Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Amerika'da Sertifika Diploma

Amerika'da Sertifika ve Diploma Programları

Kendini Geliştirmek İsteyen Fakat Zamanı Olmayanlar ABD’nin En Saygın Üniversitelerindeki Diploma ve Sertifika Programlarıyla Hedeflerine Yaklaşıyor…
Yurtdışında sertifika ve diploma programları bir çok genç profesyonelin kısa sürede hızlı sonuç alabilmek için başvurduğu programlardandır. Programa katılan öğrenci kısa sürede ilgi alanı dahilinde kendini geliştirirken, yabancı dilini de ilerletme imkanı bulmaktadır. Yurtdışında sertifika ve diploma programları denildiğinde öğrencilerin büyük çoğunluğu Amerika’daki üniversiteleri tercih etmektedir. UCLA, UC Irvine, UC Berkeley, UC Riverside, UC San Diego, San Diego State University… gibi dünyanın en saygın üniversiteleri arasında gösterilen eğitim kurumlarında eğitim alınabilmektedir.
Amerika dünyanın en saygın üniversiteleri ve şirketlerini bünyesinde barındırdığından dolayı öğrencilere eşsiz deneyimler ve fırsatlar sunmaktadır. Çoğu üniversitenin diploma ve sertifika programlarında staj zorunluluğu bulunmaktadır. Öğrenci bu sayede kendini hem teorik hem de pratik olarak geliştirme imkanı bulmaktadır. Dünyanın en başarılı şirketlerinin bulunduğu ABD’de staj yapma imkanı bulan öğrenci CV’sine oldukça etkili bir değer eklemiş olur. Diploma ve sertifika programlarını cazip hale getiren noktalardan biri de; kimi programlardan mezun olan öğrencinin 1 yıl süreyle çalışma izni alabilmesidir.

Devamını Oku
Süresi ve Şartları
Amerika'da Sertifika ve Diploma Programları

BD’de diploma ve sertifika programları 4 haftadan başlayarak 1 yıla kadar uzayabilmektedir. Genel olarak bakıldığında programlar 4-6 ay arası sürmektedir. Öğrenciler okuldan mezun oldukran sonra staj yapma imkanı da bulmaktadır. 

Programa katılmak isteyen öğrencilerin TOEFL veya IELTS belgeli olarak iyi düzeyde İngilizce bilmesi gerekmektedir. İngilizce eğitim veren üniversitelerden mezun olan öğrencilerin belgeleri kabul edilebilir fakat bunun kesin olduğu söylenemez. Başvurulan eğitim programı ve kurumuyla bağlantılı olarak değişiklik göstermektedir. Öğrenci gerektiği takirde diploma ve sertifika eğitimi alacağı kurumda İngilizce kursu da alabilmektedir. 

Devamını Oku
Diploma ve Sertifika Programları Alanları

Dünya çapında saygı ve kabul gören eğitim kurumlarında diploma ve sertifika programlarına katılmak kişinin kariyerinde olumlu gelişmeler yaşanmasını sağlayacaktır. Pek çok kişinin hayallerini süsleyen üniversitelerdeki programlara katılarak üniversitelerin tüm imkanlarından yararlanma ve bu üniversitelerde network oluşturma şansı kazanılacaktır. Diploma ve sertifika programlarında üniversite hocalarının yanı sıra sektörün önde gelen isimlerinden de ders alınmaktadır. 

Diploma ve Sertifika Programları

Proje Yönetimi
Finans
İşletme
Pazarlama
Uluslararası Ticaret
Bilgi Sistemleri
Telekomünikasyon Mühendisliği
Küresel Yönetim
Yeni İş Geliştirme
MBA Öncesi Sertifika Programı
Dijital Görüntüleme
Web Yayıncılığı
Seyahat Turizm
Konukseverlik Yönetimi
Halkla İlişkiler
Uluslararası İşletme
Web Tasarımı ve Yönetimi
E-Ticaret
İnsan Kaynakları
Moda
Moda Tasarımı
Gemicilik
Taşıma
Lojistik


Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları; liseden mezun olan herkesin katılabileceği, katılımcılara meslek edindirmeyi amaçlayan programlardır. Genellikle kolejler bünyesinde açılırlar, bu programa katılanlar çalışmak istedikleri sektörle ilgili teorik ve pratik bilgiler edinirler. Bu programlardan mezun olanlar iş hayatına donanımlı bir şekilde atılmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına liseden mezun olan herkes katılabilir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük, liseden mezun olmuş herkes sertifika programlarına katılabilmektedir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım