Hemen bize ulaş
Whatsapp’dan
Ulaşın
Mesaj Atın
Sizi Bilgilendirelim
Kişisel Bilgileriniz
Yurtdışı Eğitim Programları hakkında bilgilendirme maili almak istiyorum.
Lütfen Onay Kodunu Giriniz

Bilgilerinizin bize iletilmesi için Kullanıcı Veri Koruma Kanunu gereği numaralı telefonunuza SMS olarak gönderilen onay kodunu lütfen aşağıdaki kutucuğa giriniz:

Size En Yakın Zamanda Döneceğiz.

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim'e göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Göndermiş olduğunuz bilgi formuna istinaden konusunda uzman danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Anasayfa

Yeni Zelanda'da Dil Okulu

Yeni Zelanda'da Dil Okulu

Yeni Zelanda’da İngilizcenizi Geliştirirken Bambaşka Bir Coğrafyayı Deneyimleme İmkanı Bulacaksınız.

Yeni Zelanda son dönemde; ülkenin doğal güzelliklerinin vurgulandığı filmler, dünya yaşam endekslerinde üst sıralarda yer alması ve eğitim kalitesi nedeniyle uluslararası öğrencilerin tercih ettiği lokasyonlar arasına girmiştir. Ülke filmlere konu olan muhteşem ve eşsiz doğası, outdoor spor imkanları, yüksek yaşam kalitesi ve sıcakkanlı insanlarıyla öğrenciler için doğru alternatifler arasında yer almaktadır. Geçmiş yıllarda uzaklığı dolayısıyla şüphe uyandıran ülkeler arasında olan Yeni Zelanda, son dönemde artı özellikleri sayesinde lokasyon sorunun saf dışı ederek tercih edilir konuma yükselmiştir.  
Genellikle uzun dönem dil eğitimi almak isteyenlerin tercih ettiği Yeni Zelanda’da dil eğitimi alan gençler ülkede part-time çalışma imkanına da sahip olmaktadır. Diğer ülkelerde genellikle üniversite ve yüksek lisans öğrencilerine verilen veya hiç verilmeyen bu fırsat Yeni Zelanda’da dil okulunda okuyan öğrencilere de sunulur ki bu da ülkenin tercih edilmesini sağlayan noktalardan biridir. Bu sayede öğrenciler ülkede yaşadıkları süre zarfında kendi masraflarını karşılayabilir ve yerli halkla sosyalleşerek İngilizcelerini geliştirebilirler. 
Yeni Zelanda’da Auckland, Christchurch, Hamilton ve Canterbury gibi şehirlerde dil eğitimi alınabilmektedir.

Devamını Oku
Program

Anadil olarak İngilizce konuşulan Yeni Zelanda, eğitim sistemi olarak da İngiliz sistemini benimsemiştir. Dil eğitimleri özel dil okullarında, üniversitelerde, kolejlerde ve teknik okullarda verilmektedir. Ülkedeki dil eğitimi programları The New Zealand Qualifications Authority (NZQA) ve The New Zealand Vice Chancellors Comitee (NZVCC) tarafından onaylanmaktadır. Tüm eğitim kurumlarındaki kaliteyi aynı standarda taşıyan bu kurumlar, düzenli olarak denetlemelerde bulunmaktadır.

Yeni Zelanda’da; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, TOEFL/IELTS Hazırlık, İş İngilizcesi, Mesleki İngilizce, Birebir İngilizce, Yaz Okulları, Cambridge Sınavları, Maaşsız Staj ve OPUS programlarında eğitim verilmektedir. Öğrenciler kendi ihtiyaçları ve seviyelerine uygun olarak bu programlardan birine katılabilir. Global Vizyon danışmanlarıyla yapılan yüz yüze görüşmeler neticesinde öğrenciler en doğru programlara yönlendirilirler.
Yeni Zelanda Dil Okullarında 12 hafta ve üzeri eğitim alan öğrenciler haftada 13 saat part-time çalışma hakkına sahip olurlar.  Bu da öğrencinin sosyalleşerek, İngilizceyi ana dili İngilizce olan insanlarla pratik yaparak geliştirmelerine olanak sağlar. Ayrıca öğrenci ülkede kendi günlük masraflarını çıkartacak kadar para kazanır. 

Devamını Oku
Konaklama

Yeni Zelanda'da konaklama seçenekleri tüm ülkelerde olduğu gibi yurt konaklaması ya da aile yanı konaklama şeklindedir. Her iki alternatif de öğrencilerin kendilerini en konforlu hissedecekleri şekilde planlanmaktadır. Keyfine düşkün öğrenciler otel, pansiyon ya da ev kiralama gibi seçeneklere de yönlenmektedir fakat bu seçenekler diğerlerine göre daha maliyetlidir. Ülkede aile yanı konaklama oldukça sıcak ve sıkça tercih edilen bir alternatiftir. Aile yanı konaklama yapan bir genç; Yeni Zelanda insanının sıcaklığı, misafirperverliği ve yardımseverlerini yakından deneyimleme ve kopmaz dostluklar kurma imkânı bulur. 

Yeni Zelanda’da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Okullar

University of Auckland
LSI
Kaplan
Embassy Ces
Languages International
University of Canterbury
University of Waikato

Neden Global Vizyon?

Global Vizyon 1996’dan bu yana Türkiye’deki gençlere yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Her yıl binlerce öğrenci Global Vizyon’un yönlendirmeleriyle yurtdışında eğitim almaktadır. Global Vizyon; öğrencilerin kendileri için en doğru kararı almasını sağlayan eğitim danışmanlarına sahip, en kaliteli eğitim kurumlarıyla iş birliği içerisinde olan, akreditasyona sahip güvenilir kurumlarla çalışan, öğrencilerine en uygun fiyatı sunan köklü bir eğitim danışmanlığı şirketidir. Geleceğini kurgularken en doğru kararı vermek isteyenler için Global Vizyon en doğru adres olacaktır.

1
Global Vizyon
Bizimle konuşun

Dilediğiniz lisans projesini birlikte oluşturmaya başlayalım.

Hemen Sizi Arayalım