulaştıktan sonra sertifika programlarına başlayabilir. Temel olarak bu gereklilikleri yerine getiren herkes programlara başvurabilir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.

Kayıttan Sonra Bana Yardımcı Olmaya Devam Edecek Misiniz?

  Global Vizyon olarak uzun yıllardır sektöre yön veren şirketlerden olmamızın birinci nedenlerinden biri öğrencilerimizin her sorunuyla yakından ilgilenmemizdir. Global Vizyon’un deneyimli danışmanları öğrencileriyle bire bir ilgilenerek, her türlü sorunlarında yanlarında olmaktadır.

Bir Programın Ortalama Maliyeti Nedir?

  Amerika’da sertifika programları 6 bin 800 Dolardan başlar 38 bin Dolara kadar yükselir. Amerika’da yaşam masrafları yılda 10 bin – 18 bin Dolar arasında değişir. Konaklama, yemek, ulaşım, ders materyalleri, kıyafet ve eğlence masrafları katılarak yapılan hesaplamalarda öğrenciler aylık bin ile bin 500 Dolar arası harcar. Amerika sertifika programına katılacakların fikir sahibi olması adına masrafları kalem kalem paylaşıyoruz.


  • Konaklama: Yıllık 5 bin – 7 bin Dolar

  • Gıda-Yemek: Günlük 12-15 Dolar

  • Ulaşım: Toplu taşıma kartı aylık 40-100 Dolar

  • İnternet: Aylık 45-50 Dolar 

  • Telefon: Aylık 50 Dolar

  • Kişisel harcamalar: Yıllık 2 bin Dolar

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım