Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Ön Başvuru Whatsapp
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz ya da online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2023 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2023 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video kanalları ile görüşme yapmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye'nin Her Yerinden Ulaşabileceğiniz Santral : 444 1 287 Merkez Santral Hattı: +90 212 249 1981 Merkez Santral CEP Hattı (Sadece Aramalar için): +90 533 747 64 21 Merkez Whatsapp Hattı (Sadece Whatsapp Yazışmaları için): +90 535 643 31 81 


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

+90 535 643 31 81 


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 535 643 31 81 

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/
Hemen Bize Ulaş

Kanada'da Sertifika Diploma

Kanada, yurtdışı sertifika programına katılmak isteyenlerin ilk adresidir. Eğitim kurumlarının kalitesinin yanı sıra Kanada devletinin katılımcılara sunduğu imkanlar da programa ilgiyi artırmaktadır. Kanada sertifika ve diploma programlarının amacı; katılımcıların meslek edinmesini veya hali hazırda çalıştıkları sektörde fark yaratacak donanıma ulaşmalarını sağlamaktır. Kanada sertifika ve diploma programları pek çok alanda açılmaktadır. Kanada sertifika ve diploma programlarının süresi 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzar.


Devamını Oku

Kanada Sertifika / Diploma Programı Başvuru Süreçleri

Ön Görüşme ve Danışmanlık: 

 

Öğrenci Analizi: Öğrencinin eğitim durumu, dil seviyesi, ihtiyaçları ve kariyer hedefleri belirlenir. Öğrencinin hangi şehirlere uyum sağlayabileceğine; şehirlerin sosyal, kültürel ve yaşam koşullarına bakılarak karar verilir. 

 

Vize Analizi: Vize koşulları değerlendirilir ve vize analizi yapılır. 

 

Bütçe Analizi: Öğrencinin bütçe analizi yapılır. Öğrencinin ihtiyaç ve bütçesine göre en uygun program ve okullar belirlenir. Öğrencinin kısmi burs ya da özel indirim oranlarından yararlanıp yararlanamayacağı tespit edilir. 

 

Süre Analizi: Mali durum, vize durumu, eğitim durumu, okulların kabul kriterleri ve süreleri göz önünde bulundurularak öğrencinin eğitimine ne zaman başlayabileceği tespit edilir. 

 

Dil Analizi: Öğrenci TC. Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı olan Oxford House College dil seviye tespit sınavına (yazılı ve sözlü) alınır ve öğrencinin dil seviyesi ilk görüşmede belirlenir. Çıkan sonuca göre hangi programlara katılabileceği yeniden değerlendirilir. Dileyen öğrenci bu aşamada Oxford House College İstanbul okulu bünyesinde genel İngilizce, konuşma sınıfları,

TOEFL, IELTS, mesleki İngilizce kurslarına özel fiyatlar ile katılma kararı alabilir. Yurtdışına çıkmadan önceki 1-2 aylık kurslar öğrenciye yurt dışındaki ilk haftalarında çok yarar sağlamaktadır.

 

Karar Aşaması: İlk görüşmelerde elde edilen veriler ışığında şehir, üniversite ve kolejler üzerinde karşılaştırmalı analizler yapılır. Öğrenciye en uygun olanlar listelenir. Okulların internet sitesi ve broşürleri incelenir. Gerekirse bazı ayrıntılar için okullarla hemen irtibata geçilir bilgiler alınır. Çok kapsamlı son değerlendirme sonucu öğrenciye en uygun okul, kolej veya üniversiteye karar verilir. Sertifika programının detayları, maliyetleri tespit edilir. Maliyetler tek tek yazılarak net rakamlar ortaya çıkarılır.

 

Kayıt Aşaması: Öğrenci danışmanlarıyla birlikte gitmek istediği şehir, okul ve programı belirler. Bu okula kayıt süreci başlatılır. Öğrenci gerekli evrakları toparlar bu aşamada danışmanları gerekli evrak listesini öğrenciye iletir. 

 

Vize Başvurusu ve Sonuç Aşaması: Danışmanların verdiği vize evrak listesini hazırlayan öğrenci evrakları danışmanına teslim eder. Danışman evrak listesini tek tek kontrol eder ve eksiksiz teslim alır. Eksiklik var ise acilen giderilmesini talep eder. Evrakları eksiksiz teslim edilmiş ise danışmanlar kâğıt üzerinde veya gerekli ise online olarak ilgili ülkenin vize formunu doldurmaya baslar ve hatasız bir şekilde başvuru formu doldurulur. Başvuru formunun eksiksiz, hatasız ve anlaşılır doldurulması çok önemlidir. Bu esnada vize için randevu veren ülkelerden öğrencinin vize randevusu alınır. Dosyası hazır ve başvuru formu doldurulmuş vize dosyası daha önce organize edilmiş randevu günü konsolosluğa gönderilir. 

 

Gidişe Hazırlık: Vizesi olumlu şekilde sonuçlanan öğrencinin (bu süreç döneme ve ülkeye göre 2-12 hafta arası sürebilir) acilen konaklama, karşılama ve uçak bileti rezervasyonu kesinleştirilir. Okula hemen vizenin olumlu bilgisi verilir. Öğrencinin uçak biletini acilen alması istenir. Öğrencinin uçak bileti en uygun uçuş fırsatı ve fiyatı ile TÜRSAB üyesi Global Vizyon’un bünyesinde bulunan Yet Travel tarafından organize edilir. Öğrenci karşılama istemiş ise okuldan son teyit alınır ve karşılama kesinleştirilir. 

 

Öğrenci okul ücreti ve konaklama ücretini faturadaki rakam üzerinden öder. Okul ücretinin tamamı, konaklama ücretinin ise (aksi belirtilmedikçe en az 1 ayı) ödenmelidir. Öğrenci için özel hazırlanmış Goodbye Pack hazırlanır. Bu dosyanın içine; vizeli olarak pasaportunuz, okul kabul mektubunuz, okulun ve konaklamanın adres ve haritaları, konaklama yazısı, giriş çıkış tarihleri ve aile yanı konaklamada dikkat edilecek hususlar yazısı, okulun faturası ve ödeme makbuzu, karşılama konfirmasyon belgesi, acil bir durumda ilgili kişilerin telefonları, varsa sağlık ve yolculuk sigorta poliçesi, elektronik uçak biletinin çıktısı eklenir ve öğrenciye teslim edilir.

 

Gidiş İçin Son Kontroller: Konaklaması aile yanında olacaklar mutlaka gidişten 1 gün önce aileye telefon ile varış saatlerini bildirmelidirler. Dileyenler bu işlemi danışmanlarıyla beraber yapabilir. Öğrenciler valiz hazırlıklarını danışmanlarının söylediği valiz kilo kurallarına uygun olarak gerçekleştirmelidir. Danışmanlar öğrencilerin yanlarında hangi eşyaları götürmesi gerektiğine dair bilgi verecektir. 

 

Dış hatlar uçuşu için hareket saatinden en az 2 saat önce havalimanında olunması önemlidir. Online Check-in işlemi yapanlar dilediği koltuğu seçebilir. Kanada’ya varıldığında gümrük girişinde pasaport kontrolü yapılır. Kanada’ya niçin geldiği ve ne kadar kalacağına dair sorular sorulur. Bu esnadan Goobye Pack’in öğrencilerin yanında olması önemlidir. İstenen belgeleri hızlı çıkartıp gösterebilirler. 

 

Öğrenci karşılama istediyse; pasaport kontrolü sonrasında, çıkışta karşılayacak kişi öğrencinin ismi veya okulun ismi yazan bir tabela ile öğrenciyi bekler. Karşılayacak kişi ile buluşma olmamış ise mutlaka en yakın “Information” masasına gidip, oradaki kişiye acil telefon numaraları listesinde ismi olan karşılayacak kişiyi aratmalı veya kendisi aramalıdır. Karşılayacak kişi öğrenciyi doğrudan kalacağı eve veya yurda götürecektir. Aile yanında kalan öğrenciler aile ile tanışır ve okulun ilk günü olacak ertesi güne hazırlık yapar. Aile ertesi gün okula nasıl gideceğini öğrenciye anlatır. Yurt konaklamada olacak öğrenci ise okul arkadaşlarıyla tanışır ve yurt görevlisi tarafından gerekli talimatlar kendisine verilir.

 

Okulun İlk Günü: Okulun ilk günü; eğitim alınacak bina, çevre, okul personeli ve okulun sistemi/düzenini tanıtan bir oryantasyona düzenlenir. Her ne kadar Oxford House College’in yazılı ve sözlü testini yapılmış ve seviye belirlenmiş olsa dahi gittiğiniz okulun kendi testlerini de okulun ilk günü yapmak zorundasınız. Genelde OHC’nin test sonucu ile aynı seviyede olmasına rağmen bu test zorunludur ve test sonucuna göre öğrenci uygun sınıfa yerleştirilir. Seviye tespit sınavı sonucunda gönderilen sınıfla ilgili bir sorun olursa okul yetkilileri ile görüşülebilir. İlk hafta uyum dönemi olduğu için hem okulda hem konaklamada ve genel olarak ortama uyumda sorunlar yaşanabilir. Hassas olan ilk haftada acele kararlar verilmemesi ve sorun halinde mutlaka danışmanlar ve okuldaki yetkililerle görüşülmesi gerekir. Danışmanlar öğrenci ile ilk haftanın sonunda irtibata geçer ve ilk izlenimleri alır.

 

Eğitim Süreci: Global Vizyon ve Oxford House Yurtdışı Eğitim danışmanları öğrenci, ailesi ve okulu ile düzenli irtibatta olur. Öğrencinin akademik gelişimi ve diğer konuların takipçisi olur. Her şeyin planlandığı gibi gitmesini sağlamaya çalışır. Konaklama veya kurs konusunda problem olduğu takdirde okul yetkilileriyle anında irtibata geçer ve gerekli değişikliklerin yapılmasını, öğrenciye izah edilmesine yardımcı olur. 

 

Devamını Oku

Kanada Sertifika Programını Programı Kimler Tercih Etmelidir

Yurtdışı sertifika programları meslek sahibi olmak, mesleğinde daha emin adımlarla ilerlemek ya da kariyerini tamamen değiştirmek isteyenler için idealdir. Yurtdışı sertifika ve diploma programlarını; lise mezunu olup meslek sahibi olmak isteyenler, profesyonel olarak çalışan fakat sektörde üst kademelere tırmanmak isteyenler, master/yüksek lisans gibi uzun soluklu programlara katılacak vakti olmayanlar ve kariyerini tamamen değiştirip yeni bir alana yönelmek isteyenler tercih edebiliyor.

 

Kanada sertifika ve diploma programları; kaliteli ve üst düzey bir eğitim alarak kariyer hedeflerine ulaşmak isteyenlerin tercihi oluyor. Kanada sertifika programları; dünyada saygı gören eğitim kurumlarında açıldığından ve Kanada’nın eğitim alanındaki kalitesi tüm dünyada bilindiğinden bu programlardan mezun olanlar aldıkları üst düzey eğitim ile hedeflerine hızlı bir şekilde ulaşabiliyor.

 

Kanada sertifika programları; master programlarına göre daha esnek kabul şartlarına sahip olması, iş hayatını deneyimleme imkânı sunması ve ekonomik olmaları sebebiyle son dönemde genç profesyoneller ve yeni mezunlar tarafından tercih ediliyor. Özgün ve sektörün ihtiyaçlarına yönelik yurtdışı sertifika programları açan eğitim kurumları; bu programlarda alanlarında uzman ve tanınmış kişiler ile çalışıyor. Sektörün önde gelenlerinin verdiği derslerde kurulan olumlu bağlantılar katılımcılara güzel kapılar açıyor. Böylece Kanada sertifika ve diploma programları katılımcıların sadece mesleki alanda gelişmesine değil aynı zamanda güçlü bir network kurmasına da imkân sağlıyor. Bu yönüyle Kanada sertifika programları güçlü bir network kurmak isteyenlerin de tercihi oluyor. Bu network sadece eğitmenlerle değil sınıf arkadaşlarıyla da oluşuyor. Pek çok ülkeden meslektaşıyla tanışma imkânı yakalayan katılımcılar dünyanın dört bir yanına ulaşan bir network sahibi oluyor.

Kanada’da sertifika programına katılanların en büyük motivasyonlarından biri öğrencilerin eğitim alırken çalışmalarına verilen izin oluyor. Kanada sertifika ve diploma programlarına katılanlar eğitim alırken de mezuniyetlerinin ardından da Kanada’da çalışma ve oturum izni alabiliyor.  

Kanada sertifika programları katılımcıları mesleki anlamda geliştirirken İngilizce seviyelerinde de gözle görülür bir değişim sağlıyor. Katılımcılar hem mesleki İngilizcelerini hem de günlük hayattaki konuşmalarını bir adım öteye taşıyor. Bu da öğrenciler için büyük bir kazanım oluyor. İngilizce pratiğini artırmak ve mesleki konuşmalarda özgüven sahibi olmak isteyenler Kanada sertifika programlarında bu amaçlarına ulaşabiliyor.

Devamını Oku

Kanada Sertifika ve Diploma Programlarına Katılmanın Avantajları

Kanada sertifika programları dünyanın en güvenli ve en yaşanılabilir ülkelerinden birinde eğitim alma konforunu sunar. Kanada’da sertifika ve diploma programına katılanlar dünyanın en yaşanabilir ülkesinde eğitim alma, çalışma ve yaşama imkanı bulur.

Kanada sertifika programlarının en büyük avantajlarından bir diğeri master veya yüksek lisansa göre daha ekonomik olmasıdır. Ayrıca Kanada sertifika program fiyatları diğer ülkelere göre de daha cazip olabilmektedir. Bu sayede katılımcılar bütçelerine uygun programları seçerek ekonomik olarak zorlanmadan eğitim alır.

 

Kanada sertifika programları zamanı kısıtlı çalışanlar için avantajlı bir seçenektir. Kanada’da sertifika programları 3 aydan başlar ve 3 yıla kadar uzayabilir. Arzu edenler kısa süreli programlara katılıp, sertifikalarını alıp kariyerlerine kaldıkları yerden devam edebilir.

 

Kanada sertifika programlarına katılanların aldığı çalışma iznine dair daha detaylı bilgi almak ve katılmak istediğiniz programa verilen çalışma izni süresini öğrenmek isterseniz en doğru bilgiyi Global Vizyon danışmanlarından alabilirsiniz

 

Devamını Oku

Kanada’da Sertifika Programına Katılabileceğiniz Bölümler

Kanada sertifika ve diploma programları çok çeşitli alanlarda açılmaktadır. Dünyanın önde gelen üniversiteleri ve eğitim kurumlarının açtığı programlar her yıl dünyanın dört bir yanından gelen katılımcıları ağırlar. Kanada’da en çok tercih edilen yurtdışı sertifika programları 2022 yılında turizm ve otelcilik, sağlık, yazılım, insan kaynakları, dijital pazarlama, web tasarım gibi bölümlerdir. Bunların yanı sıra çok daha spesifik alanlara ve geleceğin gözde meslekleri arasında gösterilen alanlara ilgi artışı gözlenmektedir.

 

 

Liste: 

 

Brand Management (optional Co-op)

Event Management-Event and Exhibit Design

Event Marketing-Sports, Entertainment, Arts (optional Co-op)

Human Resources Management (optional Co-op)

Marketing Management (optional Co-op)

Professional Accounting Practice

Social Media

Strategic Marketing and Marketing Analytics (optional Co-op)

Energy Management-Built Environment

Global Hospitality Business Development (optional Co-op)

Global Hospitality Operations Management (optional Co-op)

Project Management-Environmental

Project Management-Information Technology (optional Co-op)

Public Administration (optional Co-op)

Public Relations-Corporate Communications (optional Co-op)

Supply Chain Management - Global Logistics

Visual Effects for Film and Television

Financial Services Compliance Administration

Financial Planning

Advertising Media Management

Business Management Entrepreneurial Enterprise

Fashion Management and Promotions

Human Resources Management

Marketing Management

Project Management

Hospitality and Tourism Operations Management

Public Relations

Teaching English as a Second Language (TESL)

Supply Chain Management

Web Development

Public Administration

Human Resource Management + 1 dönem Industry Placement

Event Management

Interior Design Degree Bridge (bir dönemi çalışma)

Information Systems Security

Marine Engineering Management

Digital Media Marketing + 1 dönem Co-op

Financial Planning

Marketing Management + 1 dönem Co-op

Small Business Entrepreneurship Program

Sport and Event Marketing Program

Strategic Relationship Marketing Program

Food and Nutrition Management

Construction Management (for Internationally educated profs)

Information Systems Business Analysis Program (with co-op)

International Fashion Management

Interactive Media Management Program

Marketing Management- Financial Services Program

Human Resource Management

Financial Planning

Strategic Management

Strategic Management- Accounting

Corporote Communcations and Public Relations

Event Management

Advertising Media Management

Hotel, Resort & Restaurant Management

Business Analytics- International Stream

Interactive Marketing Communications

User Experience Design

Advanced Project Management & Strategic Leadership

Business Management- International Business

Cloud Computing for Big Data

Computer Software & Database Development

Cyber Security

Data Analytics for Business Decision Making

Industrial Automation Network Infrastructure

Mobile Application Design & Development

Occupational Health & Safety Management

Quality Engineering Management

Wireless Networking

Financial Analysis

Global Banking & Econmics

Hospitality Marketing

Information & Communication Technology

International Business Management

Professional Communication

Sales

Acting for Film and TV

3D Animation and Visual Effects

Film Production

Classical Animation

Digital Design

Game Design

Writing for Film and TV

Animation and Concept Art

Programming for Games, Web and Mobile

Foundation Art and Design

Sound Design for Visual Media

Makeup Design for Film and TV

Service Excellence for Business Certificate

Advanced Diploma in Business Administration

Tourism and Hospitality Management Program

 

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon

Öğrenci Yorumları

Merhabalar, ben Deniz Ecemnur Sevinç. Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman mezunuyum. Uzun bir bekleyişin ardından sonunda İrlanda vizeleri açıldı ve vakit kaybetmeden başvurdum. Danışmanım Merve Hanım’la birlikte Twin Okulu Genel İngilizce programına kaydımı gerçekleştirdim. Heyecanlı ve uzun bir bekleşin ardından 11’inci haftada vizemi aldım. Çok mutluyum! Bu süreçte bana her konuda titizlikle destek olan danışmanım Merve Ortakçı’ya ve tüm Global Vizyon ailesine çok teşekkür ederim.

Deniz Ecemnur Sevinç

Merhaba, ben Cansu. İrlanda Dublin’deki eğitimimin dördüncü ayındayım, her şey çok güzel ilerliyor. Şu anda Starbucks’ta barista olarak çalışmaya devam ediyorum, saatlik kazancım ortalama 10.40 Euro. Haftada 20 saat çalışarak hem yaşam giderlerimi karşılıyor hem de İngilizce pratiği yapıyorum. Okulda öğrendiklerimi, iş hayatında pratiğe döküyorum. İrlanda’ya ekim ayında geldim ve gelir gelmez zorluk yaşamadan iş bulma şansım oldu. Bu noktada daima beni destekleyen, her sorumda bana yardımcı olan danışmanım Semra Esgün’e sonsuz teşekkür ederim. Sizler de hem eğitim alıp hem çalışmak istiyorsanız İrlanda bunun en muazzam yer. İnsanlar inanılmaz sevecen ve yardımsever, kesinlikle tavsiye ederim.

Gözde Işık

Merhaba, ben Zahid.Lisans eğitimim devam ederken bölümüm gereği yabancı dilimi geliştirmek için dil eğitimimi yurt dışında devam ettirme kararı aldım. Bu yolculuğa; IEFT Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı’nda, ilgi ve alakalarından memnun kaldığım Global Vizyon ile tanışarak başladım. Yurt dışına dil eğitimi için gitmeye kesin karar verdikten sonra Ankara Global Vizyon ofisinden Özge Hanım ile tanıştım. Birçok ülke hakkında bilgi aldıktan sonra benim için en doğru kararın İrlanda olduğunu anladım. Emerald Dil Okulu için İrlanda’ya gidiyorum. Vizeye başvuru sürecinden, vizemin geliş tarihine kadar her zaman desteğini ve yardımını esirgemeyen; her zaman yanımda olan başta Özge Hanım olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 

Zahid D.

Merhaba ben, Anıl. Eli Dil Okulu için İrlanda vizemi aldım ve yarın uçuyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum İrlanda eğitimi için, uzun uğraşlar ve meşakkatli süreç sonrası mutlu sonra ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Başta Özge Hanım olmak üzere tüm Global Vizyon ailesine, bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. 

Anıl Öz

ELI Dublin Dil Okulu’na giden öğrencimiz Salih Demirci’den gelen bir fotoğraf. Öğrencimiz şu anda İrlanda’da, kendisine başarılı ve keyifli bir eğitim hayatı dileriz. İrlanda ELI Dublin okulunda çok sayıda öğrencimiz 25 hafta work and study programı yapmaktadır. Özellikle Cenker Ozan beyin Türk öğrencilere göstermiş olduğu çok önemli destekler nedeniyle Türk öğrenciler ELI İrlanda okullarına büyük ilgi gösterirler. 


Salih Demirci
 • Başvuru Dönemleri ve Başlangıç Tarihleri

  Her okulun başvuru dönemi farklıdır. Fakat genel bir bilgi verecek olursak çoğu okul yılda 2 kez başvuruları açmaktadır. Bahar dönemi ve güz döneminde programa kayıt yapılabilir. Bazı okullar yılda 4 kez de başvuru alabilmektedir. Başvurular; Ocak, Mart, Haziran ve Eylül aylarında açılabilir. 

 • Kabul ve Başvuru Şartları

  -En az lise mezunu olmak

  -18 yaşını doldurmuş olmak

  -TOEFL, IELTS gibi resmi sınavlardan alınmış İngilizce yeterlik belgesi

   

  Yukarıda sayılan şartlar temel gerekliliklerdir. Bazı kurumlar lisans diploması ve not ortalaması isteyebilmektedir. Bunun yanı sıra İngilizce yeterlilik için belli dil okullarından alınan mezuniyet belgeleri de kabul edilebilir. Bazı kurumlar; niyet mektubu, online mülakat gibi ek koşullara da sahip olabilir. En doğru bilgi için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz gerekmektedir. 

 • Kanada’da Sertifika / Diploma Programları Yapmak

  Kanada’da sertifika programları her yıl binlerce öğrencinin başvurduğu eğitimlerdir. Kanada kaliteli eğitim kurumları ve yüksek yaşam standartlarıyla pek çok kişinin hayallerini süslemektedir. Kanada’da sertifika programlarına katılmak öğrencilerin güçlü bir CV’ye sahip olmasının yanı sıra kısa sürede pek çok farklı milletten insan tanımalarını sağlar. Bu sayede öğrencilerin bakış açıları ve empati yetenekleri gelişir. Alınan kaliteli eğitim; güçlü iş deneyimi ve farklı kültürleri tanımayla birleşince katılımcılar büyük bir ilerleme kaydeder.

 • Programları Süresi

  Kanada’da sertifika & diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Kanada sertifika programlarını tamamlayanlar Kanada devletinin verdiği izin sayesinde mezuniyetlerinin ardından 3 yıla kadar Kanada’da çalışma ve oturum iznine sahip olur.

 • Diploma Programları Ücretleri

  Kanada’da sertifika ve diploma program ücretleri; eğitim kurumuna, programın alanına ve programın süresine göre değişkenlik gösterebilir. Programlar 7.500 CAD’dan başlar 53.250 CAD’a kadar yükselir. 

 • Kanada’da Öğrenciyken Çalışmak / Kanada’da Çalışma İzni

  Kanada’da sertifika programlarına katılanlar eğitim alırken çalışma iznine sahip olur. Co-op programlarına katılan öğrenciler eğitim alırken ülkenin önde gelen şirketlerinde staj yapma imkânı bulur. Öğrenciler eğitim sürelerinde genellikle part-time (Haftada 20 saat) çalışmaktadır. Kimi eğitim kurumları öğrencilerine staj garantisi verir. Böylece öğrenci iş aramak zorunda kalmaz. Çoğu eğitim kurumu Kanada’nın önde gelen şirketleriyle iş birliği içerisindedir. Okullardaki öğrenci danışmanlık merkezlerinde öğrencilere bu şirketlerin staj ilanları paylaşılır. Öğrenciler buradan iş bulabilir.

 • Oturma İzni / Kanada’da Mezuniyet Sonrası Çalışma İzni (PGWP)

  Kanada sertifika programlarına katılanlar çalışma iznine sahip olmaktadır. Kanada devletinin sunduğu Post-Graduate Work Permit (PGWP) adı verilen bu program kapsamında Kanada’daki devlet üniversiteleri veya kolejlerinde en az 6 aylık eğitime katılan öğrenciler mezuniyetlerinin ardından ülkeden oturum ve çalışma iznine sahip olur. Bu; kişinin ömründe sadece bir kez sahip olacağı bir haktır.

   

  Mezuniyet sonrası verilen çalışma izninin süresi; öğrencinin eğitim süresi ve bölümüne göre değişiklik gösterir. 8 aylık kısa programa katılın öğrenci mezuniyeti ardından 8 ay oturum ve çalışma iznine sahip olurken, 2 yıllık eğitim alan öğrenci 3 yıl oturum ve çalışma izni kazanır. Çalışma izni; seçilen okul, bölüm ve süreye göre değişkenlik gösterebilir. Katılımcılar seçimlerini yapmadan önce Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmelidir. 

 • Diploma Programları Eğitim Vizesi

  Öncelikli olarak eğitim vizesi alabilmek için tercihen 4 yıllık bir üniversiteden mezun olmak gereklidir. Liseden yeni mezun olanların ya da 2 yıllık üniversitelerden mezun olanların mezuniyet sonrası uzun bir kariyer boşluğu olmaması tercih edilir. Mezunların iyi bir kariyer geçmişi ya da iyi bir kariyer planı olması vize sürecini kolaylaştırır. Bu şartları yerine getirenler ülkelerin istediği miktarda parayı banka hesaplarında göstermelidir. Bu temel şartları yerine getirenler vizelerini rahatlıkla alır. 

   

  Global Vizyon danışmanları vize sürecinde öğrencilerin yanındadır. Global Vizyon vize birimi tüm evrakları öğrencilerle birlikte hazırlar. Tüm vize dosyaları öğrencilere özel olarak hazırlanır.

Sıkça Sorulan Sorular

Sertifika Programını Nedir?

  Sertifika programları, süresi 4 haftadan başlayıp 2 yıla kadar uzayabilen mesleki eğitimlerdir. Uluslararası sertifika programlarına katılım için lise mezunu olmak yeterlidir. Bazı programlar özellikle lisans diploması isteyebilir. Yurtdışı sertifika programlarının ilk amacı meslek edindirmektir. Bu programlardan mezun olanlar sektöre hazır bir şekilde giriş yapar. Çünkü yurtdışı sertifika programlarının büyük bir çoğunluğu, staj yapmayı zorunlu tutarak öğrencilerinin teoride öğrendikleri bilgiyi pratiğe de dökebilmesini amaçlar. Bu sebeple yurtdışı sertifika programlarından mezun olanlar sektörü tanıyarak iş başlangıcı yapabilmektedir. 


  Yurtdışı sertifika programları; hayalleri süsleyen üniversitelerin programlarına katılarak bu kurumların tüm imkanlarından yararlanmayı sağlar. Diploma ve sertifika programlarında üniversite hocalarının yanı sıra sektörün önde gelen isimlerinden ders alınmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Uluslararası sertifika programlarına katılmak için en az lise mezunu olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir. Amerika sertifika ve diploma programlarından bazıları lisans diploması isteyebilmektedir. Yurtdışı sertifikalı eğitim programlarına katılım için İngilizce dil yeterliliği zorunluluktur. Dil yeterliliği olmayanlar, okulların açtığı dil okulu programlarına katılıp belli seviyeye ulaştıktan sonra sertifika programlarına başlayabilir. Temel olarak bu gereklilikleri yerine getiren herkes programlara başvurabilir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.

Kayıttan Sonra Bana Yardımcı Olmaya Devam Edecek Misiniz?

  Global Vizyon olarak uzun yıllardır sektöre yön veren şirketlerden olmamızın birinci nedenlerinden biri öğrencilerimizin her sorunuyla yakından ilgilenmemizdir. Global Vizyon’un deneyimli danışmanları öğrencileriyle bire bir ilgilenerek, her türlü sorunlarında yanlarında olmaktadır.

Bir Programın Ortalama Maliyeti Nedir?

  Amerika’da sertifika programları 6 bin 800 Dolardan başlar 38 bin Dolara kadar yükselir. Amerika’da yaşam masrafları yılda 10 bin – 18 bin Dolar arasında değişir. Konaklama, yemek, ulaşım, ders materyalleri, kıyafet ve eğlence masrafları katılarak yapılan hesaplamalarda öğrenciler aylık bin ile bin 500 Dolar arası harcar. Amerika sertifika programına katılacakların fikir sahibi olması adına masrafları kalem kalem paylaşıyoruz.


  • Konaklama: Yıllık 5 bin – 7 bin Dolar

  • Gıda-Yemek: Günlük 12-15 Dolar

  • Ulaşım: Toplu taşıma kartı aylık 40-100 Dolar

  • İnternet: Aylık 45-50 Dolar 

  • Telefon: Aylık 50 Dolar

  • Kişisel harcamalar: Yıllık 2 bin Dolar

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım