Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Kanada'da Sertifika Diploma

Kanada Sertifika Okulları ve Hakkında Bilgiler

Kanada; Uygun Fiyatları ve Sunduğu Konforlu Yaşam ile Saygın Bir Programa Katılarak Kariyerine Yön Vermek İsteyenlerin Tercihi Oluyor…
Kanada; diploma ve sertifika programlarındaki çeşitlilik konusunda uzman kurumları topraklarında barındıran bir ülkedir. Kanada’da yer alan pek çok saygın eğitim kurumu çok çeşitli ve özgün sertifika/diploma programları açmaktadır. Bu programların master programlarına göre daha esnek kabul şartlarının olması, iş hayatına dair bilgiler paylaşılması ve ekonomik olmaları sebebiyle son dönemde genç profesyoneller ve yeni mezunlar tarafından tercih edilmektedir. 
Sertifika ve Diploma programlarında; alanlarında uzman ve tanınan kişilerden eğitim alınmaktadır. Bu kişilerle kurulacak olumlu ilişkiler gelecekte güzel kapılar açılmasını sağlayacaktır. Sertifika ve Diploma programları katılımcıların alanlarında gelişmelerine imkan tanırken bir yandan da network ağlarını genişletmelerini sağlar.

Devamını Oku
Program Detayları
Kanada’da sertifika ve diploma programları

Genellikle üniversite ve kolej bünyesinde verilmektedir. Kanada’nın son dönemde sertifika ve diploma programlarında cazip hale gelmesinin nedenlerinden biri de öğrencilere okurken çalışma imkanı sunması ve oturma izni vermesidir. Bazı sertifika ve diploma programları öğrencilere iyi şirketlerde staj imkânı da sağlamaktadır.

Sertifika ve Diploma Programlarında profesyoneller kendilerini meslekleriyle ilgili geliştirirken diğer yandan ek İngilizce dersleriyle yabancı dillerine de seviye atlatırlar. Bu programlar 3 aydan başlayıp 2 seneye kadar uzanmaktadır. İşletme, pazarlama, ticaret, turizm, IT, güzel sanatlar, moda… gibi alanlarda eğitim alınabilmektedir.          

Devamını Oku
Kanada'da Sertifika Diploma Eğitimi Alabileceğiniz Okullar
Kanada’da Sertifika ve Diploma Programlarının Cazip Noktaları

Kanada’da sertifika ve diploma programları master/yüksek lisans programlarına göre daha ekonomiktir ve kabul şartları daha esnektir. Kabul şartlarını yerine getirebilen öğrenci 3 aydan başlayıp 2 yıla kadar uzanan programlar arasından arzu ettiğini seçebilir. İş hayatı devam eden ve yıllarını master programına adayamayacak kadar yoğun olan bir kişi kısa süreli programlara katılarak iş hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Katılımcı 3 aylık bir programa katılarak dünya çapında saygı gören bir diplomaya sahip olabilir. Bunun yanı bu programların maliyetlerini master programlarına nazaran çok daha uygundur. Bu programlara katılan ve üniversite eğitimine kendi ülkesinde ya da Kanada harici bir ülkede devam eden öğrenci, sertifika/diploma programlarında aldığı dersleri üniversite saydırabilmektedir. Kanada’nın eğitim alanında saygın bir ülke olması bu noktada büyük fark yaratmaktadır. Programa katılan kişi, aldığı eğitimin ardından uluslararası bir firmada iş tecrübesi de edinmek isterse programdan sonra staj imkanı sağlayan kurumları tercih edebilir. Bu staj programlarına katılan öğrenci ülkesine döndüğünde CV’sine artı olarak yurtdışı iş deneyimi de ekleyebilmektedir. Bu da kendisini rakipleri arasından ön plana çıkartacak bir donedir. Kanada’da sertifika ve diploma programlarına katılmanın en olumlu yanlarından biri de mezun olduktan sonra verilen çalışma ve oturma iznidir. Öğrenci diploma ve sertifika programlarından mezun olduktan sonra aldığı eğitim süresine oranla ülkede çalışma ve oturma iznine sahip olur.

Konaklama

Her programda olduğu gibi bu programda da aile yanı ve yurt konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Kısıtlı süresi olan profesyonellerin İngilizcelerini geliştirip, ülke kültürünü yakından tanımaları için aile yanı konaklamaları tercih ettikleri görülmüştür. Aile yanı konaklamalar genellikle yarım pansiyondur. Sabah kahvaltılarını ve akşam yemeklerini aile ile birlikte geçiren katılımcı hızlı bir gelişme gösterir.
Sertifika programı sunan okulların yurtları genellikle aynı binada olmaz. Öğrenciler okullara yakın özel yurtlarda konaklarlar. Yurtta konaklamak çeşitli kültürden öğrencilerle birarada olmak, yeni dostluklar kurmak, bilgi paylaşmında bulunmak gibi konularda etkilidir.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları; liseden mezun olan herkesin katılabileceği, katılımcılara meslek edindirmeyi amaçlayan programlardır. Genellikle kolejler bünyesinde açılırlar, bu programa katılanlar çalışmak istedikleri sektörle ilgili teorik ve pratik bilgiler edinirler. Bu programlardan mezun olanlar iş hayatına donanımlı bir şekilde atılmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına liseden mezun olan herkes katılabilir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük, liseden mezun olmuş herkes sertifika programlarına katılabilmektedir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.

Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım