Bize Ulaşın
Duyurular
Kampanyalar
Başvuru Formları
Hemen bize ulaş

Bize Ulaşın

Whatsapp’dan
Ulaşın

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa
Global Visions International Education

Global Visions International Education olarak Covid - 19 sonrasi yeni döneme uyum sağlayarak danışmanlık hizmetlerimize devam ediyoruz. Global Visions tüm departmanları ile tüm gün boyunca online ve ofis görüşmeleri ile sizlere hizmet vermektedir.


Yapmanız gereken tek şey hem sizin hem de bizlerin sağlığı ve güvenliği için yapmak istediğiniz görüşme türünü seçmeniz. Online yada yüz yüze görüşmenizin randevusunu önceden oluşturmanız. Lütfen ofis görüşmeleriniz yada online görüşmeleriniz için randevu oluşturunuz.


Ocak, Mayıs ve Eylül 2022 dönemi için ÇOK ÖZEL FİYATLARLA DIL OKULLARI, ÇALIŞMA İZİNLİ DİPLOMA PROGRAMLARI, WORK AND STUDY, WORK AND TRAVEL, MAAŞLI STAJ kayıtlarımız ve YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNİN ÖZEL TÜRKİYE BURSLARIYLA GÜZ 2022 AKADEMIK KAYITLARI devam etmektedir.


Uzman danışmanlarımız sizlere aşağıdaki numaralardan telefon veya WhatsApp yoluyla destek vermekte, hem ofiste yüz yüze görüşme hem de çevrimiçi video Kanalları ile görüşme yapmaktadır.


İrlanda, Kanada, İngiltere, Amerika, Dubai, Avustralya, Avrupa Ülkeleri ve Malta’da eğitimlere devam etmekte, konsolosluklar eğitim vizelerini vermekte ve uçuşlarda yapılmaktadır.


Work and Study ve Akademik Programlar hakkında detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey ofis yada online randevusu oluşturmak yada aşağıdaki numaralardan uzman danışmanlarımıza telefon yada WhatsApp ile ulaşmak.


Danışmanlarımızın uzmanlık alanlarını ve GSM/Whatsapp numaralarını aşağıda bulabilirsiniz . Dilerseniz yüz yüze yada online görüşme yapmak için kendileri ile direk iletişime geçebilirsiniz.


Çalışma İzinli Programlar – Work and Study – Akademik Programlar- Dil Okulları- Yaz Okuları- Work and Travel – Maaşlı Staj Tüm Departmanlar için Randevu oluşturabileceğiniz Direk Santral Numaralarımız


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


(İngiltere, Kanada, İrlanda, Malta, Amerika, Dubai, Avustralya Çalışmalı Diploma Programları, Work and Study , Dil Okulları , Yaz Okulları- İngiltere Childcare Programları)


GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Akademik Üniversite Departmanı

 

GSM & WhatsApp

0533 590 23 61


Yurtdışı Lise Departmanı

Güler Taylan Akar : +90 533 276 58 82


Work and Travel Work and Study Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287

Evrak Hatti(Sadece WhatsApp) : +90 507 388 4405


Global Vize Departmanı

Merkez Santral: 444 1 287


ŞUBELERİMİZ

Zekeriyaköy Şube – +90 533 276 58 82

Koç Üniversitesi Batı Kampüsü Şube - +90 533 590 23 61

Göktürk Şube – +90 530 150 78 02

Ankara Şube – +90 541 571 03 90

Izmir Şube – +90 530 774 46 01

Antalya Şube – +90 242 316 48 87


TURSAB A grubu seyahat acentemiz uçak biletleri için:

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Muhasebe Departmani

Erkut Sahin - erkutsahin@globalvizyon.com


Ayrica mail adresimizden ya da web sitemizde yer alan başvuru formumuzdan da bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


E-mail : info@globalvizyon.com


Ön Başvuru Formu :globalvizyon.com/yurtdisi-egitim-ve-kariyer-programlari/


Ofislerimiz pandemi şartlarına göre düzenlenmiş ve gerekli tüm önlemler alınmıştır.

Bina girişinde güvenlik tarafindan ateş ölçümü ve HES Kodu kontrolü yapılmaktadır.

Bina ve kat girişlerinde dezenfektan, maske, kolonya basta olmak üzere hijyen ürünleri bulunmaktadir.

İki kattan oluşan ofisimizde bekleme alanlarimiz gayet genis ve havadardir.

Görüşme odalarimiz mesafe kurallarinin çok üzerinde standartlara sahiptir. Bu nedenle gönül rahatlığı ile mesafeli görüşmeler yapabilmektesiniz.

Ofisimizin temizlik görevlisi her görüşmenin ardından odalarimizi havalandırmakta ve dezenfekte etmektedir.

Her aksam ofisin genel temizligi yapılmaktadır.

Ofis görüşmesi yapmak isterseniz içiniz rahat olarak ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.  Hemen Bize Ulaş

Kanada'da Sertifika Diploma

Kanada, yurtdışı sertifika programına katılmak isteyenlerin ilk adresidir. Eğitim kurumlarının kalitesinin yanı sıra Kanada devletinin katılımcılara sunduğu imkanlar da programa ilgiyi artırmaktadır. Kanada sertifika ve diploma programlarının amacı; katılımcıların meslek edinmesini veya hali hazırda çalıştıkları sektörde fark yaratacak donanıma ulaşmalarını sağlamaktır. Kanada sertifika ve diploma programları pek çok alanda açılmaktadır. Kanada sertifika ve diploma programlarının süresi 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzar.


Devamını Oku

Kanada Sertifika / Diploma Programı Başvuru Süreçleri

Ön Görüşme ve Danışmanlık: 

 

Öğrenci Analizi: Öğrencinin eğitim durumu, dil seviyesi, ihtiyaçları ve kariyer hedefleri belirlenir. Öğrencinin hangi şehirlere uyum sağlayabileceğine; şehirlerin sosyal, kültürel ve yaşam koşullarına bakılarak karar verilir. 

 

Vize Analizi: Vize koşulları değerlendirilir ve vize analizi yapılır. 

 

Bütçe Analizi: Öğrencinin bütçe analizi yapılır. Öğrencinin ihtiyaç ve bütçesine göre en uygun program ve okullar belirlenir. Öğrencinin kısmi burs ya da özel indirim oranlarından yararlanıp yararlanamayacağı tespit edilir. 

 

Süre Analizi: Mali durum, vize durumu, eğitim durumu, okulların kabul kriterleri ve süreleri göz önünde bulundurularak öğrencinin eğitimine ne zaman başlayabileceği tespit edilir. 

 

Dil Analizi: Öğrenci TC. Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı olan Oxford House College dil seviye tespit sınavına (yazılı ve sözlü) alınır ve öğrencinin dil seviyesi ilk görüşmede belirlenir. Çıkan sonuca göre hangi programlara katılabileceği yeniden değerlendirilir. Dileyen öğrenci bu aşamada Oxford House College İstanbul okulu bünyesinde genel İngilizce, konuşma sınıfları,

TOEFL, IELTS, mesleki İngilizce kurslarına özel fiyatlar ile katılma kararı alabilir. Yurtdışına çıkmadan önceki 1-2 aylık kurslar öğrenciye yurt dışındaki ilk haftalarında çok yarar sağlamaktadır.

 

Karar Aşaması: İlk görüşmelerde elde edilen veriler ışığında şehir, üniversite ve kolejler üzerinde karşılaştırmalı analizler yapılır. Öğrenciye en uygun olanlar listelenir. Okulların internet sitesi ve broşürleri incelenir. Gerekirse bazı ayrıntılar için okullarla hemen irtibata geçilir bilgiler alınır. Çok kapsamlı son değerlendirme sonucu öğrenciye en uygun okul, kolej veya üniversiteye karar verilir. Sertifika programının detayları, maliyetleri tespit edilir. Maliyetler tek tek yazılarak net rakamlar ortaya çıkarılır.

 

Kayıt Aşaması: Öğrenci danışmanlarıyla birlikte gitmek istediği şehir, okul ve programı belirler. Bu okula kayıt süreci başlatılır. Öğrenci gerekli evrakları toparlar bu aşamada danışmanları gerekli evrak listesini öğrenciye iletir. 

 

Vize Başvurusu ve Sonuç Aşaması: Danışmanların verdiği vize evrak listesini hazırlayan öğrenci evrakları danışmanına teslim eder. Danışman evrak listesini tek tek kontrol eder ve eksiksiz teslim alır. Eksiklik var ise acilen giderilmesini talep eder. Evrakları eksiksiz teslim edilmiş ise danışmanlar kâğıt üzerinde veya gerekli ise online olarak ilgili ülkenin vize formunu doldurmaya baslar ve hatasız bir şekilde başvuru formu doldurulur. Başvuru formunun eksiksiz, hatasız ve anlaşılır doldurulması çok önemlidir. Bu esnada vize için randevu veren ülkelerden öğrencinin vize randevusu alınır. Dosyası hazır ve başvuru formu doldurulmuş vize dosyası daha önce organize edilmiş randevu günü konsolosluğa gönderilir. 

 

Gidişe Hazırlık: Vizesi olumlu şekilde sonuçlanan öğrencinin (bu süreç döneme ve ülkeye göre 2-12 hafta arası sürebilir) acilen konaklama, karşılama ve uçak bileti rezervasyonu kesinleştirilir. Okula hemen vizenin olumlu bilgisi verilir. Öğrencinin uçak biletini acilen alması istenir. Öğrencinin uçak bileti en uygun uçuş fırsatı ve fiyatı ile TÜRSAB üyesi Global Vizyon’un bünyesinde bulunan Yet Travel tarafından organize edilir. Öğrenci karşılama istemiş ise okuldan son teyit alınır ve karşılama kesinleştirilir. 

 

Öğrenci okul ücreti ve konaklama ücretini faturadaki rakam üzerinden öder. Okul ücretinin tamamı, konaklama ücretinin ise (aksi belirtilmedikçe en az 1 ayı) ödenmelidir. Öğrenci için özel hazırlanmış Goodbye Pack hazırlanır. Bu dosyanın içine; vizeli olarak pasaportunuz, okul kabul mektubunuz, okulun ve konaklamanın adres ve haritaları, konaklama yazısı, giriş çıkış tarihleri ve aile yanı konaklamada dikkat edilecek hususlar yazısı, okulun faturası ve ödeme makbuzu, karşılama konfirmasyon belgesi, acil bir durumda ilgili kişilerin telefonları, varsa sağlık ve yolculuk sigorta poliçesi, elektronik uçak biletinin çıktısı eklenir ve öğrenciye teslim edilir.

 

Gidiş İçin Son Kontroller: Konaklaması aile yanında olacaklar mutlaka gidişten 1 gün önce aileye telefon ile varış saatlerini bildirmelidirler. Dileyenler bu işlemi danışmanlarıyla beraber yapabilir. Öğrenciler valiz hazırlıklarını danışmanlarının söylediği valiz kilo kurallarına uygun olarak gerçekleştirmelidir. Danışmanlar öğrencilerin yanlarında hangi eşyaları götürmesi gerektiğine dair bilgi verecektir. 

 

Dış hatlar uçuşu için hareket saatinden en az 2 saat önce havalimanında olunması önemlidir. Online Check-in işlemi yapanlar dilediği koltuğu seçebilir. Kanada’ya varıldığında gümrük girişinde pasaport kontrolü yapılır. Kanada’ya niçin geldiği ve ne kadar kalacağına dair sorular sorulur. Bu esnadan Goobye Pack’in öğrencilerin yanında olması önemlidir. İstenen belgeleri hızlı çıkartıp gösterebilirler. 

 

Öğrenci karşılama istediyse; pasaport kontrolü sonrasında, çıkışta karşılayacak kişi öğrencinin ismi veya okulun ismi yazan bir tabela ile öğrenciyi bekler. Karşılayacak kişi ile buluşma olmamış ise mutlaka en yakın “Information” masasına gidip, oradaki kişiye acil telefon numaraları listesinde ismi olan karşılayacak kişiyi aratmalı veya kendisi aramalıdır. Karşılayacak kişi öğrenciyi doğrudan kalacağı eve veya yurda götürecektir. Aile yanında kalan öğrenciler aile ile tanışır ve okulun ilk günü olacak ertesi güne hazırlık yapar. Aile ertesi gün okula nasıl gideceğini öğrenciye anlatır. Yurt konaklamada olacak öğrenci ise okul arkadaşlarıyla tanışır ve yurt görevlisi tarafından gerekli talimatlar kendisine verilir.

 

Okulun İlk Günü: Okulun ilk günü; eğitim alınacak bina, çevre, okul personeli ve okulun sistemi/düzenini tanıtan bir oryantasyona düzenlenir. Her ne kadar Oxford House College’in yazılı ve sözlü testini yapılmış ve seviye belirlenmiş olsa dahi gittiğiniz okulun kendi testlerini de okulun ilk günü yapmak zorundasınız. Genelde OHC’nin test sonucu ile aynı seviyede olmasına rağmen bu test zorunludur ve test sonucuna göre öğrenci uygun sınıfa yerleştirilir. Seviye tespit sınavı sonucunda gönderilen sınıfla ilgili bir sorun olursa okul yetkilileri ile görüşülebilir. İlk hafta uyum dönemi olduğu için hem okulda hem konaklamada ve genel olarak ortama uyumda sorunlar yaşanabilir. Hassas olan ilk haftada acele kararlar verilmemesi ve sorun halinde mutlaka danışmanlar ve okuldaki yetkililerle görüşülmesi gerekir. Danışmanlar öğrenci ile ilk haftanın sonunda irtibata geçer ve ilk izlenimleri alır.

 

Eğitim Süreci: Global Vizyon ve Oxford House Yurtdışı Eğitim danışmanları öğrenci, ailesi ve okulu ile düzenli irtibatta olur. Öğrencinin akademik gelişimi ve diğer konuların takipçisi olur. Her şeyin planlandığı gibi gitmesini sağlamaya çalışır. Konaklama veya kurs konusunda problem olduğu takdirde okul yetkilileriyle anında irtibata geçer ve gerekli değişikliklerin yapılmasını, öğrenciye izah edilmesine yardımcı olur. 

 

Devamını Oku

Kanada Sertifika Programını Programı Kimler Tercih Etmelidir

Yurtdışı sertifika programları meslek sahibi olmak, mesleğinde daha emin adımlarla ilerlemek ya da kariyerini tamamen değiştirmek isteyenler için idealdir. Yurtdışı sertifika ve diploma programlarını; lise mezunu olup meslek sahibi olmak isteyenler, profesyonel olarak çalışan fakat sektörde üst kademelere tırmanmak isteyenler, master/yüksek lisans gibi uzun soluklu programlara katılacak vakti olmayanlar ve kariyerini tamamen değiştirip yeni bir alana yönelmek isteyenler tercih edebiliyor.

 

Kanada sertifika ve diploma programları; kaliteli ve üst düzey bir eğitim alarak kariyer hedeflerine ulaşmak isteyenlerin tercihi oluyor. Kanada sertifika programları; dünyada saygı gören eğitim kurumlarında açıldığından ve Kanada’nın eğitim alanındaki kalitesi tüm dünyada bilindiğinden bu programlardan mezun olanlar aldıkları üst düzey eğitim ile hedeflerine hızlı bir şekilde ulaşabiliyor.

 

Kanada sertifika programları; master programlarına göre daha esnek kabul şartlarına sahip olması, iş hayatını deneyimleme imkânı sunması ve ekonomik olmaları sebebiyle son dönemde genç profesyoneller ve yeni mezunlar tarafından tercih ediliyor. Özgün ve sektörün ihtiyaçlarına yönelik yurtdışı sertifika programları açan eğitim kurumları; bu programlarda alanlarında uzman ve tanınmış kişiler ile çalışıyor. Sektörün önde gelenlerinin verdiği derslerde kurulan olumlu bağlantılar katılımcılara güzel kapılar açıyor. Böylece Kanada sertifika ve diploma programları katılımcıların sadece mesleki alanda gelişmesine değil aynı zamanda güçlü bir network kurmasına da imkân sağlıyor. Bu yönüyle Kanada sertifika programları güçlü bir network kurmak isteyenlerin de tercihi oluyor. Bu network sadece eğitmenlerle değil sınıf arkadaşlarıyla da oluşuyor. Pek çok ülkeden meslektaşıyla tanışma imkânı yakalayan katılımcılar dünyanın dört bir yanına ulaşan bir network sahibi oluyor.

Kanada’da sertifika programına katılanların en büyük motivasyonlarından biri öğrencilerin eğitim alırken çalışmalarına verilen izin oluyor. Kanada sertifika ve diploma programlarına katılanlar eğitim alırken de mezuniyetlerinin ardından da Kanada’da çalışma ve oturum izni alabiliyor.  

Kanada sertifika programları katılımcıları mesleki anlamda geliştirirken İngilizce seviyelerinde de gözle görülür bir değişim sağlıyor. Katılımcılar hem mesleki İngilizcelerini hem de günlük hayattaki konuşmalarını bir adım öteye taşıyor. Bu da öğrenciler için büyük bir kazanım oluyor. İngilizce pratiğini artırmak ve mesleki konuşmalarda özgüven sahibi olmak isteyenler Kanada sertifika programlarında bu amaçlarına ulaşabiliyor.

Devamını Oku

Kanada Sertifika ve Diploma Programlarına Katılmanın Avantajları

Kanada sertifika programları dünyanın en güvenli ve en yaşanılabilir ülkelerinden birinde eğitim alma konforunu sunar. Kanada’da sertifika ve diploma programına katılanlar dünyanın en yaşanabilir ülkesinde eğitim alma, çalışma ve yaşama imkanı bulur.

Kanada sertifika programlarının en büyük avantajlarından bir diğeri master veya yüksek lisansa göre daha ekonomik olmasıdır. Ayrıca Kanada sertifika program fiyatları diğer ülkelere göre de daha cazip olabilmektedir. Bu sayede katılımcılar bütçelerine uygun programları seçerek ekonomik olarak zorlanmadan eğitim alır.

 

Kanada sertifika programları zamanı kısıtlı çalışanlar için avantajlı bir seçenektir. Kanada’da sertifika programları 3 aydan başlar ve 3 yıla kadar uzayabilir. Arzu edenler kısa süreli programlara katılıp, sertifikalarını alıp kariyerlerine kaldıkları yerden devam edebilir.

 

Kanada sertifika programlarına katılanların aldığı çalışma iznine dair daha detaylı bilgi almak ve katılmak istediğiniz programa verilen çalışma izni süresini öğrenmek isterseniz en doğru bilgiyi Global Vizyon danışmanlarından alabilirsiniz

 

Devamını Oku

Kanada’da Sertifika Programına Katılabileceğiniz Bölümler

Kanada sertifika ve diploma programları çok çeşitli alanlarda açılmaktadır. Dünyanın önde gelen üniversiteleri ve eğitim kurumlarının açtığı programlar her yıl dünyanın dört bir yanından gelen katılımcıları ağırlar. Kanada’da en çok tercih edilen yurtdışı sertifika programları 2022 yılında turizm ve otelcilik, sağlık, yazılım, insan kaynakları, dijital pazarlama, web tasarım gibi bölümlerdir. Bunların yanı sıra çok daha spesifik alanlara ve geleceğin gözde meslekleri arasında gösterilen alanlara ilgi artışı gözlenmektedir.

 

 

Liste: 

 

Brand Management (optional Co-op)

Event Management-Event and Exhibit Design

Event Marketing-Sports, Entertainment, Arts (optional Co-op)

Human Resources Management (optional Co-op)

Marketing Management (optional Co-op)

Professional Accounting Practice

Social Media

Strategic Marketing and Marketing Analytics (optional Co-op)

Energy Management-Built Environment

Global Hospitality Business Development (optional Co-op)

Global Hospitality Operations Management (optional Co-op)

Project Management-Environmental

Project Management-Information Technology (optional Co-op)

Public Administration (optional Co-op)

Public Relations-Corporate Communications (optional Co-op)

Supply Chain Management - Global Logistics

Visual Effects for Film and Television

Financial Services Compliance Administration

Financial Planning

Advertising Media Management

Business Management Entrepreneurial Enterprise

Fashion Management and Promotions

Human Resources Management

Marketing Management

Project Management

Hospitality and Tourism Operations Management

Public Relations

Teaching English as a Second Language (TESL)

Supply Chain Management

Web Development

Public Administration

Human Resource Management + 1 dönem Industry Placement

Event Management

Interior Design Degree Bridge (bir dönemi çalışma)

Information Systems Security

Marine Engineering Management

Digital Media Marketing + 1 dönem Co-op

Financial Planning

Marketing Management + 1 dönem Co-op

Small Business Entrepreneurship Program

Sport and Event Marketing Program

Strategic Relationship Marketing Program

Food and Nutrition Management

Construction Management (for Internationally educated profs)

Information Systems Business Analysis Program (with co-op)

International Fashion Management

Interactive Media Management Program

Marketing Management- Financial Services Program

Human Resource Management

Financial Planning

Strategic Management

Strategic Management- Accounting

Corporote Communcations and Public Relations

Event Management

Advertising Media Management

Hotel, Resort & Restaurant Management

Business Analytics- International Stream

Interactive Marketing Communications

User Experience Design

Advanced Project Management & Strategic Leadership

Business Management- International Business

Cloud Computing for Big Data

Computer Software & Database Development

Cyber Security

Data Analytics for Business Decision Making

Industrial Automation Network Infrastructure

Mobile Application Design & Development

Occupational Health & Safety Management

Quality Engineering Management

Wireless Networking

Financial Analysis

Global Banking & Econmics

Hospitality Marketing

Information & Communication Technology

International Business Management

Professional Communication

Sales

Acting for Film and TV

3D Animation and Visual Effects

Film Production

Classical Animation

Digital Design

Game Design

Writing for Film and TV

Animation and Concept Art

Programming for Games, Web and Mobile

Foundation Art and Design

Sound Design for Visual Media

Makeup Design for Film and TV

Service Excellence for Business Certificate

Advanced Diploma in Business Administration

Tourism and Hospitality Management Program

 

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon

Öğrenci Yorumları

Kanada sertifika ve diploma programlarını inceledim ve eğitimimi Georgian College’da almak istediğimi fark ettim. Kanada’da bir hayat kurmak istiyordum ve burada yaşayan Kanadalı dostlarımın olması benim için önemliydi. Georgian College’ın Kanadalı öğrenciler tarafından çok tercih edildiğini öğrenince bu okula yöneldim. Çok mutluyum.

Anya Vuslato

Georgian College fiyatları bu okulu seçmemi etkiledi. Eğitim kalitesi yüksek olan Georgian College fiyatlarıyla da bana yakın geldi. Evet diğer okullara göre çok çok düşük fiyatlar değil ama verilen eğitime ve sunulan iş imkanlarına değer. 

Selena Uzun

Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına katılmayı Kanada’da dil okulu okurken kafama koymuştum. O zaman şartlar elvermediği için Türkiye’ye dönmem gerekti. Kısa bir aranın ardından şartlarımı ayarlayıp Georgian College sertifika ve diploma programlarına kayıt oldum. Şu an okuldan mezun oldum ama çalışma ve oturum sürem devam ettiği için hala Kanada’dayım. 

Alya Bozuk

Kanada sertifika programlarını uzun zamandır araştırıyordum. Humber College sertifika ve diploma programlarını incelemeye başladığımda ne kadar çok program açtıklarını görmek beni etkiledi. İlgilendiğim alanla ilgili özelleştirilmiş alternatifler bulunuyordu. Global Vizyon eğitim danışmanımla birlikte bana en uygun olanını seçtik. Şu An Kanada Humber College’da eğitim alıyorum ve her yönüyle çok memnunum. 

 

Alihan Özsaygı

Kanada dil okulu için araştırma yaparken bu ülkede uzun süre kalmak istediğimi fark ettim. Hatta belki Kanada’da yaşam bile kurabilirim diye düşündüm. Kanada sertifika programı fiyatları ve Kanada dil kursu fiyatlarını karşılaştırınca arada çok da fazla fark olmadığını anladım. Bir de sertifika programlarında çalışma hakkına da sahip olabiliyorsunuz. Bu yüzden Humber College’da web dizayn eğitimi almaya başladım. Hayalim burada çalışıp, yaşamaya devam etmek. 

 

İpek Balcı

Humber College’ın başarılarını görünce bu okulda eğitim almak istemiştim. Gerek kampüsü gerek eğitmenleriyle çok güzel bir okuldu. Burada eğitim almak Türkiye’deki kariyerimi güzel etkiledi. Döndükten kısa süre sonra pazarlama alanında iş buldum. İngilizcemin de çok geliştiğini eklemek isterim. 

Hande Salyangoz

Yurtdışı sertifika programlarını araştırırken Kanada ilgimi en çok çeken ülke oldu. Lambton College yorumlarını okuyunca ‘okulum bu olmalı’ dedim. Lambton College sertifika ve diploma programlarına iyi ki katılmışım. Bana çok şey kattı. 

Sudenaz İpekligil

Yurtdışı eğitim araştırmalarıma dil okuluyla başlamıştım. Global Vizyon danışmanımla Kanada dil okulları arasında seçim yapıp, eğitim almaya gitti. İlerleyen yıllarda Kanada dil okulu deneyimimin de etkisiyle eğitimime yurtdışında devam etmek istedim. Global Vizyon danışmanlarına isteklerimi anlatarak bana en uygun okul olan Lambton College’ı seçtik. Bu ülkede olmaktan ve bu okulda eğitim almaktan çok mutluyum. 

Ardıç GÖK

Lambton College sertifika ve diploma programları hakkında çok araştırma yaptım. Bu okulu bir arkadaşımdan duyup kafama not etmiştim. İstediğim bölümde eğitim açıldığını da duyunca 2022 Kanada Lambton College öğrencilerinden biri oldum. Çok memnunum. 

Gülşen Güven

 Yurtdışı sertifika programlarını bir yıl boyunca araştırdım ve Niagara College’da karar kıldım. Turizm mezunuyum ve bu alanda ilerlemek istiyorum. Niagara College’ın turizm alanında Kanada yurtdışı sertifika programlarının en iyilerinden olduğunu öğrendim. Aldığım eğitim kalitesi bunun sebebini anlamamı sağladı. 


Anıl Balcı

Yurtdışında eğitim almayı, çalışmayı ve yaşamayı istiyordum. Bunu da çok geç olmadan yapmak istedim. Global Vizyon danışmanlarına isteklerimi anlattığımda bena yurtdışı sertifika programlarını önerdiler. Benim için en uygun Kanada sertifika programları oldu. Niagara College turizm ve hizmet alanında en iy kolejlerden olduğundan bu okulu seçtim çünkü benim alanıma uyuyordu. Gayet keyifle okuyup, çalışıyorum. Mezuniyetin ardından kalmayı düşünüyorum.

İbrahim İbrahimoğlu

Kanada sertifika ve diploma programlarını incelemeye başladığımda benim için en önemli konu TSoM College yorumlarının nasıl olduğuydu. TSoM College’ın internet sitesine girip öğrencilerin %90’ının okuldan memnun olduğunu görmem bu okulu benim gözümde cazip kıldı. Ben de katıldığım programdan ve okulumdan çok memnunum. 

Alihan Ayyıldız

TSoM College’ı seçmemdeki en önemli neden okulun güzel şirketlerle işbirliğinde olmasıydı. TSoM College fiyatlarına baktığımda bir kısmını kendim karşılarsam ailemin yükünü azaltabileceğimi düşündüm. Okulun iyi şirketlerde co-op imkanı sunması, çalışırken iyi ücret almamı sağladı. Böylece ben de çalışıp kendi ihtiyaçlarımı karşılayarak ailemin üzerindeki yükü azalttım.

Mert Çavuş

Kanada’da dil okuluna gitmiştim lise yıllarımda. Üniversiteyi okuduktan sonra daha iyi bir kariyer içim yurtdışında eğitim ve çalışma deneyimim olması gerektiğini fark ettim. Kanada dil okulundan çok memnun kaldığım ve ülkeyi sevdiğim için tekrar Kanada’yı tercih ettim. TSoM College’da buradaki iyi okullardan biri. Memnunum. 


İlay Duru

Seneca College fiyatlarının eğitim kalitesine göre uygun olması ailemi yurtdışı eğitim konusunda ikna etmemi sağladı. Seneca Canada’da eğitim alırken çalışma imkanı da buldum. Böylelikle maddi olarak zorlanmadan bir eğitim hayatı geçirdim.

Amine Küçük

Seneca College Kanada’nın en büyük devlet koleji. Bu sebeple öğrencilik hayatımı oldukça fazla kişiyle tanışıp, eğlenceli bir şekilde geçirdim. Seneca College’da aldığım kaliteli eğitim kadar sosyalleşmem de üst seviyedeydi. 

Eylül Başakkeser

Yurtdışı sertifika programlarına katılmayı kafama koyduğumda derin bir araştırmaya giriştim. Üniversite kampüsünün havasını solumak istediğimden Sheridan College’ı tercih ettim. Sheridan College fiyatları da Sheridan Canada’yı seçmem de etkili oldu.

Ali Ay

Yurtdışında eğitim almak hep hayalimdi. Yurtdışında üniversite ve yüksek gibi uzun soluklu eğitimler için hem bütçem hem zamanım uygun değildi. Bu yüzden yurtdışı sertifika ve diploma programlarına katılmayı tercih ettim. Kariyerime çok büyük faydası oldu evet ama ben bu okulda aile kazandı. Eğitmenlerinden arkadaşlarıma kadar hepsi çok destekleyiciydi.


Eylül Timur

Sheridan College sertifika programlarına katılmam çok işime yaradı. Türkiye’ye döndüğümde iş ararken yurtdışı eğitim ve yurtdışı çalışma deneyimim çok işime yaradı. Zaten iyi olan İngilizce seviyem de eğitimlerle çok daha yükseldi, ekstra dil kursunda iş İngilizcesi almama gerek kalmadı.


Azra Gökalp

Kanada sertifika ve diploma programlarını inceledikten sonra Georgisn @Ilac’ı tercih etmek istedim. Georgian College’ın ve Ilac’ın güç birliğinin daha iyi bir eğitim almamı sağlayacağını düşündüm. Bu okulda eğitim aldığım için mutluyum. Deniz Derme

Georgian @Ilac sertifika ve diploma programlarına katıldım. Bu okulu tercih etmemdeki sebep okulun ücretsiz dil kursu imkânı sunmasıydı. Hem aldığım İngilizce eğitiminden hem de sertifika eğitiminden çok memnunum. Asya Soylu

Kanada sertifika ve diploma programlarına katılmayı çok istiyordum. Ben de bütçe konusunda sıkıntı yaşayanlardanım. Bu sebeple Georgian @Ilac sertifika program ücretlerini görünce bu okulu tercih ettim. Doğru bir karar verdiğimi derslere girdikçe anlıyorum. 

Gülbahar Erdinç

Toronto yurtdışı sertifika programları açan okullar arasında Centennial College’ın en iyisi olduğunu öğrendim ve istediğim bölüm de bu okulda olduğu için buraya başvurdum. Okulun verdiği eğitim çok başarılı. Co-op işimi bulmamada da çok yardımcı oldular. Centennial College’da en sevdiğim şeylerden biri kampüs ortamı da oldu. Keyifli bir eğitim geçiriyorum.


Hazal Öztahran

Centennial College fiyatlarının cazip olması beni şaşırttı. Toronto’nun en iyi okulları arasında gösterilen Centennial College’da bu fiyatlara eğitim almaktan çok mutluyum. Okuldaki eğitmenlerden, görevli personele kadar herkes çok yardımcı. Yurtdışında eğitim almaktan endişe edenler Centennial Toronto’daki destekle rahatlayacaktır. 


İpek Duru

Yurtdışı sertifika programlarına katılmaya karar vermek ve sonrasında Conestoga College’ı seçmek hayatımda verdiğim en doğru kararlardan oldu. Eğitmenlerimde dahil olmak üzere çok güzel insanlarla tanıştım. Aldığım eğitimin kalitesini ve yaşadığım deneyimi Conestoga College fiyatları ile kıyaslayınca çok karlı bir seçim yaptığımı görüyorum.


Özlem Özsağır

Tekrar üniversiteye dönmek benim için endişelendiriciydi fakat Conestoga Canada’dan içeri girdikten sonra bu endişelerimin yersiz olduğunu anladım. Gerek eğitmenlerim gerek arkadaşlarım çok destekleyici davrandılar. Conestoga College’dan mezun olduktan sonra çok hızlı bir şekilde iş budum.

Utku Ulusoy

Conestoga College sertifika programlarına katılmam çok faydalı bir deneyimdi.

Katıldığım yurtdışı sertifika programı kapsamında çok çeşitli makinalarla çalışmam gerekiyordu. Conestoga College’ın kampüsünde o kadar güzel bir alt yapı ve donanım var ki çalışmam, öğrenmem gereke tüm makinaları elimin altında buldum.

Cansu Öz

 Yurtdışı sertifika programlarına katılırken fiyatın uygun olması benim içimn önemliydi. Cornerstone College fiyatlarının uygun olması ve öğrenci memnuniyetinin yüksek olması Cornerstone Canada’yı seçmemi sağladı. Aldığım eğitimden ve yaşadığım iş tecrübesinden memnunum. 

Seda Dinç

Global Vizyon danışmanlarım yurtdışı sertifika ve diploma progamlarında en doğrusunu seçmem için beni çok güzel yönlendirdi. Diğer okullar gibi çok fazla program açmamasına rağmen açtığı programlardaki başarısı yüksek olan Cornerstone College’ı tercih ettim. Danışmanlarıma çok teşekkür ederim. 

Gizem Cansoy

Cornerstone International College’da aldığım eğitimden memnumum. Fakat en memnun olduğum nokta co-op dönemimde bana hızlıca iş bulmaları oldu. En güzel şekilde yönlendirdiler. Hem Türkiye’deki Global Vizyon danışmanlarıma hem de Cornerstone College’daki danışmanlarıma teşekkür ederim. 


İlayda İbrahimoğlu

Yurtdışı sertifika programlarına katılmayı uzun süredir düşünüyordum. Yurtdışı sertifika programına katılacağım okulun büyük şehir olması fakat güvenli olması isteğimdi… Buna en uygun ülke Kanada olduğu için Kanada’yı seçtim. Şehir hayatından uzak kalmamak içinse Toronto’yu. George Brown College’ın Toronto’nun merkezinde olması, etrafında büyük şirketler olması ve verdiği eğitim kalitesiyle ilk tercihim bu okul oldu.  


Arda Yıldız

George Brown College sertifika ve diploma programlarına katıldığıma çok memnunum. Harika bir eğitim aldım ve çok faydalı bir co-op dönemi geçirdim. Türkiye’ye döndüğümde oldukça hızlı iş buldum. İyi ki yurtdışı sertifika programlarına katılmışım diyorum.

Selen Avcıoğlu

George Brown College’ı seçerken okulun İngilizce dil okulu gibi hizmet vermesi beni etkiledi. İngilizce yeterliliğim azdı. George Brown College’ın dil okulunda eğitimime başlayıp sertifika programına katılmaya hazır hale gelince programıma başladı. Tüm eğitmenlerim zorlu sürecimde bana çok yardımcı oldu. Hepsine teşekkür ederim.

Cansın Borusoy

Ilac College’da aldığım Sales and Marketing eğitimi sayesinde arkadaşlarıma kıyasla çok daha çabuk iş bulma şansı yakaladım. Bu yüzden iyi ki diyorum!

Ayşe Gök

Ilac College fiyatları sayesinde yurtdışında eğitim alma hayalimi gerçekleştirdim.

Sibel Canlı

Kanada dil kursu fiyatlarına Ilac College’da diploma ve sertifika programına katıldım. Geriye dönüp baktığımda ne kadar kaliteli eğitim aldığımı bir kez daha anlıyorum. Herkese tavsiye ederim.

Özgür Kaplan

 Yurtdışında eğitim almanın yanı sıra çalışma deneyimi elde etmek istiyordum. Kanada sertifika ve diploma programlarını araştırdım. Greystone College dikkatimi çekti. Okulun eğitmen kadrosunun sektörde deneyimli kişilerden oluştuğunu okudum ve bunun iş hayatım için iyi olabileceğini düşünerek bu okulu seçtim. Verdiğim doğru bir karar oldu. 

Aydan Pekdemir

Ailemin çok yüksek bir bütçesi olmadığı için yurtdışında sertifika progralarına yöneldim. Gresytone College’ın fiyatlarını görünce bu okulu seçmek istedim. Kaliteli eğitimi uygun fiyatlarla sundular. Program kapsamında staj yaparken de iyi bir ücret aldım. Hem okulun uygun olması hem kendi harçlığımı çıkarabilmem ailemin bütçesini olumlu etkiledi

Selda Yatkın

 Yurtdışı sertifika ve diploma programına Kanada’da katılmak istiyordum. Kanada’daki tüm okulları Global Vizyon danışmanımla inceledik. Eğitimi, eğitmenleri ve fiyatları ile bu okul cazip geldi. Aldığım eğitimden memnunum. 


Aliye Göksu
 • Başvuru Dönemleri ve Başlangıç Tarihleri

  Her okulun başvuru dönemi farklıdır. Fakat genel bir bilgi verecek olursak çoğu okul yılda 2 kez başvuruları açmaktadır. Bahar dönemi ve güz döneminde programa kayıt yapılabilir. Bazı okullar yılda 4 kez de başvuru alabilmektedir. Başvurular; Ocak, Mart, Haziran ve Eylül aylarında açılabilir. 

 • Kabul ve Başvuru Şartları

  -En az lise mezunu olmak

  -18 yaşını doldurmuş olmak

  -TOEFL, IELTS gibi resmi sınavlardan alınmış İngilizce yeterlik belgesi

   

  Yukarıda sayılan şartlar temel gerekliliklerdir. Bazı kurumlar lisans diploması ve not ortalaması isteyebilmektedir. Bunun yanı sıra İngilizce yeterlilik için belli dil okullarından alınan mezuniyet belgeleri de kabul edilebilir. Bazı kurumlar; niyet mektubu, online mülakat gibi ek koşullara da sahip olabilir. En doğru bilgi için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz gerekmektedir. 

 • Kanada’da Sertifika / Diploma Programları Yapmak

  Kanada’da sertifika programları her yıl binlerce öğrencinin başvurduğu eğitimlerdir. Kanada kaliteli eğitim kurumları ve yüksek yaşam standartlarıyla pek çok kişinin hayallerini süslemektedir. Kanada’da sertifika programlarına katılmak öğrencilerin güçlü bir CV’ye sahip olmasının yanı sıra kısa sürede pek çok farklı milletten insan tanımalarını sağlar. Bu sayede öğrencilerin bakış açıları ve empati yetenekleri gelişir. Alınan kaliteli eğitim; güçlü iş deneyimi ve farklı kültürleri tanımayla birleşince katılımcılar büyük bir ilerleme kaydeder.

 • Programları Süresi

  Kanada’da sertifika & diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Kanada sertifika programlarını tamamlayanlar Kanada devletinin verdiği izin sayesinde mezuniyetlerinin ardından 3 yıla kadar Kanada’da çalışma ve oturum iznine sahip olur.

 • Diploma Programları Ücretleri

  Kanada’da sertifika ve diploma program ücretleri; eğitim kurumuna, programın alanına ve programın süresine göre değişkenlik gösterebilir. Programlar 7.500 CAD’dan başlar 53.250 CAD’a kadar yükselir. 

 • Kanada’da Öğrenciyken Çalışmak / Kanada’da Çalışma İzni

  Kanada’da sertifika programlarına katılanlar eğitim alırken çalışma iznine sahip olur. Co-op programlarına katılan öğrenciler eğitim alırken ülkenin önde gelen şirketlerinde staj yapma imkânı bulur. Öğrenciler eğitim sürelerinde genellikle part-time (Haftada 20 saat) çalışmaktadır. Kimi eğitim kurumları öğrencilerine staj garantisi verir. Böylece öğrenci iş aramak zorunda kalmaz. Çoğu eğitim kurumu Kanada’nın önde gelen şirketleriyle iş birliği içerisindedir. Okullardaki öğrenci danışmanlık merkezlerinde öğrencilere bu şirketlerin staj ilanları paylaşılır. Öğrenciler buradan iş bulabilir.

 • Oturma İzni / Kanada’da Mezuniyet Sonrası Çalışma İzni (PGWP)

  Kanada sertifika programlarına katılanlar çalışma iznine sahip olmaktadır. Kanada devletinin sunduğu Post-Graduate Work Permit (PGWP) adı verilen bu program kapsamında Kanada’daki devlet üniversiteleri veya kolejlerinde en az 6 aylık eğitime katılan öğrenciler mezuniyetlerinin ardından ülkeden oturum ve çalışma iznine sahip olur. Bu; kişinin ömründe sadece bir kez sahip olacağı bir haktır.

   

  Mezuniyet sonrası verilen çalışma izninin süresi; öğrencinin eğitim süresi ve bölümüne göre değişiklik gösterir. 8 aylık kısa programa katılın öğrenci mezuniyeti ardından 8 ay oturum ve çalışma iznine sahip olurken, 2 yıllık eğitim alan öğrenci 3 yıl oturum ve çalışma izni kazanır. Çalışma izni; seçilen okul, bölüm ve süreye göre değişkenlik gösterebilir. Katılımcılar seçimlerini yapmadan önce Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmelidir. 

 • Diploma Programları Eğitim Vizesi

  Öncelikli olarak eğitim vizesi alabilmek için tercihen 4 yıllık bir üniversiteden mezun olmak gereklidir. Liseden yeni mezun olanların ya da 2 yıllık üniversitelerden mezun olanların mezuniyet sonrası uzun bir kariyer boşluğu olmaması tercih edilir. Mezunların iyi bir kariyer geçmişi ya da iyi bir kariyer planı olması vize sürecini kolaylaştırır. Bu şartları yerine getirenler ülkelerin istediği miktarda parayı banka hesaplarında göstermelidir. Bu temel şartları yerine getirenler vizelerini rahatlıkla alır. 

   

  Global Vizyon danışmanları vize sürecinde öğrencilerin yanındadır. Global Vizyon vize birimi tüm evrakları öğrencilerle birlikte hazırlar. Tüm vize dosyaları öğrencilere özel olarak hazırlanır.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım