Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yurtdışı Bilgisayar Yazılımı ve Veri Tabanı Geliştirme Sertifika Programı

Yurtdışı Bilgisayar Yazılımı ve Veri Tabanı Geliştirme Sertifika Programı Genel Bilgilendirme

Yurtdışı Bilgisayar Yazılımı ve Veri Tabanı Geliştirme Programları web sitesi geliştirme, bilgisayar programlama, veri tabanı, proje yönetimi ve mobil geliştirme gibi konularda öğrencilerin kendilerini geliştirmesine olanak sağlar. Yurtdışı Bilgisayar Yazılımı ve Veri Tabanı Geliştirme Sertifika Programları oldukça yoğun ve kapsamlı programlardır. Bilgisayar teknolojisinin ulaşımdan inşaata, sağlıktan finansa, eğitimden imalata kadar tüm sektörlerde yaygın kullanılması ve bilgisayar programcılarının sorunların çözümünde kilit rol oynayan kişiler olması bu alandan mezun olacak öğrencileri parlak bir gelecek beklediğini gösterir. Öğrenciler; Yurtdışı Bilgisayar Yazılımı ve Veri Tabanı Geliştirme eğitimlerinde HTML5, CSS5, JavaScript, AJAX, JSON ve NodelJS gibi web teknolojilerini öğrenme fırsatı bulur. Öğrenciler ayrıca Microsoft C # .NET, Python ve Java gibi program dillerini öğrenir. Veri tabanı yönetim sistemlerinde ise (DBMS) SQL / NOSQL ile çalışırlar. Yurtdışı Computer Software & Database Development Programlarında öğrenciler bu üç alanda öğrendikleri bilgileri sorunlara çözümler geliştirmek için kullanma becerisi edinir. Yurtdışı Bilgisayar Yazılımı ve Veri Tabanı Geliştirme Sertifika Programlarında Web Technologies I, Problem Solving/Problem Logic, Python Programming, Database Design and SQL, Introduction to Project Management, Communications for I.T., Web Technologies II, Programming C#.NET, Programming Java SE, Emerging Technologies, Web Technologies III, Web Applications Using C#.NET, Programming Java EE, Database Programming, Mobile Development gibi dersler verilmektedir.

Devamını Oku
Program Süresi

Yurtdışı Bilgisayar Yazılımı ve Veri Tabanı Geliştirme Sertifika Programlarının süresi iki yıldır. Uzun süreli bir program olan Yurtdışı Bilgisayar Yazılımı ve Veri Tabanı eğitimleri kapsamlıdır, bu sebeple öğrencilerin sıkı çalışma şartlarına ayak uydurması beklenir. Öğrenciler; eğitim kurumlarının tutumlarına göre eğitim sürelerini kendileri tercih edebilmektedir. Yurtdışı Bilgisayar Yazılımı ve Veri Tabanı Geliştirme Programı fiyatları programın süresinin değişmesiyle bağlantılıdır.

Çalışma İzni

Bu uzun süreli sertifika programında öğrenciler çalışma iznine sahip olmaktadır. Yurtdışı Bilgisayar Yazılımı ve Veri Tabanı Geliştirme Diploma Programlarının süresi çalışma izninin süresini de belirlemektedir. Çalışma iznine sahip olmak öğrencilerin yurtdışı çalışma deneyimi kazanmasını sağlamasının yanı sıra öğrenciler çalışma izni sayesinde Yurtdışı Bilgisayar Yazılımı ve Veri Tabanı Geliştirme program ücretlerini de çıkarabilmektedir.

Yurtdışı Bilgisayar Yazılımı ve Veri Tabanı Geliştirme Sertifika Programını Kimler Tercih Etmelidir?

Yurtdışı Bilgisayar Yazılımı ve Veri Tabanı Geliştirme Diploma Programına katılmak için üniversite mezunu olmak ya da iki yıllık bir meslek okulu geçmişine sahip olmak gereklidir. Bu alanda eğitim geçmişine sahip olan öğrencilerin programı tercih etmesi beklenir. Yurtdışı Bilgisayar Yazılımı ve Veri Tabanı Geliştirme Diploma Programları hemen hemen her sektör için gerekli olan eleman ihtiyacını karşılamaktadır. Bu sebeple bilgisayar yazılımı ve veri tabanı geliştirme gibi önü açık ve geleceği olan bir meslekte çalışmak isteyenler bu programı tercih etmektedir. Yurtdışı Bilgisayar Yazılımı ve Veri Tabanı Geliştirme Programlarından mezun olanları iş bulma sıkıntısı yaşamayacakları bir çalışma hayatı beklemektedir. Öğrenciler çalışma iznine sahip olduğu için Yurtdışı Bilgisayar Yazılımı ve Veri Tabanı Geliştirme Program ücretlerini karşılayabilecekleri bir fırsat yakalamaktadır. Bu sebeple kısıtlı bütçesi olan öğrenciler bu programı tercih edebilir.

Yurtdışı Bilgisayar Yazılımı ve Veri Tabanı Geliştirme Sertifika Programına Katılmanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışı Bilgisayar Yazılımı ve Veri Tabanı Geliştirme Sertifika Programları geleceği olan bir sektörde çalışma imkânı sunar. Öğrenciler Yurtdışı Bilgisayar Yazılımı ve Veri Tabanı Geliştirme eğitimlerini tamamladıktan sonra iş hayatına atıldığında birden fazla sektörü tercih etme şansına sahip olur. Tek bir sektörde iş aramaktansa pek çok sektörde iş aramak çok daha avantajlıdır. Bunun haricinde öğrencilerin bir diğer avantajı da Yurtdışı Bilgisayar Yazılımı ve Veri Tabanı Geliştirme Diploma Programlarından mezun olanların en güncel bilgiye erişme şansının olmasıdır. Yazılım sektörü yurtdışında oldukça gelişmiş olduğundan ve bu alandaki güncel çalışmaların yurtdışında yapılması dolayısıyla öğrenciler Yurtdışı Bilgisayar Yazılımı ve Veri Tabanı Geliştirme Programlarında en iyi eğitmenlerden eğitim alıp, en güncel bilgilere ulaşabilecektir. Neden Yurtdışında Bilgisayar Yazılımı ve Veri Tabanı Geliştirme Sertifika Eğitimi Almalısınız? Yurtdışında eğitim almak ve yurtdışında çalışma deneyimi elde etmek başlı başına bir ayrıcalıktır. Dünyada yapılan araştırmalara göre yurtdışında eğitim ve iş deneyimi olan bir kişi kendi ülkesine döndüğünde işverenler tarafından tercih edilmektedir. Bu durum Yurtdışı Bilgisayar Yazılımı ve Veri Tabanı Geliştirme Sertifika Programı alanlar için de geçerlidir. Bilgisayar ve yazılım gibi bir alanda yurtdışı eğitimine ve yurtdışı çalışma deneyimine sahip olmak öğrencilerin rakiplerinin arasından hızla sıyrılmasını sağlar. Öğrenci iş hayatına 1-0 önde başlar. Yurtdışı Bilgisayar Yazılımı ve Veri Tabanı Geliştirme eğitimini tamamlayan bir öğrenci sadece akademik gelişim değil kişisel gelişim de sağlar. Öğrenciler farklı kültürden insanlarla, farklı kültürden müşterilerle ve yöneticilerle doğru ve kaliteli iletişim kurabilme becerisi.

Devamını Oku
Yurtdışı Bilgisayar Yazılımı ve Veri Tabanı Geliştirme Sertifika Programından Mezun Olanlarla Hangi Alanlarda Çalışabilir?

Yurtdışı Bilgisayar Yazılımı ve Veri Tabanı Geliştirme Sertifika Programından mezun olanlar tüm sektörlerde çalışabilmektedir. Finanstan eğitime, ulaşımdan inşaata, turizmden sanayiye kadar pek çok sektör bu programdan mezun olan kişilere ihtiyaç duymaktadır. Bu yüzden Yurtdışı Bilgisayar Yazılımı ve Veri tabanı Geliştirme Programından mezun olanlar pek çok farklı sektörde kendi pozisyonlarına uygun işler bulabilmektedir. Bu programdan mezun olanlar bilgisayar programcısı, yazılım geliştirici, program analisti, mobil uygulama geliştiricisi, yazılım geliştirici, bilgi sistemleri uzmanı, web geliştiricisi, istemci / sunucu uygulamaları geliştiricisi, destek uzmanı gibi pozisyonlarda çalışabilirler. Yurtdışı Computer Software and Database Developement Programından mezun olanlar ilgi alanlarına, yeteneklerine uygun farklı kariyer yollarını tercih etme lüksüne sahip olacaktır.

Devamını Oku
Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Sıkça Sorulan Sorular
Sertifika Programını Nedir?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları; liseden mezun olan herkesin katılabileceği, katılımcılara meslek edindirmeyi amaçlayan programlardır. Genellikle kolejler bünyesinde açılırlar, bu programa katılanlar çalışmak istedikleri sektörle ilgili teorik ve pratik bilgiler edinirler. Bu programlardan mezun olanlar iş hayatına donanımlı bir şekilde atılmaktadır. 

Programlara İsteyen Herkes Katılabilir Mi?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programlarına liseden mezun olan herkes katılabilir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. 18 yaşından büyük, liseden mezun olmuş herkes sertifika programlarına katılabilmektedir. 

Kimler İçin Uygun?

  Kısa süreli bir eğitimin ardından meslek edinmek isteyenler, yurt dışında çalışma deneyimi kazanmayı amaçlayanlar, mezuniyetin ardından sektöre dair pratik bilgiler edinmek isteyenler için uygundur. Yurtdışı sertifika ve diploma programı ücretleri üniversite ücretlerine göre daha uygun olduğundan kısıtlı bütçesi olanlar için güzel bir alternatiftir.

En Yakın Kurs Tarihleri?

  Yurtdışı diploma ve sertifika programlarına yılın her döneminde başvurulabilir. Eğitim kurumlarının farklı tarihleri olmaktadır. Bu sebeple sizin için en doğru tarihi öğrenebilmeniz için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçmenizi öneririz.

Eğitim Ne Kadar Sürmekte?

  Yurtdışında sertifika ve diploma programları 3 aydan başlar 3 yıla kadar uzayabilir. Uzun süreli eğitimlerde öğrenciler çalışma iznine de sahip olmaktadır.

Hangi ülkelerde sertifika programı var?

  Dünyanın pek çok ülkesinde sertifika ve diploma programları açılmaktadır. Kanada açtığı sertifika ve diploma programlarıyla diğer ülkeler arasında ön plana çıkar. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, İtalya sertifika ve diploma programı açan ülkeler arasındadır.

Hangi bölümlerde sertifika programı var?

  Sertifika ve diploma programları pek çok bölümde açılmaktadır. Katılımcıların mezun olduklarında meslek sahibi olmasını amaçlayan bu programlar; Proje Yönetimi, Finans, İşletme, Pazarlama, Uluslararası Ticaret, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon Mühendisliği, Küresel Yönetim, Yeni İş Geliştirme, MBA Öncesi Sertifika Programı, Web Yayıncılığı, Seyahat Turizm, Konukseverlik Yönetimi, Halkla İlişkiler, Uluslararası İşletme, Web Tasarımı ve Yönetimi, E-Ticaret, İnsan Kaynakları, Moda, Moda Tasarımı, Gemicilik, Taşıma ve Lojistik gibi alanlarda olabilmektedir. 

Eğitim maliyetleri ne kadar?

  Eğitim maliyetleri eğitim alınan ülkeye, eğitim alınan bölüme ve eğitimin süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Eğitim maliyetlerine dair genel bilgiler ‘Sertifika ve Diploma Programları’ sekmesinden görülebilir. Güncel ve indirimli fiyatlardan haberdar olmak için Global Vizyon danışmanlarıyla iletişime geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Okurken çalışma iznim var mı?

  Yurtdışı sertifika ve diploma programları çalışma izni verdiği için tercih edilmektedir. Kısa süreli programlarda çalışma izni verilmez fakat uzun süreli programlarda öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim kapsamında öğrenciler belirlenen haftalarda çalışma zorunluluğuna sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin çalışma hayatı döneminde tam zamanlı olarak çalışabilirler. 

Haftanın her günü mü eğitim var?

  Eğitimler genellikle hafta içi her gün yapılmaktadır. Her eğitim kurumunun kendi eğitim programı bulunur. Bu sebeple gitmek istediğiniz okulun eğitim programını danışmanınızdan öğrenmenizi öneririz. 

Program dahilinde staj imkanları var mı?

  Sertifika ve Diploma programları çalışma imkânı sunmaktadır. Co-op olarak geçen bu çalışma döneminde öğrenciler tam zamanlı olarak çalışabilmektedir. Bazı bölümler, iş tecrübesine sahip öğrencilere eğitimler devam ederken part-time çalışma olanağı sunabilmektedir.

Okullar İngilizce seviyesi ne istiyor? IELTS ve TOEFL sınavlarına girmem gerekir mi?

  Diploma ve sertifika programlara katılabilmek için iyi düzeyde İngilizce bilme ve bunu TOEFL veya IELTS gibi resmi bir sınav sonucu ile belgeleme şartı vardır. Öğrenci klasik bir lise veya üniversiteden mezun ve iyi bir dil eğitimi almamış ise programa başlamadan önce en az 3 ay İngilizce kursu almak zorundadır. Öğrenci; İngilizce eğitim veren herhangi bir okuldan mezun olsa dahi bu kurslara doğrudan kabul edilemeyebilir. Bu durumda yurtdışında birkaç hafta veya ay İngilizce kursu takip etmesi tavsiye edilir. Sertifika kursu veren okulların büyük çoğunluğu, aynı zamanda İngilizce kursları da sunar. Programların süreleri çok esnektir. Bazı kurslar 1 ay sürerken, bazıları 1 yıla kadar uzayabilir. Ancak pek çok program, genelde 4-6 ay arası devam eder.